zc fweede kans jeugdvoorzieningen ACTIE! Fietsenchaos op Goes stationsplein ZC Basisscholen mogen onder één dak blijven b 13 Tholen ongelukkig met plannen varkensstallen \atebaan Oud-Vossemeer en jeugdhonk Sint Philipsland blijven Aazet erkstraf voor lisvredebreuk agenda Boete voor belediging van agenten Niks mis met dorpshuis Hansweert Bushalte Tolplein tijdelijk dicht Bus vol gestolen fietsen tegen boom Omwonenden praten over vergroening kassengebied SUPER jonge kaas vers van het mes per kilo nu voor maar woensdag 19 januari 2005 ^MAARTENSDIJK - Hoe uj de gemeente Tholen ook trillen, ze kan weinig doen Je bouw van varkensstallen j Bitterhoekseweg bij [rtïliet tegen te houden. wat er op zit, is het [rimoeilijk mogelijk te ma- ken bij de de aanvraag van een bouwvergunning. Tholen gaf in 1997 een milieuvergunning en een bouwvergunning af, om de huidige varkensstallen te ver nieuwen. Met die vergunningen werd niets gedaan, waardoor ze allebei verliepen. Nu ligt er een nieuwe aanvraag voor nieuw bouw bij de provincie. Die re gelt sinds 1 januari 2004 de mi lieuvergunningen. Gemeente Tholen is absoluut niet blij met de plannen. Wet houder W. Kempen: „We vinden dat we er wel meer dan genoeg hebben." Het probleem is dat de provincie de zaak nu volledig in de hand heeft. Van Kempen: „Als de milieuvergunning onher roepelijk is, dus als alle bezwa ren zijn behandeld, moet de ge meente wel een bouwvergun ning verlenen." Ook de Thoolse raad is erg onge lukkig met de eventuele nieuwe varkensstallen. J. van den Don ker van D66 zei tijdens een com missievergadering alles aan te willen grijpen om een bouwver gunning tegen te houden. „Ik zou het college willen verzoeken het deze mensen zo moeilijk mo gelijk te maken." Dat beloofde het college van burgemeester en wethouders. Van Kempen: „We zullen heel nauwkeurig volgen of alle proce dures precies via het boekje ver lopen. Als er iets niet helemaal klopt en we kunnen de plannen daarop tegenhouden, dan doen we dat." pfPfsek Janssen ^-MAARTENSDIJK - Jon- in Sint Philipsland hoe- voorlopig niet te vrezen s bun jeugdhonk en skaters d-Vossemeer kunnen ge- gebmik blijven maken ihunskatebaan. Ondanks de lielingen en vervuilingen 3 Je laatste tijd rond de jeugd- traeningen denkt de gemeen- Jiclennog niet aan sluiting. jouder M. Velthuis beloofde gisteravond tijdens de com- samenleving. Ze ant- jrddeop schriftelijke vragen JePvdA-fractie. In decem- rilde de jongerenraad het fdhonk Flipjop, een contai- "op het havenplateau van 'Philipsland, nog sluiten, ir brandstichting in de con- <m bekladding van de mu- zouden de gebruikers het zichzelf hebben verpest, orgklachten: W231231 maandag t/m vrijdag torende de openingstij- aaterdags tot 12.00 uur •ACTIE velanden/tholen aöonspark 28 :abus3l AA GOES ^0113-315670 *0113-315669 mail: redgoes@pzc.nl Balkenende (chef) Sfid Huibers ^Janssen jkPaardekam knde Vries (sport) tën van der Werf mi bitbale redactie «ionspark 28 ■slbus 31 AA goes *10113)315500 l (1113)315669 Rl) redactie@pzc.nl 'ernet Wr.pzo.nl Uil: web@pzc.nl huis toe. „En dat is gelukt. De skaters hebben de baan opge ruimd." De gebruikers van de skatebaan zeggen zelf niet verantwoor delijk te zijn voor de puinhoop. Velthuis: „Dat klopt niet he lemaal. Ze gebruiken de vuil container op het terrein ook als skate-element, waardoor het vuil gaat waaien. De skaters zeg gen te weten wie het heeft ge daan. Ze hebben ons beloofd om met die jongeren te gaan pra ten." Om de kans op nieuwe inciden ten te verkleinen, overweegt het college een aantal maatregelen. Zo komen er misschien hekwer ken te staan rondom het veldje, zodat de jongeren met een auto niet tot aan de skatebaan kun nen rijden. Van de ouders van de skaters kwam de suggestie om het de baan maar tot tien uur 's avonds open te houden. Ook het jeugdhonk in Sint Phi lipsland mag voorlopig blijven staan. „Ik snap de reactie van de jeugdraad, maar het college vindt het te ver gaan om de con tainer daar nu al weg te halen. We hopen te voorkomen dat dit in de toekomst weer gebeurt, door de jongeren zelf verant woordelij ker te laten voelen voor hun plek. Als er iets ge beurt dat niet door de beugel kan, dan kunnen ze de jeugdwer ker inlichten." De kosten van de vernielingen, 2500 euro, worden betaald uit het potje onderhoud. Velthuis: „Maar als we daders vinden, verhalen we de kosten uiteraard op hen." Iitlies •het voortbestaan van de aan de Patrijzenweg ili-Vossemeer kwam ter dis- t De toegangshekken wa- s omver getrokken en het vol met afval. Het Kernen om de skatebaan te la, was alleen maar be- reacties uit te lokken b! dorp, gaf wethouder Velt- Advertentie (OZIJNEN - ZONWERING •WW.AAZET.NL Mie - Tel. 0113-330353 «ELBURG - Een 37-jarige oner van Goes is gisteren in ilburg voor huisvrede- en vernielingen conform i veroordeeld tot honderd werkstraf en een maand wardeiijke celstraf. aai' vertoonde vol- ifficiervan justitie R. Ram- stalkingsgedrag, nadat lendin de acht jaar duren- iatie met hem beëindigde. Este volgens de officier in van huiselijk geweld, wdachte bedreigde het toffer vorig jaar. Hij wilde beletten in de auto te stap- iloegmet een hark de voor pot en maakte krassen op fltorkap. Op 14 november bij haar huis binnen door terdeur te forceren. Alle fietsen die een week of langer op het plein staan, worden weggehaald. door Joeri Wisse GOES - Het blijft een chaos op het Goe- se stationsplein. Stadswachten mogen om de zoveel tijd met de politie opruim- acties houden. Veel zoden zet het niet aan de dijk. Komende vrijdag is het weer zover. Alle fietsen die een week of langer op het plein staan, worden weg gehaald. Op het stationsplein staan waarschu wingsbordjes met de tekst: 'Fietsen die buiten de klemmen zijn gestald worden verwijderd'. De gemeente Goes neemt die boodschap echter niet zo letterlijk. „Dat zou erg veel werk en problemen opleveren", zegt voorlichtster Joke Boel van de gemeente. Slechts eens in het kwartaal wordt ac tie ondernomen. Alle foutgeparkeerde fietsen worden dan een week van te vo ren van een sticker voorzien. Die wordt vastgemaakt aan het wiel en het spat bord. Zo wordt duidelijk of een fiets er langer dan een week staat. Is de sticker namelijk verbroken, dan is de fiets in de tussentijd gebruikt. Is de sticker nog heel, dan staat het rijwiel er langer en wordt die bij de opruimactie onverbid delijk meegenomen. Voor het stationsgebouw en hotel Termi nus staan dinsdag ruim honderd vijf tig fietsen buiten de klemmen. Daniëlle Leenen heeft er net haar fiets bijgezet. 2ij vindt het zoeken naar een klem te veel moeite. „Je moet echt proppen om je fiets tussen de rekken kwijt te kun nen. Dat schiet niet op als je haast hebt om je trein te halen." Lukraak De lukraak weggezette fietsen - waar van een aantal is omgewaaid of omge gooid - zijn eigenaresse Susan Matthijs- sen van hotel Terminus een doorn in het oog. „Het plein verloedert door al die fietsen. Bovendien blokkeren ze de vluchtwegen van het hotel." Terminus heeft zelfs één extra nooduitgang laten vervallen. Tijdens een controle door de brandweer bleek dat die geen zin had. omdat de deur bijna permanent geblok keerd wordt door rijwielen. Gasten van Terminus klagen ook over de bereikbaarheid van het hotel, met na me slechtziende en lichamelijke gehan dicapte bezoekers. De speciaal voor blinden en slechtzienden gemaakte loop routes over het stationsplein - van wit te, geribbelde tegels - zijn onbruikbaar. Matthijssen: „Mensen struikelen bijna over de fietsen als ze binnen willen ko men." Ondanks de overlast heeft Matthijssen nooit een klachtenbrief naar de gemeen te gestuurd. „Wel hebben we de burge meester een keer ingelicht over het pro bleem. De brandweer zou de gemeente ook op de situatie wijzen naar aanlei ding van de controle van de vluchtwe gen. Bij vlagen doet de gemeente iets aan het probleem. Dat helpt dan even, maar na een paar weken staat het hier gewoon weer vol." Aan het stationsplein is ook de winkel van de VW en de ANWB gevestigd, tus sen hotel Terminus en de stationshal. „Onze klanten zijn vaak erg verbaasd als ze binnenkomen. Door al die fietsen voor de deur denken ze dat de winkel helemaal vol moet zijn", vertelt mede werkster Anette Hoebeke. Om de deur vrij te maken worden fietsen regelmatig verplaatst door personeel van de win kel. Hoebeke prijst zich gelukkig. De foto Mechteld Jansen VW verhuist over enkele maanden naar het volledig verbouwde museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Hotel Terminus, bezoekers van het sta tion, de WV-winkel, allemaal hebben ze last van foutgeparkeerde fietsen. Maar alles went blijkbaar. De gemeente Goes krijgt nooit klachten binnen, meldt voorlichtster Boel. „Wij zien het dan ook niet als een probleem." Toch gaat Goes wel iets ondernemen. Bij de herinrichting van het stationsge bied wordt het fietsparkeren meegeno men. Vooralsnog is de gemeente echter niet van plan om nieuwe fietsenrekken te installeren, zoals Terminus graag zou zien. „Het is een mentaliteitspro bleem", stelt Boel. „Mensen kunnen hun fiets in de rekken kwijt. Bij het bus station is ruimte genoeg. Als mensen zich niet aan de regels houden, kunnen wij daar verder weinig aan doen." Het kan inderdaad anders. Michael Ver meulen zet zijn fiets aan de zuidkant van het station, zoals veel Cios-studen- ten. „Dat is handig om van het ROC ge bouw aan de Fruitlaan naar Sportpunt Zeeland te fietsen." Na enig speurwerk vindt hij een fietsklem. Hij zet zijn fiets er met een slot aan vast. „Wordt die niet zo snel gestolen en niemand heeft er last van." door Freek Janssen SINT-ANNALAND - De open bare Casembrootschool en de School met de Bijbel in Sint-An- naland mogen bij elkaar blijven. Over de vraag hoe dat betaald moet worden zijn de meningen binnen de Thoolse raad ver deeld. De twee basisscholen zitten al sinds jaar en dag onder één dak, in een gebouw aan de School straat. Maar de scholen barsten uit hun voegen en het gebouw is verouderd. Er zijn meerdere mo gelijke oplossingen voor het pro bleem. Het college stelt voor om de goedkoopste te kiezen: een nieuw gebouw voor de School met de Bijbel naast gemeen schapscentrum De Wellevaete. De Casembrootschool blijft in dat geval zitten in het huidige gebouw, met gedeeltelijke nieuwbouw. De schoolbesturen van beide scholen zien dat niet zitten. Ze willen liever bij elkaar blijven zitten, omdat de samenwerking goed bevalt. Ook houden ze graag de optie van een brede school open. Dat wil zeggen, dat bij het schoolcomplex voorzie ningen zoals een peuterspeel zaal of een gemeenschapsruimte kunnen komen. Duurder Ook de gemeenteraad wil de scholen bij elkaar houden. Op de huidige plek aan de School straat moet dan complete nieuw bouw komen. Het nadeel laat zich raden; dat is duurder dan het scheiden van de scholen. Om een compleet nieuw gebouw te kunnen betalen, moet de raad nog een extra bedrag van zo'n 1,3 miljoen euro zien te vinden. Het voordeel is dan wel, dat de huisvesting van de twee scholen voor de komende veertig jaar ge regeld is. Er werden gisteren tijdens de commissie samenleving genoeg ideeën aangedragen voor het verkrijgen van het extra geld. De SGP dacht aan het aan spreken van de algemene reser ve, Algemeen Belang Tholen wil de het bedrag halen uit de op brengsten van woningbouw en I STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE - Waardekenstraat 47, 20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty International; GOES - Ambachtscentrum van De Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne 13,30-16.30 uur: Koersbal senioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Scouting-gebouw, 9.30-15.00 uur: Kinderkledingbeurs. KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KQRTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUIN1NGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor THOLEN - Een 25-jarige man uit Bergen op Zoom is gis termiddag aangehouden wegens belediging van politie agenten. De man reed in zijn auto over de Nieuwe Post weg in Tholen en vond het nodig zijn middelvinger op te steken naar tegemoetkomende agenten. De agenten gin gen de man achterna en maakten proces-verbaal op. Daar was de man het niet mee eens, waarna hij de agenten bele digde. De Brabander werd meegenomen naar het bureau. De man kreeg een boete van 210 euro. HANSWEERT - De gemeente Reimerswaal vindt dat dorpshuis Kaj Munk in Hansweert geen oneerlijke concur rentie bedrijft en gaat daarom niet in op het verzoek van het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) om handhavend op te treden. Het BEM vindt dat het dorpshuis als gesubsi dieerde instelling op oneerlijke wijze concurreert met de rest van de horeca in Hansweert door het ontplooien van commerciële activiteiten. De organisatie doelt op bijeen komsten van persoonlijke aard zoals het houden van brui loftsfeesten en andere partijen. BEM is een organisatie die is opgezet door Koninklijke Horeca Nederland en heeft als doel het aanpakken van on eerlijke concurrentie. Zo protesteerde het bureau tijdens het afgelopen Europees kampioenschap voetbal tegen het vertonen van wedstrijden in voetbalkantines. De klacht over Kaj Munk gaat de gemeente een stap te ver. Burgemeester en wethouders vinden dat er gewoon feesten gehouden moeten kunnen worden in het dorps huis. Dat is niet in strijd met het bestemmingsplan. In de drank- en horecavergunning van Kaj Munk is de mogelijk heid voor het houden van feesten echter niet opgenomen. In feite zijn de activiteiten dus illegaal. De gemeente wil de vergunning daarom aanpassen. Overigens mag de uit bater van het dorpshuis geen drank meer schenken aan toevallige passanten en ook een terras voor het dorpshuis is uit de boze. Daar was het de uitbater van café 't Anker, die het BEM een klacht stuurde, ook om te doen. TERNEUZEN - Vervoersmaatschappij Connexxion past de dienstregeling van de buslijnen via de Westerschelde- tunnel richting Terneuzen tijdelijk aan. Dat gebeurt in verband met reconstructiewerkzaamheden op het Tol plein aan de Bevelandse kant van de tunnel. De gewijzigde dienstregeling geldt van maandag 24 janua ri tot en met maandag 28 februari. De bussen vanuit Mid delburg (lijn 50) en Goes (lijn 20) stoppen gedurende die periode niet aan de halte op het Tolplein. Overstappen op andere lijnen is daardoor onmogelijk. Ook fietsen kunnen niet worden meegenomen. Ook op zaterdag geldt een ge wijzigde dienstregeling. Dan rijdt lijn 50 om de twee uur rechtstreeks door naar Terneuzen. MIDDELBURG - Fietsendieven zijn maandagavond met hun bestelbus vol fietsen tegen een boom gebotst aan de Segeersingel in Middelburg. Kort daarop kon de politie het drietal inrekenen. Na de botsing zagen getuigen hoe de achterdeur openvloog en de ene na de andere fiets uit de bus werd gehaald. Die verdwenen toen in het struikge was. Inmiddels hadden omwonenden cle politie gebeld. door Harmen van der Werf RILLAND - Omwonenden van de kassen bij Rilland praten mee over de landschappelijke in passing van het glastuinbouwge bied. Gisteren zijn daarover af spraken gemaakt. A. Kalkhoven, specialist ruimte- lijke ordening bij de zuidelijke landbouworganisatie ZLTO, was bij het gesprek betrokken. Hij deed er gisteravond kort ver slag van tijdens een vergadering van de dorpsraad Rilland-Bath. Een ruime meerderheid van de omwonenden van het kassenge bied is volgens hem bereid 'posi tief' mee te denken. Zij staan ook niet negatief tegenover de komst van de kassen, aldus Kalkhoven. „Twee bewoners zijn fel tegen en die laten zich het meest horen." Hoe de landschappelijke inpas sing van de kassen precies vorm krijgt, is nog niet bekend. Een voorstel staat op papier, maar dat is niet definitief. Zo moeten omwonenden zich nog kunnen laten horen. De financiering is ook niet helemaal rond. De kos ten worden op 480.000 euro ge schat. Tuinders zijn in elk geval bereid een bijdrage te leveren. Kalkhoven zei half februari dui delijkheid te verwachten over de bekostiging. Zijn mededeling dat de ZLTO via een eigen fonds een beschei den subsidie wil geven, stuitte op protest bij enkele aanwezi gen van de dorpsraadvergade ring. Zij stelden dat de vroegere grondeigenaar - Amev, nu For- tis - 'zijn toezeggingen over de landschappelijke inpassing van de kassen' moet nakomen en dat dit niet op overheidsinstanties mag worden afgewenteld. Fortis is één van de beoogde financiers van het groenproject dat in de steigers staat. Advertentie het CDA stelde voor om het btw-compensatiefonds aan te spreken. Het college gaat alle suggesties bekijken. Op zijn vroegst neemt de raad een beslissing tijdens de vergadering van 10 maart. WAO'ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koersbal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude- renmiddag. WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 9.30 uur: Digitaal lokaal, Computer ochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Super de Boer Miegielsen, Oranjeplein 72, Oost-Souburg www.superdeboer.nl Graag gedaan m Zwemmen - fietsen - lopen 11. Fietsen - zwemmen - lopen 12. Zwemmen - lopen - fietsen het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31