REVUE?! LAATSTE WEEK Ui in dorpswapen lijkt op een citroen I Groot boek uit Amsterdam voor Ukkepuk MODE Milieufederatie wil provincie tot ingrijpen in Bathpolder dwingen Boete voor rijden tijdens rijverbod miiTPri nu picph qqii KQCcprilipni Ideeën over toekomst gevraagd Diefstal geld bij pinnen bestraft Bedreiging Stout VERHUIZINGS LEEGVERKOOP ALLES ir ÉCHT WEG 50% TOT 70% KORTING Ouder ensteunpunt Kortgene krijgt geen subsidie a ISj "W a GOES - Een 48-jarige automobilist uit de gemeente li pi J m I \!y:y JM, üL JaL Jö, B ^^5/ B B <^i De man was maandagavond rond kwart over elf op de |l Westwal in Goes aangehouden voor rijden onder invloed van alcohol. Hij kreeg hiervoor een rijverbod van 3 uur en een proces-verbaal waarna hij weer in vrijheid werd ge steld. Rond één uur 's nachts zagen agenten hem echter tijdens zijn rijverbod weer in zijn auto rijden over de N256 in Kats. De automobilist kreeg een stopteken en werd voor de tweede keer aangehouden. SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van de Thoolse ker nen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse kunnen ideeën in brengen over hoe de leefbaarheid in hun woonplaats in de toekomst op peil kan worden gehoude. Daar roept advies bureau Buck Consultants International (BCI) toe op. Het bureau onderzoekt momenteel in opdracht van de gemeente Tholen de mogelijkheden voor de 'Impuls Sint-Maartensdijk-Scherpenisse'. Dat onderzoek bestaat uit drie fasen, waarvan deze inventarisatie de eerste is. In de tweede fase selecteert BCI de meest kansrijke pro jecten en in de laatste, de rapportagefase advies uitbren gen. Inwoners kunnen hun ideeën op verschillende manieren kenbaar maken; per brief, e-mail of telefonisch bij BCI (024-390222) of via ideeënbussen. Die staan vanaf vrijdag bij de Spar-supermarkten in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse en bij drogisterij Smerdiek in Sint-Maar tensdijk. MIDDELBURG - Een twintigjarige Goesenaar moest zich gisteren in Middelburg verantwoorden voor het ste len van geld bij een pinautomaat. De man wist op 16 no vember bij de Rabobank in Goes 400 euro uit het vak van de pinautomaat te grissen toen een vrouw bij het pinnen niet oplette. „Ze stapte net even opzij", beweerde de ver dachte. Samen met een dertigjarige kompaan uit Goes ging hij ervandoor. De politie spoorde de mannen op aan de hand van de videocamera die bij de pinautomaat staat op gesteld. Het geld hadden ze verdeeld. De jongste verdach te zei onderweg naar de Rabobank te zijn toen ze de poli tie tegenkwamen. „We wilden het geld net terugbren gen", zei hij. De gedupeerde heeft inmiddels haar geld te rug. Politierechter A. Janssens-van Kampen vonniste de ver dachten conform de eis tot het betalen van 100 euro boe te. door Rob Paardekam OOSTDIJK - Als laatste kern in de gemeente Reimerswaal heeft Oostdijk een dorpswapen gekre gen. Daarin staan een ui, een peer en een korenschoof. Het wapen werd gisteren door D. Hamelink, de ontweiper, aan de gemeenteraad gepresenteerd, omdat die het symbool officieel moet vaststellen. Hamelink ver telde dat hij zelf naar de dorps raad van Oostdijk is gestapt om zijn initiatief voor een wapen kenbaar te maken. Alle andere dorpen hebben al een eigen wa pen uit de tijd dat ze nog zelf standige gemeenten waren, maar Oostdijk is nooit zelfstan dig geweest en had er dus geen. Datzelfde gold overigens voor Hansweert. Dat dorp kreeg in 2002 een eigen wapen. Omdat Oostdijk op de grens van de vroegere gemeenten Krabben- dijke en Kruiningen ligt, wilde Hamelink de wapens van die dorpen combineren tot een nieuw wapen, maar daar was de dorpsraad het niet mee eens. Die wilde een wapen dat echt op Oostdijk gericht is. Zo gezegd, zo gedaan: linksbo ven staat een doorgesneden ui, omdat er veel uienbedrijven in het dorp zitten, linksonder een peer als symbool voor de fruit teelt en rechtsonder een koren schoof om de landbouw te ver beelden. De golven rechtsboven kunnen gezien worden als de Ooster- en de Westerschelde, waartussen het dorp ligt. Het groene kruis dat de vakken ver deeld staat symbool voor de vele dijken rond Oostdijk. Onzin De raadsleden A. Jumelet (CU) en M. Sinke (SGP) zeiden dat ze de doorgesneden ui niet direct als zodanig herkenden, omdat Oostdijk Het dorpswapen van de gemeen te Reimerswaal. hij meer op een citroen zou lij ken. Ze vroegen om aanpassing. Hamelink zei dat wel te willen doen, maar M. van der Meijden (WD) vond dat onzin. „De dorpsraad heeft het wapen goed gekeurd. Wie zijn wij om daar anders over te oordelen." Het wapen va'n Oostdijk wordt over een week, in de besluitvor mende raadsvergadering, offici eel vastgesteld. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans sens-van Kampen heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Vlis- singen wegens bedreiging van een agent veroordeeld tot hon derd euro boete en twee weken voorwaardelijk. Advertentie DE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft OU8-635676 Middelburg zeeuwse almanak Een echte deugniet is hij ze ker niet, maar elke driejarige haalt soms wat uit wat niet door de beugel kan. „Hé, stou- terik. Hou daar eens mee op", riep vader dan ook, in een po ging zijn zoon tot de orde te roepen. „Rik?", reageerde die gevat. „Ik heel toch Julius?" THEATER D^YTHE Èg tel: 0900-3300033 t/1 www.theaterverkoopzeeland.nl ffrank Balkenende $flfD - De provincie heeft [hieraf spijt van dat er geen udere eisen zijn gesteld aan pereelheid licht die de kas- ifdrijven in de Bathpolder gilland mogen verspreiden, pis gedeputeerde T. Kra ter sprake van een vergis- R-aarvoor nu leergeld moet Jen betaald. het zover komt, zal de ZMF zich ook op de Vogelhabitatrichtlijn. „In de milieu effectrapportage die voor het kassencomplex is opgesteld, staat weliswaar dat er ecologische risico's aan de kassenverlichting kleven, maar onderzoek daarnaar is nooit ver richt. Als er risico's zijn, moet je die ook goed kunnen inschatten, vind ik. Maar zo'n beoordeling ontbreekt. Dat is vreemd, want het kassencomplex ligt naast het Natuurmonument Ooster- schelde", zegt Van Zonneveld. Volgens gedeputeerde Kramer voldoen de kassenbedrijven, dus ook Agro Care, aan de vergun- ningeisen. Als ze assimilatielam pen aanzetten, moeten ze min stens 85 procent licht binnen houden. Dat gebeurt met specia le schermen. De provincie heeft met de gemeente Reimerswaal in september en december vorig jaar drie controles uitgevoerd. In alle gevallen konden de con troleurs geen overtredingen vast stellen. Kramer ziet dan ook geen reden om in te grijpen. Zonneveld beweert dat de glas tuinbouwbedrijven de regels wel af en toe overtreden en meer licht lekken dan is toegestaan. „Er wordt soms belicht zonder dat de bovenschermen worden dichtgedaan. De tophoeken van de kassen laten ook te veel licht door." Kramer erkent dat, on danks alle vergunningeisen, de Eerste Bathpolder 's avonds soms wel een lichtstad lijkt. „Er is indertijd gewoon een te lichte eis gesteld. Vijftien procent lichtproductie leek redelijk, maar is gewoon te veel, want bij licht werken percentages logarit misch en niet lineair. Daarin hebben we ons vergist." De ver gunning aanscherpen kan vol gens Kramer niet zomaar. Hij hoopt dat de bedrijven vrijwil lig maatregelen treffen om meer licht binnenskamers te houden. Want: „Ik merk dat de onderne mers de klachten ook als een probleem zien." pagina 13 Omwonenden over vergroening Reeuwse Milieu Federatie (de provincie gevraagd op reden tegen de lichtvervui- ,van tomatenkwekerij Agro »bi] Rilland. Kramer zegt bei bedrijf aan alle vergun- jsvoonvaarden voldoet. De rbestrijdt dat en dreigt met rechtszaak. milieufederatie bijt zich in twestie vast, omdat er aan legen zijn dat dieren, vooral Ss, aan de boorden van de bschelde lijden onder de lelijke lichtproductie van iassenbedrijven. Ook omwo- len klagen over overmatig licht. Juridisch denkt WFeen redelijk sterke zaak kiben. Volgens woordvoer- fi. van Zonneveld is de ver ing die op grond van de Na- reschermingswet aan de uinbouwers is verleend, mo rel niet rechtsgeldig. „Wij ren eerder beroep tegen de inning ingesteld en de bo- irocedure bij de Raad van sloopt nog. De vergunning schorst en zolang dat het ge ls, mag het betreffende be- geen assimilatieverlichting aiken," ieufederatie zal de provin- tjiÉuw vragen om op te tre nds ze dat weigert, wordt mie rechter gedaagd. Als isje vol itolen fietsen ;en boom DELBURG - Fietsendieven laandagavond met een be is vol fietsen tegen een gebotst aan de Segeersin- Kort daarop kon de politie lietal inrekenen. lelf uur 's avonds was aan geersingel een 'rotklap' te Een busje stond dwars iffeg. Getuigen zagen hoe cterdeur openvloog en de i de andere fiets werd uit en. Die verdwenen vervol- in de struiken. Inmiddels ffl buurtbewoners de poli- alarmeerd. Die kwam op foee van de drie inzitten de bus werden meegeno- caar het bureau. Zij moes- Ie nacht doorgebracht in hs van Bewaring. De der- dachte meldde zich later Het drietal (15, 18 en 21 ellen uit Middelburg) is in- verhoord. De toehoordertjes van Jenny Mathurin luisteren gebiologeerd naar het verhaal over Hazeltje en Grote Haas. foto Mechteld Jansen door Joeri Wisse KRUININGEN - Geboeid luiste ren de kinderen van kinder opvang Ukkepuk uit Kruinin gen naar Jetty Mathurin. Spe ciaal voor de voorleesdag kwam de actrice, die bekend is uit de televisieserie Vrouwenvleugel, gisterochtend naar het Zeeuwse dorp. „Volgens mij krijg ik heimwee", roept Mathurin wanneer ze een tijdje met de kinderen van op vang Ukkepuk uit Kruiningen heeft gespeeld. De cabaretière heeft jaren in het onderwijs ge zeten. Als logopediste werkte ze veel met jonge kinderen met een taalachterstand. Via haar zus die in de ouderraad van Ukkepuk zit, is ze op de lan delijke voorleesdag in Kruinin gen beland. Daarvoor moest ze wel vroeg op: om half zes 's och tends. „Veel scholen in mijn woonplaats Amsterdam hadden mij ook al gevraagd. Ze hebben toch graag een bekend iemand die komt voorlezen. Maar aan Ukkepuk had ik het als eerste beloofd." Jetty Mathurin haalt een groot boek tevoorschijn. „Kijk eens wat ik helemaal uit Amsterdam heb meegenomen voor jullie? Heb je al eens zo'n groot boek gezien?" Mathurin weet dat de kinderen het verhaal over Ha zeltje en Grote Haas mooi gaan vinden. Door het te vertellen aan haar eigen kleinkinderen, heeft ze alvast ervaring opge daan. De overstap van het onderwijs naar het theater is niet zo groot volgens Mathurin. „Het gaat erom dat je mensen moet kunnen boeien. Op de planken sta ik eigenlijk ook voor een zaal vol met kleine kinderen die ik moet kunnen vermaken." Op tafel En dat ze kinderen kan boeien, is een ding dat zeker is. Vol aan dacht kijken de kinderen naar de bewegingen die Mathurin maakt onder het voorlezen. Zo springt ze plotseling op de tafel wanneer ze heeft verteld over hoe hoog Hazeltje springt om te laten zien hoeveel hij wel van Grote Haas houdt. Ze probeert alle kinderen mee te krijgen met grote gebaren. Als Hazeltje gaat slapen, moet iedereen zijn ogen dicht doen. De kinderen kijken vertwijfeld naar elkaar. Een enkeling doet z'n ogen dicht. Als Mathurin, wanneer het grote boek uit is, de kinderen vraagt mee te springen, doet iedereen wel mee. (Advertentie) (tot en met 26 januari) °P gehele wintercollectie 2004 26 januari sluiten wij de deuren op nummer 7, 'februari openen wij weer op nummer 73 met een geheel nieuwe, stijlvolle winkel. 7 - 4341 EB Arnemuiden - tel. 011 8-606200 2' eurocent p «meent 20 eurocent het alfabet van Zeeland door Inqrid Huibers KORTGENE - De Stichting Ouderensteunpunt Kortgene loopt twaalfduizend euro mis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beve land hebben besloten om niet in te gaan op het verzoek van de stichting om met terugwerken de kracht subsidie uit te keren over de jaren 2002, 2003 en 2004. Het stichtingsbestuur meent dat er sprake is van een overeen komst waarin de gemeente zich verbindt om het steunpunt in Kortgene voor lange tijd finan cieel te ondersteunen. Die af spraken staan echter niet zwart op wit. Verantwoordelijk wet houder C. Schippers, die het steunpunt in het voorjaar van 2003 zelf opende, ontkent het be staan van zo'n overeenkomst en vindt dat de stichting jaarlijks subsidie moet aanvragen. Afspraken over de oprichting van het ouderensteunpunt zijn niet door u, m,aar door uw voor gangster A. Dees gemaakt. Zij heeft de gemeenteraad eind 1999 meegedeeld dat ze het ouderensteunpunt 'structureel in de begroting' wilde opnemen. Haar collega M. Meulenberg heeft dit later in de raad nog eens benadrukt. In die zin zijn er wel toezeggingen gedaan. „Dat hebben mevrouw Dees en mevrouw Meulenberg misschien inderdaad wel zo bedoeld, maar het feit blijft dat de stichting ge woon heeft verzuimd om subsi die aan te vragen. Om het steun punt van de grond te tillen, heeft de gemeente in 1999 en 2000 een bijdrage verstrekt, waarvan de stichting later een deel heeft moeten terugbetalen. In het jaar 2001/2002 heeft de stichting subsidie aangevraagd en gekregen. Daarna is er geen subsidie meer aangevraagd, ter wijl de gemeente de stichting daar wel op heeft gewezen. En dan houdt het een keer op." Het college heeft de afgelopen ja ren een aantal keer laten weten dat het steunpunt in Kortgene niet helemaal aan de verwach tingen voldoet. Is deze techni sche benadeling van de verzuim de subsidieaanvraag niet ge woon een makkelijke manier om van het steunpunt af te komen? „Nee, zo hebben wij dat in het college nooit bekeken. En als de stichting gewoon een aanvraag had ingediend, hadden wij de af gelopen jaren gewoon subsidie betaald." Maar het klopt dat het steun punt niet aan de verwachtingen voldoet? „Dat klopt. Er zijn clubs die ei genlijk niet in het steunpunt thuishoren die de ruimte gebrui ken om er te vergaderen. En er zijn ouderen die er komen sjoe len en bridgen, maar dat zijn er eigenlijk te weinig. En je zou je dus kunnen afvragen of de kos ten voor het steunpunt, omgesla gen naar het aantal mensen dat er regelmatig komt, niet veel te hoog zijn." Het stichtingsbestuur heeft nog niet besloten of de bestuursrech ter wordt ingeschakeld, zegt di recteur R. Oosdijk van de Stich ting Ouderenzorg Noord-Beve land, waarvan de Stichting Ouderensteunpunt Kortgene een dochter is. De afgelopen ja ren heeft de Stichting Oude renzorg het steunpunt uit eigen middelen betaald. Oosdijk kan evenmin zeggen of het ouderen steunpunt in Kortgene open blijft als een gemeentelijke bij drage uitblijft. Vrijwilligster N. de Looff van het ouderensteunpunt zou het 'heel erg' vinden als de ontmoe tingsruimte sluit. Volgens haar is de voorziening voor de oude ren die er komen 'onmisbaar' voor hun sociale contacten. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29