Zlatan maakte Östlund enthousiast Krajicek doet vader zege cadeau eyenoord versterkt zich op de valreep Tennisbaas wast Waalse minister de oren Voller is weer terug op het oude nest 19 Iweedse international bij Feyenoord vervanger van Song wakke enkel wingt Sluiter ut opgeven i eerste ronde Hiddink klaagt zaakbehartiger aan Maximaal 28 WK-kaarten per fan Costacurta tekent een jaartje bij Van Wely weer niet langs Polgar Figo biedt excuses aan voor harde overtreding woensdag 19 januari 2005 van der Kraan ffiTEEDAM - Het lichaam zit ilmet tatoeages. Ze zijn zicht- ar omdat de nieuwe rechts tel; van Feyenoord midden in «inter een zwart t-shirt met rte mouwen draagt. Met zijn jtgeschoren, zwarte haar en tn donkere baard lijkt hij zo gelopen uit een film over «re motorrijders. .Alexander Östlund is er in geval een kleurrijk figuur lekomen in de kleedkamer ode Kuip Een voetballer met raring die over een goede men- iteit beschikt en die al inter- ional is. Voor technisch direc- j Mark Wotte was het daar- jniet zo moeilijk om de knoop Br te hakken. van onze sportredactie BOTTERDAM - Voetbalclub Feyenoord heeft zich vlak aanvang van de tweede seizoenshelft versterkt met de Zweedse verdediger Alexan der Östlund en middenvelder Nicky Hofs. Daarnaast hoopt de Rotterdamse club ook nog altijd op de Amerikaan Cory Gibbs, een linksbenige defen- kracht. De 26-jarige Östlund is Zweeds international en komt van Hammerby IF. In Rotterdam tekent hij een con tract voor 4,5 seizoenen. De Amerikaan Gibbs speelde altwee wedstrijden mee met ie Rotterdamse selectie tij- ls het trainingskamp op GranCanaria. Daar overtuig- dede Amerikaan trainer Gul- lil en Wotte van zijn kwalitei ten. „Hij is sterk in de lucht, linksbenig en heeft een voor- n mentaliteit", aldus „Op het EK in Portugal had ik hem al gezien tegen Nederland. Ik was zelf bij die wedstrijd in Faro. Daarna konden we hem nog niet aantrekken want we hadden Song nog voor de rech terkant", zegt Wotte. Maar met het vertrek van de Ko- reaan nam Feyenoord direct con tact op met de Zweedse verdedi ger van Hammarby IF. Wotte: „Gisteren bereikten we een ak koord. Östlund is een pinnige rechtsback. Hij was vroeger aan valler, daardoor heeft hij het vermogen om op te komen. Het liefst vliegt hij erover heen. Hij speelt echt met zijn hart." De 26-jarige voetballer trainde gisteren rond het middaguur in z'n eentje op het bijveld van de Kuip. De omstandigheden wa ren bijna Scandinavisch. Het Wotte. Gibbs is akkoord met een contract voor 1,5 jaar en ook de Amerikaanse voetbal bond (MLS) heeft ingestemd met het vertrek van de voet baller bij zijn club Dallas Burns. De onderhandelingen tussen Feyenoord en de MLS over een transfersom verlopen ech ter moeizaam en duren al en kele dagen. Hofs Nicky Hofs werd een aantal weken geleden al gecontrac teerd voor komend seizoen. De kleine middenvelder van Vitesse is nu per direct overge nomen. Hofs komt in de selec tie van Feyenoord op de plaats van Ebi Smolarek. De Pool maakt het seizoen op huurbasis af bij Borussia Dortmund. De Duitse club van Bert van Marwijk heeft geen optie tot koop bedongen op de aanvallende middenvel der. ANP was koud, guur en er viel natte sneeuw. Het beviel hem wel. Östlund: „In Zweden ligt de competitie stil, we waren sinds drie weken weer met de voorbe reiding bezig. Maar daarin was het vooral lopen en echt gras had ik sinds november niet meer gezien. Maar ik ben wel fit, hoor. En ik heb nu nog vier dagen om elke dag met de groep te trainen." Kindvall Östland hoorde verhalen over Feyenoord van de legendarische Ove Kindvall. „Ik heb lang niet Kindvall gesproken. Gisteren kreeg ik hem aan de telefoon. Ik kende hem goed van de nationa le ploeg. Als er een man is die hier een grote geschiedenis heeft, is hij het. Met Larsson zal ik het nog wel over Feyenoord hebben. Hij heeft op dit moment meer aandacht nodig voor zijn knie en zijn herstel sinds zijn operatie in Amerika. Maar de mooiste verhalen kreeg ik van mijn beste vriend Zlatan. Met hem ben ik dikke maatjes. Hij vertelde me wat een geweldige club dit is en hoe leuk het is om in Nederland te wonen en te voetballen." Östlund is 26 jaar, hij denkt dat-ie een laatbloeier is. Hij refe reert echter ook aan een veel te snelle carrière als jeugdspeler. „In de Zweedse jeugdelftallen was ik het grote talent. De kran ten schreven me omhoog en zei den dat. ik een hele grote voetbal ler zou worden. Op mijn zestien de maakte ik al mijn debuut bij AIK Stockholm. Maar als je zo jong bent, weet je niet goed hoe je met al die weelde moet om gaan. Ik heb geleerd van mijn fouten en heb de negatieve erva ringen verwerkt in positieve din gen. Mentaal ben ik sterker dan ooit." De Zweed hoopt zondag te spe len. „Als het aan mij ligt, speel ik. Ik ben ongelooflijk blij met Feyenoord. Zlatan heeft me zo veel verteld over het mooie sta dion, over de sfeer en vooral over de" supporters. Die hebben in zijn jaren bij Ajax wel indruk op hem gemaakt." GPD Alexander Östlund (rechts) duelleert met Arjen Robben tijdens de EK-wedstrijd Nederland-Zweden, de wedstrijd die Oranje op strafschoppen zou winnen. foto ANP ILBOURNE - Bij zo veel te- nslag konden de tranen niet ilijven. Raemon Sluiter haak- in de eerste ronde van de Au- alian Open af met een enkel- ssuie en liet zijn emoties de e loop. „Ik wist meteen dat over was", snikte hij. iter was vol goede moed be nen aan zijn zesde Australi- 5avontuur. Met een sterk op- den in Auckland in zijn baga- daeht hij in Melbourne in één p ie kunnen afrekenen met teleurstellend vorig seizoen, óter begon ook sterk aan de üj tegen Jurgen Melzer. Hij direct de opslag van de stenrijker en was hard op naar een 2-0-voorsprong nhet noodlot toesloeg. „Mel- 'oeg een servicereturn naar backhand-kant, ik stond helemaal stabiel en voelde ten dat ik naar huis kon. is een oud probleem. Er is niet goed met het kraak- Dat blijft en zwakke L zei hij. "ter liet zich op de baan nog behandelen door een toer- narts, maar hield het na een toren servicebeurt bij een ®dvan 3-3 voor gezien. Te- rgesteld sloeg hij zijn racket 'narden. „Ik Het die gozer ko tmaar tegen beter weten in. neeft mijn enkel ingepakt, het probleem zit van bin- iHet enige dat je eraan kunt «.is er een aantal schroeven «ten draaien, maar dan lig je "fastens voor anderhalf jaar Dat doe ik dus niet. Ik wil mijn dertigste ook nog een Hunnen voetballen." Rotterdammer verwacht dat reker enkele weken is uitge beld. Zijn deelname aan het ^nooi van Rotterdam en het Js Cup-duel met Zwitser- ostaat daarmee op de tocht. "iGemerden Wie van Gemerden werd j, eerste ronde uitgescha- maar keek daar een stuk te- f®ner op terug. De 25-jarige Mant verloor met 6-2 3-6 van Juan Carlos Ferrero H die partij als de meest en- erende uit zijn carrière. Van *dens optreden op de Au- aa Open was één groot ..Ik heb zelfs een handteke- li$L'een slipje moeten zet- l GPD Zestienjarige tennisster overleeft eerste ronde Australian Open met gemak door Mare Molenaars MELBOURNE - Een mooier ca deau kon Michaella Krajicek haar vader Petr niet schenken: een overwinning in de eerste ronde van de Australian Open. Het zestienjarige talent maakte bij haar debuut op het hoogste niveau korte metten met de Frangaise Stephanie Foretz: 6-2 6-1. „Fantastisch natuurlijk", kraai de Krajicek na afloop. „Want het is toch altijd weer lastig om voor je vader iets leuks te ko pen." Petr Krajicek werd giste ren 63 jaar, zelf vierde ze haar zestiende verjaardag op 9 janua ri. „Ik heb een dikke kus van hem gekregen. Dat is genoeg." Krajicek, die zichzelf met haar overwinning op Foretz op een kleine 17.000 euro aan prijzen geld trakteerde, speelde in de aanloop naar de Australian Open met Peter Wessels in Perth het toernooi om de Hop man Cup. Daarna reisde ze af naar Canberra. Het scheelde maar een haar of ze had het kwa lificatietoernooi in Melbourne aan zich voorbij moeten laten gaan. Hoewel haar positie op de we reldranglijst daar geen recht toe gaf, kwam ze door bemiddeling van Hans Felius, technisch direc teur van de tennisbond KNLTB, toch in aanmerking voor een wildcard. Op voorwaarde dat ze haar inschrijving op woensdag middag voor vier uur zou beves tigen. Diezelfde middag speelde ze echter in Canberra nog tegen Bartoli. Kantje boord Bij winst kon Krajicek deelna me in Melbourne op haar buik schrijven, maar ze verloor nipt. De partij eindigde om twee mi nuten voor vier. „De toernooidirecteur heeft toen meteen naar de organisatie van de Australian Open gebeld om te zeggen dat ik mee kon doen. Dat was wel heel erg kant je boord. Als de wedstrijd drie minuten langer had geduurd, was ik dit allemaal misgelo pen." Het Grand Slam-debuut van de tiener uit Almere verliep aan zienlijk soepeler. Foretz, in een handvol opslagbeurten goed voor zeventien dubbele fouten, legde de nerveuze Krajicek geen duimbreed in de weg. „Ik had zeker niet verwacht dat het zo gemakkelijk zou gaan", bekende ze na afloop. „Ze ser veerde inderdaad niet best. Ik vond het uiteraard niet erg. Voor de wedstrijd had ik ner gens last van, maar eenmaal op de baan was ik toch behoorlijk zenuwachtig. Meedoen op een Grand Slam, daar droom je als kind van. Nou, het is me gelukt. En ik heb genoten." De partij tegen Foretz was dan misschien een wedstrijd van niets, het was er wel een met gro te consequenties. Met haar eer ste Grand Slam-zege maakt Krajicek definitief de stap naar het professionele tennis. Vader Petr ziet er geen heil meer in om zijn dochter nog langer naar ju- niorentoernooien te sturen. „Hij vindt dat het er daar te ge zellig aan toegaat. De helft van Svetlana Koeznetsova kijkt bezorgd vlak voor de start van een trainingspotje. Ze is afgelopen week beschuldigd van dopinggebruik door een Waalse minister, maar die blijkt voor zijn beurt te hebben gesproken. foto Joe Castro/EPA door Mare Molenaars MELBOURNE - De dopingaffaire rond Svetlana Koeznetsova krijgt nog een staart je. Gek genoeg ligt niet de op het gebruik van efedrine betrapte US Open-winnares onder vuur, maar de Waalse minister van sport Claude Eerdekens. „Hij heeft schanda lig gehandeld", tiert Larry Scott, de grote baas in het professionele vrouwentennis. Scott uitte ongezouten kritiek aan het adres van Eerdekens, die zich vorige week tegen over een Belgische journalist liet ontvallen dat tijdens een liefdadigheidstoernooi in Charleroi een topspeelster positief was be vonden. Een naam wilde Eerdekens niet ge ven, maar hij vertelde wel dat Justine Henin in elk geval niet in het beklaagdenbankje zat. Omdat het toernooi slechts vier deel neemsters telde, wees de beschuldigende vinger automatisch in de richting van de an dere drie speelsters, de Frangaise Nathalie Dechy en de Russinnen Koeznetsova en De mentieva. Onrechtvaardig „Zoiets heb ik niet eerder meegemaakt", foe terde Larry Scott. „Dat een minister alle procedures aan zijn laars lapt en vervolgens lekt naar een journalist. Het is werkelijk on gehoord. Buitengewoon onrechtvaardig bo vendien. Want als Koeznetsova inderdaad efedrine heeft gebruikt - formeel weten we ARNHEM - Guus Hiddink beschuldigt een voormalig zaakwaarnemer van diefstal van ongeveer 500.000 gulden (230.000 euro) van zijn bankrekening. Dat liet de trainer van PSV gisteren voor de rechtbank in Arnhem weten. De zaakwaarnemer werkte een aantal jaren voor Hiddink en zou in die tijd het geld onterecht in eigen zak hebben gestoken. De man ontkent de malversaties. Volgens hem had hij gewoon recht op dat geld wegens verrichte werk zaamheden tot medio 2002. De voormalige bondscoach denkt daar anders over en daagde zijn voormalig vriend en zaakwaarnemer in een civiele procedure voor de recht bank. De rechtbank doet 23 februari uitspraak. ANP HAMBURG - Voetbalfans mogen voor het wereldkampi oenschap in Duitsland in 2006 voor zeven wedstrijden maximaal vier kaarten per keer kopen. Dat is gisteren in Hamburg bekendgemaakt. Op 1 februari begint de ver koop van de eerste 850.000 toegangsbewijzen. De prijzen van de kaartjes variëren van 35 euro voor de goedkoopste plaats in de openingsronde, tot 600 euro voor de duurste stoel tijdens de finale. In totaal verkoopt de organisatie circa drie miljoen toegangsbewijzen. Het evenement duurt een maand en zal naar schatting 200 mil joen euro aan recettes opleveren. ANP/RTR MILAAN - Voetballer Allessandro Costacurta wordt in april 39 jaar. Het weerhoudt hem en zijn club AC Milan er niet van het contract met een jaar te verlengen. De voormalig international debuteerde in oktober 1987 voor de regerend Italiaans kampioen. De trouwe verdediger won met zijn club onder meer vier Europese bekers en ze ven landskampioenschappen. Hoewel de oudste speler van Milan in jaren, is Costacurta niet de langst dienende. Die eer is voor Paolo Maldini, die twintig jaar geleden de buteerde voor de club. ANP/RTR WIJK AAN ZEE - Al vijftien jaar maakt Loek van Wely achter het schaakbord jacht op.de scalp van Judit Polgar. De Tilburger slaagde er als enige Nederlandse topper nooit in te winnen van de sterkste schaakster van de we reld. In Wijk aan Zee leek daar gisteren verandering in te komen, maar het werd toch weer remise. Van Wely was met wit in de vierde ronde zes uur in de weer om de verdediging van Polgar te doorbreken. De Til burger kwam met voordeel uit de Engelse opening en kon in het toreneindspel niets gebeuren. „Verliezen was nau welijks mogelijk." Op de dertigste zet sloeg hij een remise aanbod van zijn tegenstander af. „Nog een paar zetjes kan geen kwaad, dacht ik. Een aanwijsbare weg naar de winst zag ik niet direct, maar ik wilde toch nog even door spelen." Die tactiek had bijna succes. Polgar raakte ge frustreerd. Ze werd constant In de verdediging gedrukt en dat strookt niet met haar natuur. Rond het vierde uur kon ze haar ambities niet langer onderdrukken. Ze zocht geforceerd naar een eigen aanval. Dat werd haar bijna fa taal. „Ze zag dingen die er niet waren", vond Van Wely. Het kritieke punt lag op de 45e zet. Polgar vond daar de enige zet (Kd5) die zwart behoedde voor verlies. Na 58 zet ten berustte Van Wely in remise. ANP de meiden Wil echt iets berei ken, de andere helft komt puur voor de lol. Hij vindt dat het hoog tijd wordt dat ik het echte werk ga ontdekken." Krajicek moet nu tegen Patty Schnyder, de als twaalfde ge plaatste Zwitserse. GPD van onze sportredactie DEN HAAG - Luis Figo van Real Madrid heeft gisteren zijn excuses aangeboden aan verde diger Cesar Jimenez van Real Zaragoza. De Portugese midden velder maakte in de wedstrijd te gen Zaragoza een charge, waar door Jimenez tussen zes en acht maanden is uitgeschakeld. „Ik voel me hier niet lekker bij," al dus Figo. Verdediger Jimenez wordt mor gen geopereerd. Bij de botsing met de Portugees heeft de vei'de- diger een gescheurde kruisband opgelopen. Daarnaast is zijn kraakbeen beschadigd. „Ik wil de hem niet verwonden", aldus Figo op de website van Real. „We gingen allebei zo hard als we konden voor de bal. Ik sloot mijn ogen. Hij was er eerder. Ik hoop dat hij zo snel mogelijk weer fit is en kan spelen." Cesar Jimenez verwijt Figo niets. „Ik ben niet boos op hem. Hij heeft zijn verontschuldigin gen aangeboden. Ik denk niet dat er spelers met opzet op uit zijn om hun tegenstanders te verwonden." GPD/RTR van niets - dan nog is ze niet strafbaar. Het gebruik van efedrine, een middel dat veel wordt gebruikt bij verkoudheid, is buiten het seizoen toegestaan. Het toernooi in Char leroi werd in december gehouden. Er waren toen geen officiële wedstrijden." Scott weet niet of Koeznetsova juridische stappen onderneemt tegen de Waalse minis ter. De spelersvakbond WTA eist in elk ge val dat Eerdekens openlijk zijn excuses aan biedt. „Want hij heeft met zijn onverant woorde actie de gehele tennissport in een kwaad daglicht gesteld. Logisch dat Koez netsova woedend is. Zij probeert zich hier te concentreren op een van de belangrijkste toernooien van het jaar, maar staat wel op alle voorpagina's." GPD door Wierd Puk BERLIJN - De voormalige Duit se bondscoach Rudi Voller (44) keert als 'Sportchef' terug bij zijn oude vereniging Bayer Le- verkusen. Voller speelde tussen 1994 en 1996 als spits voor de succesrijke Bundesligaclub en hij was er van 1996 tot 2000 technisch directeur. Voller vult de leegte op die de omvangrijke, emotionele en machtige manager Rainer Cal- mund in juni van vorig jaar ach terliet bij diens plotselinge ver trek. Calmund werd wegens hartproblemen letterlijk be dreigd met de dood als hij in zijn ambt aanbleef. Bayer staat op het moment acht ste in de competitie en is doorge drongen tot de achtste finales van de Champions League. De aanstelling tot juli 2007, die gisteren in de Bay Arena bekend werd gemaakt, komt voor de Duitse voetbalwereld niet als een verrassing. Al lang was dui delijk dat de populaire voormali ge 'Teamchef van het Duitse na tionale voetbalelftal, die in 2002 bij de Wereldkampioenschap pen in Azië de finale haalde te gen de latere wereldkampioen Brazilië, bij Bayer een functie zou krijgen. „Ik heb het gevoel nooit te zijn weggeweest", zei Voller gisteren dan ook. Na het EK in Portugal trad Voller als bondscoach terug. Zijn elftal had de voorronde niet overleefd. Hij werd opge volgd door een andere oud-voet baller: Jürgen Klinsmann. Niet lang daarna reisde hij met zijn Italiaanse vrouw naar Rome om zijn vToegere, in ernstige proble men geraakte club AS Roma te helpen. Voller trof in Rome ech ter een ongedisciplineerd team onder een chaotische leiding aan en de Duitser gooide al na 26 dagen de handdoek in de ring. „Roma was een vergis sing", bekende Voller gisteren. Bij Bayer moet Voller tussen het management en het eerste elftal functioneren. Hij heeft onder meer trainer Klaus Augentaler onder zich, net als Voller een ge respecteerd oud-voetballer. Hoe wel critici regelmatig aan Vollers tactische inzichten heb ben getwijfeld, bestaat over de status van de wereldkampioen van 1990 in Duitsland geen twij fel. „Rudi Voller behoeft geen competenties, als icoon van het Duitse voetbal heeft hij die", al dus Bayers zakelijk leider Wolf gang Holzhauser. GPD Rudi Voller

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19