Blikvanger van de Yolvo-race a PZC Worldcup driebanden Sluiskil zit met 109 spelers bijna vol Snelle aftocht van biljarter Boone Korenbeurs veegt rivaal van biljart Nederlandse boot, gedoopt in Portugal, de jongste trots van ABN Amro Volvo-race wil Rotterdam als etappeplaats Vermeulen langer in Colijnsplaat Tholense Boys Schaatser Mesu blijft koploper Fase en Go verse op podium Joke Breur naar NK libre Zwemmers naar Masterstrijd uitslagen msswssstsm agenda woensdag 19 januari 2005 door Peter van der Meeren PORTIMAO - Successen die in het verleden zijn behaald, bie den geen garantie voor de toe komst. Dat weten ze bij de ABN Amro natuurlijk als geen ander. Maar de wijze waarop in zuid-Portugal gisteren de doop en eerste training plaatsvond van de 70-voeter voor de Vol- v:o-oceaanrace, was imponerend en smetteloos te noemen. De blikvanger van het ruim 20 miljoen euro kostende project is de eerste van de tot nu slechts zes ingeschreven boten die het ruime sop heeft gekozen. „Die winst hebben we alvast, maar in principe heb je altijd tijd te wei nig", temperde bemanningslid Jan Dekker de hooggespannen verwachtingen. De naam Jan Dekker doet ver moeden dat een Nederlander deel uitmaakt van de tienkoppi- PORTIMAO - Rotterdam is in juni 2006 zo goed als ze ker finishplaats van een van de etappes van de Vol- vo-oceaanrace. De organi satie geeft de voorkeur aan Rotterdam boven Amster dam en Scheveningen. De net gedoopte boot van ABN Amro maakt volgen de maand een proefvaart van Portimao naar Neder land, waarna het nieuws of- ficieel bekend zal worden gemaakt. In april volgt de eerste serieuze test van de boot, als koers wordt gezet naar New York. Dat is re glementair verplicht. De boot moet voldoende trans-atlantische kilome ters gemaakt hebben om be gin november in het noord-Spaanse Vigo van start te mogen, GPD ge bemanning. Maar de ervaren profzeiler is een in Frankrijk neergestreken Zuid-Afrikaan, wiens grootmoeder op Texel woonde. Op de jongste trots van de bank - wereldwijd werden de 105.000 werknemers recht streeks bij de doop betrokken - zal geen Nederlander varen. Dat heeft te maken met de politiek van de sponsor. Zoektocht Volgens sportief-directeur Roy Heiner houdt het momenteel echter ook niet over met het aan bod van nationaal zeiltalent. De winnaar van olympische medail les kan het weten, aangezien hij betrokken was bij de samenstel ling van de crew voor de tweede ABN Amro-boot. De sponsor wil hier twee Nederlanders op, „maar omdat de besten al bij an dere projecten onder contract staan, is het een hele zoektocht. Het niveau tijdens de eerste se lecties was niet denderend." De definitieve samenstelling wordt dit voorjaar bekend. Dan is de boot nog lang niet klaar. Aan de romp is in Lelystad al voorzichtig begonnen, maar er wordt gewacht op de eerste trai ningsresultaten van de A-ploeg' van de Nieuw-Zeelandse schip per Mike Sanderson. „Nu al weten we dat er wijzigin gen en dus verbeteringen zullen plaatsvinden", aldus rompbou wer Ed Schaap. Zijn product van carbon (het gewicht van twee familie-auto's) werd on langs naar Portimao verscheept. De in Lelystad gemaakte be weegbare kiel (4,50 meter, 7000 kilo) ging mee. De 32 meter lan ge mast is een Amerikaanse pro duct. Dat geldt ook voor de North-zei- len, al vond de eindproductie daarvan plaats in Denemarken. Toen 'de puzzel' in Portugal moest worden gemaakt, bleek er een verwaarloze speling van 0,7 millimeter te zijn. Al met al verg den ontwerp en bouw 40.000 manuren. Daar krijg je uiteraard wat voor terug. De aanwezige zes topba- zen van de bank en hun driehon derd koppen tellende gevolg za- door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - De eerste ronde van het biljarttoernooi om de Grote Prijs Spuitpleister- specialist J.H. Mathia zit erop en werd gekenmerkt door span ning en beslissingen op minima le verschillen. Verrassingen waren er ook, zo als de uitschakeling van Cees Boone uit Oostkapelle, die on danks het hoogste moyenne in zijn poule toch zijn biezen mócht pakken. Vooral in de B-groep werden de standen opgemaakt aan de hand van getallen met vele cijfers ach ter de komma om tot verschillen te komen. Zo sneuvelde Ad Kos ter uit Wissenkerke op 0.009 van een punt. Plaatsgenoot Piet yan der Maas bleef met datzelf de verschil aan de goede kant van de score. Ook in poule 7 was de strijd hard. Oud-winnaar, naamgever pn hoofdsponsor Jürgen Mathia, topfit aan het toernooi begon nen, pakte de eerste plaats en •maakte duidelijk dat hij weer een gooi naar de titel wil doen. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De streekderby tus sen Korenbeurs/'t Kaaitje en Partyservice.nl, in de vierde divi sie van de landelijke competitie driebanden groot biljart, liep voor de bezoekers uit Zierikzee op een gevoelige nederlaag uit: 8-0. Korenbeurs rukte door de spec taculaire overwinning op naar de gedeelde eerste plaats in het klassement.Na zes overwinnin gen en zeven gelijke spelen bete kende de 8-0 in Rilland pas de eerste nederlaag van dit seizoen voor Partyservice. De krachtsverschillen waren dermate groot, dat in bijna alle partijen de'bezoekers tot amper de helft van de productie kwa men. Waar het aan lag kon team leider Jan Suykerbuyk ook niet verklaren. „We hadden een off day, dat was wel duidelijk. Het gen.gisteren op de zonovergoten Atlantische oceaan vooral het mooie plaatje. De zeilers echter zijn natuurlijk vooral g'einteresseerd in de pres taties van de ruim 21 meter lan ge boot. „Het voelt fijn. Ook bij weinig wind voel je de enorme kracht die in dit ontwerp zit", al dus Jan Dekker. „De boot is ei genlijk 'overdone', veel te snel voor de regels van deze race. Met slechts tien man kun je er niet uithalen wat er inzit." In vergelijking met de vorige Volvo-race mag de boot tien voet langer en de mast vijf me ter hoger. Dekker: „Daardoor krijg je maar liefst zestig pro cent meer zeil mee. Maar per etappe mogen we slechts tien zeilen meenemen, vorige keer waren dat er nog 22." Dekker (die aan zijn vierde oceaanrace begint) verwacht dat de boot 20 procent sneller kan dan de winnaar van de jong ste race, Mbruck. „We kunnen, met bovendeks vier man, meer dan 80 kilometer per uur ha len." De slag zal echter ook ge wonnen moeten worden in de kleine etappes. Heiner: „Daar om is gekozen voor jongens met ervaring in de dinghy, een kleine eenpersoonsboot." „Maar met tien Laser-zeilers red je het evenmin", weet Dekker. Hij weet dat de zeilers de druk moeten kunnen weerstaan van de wetenschap dat zij de top vor men van een zó kostbaar pro ject. „Daarom heerst aan boord de zero-tolerance mentaliteit. Nooit, maar dan ook nooit, mag iemand 'sorry' zeggen. Er mag in negen maanden geen enkel foutje worden gemaakt." GPD In dezelfde poule vochten Rem- ko Blok uit Wissenkerke en Ber- tus Visser uit Burgh Haamstede een verbeten strijd uit om de an dere plaats in de volgende ron de. Blok haalde het met 0.085 verschil. In de A-groep zijn de verschil len wat duidelijker, maar wor den reputaties zowel bevestigd als omver gehaald. Van de plaat selijke favorieten moesten Jan Beije (vorig jaar nog derde) en Dirk Smits al in de eerste ronde het hoofd buigen. Titelverdediger Peter Zwemer liet duidelijk blijken dat ook dit jaar rekening met hem moet worden gehouden. Hij tekende voorlopig voor de hoogste toer- nooiserie van 32. Kees Davidse uit Meliskerke leidt het klassement van de hoogste partij met 10.00. Gilles Sturm toonde ook weer honger. Na een paar mindere jaren is de veelvoudig oud-winnaar weer op de topniveau. Dat mag ook gezegd worden van Guust Boonen uit Colijns- plaat. Met een sterke start stel de hij zijn kandidatuur, al is ook voor hem de weg nog lang. Met veel vuurwerk, toeters en bellen en in aanwezigheid van topbazen van ABN Amro werd gisteren in het Portugese Portimao de nieuwe trots van de bank voor de Volvo oceanrace gepresenteerd. foto Nacho Doce/RTR is onze slechtste wedstrijd tot nu toe (teamgemiddelde 0.264)." Van de verliezende partij bood Piet Kox nog het meeste verzet. Dat kwam ook omdat Piet Schrier een ongelukkige start van de partij kende. Daardoor duurde het lang voordat de thuisspeler de zaak onder con trole kreeg. Jean Louis Smulder scoorde niet alleen met grote re gelmaat, hij bood Ron Speijer ook maar zelden een maakbare aanvangstoot, waardoor de winst voor Smulder snel binnen was. Jan Westdorp ontmoedigde Jan Eickenboom zodanig dat er van echte strijd geen sprake meer was. En Jan Suykerbuyk boog al vroeg in de partij het hoofd voor Kimmo Pankow. Korenbeurs/'t Kaaitje - Partyservi- ce.nl 8-0. Kimmo Pankow - Jan Suykerbuyk 30-15 (56 beurten), Jan Westdorp - Jan Eickenboom 25-13 (45), Piet Schrier - Piet Kox 25-17 (58), Jean Louis Smulder - Ron Speyer 20-10 (49). door Frits Bakker SLUISKIL - Het toernooi om de wereldbeker driebanden, dat van maandag 21 tot en met zon dag 27 februari in Sluiskil wordt gehouden, is al bijna vol geboekt. Het maximale aantal spelers voor de Outokumpu- COLIJNSPLAAT - Herman Ver meulen is ook volgend seizoen hoofdtrainer bij voetbalvereni ging Colijnsplaatse Boys. Vermeulen maakte afgelopen zo mer de overstap van Lewedorp- se Boys naar Colijnsplaatse Boys. Het bestuur en de spelers groep zijn tevreden over zijn werk bij de zaterdag-vierdeklas ser en vroegen hem nog een jaar te blijven. worldcup is door de wereldbil jartbond vastgesteld op 128 spe lers. Bij de Belgische wedstrijdleider Louis van Ingelgem waren giste ren 109 deelnemers aangemeld onder wie ook de twaalf beste spelers van de wereldranglijst. Bij die 109 zijn opvallend veel Belgische (16), Turkse (13), Fran se (9) en Oostenrijkse (7) biljar ters. De Nederlandse inschrij ving is het hoogst. De KNBB heeft een totaal van 28 aanmel dingen gekregen. Voor het kwali ficatietoernooi zijn dertien Zeeuwse biljarters aangemeld onder wie jeugdspeler Jens van Dam uit Sas van Gent. De inschrijving voor de world cup sluit op 2 februari. Voor de Japanners en Koreanen, die meestal ook massaal op de we reldbekerwedstrijden afkomen, wordt het de hoogste tijd om zich aan te melden bij de wereld bond. Louis van Ingelgem: „Het is nog nooit gebeurd dat een we reldbeker met het maximale aan tal spelers is gespeeld. De Aziati sche spelers wachten altijd tot het laatst met inschrijven, maar het zou wel eens kunnen dat we ze nu moeten teleurstellen. De belangstelling voor de worldcup in Sluiskil is overweldigend." Twee Finse spelers, die gisteren THOLEN - André Maas uit Wouw wordt met ingang van het seizoen 2005-2006 de nieu we hoofdtrainer bij voetbalver eniging Tholense Boys. De Brabander volgt dan Gaby Niemantsverdriet op bij de za terdag-tweedeklasser, die na één seizoen vertrekt. Maas is nu actief bij zondag-tweedeklasser Putters-hoek. om een startkaart vroegen, zijn vooralsnog geweigerd. De Finse biljartbond staat bij de wereld bond vier jaar contributie in het krijt. Die achterstand moet eerst worden weggewerkt, daar na mogen de twee Finnen mee spelen in Sluiskil. De Turk Abdurrahman Sakaci en de Tsjech Jan Slechta waren gisteren de twee laatste aanmel dingen voor het toernooi. Vol gens de regels zijn nu nog negen tien plaatsen beschikbaar in het hoofdtoernooi. De UMB (wereld bond) heeft deze week ook drie van de acht beschikbare wild cards toegekend. De Egypte naar Ihab El Messery en de Ne derlanders Raymond Burgman en Jean Paul de Bruijn zijn zon der kwalificatie te' spelen tot het hoofdtoernooi toegelaten. De eindronden in het Meulengat in Sluiskil worden met 32 spelers gespeeld op vrijdag 25, zaterdag 27 en zondag 27 februari. BREDA - Niels Mesu uit Middelburg gaat na d rathon nog altijd aan kop in het klassement van de# titie schaatsen op de baan in Breda. De leider^ een tweede plaats. Joerec Cijsouw uit Groedewgj finale van de jeugdmarathons vierde. Anouk Faseti Annaland eindigde bij de meisjes pupillen opd;;! plaats. De drie Zeeuwse pupillen zijn zeker vandeg aan het Nederlands kampioenschap jeugd maratk« maart in Deventer. Bij de veteranen, die .redenova ronden, was Fop Fonteyne uit Haamstede met ee plaats de beste Zeeuw. Bij de vrouwen eim Boekei uit Brouwershaven op de vierde plaats, lui categorie over dertig ronden reed Erwin Mesu uitH burg in de kopgroep die het peloton dubbelde erivi eindzege mocht sprinten. Mesu werd in de sprintj Mare de Vrieze uit Brouwershaven werd in het pi vijfde, gevolgd door Quinten Meulblok uit Haamstej Bij de Cl categorie werden Cees Cijsouw uit Grte Leon van der Wielen uit Zierikzee vierde en z EINDHOVEN - De schaatsers Anouk Fase en NielsG se hebben op het gewestelijk kampioenschap spi podiumplaats behaald. Het kampioenschap Noord-Brabant, Limburg en Zeeland werd verreda twee dagen met twee keer de 500 meter en tweeL 1000 meter. De dertienjarige Fase uit Sint Annalaa beterde op haar tweede 1000 meter haar persooc; Zeeuws record. Ze kwam uit op 1.40.07. In heteinfi! ment eindigde Fase op de eerste plaats. Bij de mannen junioren A liet Niels Go ver se zijn; vorm zien op de korte afstanden. De achttienjariges ser uit Kapelle verbeterde op de tweede dag zijn pe lijk en Zeeuws record op de 500 meter met 0,06 sea tot 40,25. In het eindklassement was er een derdes voor Goverse. Frank Vervoort uit Odiliapeel eindij. de eerste plaats. Bij de mannen neo-senioren wet; trick Goverse uit Kapelle achtste, Maarten Jan Wolphaartsdijk eindigde als tiende. LELYSTAD - Joke Breur uit Terneuzen neemt dag tot en met zondag deel aan het kampioensck Nederland libre klein biljart voor vrouwen. Op diet is ze te gast in biljartcentrum Lelystad. Breur is alsv geplaatst voor de titelstrijd. M. van Exter uit Leljsi met een gemiddelde van 19,91 de grootste kanshebsls ke Breur heeft bij de start van het toernooi 5.00mts achter haar naam staan. VLISSINGEN - In Winterswijk gaat zaterdag hels naai Masterkampioenschap zwemmen korte baai: start. Twee Zeeuwen reizen naar de uithoek vantei af. André Schutte (Stormvogel) en Peter Romkes (li et Emergo) verschijnen aan de start op deze titó voor zwemmers van 25 jaar en ouder. Beiden starte) leeftijdsgroep 45+. Het Masterzwemmen zit in Za aardig in de lift, hoewel de NK-deelname nog ten overlaat. De twee Zeeuwen deden vorige zomer ik het WK in Riccione (Italië) en het jaar ervoor aani in Millau (Frankrijk). Competitie, tweede klasse. Denk en Zet (Middelhamis)-PWG 4 ('s Graven polder) 3-5. J.A.Dekker - N.de Winter 1-1, A. van de Veer - J.de Jonge 0-2, C.Spee - L.Boogert 1 - 1, W. Vroeginde- weij - H.Mol 1-1. GZC 2-BDV 2 4-4. M. Poulisse-P. Noordijk 0-2, 2. J. Sinke-R. van Lien 2-0, J. Tilroe-R. Jongejan 1-1, J.l. Sonnevijl- le-C. van Tongeren 1-1. Indoor Karting Middelburg. Samen gevoegde wedstrijd A- en B-poule. 7/A-poule: 1. Van Gilst/Hogeweg 153 ronden, 2. RISA Racing 152, 3. Veerse- dam 152, 4. Auto Sturm 151, 5. Mili's Fashion 150. Stand na race 7: 1. Van Gilst/ Hoge- weg 64 punten, 2. Auto Sturm 46, 3. RBK Verhuur 39, 4. Risa Racing 37, 5. Veersedam Racing 26. Wedstrijden in Breda. Marianne Treur, Oud Sabbinge: 500 me ter in 49.87, 1000 meter in 1.41.00. Andries Minderhoud, Westkapelle 43. 46 (500), 1.29.04 (1000), Niels Wisse, Krabbendijke 45.82 (500), 1.33.48 (1000), Maarten Janse, Wolphaartsdijk 50.38 (500), 1.42.45 (1000), Kees Minder houd, Westkapelle 56.55 (500), 1.49.01 (1000). Piet Huibregtse, Westka pelle 51.32 (500), 2.39.06 (1500), Pierre Vermeulen, Middelburg 52.20 (500), 2.41.70 (1500), Martin Steendijk, Goes 53.33 (500), 2.43.79 (1500), Peter Mesu, Middelburg 53.66 (500), 2.43.20 (1500), Niels Mesu, Middelburg 51.04 (500), Joerec Cijsouw, Groede 56.93 (500). Corustoernooi. Wijk aan Zee. Grootmeestergroep A, vierde ron de: Van Wely (Ned) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Sokolov (Ned) 1-0, Anand (Ina) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Topalov (Bul) 1-0, Gris- joek (Rus) - Bruzon (Cub) 1/2-1/2, Short (Eng) - Morozevitsj (Rus) 1-0. Stand: 1. Leko, Adams 3, 3. Ponomariov, Topa lov, Grisjoek, Short 2,5, 7. Van Wely, Polgar, Kramnik, Bruzon 2, 11. Anand 1,5, 12. Sokolov, Svidler 1, 14. Moroze vitsj 0,5. 's-Heerenhoek. Verenigde® Eerste hoofdvogel: A. Dekker|D« Hoger), tweede hoofdvogel: C. miasse (Zorgvlied), eerste aj# Harinck, tweede zijvogel: C. Je se, derde zijvogel: J. Harinck,vis vogel: J. van de Guchte (Zorgvlis ste kal: A. Dekker, tweede kal;J, Guchte, derde kal: A. Dekker,via A. Dekker, meeste kleine vogelt Jonge (Soranus), vliegende w de Jonge. Heinkenszand. Soranus II.' eerste hoofdvogel: P. Ossa tweede hoofdvogel: P. Ossews" ste zijvogel: B. Vermeulen, twsi gel: L. van Dijke, derde zijvogel:! ck, vierde zijvogel: P. Ossewast ste kal: H. Koens, tweede kat:F. derde kal: F. Koens. Wip 2: eerste hoofdvogel: L.vï tweede hoofdvogel: C. Boonms Schutters), eerste zijvogel: f. tweede zijvogel: B. Vermeulen, vogel: H. Koens, vierde zijvogj Remijnse (Edele Handboog),» A. Dekker, tweede kal: M. 6c. (St. Sebastiaan), vliegende w Bouwense (St. Sebastiaan) Jonge (Soranus II), meeste De gels: A. de Jonge (Soranus). Koningschieting. Doel naarl P. Ossewaarde (Wolphaartsdii lem Teil: F. Hanse (Ovezande) Jt ning: J. Boonman. Veteranente Rentmeester. Kwadendamme. Victoria, Wi? ste hoofdvogel: H. Koens (Zn1 tweede hoofdvogel: H. Koens, vogel: P. Repkes, tweede zijw Repkes, derde zijvogel: Sj. Ras ria), vierde zijvogel: R. Klipf* naar Hoger), eerste kal: Sj. Ras de kal: F. Koens, derde kal: H- (Edele Handboog), vierde kal:A (St. Andries), vliegende vogel' kes. Wip 2. Seizoenskampioenst C. Jeremiasse (Zorgvlied) 8 p J. Repkes (Victoria) 7; 3. F. Ko?'! Nostra) 6. Jeugd: 1. A. Koptitels ria) 5 punten, van typefouten Lucky Day. 7.15.21.24.29.34.35.39.40.46.50! .60.61.65.66.70.74. (Ondervoor» ESS® Wolphaartsdijk. Doel naar Hoger. Wip 1: eerste hoofdvogel: F. Koens (Spes Nostra), tweede hoofdvogel: F. Koens, eerste zijvogel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid), tweede zijvogel: P. Ossewaarde (Doel naar Hoger), derde zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), vierde zijvogel: B. Vermeulen (Zorg vlied), eerste kal: P. Ossewaarde, twee de kal: B. Vermeulen. Wip 2: eerste hoofdvogel: A. Dekker, tweede hoofdvogel: P. Ossewaarde, eer ste zijvogel: P. Ossewaarde, tweede zij vogel: H. Koens (Zeelandia), derde zijvo gel: B. Vermeulen, vierde zijvogel: J. Hoogstrate (Doel naar Hoger), eerste kal: H. Tak (Doel naar Hoger), tweede kal: H. Koens, derde kal: B. Vermeulen, vierde kal: H. Hoogstrate (ADLM), vlie gende vogel: H. Koens en J. Harinck (Diana). Wip 3: eerste hoofdvogel: F. Koens, tweede hoofdvogel; P. Ossewaarde, eer ste zijvogel: J. Hoogstrate, tweede zijvo gel: J. Repkes (Victoria), derde zijvogel: F. Koens, vierde zijvogel: F. Koens, eer ste kal: H. Tak, tweede kal: P. Ossewaar de, derde kal: F. Koens, vierde kal: K. Ha- melinck (Soranus). Wip 4: eerste hoofdvogel: P. Nagelker ke, tweede hoofdvogel: F. Koens, eerste zijvogel: J. Repkes, tweede zïjvogel; L, van Dijke (ADLM), derde zijvogel: R. Bouwense (St. Sebastiaan), vierde zijvo gel: J. Hoogstrate, eerste kal: H. Tak, tweede kal: P. Wagenaar (Ravenstein), derde kal: J. Harinck, vierde kal: F. Koens, vliegende vogel: P. Wagenaar en J. Repkes. Melbourne. Australian Op® nen, eerste ronde: MelzerjOü ter (Ned) 3-3 opgave Sluit»' blessure, Ferrero (Spa/31)-Va"; den (Ned) 2-6 6-3 6-4 6-4, (VSt/2) - Labadze (Geo) 7-56-2' witt (Aus/3) - Clement (Fra) 6+ Coria (Arg/6) - Berdych (Tsj)6-2 Henman (GBr/7) - Saulnier(Fra 4-6 6-3, Nalbandian (Arg/9) (Spa) 7-6 (1) 4-6 4-6 6-3 M* (GBr) - Björkman (Zwe) 2-6 6-4<H Vrouwen, eerste ronds: (Ned) - Foretz (Fra) 6-2 6-1, W' (VSt/1) - Martinez (Spa) 6-1 M (Rus/3) - Peschke (Tsj) 6-1 M» jeva (Rus/6) - BondarenkolOe'1' Venus Williams (VSt/8) - (Gri) 6-1 7-5, Schnyder (ZW" dak(Oek) 6-1 6-1. woensdag Biljarten Grote Prijs SpuitpleistersP^ J.H. Mathia. Libre toernooi ronde. Locatie: HCR De Krooft kerke. Aanvang groep B 19.30U^ Voetbal IZ- Vriendschappelijk. VlissiW-® 23 jaar-RBC A1Aanvang: 19* catie: sportpark Irislaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18