zc landreiking over woontorens REVUE?! 22JAN M GOES a v LAATSTE WEEK PZ< PHOTO Lekker in je pyjama naar de crèche MODE Busje vol gestolen fietsen tegen boom Foto's bestel je via tongoed bereid appartementencomplexen Arduinterrein iets te verlagen ilift mogelijk in Renesse KEETKAMER VERHUIZINGS LEEGVERKOOP ALLES ET ÉCHT WEG!!!! 50% TOT 70% KORTING Hoogbejaard maar kerngezond Bushalte Tolplein tijdelijk dicht Nieuwe directeur Strandexploitatie Man met drugs opgepakt Diefstal geld bij pinnen bestraft Optreden Frisbee Stout bctie: 0113-315649 Ly.pzc.nl |US 31,4460 AA Goes K e Midden-Zeeland: 0113-315520; Saandererc 0114-372770; aaal: 020-4562500. nsdag 19 januari 2005 editie Walcheren ►DELBURG - Woongoed is tid de woontorens die op het in van Arduin in Middel- nioeten komen, met één Jdaag te verlagen. Dat is w de uiterste handreiking r de omwonenden en de ge- nteraad. Nog ingrijpender passingen maken van een dplan een slecht plan en dan it Woongoed het project te- Iregt directeur E. de Ceuster de Middelburgse woningcor- „Als met het schrappen de bovenste laag een meer- in de gemeenteraad het plan stemt, zullen wij. aanpassen." Ceuster verwacht eigenlijk ■dat de gemeenteraad hier- genoegen zal nemen. „Het dicht bij wat wij willen en aanvaardbaar is, het imoet aan de om won en en het zorgt ervoor dat het tid van de gemeente consis- Iblijft." endien hoeven de toekomsti- lewoners - ouderen die een huurwoning krijgen jerstandelijk gehandicapten Arduin - dan niet nog eens te wachten. De Ceuster hier zwaar aan, „Wij nemen maatschappelijke taak Serieus," handreiking van Woongoed Ét met een amendement WD volgende week adag in de gemeenteraads- j zal indienen, zegt Dijk-Sturm. Toch durft let te voorspellen dat het cdement wordt aan geno- ,aoch dat De Ceusters ver- ögzal uitkomen. IESSE - Het succes van de ill in Rotterdam heeft de be stelling gewekt van Schou- ■Duiveland. Volgens wet- ier A. Croné kan de beweeg- aplasdriehoek uitkomst bie- voor Renesse. ürilift is een urinoir dat Is biedt aan drie personen, g de behoefte aan de wordt de zuil uit pond omhoog gebracht. Is [edaan met de (te verwach- toeloop op de betreffende lo- dankan de lift weer onder toeptegels verdwijnen. Zo stankoverlast binnen cle (Advertentie) Wethouder A. de Vries heeft tij dens de commissievergadering maandagavond ook al de ope ning geboden om één bouwlaag van de woontorens af te halen. Toch bleven de meeste fracties erg kritisch. „Het wordt een dubbeltje op zijn kant", schat De Vries in. De voorkeur van veel fracties gaat uit naar veel lagere appartementencom plexen. Het verlies aan wonin gen kan worden gecompenseerd door niet twee maar drie blok ken te bouwen. Dat heeft ook de instemming van omwonenden, de Wijktafel West en stichting De Groene Kamer. Volgens De Ceuster en De Vries kan dat echter niet. Het bete kent een veel grotere aantasting van de ruimte. Bovendien moet voor zo'n plan een geheel nieu we procedure worden gevoerd. Dat kost jaren, voorspelt De Ceuster. Woongoed heeft de af gelopen vier jaar al 300.000 eu ro uitgegeven voor het huidige plan. Een nieuw plan zou weer zo veel kosten, schat hij. „Mijn insteek is: dit plan, één laag minder of het plan intrek ken", stelt De Vries onomwon den. Die laatste optie wordt door De Ceuster omschreven als 'een drama'. „Dan verliest ieder een." Torenhoog Toch is de kans aanwezig dat het daarop uitdraait. Het com promis van Woongoed lost het probleem niet werkelijk op, rea geert E. Heringa van de Chris- tenUnie. „Inhoudelijk verandert er te weinig. Het ontwerp is dan nog steeds torenhoog. Met enige creativiteit moet er toch meer mogelijk zijn, zonder dat het meteen tot jarenlange vertra ging leidt." Ook de omwonenden vinden de handreiking van Woongoed te gering, zegt L. Westhoff van de Wijktafel West. De Vries erkent wel dat de com municatie met de omwonenden over het bouwplan beter had ge kund. Met name de Wijktafel West voelt zich door de wqet- houder niet serieus genomen. De Vries: „Het plan is vier jaar geleden ontstaan, anderhalf jaar geleden heeft de raad een uitspraak gedaan en daarna is pas de maatschappelijke discus sie begonnen. Tegenwoordig doen we dat in de omgekeerde volgorde en beginnen we met de omwonenden." Dennis de Nooijer leest voor in het kinderdagverblijf. ®wr culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Kinderen had den hun mooiste beertjespyjama aangetrokken. Want een uur lang voorgelezen worden mét yogho en een schaal vol krenten- (Advertentie) bolletjes, dat gebeurt niet elke dag bij kinderopvang Baloe in Vlissingen. „Toen was het verhaaltje uit." En de kinderen muisstil. Dennis de Nooijer kan dan nog zo verbaasd om zich heen kij ken; de kinderen verroeren zich niet. Er ligt toch zeker nog een stel boeken voor zijn neus? Het was gisteren de dag van het Nationale Voorleesontbijt. Dus ook in de Badhuisstraat, bij kin deropvang Baloe. Kinderen vinden het heerlijk om voorgelezen te worden, weet eigenaresse Anniek Nisseeuw. „Vaak vergeten ze dat iemand hen voorleest en dromen ze hele maal weg in hun eigen fantasie wereld. Dan gaat het verhaal voor ze leven." Bovendien heeft het een educa tief voordeel. „Kinderen leren dan wat woorden zijn. Maar daar zijn ze nu nog niet bewust mee bezig. Het is vooral lekker tutten. Vanochtend stonden ze dolenthousiast aan de deur, om dat ze een keertje in hun pyjama over straat mochten." De voorleestaken waren toebe deeld aan twee mannen: hotelei genaar Joost van Damme en voetballer Dennis de Nooijer. Die laatste keuze kwam volgens Nisseeuw overigens vooral van de leidsters. Maar ook de kinde ren leken het een prima plan te vinden. Kleine Cheyenne kroop nog wat verlegen in haar stoel weg, de aandacht van Julius ging vooral uit naar zijn broodje met choco ladepasta, maar Daniëlle zat rechtop in haar lila beertjespyja ma. „Een eend met een bril?", klonk het enigszins sceptisch, toen het eendenverhaal een nieuwe wen- foto Ruben Oreel ding nam. Daniëlle vond het maar raar. Aan de andere tafel las Joost van Damme - met zijn knieën hoog boven het lage tafeltje uit - voor aan Ronja, Renzo en Finn, die onvermoeibaar over auto's bleef brabbelen. Het laatste boek viel niet erg in de smaak. Tijd voor iets anders, moet hij hebben gedacht, want hij zette spontaan het lied van Nijntje in. Dat bleef niet onopgemerkt. „Of je hier ook even komt zingen", oppert Dennis. Alle oogjes aan zijn tafel waren op zijn concur rent gericht. (tot en met 26 januari) op gehele wintercollectie 2004 januari sluiten wij de deuren op nummer 7, 2 februari openen wij weer op nummer 73 met een geheel nieuwe, stijlvolle winkel. Langstraat 7 - 4341JEB Arnemuiden - tel. 011 8-606200 29 eurocent 8' 33 eurocent 5' 20 eurocent het alfabet van Zeeland door Melita Lanting ZIERIKZEE - Kater Maus is twintig. „Heel bijzonder, vol gens de dierenarts", zegt bazin Ina Goudswaard. „Normaal gesproken wordt een dergelijke raskat rond de vijftien jaar", bevestigt een woordvoerster van de dieren artsenpraktijk in Zierikzee. En het gezegde 'ouderdom komt met gebreken' gaat voor Maus niet op, want het beest is nog kerngezond. „Hij kan nog jaren mee", zegt bazin Ina Goudswaard. Alleen de stram me achterpoten verraden een hoge leeftijd. Maus is geen avonturier, ver telt Goudswaard. „Hij kan niet springen, dat heeft hij nooit gekund. Hij komt nooit verder dan de achtertuin, want hij kan er niet uit." De enige keren dat hij verder weg gaat, is als hij uit logeren moet. „Dan mag hij in de auto en dat vindt hij leuk. Hij zit op schoot en kijkt naar buiten naar alle lichtjes." Tegenwoordig brengt Maus de dagen vooral slapend door op zijn kussen voor de verwar ming. Waar het geheim in schuilt dat de poes zo oud wordt, weet Ina Goudswaard niet. Speciale voeding komt er in ieder geval niet aan te pas. „Nee hoor, gewoon kuipjes en brokjes uit de supermarkt. En inentingen krijgt hij ook niet. Alleen toen hij klein was, heeft hij alle prikken gehad en daar na nooit meer." foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - Connexxion past de dienstregeling van de buslijnen via de Westerscheldetunnel richting Terneu- zen tijdelijk aan. Dat gebeurt in verband met reconstruc tiewerkzaamheden op het Tolplein aan de Bevelandse kant van de tunnel. De gewijzigde dienstregeling geldt van maandag 24 januari tot en met maandag 28 februari. De bussen vanuit Middelburg (lijn 50) en Goes (lijn 20) stoppen gedurende die periode niet aan de halte op het Tolplein. Overstappen op andere lijnen is dus onmogelijk. Ook fietsen kunnen niet worden meegenomen. Ook op za terdag geldt een gewijzigde dienstregeling. Dan rijdt lijn 50 om de twee uur rechtstreeks door naar Temeuzen. De pendelbussen.stoppen nog wel op het Tolplein. DOMBURG - Stichting Strandexploitatie Walcheren krijgt een nieuwe directeur. Nita Kramer wordt opge volgd door Lukas Fransen. Hij werkt sinds 2000 bij Thermphos in Vlissingen-Oost als manager communica tie. Voordien werkte hij als journalist bij dé PZC. Fran sen (33) neemt op 1 maart het werk over van Kramer. Zij werkt sinds de oprichting van de stichting in 1999 bij SSW en vertrekt nu naar Spanje. SSW onderhoudt en be waakt de stranden van de gemeente Veere en verhuurt standplaatsen voor stx-andhuisjes en strandpaviljoens. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag een 46-jari- ge Vlissinger aangehouden op verdenking van het bezit van harddrugs. De man werd door de politie gecontro leerd toen hij op zijn scooter zat. Hem werd gevraagd zijn zakken te legen, maar dit weigerde hij. Toen agenten hem wilden fouilleren, rende hij weg en werd even later gevon den in de bosjes in de Joost de Moorstraat. Hier werd hij aangehouden. Op de plek waar de man zich verstopt had vond de politie een hoeveelheid harddrugs. MIDDELBURG - Een twintigjarige Goesenaar moest zich gisteren in Middelburg verantwoorden voor het ste len van geld bij een pinautomaat. De man wist in novem ber bij de Rabobank in Goes 400 euro uit het vak van de pinautomaat te grissen toen een vrouw bij het pinnen .niet oplette. Samen met een dertigjarige kompaan uit Goes ging hij ervandoor. De politie spoorde de mannen op aan de hand van de videobeelden De jongste verdachte zei on derweg naar de Rabobank te zijn om het geld terug te brengen toen ze de politie tegenkwamen. De vrouw heeft haar geld terug. Politierechter A. Janssens-van Kampen vonniste de verdachten conform de eis tot 100 euro boete. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Het was vast niet hun bedoeling, maar fietsen dieven zijn maandagavond met hun bestelbus vol fietsen tegen een boom gebotst aan de Segeer- singel. Kort daarop kon de poli tie het drietal inrekenen. Tegen elf uur 's avonds was aan de Segeersingel een 'rotklap' te horen. Een blauw bestelbusje stond dwars op de weg. Getui gen zagen hoe de achterdeur openvloog en de ene na de ande re fiets uit de bus werd geladen. Die verdwenen vervolgens in het struikgewas. Inmiddels had menig buurbewoner de politie gealarmeerd. Die kwam op tijd; twee van de drie inzittenden van de bestelbus werden meege nomen naar het bureau. Zij moesten de nacht doorbren gen in het Huis van Bewaring. De derde verdachte werd later door de politie opgeroepen zich te melden. Het drietal (15, 18 en 21 jaar. allen uit Middelburg) is intus sen verhoord wegens verden king van diefstal en heling. Wat er met het busje is gebeurd, wist de politie gisteren niet te vertellen. De fietsen zijn overgebracht naar het bureau. Onderzoek moet nog uitwijzen waar ze van daan komen. VLISSINGEN - De coverband Frisbee treedt zondag op in café de Concurrent aan het Bel- lamypark in Vlissingen. Het optreden begint rond half acht. Twee dagen later, op dinsdag 25 januari, speelt The Old Firm als sessieband met vrienden van de Cone live. Dit gezamenlijke optreden be gint rond tien uur 's avonds. Advertentie THEATER DE MYTHE i f tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Een echte deugniet is hij ze ker niet, maar elke driejarige haalt soms wat uit wat niet door de beugel kan. „Hé, stou- terik. Hou daar eens mee op", riep vader dan ook, in een po ging zijn zoon tot de orde te roepen. „Rik?", reageerde die gevat. „Ik heet toch Julius

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11