kngst voor overlast van HKPD PZC Veere blij met voorkeursrecht Tuin van Zeeland vindt kap populieren schandalig ffpt®! ©IPTOIK Middelburg prijst zich gelukkig met voetbalmuseum ]inwonenden laten zich horen tijdens inspraakavond Jongen van fiets geschopt DNA-onderzoek in zaak Blokpoel Twirlster naar Europese wedstrijd Jongens plegen huisvredebreuk Aanrijding in Middelburg Inzameling ^«0113-315649 Kairredactie pzon I "«31,4460 AA Goes Ldentie-expioitatie: ,n pn Midden-Zeeland: 0113-315520; ws Vlaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562500. insdag 18 januari 2005 ||p Partij van de Arbeid De PvdA Zeeland nodigt u van harte uit op haar nieuw- j jaarsbijeenkomst op 20 januari 2005 om 19.30 uur in het Arsenaal Theater, Arsenaalplein 1 in Vlissingen. De avond wordt ingeleid door Meindert Inderwisch, columnist PZC en verder spelen diverse PvdA-ers om de Rode Kopspijkerhamer. editie Walcheren pWendvvan den Hurk [JSSINGEN - Zo'n 250 belang eenden kwamen gisteravond [0p de inspraakavond over de jhuizing van het Huiskamer- Joject voor Drugsgebruikers. üHKPD. Omwonenden waren ioral bang voor overlast. spraakavond was volgens meester A. van Dok - van ie bedoeld om de mening |n burgers te peilen, voordat i college met de gemeente- agaat praten over de verhui- üg Het is de bedoeling dat die imei uitspraak doet. De ruim- Kjkeprocedure zal dan nog 24 Eien in beslagnemen. En dan p de bezwaarprocedures nog eens meegeteld, waarschuw- leburgemeester. zullen er een hoop zijn, ge ide onrust in het publiek, ut hoewel het eerste gedeelte 6 de inspraakavond was be leid voor het publiek om vra- B af te vuren op het college, bof het dikwijls opmerkingen Heen vraagteken erachter. Be- jppen als waardedaling van puis en aantasting van het lingenot waren keer op keer jhoren. iwerd de burgemeester er ette- malen op gewezen dat zich let gebied rond de locatie ide Oude Industrieweg wel Jelijk brandgangen en portie- bevinden, waar gebruikers ieventueel kunnen gaan ver- Dit in tegenstelling [wat de startnotitie vermeld- terdocht /roegen omwonenden zich ze van de politie kunnen phten, wanneer zich over- ito vernield Vlissingen iSINGEN - In Vlissingen, iburg, is gisteravond .30 en 19.45 uur een nenauto vernield, auto is een tegel gegooid, itenne is afgebroken en het embleem is van de auto af- ald. Een schadebedrag is lekend. inrijding Goes IS - In Goes heeft gisteren inrijding plaatsgevonden een auto en een brom- De bromfietsster, een ing meisje uit de gemeente ele. remde plots voor het srslicht dat op oranje g- Een achter haar rijden- l-jarige automobilist uit de snte Veere hield niet vol le afstand en botste tegen aan. Hierdoor ontstond Ie aan beide voertuigen. last voordoet. De belofte van de politie hier tijdig tegen op te tre den, kon rekenen op een collec tieve achterdocht van het pu bliek. Ook de toezegging van het HKPD sancties te treffen te gen overlast veroorzakende ge bruikers werd afgedaan met een cynisch 'ja ja'. Er waren vragen die noch de burgemeester noch wethouder L. Poppe - De Looff kon beant woorden. Over de kosten, die verhuizing van de opvang met zich meebrengt, bijvoorbeeld. Wel wist de wethouder te vertel len dat die voor elke locatie on geveer evenveel zullen bedragen en dus zou het kostenplaatje geen invloed hebben op de loca tiekeuze. Bezorgdheid was er bij vertegen woordigers uit Oost-Souburg. Het stak hen dat ze als belang hebbenden ontbraken in de startnotitie. De afstand van het dorp tot de locatie aan de Poor- tersweg werd daarom nog even aan het college uitgelegd. Onno dig, zo bleek, want de wethou der bleef bij haar bewering dat het voormalige slachthuis toch echt aan Vlissingse zijde ligt. Nadat directe buurman van het HKPD M. Verhoeven het pu bhek had verteld wat hen als toekomstig buurtbewoner van het centrum wellicht aan over last te wachten staat, viel de zaal stil. De burgemeester greep dit moment aan om de inspraak avond te beëindigen. Ze toonde zich achteraf 'buiten gewoon content' over de avond. „Iedereen bleef rationeel. De sfeer was kalm, terwijl omwo nenden toch angst hebben." Blij was de burgemeester met de mensen die hun compassie met verslaafden toonden. „Het is goed te horen dat niet iedereen direct roept: weg ei-mee." Dat er zaken als aanwezige por tieken over het hoofd zijn ge zien, vond de burgemeester niet onoverkomelijk. „Soms vergeet je eens iets. Maar we gaan het al lemaal meenemen in het colle ge" Ondertussen ontstonden in het publiek steeds groter wordende groepjes. De belangenvereni ging van omwonenden van het HKPD heeft er nieuwe leden bij. Op het Noordbolwerk zijn tot ergernis van de stichting Tuin van Zeeland drie populieren gekapt. foto Lex de meester door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Op de dag dat de minister van Milieu zei dat groen in de woonomgeving be langrijk is voor het welbevinden van burgers, liet de gemeente Middelburg drie populieren kap pen. Dat steekt de Tuin van Zee land. Maar de gemeente zegt er goede redenen voor te hebben. Middelburg telt geen populieren meer. De laatste drie verdwenen onlangs van het Noordbolwerk. Ze zouden met hun afbrekende takken de veiligheid van wande laars in gevaar brengen. „Schandalig", vindt Jean-Marie van Isacker van de Tuin van Zee land. „Er vraagt één iemand die takken te snoeien omdat ze zijn tuin naderen en de gemeente haalt gelijk drie gezonde popu lieren weg. Die bomen waren beeldbepalend voor de bolwer ken. Ze mogen dan voor de ge meente geen edele soort zijn; voor ons waren ze dat wel." Begrijpelijk: zijn stichting zet zich in voor behoud van het Wal- cherse natuurschoon. Vandaar ook dat ze ging praten met de ge meente. Hoewel dat volgens van Isacker ook weinig uithaalde. „Telkens als wij onze teleurstel ling uitten, staarden die ambte naren lachend naar het plafond. Ze nemen ons niet serieus. Ter wijl het kappen ten koste gaat van de leefbaarheid. Hoe wil de gemeente ervoor zorgen dat ze in 2006 de groenste stad is?" Zelf verdenkt Van Isacker de ge meente van een verborgen agen da. „Het kwam ze vast goed uit dat die man klaagde over de tak ken in zijn tuin. Ze zullen wel weer ruimte nodig hebben voor een appartementencomplex." „Welnee", klinkt het bij het ge meentelijke groenbeheer. „De drie populieren behoorden tot een groep van zo'n 150 risicobo men, die regelmatig worden ge controleerd op houdbaarheid en vitaliteit. Het zijn zijn broze bo men. Bij een beetje wind breken de takken af en lopen wande laars het risico op het pad uit te glijden. Dat kun je je als gemeen te niet veroorloven." Nominatielijst De populieren stonden al langer op de nominatielijst om te wor den gekapt, vertelt Dick Sakko, die als vakspecialist van cultuur techniek bij de gemeente werkt. „Dat hebben we zelfs gepubli ceerd, maar niemand reageerde. Dus zijn we gaan kappen." Dat zelfde lot wacht nog een kastan jeboom met zwamaantasting op het Hof van Sint Jan. Maar de gemeente belooft spoedig ver vanging, iets dat ze altijd zegt te doen. „Bij een kwekerij hebben we voor honderden euro's dikke beuken van 15 a 20 jaar oud ge kocht. Die kunnen nog tiental len jaren mee. Kijk maar naar de beuken op de Balans. Die zijn nog geschonken door konin gin Emma. Populieren daarente gen houden het doorgaans niet langer dan veertig jaar vol." Eind januari vullen de beuken de leegte op, die de populieren hebben achtergelaten. Gemeente heeft eerste keus bij aankoop van grond in Zoutelande kortingen zijn ongeacht de prijs of de uitvoering van de glazen, de collectie brilmonturen zijn allemaal uit de collectie 2004/2005 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl 1 Mdie Murphy r John Cleese Mike Myers het alfabet van Zeeland door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere gaat voor het eerst een be roep doen op het voorkeurs recht. Dit geeft Veere het eerste recht op koop voor een perceel in Zoutelande. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling is en thousiast over het toepassen van deze maatregel. Alleen de SGP vreest dat het een wassen neus Veere mag volgens het woning- bouwprogramma twaalf kavels uitgeven in Zoutelande. De ge meente heeft in het dorp geen grond. Er wordt onderhandeld met H. Koppejan die grond be zit aan de D. Koddelaan. De ei- (Advertentie) van de reepe DRASTISCH AFGEPRIJSD genaar vraagt meer dan de ge meente kan betalen. Bovendien zijn er geïnteresseer de projectontwikkelaars die meer geld over hebben voor de grond. Om te voorkomen dat zij er met de kavels vandoor gaan, wil het college het voorkeurs recht toepassen. ,,Met het voorkeursrecht bereik je niet dat er snel gebouwd kan worden", zei P. de Visser van de SGP gisteravond tijdens de com missie Ruimtelijke Ontwikke ling. „En dat is juist wat we alle maal zo graag willen. Het voor keursrecht houdt eigenlijk niks in. Als Koppejan niet wil verko pen, houdt het op. En als hij wacht tot alle termijnen verstre ken zijn, kan hij alsnog zijn ei gen gang gaan. De gemeente kan na het voorkeursrecht wel een onteigeningsprocedure be ginnen, maar dat zou ik de ge meente onwaardig vinden." Verkoopprijs De andere fracties en wethou der J. Bostelaar zijn van mening dat het voorkeursrecht wel ef fect heeft. „Wij kunnen Koppe jan niet dwingen te verkopen", erkende Bostelaar. „Maar deze maatregel geeft een neerwaartse druk op de verkoopprijs. Wel licht kunnen we dan alsnog met de eigenaar tot een overeen komst komen." Als dat geen uitkomst biedt, weet J. van der Voort nog een op lossing. Hij heeft, vervat in Kod- VLISSINGEN - In het tunneltje van Bossenburgh is een 11-jari- ge jongen uit Vlissingen van zijn fiets getrapt door een 15-jarige plaatsgenoot. De jongen zag twee jongens in het tunneltje staan. Hij wilde hen voorbij fiet sen toen hij een trap kreeg. Hier door viel hij van zijn fiets en liep een pijnlijke heup op. De verdachte werd gepakt door een omstander. De dader kreeg een proces-verbaal. delaan II B.V. Projektontwikke- ling, 24 bouwkavels aan de We- rendijkseweg in Zoutelande in eigendom. Die liggen achter de gronden van Koppejan. Van der Voort bood de gemeente gister avond tien kavels te koop aan. „We praten nu niet over geld", zei hij. „Maar ik vraag de ge meente of ze bereid is met ons hierover te onderhandelen." Een voorwaarde stelde hij di rect. Als de gemeente op een la ter moment weer kavels mag uit geven in het dorp, wil Kodde laan II die percelen ontwikkelen en uitgeven. Tien jaar geleden was de project ontwikkelaar ook al van plan de kavels aan de Werendijkseweg te ontwikkelen en te verkopen. De plannen lagen al bij de ge meente. Van der Voort trok des tijds de aanvraag in zodat Zoute lande eerst een woonzorgcom plex kon krijgen. Bostelaar beloofde de commis sie het aanbod van Van der Voort te bestuderen en met Kod delaan II B.V. in contact te blij ven. GOES - De politie verwacht in maart de resultaten van het DNA-onderzoek in de heropende moordzaak op Goe- senaar Sam Blokpoel in 1995. Dat zei politiewoordvoer der A. Don gisteren. Vorige maand is enkele personen ge vraagd vrijwillig DN A-materiaal af te staan voor ondei-- zoek. Op dit moment worden de monsters onderzocht door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Dat dat langer duurt dan normaal, komt volgens Don doordat het om een oude zaak gaat waarvoor bovendien geen mensen vastzitten. „Het heeft dus minder prioriteit dan recentere zaken." Verder is de politie ook nog bezig met het natrek ken van een kleine dertig tips. Die zijn onder meer binnen gekomen naar aanleiding van het programma Opsporing Verzocht en via de door de politie geopende tiplijn. 's-HEERENHOEK - Twirlster Angelique van de Ven van The Showgirls uit 's-Heerenhoek mag in april meedoen aan een selectiewedstrijd voor de Europese kampioen schappen. De uit Vlissingen afkomstige twirlster dankt haar plaatsing aan een succesvol optreden tijdens de on langs in Den Bosch gehouden Nederlandse kampioen schappen. The Showgirls, waarvan de leden uit praktisch heel Zeeland komen, scoorden sowieso goed met gouden plakken bij de beginners tot en met acht jaar (Daniëlle Nieuwenhuijse uit 's-Heerenhoek en Sandra van de Ven uit Vlissingen), in de categorie negen tot en met elf jaar (Melanie Verrijzer uit 's-Heerenhoek en het B-team van The Showgirls), de categorie twaalf tot en met vijftien jaar (duo Angelique van de Ven uit Vlissingen en Sylvia Koppens uit Etten-Leur én duo Dominiek van Craenen- broeck uit 's-Heerenhoek en Inez de Jonge uit Heinkens- zand) en in de categorie vanaf zestien jaar (Judith Due- rinck uit Kloosterzande). VLISSINGEN - In een woning aan de Hercules Seghers- laan in Vlissingen zijn gisteravond twee jongens van 17 jaar aangehouden op verdenking van huisvredebreuk. De jongens bevonden zich in een woning die niet meer be woond werd. Zij hadden zich de toegang tot de woning verschaft zonder toestemming van de eigenaar. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Beneluxlaan in Middelburg tussen een fiets en een auto is gisteren een fietser gewond geraakt. De 44-jarige bestuurster van een auto verleende geen voorrang aan een voor haar van rechts komende 19-jarige fietser. De fietser is met hoofd wonden overgebracht naar het ziekenhuis. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is Middel burg of nooit meer, stelde M. Verkamman onlangs over het Internationaal Voetbalmu seum. Welnu, het wordt Middel burg. De gemeenteraad drukte het museum gisteravond liefde vol aan de borst. Nu is er geen weg meer terug, wist mede-initiatiefnemer Ver kamman uit Kats toen de raads commissie was uitgesproken. Hij was vooraf al vol vertrou wen, maai-: „Je kunt pas juichen als hij zit. Gelukkig waren de raadsleden erg enthousiast. Het besluit is gevallen, nu gaan we verder." Alleen de SGP verzette zich te gen de komst van het voetbalmu seum. Een nationaal museum, graag, maar liever niet over voet bal, verklaarde C. Dekker. Voor de SGP staat voetbal gelijk aan sportverdwazing en verafgoding en daar heeft de partij ernstige bedenkingen bij. De Christen- Unie liet een zachte echo horen van die kanttekening, maar vond het museum toch een te mooie kans om die te laten schie ten. A. Rots: „Laten we ons ge lukkig prijzen dat Middelburg is uitverkoren." Dat deden alle andere fracties ook. „Dit krijg je als gemeente nooit voor el kaar en nu krijgen we het zo in de schoot geworpen", jubelde S. Szarafinski (PvdA). Verkamman en H. Borst (sport journalist van het AD) lieten de raadsleden de voetbalhistorie zien (schilderijen en foto's), voe len (ballen en schoenen) en rui ken (de oksel van het shirt van Marco van Basten uit de gewon nen EK-finale van 1988). W. Ste- ketee (Middelburg Attent) en P. Castenmiller (CDA) boden spon taan hun eigen spullen aan voor het museum. De voetbalschoe nen van Steketee („De eerste zonder stalen neus") zijn nog in goede staat („Ik ben al snel gaan handballen"). Castenmiller be schikt over filmbeelden van Mid delburg en Vlissingen. J. Goetheer van GroenLinks wilde vooral weten wanneer hij naar binnen kan. Het museum gaat open met Pasen 2007. Dat is krap maar haalbaar, zei wethou der H. Kool-Blokland. R. van Eijkelenburg (D66) deed de tip met de spoorwegen een deal te sluiten voor een NS-dag- trip nr. 14. Het rugnummer van Johan Cruijff krijgt een nog pro minentere plek, verklapte Ver kamman. 'Nr 14' komt in grote letters op dak of gevel te staan, met daaronder in bescheidener omvang: Internationaal Voetbal museum Johan Cruijff. Het ent housiasme van Cruijff is er, al moet hij nog wel een overeen komst tekenen met het museum bestuur. P. Kraan (PPM) drong nog wel aan op een onderzoek naar de gevolgen van het mu seum en het ZEP-complex, waarin het wordt onderge bracht, voor de middenstand in de binnenstad. Volgens wethou der Kool zijn de winkels in het centrum juist gebaat bij de komst van het voetbalmuseum. zeeuwse almanak Het groepje meisjes dat laatst in een Vlissmgse wijk rond ging, bracht de vijfjarige Max in grote verwarring. Ze vertel den hem, nadat hij de deur had opengedaan, dat ze bezig waren lege flessen in te zame len voor Azië. Max' ouders keken niet op van het verzoek. Ze haalden enkele flessen tevoorschijn en de meisjes gingen er tevreden mee weg. De jonge Vlissinger bleef even wel verbluft achter. Dat in Zuidoost-Azië een afschuwe lijke ramp heeft plaatsgevon den, had hij ivel begrepen, maar hij kon niet inzien ivat die door de vloedgolven ge troffen mensen daar met al die lege flessen aan moesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9