Görtzen ziet brood in Rusland Helemaal verslaafd aan de Weissensee PZC Grote medailleoogst voor ZV Onderdak Volleyballer leidt in Moskou een Spartaans bestaan Honig zit De Wild dicht op hielti Dammers GZC bij laatste vier Braber voelt adem concurrenten Eerste nederlaag futsallers AZC Fop Fonteijne haalt het podium uitslagen dinsdag 18januari 2005 Een Nederlandse sporter in Rus land? Guido Görtzen waagde de sprong in het diepe. Moest de volleyballer uit het olympisch dorp in Athene vluchten wegens gebrek aan respect, in Rusland krijgt hij in elk geval financiële waardering. Meer valt er niet te genieten. Hier is het Spartaans leven voor een sporter." door Remco Reiding MOSKOU - Als een dief in de nacht verliet Guido Görtzen af gelopen zomer het olympisch dorp in Athene. Hij mocht niet weg, maar hij deed het toch. Teleurgesteld over de vroege uit schakeling van het Nederlands volleybalteam had hij in de Griekse hoofdstad niets meer te zoeken. „Feesten en naar andere sporters kijken; daar stond mijn hoofd niet naar. Ik ben hoog in gestapt, in 1996 in Atlanta met een gouden medaille begonnen. Dan is het moeilijk tevreden te zijn en te genieten van dingen om je heen." Voor het begin van zijn avon tuur als prof in Rusland moest Görtzen bovendien nog van al les regelen. Hij vroeg om een eer der vertrek, maar kreeg geen toe stemming van nationale sport koepel NOCNSF. Twee andere spelers mochten om privé-rede- nen wel terug naar Nederland. Görtzen legde zich er niet bij neer en verzette zelf zijn vlucht. „Kreeg ik allerlei dreigementen. NOCNSF wilde me aan mijn contract houden, anders zou ik worden geschorst voor de vol gende Olympische Spelen." Respect Görtzen schiet in de lach. Had hij als 34-jarige routinier niet zojuist na 397 interlands zijn carrière als international beëin digd? „Ik wil nog wel meedoen in 2008, maar ik denk niet dat ik het ga halen." Göi*tzen ver trok toch. „Met mijn rugzakje om ben ik 's ochtends het dorp uitgeslepen. Zo snel mogelijk wegwezen en zorgen dat nie mand me ziet." Op de luchthaven keek hij ach terdochtig om zich heen. „Ik was bang iemand van NOCNSF aan te treffen. Ik had mijn kle ren van het Nederlands team al snel uitgedaan." Het afscheid in Athene was voor de Limburgse krachtpatser het zoveelste be wijs van een gebrek aan respect en waardering. „Spelen in Rusland is mijn brood, NOCNSF, uitkomen voor Oranje kost me eerder geld. Het respect dat je terugkrijgt, is dat ze je gaan chanteren met dat soort dingen." Emotioneel Uitblijven van erkenning is de rode draad die door de carrière van Görtzen loopt. Mede daar om ontliep hij de media na de vroegtijdige uitschakeling van Oranje. „Het is toch wel emotio neel als je weet dat het erop zit. Dat realiseer je je pas als men sen om je heen er aandacht aan gaan besteden. Dat wilde ik ver mijden. Bovendien wisten jour nalisten me wel altijd te vinden als er stront aan de knikker was, maar nooit als er iets leuks te melden viel." Görtzen kwam zes jaar uit in de Italiaanse competitie en drie jaar in Japan. Sinds september houdt hij domicilie in Odin- tsovo, een voorstad van de Russi sche hoofdstad Moskou. Dat be tekent: een wasmachine die ku ren vertoont, een lift die gere geld een minuutje vast blijft zit ten en eten dat de keuring van een profvolleyballer niet door staat. „Hier is het Spartaans le ven voor een sporter. Je hebt je sport en verder niets." Over de reden voor zijn komst naar Rusland bestaat geen twij fel. Nu Görtzen 34 jaar is, pakt hij financieel wat hij pakken kan. Ladingen kritiek ten spijt: „Rusland is wel het land dat mij het meeste biedt." Behalve de fi nanciële vergoeding viel bij zijn club Iskra Odintsovo alles te gen. „In het begin vond ik niets kloppen: de organisatie, de trai ner, de spelers." En de oefeningen niet te verge ten. Al stuiterend met de bal rondlopen en proberen het speel tuig van een medespeler wég te slaan. Görtzen wist niet wat hij meemaakte. „Dat doe je met kin deren van vier jaar, niet met vol wassen mannen." De coach re gelt ook dat gas, licht en elektra het doen in huize Görtzen, soms zelfs tijdens de training. En dan zijn aankoopbeleid! Een spelver deler die terugkeerde na een au Volleyballer Guido Görtzen: „Rusland is het land dat mij het meeste biedt." foto Remco Reiding/GPD Car Schipper en Frans Provoost kunnen amper wachten op alternatieve Elfstedentocht Het snot als ijspegels rond de mond, een gruwelijke pijn in elk denkbaar lichaamsdeel en zelfs tweedegraads bevroren tenen: er blijven schaatsers om minder thuis. Niet Frans Provoost en Cor Schipper. De twee Zeeuwen kunnen amper wachten op de al ternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weissensee. door Bauke Boersma MIDDELBURG - Zo gladjes als ze doorgaans het ijs onder hun schaatsen laten doorglijden, zo soepel blijken Frans Provoost en Cor Schipper van de tong riem gesneden. Maar plots stokt het gesprek in de knusse woon kamer van de middeleeuwse Middelburgse woning. De vra gen worden amper nog gehoord, de antwoorden wel heel erg kort en krachtig geformuleerd. Het duo van de Middelburgse schaats- en skeelervereniging SKA is gewoon even helemaal van de wereld. Staart gebiolo geerd naar het televisiescherm. Waarop de video romantische en heel wat minder romantische beelden van eerdere edities van de alternatieve Elfstedentocht voorbij doet trekken. „Oh, man", zo zucht Oostkapel- lenaar Frans Provoost (35). Plij reist vrijdag in het gezelschap van Domburger Paul van Iwaar- den (59) af naar Oostenrijk om er op 26 januari de snelle toer tocht te schaatsen. „Nu ik dit zie, kan ik niet langer wachten. Ik zou het liefst morgen gaan." Aan Cor Schipper (47) uit Mid delburg ontlokken de beelden van Anton Pieck-achtige land schappen en de over het immen se Oostenrijkse meer zoevende schaatsers een gelukzalige glim lach. „Dit is zó mooi, elk jaar weer een enorme belevenis." En Schipper kan het weten. Hij voltooide al acht keer de 200 ki lometer over de Weissensee en gaat dit keer voor zijn negende én tiende. „Ik vertrek op 28 ja nuari, samen met onder meer de al 69-jarige Hans Bostelaar uit Middelburg, en schaats dan de toertocht op 2 februari en die op 5 februari. Een beetje veel? Nee, het moet kunnen." Het is prachtig getuige te zijn van de fascinatie van de twee Zeeuwse schaatsers voor de bui tenlandse tegenhanger van de enige echte Friese Elfsteden tocht. Maar tegelijkertijd ook be vreemdend. Want wie laat zich nu voor de lol kastijden? Wat is er leuk aan een martelgang van 200 kilometer, waarbij de om standigheden lichaam en geest vaak zo onbarmhartig folteren? „Het is de endorfine", geeft Schipper een deel van het ge heim prijs. „Tijdens het bedrij ven van duursporten wordt die stof in je lichaam aangemaakt en dat geeft een soort van geluk zalig gevoel. Verslavend, ja." „Maar", zo is Frans Provoost eerlijk, „het is ook een kwestie van stoer doen. Vertellen dat je bij een temperatuur van min tien of nog kouder 200 kilome ter op de Weissensee hebt ge schaatst, doet het heel goed op feestjes. En de verhalen worden elk jaar weer een stuk sterker." Vooral, of eigenlijk louter, Ne derlanders vertonen dat haan tjesgedrag, stelt het duo. Pro voost: „Niet zeiken, gewoon rij den. Zo denken wij Nederlan ders altijd." Schipper: „Buiten landers gaan daar anders mee om. Zo sprak ik vorig jaar een Noor die vertelde dat bij hen al le buitensportevenementen wor den afgelast als het kouder is dan min tien." De Scandina- viërs doen dat natuurlijk niet voor niets. Zij zijn gewend aan strenge winters, weten welke ge varen vorst met zich mee kan brengen. Schipper is op dat ge bied sinds vorig jaar overigens ook een ervaringsdeskundige. 'deed'. „Met elke kilometer gaat er weer een nieuw lichaamsdeel pijn doen. Verschrikkelijk." „Om nog maar te zwijgen van het mentale aspect. Je moet enorm geconcentreerd zijn, in het ijs op de Weissensee zitten scheuren waar je een hele arm in kunt stoppen, zo groot. Maar die concentratie is geestelijk dus wel enorm slopend." Eens te meer reden, zo lijkt het, om thuis te blijven. Om zich op de dag dat het had moeten ge beuren, nog eens lekker te laven aan de warmte van het eigen. bed als op de Weissensee het startschot voor een helletocht klinkt. Maar Provoost en Schip per kunnen niet wachten om van start te gaan, om hun lijf 200 kilometer lang te geselen. En ach, zegt Cor Schipper, tij dens de after party ben je alle ontberingen ook zo weer verge ten. „De alternatieve Elfteclen- tocht is namelijk ook een so ciaal gebeuren. Je ziet weer eens veel maatjes van andere clubs, kletst wat bij, drinkt een paar borrels en dat is beregezellig." Al is dat aan Frans Provoost niet echt besteed. „Ik presteer niet als een topper, maar leef wel als één", lacht de Oostkapel- lenaar. Hoe mooi het evenement in Oos tenrijk ook is, er gaat voor Cor Schipper niets boven de Friese Elfstedentocht. „Ik heb 'm nog nooit officieel gereden. Alleen 'wild' in 1996, met zo'n 3000 an dere schaatsers. Toen werd de Elfstedentocht op het laatste mo ment afgelast, maar werd er toch gereden. Maar ik zou drie deelnames op de Weissensee zo inruilen voor één keer de echte Helikopters „Het was een barre editie, de temperatuur was min 23 gra den", weet de Middelburger nog als de dag van gisteren. „En te gen zo'n koude kun je je dom weg niet kleden. Helikopters vlo gen die dag af en aan, er moes ten wel 250 mensen met bevrie zingsverschijnselen worden be handeld. Ik ook. Mijn tenen wa ren tweedegraads bevroren. Nou, bij derdegraads moeten ze worden geamputeerd, dan weet je wel hoe erg het was. Ik zal er altijd last van houden, mijn te nen blijven heel gevoelig." Frans Provoost heeft dergelijke akkefietjes nog nooit bij de hand, de voet of welk ander li chaamsdeel dan ook, gehad. Maar de Oostkapellenaar kan wel degelijk meepraten over pijn. „Het is telkens weer een martelgang", stelt de schaatser, die de Weissensee al vier keer Hans Bostelaar, Frans Provoost, Paul van Iwaarden en Huib Walraven (vlnr) zijn op de kunstijsbaan in Breda bezig aan de laatste sportie ve voorbereidingen op deelname aan de Alternatieve Elftstedentocht. foto Robert van den Berge van onze sportredactie ZIERIKZEE - De zwemmers van Onderdak hebben een kar renvracht aan ereplaatsen bin nengehaald bij de districtswed strijd in het eigen bad. Behalve vier eerste plaatsen kaapte de Zierikzeese vereniging ook nog eens zeven tweede en acht derde plaatsen weg. Daarnaast wer den twee clubrecords gebroken. Die laatste twee kwamen van Erik Hoogendijk en Claudia Terpstra. Op de 100 meter schoolslag beroofde Hoogendijk clubgenoot Youri Vaes van één van zijn vele records. Hoogendijk zwom 1.13,11, waar Vaes 1.13,46 had staan. Dat bete kende tevens één van de vier On derdak-zeges. Terpstra zwom op de 100 meter wisselslag het bijna negen ja al oude clubrecord van Debbie van der Meer uit de boeken. Terpstra was bijna drie secon den sneller: 1.17,22 tegenover 1.20,0. Ook dat was goed voor een Onderdak-zege. Minioren De andere twee Zierikzeese ze ges kwamen van Eelco Starre- veld en Romy Hoogendijk. Star- reveld was op de 50 meter vrije slag de sterkste en Hoogendijk was de snelste bij de minioren op de 15 meter vlinderslag. to-ongeluk bleek een lam been te hebben. „En op basis van sta tistieken op internet heeft hij een Pool gekocht", zegt Görtzen bloedserieus. „Wat blijkt? Hij kan helemaal niet volleybal len." De tijd dat Görtzen in verzet kwam, lijkt voorbij. „Hier kun j.e niets. Je kent de taal niet, de mensen niet en de cultuur niet. Ze zijn erg impulsief. Nu was ik dat vroeger ook wel, maar daar om weet ik dat het verkeerd kan uitpakken als je gelijk van alles wat zegt." Verloren tijd Slikken en nog eens slikken dus. „Die ervaring heb ik waarschijn lijk in Japan opgedaan. Ze zeg gen: wij komen uit het oosten, wij zijn anders. Het is verloren tijd en zonde van je energie als je wat wilt veranderen. Ik doe hier mijn plicht, verder niets." Het is zeer tegen zijn zin een kwestie van pappen en nathou den geworden bij Iskra. „Het is geen afbouwen. Ik probeer het zo lang mogelijk vol te houden, alleen misschien onder wat mil dere omstandigheden en met minder druk dan vroeger." Met heimwee denkt Görtzen nog wel aan Italië, het land waar hij het plezier in volleybal verloor, maar ook weer terug vond. Dat is ten minste een 'ge woon' land. „Hier is het net als in Japan. Daar zaten we ook op gesloten in een appartementje. Bij deze club ga ik er in elk ge val niet nog een jaar aan vast plakken." Toch blijft Görtzen misschien in Moskou. Dinamo ziet hij wel zit ten. „Voor die club zou ik het er wel voor over hebben." Of het zo ver komt, hangt niet alleen van Dinamo af, maar ook van hemzelf. „Ik ben nu bijna twaalf jaar achter elkaar aan het volleyballen. Ik heb niet meer de motivatie van vroeger. Af en toe loop ik het veld op en denk ik: pfff, weer een wed strijd." Eerst wordt het dus tijd voor rust en bezinning. „Deze zomer doe ik niets. Ik hoop dat ik me zo weer kan opladen voor een nieuwe competitie." GPD ZIERIKZEE - Regerend kampioen Jos de Wild gaa'j onderlinge competitie van damclub Zierikzee nog leiding na zijn zege op Ineke Flikweert. Naaste belag hn Honig bleef in het spoor, hij won van Henk Kog> Honig heeft echter een wedstrijd minder gespeeld^ Wild en bij winst daarin komt hij gelijk in punten?- koploper. Onlangs speelden beide kanshebbers remise, later in het seizoen treffen ze elkaar nog.eejj De Wild kwam in de late opening een schijf voon Flikweert door een standaardcombinatie, kreeg geen compensatie en uiteindelijk moest zeini? berusten. Koese had zijn avond niet, hij zag zielig zaakt binnen tien zetten een schijf te offeren. Dej duurde niettemin lang, maar in het eindspel bleekb? deel te groot en kon Honig de twee punten bijschrijf ZIERIKZEE - In de Zeeuwse bekerstrijd voor vig{ zijn de damnmers van GZC doorgedrongen tot dek vier. In de kwartfinale won het kwartet met 6-2 va zwakke vierde team van 's-Gravenpolder. Keesi| Jos de Wild kwamen elk tot winst. Aart Walraveng Boot moesten beiden met remise tevreden zijn. ZIERIKZEE - De futsallers van Braber Groenvoq® voelen de hete adem van de concurrentie in de nei; tweede klasse van de recreatieve competitie van zee. De leidersploeg verloor tegen Nugrin/Sjaai voor de tweede keer dit seizoen, waardoor 1$ Nugrin/Sjaak beide drie punten dichterbij kwamj Groenvoorziening heeft echter nog een buffer van re tievelijk twee en drie punten op de concurrentie. In de derde klasse consolideerde koploper GarageS zijn leidende positie. Het won met 9-3 van nummert Zeelandia en heeft nog altijd een gat van liefst 6? punten met nummer twee SV Dreischor. BURGH-HAAMSTEDE - De futsallers van AZC2Ï in de recreatieve competitie van Burgh-Haamstedeï ste nederlaag. Duinrand verraste de koploper me; Daardoor kon Schouwse Pannekoekhuis dichter!): men. De 6-3-zege op Torentje bracht die pl punten van de lijstaanvoerder. Louwerse Mercedes; tegen DFS het tweede competitiepunt(3-3) en het du? sen Sportcentrum 1 en Vitro Plus eindigde in 3-6; DEN HAAG - Schaatser Fop Fonteijne is in de ze wedstrijd van de Peter van Vliet Marathoncup derè worden. Voor de rijder uit Burgh-Haamstede was li eerste podiumplek van het seizoen in de Haagse e thoncyclus. In zijn laatste wedstrijd in december It hij al een stijgende prestatiecurve met de vierde pk de Piet Keijzer Bokaal. Nu liet hij dat volgen do; bronzen plek. Bij de recreanten reed Zieriltzeeënal co-Ringelberg voorin mee. Hij werd vijfde. Quinten blok (29e) en Piet van den Aarsen (43e) uit Bu stede eindigden in datzelfde veld niet vooraan. Zierikzee. ZieZaVo-competitie. Eerste klasse: geen wedstrijden. Friese Elfstedentocht." Voor Provoost ligt dat anders. „Ik vind het een prachtig evene ment, heb 'm twee keer gereden. Maar ik ben niet goed genoeg voor de wedstrijdtocht, terwijl ik wél competatief ben inge steld. Een toertocht is niks voor mij, daarom gaat mijn voorkeur toch uit naar de Weissensee. De snelle toertocht is immers een wedstrijd. Misschien word ik dit jaar wel weer de beste Zeeuw. Maar goed, in het land der blin den is éénoog natuurlijk keizer en koning tegelijk, hè." Neffen d'E. 2 12 11 vOever/WIK 12 9 moToren Boys 11 5 Neffen d'E. 1 12 4 Marlctzicht 12 4 Tops Int. 1 33 109- 28 1 2 28 72- 36 1 5 16 49- 35 2 6 14 45- 62 0 8 12 44- 66 0 29- 124 Tweede klasse: FC Kerkwerve-MDO 0-5, Braber Groenvoorzie- ning-Nugrin/Sjaak 1-3, IB Wijnste- kers-Mainbalance 5-5. Braber Gr. 12 9 1 2 28 57- 26 MDO 12 8 2 2 26 58- 33 Nugrin/Sjaak 13 8 1 4 25 66- 32 IB Wijnstek. 12 3 2 7 11 43- 56 Mainbalance 11 2 2 7 8 35- 53 Kerkwerve 12 2 0 10 6 23- 82 Derde klasse: SV Dreischor-De Vuurto ren 5-4, Stella Boys-IPZ 5-2, Zeelan- dia-Garage Slager 3-9. Garage SI. 12 11 SV Dreischor 12 6 Stella Boys 12 4 IPZ 12 5 0 1 33 77- 31 2 4 20 46- 29 4 4 16 48- 40 1 6 16 49- 60 1 8 10 44- 71 9 9 33- 66 Recreatieve Vuurtoren Zeelandia 12 3 Burgh-Haamstede. competitie. Poule 2: Schouwse panne koekhuis - Torentje 6-3, Louwerse Merce des - DFS 3-3, Sportcentrum 1 - Vitro Plus 3-6, Duinrand - AZC 2 4-3. AZC2 11 9 1 1 28 48- 31 Sch.Pannek. 11 8 1 1 25 61- 30 Vitro Plus Duinrand 9 Sportcentr. 1 10 Torentje DFS 1 4 19 38- 40 0 3 18 48- 35 1 4 16 47- 45 7 12 41- 40 11 1 1 8 4 30- 61 Louwerse M. 12 0 2 10 2 25- 61 De tweede plaatsen in Zierikzee kwamen voor rekening van Si mon E denburg (2x, achter Zee- landia-zwemmer Christian van Bommel), Claudia Terpstra, Krista Vaes, Romy Hoogendijk, Erik van Dienst en Evert Schiet- tekatte. De derde plaatsen waren voor Krista Vaes (2x), Erik van Dienst (2x), Inge Vossen, Mark Roos, Tom Dalebout en Jelle Terpstra. Melbourne. Australian Open, eerste dag. Vrouwen, eerste ronde: Maure- smo (Fra/2) - Stosur (Aus) 6-2 6-3, Sjara- pova (Rus/4) - Karatantsjeva (Bul) 6-3 6-1, Koetsnetsova (Rus/5) - Kirkland (VSt) 6-1 6-1, Serena Williams (VSt/7) - Pin (Fra) 6-1 6-1, Zvonareva (Rus/9) - Liu (Chn) 6-4 6-2, Petrova (Rus/11) - Razza- no (Ita) 6-1 6-2, Sucha (Slw) - Sugiyama (Jap/16) 7-5 6-4. Mannen, eerste ronde: Joachim Jo hansson (Zwe/11) - Schalken (Ned) 7-6 (6) 6-2 6-3, Wessels (Ned) - Lu (Tai) 6-3 6-4 6-4, Federer (Zwi/1) - Santoro (Fra) 6-1 6-16-2, Safin (Rus/4) - Djokovic (SMo) 6-0 6-2 6-1, Garcia-Lopez (Spa) - Moya (Spa/5) 7-5 6-3 3-6 6-3, Agassi (VSt/8) - Kindlmann (Dui) 6-4 6-3 6-0, Gaudio (Arg/10) - Gimelstob (VSt) 7-6 6-4 6-3, Robredo (Spa/13) - Draper (Aus) 5-7 6-2 6-4 6-2, Haas (Dui/16) - Malisse (Bel) 6-3 6-2 6-3, Hrbaty (Slw/20) - Soder- ling (Zwe) 6-4 6-2 1-0 opgave Soderling, Olivier Rochus (Bel) - Kiefer (Dui/21) 7-5 2-6 3-6 6-2 6-3, Lopez (Spa/24) - Bacca- nello (Aus) 7-5 7-5 6-2, Srichaphan (Tha/27) - Starace (Ita) 1-6 6-2 7-5 6-4, Ancic (Kro/28) - Hernandez (Spa) 6-3 6-2 6-1, Dent (VSt/29) - Serra (Fra) 7-5 6-2 6-4, Thomas Johansson (Zwe/30) - Luc- zak (Aus) 7-6 4-6 6-3 4-6 6-0. EES333E8H1HHH81 Vrouwen, vierde klasse: Nieuw- land-Wieldrecht 3-7, Zierikzee-Wemel- dinge 5-0, Nieuwdorp-Dauwendaele 8-1, Patrijzen-De Noormannen 1-4, ZSC-Meeuwen 2 1-4, Zeeland Sport-Gastel 1-2. Noormannen 13-30 Patrijzen 13-18 Nieuwdorp 13-29 Zeel.Sport 13-11 Gastel 12-27 Dauwend. 13-11 Wieldrècht 12-26 Meeuwen 2 11-10 Zierikzee 13-25 Nieuwland 13-10 Wemeld. 13 - 19 ZSC 13 - 2 Vijfde klasse: Wolfaartsdijk-Aarden- burg 2-1, MZVC-Zaamslag 2-0, GPC- Nieuwdorp 2 8-0, Col. Boys-Veere 5-3, SVD-Kruiningen 4-6, Col.Boys 13-37 SVD 12-31 Thol. Boys 13-17 12-13 12- 9 12- 8 13- 3 13 - 22 Nieuwdorp 2 13- 0 Wolf'dijk Aardenburg 13 - 31 MZVC Smerdlek2 12-24 Veere GPC 10 - 22 Zaamsl; Kruiningen wi-ii-Yj/ÜVriwiT?'i Zierikzee. Districtscompetitie eer ste en tweede klasse. Resvl zwemmers Onderdak. Man» nioren Open. 4x1 OOm wissiri derdak 1 (Erik Hoogendijk, Dsn Antwerpen, Eelco StarreveW,. Schiettekatte) 4.39,57 (pr);4.Cri 2 (Ruud van de Laar, ErikvanOia He Terpstra, Maurice Nibbelintl! (pr). 100m school: 1. Erik Hm( 1.13,11 (pr+cr); 4. Dennis van) pen 1.17,89 (pr); 5. Evert Scha 1.20,46; 7. Simon Edenburg 1.S Eelco Starreveld 1.23,44 (pr); van Dienst 1.26,85; 12. Jellali 1.29,69; 13, Ruud van de Laad 1QOm vrij: 2. Evert Schis 1.00,31; 10. Dennis van k 1.04,41; 13. Ruud van de La»'l 15. Maurice Nibbelink 1.18,08lp! Vrouwen. Senioren 2 en) 4x1 OOm vrij: 3. Onderdak l| Vaes, Anouk Dalebout, Leorïa burg, Claudia Terpstra) 4.48,81; derdak 2 (Saskia van Gastel,H: Liere, Manïsha Pankow, Nieito re) 5.34,00. 50m vrij: 4. Leort burg 33,40 (pr), 5. Saskia v3 35,45; 8. Nienke van Liere 3) 10Qm rug: 4. Saskia var 1.28,32; 6. Roos van Liere 1.43$ Senioren open. 1QOm school ta Vaes 1.26,67; 5. Claudia' 1.31,17; 8. Roos van Liere IA 10. Saskia Dalebout 1.45,06; II ha Pankow 1.54,88. lOOmvrifi Vaes 1.10,36; 8. Saskia van 1.21,91; 10. Inge Vossen 1.29,Ih Jongens. Minioren 6 en i 50m school: 5. Kevin Koopffl; 10. Pim Boot 52,44 (pr); 12,S Gils 54,34; 14. Dennis de Bib (pr); Mark Roos 50,72 (pr).10t 3. Mark Roos 1.32,59 (pr); 4.ft Novoa Sacristan 1.39,86; 6.Kal man 1.42,24 (pr); 11. Dennis! 2.04,55; Pim Boot 1.56,11. Ju"! en jonger. 5Qm vlinder: l Edenburg 38,33. 50m vrij: 7 Edenburg 33,06. Junioren 4i ger. 50m rug: 4. Maurice f» 43,57 (pr); 5. Fernando Novoa-S 45,29 (pr). 100m wissel: 3.W bout 1.21,81; 4. Mark Roos Is Jeugd 2 en jonger. 50m vrij' Starreveld 27,44; 3. Erik w 28,09 (pr); 4. Jelle Terpstra 10. Maurice Nibbelink 36,58 rug: 2. Erik van Dienst 1.14A Terpstra 1.15,03; 6. Eelco» 1.16,77. 50m vrij: 1. Eelco» 27,44;3. Erik van Dienst 28,OBlf lie Terpstra 28,16 (pr); 10. Ms* belink 36,56. Meisjes. Minioren 6 en jonj' school: 3. Inge Vossen 44,8S: ne van de Berg 49,05 (pr); 12." sen 53,85; Isla MacKay W Schouls 53,98 (pr). lOOmruf Vossen 1.46,31; 13. Laura 2.1,16; Leanne van de Berg 1 Junioren 2 en jonger. 50nlJ 6. Manisha Pankow 43,78 W' Dalebout 47,59 (pr), 50iti vrij.» ha Pankow 37,04 (pr); 11." bout 38,42 (pr). Jeugd 2 en, 50m rugslag: 2. Claudia1 37,00; 3. Krista Vaes 38,51;5,4 lebout 38,57 (pr); 7. Leonie? 39,55 (pr); 11. Nienke vanü? (pr). 1QOm wissel: 1. Clau# 1.17,22 (cr); 6. Leonie EdenbM (pr); 9. Roos van Liere 1.30» Dalebout 1.23,97 (pr). 4x50» 2. Onderdak (Anouk Dalew'j Vaes, Claudia Terpstra, LeC« burg) 2.28,73. Mix. Minioren» ger. 25m vlinder, eerste ra" bastiaan Tromper 29,10 p race: 1. Romy Hoogendijkr1- Manon Terpstra 26,09; Enya' 33,32 (pr). 50m rug, eerstel Tom van Gils 54,48 (pr); 6.» Tromper 1.01,19 (pr); tweed-1 Romy Hoogendijk 47,90 (p'Wj Terpstra 52,46; 7. Karen vos (pr); 8. Isla MacKay 56,49; J- Koopman 1.03,09; 10, EiffH 1.09,53; 11. Lise Vossen Iv oren 6 en jonger. 4x25m» Onderdak (Mark Roos, Inge'j mon Edenburg, Karen Vosst"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34