Nieuw komplan voor Nieuwerkerk MB PZC PZC Verleden van groot verzamelaar te koop 11 Middelburg prijst zich gelukkig met voetbalmuseum Jnede bestemmingsplan door gemeente geactualiseerd iformatieavond nbestrijding cnefietconcert Van bijzondere feesten tot landleven in De Blikvanger bij nader inzien AAZET VARISO Vrijspraak verduistering Nieuwe kans voor hardleerse man Bejaarde fietser breekt heup Lintje voormalige huisarts Goes Terneuzenaar raakt rijbewijs kwijt Riool achterpad Bruinisse aan snelle vervanging toe dinsdag 18 januari 2005 «DELBURG - Het is IHid- ujurg of nooit meer, stelde I V;rkamman onlangs over Internationaal Voetbalmu- Welnu, het wordt Middel- De gemeenteraad drukte llmuseum gisteravond liefde- ol aan de borst. U er geen weg meer terug, g mede-initiatiefnemer Ver- uman uit Kats toen de raads- pmissie was uitgesproken Hij was vooraf al vol vertrou wen, maar: „Je kunt pas juichen als hij zit. Gelukkig waren de raadsleden erg enthousiast. Ik ben hier heel content mee." Alleen de SGP verzette zich te gen de komst van het voetbalmu seum. Een nationaal museum, graag, maar liever niet over voet bal, verklaarde C. Dekker. Voor de SGP staat voetbal gelijk aan sportverdwazing, verering en verafgoding en daar heeft de partij ernstige bedenkingen bij. De ChristenUnie liet een zachte echo horen van die kantteke ning, maar vond het museum toch een te mooie kans om die te laten schieten. A. Rots: „Laten we ons gelukkig prijzen dat Mid delburg is uitverkoren." Dat deden alle andere fracties ook. „Dit krijg je als gemeente nooit voor elkaar en nu krijgen we het zo in de schoot gewor pen", jubelde PvdA'er S. Szara- finski. Verkamman en H. Borst (sport journalist van het Algemeen Dagblad) lieten de raadsleden de voetbalhistorie zien (schilde rijen en foto's), voelen (ballen en schoenen) en ruiken (de oksel van het shirt van Marco van Bas ten uit de gewonnen EK-finale van 1988). W. Steketee (Middel burg Attent) en P. Castenmiller (CDA) boden spontaan hun ei gen spullen aan voor het mu seum. De voetbalschoenen van Steketee zijn nog in goede staat. Castenmiller beschikt over film beelden van Middelburg en Vlis- singen. Het museum gaat open met Pa sen 2007. Dat is krap maar haal baar, zei wethouder H. Kool- Blokland. R. van Eijkelenburg (D66) deed de tip met de spoorwegen een deal te sluiten voor een NS-dag- trip nr. 14. Het rugnummer van Johan Cruijff krijgt een nog pro minentere plek, verklapte Ver kamman. 'Nr 14' komt in grote letters op dak of gevel te staan, met daaronder in bescheidener omvang: Internationaal Voetbal museum Johan Cruijff. Het ent housiasme van Cruijff is er, al moet hij nog wel een overeen komst tekenen met het museum bestuur. wrEsme Soesman ffiUWERKERK - In jn een uitbreiding met maxi mal tien woningen wordt het gelijk in het centrumgebied uNieuwerkerk met tot vijfen- lintig woningen uit te breiden, it is één van de veranderingen [de gemeente Schouwen-Dui- Ifland doorvoert in het bestem- ngsplan bebouwde kom Nieu- ïkerk, Daarmee wordt, na sterland, het tweede Schou- m-Duivelandse komplan geac- iliseerd. ze ingreep moet het mogelijk iken om bijvoorbeeld in het omlig gemeentehuis meerde- Jdeinere appartementen te iliseren in plaats van bijvoor- dd tien grote wooneenheden. ideale grootte is afhankelijk a de doelgroep waarvoor ge- B\vd wordt. Deze uitbreidings- igelijkheid is overigens niet sluitend aan de locatie van voormalig gemeentehuis vei lden. Ook elders in het cen- mgebied kan dit aantal wor- nopgesoupeerd, mits passend het provinciaal en gemeente- woningbouwprogramma acties op het ontwerpbestem- ngsplan hebben tot enkele jzigingen in het uiteindelijke inplan geleid. Er is geluisterd ir kritiek van projectontwik- laar Adboma, die er niet ge- kkig mee was dat het gat van wwerkerk een groenbestem- ig had gekregen. Adboma I woningbouwplannen voor locatie. Daarom is nu geko- 'ES - Stichting Palazzoli idtdinsdag 25 januari een bij- lomst over pijnbestrijding mensen met kanker en hun sten. lezing wordt gehouden door edrojc, anaesthesist van het erscheldeziekenhuis. ijeenkomst begint om 19.30 Vooraf reserveren via num- 0118-413932. UINISSE - In durpsuus de igerin Bruinisse is op 29 ja- een benefietconcert. Vier hStoeptegel, Fitting, Bost- i The Booze Brothers tre- Het concert begint om 0 uur. De opbrengst gaat Azië. "orgklachten: 5004)231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; "srdagstot 12.00 uur Ï0 ACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND tachtweg 23a ^OOAB ZIERIKZEE 'd 0111-454647 hv 0111-454657 redzzee@pzc.nl ,5r«l Modde (chef) 3|Kleemans |Pankow kme Soesman Planting «VBoogert (sport) ■tbiue redactie pfionspark 28 ostbus 31 AA GOES 3)315500 1,1'0113)315669 •mail; redactie@pzc.nl NTERNET Pzc.nl l: web@pZc.nl zen voor handhaving van de hui dige bestemming horeca en groenvoorzieningen, met als extra bepaling dat er op de be treffende locatie aan de Stolp- weg geen discotheek, bar of dan cing is toegestaan. De gemeente geeft in de beantwoording op zienswijzen nadrukkelijk aan de voormalige motellocatie als ontwikkellocatie te beschou wen, waarmee wordt gesteld dat de gemeente het perceel niet 'op slot' doet. Wat er echter al dan niet kan komen, is nog volstrekt onzeker. Er zal onderzoek moe ten worden gedaan naar - en keuzen moeten worden gemaakt over - tal van vragen, zoals bij voorbeeld de wenselijkheid van woningbouw op die locatie. Dat laatste is ook meteen de re den om niet tegemoet te komen aan de vraag van de dorpsraad van Nieuwerkerk een 'flexibili- teitsbepaling' op te nemen die bebouwing op de motellocatie planologisch mogelijk maakt. Dat kan alleen maar als er vol doende duidelijkheid is over de inrichting van het gebied en de haalbaarheid daarvan. Geen bestemmingsplan Het bestemmingsplan kom Nieu werkerk is - alleen al om wat snelheid in de actualisering te kunnen brengen - een be heersplan. En dus geen bestem mingsplan dat er op gericht is nieuwe ontwikkelingen moge lijk te maken. Voor elke nieuwe ontwikkeling zal dus een aparte procedure moeten worden ge voerd. Voorzitter J. Prins van de dorpsraad gaf eerder al aan te vrezen dat dit betekent dat er de komende tien jaar niets gaat ge beuren. De gemeente Schou- wen-Duiveland vindt die angst niet terecht. Als er onderzoek is verricht en er wordt besloten tot een bepaalde ontwikkeling van het terrein dan worden, aldus de motivatie, de nodige procedu res om dat ook te realiseren ge voerd. Het bestemmingsplan Nieuwer kerk wordt besproken in de ver gadering van de gemeenteraad. Deze bijeenkomst wordt gehou den donderdag 27 januari in de burgerzaal van het gemeente huis in Zierikzee en begint om 19.30 uur. Jo Linssen is nog druk doende het nieuwe onderkomen van zijn verzamelingen, d'Ouwe Beuze, in gereedheid te brengen. door Esme Soesman ZONNEMAIRE - Velen kennen Jo Lins sen (70) uit Zonnemaire als vroegere kroegbaas van d'Ouwe Smisse. Schuin tegenover die kroeg, waar het publiek steevast het hart kon ophalen aan Lins- sens muziekpassie, sleutelt hij nu aan de geboorte van d'Ouwe Beuze. Een plek waar hij zijn forse verzameling an tiek, curiosa, kunst en muziek aan de man wil gaan brengen. Maar bovenal een plaats waar hij lekker onder de men sen kan zijn. Vijftig jaar lang verzamelde hij alles wat los en vast zat. In de oude wagenma kerij achter het vroegere café staan tot de nok toe spullen opgestapeld. Met mu ziek als onbetwiste hoofdmoot, want tot op de dag van vandaag is dat zijn grote liefde. Linssen herinnert zich nog de eerste 78-toerenplaat die hij op de kop tikte, in 1948: Trumpet Blues van Harry James. „Vierenhalve gulden. Ik snap nu nog niet hoe ik dat toen heb kunnen betalen", grijnst hij. Maar er volgden daama nog vele soortgelijke aankopen. Dat leidde tot een verzame ling van een paar duizend 78-toerenpla- ten en tienduizenden elpees, singles en cd's. Zijn voorkeur gaat uit naar allerlei soorten muziek gemaakt tussen 1930 en 1960. „En spul dat daar weer op terug grijpt. Zoals the Dutch Swing College of Pia Beek." De verkoop van zijn oude kroeg en daar mee ook van de achterliggende wagen makerij noopt Linssen tot grote oprui ming. Hij zag z'n leven lang in alles han del. Kocht driftig in, maar verkocht als puntje bij paaltje kwam zelden. Dus sta pelde het spul zich op. Van oude wafelij zers tot schilderijen en van olielampen tot miniatuurauto's en -motoren. Ook boeken heeft hij in overvloed, vooral be trekking hebbend op heerlijkheden als muziek, koken, motoren en auto's. Een Oost-Duitse Zwalbe staat tegenover een uit pitriet opgetrokken motor. Tijd om de boel de deur uit te doen, besloot Linssen. „Doe je er iets mee, dan is het een lust, maar als je er niets meer mee doet, wordt het een last", stelt hij nuch ter vast. Recycling Dus heeft Linssen een pandje aan de Zuidweg 3 in Zonnemaire gekocht. Daar wil hij, in het voorjaar, d'Ouwe Beuze openen. Hoewel nog niet klaar, ademt de voormalige galerie al een aan genaam sfeertje uit. Met recycling kom je een eind, bewijst de verzamelaar. Gietijzeren matten geven cachet aan de foto Dirk-Jan Gjeltema ramen, de trapleuning wordt van oud houten paardentuig gemaakt. Bij het ge bouw, waar ooit de plaatselijke fietsen maker zijn werkplaats had, dromden een jaar of vijftig geleden de jongeren van Zonnemaire bij wijze van hangplek samen. De naam voor Linssens verza mel- en handelsplek was dan ook snel geboren. Op de zolder is ruimte voor het uitstallen van zijn muziekverzame ling. Op de benedenverdieping komt een ratjetoe aan spullen te staan. Ook mensen die kunst aan de man willen brengen, kunnen een plekje in d'Ouwe Beuze verwerven. Want meer nog dan de handel, heeft Linssen trek in de aanloop. Niet voor niets koos hij na een bewogen arbeids leven, waarin hij onder meer schoenen verkocht, commando was en hoofd in koop van een bank, voor het uitbaten van een kroeg in Zonnemaire. Tot zijn gezondheid een streep door zijn plan nen trok, bracht hij zijn liefde voor de muziek via de toog aan de man. De Arnemuidse kotter ARM 44 is actief in de zeevisserij en niet in de mosselvis serij, zoals gisteren gemeld in het ver haal over de fototentoonstelling in de Zeeuwse Bibliotheek over het leven aan boord van de ARM 44. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aktle In samenwerking met SG6«Ë£*iËwe www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 door Ali Pankow RENESSE - Strao, palmpasen, carnaval, koninginnedag en an dere specifieke feesten staan centraal in de eerste presentatie van 2005 in De Blikvanger in Re- nesse. Gastvrouw A. Heiligers heeft als aanvulling op de vaste collectie oude blikken in haar mini-museum een gevarieerd jaarprogramma aan wisselexpo sities opgesteld. Onder de titel Feesten in Neder land worden vanaf 5 februari tot en met 7 mei specifieke ge bruiken onder de aandacht ge bracht. Pasen krijgt in deze pe riode een extra accent met de presentatie van versierde eieren en bijzondere eierdopjes. De tweede expositie van 15 tot en met 25 mei draagt als naam Het zwarte goud van Zeeland. Die omschrijving duidt op de mosselen en omvat een collectie uit het werk van kunstenares El- lie Texer uit Goes. Zij toont de vele mogelijkheden van het ma ken van kunst met mosselschel pen. Slipjacht Na een zomerreces opent De Blikvanger op 5 juli weer zijn deuren. Naast 'het zwarte goud' wordt er dan ook een grote col lectie oude en nieuwe Zeeuwse blikken opgesteld. De wisseltentoonstelling in het najaar is gewijd aan de 'slip- jacht'. Die presentatie geeft een indruk van de jacht, waarbij geen dier wordt gedood, maar waarbij ruiters met paarden en honden gaan jagen op een lap stof voorzien van vossengeur. Er zijn onder meer jachtattributen, blikken en hoefijzers te zien. De laatste expositie van het jaar staat in het teken van kerstmis, met als bijzonder object een boom versierd in de stijl van het Engelse landleven. Het oude-blikkenmuseum in Re- nesse heeft inmiddels een bijzon dere blikvanger gekregen in de vorm van een kleurrijke robot van oude blikken bij de entree. Heiligers kreeg onlangs uit een legaat vijfhonderd oude en nieu we blikken aangeboden. De MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 34-jari- ge inwoner van Schoondijke vrij gesproken van verduistering. De man werkte bij een brom- fietshandel in Schoondijke toen hij 13 januari vorig jaar een ci linder en een pakkingset mee naar huis nam. De artikelen had MIDDELBURG - De Middelburgse politiei'echter I. Wol- tring heeft gisteren een 23-jarige inwoner van 's-Graven- polder voor het herhaald rijden zonder geldig rijbewijs 56 uur werkstraf opgelegd. Daarmee gaf de politierechter de verdachte een nieuwe kans. Eerder opgelegde werkstraffen waren al tot mislukken ge doemd. Zo werd gisteren een bezwaarschrift van de man tegen omzetting van een werkstraf in achttien dagen ver vangende hechtenis ongegrond verklaard. De achttien da gen moet hij uitzitten. Voor officier van justitie H. den Hartog was het station van alternatieve straffen gepas seerd. „Hij heeft een herkansing gehad, maar de werk straf niet afgemaakt. Hij heeft daardoor zijn kansen ver speeld", meende ze. De officier eiste vier weken gevange nisstraf voor het rijden zonder rijbewijs en de achttien da gen vervangende hechtenis voor het niet voltooien van de werkstraf. De man werd vorig jaar maart en mei in zijn woonplaats door de politie in zijn auto aangehouden. Het rijbewijs is ongeldig verklaard, omdat hij door zijn alcoholverslaving niet geschikt is om te rijden. „Hij heeft lak aan alles", zei de officier. De Bevelander zat ook nog in een proeftijd van een halfjaar rijontzegging. Het rijverbod van zes maanden werd hem eveneens opgelegd. De man merkt daar overigens weinig van, omdat hij toch niet mag rij den. TERNEUZEN - Een bejaarde fietser uit Terneuzen heeft gisterochtend zijn heup gebroken toen hij in zijn woon plaats ten val kwam met zijn fiets. De man viel rond kwart voor tien op de kruising Alvarezlaan/Bellamy- straat, juist op het moment dat een rode auto passeerde. De automobilist, die doorreed, kwam uit de Bel- lamystraat en reed in de richting van de Chopinlaan. Om dat het niet duidelijk is of de man is aangereden door de rode auto of zelf ten val kwam, is de politie in Terneuzen op zoek naar de bestuurder van de auto of eventuele getui gen van het ongeval. GOES - De voormalige Goese huisarts J. Deen (63) is za terdag in zijn woonplaats Vlieland geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Deen kreeg de onderscheiding vanwe ge zijn bijzondere verdiensten op het eiland. Hij was er - niet alleen - de enige - huisarts, maar fungeerde tevens als tandarts en dierenarts. Ook was hij actief in verschil lende organisaties en verenigingen. Deen is begin jaren negentig wegens persoonlijke omstan digheden vertrokken naar Vlieland. In Goes had hij ruim twintig jaar een praktijk. Volgens ex-patiënt M. Harinck, die nog steeds contact heeft met de oud-Goesenaar, was hij 'zeer geliefd'. Deen is wegens gezondheidsproblemen gedwongen te stoppen met zijn werkzaamheden. Hij keert niet terug naar Goes. TERNEUZEN - Een negentienjarige automobilist uit de ge meente Terneuzen is zondagnacht aan de Buitenhaven in Terneuzen betrapt op het rijden onder invloed. Volgens de politie had de jongen bijna drie keer zoveel gedronken als is toegestaan. Hij moest ter plekke zijn rijbewijs inleveren. door Ali Pankow BRUINISSE - De bewoners van de huizen aan de Nieuwstraat 14 tot en met 24 en aan de Bur gemeester Hagelaan 13 tot en met 21 in Bruinisse ondervinden veel problemen door verstop pingen in het riool onder het achterpad van hun woningen. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de raad voor dit euvel op korte termijn te verhelpen en daar een krediet van circa 20.000 euro voor beschikbaar te stellen. Op genoemd riool aan het Bruse achterpad zijn in de loop dei- tijd meerdere aansluitingen gemaakt. Een deel daarvan is inmiddels weer vervallen. Vol gens de toelichting van het col lege van B en W zijn diverse aansluitingen onjuist aange bracht, of vertonen ze gebre ken en lekkages. Dit alles heeft veel problemen en verstoppin gen tot gevolg. De bestaande rio lering is door allerlei oorzaken ernstig beschadigd en voldoet niet meer aan de gangbare eisen en kwaliteitsnormen. De op pa pier vastgestelde gemiddelde le vensduur van zestig jaar is nog niet bereikt, maar gezien de hui dige technische situatie wordt vervanging noodzakelijk ge acht. De kosten van circa 20.000 eu ro voor dit karwei moeten ge dekt worden uit de reserve rio lering. Die zal daardoor tijde lijk een negatief saldo heb ben. Als de raad een positief be sluit neemt, zal de uitvoering van het karwei binnen het enke le weken ter hand worden geno men. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring op donderdagavond 27 ja nuari vanaf 19.30 uur in het Zie- rikzeese gemeentehuis. (Advertentie) nieuwe blikken waarvan het mu seum al veel dubbele exempla ren heeft, zijn in overleg met de schenker verwerkt tot deze blik- robot. Museum De Blikvanger is ge opend op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op de der de zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. hij niet in de computer gezet. Hij haalde de cilinder en de pak kingset op bij een collega. Daar op werd hij aangesproken door zijn baas. Officier van justitie Den Hartog achtte de verduiste ring wel bewezen en eiste 150 eu ro boete. De politierechter meen de dat er geen opzet was en sprak de Schoondijkenaar vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31