We laten ze hier flink zweten "S? «te- Slaap je it met Melatomatine! Q Studenten toerisme runnen hotel Kasteel Westhove Informatie OVCF Doel werft 150 mensen CAIV$REF FLYING DOCTO Wilt u ook lekker slapen en weer fit opstaan? Dat kan! 4,- KORTING Goes: Drogisterij De Rode Pilarer Lombardstraat 6 dinsdag 18 januari 2005 door Selma Osman DOMBURG - 'Waar blijft de kaas?' In de keuken van Kasteel Westhove in Domburg stijgt de spanning. De broodjes voor de lunch liggen klaar, maar het be leg is nog onderweg. De groot handel is laat met bezorgen en de hongerige gasten zitten al bijna aan tafel. Een groep studenten van de toe ristische Hogeschool TIO in Eindhoven heeft bezit genomen van het Domburgse hotel. Maan dagochtend druppelen ze een voor een binnen, bepakt en bezakt als echte hotelgasten. Een enkeling heeft zelfs haar eigen kussen meegebracht. Ze komen een week praktijker varing opdoen. De bijna tach tig studenten moeten alles zelf regelen; het personeel van Kasteel Westhove is naar huis en de keuken is leeg achterge laten. De studenten, die tege lijkertijd ook hotelgast zijn, hebben sponsors gezocht om uit de kosten te komen. Gezien de grote hoeveelheden levensmidde len en drank die naar binnen worden gedragen is dat goed ge lukt. De coördinatie had beter ge kund. Iemand heeft krabsalade losgepeuterd bij een sponsor, maar de keuken weet van niets. Het is een welkome verrassing, want het probleem van de onbe- legde broodjes is in een klap op gelost. Paniek Er zullen nog veel leermomen ten volgen, voorspelt docent Ar no Heijkoop die al voor de zesde keer een hotelpraktijkweek be geleidt. De drie docenten die aanwezig zijn, kijken volgens Heijkoop 'glimlachend' toe. „We grijpen zo laat mogelijk in.Ze laten de leerlingen eerst zweten. „In een crisissituatie zien we wie de organisatietalen ten zijn. Wie raakt er in paniek en wie schudt het hoofd en pakt gelijk aan." Heijkoop ziet tijdens de prak- tijkweek twee soorten studen ten, „De een ziet alleen maar workshops 'Staan en süj met praktische tips' inde) praktijk in de Dorpsstn Krabbendijke van Uj 16.30 uur In Wissenkerke in de 5; zijn van 8.45 tot 10.15nj voorbeeldlessen te volta Eline Cysouw (0118-5(1) In de Goese Cesarpratktijl Thorbeckelaan is van lij 15.30 uur informatie w. waarde van oefentherapie) invloed ervan op zïj schapsklachten als bekkej biliteit. Donderdag (27/1) is er; 15.00 en 17.00 uur uitleg) vies over sta-, zit- en wal dingen in de Mensendiedj tiRjk aan de Dorpsstraat! meldinge. Van 15.30 to;; uur en van 19.00 tot. Jé) geeft de nieuwe praktij! Cesartherapie aan de j bloem in Kapelle iel® over Cesar, klachten enttj oefentherapie. De Mensendieckpraktijh Wijngardstraat in Gosj vrijdag (18/1) een inloop; van 15.00 tot 17.00 uur; formatie over gratis wos voor onderwijzers om ral ten bij kinderen te voorkt) Tussen 10.00 en 12.00u in de Goese Cesarprai het Klein Frankrijk opa bewegingsleer en spoitid delen. Ook is er informal verzekeringsmogelij ldieii DOEL - De Belgische ent verancier Electrabel ga mensen werven voor eei in het kerncentraleparki Daar werken nu 750 men werving is een direct gev een veroudering van hels mersbestand. De nieuwe algemeen I J. Bens maakte de pers werving gisteren bekent trabei mikt vooral op set laters. Bens: „Het gaal om kaderpersoneel." door Claudia Sondervan GOES - De oefentherapieën Ce- sar en Mensendieck zijn tijdens de Zeeuwse Week van de Oefen therapie nader te bestuderen. Door de hele provincie presente ren praktijken van maandag 24 tot en met zaterdag 29 januari activiteiten om de therapieën voor beter lichamelijk functione ren bekendheid te geven. De beroepsverenigingen van the rapeuten zijn per dit jaar samen gegaan tot de Vereniging van Oe fentherapeuten Cesar en Men sendieck, de VvOCM. De therapieën beogen pijnklach- ten op te lossen door verkeerde lichaamshoudingen of bewe gingsgewoonten te corrigeren. Een oefentherapeut is een bewe- gingscoach die de cliënt leert welke houding of beweging het beste is om lichamelijke pijn te voorkomen. Net als fysiotherapie wordt oe fentherapie sinds dit jaar niet langer vergoed door het zieken fonds. Wel is vergoeding via aan vullende verzekeringen moge lijk. Voor kinderen tot achttien jaar en chronisch zieken (vanaf de tiende zitting) worden de the rapieën wel vergoed. De oefentherapeuten werken met een eensluidend tarief, vast gesteld door het College Tarie ven Gezondheidszorg, het CTG. Een sessie kost 22,90 euro. De fy- siotherapietarieven zijn dit jaar vrijgegeven door de minister van Volksgezondheid. De activiteiten in de oefenweek zijn te zien op de internetsite www. oef entherapieinzee- land.tk. Voor alle activiteiten vragen de therapeuten aanmel ding vooraf. Op de Bevelanden werken zeven praktijken een week vullend pro gramma uit. Maandag 24 janua ri geeft praktijk oefentherapie Cesar te Heinkenszand aan de Zangvogelstraat een workshop 'staan en zitten' van 19.00 tot 21.00 uur, die bij voldoende be langstelling dinsdagavond (25/1) wordt herhaald. Woens dag (26/1) zijn er elk heel uur problemen, de ander oplossin gen." Behalve onder de acht general managers die de komende week de lakens uitdelen, rouleren de verschillende taken onder de stu denten. Ze moeten poetsen, ko ken, bedienen, de receptie be mannen en bardiensten draaien. Daarnaast komen er gasten die workshops geven over uiteenlo pende onderwerpen zoals het runnen van een hotel, sigaren, etiquette en brandpreventie. Moenira Tuharea (20), Btissam Essaicli (24) en Susan van Sum- meren (18) die maandagochtend als pr-manager fungeren, heb ben er zin in. Het lijkt de mei den vooral leuk om kennis te ma ken met alle facetten van het werken in een hotel. „Het is leer zaam", denkt Susan. „Je ziet hoe het hotelleven in elkaar steekt." Moenira verheugt zich op de gezelligheid. „De onderlin ge band wordt hechter." Btis sam ziet de week vooral als een mogelijkheid om te kijken of het werken in een hotel iets voor haar is. Ze is meer geïnteres seerd in een baan in de lucht vaart, maar wie weet is een ho tel toch iets voor haar. Soms haken studenten af na de praktijkweek. Heijkoop: „Dan komen ze erachter dat vijftig procent van het hotelwerk uit poetsen bestaat en dat je na een late bardienst de volgende och tend gewoon weer moet komen opdraven. Er zullen deze week nog heel wat zweetdruppels en tranen vloeien." Om het gezellig te houden, zijn er 's avonds ver schillende themafeesten, waar op natuurlijk ook mensen moe ten werken. Woensdag en don derdag komen de ouders en moet er voor 160 gasten worden gezorgd. Hotel Domburg heeft daarvoor extra kamers beschik baar gesteld. Een spannend mo ment, vinden de studentes. „Dan wil je echt niks fout doen." Loterij Met een loterij zamelen de stu denten die dagen geld in voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Ook het geld dat aan het eind van de week overblijft, gaat naar dit doel. Vorig jaar ge bruikten de studenten dit nog voor een feestavond. „In Azië kunnen ze het goed gebruiken en wij hebben dan al genoeg ge feest", besluit Moenira. Voor docent Heijkoop is het inte ressant om te zien hoe studen ten omgaan met het leiding ge ven en vooral het leiding ontvan gen. Het eerste incident is al ge sust. „Een aantal studenten ne geerde het rookverbod en de ho telmanagers konden hier niet goed mee overweg. Maar er zijn over en weer alweer excuses aan geboden", lacht Heijkoop. Studentes Brenda Kranendonk (r) en Caroline Vooren (zwarte jas) checken in bij de receptie van Kasteel Westhove. foto Lex de Meester Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leio Tel 071-5769476 of www.amref.nl ~C\ Selfsupporting Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetaivanelkaar.nl Waarom Melatomatine Forte? Helpt om lekker te slapen Helpt om geestelijk en lichamelijk fit op te staan Bevat de stof melatonine, die van nature ook in het lichaam voorkomt www.melatomatine.nl Melatomatme Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op 1 verpakking Melatomatine Fortew 60 tabletten Van 17,95 VOOr 13,95 Lekker in mijn vel met Melatomatine! NIERSTICHTING Als u uw natuurlijke slaapritme wilt ondersteunen, kunt u zeker Melatomatine proberen. Melatomatine geeft u extra steun voor een gezonde nachtrust, voor als u er de volgende ochtend fit tegenaan moet! Door diverse omstandigheden kan uw lichaam steun gebruiken bij het slapen. Melatomatine bevat, ter aanvulling op de voeding, een goede dosering Melatonine die u helpt lekker te slapen. Daarnaast ondersteunt Melatomatine de aanmaak van melatonine, wat van nature ook in uw lichaam voorkomt, zodat dit helpt om uitgerust, relaxed en fit op te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26