Zeeland aast op Senior Games Kantoor Rijkswaterstaat beetje te open PZC Hadj in Mekka begint egende Nederlandse achtoffer zeebeving Nederland beëindigt missie in zuiden Irak rganisatie Olympische Spelen voor vijftig-plussers in 2007 inklacht tegen ordenaar van n Gogh wordt igelijk breder Betuwelijn is mammoetproject Werknemer wordt uitgemolken Veer vroeger en duurder Sjeng Schalken al naar huis mmm Mooiste plek rKnen de Vries DELBURG - De pro- je Zeeland heeft plan een nieuw olympisch fe- neen te lanceren: de Se- Games, oftewel de pnpische Spelen voor tig-plussers. Als het idee ensvatbaar is, worden de ste echte Senior Games >007 in Zeeland geliou- jputeerde H. van Waveren enteerde gistermiddag in jrovinciehuis te Middelburg lannen voor de Senior Ga- die ooit eenzelfde allure ten krijgen als de Olympi- i en de Paralympics, s enthousiast gemaakt door ienhuis, directeur van Sport land, die in 2003 meehielp enior Games in Gent te orga- psport nhuis liet het bureau Ver- ldonderzoeken of zijn idee- de praktijk kunnen wor- gebracht. Daarop kwam een antwoord. Centrale zou Goes moeten zijn, 'ook in de rest van Zeeland accommodaties voor wed en en onderkomen nodig, grote verschil in vergelij- met Gent is dat het in Zee- im topsport gaat. 1)7 moeten in Zeeland in tal akken topsporters-op-leef- Uit heel Europa gaan strij- m de hoogste eer. Het gaat dan om tal van sporten, zoals at letiek, zwemmen en verschillen de balsporten. De gedeputeerde ziet in de Senior Games een mooie gelegenheid de provincie te presenteren als gebied waar het aantrekkelijk wonen is voor vijftig-plussers. „Het is daarom belangrijk dat dit evenement veel uitstraling krijgt." Hi] had zich gistermiddag verzekerd van de steun van diverse instel lingen die sportende senioren een warm hart toedragen. G. Verbeet, Tweede Kamerlid voor de PvdA en voorzitter van de commissie Taskforce 50+, sprak van 'een weergaloos idee'. „Dit is een prachtig evenement om meer ouderen aan het bewe gen te krijgen." A. van Schave ren, directeur van het Neder lands Instituut voor Sport en Be wegen, tevens vertegenwoordi ger van sportkoepel NOCNSF, liet zich in soortgelijke bewoor dingen uit. Minstens zo belangrijk was het enthousiasme van veel sportbon den. Velen zien het ledenaantal afkalven en beschouwen een eve nement als de Senior Games als een grote kans de populariteit van hun sport op te vijzelen. Veel bonden hebben hun mede werking al toegezegd. Onmogelijkheden Voordat het zo ver is, moet een organisatiebureau de moge lijkheden en onmogelijkheden van de Senior Games onderzoe ken. Het gaat daarbij om het aantal deelnemers (Kienhuis denkt nu aan zo'n vijfduizend), de selectie van de deelnemers, het aantal sporten, de locaties, de organisatie van de ver schillende wedstrijden en de kos ten. Van Waveren wil de helft van de kosten van het onderzoek (50.000 euro) betalen en ver wacht van het ministerie van VWS hetzelfde bedrag. In okto ber moet het onderzoek afge rond zijn, waarna een stuur groep met de werkelijke organi satie van de Senior Games moet beginnen. De verschillende vertegenwoor digers waren gisteren zeer en thousiast. Kienhuis: „Dit kan een prachtig evenement wor den. We kunnen het alleen in 2007 organiseren omdat ik ver wacht dat de Senior Games zul len uitgroeien naar een enorm evenement. Nu is het nog net niet te groot." iTERDAM - De 26-jarige aclite van de moord op Van wordt mogelijk ook ver voor het beramen van daanslagen op de Arnster- eburgemeester Cohen, wet- ler Aboutaleb en de Kamer- iWilders en Hirsi Ali. ou de aanslagen hebben be id met leden van het radi- ïslamitische Hofstadnet- Justitie heeft de advocaat ie verdachte vrijdag daar- ïhriftelijk op de hoogte ge- Uiteen 'kennisgeving van ere vervolging' blijkt dat OM de mogelijkheid wil houden om de 26-jarige ver- lie ook nog te vervolgen lidmaatschap van een cri- le organisatie met terroris- oogmerk. Het gaat dan om ospanning tot de moord op ihleb, Cohen, Wilders en Ali. De Amsterdammer volgende week woensdag de rechter. GPD na 4 moord alleen maar lastig MEKKA - Ogenschijnlijk zonder dat de omstanders zich erom bekommeren, is er in een flatgebouw in Mekka, vlakbij de Grote Moskee, brand uitgebroken (rechts boven). Ook dit jaar verzamelen zich zo'n twee miljoen moslims in de Arabische heilige stad voor hun pelgrimstocht, de hadj. Onder hen zijn ongeveer 4800 moslims uit Nederland. De Saoedische ambassade in Den Haag heeft dit jaar ongeveer duizend visa meer aan bedevaartgangers ver strekt dan vorig jaar, zei een woordvoerster gisteren. De bedevaart bereikt donder dag haar hoogtepunt met de beklimming van de berg Arafat, waar de profeet Mo hammed zijn eerste preek hield. Vrijdag begint het offerfeest, dat de hadj afsluit. foto Khaled el Fiqi/EPA door Ben Jansen MIDDELBURG - Open en trans parant moest het zijn en dat is het nieuwe kantoor van Rijkswa terstaat Zeeland in Middelburg ook geworden. De gevels van QQjeredactie binnenland 'HAAG - Drie weken na de urramp in Azië is gisteren •wn een Nederlands slacht- fte betreuren. Het ministe- an Huitenlandse Zaken liet ■dat een Nederlandse die "fgluig vanuit Thailand ge toerd werd, tijdens de 11 is overleden. ANWB, verantwoordelijk e repatriëring, bevestigde Tea ^at de patiënte op weg ^an Bangkok naar Brussel tóenveg is overleden. Het ^identificeerde Neder- se doden komt hiermee op van wie een persoon op Lanka overleed, zeven in lan« en een vanuit Thai- l0P weg naar huis. aantal vermisten is nog JJj ongeveer dertig, het l31 niet-traceerbaren, waar- r.en n'GL met zekerheid 01 tijdens de tsunami in gebieden waren, is ge- het markante blok aan het Ka naal door Walcheren bestaan grotendeels uit glas en ook bin nen heeft architect Paul de Rui ter ervoor gezorgd dat de open heid die Rijkswaterstaat zo graag uitstraalt in het gebouw is terug te vinden. Niet alle ge bruikers zijn er even gelukkig Een gevolg van het kwistige gebruik van glas is dat bezoe kers van de urinoirs in de toilet groepen op alle verdiepingen aan de kopse kanten van het ge bouw wel heel erg in de kijk staan. Sommige vrouwelijke medewer kers van Rijkswaterstaat voelen zich een tikkeltje ongemakke lijk wanneer ze in rok of jurk ge bruik maken van een van de lif ten, want die zijn van glazen zij wanden voorzien. Ook de toepas sing van glas in de buurt van trappenhuizen en hooggelegen vergaderzalen leidt soms tot een mate van transparantie die de architect nauwelijks kan heb ben bedoeld. slonken naar ongeveer twintig. Drie weken na de zeebeving bij Sumatra kan de internationale hulpverlening in de rampgebie den gaan overschakelen van noodhulp naar wederopbouw. Dat zei secretaris-generaal Kofi Annan gisteren in New York. De hoogste baas van de volke renorganisatie bracht er verslag uit van zijn reis langs getroffen landen. Volgens Annan verloopt de enorme hulpoperatie naar be horen. Het officiële dodental in Zuid- oost-Azië en Oost-Afrika als ge volg van de zeebeving bij Suma tra vorige maand stond gisteren op ruim 175.200, meer dan 7000 hoger dan zondag. ANP pagina 4 tsunami-wezen erg in trek pagina 5 terreurwaarschuwing Atjeh pagina 17 Ronaldo nodigt jonge overlevende uit Steeds meer zeepaardjes in de Oosterschelde 8 Het bedrijfsleven lijkt steeds meer op een intensieve vee houderij. Alles staat in dienst van de productie en om die te maximaliseren wordt het bedrijfsproces gerationali seerd, teruggebracht tot kille cijfertjes. Het personeel wordt slechts geleid door dikke handboeken en strikte regels, constateert organisatie-adviseur Jaap Peters. Op verzoek van de klanten laat vervoersmaatschappij BBA het eerste fiets-voetveer van de dag vanaf 1 februari een half uur eerder vertrekken. De vroegste vertrektijd in Vlissingen wordt 5.50 uur, die in Breskens een half uur later. Het veer wordt ook duurder. De H| tarieven gaan met met 2,6 procent omhoog. Sjeng Schalken is op de eer ste dag van de Australian Open in Melbourne uitge schakeld. De tennisser ver loor van Joachim Johans son: 6-7 (tiebreak 6-8), 2-6 3-6. De 22-jarige Zweed speelt nu tegen Peter Wes- sels, die de Taiwanees Yen-Hsun Lu met 6-3 6-4 *g 6-4 overklaste. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 10, 11, 13 en 15; Sport: 16 en 17; Buitengebied: 19, 20 en 21 Volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat zijn tot dusver geen klachten van medewerkers binnengeko men over te veel doorzicht in het nieuwe kantoor, dat minis ter Peijs van Verkeer en Water staat morgen officieel opent. De onbedoelde openheid van de toi letgroepen aan de zijkanten van het gebouw is inmiddels wel on derkend. Met behulp van on doorzichtig folie op strategische plekken zal dit euvel worden verholpen. De Feijter onderstreept dat Rijkswaterstaat de neiging heeft vergelijkbare maatregelen te treffen wanneer medewerkers zich door het gebruik van glas ongemakkelijk voelen. Knel punt kan alleen zijn dat voor dergelijke ingrepen de in stemming van de architect no dig is. Die heeft inmmers een ontwerp gemaakt waarvan open heid en transparantie belangrij ke uitgangspunten vormen. Karakter De Ruiter zelf tilt niet zo zwaar aan dergelijke aanpassingen. Hij heeft niet de indruk dat er veranderingen moeten worden doorgevoerd die het karakter van zijn ontwerp aantasten. „Natuurlijk moeten gebruikers van een gebouw zich op hun ge mak voelen. Dus als er sprake is van een aantal gewenste wijzi gingen, dan moeten we het er maar eens over hebben. Mis- GROESSEN - Wandelaars bewonderen het beeld van een mammoet in het Gelderse Groessen. Het vijf schien valt het achteraf wel meter hoge beeld is gemaakt door kunstenaar Joris Baudoin en symboliseert de aanleg van de Betuwe- mee. Het is vaak gewoon een lijn. De mammoet werd gisteren onthuld. foto Rick Nederstigt/ANP kwestie van wennen." van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Nederlandse militairen zijn half mei allemaal terug uit Irak. Het kabinet heeft definitief besloten de deelname aan de internationale troepen macht niet te verlengen. Dit heb ben premier Balkenende en de ministers Bot (Buitenlandse Za ken) en Kamp (Defensie) giste ren besloten. De WD-fractie, voorstander van een langer verblijf, vindt het kabinet 'inconsistent' en wil volgende week een debat over de beëindiging van de missie. Volgens Balkenende is er geen aanleiding om langer te blijven. Recent speculeerden hij en mi nister Bot op een verlengde deel name aan de Irak-missie. Dat zou nodig kunnen zijn als bij voorbeeld de parlementsverkie zingen van 30 januari uitgesteld zouden worden, maar dat is niet het geval. Minister Kamp is echter altijd stellig geweest: de militairen ver trekken vanaf 15 maart uit Irak, overeenkomstig het besluit dat het kabinet vorig jaar al nam en waar de Tweede Kamer eerder mee akkoord ging. Om de Neder landse bases in Zuid-Irak te ont mantelen gaan 340 specialisten richting Irak maar die zijn half mei allemaal terug. Verzoeken van onder meer de Britten en de Irakezen om lan ger te blijven, weigert Kamp te honoreren. Nederland levert vol gens hem als middelgroot land al genoeg troepen aan internatio nale operaties in diverse landen. „We hebben een heel scala aan verplichtingen. We zijn straks 20 maanden in Irak geweest en dat is een forse bijdrage", zo ver klaarde minister Kamp giste ren. GPD pagina 3 Kamp vindt bijdrage groot genoeg pagina 5 veel Irakezen gaan stemmen (Advertentie) vpóffetters: slraat: Iposphankreltenirtgnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen. CD per maand met automatische incasso 19.95). O per kwartaal met automatische incasso 58,00). CD per jaar met automatische incasso 222,50). P2C bv gaatioigvoldig om mei persoonsgegevens. Kiik op wvm'.px. n/abonnemn. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deiebon naar. P2C, afdeling leiersseivice Anlmordnmmer 713. 44B0 WB Goes het alfabet van Zeeland BBHWiWIMBBBi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1