teen legt zich neer bij nederlaag Saai duel op een slechte grasmat Jacky Lambert wijst Koewacht de weg Corn Boys komt in Graauw niet verder dan 1-1-gelijkspel ,21 0 is veel te sterk voor gehavende ploeg van trainer Erik Brems n de Berghe et titel in ndstoten na annende finale Opnieuw nederlaag voor Hoek 2 Verlies gehavend Terneuzen Al Terneuzense Boys verslaat SAB Al Eindelijk zege voor HW'24 BI Gelijkspel voor Terneuzen Cl Trainersduo naar Goes maandag 17 januari 2005 OT JANSTEEN - Met een nam de thuisclub vooraf ge- naderhand gaf iedereen Steen echter ruiterlijk toe gCS gisteren een maatje te ivas° De Oost-Souburgers chtcll niet verzorgd voetbal verschil in klasse tot uit- ikking: 0-2. jj Erik Brems van Steen /met anders dan toegeven ajn ploeg tegen RCS op alle tekort was gekomen, aide de trainer het ex- n van de afwezigheid jasisspelers, die vanwe- thorsingen en blessures niet deaprtij waren. „Maar", be de Brems, „RCS is natuur- wel een van de betere ploe- deze klasse. Verliezen ik niet graag, maar ik heb er imoeite mee wanneer dat ge- tegen een ploeg die beter koos bewust voor een zeer Jgend concept, met vier jedigers, vijf middenvelders [echts één spits: Werner Bis- De jonge en aalvlugge 'Dennis Buys werd opgeof- RCS beter partij te kun- en. „Want we wisten dat «n sterke ploeg zouden tref- verklaarde de Steen-trai- zijnjactiek. „We moesten wel aanpassen. In elke wed- d krijg je kansen. Ik hoopte we daar gebruik van konden en. maar het scoren gaat de laatste tijd moeizaam al in het eerste halfuur d de thuisploeg op de pijn- RCS domineerde, de bal goed rond en liet de ,en vanaf de flanken el- voor de voeten van een speler belanden. Steen de met tien man achter de en hield alleen Bisschop in. Bij de spaarzame uitval- an Steen sloten de midden- Iers snel aan, maar uitge- de kansen leverde het niet ICS was heer en meester en wat er wel en niet ge- de thuiswedstrijd strafte 1ELBURG - Voor een gro- lare supporters pakte John- an de Berghe van HGL/ uit Sas van Gent de ti- ihet persoonlijk kampioen- p bandstoten vijfde klasse het district Delta Zuid poule zuid. In een spannen- oale versloeg hij clubgenoot 0 van Dam. Nico Verhulst de organiserende vereni- Dampoort werd derde. ipportersschare uit Sas van bepaalde het beeld in café Zwarte Ruiter in Middel waar het kampioenschap gespeeld. Na het eerste einde voerde Mario van ranglijst aan en hij de leiding tot aan de slot- strak in handen. In de fi- wam hij tegenover Johnny de Berghe te staan. Nog al- was er niks aan de hand de fiere leider, hij had im- één punt voorsprong op ivaal en was bezig aan een imooi. ste partij buk op beide spelers was lenVan de Berghe kon hier elijk het beste mee om- p beste partij van het toer- t hij Van Damme kans- 17 in zeventien beurten de winst en daarmee de ti- Wvan de Berghe. De win- felativeerde zijn eigen pres- "i afloop.„Deze keer ben de volgende keer wint zei Van de Berghe. „Het foooi voor zoveel mensen te maar wel erg span- - De beloning is een plaats 1 regionaal kampioenschap frgen op Zoom. Mario van Dam waren er wee troostprijzen. Naast de sje serie van elf scoorde hij de hoogste partij van het »°imet 1,87. Een derde on- jiding was de promotie Gevierde klasse. H 1 Johnny van de Berg- Gt[KOT •86) 7-12, 1.14 (pro- n'J'J"7®' 2- Mario van Dam OT 86) 7-H 7,00 (prom.o- \87; 3. 7ViC0 Verhulst P°or() 7-9,7.00 (promotie), 8, f Peter Lijnema (VEGABV) ft 7> J22; 5. Rudy Rooze H 0.93, 6, 1.35; 6. Adri MtiOoft HGL/KOT '86) 7-4 »7n 5 7' Ko Riedijk (ONDA) m I.», 8 Ós/s van Gas- "0)7-2, 0.77, 7, 1.28. Steen onze fouten genadeloos af", zei RCS-verdediger Yoessef Afkir. „We begonnen daarom vanuit een gesloten verdediging, met opkomende flankspelers en een inschuivend middenveld. Vanaf het begin wilden we druk naar voren zetten." Manco bij de bezoekers was, dat het openingsdoelpunt lang uit bleef. De thuisploeg vormde een bijna onneembare veste. De be zoekers beukten, maar wisten vooralsnog geen bres te slaan. Steen bleef daardoor in de race en hield hoop op een positief re sultaat. Na een half uur kreeg RCS dan toch wat het verdien de. Slordig uitverdedigen en een weifelende doelman Danny Op peneer stelden Joey van de Zweep in de gelegenheid de sco re te openen. Steen probeerde daarna nog wel iets terug te doen, maar veel had dat niet om het lijf. Na de rust kwam de thuisclub met een andere instelling het veld op. De ploeg streed met open vizier en durfde zowaar voor de aanval te kiezen. Het bleek het sterkste wapen. Eddy van den Bosch en Wemer Bis schop waren dicht bij de aanslui tingstreffer. Met nog ruim een kwartier te gaan schoot Besar Xhoxhaj alle illusies van Steen aan diggelen. Uit een straf schop, na een overtreding van Michiel Vink op Van de Zweep, loodste de behendige spits zijn ploeg in veilige haven. Trainer Erik Brems had vrede met de uitslag, maar laakte de instelling van zijn ploeg. „Je zag een instelling van: we zijn niet compleet, dus we zullen het toch wel niet halen. De jongens geloofden er niet in. Dat is de on volwassenheid die er uit moet." Gelegenheidsaanvoerder Afkir zei niet getwijfeld te hebben aan de kwaliteiten en mogelijk heden van RCS. „We kwamen sterk uit de startblokken en wil den laten zien wat we kunnen. Met één punt wilden we geen ge noegen nemen. We gaan voor de titel, wetend dat de druk op de ploeg daardoor toeneemt. Het zij zo, want RCS is na zoveel ja ren toe aan promotie." Stecn-RCS 0-2 (0-1). 30. Joey van de Zioeep 0-1, 62. Besar Xhoxhaj 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: A. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Michiel Vink (Steen). Aan tal toeschouwers: 150. Steen: Danny OppeneerEddy van den Bosch, Michiel Vink, Jeroen van Houte (68. Joris Warrens), Joh nny Bogaert; Tom Lemout, Peter Lernout, Peter de Bot (60- Piet van Looy), Wouter de NeijsStijn Dobbelaer (65. Dennis Buys) en Wemer Bisschop. HVV'24-middenvelder Evert van den Berg probeert Marcel Lourens van Zeelandia Middelburg de bal afhandig te maken. door Ron de Waal MIDDELBURG - De kou deed zich gistermiddag extra voelen aan de Veerse Poort. In een wedstrijd die nauwelijks het aankijken waard was, oogstten de toeschouwers die het negen tig minuten lang volhielden nog de meeste bewondering. Het spel van Zeelandia Middel burg en HW'24 kon ze niet boeien: 1-1. Het bleef de gemoederen gerui me tijd bezighouden. Over het spelpeil van de wedstrijd was iedereen snel uitgepraat, maai de gesteldheid van het veld aan de Veerse Poort deed flink wat stof opwaaien. Veel spelers had den door de putten en hobbels in het veld voortdurend ruzie met de bal en konden zich soms nauwelijks staande hou den. De mogelijkheid op fat soenlijk voetbal was al ver voor de wedstrijd verkeken. „Ik ben hier al vanaf oktober over bezig", foeterde Zeelan dia Middelburg-trainer Jack Schipper na de wedstrijd. „Je betaalt hier een forse huur, maar als de ogen van de men sen die voor het onderhoud ver antwoordelijk zijn nu nog niet opengaan, dan weet ik het niet meer." Schipper was echter al snel zo reëel om te stellen dat het vertoonde spel van zijn ploeg ook niet om naar huis te schrijven was. „Dat begon al bij de warming-up, waar niet echt de scherpte vanaf droop", verklaarde de oefenmeester. Dat kon niet gezegd worden van de ploeg van zijn collega Eddy van der Hooft, die als ge volg van een schorsing na de wedstrijd tegen MOCT7, het duel vanaf de tribune moest volgen. De Zeeuws-Vlaamse be zoekers begonnen veel scher per dan de thuisploeg en dat had al na tien minuten resul taat. Genietend van opvallend veel vrijheid mocht Evert van den Berg van ruim twintig me ter uithalen. Aan de grond ge nageld zag keeper Milad Ogha de bal in de bovenhoek verdwij nen: 0-1. Zeelandia Middel burg kon aanvallend nauwe lijks potten breken, maar kwam een kwartier na de ope ningsgoal van HW'24 wel al op gelijke hoogte. Mimo Fofa- na haalde vanaf de rand van het strafschopgebied uit, en via de paal en keeper Jean-Pierre de Keijzer viel de bal binnen: 1-1. Uit het niets Het waren twee doelpunten uit het niets, omdat beide ploegen niet in staat waren om kansen te creëeren. Op het abominabe le veld was combinatievoetbal vrijwel onmogelijk en waren beide ploegen veelal veroor deeld tot de lange bal. Doordat ook die passes nauwelijks aan kwamen, zakte het spel naar een bedroevend niveau. Ook in de tweede helft trachtte HW'24 het spel naar zich toe te trekken. Kieran O'Shea was uit een vrije trap van Jordy Bakker dicht bij een treffer en ook een kopbal van Percy Ver linden ging maar rakelings over. Desondanks kwam de thuisploeg na een uur spelen zo waar nog bijna op voorsprong Een voorzet van Geert Bos- schaart ging over keeper De Ke ijzer heen, maar Kieran O'Shea voorkwam op de doellijn erger. Even later was het aan de ande re kant bijna raak, toen Kana da Rosa Bernardo de bal net naast het verlate doel van Mi lad Ogha lobte. Even laaiden de gemoederen nog op toen Mimo Fofana, in de ogen van alles wat Middel burg heette, binnen het straf schopgebied werd gevloerd. Scheidsrechter Quinten beoor deelde dat echter anders, waar door er slechts een vrije trap overbleef. Invaller Marcel Lou rens stelde keeper De Keijzer met een ven-aderlijk afstands schot nog even op de proef, foto Lex de Meester maar aan de stand veranderde het niets meer. „Eigenlijk had den we hier moeten winnen", treurde Eddy van der Hooft na afloop. „We zitten in een fase dat het niet echt meezit, want echt slecht speelden we niet. Na volgende week krijgen we een aantal ploegen die dicht bij ons staan op de ranglijst, dus dan moet het gebeuren. Het ver toonde spel geeft mij voldoen de vertrouwen. Wij hebben vol doende kwaliteiten om uit die onderste regionen te komen." Zeelandia Middelburg-HW'24 1-1 (1-1). 11. Evert van den Berg 0-1, 25. Mimo Fofana 1-1 Scheidsrechter: P. Quinten (Co- lijnsplaat). Aantal toeschouwers: 125. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Davy Kerstens (81. Norbert Baart), Ayhan Atmaca, Maarten Scheerders, Kees Duitemeijer Percy Verlinden, Kieran O'Shea, Evert vaii den Berg, Hans van Damme; Kana da Rosa Bernardo (70. Ruben van der Hoeven) en Jordy Bakker. door Aector Doorns AARDENBURG - Jacky Lam bert rolde gisteren in zijn eentje Aardenburg op. De aanvaller van Koewacht was in Aarden- burg met twee doelpunten en een assist verantwoordelijk voor de 3-1-overwinning van zijn team. Lambert groeide in de tweede helft naar zijn beste vorm, nadat hij op slag van rust met het benutten van een straf schop de belangrijke gelijkma ker had gescoord. In de tweede helft ging de thuisclub aanvallender spelen. Laatste man Jurgen Hooreweg- he schoof regelmatig in om de aanval te ondersteunen. Daar door ontstond er meer ruimte voor Lambert, die daar wel raad mee wist. „In de eerste helft moest ik te veel met mijn rug naar het doel spelen. Na rust kreeg ik meer ruimte en kon ik de bal afleggen op opkomende spelers. Dat is goed gelukt. Al leen hadden we het eerder moe ten afmaken", vond de uitblin ker. Door de nederlaag raakte de ploeg van trainer Robbie de Muijnck de koppositie kwijt aan Hulsterloo. Staat Aardenburg te hoog op de ranglijst in de vierde klasse A of neemt Koewacht een te bescheiden klassering in? Het verschil is in cijfers uitgedrukt nog altijd zeven punten, maar daar bleek gisteren niets van. De Muijnck: „Koewacht moet beter kunnen, want de ploeg heeft genoeg kwaliteit. Aarden burg staat terecht aan de top, want dat wijzen de punten uit. Ik geef wel toe dat we vandaag niet het niveau van voor de win terstop haalden. Deze competi tie kan weieens een rare ontkno ping krijgen." Trainer Carlo van Grimberghe is ervan overtuigd dat Koe wacht wel hoger moet kunnen eindigen. „In de vierde klasse zitten de ploegen dicht bij el kaar. Het manco bij ons is dat we moeilijk scoren. We hebben te vaak punten verspeeld. Dat had ook tegen Aardenburg ge kund als Angelo Wieme die kans had benut. Daarna hebben we het gelukkig kunnen afma ken." Aardenburg miste de geblesseer de Mai'tin van Vooren. In de eer ste helft kreeg de thuisclub twee kansen, waarvan Arjan Quaak er één van benutte. Dat gebeur de in een fase dat Koewacht ster ker werd. De voorzet van Michiel Leijte werd door Jelle de Vreeze verlengd tot bij Quaak, die beheerst afrondde: 1-0. Even later kreeg Aarden burg de kans op een tweede tref fer, maar Koewacht-speler Bart van Remoortere wist Remco Dhont nog net van scoren af te houden. Op de stip Nadat Koewacht eerder al een strafschop had geclaimd, legde scheidsrechter Bruinooge de bal op de stip toen Danny Vlassen- rood even uit balans werd ge bracht door De Vreeze. „Evenals tegen Hulsterloo krij gen we weer een licht toegeken de strafschop tegen", reageerde Robbie de Muijnck ontstemd. Lambert schoot onberispelijk raak: 1-1. In een aantrekkelijke tweede helft startte Aardenburg voortvarend door een aantal hoekschoppen te forceren. Koe wacht was levensgevaarlijk met snelle tegenaanvallen, waarbij naast Lambert aan de linker kant Lorenzo d'Hondt zich on derscheidde. Zo schoot Lambert een voorzet van de middenvel der uit de vlucht tegen de paal. Halverwege de tweede helft kwam Koewacht toch op voor sprong. Een verre bal van Rein- bert Broos werd door Lambert uitstekend ingeschat, terwijl de verdediging van Aardenburg er niet goed uitzag. De spits schoof de bal tegen de touwen: 1-2. De Muijnck probeerde met wis sels nog meer druk uit te oefe nen en Koewacht ontsnapte een paar keer aan de gelijkmaker. Zo schoot invaller Wieme van dichtbij tegen doelman Peter van de Sijpt. Aan de ander kant bracht Lambert zijn medespe lers enkele keren in stelling, maar ze faalden. Tot de slotmi nuut, waarbij de spits Jeroen Hiele een niet te missen kans bood: 1-3. Aardenburg-Koewacht 1-3 (1-1). 20. Arjan Quaak 1-0, 45. Jacky Lambert 1-1 (strafschop), 67. Jac ky Lambert 1-2, 90. Jeroen Hiele 1-3. Scheidsrechter: M Bruinooge (Wemeldinge). Gele kaart: Arjan Quaak (Aardenburg), Rein de Hoogd, Bram Comelissen (beiden Koewacht). Aantal toeschouwers: 80. Aardenburg: Arjan Worst; Richard Reyniers, Jurgen Hooreweghe, Hyl- ke Stroo, Ronald de Cock; Michiel Leijte (82. Angelo Wieme), Bert de Bruyckere (88. Kevin Henry), Rem co Dhont, Mario de Croock. (70. Steve van Hulle); Arjan Quaak en Jelle de Vreeze. Koewacht: Peter van de Sijpt; Rein de Hoogd (57. Jack van Nieu- lande), Harald Verschuren, Dennis Aerts, Bart van Remoortere (38. Thomas van GoethemReinbert Broos, Danny Vlassenrood, Bram Comelissen, Lorenzo d'Hondt (75. Jorn Acke); Jacky Lambert en Jeroen Hiele. HOEK - Na een reeks van negen overwinningen in negen wedstrijden verloor Hoek 2 zaterdag alweer voor de twee de opeenvolgende keer. Na de 2-0-nederlaag tegen Kloe- tinge (uit), kort voor de jaarwisseling, werd het dit keer op eigen veld tegen ASWH 2, de belangrijkste concurrent in de strijd om de eerste plaats, 1-2. „Het was een schaak wedstrijd", analyseerde trainer Arie Dekker na afloop het duel. De bezoekers namen vijf minuten na de hervat ting voor de eerste keer een voorsprong, maar niet veel la ter bracht Gert-Jan Hamelink de stand weer in even wicht. Daarna kón het duel alle kanten op, maar alleen ASWH 2 scoorde nog in het verdere verloop. HENDRIK-IDO-AMBACHT - Hoewel de A-junioren van Terneuzen na het conflict tussen trainer Dennis Sanches en technisch coördinator Alex Dehulsters aanvankelijk weigerden om zaterdag tegen ASWH Al in actie te ko men, deden zij dat uiteindelijk wél. Althans: een deel daarvan dan toch. Van de uiteindelijke selectie van zes tien spelers bleven er twaalf thuis. De vier spelers die wel de reis naar Hendrik-Ido-Ambacht maakten werden aan gevuld met zeven B-junioren. Dat bleef niet zonder gevol gen, want hoewel Terneuzen aardig tegenstand bood werd het een 3-1-nederlaag. Halverwege de wedstrijd ke ken de Zeeuws-Vlamingen al tegen een 2-0-achterstand aan. Timon van der Hooft bracht de spanning daarna voor even terug, maar toen ASWH nog eens scoorde bleek het pleit beslecht. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys mochten zaterdag na een reeks van vier wedstrijden met louter nederlagen nog eens een overwinning begroeten. Op eigen veld werd het tegen het laaggeklasseerde SAB Al een 2-0-zege. Niek van Kouteren zette Terneuzense Boys een kwartier voor tijd op voorsprong, waarna Leon van Fraeyenhove niet veel later voor 2-0 zorgde. SAB speelde toen al geruime tijd met tien man. TILBURG - De B-junioren van HW'24 boekten zaterdag voor het eerst dit seizoen een overwinning. Uit tegen Lon- ga BI, de nummer elf van de ranglijst, werd het 0-1. Na dat Carlo Huijser de Zeeuws-Vlamingen op 0-1 had gezet, legde HW'24 de nadruk meer op de defensie. Omdat Lon- ga uiteindelijk meer en meer tegen zichzelf ging lopen voetballen (met één rode en vierde gele kaarten als ge volg), hield de ploeg van trainer Bennie van den Branden uiteindelijk nog redelijk gemakkelijk stand. WAALWIJK - De C-junioren van Terneuzen begonnen de tweede competitiehelft zaterdag met een alleszins hoopge vend gelijkspel tegen RKC Waalwijk C2. In Waalwijk werd het tegen de nummer vier van de ranglijst 2-2. Ste ven Moes en Bowie van den Bergen zorgden aanvankelijk nog voor 0-2, maar nog voor de rust kwam RKC terug tot 1-2. Een kort offensief onmiddellijk na de hervatting leid de vervolgens tot 2-2. door Peter Snelders TERNEUZEN - Corn Boys is koploper af in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg uit Sas van Gent kwam bij Graauw niet verder dan 1-1. Sluiskil en Hoofdplaat delen nu de koppositie. Sluiskil won een voudig met 3-0 van SDO'63 en Hoofdplaat walste met 7-1 over buurman Schoondijke heen. Biervliet zorgde voor een verras sing door het veel hoger geklas seerde Vogelwaarde met 2-1 te verslaan. Graauw-Corn Boys 1-1: De thuisploeg was net een fractie beter dan de bezoekers, maar kon dat niet in winstcijfers uit drukken. Na 35 minuten namen de bezoekers de leiding via een fraai afstandsschot van Manuel Dhondt. Vijf minuten voor de pauze scoorde Jan d'Haens de gelijkmaker. Biervliet-Vogelwaarde 2-1: In een gelijkopgaande wedstrijd was de thuisploeg effectiever in de afwerking. Vijf minuten voor de pauze scoorde Theo de Schep per fraai in de kruising uit een indirecte vrije trap binnen het strafschopgebied. Tien minuten na rust zorgde Idris Yavuz voor 2-0 en leek de wedstrijd beslist. Een eigen doelpunt van Albert Kingma bracht Vogelwaarde drie minuten voor het einde nog even terug in de wedstrijd. Sluiskil-SDO'63 3-0: In deze be paald niet hoogstaande wed strijd voerde Sluiskil wel de bo ventoon. SDO'63 moest zich hoofdzakelijk beperken tot ver dedigen. Voor rust opende Jas per van Houcke de score. In de tweede helft bouwde de thuis ploeg die voorsprong vrij pro- bleemlos uit naar 3-0 door tref fers van Niels Bauwens en Ibra him Helena. Philippine-IJzendijke 2-2: In de eerste helft had Philippine het beste van het spel. Het was dan ook niet verrassend dat die ploeg de leiding nam via Ostar Dieleman. Op slag van rust scoorde IJzendijke via Frank van de Vijver uit de enige kans die het kreeg de gelijkmaker. In de tweede helft trokken de be zoekers het initiatief naar zich toe en kwamen verdiend aan de leiding door Martijn Rijckaert. Tien minuten voor het einde kwam een aandringend Philippi ne verdiend op gelijke hoogte door Wesley Visser. Groede-Sluis 0-1: De gehele wedstrijd had een evenwichtig karakter. Beide teams kregen verschillende doelkansen, maar sprongen daar slordig mee om. Alleen Robin van Hal vond tien minuten na de hervatting wel de weg naar het net voor de bezoe kers. Daarmee werd de meest ge lukkige ploeg winnaar. Hoofdplaat-Schoondijke 7-1: In de eerste helft was Hoofdplaat heer en meester. De thuisploeg liep in die periode uit naar 3-0 door doelpunten van Erik de Rechter, Pascal Pijcke en een ei gen treffer van Rinan Kreto. Na rust had Schoondijke een hele periode een licht veldoverwicht. Gevaar leverde dat nauwelijks op. Een kwartier voor tijd gaf in valler Nicky Vermeere de juiste impuls aan de thuisploeg. Hij stond koud in het veld toen hij werd neergelegd. Uit de toege kende strafschop scoorde Erik de Rechter 4-0. Barry Haerens liet daarna 4-1 noteren, waarna achtereenvolgens De Rechter (op aangeven van Vermeere), Pijcke en opnieuw De Rechter de eindstand op 7-1 bepaalden. ZIERIKZEE - Het huidige trai nersduo van Zierikzee, Jack Wij- nands en Romeo van Aerde, gaat volgend seizoen gezamen lijk aan de slag bij zondag-der deklasser Goes. Wijnands wordt gehaald als hoofdtrainer, Van Aerde wordt zijn assistent. In diezelfde con structie functioneert het tweetal nu bij Zierikzee. Van Aerde be gon weliswaar als hoofdtrainer, maar vanwege zijn veranderde werksituatie deed hij noodge dwongen een stapje terug. Zijn zwager Jack Wijnands nam het daarop over als hoofdverant woordelijke. In diezelfde verhou ding gaan ze volgend seizoen bij Goes aan de slag, als opvolgers van Marco Groeneveld die naar Breskens vertrekt. Van Aerde was vorig seizoen overigens nog speler van Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43