Viva Espana voor Zaamslag Pöpsel kan de druk aan PZC Vrouwen Steen tonen karakter Korfbalploeg Lud serieuze kandidaat voor kampioensch: Terneuzense Boys sluit trainingskamp af met domper in derby (0-1) Kleine nederlaag voor gehavend Cadzand: 0-2 Rattenloop is voor Rul niet meer dan training uitslagen maandag 17 januari 2005 door Frits Bakker TERNEUZEN - Het was de re vanche voor de wedstrijd waar over nog een jaar is nagepraat. De wraak voor de hatelijke cij fers (1-6) die Zaamslag had moe ten slikken in de altijd weer spraakmakende derby tegen Ter neuzense Boys. Twee keer per jaar zijn ze eikaars rivalen op het veld. Zaterdag nam Zaam slag sportieve wraak voor die ene zwarte dag in de clubhisto rie. Het werd voor zeshonderd toeschouwers 0-1, op het veld van Terneuzense Boys. De zoete wraak, in het hol van de leeuw, kwam minstens zo hard aan als in de vorige derby tussen de twee clubs. Toen had Zaamslag in de dagen voor de botsing nogal hoog van de toren geblazen en werd de 1-6 als een mokerslag gevoeld. En nu was Terneuzense Boys, dat in de we ken voor de derby in zonnige oorden op trainingskamp was geweest, de grote favoriet om het prestigegevecht te winnen. Dat schiep natuurlijk een zeke re verwachting. Het weekje zon, zee en trainen, voor het grootste deel betaald door sponsors, werd als een perfecte voorberei ding op de derby gezien, maar kreeg zaterdag op het veld een bittere nasmaak. Jacco den Ha mer schoot in de laatste minu ten uit een hoekschop de win nende goal in de touwen en zijn club op de ranglijst voorbij Ter neuzense Boys. Het was nauwelijks verdiend voor Zaamslag, dat in die slotmi nuten twee keer goed wegkwam bij een kopbal van Arjen Oost- dijk (lat) en een omhaal van Tim Louwiesse (paal), na afloop was er geen mooier vermaak dan de vreugde over het leed in de kleedkamer van Terneuzense Boys. Het contrast was natuur lijk ook vermakelijk. Zaamslag kon het na de winst niet nalaten om nog meer zout in de wonden te strooien en zong uit volle borst: „Wij gaan op trainings kamp." En vanonder de douches klonk nog uitdagender de vakan tiekraker 'Viva Espaha'. Jacco CADZAND - Zaterdag-vierde klasser Cadzand leed zaterdag een kleine nederlaag. Op eigen veld werd met 2-0 van Wemel- dinge verloren. Door flink wat personele proble men kon trainer Ruud Cornelis slechts met moeite een represen tatief team op de been brengen. Toch wisten de gasten slechts twee keer te scoren. Voor rust scoorde Wouter Dagevos; na de thee Roy Jeremiasse. den Hamer (machtwinnaar) en Jaap Pijpelink (uitblinker ach terin) zaten ver na de wedstrijd nog in voetbalshirt rustig een biertje te drinken in de gang van de kleedkamer. Bij Terneu zense Boys bleef de deur opval lend lang dicht. „Het komt ook wel heel hard aan, die goal in de laatste minuten", bekende Henk Ottens, de verliezende trainer, toen hij zich eindelijk weer on der de mensen begaf. Erop los geleefd „We wisten allemaal heel goed wat ons te wachten stond als dit niet goed zou aflopen", besefte hij later. „Dan krijg je gelijk ver halen dat we erop los hebben ge leefd. Ik kan alleen maar zeg gen: we zijn één keer goed op stap geweest en hebben na dins dag niet meer aan de bar gehan gen. Vanaf dan hebben we al leen nog getraind en naar de wedstrijd toegeleefd." Het was ook zo veel mooier ge weest zijn voor Henk Ottens en door Peter Snelders TERNEUZEN - In de derde klas se van het zondagvoetbal voor vrouwen verloor Terneuzen nipt met 1-0 van Dongen. Een door blessures geplaagd Steen won opmerkelijk gemakkelijk (4-1) van Be Ready. Oostkapelle 2 - Terneuzense Boys 4-1: Terneuzense Boys be gon aardig, maar zakte hierna ver weg. Binnen een tijdsbestek van tien minuten liep de thuis ploeg uit naar 3-0 door doelpun ten van Femke Boonstra, Stef- fen Polderman en Ilia Ebert. Nog voor rust scoorde Karin Schelkens tegen uit een straf schop. In de tweede helft was de thuisploeg eveneens sterker en scoorde 4-1 via Nicoline Jacob- se. Wolfaartsdijk-Aardenburg 2-1: De thuisploeg was sterker, maar had moeite met de afwerking. Op slag van rust nam Wolfaarts- clijk de leiding via Tessa Colijn. Tien minuten voor het einde scoorde Cindy de Valcke 1-1. De vreugde over dat doelpunt duur de nauwelijks een minuut. Toen scoorde Emily van de Velde uit een vrije trap 2-1. MZVC-Zaamslag 2-0: De zege was wel verdiend, maar toch kreeg ook Zaamslag kansen via Margreet Schelfhaut en Milou Hamelink. Op slag van rust scoorde Mieke Goedbloed 1-0 en na rust legde Karin Paarde- kooper de eindcijfers vast. Terneuzen-Dongen 0-1: Terneu zen verdiende een gelijkspel. De thuisploeg was zelfs iets meer in balbezit dan Dongen en kreeg zijn spelers, als de vroege kans voor Arjen Oostdijk was verzil verd, of als geluk en tegenslag in het slot van de derby niet zo dicht bij elkaar hadden gelegen. Terneuzense Boys had over de hele wedstrijd iets meer balbe zit, had met de sterk spelende Ali Eryürtik meer greep op het middenveld en combineerde iets beter dan de tegenstander, die vooral met lange ballen van ach teruit speelde. Terneuzense Boys had zijn beste momenten kort na de aftrap en dicht tegen het einde. Oostdijk kwam in de eerste minuut plot seling vrij voor Bart Corstanje, schrok kennelijk van die snelle kans en schoot hard, maar voor al onverstandig in de hoek waar de keeper stond. Het bleek maar een kort plaagstootje van de thuisclub, die daarna heel lang de weg kwijt was en pas op vijf minu ten van het einde weer wakker schoot. Ali Eryürük was dicht bij een goal uit een voorzet van Marco B olieman en twee minu ten later brak het schuttersfeest helemaal los. Arjan Oostdijk kopte een hoge voorzet prachtig in, maar raakte de lat. En uit de rebound schoot de net ingeval len Tim Louwiesse hard tegen de paal. Zaamslag was in de lange aan loop naar die apotheose dankzij de routine van spelers als Jean Dooms, Jaap Pijpelink en Men- no den Dekker en het feilloze keeperswerk van Bart Corstanje simpel op de been gebleven. Mooi was het allemaal niet, in de afrekening bleek het wel ef fectief te zijn. Robert Rijnberg, rechtsback van de thuisclub: „Ik hoorde Jean Dooms zeggen dat hij maar met één opdracht in het veld stond: de ballen zo ver mogelijk wegschoppen." Mare de Kunder kon er in het kamp van de winnaar niet mee zitten, want niet zelden zijn der by's gewonnen op karakter en niet op tactiek. Zaamslag had zaterdag een elftal op het veld staan dat op zijn weg naar het doel het middenveld oversloeg, tot de laatste snik bleef strijden en met een laatste krachtsin spanning en een tikje geluk nog tot winst kwam ook. Jacco den Hamer (zes goals in zes wedstrijden na zijn lange blessureperiode) anticipeerde als een echte spits op een hoek schop van rechts en schoot de bal hard langs de verbouwereer de Ronald Gort, „Ik had een paar minuten daarvoor eens naar de stand gekeken en ik vond die 0-0 wel een mooie uit slag", zei de scorende spits. Met zijn goal gaf hij de derby voor Zaamslag nog een veel mooier slót. In evenwicht „Ik geef toe", zei De Kunder, „dat het met geluk was, dat er weinig te geniéten viel, maar dat valt niet alleen ons te verwij ten. En dat we hebben gewon nen, is niet direct een afspiege ling van het spelbeeld. Maar zo hebben we ook al eens een der by verspeeld. Ik ben er in elk ge val heel gelukkig mee, dat we over drie jaar nu precies in even wicht zijn: Terneuzense Boys één keer gewonnen, wij na de wedstrijd van vandaag ook en voor de rest was het altijd ge lijk." Terneuzense Boys-Zaamslag 0-1 (0-0). 90. Jacco den Hamer 0-1. Scheidsrechter: I-I. Filius. Gele kaart: Robert Rijnberg (Terneuzen se Boys), Tommy Tissink, Peter Dieleman, Jim de Jongh (Zaam slag). Aantal toeschomoers: 600. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Rijnberg, Marco Bolleman, Mevlud Eryürük, Luc van Waes; Matti Bmjsse (69. Evert- Jan van Opdorp), Ali Eryürük, Jordy Gaos sen (46. Ruud Hoogesteger); Rob bie Jonkman (76. Tim Louwiesse), Arjen Oostdijk en Arco Herrebout. Zaamslag: Bart Corstanje; Tommy Tissink (90. Johnny Kloonen), Jean Dooms, Jaap Pijpelink, Jim de Jongh; Arjan Hamelink (71. Jo ris Rademakers), Menno den Dek ker, Randy Lauret, Hubert van den Hemel; Peter Dieleman en Jac co den Hamer. Belgische Terneuzenaar wint derde Grand Prix driebanden ook de betere kansen. Linda van Meurs en Annelien van Plecke wisten daar echter geen raad mee. Net toen iedereen dacht dat het duel doelpuntloos zou eindigen sloeg Dongen toe via Esther Duisters. Steen-Be Ready 4-1: Steen mis te vijf vaste basiskrachten, maar kon toch een team op de been brengen dat op karakter verdiend won. Een felle start le verde al na vijf minuten de 1-0 op via Melanie de Cock. Tien mi nuten later nam Esther Verdur- men de 2-0 voor haar rekening. Verdedigend kwam de thuis ploeg nauwelijks in de proble men. Pas nadat Penny de Wilde met een afstandsschot 3-0 had gescoord kon Be Ready iets te rugdoen via Susan Weiten. Roos de Wulf bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 4-1. Clinge-FC Moerstraten 3-0: Een knappe prestatie van Clinge te gen het drie plaatsen hoger ge klasseerde FC Moerstraten. Al in de eerste minuut opende Ro- mina Ivens de score en rond de dertigste minuut liet Katrien de Visser de 2-0 noteren. Het duel werd beslist toen Marieke de Visser in de 63e minuut 3-0 scoorde. Hulsterloo-NVS 0-5: De eerste helft ging vrij gelijk op, al kreeg NVS toen al de iets betere kan sen. Uit een strafschop scoorde Monique Kools 0-1 en in de 25e minuut liet Nadia van Geel 0-2 aantekenen. De beslissing viel direct na rust. Vanaf de aftrap scoorde Moni que Kools 0-3. Tonnysa de Regt en Monique Kools bepaalden de eindstand op 0-5. door Peter Snelders EEDE - Nervositeit speelde Koen Pöpsel vaak parten. Vroeg in een partij, maar vaak ook in het zicht van de finish wilde het nog wel eens mis gaan. Nu hield de biljarter van 't Bierwinkeltje uit Terneuzen het hoofd lang genoeg koel om de hoofdprijs veilig te stellen. In Eede won hij de derde Grand Prix driebanden van dit seizoen. Toch kwam het doemscenario in de slotfase weer even in beeld. Hij vertrok als een ko meet tegen medefinalist Louis Dallinga. Bij de stand 30-23 in het voordeel van Dallinga leek de buit binnen voor Koen Pöpsel. Plij was nog vier treffers van zijn totaal van 27 verwijderd en wist dat Dallinga voor de praktisch onmogelijke opgave stond om nog twintig caramboles te produceren om op zijn totaal van 50 te arriveren. Ineens was daar weer de factor onzekerheid die de kop opstak. Pöpsel blokkeerde even en door het verlies van die souplesse stokte ook zijn productie. Louis Dallinga begon toen pas op volle toeren te draaien en dicht te het gat met rasse schreden. ITet was dat de routinier uit Sluiskil in de slotfase enke le keren bijzonder ongelukkig was, anders had de toernooiwinst alsnog aan de neus van de gespannen Pöpsel voorbij gegaan. Dat zou niet helemaal terecht geweest zijn. De uit Moerbeke afkomstige zuiderbuur, die overigens al heel wat jaartjes in Terneu zen bivakkeert, kon terugblikken op een sterk toernooi waarin zijn stressbestendig heid enkele keren nadrukkelijk op de proef werd gesteld. Penalty's In de eerste ronde versloeg hij Cor de Jonge in slechts 42 beurten met vrij afgetekende cijfers. Veel dieper moest hij in de tweede ronde gaan. Toen had hij tegen Gennaro Pe- coraro penalty's nodig om een plaats in de derde ronde af te dwingen. Juist in die der de ronde was hij bijzonder sterk op dreef. In slechts 25 beurten klopte hij Cees A. Wissel met 27-25. Dat was tevens de kortste partij van dit toernooi. In de kwartfinales schakel de hij Frits Bakker in 53 beurten met een re delijke marge uit en in de halve eindstrijd te gen Patrick Vasseur werd er opnieuw veel van hem gevraagd. Na een marathonzitting (zestig beurten) won Pöpsel met klein verschil (twee caram- door Wim de Vos SINT JANSTEEN - Zelf hoopte hij op tegenstand van Sepp Ver meulen, maar uiteindelijk moest de Belg Kristof Rul het werk he lemaal alleen opknappen in de zevende editie van de Steense Rattenloop in Sint Jansteen. Voor Rul, in volle voorbereiding op de marathon van Rotterdam, was deze trimloop niet meer dan een training met tegen stand, oordeelde hij zelf. Met name de laatste paar jaar is de 32-jarige atleet uit Merelbe- ke veel constanter gaan lopen. In de eerste plaats dicht Rul dat toe aan het feit dat hij een eigen zaak is begonnen. „Voorheen werkte ik in de Volvo-fabriek in Gent. Ik had dan ongeregelde werktijden waardoor het bijna niet mogelijk was om op fatsoen lijke wijze te trainen. Nu ik voor mezelf begonnen ben is er regel maat in de werktijden. Ik heb een bakkerij, ga om een urn* of vier bakken tot negen uur. Voor de verkoop heb ik personeel en daardoor heb ik na een paar uur rusten bijna de hele middag de tijd om te trainen", vertelde Rul. Daarnaast heeft hij sinds kort een andere trainingsmethode on der professionele begeleiding. „Ik train nu anders en er wor den nu allerlei statistic houden, zoals bijvoor^ de hartslag. Daar hebiV} hoorlijk wat profijt va- Rul. Uit die be§ ook naar voren wedstrijden liep. Dat^ nu ook aangepast en al* in het teken van de marathon. Vorige hij nog een marathon® dorm gelopen, waarde^ tijd van 2 uur en 54 mins; liseerde. In Sint Jansteen moeslb dag bijna de gehele wedj leen lopen. In de eeistéf meter had Rul wel hei schap van zijn landger® Derveaux, maar die liep; denafstand. „Jammer Vermeulen altijd zo |rj gang komt, anders M mooi samen kunnen Ij, had ik me meer moefe: Nu hoefde ik niet «j gaan." Sepp Vermeult! uiteindelijk wel tweede. Zes minuten Bij de vrouwen was eri een behoorlijke belang maar kreeg Ingrid IJseba de tegenstand waarop hoopt had. Ook zij ir,i karwei zelf opknappen,!! een een voorsprongen; die uiteindelijk uit totze ten. Sint Jansteen. Zevende Steense Rattenloop, 113 kilometer. Mannen: 1Kristof Rul (B) 45.08, 2. Sepp Vermeu len (Koewacht) 45.42, 3. Davy van Bo- gaert (B) 45.50, 4. Harold Hiel (Sint-Jan steen) 47.24, 5. Dirk van de Veire (B) 47.27, 6. Ronni van Acker (Nieuw-Na- men) 48.33, 7. Christian de Meijer (Ter neuzen) 49.01, 8. Frederik van Hove (B) 49.04, 9. Edwin de Jaeger (Axel) 49.08, 10. Geert Waelput (B) 50.02. Vrouwen: 1. Ingrid IJsebaert (Hulst) 52.54, 2. Wen dy van de Velde (B) 58.54, 3. Annie Moens (B) 1.01.17. 8400 meter, man nen: 1. Kris Derveaux (B) 29.34, 2. Mare Bosman (B) 30.16, 3. Marc de Waele (B) 33.40, 4. Jan Langelaan (Koewacht) 33.53, 5. Michel van den Bosch (Hulst) 34.49. Vrouwen: 1. Annemiek Wee- maes (Sint-Jansteen) 39.37, 2. Miriam Mel (Sint-Jansteen) 39.38, 3. Martine Goossens (B) 40.41. 6400 meter, man nen: 1. Marcel Mangnus (Hulst) 22.27, 2. Peter de Vet (Westdorpe) 23.10, 3. Jo- han Heerwegh (B) 23.47, 4. Dirk Chrïsti- aens (B) 24.54, 5. Filip Rooms (B) 25.04. Vrouwen: 1. Daisy de Ridder (Zuiddor- pe) 28.22, 2. Sanne van Ballenberghe (B) 29.29, 3. Haike van de Velde (B) 30.02. Jeugd, 500 meter. Jongens. 9 jaar en ouder: 1. Mujib Yaqoubi (Hei kant). -9 jaar: 1. Job de Feijter (Sint-Jansteen). Meisjes. 9 jaar en ouder: 1. Melissa van Assel (Sint-Jan- steen). -9 jaar: 1. Charlotte Bral (Sint-Jansteen). I.IHM'JHM Eede. Grand Prix toernooi drieban den Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Derde ronde (eerstgenoemde wint): Koen Pöpsel-Cees A. Wissel 27-25 (25 beurten), Frits Bakker-Johnny Bakker 45-25 (55), Patrick Vasseur-Jac van de Bliek 40-16 (48), Hans de Witte-Johnny Tanghe 30-9 (44), Theo Freijzer-Cees J. Wissel 27-21 (48), Jack Kayser-Harold Pluym 27-23 (59). Kwartfinales: Louis Dallinga-Theo Freijzer 50-17 (43), Koen Pöpsel-Frits Bakker 27-39 (53), Fons Baart-Jack Kayser 30-23 (60), Patrick Vasseur-Hans de Witte 40-29 (60). Hal ve finales: Louis Dallinga-Fons Baart 50-28 (48), Koen Pöpsel-Patrick Vasseur 27-38 (60). Finale: Koen Pöpsel-Louis Dallinga 27-47 (53). Rayoncompetitie. Hulst. Klasse A: In den d'Waes-Saint Ducky 3-3, De Smet-Max Korting 6-2, Tènce/Zaman Sport 2-Morres/Controlec 2 9-2. Stand aan kop: In den d'Waes 13-32, Saint Ducky 13-29, De Smet 13-26, OJB 10-22, 't Jagershuis 12-19. Klasse B: Morres/ Controlec 3-Roskam/vd Veld; Bank-De Gouden Kroon, Ka Stuntmarkt-Café Santé 1-9,5 BS 3 6-3, IZV/IBS 2-SaintD» Stand aan kop: Neckerm markt 13-31, De Gouden Kn Café Santé 13-29, ADMta ING Bank 12-21. Hulst. Bedrijfsvolleybalcoi Eerste klasse mannen: BVK pu-Kole Luctor 4-0, Brandex- Taxado 1-3, Stuntmarkt/Rhod ge Matthijs 3-1. Stand: Max/Smash 2000 13-42; 2.1 kumpu 14-34; 3. Stuntmï 13-27; 4. Kole Luctor 14-25;! 13-23; 6. Doolaege Matltilji Taxado 12-14. Tweede kli nen: Ambulo-ROC Westers Stuntmarkt-Warnïer Tela Stand: 1. Stuntmarkt215-fl lo 15-36; 3. Warnier Telecoii ROC Westerschelde 15-8. Ee se vrouwen: Zaman Sport' 1 3-0, Ferket en de Maat-V\ 3-0, Notaris Vroome-Ceresti 2-1, Jong Morres-Rogiestfti 3-0, Voorwaarts-Van Wateis Stand: 1. Zaman Sport Vroome 16-38; 3. Ferket er 16-31; 4. Cerestar 16-29; 5.Jt 16-28; 6. Van Waterschool Voorwaarts 16-18; 8. Rogiei SC Morres 1 16-10; 11. VI 16-3. Tweede klasse vro Morres 2-De Sterre 2-1, PCf 2-1DiDi-Autobedrijf De Beu tus Verz.-SC Morres 2 O'S Pauwels -Van WesemaelO-3 Van Wesemael 14-30; 2. 15-30; 3. DïDi 15-29; 4. PCF 5. Tence 15-26; 6. SC Moris De Sterre 15-20; 8. SC Morr 9. Wentzler Pauwels 14-9; 14-2. Sas van Gent. Recreatiev competitie. Vrouwen: Swagemakers 2-1 (26-24,2? Esplanada 2-Stoffels Cis (12-25, 12-25, 7-25), Heers) Block 0-3 (4-25, 8-25, 15-2 Savok/J de Block 10-26.5, kers 10-18.5, Stoffels Cleanir planada 9-11, Haers 9-10,6 9-2. Gemengd: ABAB-Savol pu 0-3 (20-25, 8-25, 12-25), de-Doeland/Westdorpe 2-' 29-25, 25-23), 't Kliekske-Rot (16-25, 11-25, 20-25), Acke' (25-22, 11-25, 22-25). Stand: tokumpo 10-26, Garage 6: Robs Jobs 9-19, Acke 9-l 10-15, ABAB 10-9, Doeland' 10-7, 't Kliekske 10-1, boles), Cees A. Wissel, Frits Bakker en Pa trick Vasseur waren zeker geen 'kleine' jon gens, die Pöpsel zijn hielen liet zien. Tenslot te wees hij in de finale ook nog eens een ge vestigde waarde als Louis Dallinga terug met 47-27 in 53 beurten. Op zijn titel viel dan ook bitter weinig af te dingen. Winnaar Koen Pöpsel legt aan voor een stoot tijdens de Grand Prix in Eede. foto Peter Nicolai door Jan Roovers TERNEUZEN - Door de over winning op De Voltreffers uit Oosterhout hebben de korfbal lers van Luctor uit Terneuzen zich als een serieuze kandidaat gemeld voor de titel in de vierde klasse B. BKC Breskens leverde een wanprestatie door uit bij hekkensluiter KVK in Kapelle inet 14-13 te verliezen. In de vierde klasse C leed Zaamslag een 11-7-nederlaag tegen Blauw Wit. Luctor-De Voltreffers 14-11. De inzet van de wedstrijd was dui delijk. De winnaar zou mee blij ven doen om het kampioen schap van de vierde klasse B. Met dat scenario in het achter hoofd nam de thuisploeg het ini tiatief en wist de hele eerste helft de Brabantse bezoekers achter zich te houden. Maar de tussenstand bij rust had groter moeten - en ook kunnen - zijn dan 7-5. Luctor bezondigde zich echter nogal aan wat slordig heidjes, leed daardoor vaak on nodig balverlies en kwam niet los van de tegenstander. Ook in het tweede part speelde de thuisploeg vaak te gehaast en onrustig, maar de verdediging hield de marge van drie doelpun ten vast. „De verdediging was super", zei coach Peter Durink. Hij zag de ploeg naar een gat van vijf doelpunten lo (11-6), maar in de door pen (vijf in de laatste\i ten)beheerste eindfi steeds te gejaagd spel! moet eruit", stelde Dut Scores Luctor: Eric-Jan! 5, Ferry de Waele 3, L den Dool en Davy Jonk?) Trouwborst en MarjolM 1. KVK-BKC 14-13. A« Jolanda Dees zocht niet: cuses: „Het was slecht. We kwamen teko heid en agressie en spff een te laag tempo om lopen achterstand de om te draaien. Eeno gauw vergeten." Scores BKC: Wietse j Michiel Roest 4, Lilian^, Ice 3, Jolanda Dees 1- Blauw Wit-Zaamslag j al vroeg in de wedstrip terstand te zijn gekotf Zaamslag de kracht ce rug in de wedstrijd Bovendien liep het van geen kant. „Jan# we het verdedigende deden", zei aanvoeg Verpoorte. De elf die de bezoekers de 1*1 der toe moesten sla- hem daarin gelijk- Scores Zaamslag: tWjjj 3, Marco van Reeituw- en Linda Hamelink 1- Peter Dieleman van Zaamslag zit klem tussen de Terneuzense Boys-spelers Marco Bolleman (nummer 3) en Matti Buijsse (rechts). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42