>zc Simpele zege door sterk collectief Les countervoetbal voor Terneuzen Koploper GPC loopt verder uit op Duiveland \oek boekt 3-O-overwinning bij Volendam 19 nemuiden vancheert h met 7-0 Vijfde 1-1 voor Oostkapelle SSV'65 verliest aansluiting Geen doelpunten in Rilland Kloetinge sterk uit winterstop Simpele zege voor Morres lUUUQ wmé maandag 17 januari 2005 Een opluchting prie Tetaert het niet noe- Genoegdoening is een be- omschrijving", zei de trai- m Hoek. Zijn ploeg had zo- in en tegen Volendam een simpele 3-0-overwinning ge il cn de Belg kon een glim- niet onderdrukken. „Het (lief wordt steeds sterker aar geniet ik echt van." collectief van Hoek maakte dendam inderdaad een ster- jmk. Met uitzondering van leningsfase in zowel de eer- s de tweede helft, hadden ïuws-Vlamingen het duel controle. De zege was dan meer dan verdiend en de uit- s van de overige duels in mfdklasse A bleken ook eens in het voordeel van lezijn uitgevallen. tel is met een achterstand ai punten op koploper AS- ijswaar te ver weg, maar at met nummer twee Ko en Boys bedraagt nog s zes punten. En de ploeg èrkendam komt zaterdag izoek in Hoek. „De wed- tegen Kozakken Boys kan arachtige partij worden, het is toch een titelkandi- weet Tetaert. willen zo hoog mogelijk gen en kijken echt van tot week. Maar met deze rinning gaan we dat duel bStoutjesdijk liner Strijen IS - Ko Stoutjesdijk wordt ingang van volgend voethal en trainer van Strijen. De Ise oefenmeester heeft een intcilis van een jaar gele- esdijk is nu nog werk bij Stellendam. Bij die shij aan zijn derde seizoen {Stiijen komt in dezelfde Stellendam uit, de le klasse D van het zater- Koploper Arnemuiden laterdag de grote winnaar tweede klasse. Zelf won de met liefst 7-0 van Nieuw- {terwijl eerste achtervolger {werver tegen Dinteloord verder kwam dan 2-2. 16? verloor de degradatie- tegen Zwaluwe met 6-1 en eeuwen trok tegen 's-Gra- ielmet 3-2 aan het kortste Kdorp-Arnemuiden 0-7: tf'ov van de Sloedam was een wedstrijd. Waar de Men vorig seizoen tot keer toe het onderspit dol- Kas de partij met goals van iReijnoudt in de 8e en 28e ut en van Bart van Steven- ode 42e minuut bij rust al t voordeel van de bezoe- Via doelpunten van wv Van Steveninck en Re it direct na rust en van Jac- Smit (2x) in de slotfase bet niet eens geflatteerd jfl-Zwaluwe 1-6: De be ft kwamen via Heijkoop psprong, maar nog net mst kon Iwan Geense ge- aken Meer succes zat er de thuisploeg niet in, want een kwartier na de pau- de thuisploeg geredu- tot negen man. Eerst ,Menno Fonteine rood en touut later kon ook Corné P vertrekken. Met doelpun- *o Koos Beversluis (2x) en j" Polak (3x) profiteerde uwe optimaal van de over- üatie. Nwen-'s Gravendeel 2-3: gelijk opgaande wed- °pcnde Remy Spier na Minuten de score voor de ■kers. Halverwege de eerste ft,erd het zelfs geflatteerd ben de overigens prima Jde arbiter Geerling een tde verdediging weggetrap- an richting veranderde 'Uüemio Walter het snelst ferae. De bezoekers waren binnen vijf minuten -voOvig een bal in eigen bschieten voor de 2-1. De bub creëerde vervolgens "Me kansen om ook zelf te maar de afwerking «meden peil. Zeven minu- «Jrust werd het 1-3 door sebos [f [inker Maarten Brasser 1 m 75e minuut nog wel met een lekker gevoel in." Tegen Kozakken Boys zal het verschil in kwaliteit echter niet zo aanwezig zijn als afgelopen zaterdag. De amateurs van Vo lendam, die tijdens de winter stop op trainingskamp in Tur kije verbleven, bungelen onder aan de ranglijst en zullen alle zeilen bij moeten zetten om daar weg te komen. Op tech nisch en fysiek gebied valt er weinig aan te merken op de ploeg van trainer Frans Schuite maker. maar in tactisch opzicht komen veel spelers tekort. Van rugdekking was in de laatste li nie slechts zelden sprake en dat werd Volendam fataal. De thuisploeg hield in het eerste kwartier nog wel gelijke tred met Hoek, maar creëerde slechts één echte kans. Door een mo ment van individuele klasse kwam Hoek vervolgens na 21 mi nuten op voorsprong. Sam Yse- baert draaide weg van zijn te genstander en bediende David Destorme. Met een prachtige li chaamsbeweging stuurde de topscorer van Hoek drie tegen standers de verkeerde kant op. waarna doelman Arnold Smit ook kansloos was: 0-1. Vanaf dat moment kwam Hoek niet meer in de problemen. De verdediging gaf niets weg en in aanvallend opzicht ontbrak al leen een goede eindpass. Die kwam er pas één minuut voor rust, toen Nyim Melki zijn tegen stander Raymond Smit achter zich had gelaten. Sam Ysebaert koos goed positie voor het doel en werd nu wel op maat be diend: 0-2. Net als in de eerste helft, begon Volendam ook na rust goed. De voetballers uit het palingdorp gingen op zoek naar de aanslui tingstreffer en kwamen daar na achttien minuten ook heel dicht bij. Het vlammende schot van Cees Visscher werd echter door Hoek-doelman Filip van der Vloet met een prachtige save over de achterlijn getikt. Hoek speelde de wedstrijd ver volgens simpel uit, kreeg nog en kele kansen op een derde tref fer, maar slaagde er pas drie mi nuten voor tijd in de score ver der uit te bouwen. Ysebaert stuurde invaller Thomas Ragut de diepte in, die op zijn beurt Melki op zijn wenken bediende: 0-3. „Deze uitslag geeft de verhou dingen prima weer", merkte Te taert terecht op. „Over negentig minuten gezien waren wij abso luut de betere ploeg en we heb ben steeds geprobeerd de stand verder uit te bouwen. Het collec tief plus de individuele kwalitei ten van enkele spelers hebben het verschil gemaakt. We heb ben weinig tot niets weggegeven en het enige minpuntje was dat de eindpass te vaak niet goed was." Vernuft Nyim Melki liet tegen Volendam bij vlagen weer zien wat hij in zijn mars heeft en Sam Ysebaert lijkt steeds meer te groeien in zijn rol van diepe spits. Eric Te taert was ook meer dan tevre den over het middenveld. „Het werken van Pieter de Mun- nik klikt prima met het vernuft van David Destorme. Die twee voelen elkaar goed aan. En Jeroen van de Broeke blijft ook steeds groeien in zijn positie. Hij heeft, denk ik, nog een half seizoen nodig om de rol van ver dedigende middenvelder perfect in te kunnen vullen. Die tijd krijgt Jeroen, want hij doet het nu al heel goed. We laten hem dan ook gewoon lekker staan." Volendam-Hoek 0-3 (0-2). 21. Da vid Destorme 0-1, 44. Sam Ysebae rt 0-2, 86. Nyim Melki 0-3. Scheids rechter: R. de Meyer Heemstede Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Gun- ther de Meyer, Wesley de Smet (75. Thijs Binnerts); Pieter de Munnilc (76. Djamei Buy se), Jeroen van de Broeke, David Destorme; Steven de Croock (67. Thomas Ragut), Sam Ysebaert en Nyim Melki. David Destorme, zaterdag weer één van de uitblinkers bij Hoek, ziet zich omringd door Johan Tuijp (nummer 4) en Luc van Rheenen (nummer 6) van Volendam. foto Hans Giskes door Roeland van Vliet TERNEUZEN - Al had Terneuzen Pele gehaald om het eerste team te verster ken, dan nog had het elftal van Ardian Lekaj er niets van gebakken tegen TEC. Dat zei aanvoerder Denny ter Steege gis teren na de met 2-5 verloren wedstrijd. „Het gaat nu allemaal heel moeizaam met ons. Er is denk ik niemand die ons één-twee-drie beter laat voetballen." Ter Steege gaf daarmee indirect ant woord op de vraag of Terneuzen iets met de nieuwelingen Stefaan Dellaert en Wa- lid Dhakouani was opgeschoten. Dat was in de ogen van de aanvoerder dus niet het geval. Verdediger Dellaert, gekomen van Eeklo en begonnen in de basis, deel de in de malaise. Middenvelder Dhakou ani, afkomstig van Aalter, kwam net iets beter voor de dag. Hij kwam er direct na rust in voor Jarno Waebeke en maakte en kele goede acties aan de rechterkant. Ter Steege: „Och, je mag van deze jon gens geen wonderen vernachten. Als we nou bovenin stonden, waren ze bij een lekker ingespeelde ploeg gekomen. Nu we onderin staan, is het voor hen ook moeilijk er iets van te maken." Trainer Ardian Lekaj verwachtte dat ook niet echt van hen. „Aanwinsten? Nee, zo mag je ze niet noemen", zei hij. „Met die twee erbij is onze selectie wat breder en kun nen we schorsingen en blessures beter op vangen. Meer niet." Vandaar ook dat Terneuzen gisteren niet beter uit de verf kwam dan in de eerste competitiehelft en dus de negende compe titienederlaag leed. Erik de Koeijer, de doelman die afgelopen seizoen na een lan ge loopbaan afscheid nam, kon dat ook niet voorkomen. Hij stond gisteren op doel, omdat eerste doelman Frans van der Veen een longontsteking heeft, stand-in Kim Gommers met een been in het gips zit en de overschrijving van Den nis Wondergem van Hoek naar Terneu zen nog niet rond is. „Dan kom je dus uit bij de keeperstrainer", legde Lekaj uit. „Als hij niet had gewild, hadden we een groot probleem gehad. Ik ben heel blij met hem. En tja, hij gaat een paar keer in de fout... Hij is er ook een half jaar uit ge weest." Zweefduik Na twaalf minuten had de routinier al een bal achter zich liggen. TEC, de num mer zes van de competitie, brak snel uit over de linkerflank. Masato Hayashi gaf de bal voor bij de tweede paal, waar Sa- mir el Makrini hem met een zweefduik in het net kopte: 0-1. In de laatste tien minu ten voor rust moest De Koeijer nog drie keer vissen. Beijhan Konak (geplaatste schuiver), Jack Verbeek (strafschop na overtreding De Koeijer) en Stefan Haaks- man (intikker van dichtbij) waren de doelpuntenmakers. „Het ging precies zoals in de uitwed strijd tegen DBS", wist verdediger Tim Faassen. „Toen stond het na zestig minu ten nog 0-0 en ineens schoten ze er vier in binnen een kwartier. En dit keer dus weer vier goals binnen zo'n korte tijd. Echt ongelooflijk." Het vijfde doelpunt van TEC, gemaakt door Masato Hayashi, viel al twee minu ten na rust en dat was elf minuten na de 1-2 van Konak. „Dat was nu een school voorbeeld van een goede counter. Twee, drie keer tikken vanuit het achterveld en dan scoren", zei Ter Steege. „Weer een te gendoelpunt door persoonlijke fouten", foeterde Lekaj. „De onderlinge communi catie was niet goed, we hadden te weinig grip op het middenveld en kwamen veel te veel routine tekort. In de winterstop hebben we een aantal oefenwedstrijden gespeeld, maar daarin voetbalden we niet goed. Dit was een vervolg daarop." Terneuzen scoorde nog wel twee keer te gen. De 1-1 in de 23e minuut kwam van de voeten van Mamadouba Gueye. Hij be nutte de strafschop die scheidsrechter Os- manovski gegeven had, nadat Tim Faas sen in het strafschopgebied hard aan zijn shirtje was getrokken. Ruim tien minu ten voor tijd maakte Denny ter Steege de 2-5 uit een hoekschop van Remco van Leeuwen. Midden in het zestienmeterge bied plofte de bal voor zijn voeten neer, waarna hij stevig uithaalde. Op dat mo ment had het elftal van trainer Eric Speelziek allang gas teruggenomen en was een aantal spelbepalers uit voorzorg gewisseld. Na dertien duels staat Terneuzen met tien punten op de tiende plaats. DBS en Best Vooruit staan elfde en twaalfde met negen punten. Wil Terneuzen uit de zor gen komen, dan moeten er punten gepakt worden. Maar als de komst van Pele al niet eens helpt? Ter Steege: „Het wordt inderdaad beangstigend en benauwend. Ik moet er niet aan denken dat we degra deren." Terneuzen-TEC 2-5 (1-4). 12. Samir el Ma krini 0-1, 23. Mamadouba Gueye 1-1 (straf schop), 36. Beijhan Konak 1-2, 38. Jack Ver beek 1-3 (strafschop), 45. Stefan Haaksman 1-4, 47. Masato Hayashi 1-5, 78. Denny Ter Steege 2-5. Scheidsrechter: C. Osmanovski (Breskens). Gele kaart: Mamadouba Gueye (Terneuzen), Stefan Haaksman, Danny Vers teeg en Rachid Ben Bouya (allen TEC). Aan tal toeschouwers: 300. Terneuzen: Erik de Koeijer; Danny Ter Stee ge, Erik-Jan Naudts, Stefaan Dellaert (58. Daryl Raividjan), Tim Faassen; Jarno Waebe ke (46. Walid Dhakouani), Mamadouba Gueye, Remco van Leeuioen, Jan Bosman (75. Timon van der Hooft); Marco Faassen en Sinan Coban. ZWIJNDRECHT - Oostkapelle speelde zaterdag voor de vijfde keer dit seizoen gelijk. Voor de vijfde keer met 1-1. In Zwijndrecht remiseerde de gehavende Walcherse eer steklasser met WGZ. Met name Jérorne Riverola toonde zich in het eerste halfuur een handenbinder en de linker spits van Oostkapelle maakte in die periode ook de ope ningstreffer. Vlak voor de mst moest hij echter met een hamstringblessure uitvallen. In de tweede helft was WGZ de bovenliggende partij. Uit de enige echte kans maakte Alex Gouw de gelijkmaker. VVGZ-Oostkapelle 1-1 (0-1). 29. Jeróme Riverola 0-1, 73. Alex Gouw 1-1. Scheidsrechter: J.N. van Veen (Wijk en Aalburg). Rode kaart (2x geel): Pascal Layendecker (WGZ). Gele kaart: Ronnie Cremer (Oostkapelle). Aantal toeschouwers125. DORDRECHT - Thuis werd er eerder dit seizoen nog ge wonnen met 6-1, maar zaterdag had SSV'65 weinig in te brengen tegen Oranje Wit. De Goese eersteklasser verloor dik: 4-1. De ploeg van Cees Houtepen was het grootste deel van de wedstrijd in balbezit, maar kon dat overwicht niet vertalen naar het scorebord. Het Dordtse Oranje Wit was uiterst effectief. ,,Van de vijf kansen schoten ze er vier binnen", zei SSV-trainer Cees Houtepen. Door de ne derlaag verliest SSV'65 de aansluiting met de kop. Oranje Wit-SSV'65 4-1 (2-0). 26. Gert Zuidgeest 1-0, 39. Carlos Lo pez 2-0, 51. John Brussé 3-0, 70. Peter de Jong 3-1, 89. Dennis Co- hn 4-1. Scheidsrechter: F. Vos (Ammerzoden). Gele kaart: Chris de Jong (Oranje Wit) Aantal toeschouwers: 125 RILLAND - De twee minst productieve clubs uit de eer ste klasse C hebben zaterdag hun reputatie eer aange daan. Rillandia en Nieuw-Lekkerland kwamen niet tot scoren in hun onderlinge degradatieduel. Kansen daarop waren er wel. Nieuw-Lekkerland kreeg vier opgelegde kansen, maar telkens lag Rillandia-doelman Kees Loze- koot in de weg. De knapste redding was in de eerste helft de strafschop van Bart ten Velde. Maar ook Lozekoots col lega Wilfred Slachter deed van zich spreken. Hij stopte in -de tweede helft een strafschop van Arjan Koopmans, wiens stiftje een te gemakkelijke inzet was. Rillandia - Nieuw-Lekkerland 0-0. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wir- ken (Sleeuwijk). Aantal toeschouwers: 115. KLOETINGE - Kloetinge had zaterdag aan één helft vol doende om zich te ontdoen van Groote Lindt. Met name het laatste kwartier voor de rust drukte de Bevelandse eersteklasser het gaspedaal in en liep uit naar 4-0. Na de rust deed Kloetinge het rustiger aan en werd nog slechts één keer gescoord. Maar net nu de hoofdmacht zich weer nadrukkelijk in de titelstrijd mengt, wordt het bestuur van Kloetinge geplaagd door zorgen. De leiding is naar stig op zoek naar een hoofdsponsor. Daarnaast heeft de club nog altijd geen zekerheid over het aanblijven van hoofdtrainer Dolf Roks. Kloetinge-Groote Lindt 5-0 (4-0). 29. Emiel Dorst 1-0, 35. Ferry Alfons 2-0, 37. Istvan Bakx 3-0, 44. Emiel Dorst (strafschop) 4-0, 70. Niels Kole 5-0. Gele kaart: Robert de Heer, Fabio Pisano (bei den Groote Lindt), Johan de Goederen (Kloetinge). Rode kaart: 43. Jonathan Baan, 60. Ene van der Merwe (beiden Groote Lindt). Aantal toeschouwers: 500. doorWim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES - Voor GPC - de leider in de derde klasse A van het zater dagvoetbal - was het een prima weekeinde. Zelf wonnen de Vlis- singers met 2-0 van MZVC, ter wijl concurrent Duiveland met het 1-1-gelijkspel in de derby te gen SKNWK twee punten ver speelde. In de strijd om de twee- de-periodetitel hebben de Vlis- singers alleen nog concurrentie van WHS, dat met 1-0 van Yerse- ke won. MZVC-GPC 0-2: De leiders- ploeg slaagde er zeker voor rust niet in de koppositie waar te ma ken en MZVC in de problemen te brengen. Vijf minuten na de rust werd het via een fraaie vrije trap van Erik de Ruyter toch 0-1. MZVC zocht daarna meer de aanval, waardoor GPC ruimte en doelkansen kreeg. Tien minuten voor tijd leverde dat via Björn Ronde de beslis sende 0-2 op. SKNWK - Duiveland 1-1: Beide ploegen hadden vrede met het gelijkspel. Dennie Le Comte bracht de bezoekers uit een voor zet van Ronald Zwager al na tien minuten op voorsprong. Daarna waren de beste kansen voor SKNWK, dat zeven minu ten voor rust aan de verdiende gelijkmaker kwam. Lex Zwang vloerde Jan-Jaap Padmos in het strafschopgebied. Vanaf de stip maakte Maarten Padmos 1-1. WHS-Yerseke 1-0: Als de thuis ploeg de scoringskans in de ope ningsminuut had verzilverd, was het allemaal simpeler ge gaan. Nu hield Yerseke, dat na drukkelijk voor één punt kwam en zich tot verdedigen beperkte, tot twee minuten voor tijd de nul vast. Een lucky 'voorzet/ schot' van Dennis Oostdijk, dat met een fraaie boog hoog in het doel verdween, bezorgde WHS toen alsnog de verdiende winst. 's-Heer Arendskerke-Veere 2-4: Via treffers van Goudswaard en Cornelisse leidde Veere bij rust met 0-2. Marco Goedegebure te kende vijf minuten na de pauze voor de aansluitingstreffer. Hal verwege de tweede helft werd het door een strafschop van André van Maldegem 1-3, maar via Frank Goedegebure kwam de thuisploeg daarna direct te rug tot 2-3. Het slotoffensief le verde vervolgens in de laatste minuut via opnieuw Cornelisse succes op voor de bezoekers. Serooskerke-Dauwendaele 0-2: De Middelburgers hadden voor rust het betere van het spel en de voorsprong door een treffer van Joram Moes in de 37e mi nuut was verdiend. Vijf minuten na rust tekende Jorrit Schuur man voor 0-2. De thuisploeg slaagde er daarna nooit in terug in de wedstrijd te komen. ZSC'62-Spui 1-4: Het gehaven de ZSC'62 kwam na acht minu ten op voorsprong dankzij Kasi- mier Snoek, maar daarna nam Spui het heft in handen. Bij de rust leidden de Zeeuws-Vlamin gen al met 1-2 via een straf schop van Ludwig Kalisvaart en Mark Otterloo. Na de rust scoor den Ludwig en Martin Kalis vaart voor 1-3 en 1-4. Derde klasse B The Gunners-Tholense Boys 1-1: In een rommelige wedstrijd, waarin Tholense Boys zeker voor rust enkele goede kansen kreeg, tekende Michael de Jong na ruim een uur uit een voorzet van Jeroen Nieuwkoop via de binnenkant van de paal voor de 0-1. Dat leek voldoende voor de drie punten en behoud van de koppositie, maar ver in blessure tijd werd het via een fraaie kop bal toch nog gelijk. BERGEN OP ZOOM - De acht ste overwinning op rij van eer steklasser ZVH/Morres was vooral te danken aan de slechte tegenstander. De Brabantse futsallers hadden niets in te brengen tegen Mor res. Na negen minuten stond het al 3-0, bij rust was het 6-0. In de tweede helft nam de concentra tie af bij de Hulstenaren en von den ze slechts vier keer het net. Ali Eryüriik scoorde vier keer, Jordy Bakker maakte er drie, Marco Vaal twee en Ralph Ze- gers was verantwoordelijk voor één treffer. Een typerende situatie vlak voor rust. Sinan Coban (liggend) is machteloos tegen drie tegenstanders van TEC. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41