f innende start Romeo Jack Burenruzie eindigt onbeslist ZSC'62 krijgt het steeds moeilijker a\ Waardevolle overwinning van Zierikzee op concurrent Uno Animo: 2-1 rainersduo aar Goes Thomas Vos sleept punt uit vuur Geen doelpunten in Rilland Knap gelijkspel A-jeugd Zierikzee Tegenslag korfballers SKNWK [use Boys oort er los: 8-0 maandag 17 januari 2005 j^ponvan den Aarssen ERIKZEE - Het doel heiligt middelen op dit moment bij aikzee. Om zich te handha- linde tweede klasse moesten sieren punten gepakt worden, ker tegen directe concurrent Animo. De manier waarop resultaat werd gehaald, jd er even minder toe. De mis- vxn het trainersduo Romeo „Aerde en Jack Wijnands agde: 2-1-winst. En dus was tevredenheid. J we tien punten meer zou- ihebben, wil ik ook wel mooi (ballen", aldus een realis me Van Aerde. Zwager en col- ïands: „Tegen een ég die ook in de onderste re am staat, mag je geen hoog- ande wedstrijd vernachten." e trainers hadden na afloop gelijk aan hun zijde, ook al iat Dongen en Oosterhout de ie winst pakten en Dosko een tassende remise behaalde te- RKDVC. R1KZEE - Het huidige Zie- teese trainersduo Jack Wijn- Li; en Romeo van Aerde gaat gend seizoen gezamenlijk i de slag bij zondag-derde- sser Goes. lands wordt gehaald als dtrainer, Van Aerde wordt assistent. In diezelfde con- :tie functioneert het tweetal ij Zierikzee. Van Aerde be- weliswaar als hoofdtrainer, vanwege zijn veranderde situatie deed hij noodge- igen een stapje terug. Zijn Jack Wijnands nam het op over als hoofdverant- delijke. In diezelfde verhou- ze volgend seizoen bij aan de slag, als opvolgers ilarco Groeneveld die naar tens vertrekt. Van Aerde vorig seizoen overigens nog :van Goes. Toch had het als Romeo Jack in het programmablaadje aange kondigde duo ook tekortkomin gen gezien. Zeker in de eerste helft waren de bezoekers uit Loon op Zand de betere en ge vaarlijkere ploeg. Het ontbre ken van Benjamin Verwest. Bar ry Hage en Serge Berrevoets leek zijn sporen na te laten. „We wilden vanaf de aftrap druk zet ten op hun achterhoede. Dat was hun zwakste schakel. Het te genovergestelde gebeurde. Wij werden in de vei-dediging ge drongen en hadden alle moeite met hun beweeglijke aanval lers." Het mocht inderdaad een won der heten dat Zierikzee met een 1-0-voorsprong de rust inging. Uno Animo combineerde betel en was tot viermaal toe dicht bij een treffer. Enkele malen ver dween de bal rakelings naast het doel van Jaco van der Schee en de Zierikzee-goalie redde een keer door tijdig uit te komen bij een doorbraak van Dennis Ro- drigo. Uit het niets had Zierik zee toen al een voorsprong geno men. Het was Elmar Verhage die met zijn linker de bal tussen de defensie en keeper Ivan Vrij- sen legde, precies in het gaatje waar Erwin Nelissen met het hoofd kon verlengen: 1-0. Kort voor de pauze kreeg Verhage bijna de tweede assist op zijn naam. Ditmaal keerde de Bra bantse keeper met de vingertop pen de kopbal van Rutger Koo- man. Rentree In het eerste kwartier na de thee domineerde de thuisclub. Toch kreeg Uno Animo juist in die fa se twee opgelegde kansen om te scoren. Rob van Riel schoot ech ter voorlangs en Bas van Erven mikte glansrijk over. Aan de overzijde had Thomas Vos de be slissing op zijn schoen. De bui tenkant van de paal voorkwam een tweede doelpunt voor de thuisclub. In de 65e minuut werd het verdiend gelijk. Na een uitgespeelde aanval scoorde de vrijgelaten ex-HW-speler Dennis Rodrigo: 1-1. Bij Uno Animo leek de pijp na Rutger Kooman is op weg naar de winnende 2-1 voor Zierikzee tegen Uno Animo. die gelijkmaker echter een eind leeg. Elmar Verhage kreeg twee kansen op de winnende treffer. Eenmaal moest de man uit Kerk- werve afronden met het zwakke rechterbeen (over) en bij de an dere gelegenheid was de inzet te zacht, zodat het leer nog van de lijn kon worden gehaald. Mat hijs Hage had op dat moment na ruim een jaar blessureleed al zijn competitie-rentree ge maakt, behalve de winst het eni ge lichtpuntje van de middag. Uiteindelijk was het de scherp opgestelde Kooman die profi teerde van 'onoordeelkundig' uitlopen van doelman Vrij sen en voor de bevrijdende 2-1 zorgde. Wijnands sprak van een nuttige overwinning, mede met het oog op de moeilijke uitwedstrijd bij Halsteren komende zondag. Ook was het zaak om bij het offi ciële debuut van Romeo Jack een positief resultaat weg te zet ten. Wijnands, die doordeweeks de honneurs waarneemt nu Van Aerde wegens werkzaamheden met langer de training kan lei den, hamerde ook op het groeps gevoel. Meer dan kwaliteit moet dat Zierikzee voor de tweede klasse behouden. „We gaan uit van een team van pakweg vijf tien man die kunnen spelen. Nie mand mag buiten de groep den ken en moet collectief voor het resultaat gaan. Dat is vandaag goed gelukt. Als we zo blijven spelen, pakken we heus onze puntjes wel." foto Dirk-Jan Gjeltema Zierikzee-Uno Animo 2-1 (1-0). 19. Erwin Nelissen 1-0, 65. Dennis Rodrigo 1-1, 78. Rutger Kooman 2-1. Scheidsrechter: F. van Lee- uwe (Etten-Leur). Gele kaart: Tho mas Vos, Jarno Vermeulen (Zierik zee), Tijs van Lier, Patrick Maas, Jurn Raaymakers (Uno Animo). Zierikzee: Jaco van der Schee, Lee Mol, Michel Winkels, Mariko Rouw, Martijn van Grunsven, Pa trick Roggeband, Jarno Vermeu len, Elmar Verhage, Erivin Nelis sen (70. Mathijs Hage), Rutger Koo man, Thomas Vos (82. Patrick Ver- kaart). ZIERIKZEE - Na twee zeges en negen nederlagen speel den de futsallers van Schouwse Boys voor het eerst dit sei zoen gelijk. Tegen Magica uit Bergen op Zoom werd het na een knappe inhaalrace 4-4. Eersteklasser Schouwse Boys was in de openingsfase beter dan de Brabanders, maar kon dat niet omzetten in een voorsprong. Na 0-1 achter te hebben gestaan, zorgde Martin Kiezenberg voor een 1-1-ruststand. In de tweede helft liepen de Braban ders snel uit naar 1-4. Door drie doelpunten van Thomas Vos, de laatste één minuut voor tijd, sleepten de Schou- wenaren toch een punt uit het vuur. De Zeeuwen hadden niet veel geluk. Ze raakten acht keer de paal. RILLAND - De twee minst productieve clubs uit de eer ste klasse C hebben zaterdag hun reputatie eer aange daan. Rillandia en Nieuw-Lekkerland kwamen niet tot scoren in hun onderlinge degradatieduel. Kansen daarop waren er wel. Nieuw-Lekkerland kreeg vier opgelegde kansen, maar telkens lag Rillandia-doelman Kees Loze- koot in de weg. De knapste redding was in de eerste helft de strafschop van Bart ten Velde. Maar ook Lozekoots col lega Wilfred Slachter deed van zich spreken. Hij stopte in de tweede helft een strafschop van Arjan Koopmans, wiens stiftje een te gemakkelijke inzet was. Beide clubs schoten weinig op met het doelpuntloze gelijkspel. Rillandia - Nieuw-Lekkerland 0-0. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wir- ken (Sleeuwijk). Aantal toeschouwers115. ZIERIKZEE - Zierikzee Al behaalde tegen TSC, de num mer vier uit de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal, een prima resultaat. In Zierikzee eindigde het duel in een 1-1-gelijkspel. Trainer Eddie Kiesenberg sprak over een terechte uitslag. „Het spel was van beide kanten niet den derend. Er was wel veel inzet bij ons en daar heb ik de he le week op gehamerd." Zierikzee Al, dat weer met een aantal B-junioren speelde, kreeg voor rust een aantal kansjes. Na rust begon Zierikzee feller en binnen tien mi nuten kwam de ploeg aan de leiding. Een vrije trap van Danny Snijder werd door Wilco Jochems achterwaarts in gekopt. Binnen vijf minuten trok TSC de stand echter ge lijk. Een inzet verdween via de handen van doelman Jeroen den Dunnen onder de lat. KOUDEKERKE - De korfballers van SKNWK hebben halverwege de competitie cijfermatig een evenwichtige balans opgebouwd. Na de 12-7-nederlaag tegen koploper Stormvogels 3 hebben de Nieuwerkerkers zes punten uit zes duels. Echter, een zorgeloze toekomst zit er even niet in. Twee vaste waarden - Anneke van de Linde en Trudy Folmer - zijn langdurig geblesseerd. Hun afwezigheid is in een kleine vereniging die SKNWK is, moeilijk op te vangen, bekent trainer Cees Bax. Niettemin werd zater dag tegen leider Stormvogels 3 een goede partij gespeeld. „Zeker naar onze mogelijkheden", vond Bax. Tot halver wege de tweede helft hield SKNWK gelijke tred, maar toen liep de thuisclub vlot uit van 6-5 naar 10-5. De eind stand werd uiteindelijk 12-7. Scores SKNWK: Johan van de Linde 3, Ruud Vercruijsse 2, Gerda Kloet 1 en Jaap van Gastel 1. In de vierde klasse B tel zaterdagvoetbal was er ke van een status quo in de van het klassement. De iers één tot en met vijf unen allemaal tot een over- ning. Opnieuw werd er veel wrd. In zes wedstrijden vie- 35 doelpunten te noteren. was met acht tref- de meest scorende ploeg. •BruseBoys 0-8: Een éénzij- luel. Na 45 minuten leidde door goals van Jo- d en George Geluk ai met 0-3. Peter Willemse in het tweede bedrijf 0-4 en 0-5. Erik Bleiji ie voor 0-6 waarna George krijn derde treffer liet aan een. Het was daarna Bleiji nor het slotakkoord zorgde. ■Smerdiek 7-0: De koploper 'zich voor rust nog in. Pas laatste minuten werd de ruststand (goals Matthieu en Jos Elenbaas), op ford gebracht. Na een vroe- van Elenbaas in de ie helft was het duel be- Door goals van Martijn Hartog, tweemaal Edward 8°oij en Edwin Mies liep daarna uit naar de ruime overwinning. j-Mevo 7-1: Voor rust was er «van een gelijke strijd en net Mevo dat zelfs de beste ®had. Door goals van Vin- 'Bakker (DFS) en Mark van i-inde stond het halverwege scoorde DFS in een tijds- k van vijf minuten, vanaf svende tot en met elfde mi- ia rust, drie keer. Remco Anco van der Linde en Nortier maakten het ver- Waarna het verweer bij Me- token was. Opnieuw Van hnde en Nortier tilden de r 6-1. Jeroen Grefkens ;a'de met zijn treffer de «and op 7-1. hshaven-WIK'57 2-0: In Wie helft maakten de be- de meeste aanspraak op voorsprong maar tot de rust 0ergeen doelpunten te no- UvoFonteine bracht Brou wen kort na aanvang van jede helft op voorsprong fbetekende direct de nek- L0or WIK'57. Brouwersha- daarna nog legio kan- m.aar verder dan een goal Arjan Visser kwam de "PPerniet meer. SKNWK en Duiveland verliezen beide terrein op concurrentie door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Zaterdag morgen ontdekte SKNWK dat de middenstip van het eerste veld op sportpark 't Springer ontvreemd was. Was het, na het eerdere bekladden van de rotonde bij Bruinisse, opnieuw een aanzet tot een burenruzie vanuit Oosterland? In het veld ging het er tussen SKNWK en Duiveland in ieder geval af en toe stevig aan toe en met het uiteindelijke 1-1-resultaat kon den beide ploegen vrede heb ben. Na afloop was er dan ook be rusting bij alle spelers en bege leiders. Natuurlijk hadden bei de ploegen de winst kunnen pakken, maar het spreekwoor delijke kwartje had ook naar de andere kant kunnen vallen. Dat besef was er. SKNWK mocht zich als nummer zes van de derde klasse A, tegenover het als tweede geklasseerde Duiveland, tóch de morele win naar noemen. Duiveland zag immers koploper GPC, dat wel won, twee punten uitlopen. „Ik ben wel tevreden. Er zat ge woon niet meer in dan een ge lijkspel", sprak Jan Heikamp. De trainer van Duiveland had kritiek op zijn spelers. Hei kamp was niet tevreden over het spel. Hij wist de oorzaak: „De jongens hebben gesoccerd en gezaalvoetbald. Ze hebben geen rust gehad en zijn gewoon moe. Ze willen er zelf niet aan, maar ik was hier al bang voor. De dingen die we doornemen met de wedstrijdbespreking ko men er gewoon niet uit. En daarom ben ik hier ook blij met een punt." College Adriaan Nieuwen- huijse had eenzelfde gevoel. „Een gelijkspel was terecht, al hadden wij hier drie punten kunnen pakken. Wij hebben be ter gevoetbald dan Duiveland, maar we hebben teveel kansen nodig. En dat is het verhaal van deze competitie." De trai ner roemde vooral het spel van Leon de Bruine en had ook nau welijks kritiek op zijn andere spelers: „Qua karakter en in stelling ben ik tevreden." Er was voorafgaand aan de der by nogal wat nieuws van het spelersfront te melden. SKNWK trad tegen Duiveland SKNWK'er Gert-Jan Tierie (voorgrond) en Edo van Beek (nummer 2) strijden om de bal. Christian van Vossen komt aangerend. foto Dirk-Jan Gjeltema aan zonder Mark den Haan (hij wacht op een operatie), Martin Huisman en Leon Pollemans en daardoor nam good-old Kees-Jan van Nieuwenhuijze onder meer plaats op de bank. Bij Duiveland is in de winter stop Leo Burgers teruggetre den naar het tweede elftal. Veere-uit was Burgers' laatste optreden in de hoofdmacht. Op vallend was ook dat Jasper van Almenkerk aan de kant bleef. Hij vertrekt binnenkort voor zijn werk naar Dubai en is mi nimaal twee maanden afwezig. Trainer Jan Heikamp verkoos Edo van Beek als rechtsback. Ongehinderd SKNWK kwam flitsend uit de startblokken en binnen negen tig tellen had het 1-0 moeten staan. Maarten Padmos stuur de Jan-Jaap Padmos weg die op Duiveland-keeper René Zwart stuitte. De eerste keer dat Duiveland, in de tiende mi nuut, voor de goal van SKNWK verscheen was het di rect raak. Ronald Zwager glip te op de linkerkant voorbij Jo han Padmos en leverde een pri ma voorzet af. „Wat een tegen doelpunt!", mopperde SKNWK-speler Martijn Neele. „Ik gleed uit, maar ook die voorzet mag weer zomaar gege ven worden." Zo kon het gebeu ren dat de enige Oosteiiander in het strafschopgebied, Den- nie le Comte, ongehinderd kon binnenkoppen. „Maar het was ook een goede voorzet", liet Le Comte Zwager in de roem de len. Na twintig minuten hield Dui veland op met goed voetballen en. trok SKNWK het initiatief naar zich toe. Drie kansen op rij leverden echter geen doel punten op. Eerst kopte Gert-Jan Tierie net over, daar na redde Zwart op een inzet van dezelfde speler en vervol gens kopte Christian van Vos sen uit een voorzet van Jan-Jaap Padmos net naast. Ze ven minuten voor rust kreeg de thuisploeg toch loon naar wer ken. Maarten Padmos stuitte in eerste instantie op Zwart, maar de aanval ging verder en vervolgens vloerde Lex Zwang Jan-Jaap Padmos. Scheidsrech ter Vink, die van een stevige pot voetbal bleek te houden, be sloot tot een strafschop. Vanaf elf meter schoot Maarten Pad mos zijn ploeg naar 1-1. Vooral in de tweede helft werd er vaak op het randje, en soms ook er over, gevoetbald. SKNWK mocht op basis van het aantal open kansen (acht te gen vijf over de hele wedstrijd) de meeste aanspraak op de overwinning maken, maar Dui veland bleek simpelweg slag vaardiger in het omgaan met de kansen. SKNWK-speler Martijn Neele was kort na rust met een schot van afstand, dat via Zwart op de lat belandde, dicht bij de 2-1. Gert-Jan Tierie kreeg daar na een dot van een kans, maar hij mikte vrij voor Zwart naast de goal. Illustratief voor de wedstrijd kreeg Duiveland daarna drie kansen op rij. De grootste was voor Marcel de Bruine, die de bal na loslaten van Quik uit de draai niet in de lege goal kreeg. Daarna was SKNWK weer aan de beurt. René Zwart hield Duiveland opnieuw op de been door een inzet van dichtbij van Leon de Bruine te keren. Niet veel later belandde ook een kopbal van Christian van Vossen nog bo venop de lat. Een kwartier voor tijd werd ook nog eens een treffer van Tierie terecht af gekeurd wegens buitenspel. In het resterende gedeelte maak ten SKNWK en Duiveland er een ouderwetse stevige derby van, die nimmer ontspoorde. SKNWK - Duiveland 1-1 (1-1). 10. Deinde le Comte 0-1, 39. Maar ten Padmos 1-1. Scheidsrechter: C.T. Vink (Arkel). Gele kaart: Emiel Kuijten (SKNWK). Aantal toeschouwers: 175. SKNWK: Léon Quik, Johan Pad mos, Martijn Neele, Leon de Brui ne en Sylze Stins; Jacky de Brui ne (63. Kees-Jan van Nieuwen huijze), Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie; Emiel Kuijten, Jan-Jaap Padmos en Christian van Vossen. Duiveland: René Zwart, Edo van Beek, Lex Zwang, John Bolle (56. Bart-Jan van Damme) en Mamix van der Hulle; Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Leen IJze- lenberg en Ronald Zwager; Barry Steenpoorte en Dennie le Comte door Ko de Ridder SCHARENDIJKE - Door de 4-1-thuisnederlaag zaterdag te gen mededegradatiekandidaat Spui zal iedere volgende wed strijd voor ZSC'62 een finale worden. Wil de ploeg het derdek lasserschap behouden, dan zul len alle zeilen moeten worden bijgezet. Voor Spui was het be halve de volle winst, een zeer goede dag gelet op de resultaten van de overige staartploegen. De Zeeuws-Vlaamse bezoekers gingen voortvarend van start. Reeds in de tweede minuut bx'acht Remco Hamelink de bal vanaf de rechterflank voor, waarna Martin Kalisvaart zijn pantoffel eronder zette. Hij zag zijn poging op de lat uiteenspat ten. Voor ZSC'62-trainer Leen Kos ter begon de wedstrijd minder vrolijk. Toch al geplaagd door blessures, schorsingen (Niels van de Moezel) en vakantie (Jo hn van der Have) kreeg aanvoer der Werner Klaassen ook nog 's last van een hamstringblessure. Hij viel binnen een kwaidier uit. Toch was het ZSC'62 dat de sco re opende. Joost Weeda bracht vanaf rechts de bal in het strafschopge bied. De Spui-defensie verooi*- zaakte een strafschop en nemer Kasimier Snoek bracht de 1-0 op het scorebord. Daarna nam Spui steeds vaker het initiatief. Het speelde goed vanaf de bui tenkanten, met name met Ludwig Kalisvaart en Jorg van der Mark. In de 32e minuut was er een slechte terugspeelbal van uit het centrum van de ZSC-de- fensie. Doelman Sander Vaane haalde daarbij Martin Kalis- vaart onnodig onderuit. Vaane kreeg geel, Ludwig Kalis vaart nam de strafschop en de stand wex'd 1-1. Spui bleef de regie van de wed- strijd houden, achterin bij ZSC'62 ontbrak het aan organi satie en coaching. Dat resulteer de in de 45e minuut in een door Ludwig Kalis va art op rechts te nemen corner. De afgeslagen bal werd opgepikt door Mark Ot- texioo en 1-2 was de ruststand. Zuiniger Na rust was duidelijk dat ZSC-trainer Leen Koster het een en ander had bijgestuurd. Koster: „Ik had ze vooral gewe zen op de onderlinge coaching, zuiniger op balbezit en probe ren de spitsen beter te berei ken." En het leek te wérken. Joost Weeda en Kasimier Snoek zagen twee goede pogingen net hun doel missen. Maar toen de den die aparte voetbalwetten weer opgeld: als jezelf niet scoort, dan slaat de tegenstan der toe. In de 55e minuut was het Ludwig Kalisvaart die voor 1-3 zorgde na een door Remco Ha melink opgepakte afgeslagen bal. Nog gaf ZSC'62 echter niet op. In de 58e minuut was daar vanaf links het snoeiharde schot van Gerai'd Vex'hoek dat de paal schampte. Toen Martin Kalisvaart in de 63e minuut op fraaie wijze voor 1-4 zorgde, was de wedstrijd wat Spui betreft op slot. Trainer Rob Liplijn: „We kunnen terug zien op een goed gespeelde wed strijd. Door vooral het veld breed te houden, kwamen de voorzetten steeds goed vanaf de vleugels. We waren vanmiddag gretig en we wisten dat we deze wedstrijd moesten winnen." Wintersport Collega Leen Koster gaat het moeilijk krijgen met 'zijn' ZSC'62. Koster: „De komende wedstrijden zal ik weer moeten sleutelen wegens schorsingen, weer vier andere basisspelers die op winterspox't gaan en mis schien nog wat kleine blessures. Maar van opgeven of denken aan de nacompetitie wil ik nu nog niet horen. We zullen zuini ger moeten zijn met de kansen die wij krijgen en meer de uit straling en de wil tonen dat er gewonnen moet worden." Volgende week zaterdag wacht de eerste finalewedstrijd uit te gen Veei'e. Er zijn gemakkelij ker tegenstandei-s te bedenken. ZSC'62 - Spui 1-4 (1-2). 8. Kasi mier Snoek 1-0, 32. Ludwig Kalis- vaart (strafschop) 1-1, 45. Mark Ot- terloo 1-2, 55. Ludwig Kalisvaarl 1-3, 63. Martin Kalisvaarl 1-4 Scheidsrechter: J. Penning (Hen- drik-Ido-AmbachtGele kaart: Sander Vaane (ZSC'62), Michel Fieret en Ludwig Kalisvaarl (Spui). Aantal toeschouwers: 95. ZSC'62: Sander Vaane, Thomas Pe tit, Jan Willem Dorreman, Werner Klaassen (16. Sebastiaan Vaane), Wouter Fioole, Gerard Verhoek, Leon Weeda, Michiel v.d. Hoek(64. Jos Kristalijn), Kazimir Snoek, Marco de Jonge, Joost Weeda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35