Üoetinge sterk uit de winterstop Simpele zege door sterk collectief Koploper GPC loopt verder uit Onzekerheid over aanblijven Dolf Roks 19 inlandse formatie maakt korte metten met Groote Lindt: 5-0 Vijfde 1-1 voor Oostkapelle SSV'65 verliest aansluiting Oostkapelle verliest van koploper Ko Stoutjesdijk trainer Strijen nemuiden rancheert h met 7-0 TEC countert naar overwinning tegen Terneuzen maandag 17 januari 2005 swb OETINGE - Net nu de hoofd- zich weer nadrukkelijk je titelstrijd mengt, wordt bestuur van Kloetinge ge- door zorgen. De leiding op zoek naar een tdspousor. Daarnaast heeft jub nog altijd geen zeker- 10ver het aanblijven van Dolf Koks. voorzitter Paul Dekker van Kloetinge hebben beide par tijen de intentie om met elkaar door te gaan. Het grootste strui kelblok is echter de financiële si tuatie. „Na de degradatie uit de hoofdklasse zijn de recettes min der", stelt Dekker. „Daarnaast raken we aan het eind van het seizoen onze hoofdsponsor (ASK Romein) helaas kwijt. We zijn naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor, maar zo makkelijk is dat niet. We zullen terug moeten in budget en de broekriem moeten aanhalen. Het is de tering naar de nering zetten." „Wat niet kan, dat kan niet", be seft Roks, „maar ik ga geen vijf tig procent inleveren, zoals door het bestuur in eerste gesprek van voor de winterstop is voor gesteld. Dan moeten ze maar ie mand anders zoeken." Of het be stuur water bij de wijn wil doen, moet komende week blij ken. Dan zitten Roks en de lei ding nogmaals om de tafel. Dek ker wilde zaterdag nog niet voor uitlopen op de zaken. Het bestuur van Kloetinge heeft Kees Kleppe benaderd voor cle functie van bestuurslid techni sche zaken. Sinds Joost Folmer ruim een jaar geleden is gestopt met zijn activiteiten als tech nisch manager is er niemand meer binnen de vereniging die zich met kwesties als doorstro ming van de jeugd, scouting en het aantrekken van spelers be moeit. Dat wordt veelal overge laten aan de trainers. „Kloetinge moet eerst eens de doelstellingen formuleren", vindt Roks. „Waar wil men heen en hoe wil men dat bereiken? Ik heb daar natuurlijk wel ideeën over, maar dat is niet aan mij. De trainer is slechts een pas sant. Daarom is het goed dat er een technische man komt, die het beleid van de club behartigt en uitdraagt." JIINGE - Een trainings- lin warme oorden. Het was tr alleen weggelegd voor bs uit het betaalde voet- 'egenwoordig echter 11e- iok de amateurverenigin- de winter de wijk naar nnige zuiden. Zo ook eer- ser Groote Lindt uit drecht. De Zuid-Holland- natie belegde vorige week mini-trainingskamp in de hoop een goed ver- an de eerste competitie- ekunnen geven. stuur van de club zal zich voortaan nog wel eens be- n voor het weer instemt o'n tripje. Het uitstapje zijn uitwerking volledig, inge trakteerde de equipe zater- de hervatting van de Ititie op een fikse neder- 1(5-0). Daarnaast moest e Lindt ook nog eens twee taarten en twee gele pren- casseren. delpark zocht zijn 'vertier' bij huis. De Bevelandse tie pakte begin januari de weer op en trainde op de vertrouwde bodem. Vorig inde trok de selectie naar waar het aangena- het nuttige werd vere- in het Von- k, een avondje uit in het men tot besluit een partij- tvolley. is een ideale aanloop naar wedstrijd na de winter stop, zo bleek zaterdag. Kloetin ge was fris en gretig. De spelers waren zelfs zo gretig dat ze zich in de eerste twintig minuten soms voorbijliepen. De routi niers (Rien de Bruine, Ronald Zuijdwegt en Emiel Dorst) trap ten echter precies op het juiste moment op de rem, brachten rust in de ploeg en namen de an deren bij de hand. Het leidde tot een wervelende show van vijftien minuten, met prachtige combinaties en hoog standjes. Emiel Dorst opende in de 29e minuut de score na een gave pass van Ronald Zuijd wegt. Ferry Alfons zorgde in de 35e minuut voor 2-0 nadat de keeper de bal niet onder contro le had gekregen. De treffer gaf Alfons vleugels. Hij was sterk aan de bal en een voortdurende plaag voor de defensie. In de 37e minuut behield Alfons, die als centrumspits opereerde, het overzicht en bediende Istvan Bakx op links. De frêle linksbui ten gooide er enkele prachtige bewegingen uit en schoot raak in de verste hoek: 3-0. Het werd voor Groote Lindt hierna nog erger. In de 42e mi nuut tikte Jonathan Baan bij de paal een kopbal van Alfons met de hand uit het doel. Arbiter Art hur Sardjoe, die een goede wed strijd floot, kende geen genade en trok rood. Dorst schoot ver volgens raak uit de toegekende strafschop: 4-0. De wedstrijd was gespeeld. Rood Na de pauze kon Kloetinge de galavoorstelling geen echt ver volg geven. De mogelijkheden waren er wel, ook al omdat Groote Lindt met negen man verder moest toen invaller Eric van der Merwe na een (terechte) gele kaart de arbiter beledigde. Rood was zijn deel. In de 70e mi nuut veerden de toeschouwers nog op. Invaller Niels Kole zette zich achter een vrije trap en de monstreerde zijn traptechniek. De middenvelder schoot de bal snoeihard in de kruising: 5-0. Kloetinge zette met de eclatante zege de aspiraties kracht bij, al kwam na afloop daar niemand voor uit. De ploeg heeft lering uit het verleden getrokken en wenst voorlopig niet van een eventueel kampioenschap te rep pen. Dat geeft alleen maar druk. „Als je zes keer gelijk speelt, moet je niet over een titel pra ten", vindt Roks nog steeds. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd." Volgende week wacht een nieu we uitdaging. Dan is Rijsoord de tegenstander. De Zuid-Hol landers bezorgden Kloetinge in september tot dusverre de enige nederlaag van het seizoen. Kloetinge-Groote Lindt 5-0 (4-0). 29. Emiel Dorst 1-0, 35. Ferry Alf ons 2-0, 37. Istvan Bakx 3-0, 44. Emiel Dorst (strafschop) 4-0, 70. Niels Kole 5-0. Gele kaarten: Ro bert de Heer, Fabio Pisano (beiden Groote Lindt), Johan de Goederen (Kloetinge). Rode kaarten: 43. Jo nathan Baan (Groote Lindt), 60. Eric van der Merwe (Groote Lindt). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Rien de Bruine, Er- ivin van der Woerdt, Joffrey Gel dof; Johan de Goederen (69. Wou ter Labrujère), Emiel Dorst (64. Niels Kole), Ronald Zuijdwegt;- Wilco de Valk, Ferry Alfons (64. Daan Esser) en Istvan Bakx. ZWIJNDRECHT - Oostkapelle speelde zaterdag voor de vijfde keer dit seizoen gelijk. Voor de vijfde keer met 1-1. In Zwijndrecht remiseerde de gehavende Walcherse eer steklasser met WGZ. Zonder Jan Baaijens, Roel Latuhe- ru, Remon van Geersdaele en Maarten van Maldegem moest trainer Karl Vergouwen flink puzzelen. Ruben Cop- poolse speelde samen met de hall'zieke Ronnie Cremer tot tevredenheid in het hart van de defensie. Jéröme Rivero- la, Ricardo Schipper en Davy van Geersdaele vormden de voorhoede. Met name Riverola toonde zich in het eerste halfuur een handenbinder en cle linkerspits maakte in die periode ook de openingstreffer. Vlak voor de rust moest hij echter met een hamstringblessure uitvallen. In de twee de helft was WGZ de bovenliggende partij. Uit de enige echte kans maakte Alex Gouw de gelijkmaker. „Gezien onze personele situatie is dit een zeer goede prestatie", vond Vergouwen. „Een plus voor het collectief." WGZ-Oostkapelle 1-1 (0-1). 29. Jéröme Riverola 0-1, 73. Alex Gouw 1-1. Scheidsrechter: J.N. van Veen (Wijk en Aalburg). Rode kaart (2x geel): Pascal Layendecker (WGZ). Gele kaart: Ronnie Cremer (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 125. DORDRECHT - Thuis werd eerder dit seizoen nog gewon nen met 6-1, maar zaterdag had SSV'65 weinig in te bren gen tegen Oranje Wit. De Goese eersteklasser verloor dik: 4-1. De ploeg van Cees Houtepen was het grootste deel van de wedstrijd in balbezit, maar kon dat overwicht niet vertalen naar het scorebord. Het Dorcltse Oranje Wit was uiterst effectief. „Van de vijf kansen schoten ze er vier binnen", zei SSV-trainer Cees Houtepen. Gert Zuidgeest maakte 1-0, Carlos Lopez was na een vrije trap van John Brussé verantwoordelijk voor de 2-0-ruststand. In de tweede helft ging SSV op zoek naar de aansluiting, was feller dan de thuisploeg, maar keek machteloos toe toen John Brussé met een lob van dertig meter voor de 3-0 zorgde. Peter de Jong kopte in de zeventigste minuut de 3-1 binnen. Dennis Cohn maakte vlak voor tijd aan alle- Goese illusies een einde. Door de nederlaag verliest SSV'65 de aansluiting met de kop. „We gaan nu weer" naar beneden kijken", concludeerde Houtepen. Oranje Wil - SSV'65 4-1 (2-0). 26. Gert Zuidgeesl 1-0, 39. Carlos Lopez 2-0, 51. John Brussé 3-0, 70. Peter de Jong 3-1, 89. Dennis Cohn 4-1. ScheidsrechterF. Vos (Ammerzoden)Gele kaart: Chris de Jong (Oranje Wit) Aantal toeschouwers: 125. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle verloren in cle eerste klasse thuis met 2-0 van koploper RCL. Daardoor komt de Zeeuwse club nu vervelend dicht in de buurt van de degradatiezone. Na een half uur werd het 0-1 en vlak voor rust 0-2. De bezoeksters zetten de thuisclub in de tweede helft op eigen helft vast. GOES - Ko Stoutjesdijk wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van Strijen. De Thoolse oefenmees- ter heeft een verbintenis van een jaar getekend. Stoutjes dijk is nu nog werkzaam bij Stellendam. Bij die club is hij aan zijn derde seizoen bezig. Strijen komt in dezelfde klasse als Stellendam uit, de tweede klasse D van het za terdagvoetbal. Koploper Arnemuiden de grote winnaar klasse. Zelf won de liefst 7-0 van Nieuw- envijl eerste achtervolger terver tegen Dinteloord erder kwam dan 2-2. ii verloor de degradatie- egen Zvvaluwe met 6-1 en trok tegen 's-Gra- laan het kortste eind. 0-7: toy van de Sloedam was een wedstrijd. Waar de den vorig seizoen tot Eer toe het onderspit dol- de partij met goals van in de 8e en 28e van Bart van Steven de 42e minuut bij rust al voordeel van de bezoe- slist. Via doelpunten van Steveninck en Re- direct na rust en van Jac- Smit (2x) in de slotfase et 0-7. Ï-Zwaluwe 1-6: De be- kwamen via Heijkoop sprong, maar nog net ist kon Iwan Geense ge- Binnen een kwartier werd de thuisploeg tot negen man: Fonteine en Corné de egen rood. Met doelpun- 'Koos Beversluis (2x) en Polak (3x) profiteerde optimaal van de over- Gravendeel 2-3: gelijk opgaande wed dende Remy Spier na "tuten de score voor de Halverwege de eerste het zelfs geflatteerd M de overigens prima te arbiter Geerling een verdediging weggetrap- van richting veranderde lermo Walter het snelst de. De bezoekers waren Ms binnen vijf minuten een bal in eigen schieten voor cle 2-1. Ze- toten na rust werd het Via uitblin ken Brasser werd het in ""tuut nog 2-3. rinse Boys-Zaamslag had zich al ver- een doelpuntloos ge- 0p één man na: Jacco 'riste minuut zorgde de ag"Spits voor de revan- de eerder dit seizoen ge- tegen cle Emiel Dorst (midden) probeert met een lob te scoren in het duel met Groote Lindt. foto Willem Mieras Hoek boekt 3-0-overwinning bij Volendam door Barry van der Hooft VOLENDAM - Een opluchting wilde Eric Tetaert het niet noe men. „Genoegdoening is een be tere omschrijving", zei de trai ner van Hoek. Zijn ploeg had zo juist in en tegen Volendam een vrij simpele 3-0-overwinning ge boekt en de Belg kon een glim lach niet onderdrukken. „Het collectief wordt steeds sterker en daar geniet ik echt van." Het collectief van Hoek maakte in Volendam inderdaad een ster ke indruk. Met uitzondering van de openingsfase in zowel de eer ste als de tweede helft, hadden de Zeeuws-Vlamingen het duel onder controle. De zege was dan ook meer dan verdiend en de uit slagen van de overige duels in de hoofdklasse A bleken ook nog eens in het voordeel van Hoek te zijn uitgevallen. De titel is met een achterstand van tien punten op koploper AS- WH weliswaar te ver weg, maar het gat met nummer twee Ko zakken Boys bedraagt nog slechts zes punten. En cle ploeg uit Werkendam komt zaterdag op bezoek in Hoek. „De wed strijd tegen Kozakken Boys kan een prachtige partij worden, want het is toch een titelkandi daat", weet Tetaert. „Wij willen zo hoog mogelijk eindigen en kij ken echt van week tot week. Maar met deze overwinning gaan we dat duel wel met een lekker gevoel in." Tegen Kozakken Boys zal het verschil in kwaliteit echter niet zo aanwezig zijn als afgelopen zaterdag. De amateurs van Vo lendam, die tijdens cle winter stop op trainingskamp in Tur kije verbleven, bungelen onder aan de ranglijst en zullen alle zeilen bij moeten zetten om daar weg te komen. Op tech nisch en fysiek gebied valt er weinig aan te merken op de ploeg van trainer Frans Schuite maker, maar in tactisch opzicht komen veel spelers tekort. Van rugdekking was in de laatste li nie slechts zelden sprake en dat werd Volendam fataal. Verkeerde kant op De thuisploeg hield in het eerste kwartier nog wel gelijke tred met Hoek, maar creëerde slechts één echte kans. Door een mo ment van individuele klasse kwam Hoek vervolgens na 21 mi nuten op voorsprong. Sam Yse- baert draaide weg van zijn te genstander en bediende David Destorme. Met een prachtige li chaamsbeweging stuurde de topscorer van Hoek drie tegen standers de verkeerde kant op, waarna doelman Arnold Smit ook kansloos was: 0-1. Vanaf dat moment kwam Hoek niet meer in de problemen. De verdediging gaf niets weg en in aanvallend opzicht ontbrak al leen een goede eindpass. Die kwam er pas één minuut voor rust, toen Nyim Melki zijn tegen stander Raymond Smit achter zich had gelaten. Sam Ysebaert koos goed positie voor het doel en werd nu wel op maat be diend: 0-2. Net als in de eerste helft, begon Volendam ook na rust goed. De voetballers uit het palingdorp gingen op zoek naar de aansluitingstreffer en kwa men daar na achttien minuten ook heel dichtbij. Het vlammende schot van Cees Visscher werd echter door I-Ioek-doelman Filip van der Vloet met een prachtige save over de achterlijn getikt. Hoek speelde de wedstrijd ver volgens simpel uit, kreeg nog en kele kansen op een derde tref fer, maar slaagde er pas drie mi nuten voor tijd in de score ver der uit te bouwen. Ysebaert stuurde invaller Thomas Ragut David Destorme, zaterdag weer één van de uitblinkers bij Hoek, ziet zich omringd door Johan Tuijp (nummer 4) en Luc van Rheenen (nummer 6) van Volendam. foto Hans Giskes cle diepte in, die op zijn beurt Melki op zijn wenken bediende: 0-3. „Deze uitslag geeft de verhou dingen prima weer", merkte Te taert terecht op. „Over negentig minuten gezien waren wij abso luut de betere ploeg en we heb ben steeds geprobeerd de stand verder uit te bouwen. Het collec tief plus de individuele kwalitei ten van enkele spelers hebben het verschil gemaakt. We heb ben weinig tot niets weggegeven en het enige minpuntje was dat de eindpass te vaak niet goed was." Vernuft Nyim Melki liet tegen Volendam bij vlagen weer zien wat hij in zijn mars heeft en Sam Ysebaert lijkt steeds meer te groeien in zijn rol van diepe spits. Eric Te taert was ook meer dan tevre den over het middenveld. „Het werken van Pieter de Munnik klikt prima met het vernuft van David Destorme. Die twee voe len elkaar goed aan. En Jeroen van de Broeke blijft ook steeds groeien in zijn positie. Hij heeft, denk ik, nog een half seizoen no dig om de rol van verdedigende middenvelder perfect in te kun nen vullen. Die tijd krijgt Jeroen, want hij doet het nu al heel goed. We laten hem dan ook gewoon lekker staan. Volendam-Hoek 0-3 (0-2). 21. Da vid Destorme 0-1, 44. Sam Ysebae rt 0-2, 86. Nyim Melki 0-3. Scheids rechter: R. de Meyer (Heemstede). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Gun- ther de Meyer, Wesley de Smet (75. Thijs Binnerts); Pieter de Munnik (76. Djamei Buy se), Jeroen van de Broeke, David. Destorme; Steven de Croock (67. Thomas Ragut), Sam Ysebaert en Nyim Melki. door Wim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES - Voor GPC - de leider in de derde klasse A van het zater dagvoetbal - was het een prima weekeinde. Zelf wonnen de Vlis- singers met 2-0 van MZVC, ter wijl concurrent Duiveland met het l-l-gelijkspel tegen SKNWK twee punten verspeel de. In de strijd om de tweede-pe- riodetitel heeft GPC alleen nog concurrentie van WHS, dat met 1-0 van Yerseke won. MZVC-GPC 0-2: De leiders- ploeg slaagde er zeker voor rust niet in de koppositie waar te ma ken. Vijf minuten na de rust werd het via een fraaie vrije trap van Erik de Ruyter toch 0-1. MZVC zocht daarna meer de aanval, waardoor GPC ruimte en doel kansen kreeg. Tien minuten voor tijd leverde dat via Björn Ronde de 0-2 op. SKNWK-Duiveland 1-1: Den- nie le Comte bracht de bezoe kers uit een voorzet van Ronald Zwager al na tien minuten op voorsprong. SKNWK kwam ze ven minuten voor rust aan cle verdiende gelijkmaker kwam door een strafschop van Maar ten Padmos. WHS-Yerseke 1-0: Als de thuis ploeg de fantastische scorings kans in de openingsminuut had verzilverd, was het allemaal sim peler gegaan. Nu hield Yerseke, dat nadrukkelijk voor één punt kwam en zich tot verdedigen be perkte, tot twee minuten voor tijd de nul vast. Een lucky goal van Dennis Oostdijk bezorgde WHS alsnog de verdiende winst. 's-Heer Arendskerke-Veere 2-4: Via treffers van Goudswaard en Cornelisse leidde Veere bij rust met 0-2. Marco Goedegebure te kende vijf minuten na de pauze voor de aansluitingstreffer. Hal- verwege de tweede helft werd het door een strafschop van André van Maldegem 1-3, maar via Frank Goedegebure kwam de thuisploeg daarna direct te rug tot 2-3. Het slotoffensief leverde in de laatste minuut via opnieuw Cor nelisse 2-4 op. Serooskerke-Dauwendaele 0-2: De Middelburgers hadden voor rust het betere van het spel en de voorsprong door een treffer van Joram Moes in de 37e mi nuut was verdiend. Vijf minuten na rust tekende Jorrit Schuur man voor 0-2. De thuisploeg slaagde er daarna nooit in terug in de wedstrijd te komen. ZSC'62-Spui 1-4: Het gehaven de ZSC'62 kwam na acht minu ten op voorsprong dankzij Kasi- mier Snoek, maar daarna nam Spui het heft in handen. Bij de rust leidden de Zeeuws-Vlamin gen al met 1-2 via een straf schop van Ludwig Kalisvaart en Mark Otterioo. Na de rust scoor den Ludwig en Martin Kalis vaart voor 1-3 en 1-4. The Gunners-Tholense Boys 1-1: In een rommelige wedstrijd, waarin Tholense Boys zeker voor rust goede kansen kreeg, te kende Michael cle Jong na ruim een uur uit een voorzet van Jeroen Nieuwkoop via de paal voor de 0-1. Ver in blessuretijd werd het via een fraaie kopbal toch nog gelijk. TERNEUZEN - De voetballers van zondag-eersteklasser Ter- neuzen hebben gisteren een uit gebreide les countervoetbal van TEC uit Tiel gekregen. Op eigen veld werd met 2-5 verloren. Al na twaalf minuten kwam cle thuisploeg op achterstand. Uit een pijlsnelle tegenaanval van. TEC maakte Samir el Makrini de 0-1. Halverwege de eerste helft zorgde Mamadouba Gueye voor de 1-1. Hij schoot een straf schop binnen, die gegeven was nadat Tim Faassen binnen het strafschopgebied aan zijn shirt was vastgehouden. Nog voor rust kwamen cle gas ten op 1-4. Beijhan Konak, Jack Verbeek (strafschop) en Stefan Haaksman pi'ofiteerden van fou- ten in de Terneuzen-defensie. Met name Erik de Koeijer, de ge stopte routinier die moest kee pen omdat eerste doelman Frans van der Veen en stand-in Kim Gommers uit de roulatie zijn, ging een paar keer lelijk in de fout. De 1-5 werd gemaakt door Masato Hayashi, na een goed uitgevoerde counter van TEC. Denny Ter Steege scoorde tien minuten voor tijd nog een keer tegen, maar toen deed TEC allang rustig aan. ""V;Ly„

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33