Beije zegeviert in achtertuin Zeeuwen zwemmen niet al te hard PZC Feyenoord blijft kwakkelen Van 't Westende wint Dutch Open Bomhof en Koole eisen dubbeltitel op 23 itleet bijna zeker van crosstitel 'erugkeer van ohn Vermeule a blessureleed an Ewijk toont leer goede vorm Podiumplaatsen voor baanrenners Crossers net buiten toptien Eerste plaats voor Corina Leijs Degenschermers vallen tegen Chepkok wint veldloop Breda maandag 17 januari 2005 BüRGH-HAAMSTEDE - Num- per twee Erik Cappon (Wielin- gn) liep slechts op luttele me ters afstand, maar Arjan Beije ran Delta Sport durfde de laat ste honderd meter van de Delta (ross toch met de armen in de lacht af te leggen. Beije was zo Hij met de overwinning dat hij je finish bijna miste. W de zege liep de voorsprong jjBGH-HAAMSTEDE - Eigen- jk had John Vermeule (Dyna- lica) in de Delta Cross anoniem "lijnrentree willen maken. Maar jt terugkeer van de voormalig lopatleet ging in Burgh-Haam- itedeniet onopgemerkt voorbij. ameule liet zich op sleeptouw pen door een groepje masters afinishte na tien loodzware lei- meters op de dertiende plaats, talanks zijn zonnebril herken- iedere Zeeuwse atletieklief- ebber hem aan zijn specifieke, li was ruim drie jaar geleden itVemieule in Spijkenisse zijn jlste, serieuze wedstrijd liep. itt buikspierblessure hield au uit competitie. Na herstel robeerde hij regelmatig terug komen, maar diverse blessu- sverhinderden dat. inds een paar weken is Vermeu- 'weerpijnvrij„Ik heb nu weer jinotivatie om te trainen en op serieus terug te komen", I de atleet na afloop weten, eze loop was eigenlijk te ear om opnieuw te beginnen, iarik ben gelukkig heel geble- van Beije in de Oranjewoud- crosscompetitie op nummer twee Mare Riemens op tot meer dan honderd punten. Niels Koole (Dynamica) trok het peloton op het loodzware par koers op gang. Beije liet hem één ronde lang zijn gang gaan, maar halverwege de wedstrijd nam Beije het initiatief. Hij zet te Koole op een achterstand van zestig meter. Erik Cappon had Koole ook achter zich gelaten en bleef bij Beije in de buurt. Verkouden In de laatste twee ronden (van 2,5 kilometer) kwam de zege van Beije niet meer in gevaar. Vooraf had hij niet al te hoge verwachtingen. „Ik ben flink verkouden geweest en moest be hoorlijk diep gaan", liet de post bode uit Haamstede weten. Vorige week ging het tijdens de halve marathon van Ëgmond, ondanks zijn vijfde plaats in de Businessloop van TNT, ook niet echt lekker. Volgende week kan Beije in de Braakmancross in Hoek voor het eerst in zijn loopbaan Zeeuws crosskampioen worden. Erik Cappon hield met zijn twee de plaats in Burgh-Haamstede ook uitzicht op de eerste plaats in de eindklassering. Niels Koole finishte op de derde plaats, maar hij komt niet in aanmerking voor een klassering omdat hij aan te weinig wedstrij den deelnam. Geruisloos Henk Kerkhof (Veteranen Ne derland) liep geruisloos naar de winst bij de masters H40. Hij bleef Jan de Wilde (AV'56) voor. Franky Beljaars, die een tijd op kop liep, eindigde daarachter. De masters H50 en H60 liepen deze keer in een aparte serie sa men met de jongens A. Wouter Jansen (Dynamica) liep van start tot finish op de eerste plaats. De Zeeuwse titel bij de jongens A kan hem niet meer ontgaan. Eddie Smit (Delta Sport) vocht een leuk duel uit met Pieter van Horssen (Dyna mica). Smit won uiteindelijk met klein verschil. Regerend kampioen Theo den Herder (AV'56) hield met zijn derde plaats de schade beperkt. Frans van Es (Voorne Atletiek) had bij de masters H60 bijna een mi nuut voorspong op Kees Marcus- se (Dynamica). Marcusse pakte wel 150 punten omdat Van Es niet binnen de regio van de Vere niging Zeeland Atletiek (VZA) valt. Korte cross Rutger Veerman (Wielingen) won, na zijn sterke optreden tij dens de Wallenloop in Goes, in Burgh-Haamstede de korte cross over vijf kilometer. Na één ronde liep hij nog samen met Edwin Stolk, maar in de afslui tende omloop was Veerman dui delijk te sterk. Wilko de Vos (AV'56) was de sterkste master op deze afstand. Margot de Nijs (RKHAV) was in de korte cross vijftien vrouwen te snel af en bleef op koers voor haar zoveel ste masterstitel. Astrid den Her der finishte als tweede overall. Goed genoeg voor de zege bij de vrouwen D20. De lange cross bij de vrouwen was minder bezet. Martine Lust (Voorne Atletiek) was overall de snelste, voor Hannie van Reek. Een viertal minuten na Martine Lust finishte haar moeder Hu- quette Declercq (Dynamica) die nu aan de leiding gaat bij de masters D35. Annet van der Lin de (AV'56) won bij de vrouwen D20. Arjan Beije "(210) kreeg in de Delta Cross weinig ruimte van Erik Cappon (217) foto Dirk-Jan Gjeltema LDDORP - Mountainbiker Ed- dvan Ewijk heeft zijn goede van de laatste weken vast eten te houden. De Goesenaar rdag in de ATB-vved- tijd in Ouddorp zijn maatje ttkvan den Berg te snel af. dvan den Berg wilde onge- ijfeld revanche nemen voor slechte resultaten in de uwse ATB Cup. Hij ging gre- ;van start, maar hij kon niet van Ewijk heen. Samen kwa- - B ze aan de leiding, bleven dne kwartier rijden, maar n? ceaanloop naar de finale kon -den Berg een tempoversnel- •jj ^vanVan Ewijk niet meer be is twoorden. Slabbekoom px-obeerde l :'oij de veteranen Adri Jonge nen moeilijk te maken. Hij td de Brabander graag ge- s ?tPmaar dat lukte weer niet. tivenvege reed Jongeneelen -bijzijntegenstander. wedstrijd in Ouddoi'p was R de organisatie, het wieler- y Goedereede, een test. De pisatoren hopen volgend sei- fc aansluiting te vinden bij wedstrijdenreeks om de ewse ATB Cup. Zatei'dag fd de race nog gereden onder zien van TMZ. overtuigd dat de wed er rilö een aanwinst kan zijn g de Zeeuwse ATB Cup. We L vandaag een fraaie om- uitgezet en bovendien was ?rake van een goede ambian- deze wedstrijd wordt toe- "•gd, willen er misschien renners van de Zuid-Hol- j.i heilanden aan de competi- gaan deelnemen", zei f*Z-voorzitter Leo Bakker na - van de wedstrijd die 1(1 gehouden op de paarden- Bwei bij camping De Klep je in Ouddoi'p. Scheldestroom wint driekamp tegen Koewacht en De Bevelanders door Jeroen Dellebeke ZWIJNDRECHT - Zo na het Zeeuws kampioenschap lijken de gedachten niet helemaal meer bij de competitie. In de derde ronde van de landelijke zwemcom- petitie werden maar weinig spectaculai re tijden neergezet. De prestaties in de zwembaden in Zwijndrecht en Kapelle waren matig. De Schelde en De Stonnvogel kwamen in Zwijndrecht in actie. In Kapelle trof fen C-klassers Scheldestroom, Koewacht en De Bevelanders elkaar. In het wanne zwembad Gi'oene Woucl was het Schelde stroom die voor de periodezege tekende. Met een winnend i'esultaat op de starten de estafette 4x100 meter wisselslag man nen en successen voor de bi'oei's Michiel en Jurjen Pater, Naomi Smits, Peter Coi- nelis, Kirsten de Boevere, John de Jonge en Ellen van de Velde werd de basis ge legd voor het goede competitieresultaat. ZC Koewacht kon goed volgen. Op slechts twintig punten start die ploeg als beste Zeeuwse club in de C-afdeling in de vierde ronde in maai't. Voor Koe wacht behaalden Janneke van de Poele, Niek en Carmen de Ridder, Stephanie Rombout, Bert van Waes en Roderick van Doeselaar de belangrijkste punten. Thuisploeg De Bevelanders kan het nog niet helemaal bolwerken in de landelijke competitie. Het team zal in maart alle zei len bij moeten zetten om zich te handha ven op dit niveau. Toby Aarnoutse bevestigde nogmaals zijn vorm van de afgelopen Winterkam pioenschappen met winst op de 200 me ter wisselslag. Jacqueline Boonman, Tim en Joy Tramper en de meisjes 4x50 meter wisselslag tekenden voor de overige gou den medailles. Roes De Schelde en De Stormvogel beleefden matige wedstrijden in zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht. De roes van de Winterkampioenschappen is nog niet ver dwenen. Echt snelle tijden werden er ook in Zuid-Holland niet geklokt. De Temeu- zense ploeg bleef de Vlissingers in de eindscore met ruim veertig punten voor. De Stormvogel was succesvol met winst voor Manon Minneboo, Yannick Mol, Ju dith Stap, Sander van Nieuwenhuyzen en een opmerkelijke eindzege voor de meisjes jeugd 4x50 meter wisselslag. Met eindzeges voor De Schelde-zwemmers Niek Kampman, Kevin Hondsmerk en Cees en Josje van Houwelingen bleek we derom dat de meeste punten bij de senio ren voor competitiepai'tners De Devel en SBC 2000 blijven liggen. De Devel won de wedsti*ijd, SBC 2000 - met Sandra Temmerman in de gelederen - moet wa ken voor degi'adatie. Koewacht-zwemmer Niek de Ridder smijt met zijn krachten op de 100 meter vlinderslag in Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema van der Kraan STERDAM - Een kinderhand is s .J^viücl, zegt men. Die van bijna l 'kameraadjes' gistermiddag in l U1P ^et. Bij de laatste test voor de 1 alting van de competitie (zondag Joegen Vitesse) kreeg het elftal van Moord fluitconcerten van de tribu- vanwege z'n povere optreden tegen ce'sior (2-0). |d Gullit wist als trainer al dat hij J UWln^erst°p de renovatie van zijn had kunnen voltooien. De be- foon en met de leiding van Feyenoord dan op het trainingsveld. Het liefst, zo liet hij na afloop weten van het moei zaam en geflatteerd gewonnen partijtje tegen Excelsior, haalt hij deze week naast de Amei'ikaan Cory Gibbs nóg een nieuw gezicht binnen. „Ik sluit niet uit dat er op de valreep nog een speler bijkomt, we zijn er hard mee bezig", zei Gullit. De coach vindt het geen probleem dat hij de beoogde nieuwkomer dan nog binnen een of twee dagen moet inpassen voordat er te gen Vitesse wordt afgetrapt. Gullit; „Dat maakt me niet uit. Alles gaat dit seizoen toch met hoi'ten en stoten." Van de vier met kerst al binnengelood ste aanwinsten halen twee er sowieso de start van de tweede competitiehelft niet. Het lijkt uitgesloten dat de giste ren voor eigen publiek gepresenteerde Bi-aziliaanse centrum-verdediger André Bahia een plaats in het basiself tal ki'ijgt. Daarvoor was zijn opti'eden tegen Excelsior, net als op de Canari- sche eilanden, veel te flets. Bahia voegt (nog) geen agressie en snel heid toe aan de achterste linie. Hij be zit ook niet het vermogen om stevig in te grijpen en de boel te oi'ganiseren als daarom wordt gevraagd. Als Excelsior na een kwartier met 2-0 voor had ge staan, was dat niet eens onverdiend ge weest. Daarna trok Feyenoord de za ken wel een beetje recht en ki-eeg Bahia met een door keeper Cor Varkevisser weg gebokste kopbal zelfs een van de mooiste kansen om te scoi'en. Danko Lazovic raakte op slag van ï-ust de onderkant van de lat, waarna Salo mon Kalou uit de rebound nota bene het lichaam van Lazovic op de doellijn SLOTEN - Baanrenster Anne Eversdijk heeft bij de kam pioenschappen van district Zuid-West Nedei'land in Slo ten bij de nieuwelingen een eerste plaats behaald op de sprint (200 meter vliegende start en 500 meter staande start). Ook won de Middelkamp-renster uit Kapelle de lange afstand (rit in lijn en puntenkoers). Nick Eversdijk werd bij de nieuwelingen tweede op de sprint en derde op de lange afstand. Voor Tim Dees uit Tholen waren er bij de junioren tweede plaatsen op de sprint en lange af stand. Christian Kik uit Kruiningen werd op het sprinton derdeel derde. Bij de beloften behaalde John van de Vrede uit Krabben- dijke op beide onderdelen de bronzen plak. Jarno Veer- hoek (Extreme) uit Ritthem behaalde in dezelfde catego rie de vierde en vijfde plaats. BREDA - Sandra de Block (RKHAV) en Willy Verbist (Dynamica) lieten afgelopen weekeinde de Delta Cross links liggen en stonden aan de start van de Sprintci'oss in Breda. Beiden eindigden gisteren op de elfde plaats. De Block deed dat op de korte cross over 2900 meter in 10,25. Verbist finishte na 8400 meter bij de masters H50 in 33,51. SIMONSHAVEN - Corina Leijs heeft gisteren met mini maal verschil een menwedstrijd in Simonshaven gewon nen. In de rubriek enkelspan paard (23 deelnemers) reed de menster uit Biezelinge met Quimara naar de eerste plek. Ze bleef Ada Steketee met Monty uit Nisse één se conde voor. Louw Willemse uit Dombui'g eindigde op de vierde plek. In de rubriek enkelspan pony (16 deelnemers) was er een tweede plaats voor Jacco de Meester met Sjors uit Heinkenszand. DOHA - De Nederlandse degenschermers zijn bij de we reldbekerwedstrijd in Qatar tegengevallen. Geen van de afgevaardigden van de Knas slaagde erin zich bij de beste 32 van het toernooi te voegen. Stefan Damen, Bas Verwij - len en Wouter den Otter wei'den allen vroegtijdig uitge schakeld. ANP BREDA - De Keniaan Bernard Chepkok heeft in Breda een veldloop gewonnen. Hij overbrugde de 11.600 meter in een tijd van 32,33 minuten. De Mai'okkaan Saji Bouaz- za werd tweede op 1 minuut en 7 seconden. Vital Gahun- gu uit Burundi werd derde op 1 minuut en 21 secon- den.Beste Nederlander was Patrick Stitzinger met een vijfde plaats. Erik Negerman werd zevende. Bij de vrouwen was de zege voor Wortiku Ayana uit Ethio pië. Ze liep de 5900 meter in 19,03 minuten. Selma Borst werd tweede op zestien seconden. De derde plaats ging naar Miranda Boonstra, eveneens op zestien tellen achter de winnares. Max'lies Overbeeke is in de rangschikking terug te vinden op de zesde, Nadja Wijenberg op de zevende en Adrienne Herzog op de tiende plaats. ANP door Edward Oranje EINDHOVEN - Sam van 't Westende heeft zaterdag in Eindhoven het 29e Dutch Open bij de espoirs gewonnen. De ju doka van sportinstituut De Kor te kwam uit bij de jongens on der de 15 jaar. De dertienjarige Vlissinger won het prestigieuze jeugdtoemooi vorig jaar ook al. Van 't Westende was oppermach tig in de grote klasse tot 42 kilo gram door al zijn partijen met ippon te winnen. Nadat de Vlis singer met een lage schouder- woip de kwartfinale eenvoudig van Berry Theeboom had gewon nen, werd in de spannende hal ve finale Mitchell Huvers versla gen met een prachtige tilworp. In de finale trof hij zijn trai ningspartner Kay van Rijn. Van 't Westende domineerde de wed strijd. Al in de eerste minuut van de partij gooide Van 't West ende zijn clubgenoot vol op zijn rug voor de overwinning. In de klasse tot 66 kilogram be haalde Jan-Jaap de Nood knap het brons. De dertienjarige judo ka van Judo Ryu van Schaik be gon sterk aan het toernooi door zijn eerste drie partijen met ip pon te winnen. De daarop vol gende partij tegen de latere fina list Milvin Bakker verloor de Souburger met een yuko. De Nood won in de kleine finale het brons door met een yuko van Ur- gen Murel te winnen. Clubge noot Ramon van de Grift kende een ongelukkige loting bij de mannen tot 20 jaar. In de klasse tot 60 kilogram verloor hij zijn eerste partij met ippon van de nationale jeugdkampioen Brian Tjokroatmo van sportinstituut De Korte. Na drie winstpartijen bij de herkansingen trof de ze ventienjarige Vlissinger de Fin se jeugdkampioen, Mikos Salmi- nen. „Ik maakte een foutje door over te pakken en daardoor ging ik er met een vol punt af. Toch heb ik aan mijn vijfde plaats een goed gevoel overgehouden." raakte. Gullit ging tegen Excelsior min of meer met hetzelfde elftal verder als waal-mee hij in Spanje had gewerkt. Pascal Bosschaart was dus opnieuw linksback en zal dat in de competitie waai-schijnlijk wel blijven. De piepjon ge Gianni Zuiverloon is voorlopig de vaste rechtsback, omdat van de Bul gaar Ivan Bandalovski nog geen beeld is gevormd. Op het middenveld blijft Sebastian Pardo met Dirk Kuijt een koppel vormen en staat Salomon Kalou in de punt met Danko Lazovic. Nadat Kuijtuit een strafschop Feye- noord op 1-0 had gebracht, schoot Cas- telen in blessuretijd de 2-0 binnen. Het was het eerste signaal van de rechtsbui ten dat hij door Gullit niet zomaar op zij wenst te worden gezet. GPD door Remco Dijkers MIDDELBURG - Wesley Weg man en Kimberly 't Hooft zijn er gisteren niet in geslaagd hun Zeeuwse titel in het gemengd dubbelspel te prolongeren. Jan Henk Bomhof en Lacey Koole waren in Middelburg ongenaak baar. De nieuwe titelhouders slo ten de achtkamp in de hoogste klasse ongeslagen af. Beslissend voor de titel van het als derde geplaatste koppel was de partij tegen het kampioens duo van vorig jaar. Wegman en 't Hooft namen een 2-0-voor- spi*ong, maar daarna kantelde het duelBomhof en Koole kwa men terug met 11-2 en egaliseer den de partij via 11-8 in de vier de game. In de vijfde game lie ten ze het niet meer lopen. Weg man en 't Hooft kwamen in een spannende slotfase nog dichtbij, maar verloren toch met 11-9. 't Hooft wist waar het in de be slissende partij was misgegaan. Het was wel terecht", vond 't Hooft. „Eigenlijk is het een op telsommetje. Je weet dat Jan Henk beter is, dus je moet kan sen creëren tegen Lacey. Als die dan, zoals nu, de bal feilloos op tafel houdt krijg je een stei-k dubbel. Daar is moeilijk van te winnen." Na de nederlaag tegen Bomhof en Koole raakten Wegman en 't Hooft ook de tweede plaats kwijt. Met een zege in vier ga mes ging die naar Rodenburg/De Klerk. In de B-klasse was het Middel- bui-gse koppel Ronald Vale en Fi-anca Houterman succesvol. Zij wonnen hun slotpartij en daarmee het toernooi. Het SAR-duo Martie Proost en Ma rieke Munne toonde zich ovei'tui- gend het stei'kst in de C-klasse. Met de tweede plaats waren Jo- ris Malcontent en Chantal Remo- rie de hoogst geklasseerde Zeeuws-Vlamingen in de D-klas- se. Het tweetal van SAR verloor de beslissende partij in vier ga mes van Kees van Oers en Mat- tanja Dijkers. Dat eiste daarmee verrassend de Zeeuwse titel voor zich op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23