Saai duel op slechte grasmat PZC Veel doelpunten in vijfde klasse De Stormvogel krijgt waterpololes MM moet gifbeker Mannen BC Vlissingen onderuit elemaal leegdrinken Oemoemenoe verrast 21 leelandia Middelburg en HW'24 houden elkaar op 1-1 Wijnands/Van Aerde naar Goes MLTC doet goede zaken Belangrijke winst Zierikzee Le Clerq/Van Strien naar play-offs ?ckles leveren 1 euro op Kiplagat elfde in Edinburgh maandag 17 januari 2005 wb ^rRnndeWaal [DDELBURG - De snijdende kou id zich gistermiddag extra voelen ndeVeerse Poort. In een wedstrijd nauwelijks het aankijken waard oogstten de toeschouwers die het „entig minuten lang volhielden nog 'meeste bewondering. Het spel van elandia Middelburg en HW'24 kon niet boeien: 1-1. de gemoederen geruime tijd ^houden. Over het spelpeil van de Strijd was iedereen snel uitgepraat, jar de gesteldheid van het veld aan Veerse Poort deed flink wat stof op- aien. Veel spelers hadden door de tien en hobbels in het veld voortdu- id ruzie met de bal en konden zich nauwelijks staande houden. De o lijkheid op fatsoenlijk voetbal sal ver voor de wedstrijd verkeken. :ben hier al vanaf oktober over be- foeterde Zeelandia Middel- g-trainer Jack Schipper na de wed- jd. „Je betaalt hier een forse huur, sar als de ogen van de mensen die et onderhoud verantwoordelijk nog niet open gaan, dan weet ik niet meer." zas echter al snel zo reëel om sl'eilen dat het vertoonde spel van ook niet om naar huis te njven was. „Dat begon al bij de war- ng-up, waar niet echt de scherpte iafdroop", verklaarde de oefenmees- kon niet gezegd worden van de eg van zijn collega Eddy van der I, die als gevolg van een schorsing ie wedstrijd tegen MOC'17, het duel af de tribune moest volgen. De uws-Vlaamse bezoekers begonnen scherper dan de thuisploeg en dat al na tien minuten resultaat. Genie- Ivan opvallend veel vrijheid mocht ri van den Berg van ruim twintig er uithalen. Aan de grond genageld keeper Milad Ogha de bal in de bo- hoekverdwijnen: 0-1. breken landia Middelburg kon aanvallend welijks potten breken, maar kwam kwartier na de openingsgoal van V24 wel al op gelijke hoogte. Mimo haalde vanaf de rand van het ïopgebied uit, en via de paal en Jean-Pierre de Keijzer viel de linnen: 1-1. jwaren twee doelpunten uit het Invaller Marcel Lourens (tweede van links) probeert in het duel met HW'24 een aanval op te zetten. niets, omdat beide ploegen niet in staat waren om kansen te creëeren. Op het abominabele veld was combinatievoet bal vrijwel onmogelijk en waren beide ploegen veelal veroordeeld tot de lange bal. Doordat ook die passes nauwelijks aankwamen, zakte het spel naar een be droevend niveau. Ook in de tweede helft trachtte PIW'24 het spel naar zich toe te trekken. Kieran O'Shea was uit een vrije trap van Jordy Bakker dicht bij een treffer en ook een kopbal van Percy Verlinden ging maar rakelings over. Desondanks kwam de thuisploeg na een uur spelen zowaar nog bijna op voorsprong. Een voorzet van Geert Bosschaart ging over keeper De Keijzer heen, maar Kieran O'Shea voorkwam op de doellijn erger. Even later was het aan de andere kant bijna raak, toen Kana da Rosa Bernar do de bal net naast het verlate doel van Milad Ogha lobte. Even laaiden de ge moederen nog,op toen Mimo Fofana, in de ogen van alles wat Middelburg heet te, binnen de zestienmeter werd ge vloerd. Scheidsrechter Quinten beoor deelde dat echter anders, waardoor er slechts een vrije trap overbleef. Inval ler Marcel Lourens stelde keeper De Ke ijzer met een verraderlijk afstands schot nog even op de proef, maar aan de stand veranderde het niets meer. „Eigenlijk hadden we hier moeten win nen", treurde Eddy van der Hooft na af loop. „We zitten in een fase dat het niet echt meezit, want echt slecht speelden we niet. Na volgende week krijgen we een aantal ploegen die dicht bij ons staan op de ranglijst, dus dan moet het gebeuren. Het vertoonde spel geeft mij voldoende vertrouwen. Wij hebben vol- foto Lex de Meester doende kwaliteiten om uit die onderste regionen te komen." Ook Jack Schip per zag zowaar nog één positief punt: „Dat ene punt." Zeelandia Middelburg - HW'24 1-1 (1-1). 11. Evert van den Berg 0-1, 25. Mimo Fofa na 1-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Co- lijnsplaat). Aantal toeschouwers: 125. Zeelandia Middelburg: Milad Ogha; Fred Compeer (80. Daniël Elebe), Ron Mesu, Jacco Moens, Freerk Koelma; Eddy de Looff, Ruud de Vroe, Geert Bosschaart, Mi chel Sinke (55. Alberto Conde Morgado); Mimo Fofana (76. Marcel Lourens) en Bou- ba Keita. ZIERIKZEE - Het huidige Zierikzeese trainersduo Jack Wijnands en Romeo van Aerde gaat volgend seizoen geza menlijk aan de slag bij zondag-derdeklasser Goes. Wijn ands wordt gehaald als hoofdtrainer, Van Aerde wordt zijn assistent. In diezelfde constructie functioneert het tweetal nu bij Zierikzee. Van Aerde begon weliswaar als hoofdtrainer, maar vanwege zijn veranderde werksituatie deed hij noodgedwongen een stapje terug. Zijn zwager Jack Wijnands nam het daarop over als hoofdverantwoor delijke. In diezelfde verhouding gaan ze volgend seizoen bij Goes aan de slag, als opvolgers van Marco Groeneveld die naar Breskens vertrekt. Van Aerde was vorig seizoen overigens nog speler van Goes. GOES - Bij het wintercircuit De Blauwe Winkel zijn nog vijf ronden te gaan. Dan volgen de playoffs. De tennis- teams van Topshot en Allround zijn vrijwel zeker van plaatsing. Zaterdagavond deed ook MLTC een stap in de goede richting door naaste concurrent 't Halve Maantje met 37-23 te verslaan. MLTC staat na vijf van de zeven wedstrijden met 167 punten op de derde positie, terwijl de eerste vier de playoffs spelen. De zege van MLTC kwam vooral tot stand door negen van de twaalf enkelpar tijen te winnen. De zeges van Dmitri van Hoof en Thijs Slagboom sprongen daarbij het meest in het oog. Van Hoof klopte Dennis van 't Westeinde met 8-1 en Slag boom liet niets heel van Virgil Greeve: 12-1. De tweede wedstrijd van de avond was die tussen MTO en Tennisopleiding Dennis Helleman. MTO won nipt: 31-29. Tennisopleiding DH is met de 29 punten voor even van de achtste en laatste plaats af. Dat kan volgend weekeinde alweer anders zijn, want dan hoeft LTC De Zoom maar drie punten af te snoepen van de Allstars. ZIERIKZEE - Het doel heiligt de middelen op dit mo ment bij Zierikzee. Om zich te handhaven in de tweede klasse van het zondagvoetbal moeten er punten gepakt worden, zeker tegen de directe concurrent Uno Animo. De missie van het trainersduo Romeo van Aerde en Jack Wijnands slaagde gisteren: 2-1 winst. Zierikzee ging met een 1-0-voorsprong de rust in. Elmar Verhage legde met zijn linker de bal op het hoofd van Erwin Nelissen: 1-0. In de 65e minuut werd het verdiend gelijk. Na een uitge speelde aanval scoorde de vrijgelaten Dennis Rodrigo: 1-1. Rutger Kooman bezorgde Zierikzee in de 78e minuut de winst. GOES - In de Janvier Dancemasters tenniscompetitie plaatste het duo Eva le Clercq met Natascha van Strien zich dankzij een ruime zege op Esmee Walraven met Karin Impens voor de play-offs bij de meisjes. Het team scoorde zes punten waardoor het totaal op 27 punten kwam, zeven meer dan nummer twee Michelle l'Annee met Eva Gerrritse. In de play-off worden de beste zes kop pels onder gebracht in twee poules, waarin de bovenste drie en de onderste drie zijn verdeeld. Bij de jongens be zetten Thomas le Clercq en Pieter Boot al geruime tijd de eerste plaats. Ook nu scoorden ze de maximale zes pun ten, ten koste van Simon de Zwaan en Wesley de Marco. tWim Kakebeeke SINGEN De handbal van EMM hebben het «ar in de regioklasse. Dit «as HVL te sterk (20-15). mannen van de Middelburg- ilnb leden een forse neder- bijEDH: 27-17. luwen 1 20-15: De vormcri- iuurtmaar voort. Ook tegen gingen de Middelburgers ruit. EMM staat nu sinds november droog. De ploeg Me tegen HVL zonder inspi- Trainer John Roelofs van „Als je onderin staat, t je de hele gifbeker leeg- iken." e: Carolien Davidse en Rena- hdrikse 4, Aletta Baan 3, 'k Provoost en Marieke Rie- a$ï-EMM 2 27-17: EMM 2 Je beschikking over slechts wisselspeler. Na een veelbe- tde eerste helft (11-10) kre- ^gasten alsnog een fikse af- Eng. te: Marieke Riemens en «Provoost 5, Saskia van De Mirten Luesken, Suzan de iXaira Nijsen en Sophie Fe- «Pus-Unitas'63 15-10: Olym- e tegen Unitas. Het Jentotaal bedraagt nu vijf. ffier Hans Dierickx: „Door ^es ben ik bijna de helft groep kwijt. Ondanks het lukken om in deze te blijven." In eigen huis "de hoofdrol opgeëist door Meerman. De Vlissingse e verdediging van de *8 uit Maassluis maar liefst 'ir' keer op het verkeerde S-Bij het rugbyduel tegen "Stond er voor Oemoeme- 'fer op het spel dan alleen jerwinning. Ook het aantal es was van belang. Elke e werd namelijk gespon- ,,,e 51 tackles waarmee de burgers de Leidsestuden- •f faan brachten leverden "i 1000 euro. Het bedrag voor de slachtoffers "uezeebeving in Azië. Mannen EDH-EMM 27-17: Spelbepaler Jean Marie Toubiana wist met acht treffers aanvankelijk het ontbreken van Eric Dingemanse (hamstringblessure) en de Frans man Ben Benoit Alexander (ziek) te compenseren. Maar toen de routinier na de gelijkop- gaande eerste helft (9-9) werd opgezadeld met een vaste bewa ker, was het snel gebeurd met de gasten. Scores: Jean Marie Toubiana 8, Marcello Tax 3, Wally Houtepen en Harold van Zwieten 2, Tijs de Vos en Jurgen Vermaat. DES'72 3-GSC 27-20: GSC het dure punten liggen. „We doen er alles aan om in deze klasse te blijven", verzekerde coach Jaap Quinten. „Blessures lopen al leen als een rode draad door de competitie." Olympus-Snelwiek 3 18-10: Het duel werd ontsierd door een aan tal incidenten. Wegens onspor tief gedrag en commentaar op de leiding voelde scheidsrechter Jaap de Looff zich genoodzaakt het duel een aantal malen stil te leggen. „Terecht", merkte train- ster Rita van den Velde na af loop op. De opponent voelde zich bestolen en dreigde een aan tal malen met vertrek. Van den Velde: „Snelwiek toonde zich een slechte verliezer." Ruud Kooger nam zeven treffers voor zijn rekening. EDINBURGH - Lornah Kip lagat is zaterdag als elfde geëin digd in de sterk bezette interna tionale cross in Edinburgh. De Nederlandse atlete had na 6,2 kilometer een achterstand van anderhalve minuut op de Ethiopische winnares Tirunesh Dibaba. Zij bleef wereldkam pioene Benita Johnson uit Au stralië een seconde voor. Bij de mannen won de Keniaan Eliud Kipchoge, wereldkampi oen op de 5000 meter, de race over ruim 9 kilometer. Hij was twee Ethiopische atle ten te snel af. Kipchoge was als vervanger gecontracteerd van Kenenisa Bekele, die zich af meldde wegens de dood van zijn verloofde, door Jeremy Deug VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen boekten een goede zege op Almonte: 49-77. Ook de vrouwen van BV Sou burg kwamen tot winst. Yellow Sox werd met 73-56 verslagen. De mannen van BC Vlissingen moesten hun meerdere erken nen in Springfield. Vrouwen. Almonte-BC Vlissin gen 49-77: In Eindhoven begon BC Vlissingen goed en nam via Marjolein de Dreu een 6-17-voorsprong. Daarna werd het spel van de Vlissingse wou wen slordiger en Almonte kwam beter in het spel. Na 16-30 scoor de BC Vlissingen vijf minuten niet en het verschil bij de rust was teruggebracht tot 29-33. In de tweede helft werd er veel be ter verdedigd, waardoor de voor sprong snel opliep naar 33-51. Dit verschil werd in de slotfase via enkele mooi f astbreaks uitge bouwd naar een ruime 49-77- overwinning. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 26 punten, Marjolein de Dreu 19, Yolanda Joosse 14, Jessica Ver hage 8, Charlotte Wierikx 5, Im- mie Pattikawa 3 en Quintana Pat- tinama 2. BV Souburg-Yellow Sox 73-56: Souburg was gevaarlijk door het snelle spel van Astrid Fran ke, Yellow moest het vooral van het lengteoverwicht hebben. In het tweede kwart kon de thuis ploeg een gaatje van tien punten (37-27) slaan door een strakke verdediging. Na rust bleef Sou- burg doordrukken, en liep lang zaam maar zeker uit dankzij mooi en gevarieerd basketbal. Scores BV Souburg: Astrid Franke 24 punten, Nicoline Croste 12, Git- ta Krayo 10, Judy Slager 9, Jacque- BC Vlissingen in de aanval tegen Springfield. line Franke 6, Aline Jobse 2, Natha lie Franke 2 en Cindy Kole 2. Mannen BC Vlissingen-Springfield 73-86: Tegen het op de tweede plaats staande Springfield open de BC Vlissingen sterk via snel le scores van Erwin Hilbert. De 14-6-voorsprong werd echter te nietgedaan door een serie drie punters. In het tweede kwart bleef de ploeg uit Berlicum met scherp schieten. Springfield sloeg een beslissende kloof: 39-54. Na de pauze hielden de teams elkaar in evenwicht. BC Vlissingen kwam bij 70-79 nog even wat dichterbij, maar Springfield toonde zich de sterk ste. Scores BC Vlissingen: Erwin Hil bert 20 punten, Jeffrey van Driel 13, Michel Bosters 11, Tommy Rad- kiewicz 10, Niels Wisse 8, Stefan Schrier 7, Rakhis Angnoe 2 en Wilf red Klap 2. Jongensjunioren. Almonte-BC Vlissingen 76-96: Vlissingen kwam goed uit de startblokken en nam dankzij Michel Bosters en Dennis de Paauw al snel een foto Lex de Meester ruime voorsprong van 13-29. De ze marge konden de Zeeuwen tot de rust vasthouden. Daarna zakte Vlissingen iets in en kon de thuisploeg wat terugdoen. Maar het klasseverschil was te groot om de overwinning van de Vlissingers in gevaar te bren gen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 36 punten, Dennis de Paauw 20, Wytse de Jong 12, An ton Versteeg 9, Benjamin Steen beek 8, Gilles Dingemanse 7, Sjors van der Poel 2 en Dorde Karadzic 2. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvo gel kregen zaterdag les van kop loper PZPC. Het werd 15-1. Stormvogel 2 had het eveneens lastig. De ploeg speelde best aar dig, maar moest Arethusa met de punten naar huis laten gaan: 5-11. De mannen van De Ganze wonnen van DBD 2 met 12-4. PZPC-De Stormvogel 15-1. De jeugdige ploeg van De Stormvo gel kon aanvallend niets bren gen en was verdedigend kwets baar. In de eerste periode kon de Vlissingse ploeg nog redelijk bij blijven: 3-0. PZPC liep in de tweede en derde periode uit naar 13-1. Uiteindelijk werd het 15-1. Boy Dirksen redde de eer voor De Stormvogel. De Stormvogel 2-Arethusa 2 5-11. Het tweede team, dat met drie jeugdspelers speelde, kende een prima start: 3-1. Daarna kwam de routine bij Arethusa 2 bovendrijven en lieten de Vlis singers enkele steekjes vallen. Na een redelijk gelijkopgaande laatste periode was het Arethu sa dat met de 5-11-winst naar huis ging. Scores Stormvogel: Henk Riemens 2 en Pim Bekkers, Marlijn Mechiel sen en Frank Leijnse 1 De Ganze-DBD 2 12-4. De man nen van De Ganze kenden een moeizaam begin. DBD 2 kon hierdoor bijblijven: 2-2. Daarna kwam de thuisploeg beter in het spel en nam in de tweede perio de een 5-3-voorsprong. Het ver zet van DBD was gebroken. Scores Ganze: Andre van Zijp 4, Maarten Buijs 3, Cheyenne van Berkel en Stijn Sandee 2 en Guido Vermeulen 1 maal. De Ganze-TRB/RES 3 1-7. De vrouwen van De Ganze hadden een goede eerste periode waarin weinig werd weggegeven. Toch nam TRB/RES een 1-0-voor- sprong. In de tweede periode liet De Ganze het liggen. De ploeg miste te veel kansen en ook verdedigend was het slecht: 1-5. De Ganze probeerde daar na nog aan te zetten, maar miste hiervoor de kracht. Tamara Frore redde voor De Ganze de eer. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Aan doelpun ten geen gebrek in de vijfde klas se B van het zondagvoetbal. In vijf wedstrijden werd maar liefst 34 keer het net werd gevon den. NVS-Robur 1-3: Halverwege de eerste helft opende Ricardo Suk- raj de score namens de bezoe kers: 0-1. Een na rust aandrin gend NVS werd in de 56e mi nuut via een uitval door Rick van der Gaag op grotere achter stand gezet: 0-2. Hierna scoorde de thuisploeg tweemaal; één keer via Niki Slokkers in eigen doel en eenmaal door Edwin Ammelaan aan de andere kant. Vosmeer-Hansweertse Boys 1-8: De verdediging van de thuis ploeg had niet zijn beste dag, iets waarvan Tim Jacobusse (2x) en Martin Koelen al voor rust profiteerden: 0-3. In de tweede helft konden de Boys verder uit lopen naar 0-8 via Juul Back (3x), Alex Lakké en Tim Jaco busse. In de laatste minuut zorg de John Vroegop voor 1-8. Ouwerkerk-Volharding 7-3: Na de snelle 0-1 via Kees Huizen bo gen Stefan van der Maas (2x) en Freek van Marle deze achter stand om tot 3-1. Volharding toonde veerkracht en kwam kort na rust terug tot 3-3 door twee treffers van Ramon Ver- bart. Onder leiding van midden velder Barry Mannie nam de thuisploeg het heft weer in han den. Via doelpunten van Casie Okker (2x), Erwin van der Maas en Stefan van der Maas leidde dit tot een 7-3-eindstand. Lewedorpse Boys-Dreischor 1-2: Een fout van de Lebo-doel- man leidde al na twee minuten tot 0-1 via Mark van der Linde. Met een rake kopbal bracht Si mon Smits zijn ploeg weer op ge lijke hoogte, waarna Fred van der Helm Dreischor nog voor rust opnieuw op voorsprong bracht: 1-2. Na rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Renesse-Kwadendamme 6-2: Kwadendamme opende in de 15e minuut via Martin Smaar- dijk de score: 0-1. Vincent Goe- degebuure bracht de thuisploeg nog voor rust langszij: 1-1. In de tweede helft werd het al snel 2-1, waarna de bezoekers alleen nog maar achter de feiten aanlie pen. Via Vincent Goedegebuure, Cris- pijn de Jonge, Frenk van de Hen gel (2x) en Robert-Jan Canters, met een tegentreffer van Martin Smaardijk liep de ploeg uit naar een ruime 6-2-zege. door Hans Markusse GOES - De rugbyclubs deden goede zaken. Tovaal won met 24-0 van Reeland en Oemoeme noe zorgde voor een verrassing door het hooggeklasseerde LS- RG met 34-31 te verslaan. Reeland-Tovaal 0-24: Tovaal kwam in Dordrecht sterk uit de startblokken. Al na vijf minuten drukte Koen Spaas een try en met een conversion tilde Egon Geeratz de stand naar 0-7. Hal verwege de tweede helft sloeg Giel Edam een bres in de Dordt- se defensie. In de laatste tien mi nuten zorgde Alex Vlieland met twee try's, dat ook het bonus- punt nog mee naar huis kon. Reeland-Tovaal 0-24 (0-7). 5. Koen Spaas 0-5, 5. Egon Geeratz 0-7, 60. Giel Edam 0-12, 72. Alex Vlieland 0-17, 72. Egon Geeratz 0-19, 77. Alex Vlieland 0-24. Oemoemenoe-LSRG 34-31: On danks een overwicht van de thuisclub namen de Leidse stu denten in de vijfde minuut een 7-0-voorsprong. Door een try van Martijn Boogaard kwam Oe moemenoe in de 25e minuut te rug tot 5-7. Nog voor rust kwam LSRG op 5-12. Direct na rust bracht Boogaard zijn ploeg op nieuw in het spoor van LSRG, maar weer sloegen de Leidena- ren keihard terug: 10-19. Halver wege de tweede helft kwam Oe moemenoe via een try van Jan nes van Gemert, een conversion en een penalty-kick van Sander de Looff voor het eerst op voor sprong. De Middelburgers druk ten meteen door. Oemoemenoe-LSltG 34-31 (5-12). 25. Martijn Boogaard 5-7, 42. Mar lijn Boogaard 10-12, 60. Jannes van Gemert 15-19, 60. Sander de Looff 17-19, 62. Sander de Looff 20-19, 69. Wouter Krikke 25-19, 70. Sander de Looff 27- 19, 75. Jan nes van Gemert 32-19, 75. Sander de Looff 34-19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21