Opeens is het op bij Mytilus PZC Kees Lozekoot verricht heldendaden Nieuwe kansen 's-Gravenpolder Heinkenszand weer naast koploper VCI Goese volleyballers geven 2-0-voorsprong weg tegen Atak'55 Zeeuwse teams poolbiljart uit bekertoernooi Knap werk driebanders uitslagen agenda Van de Berghe winnaar biljartstrijd bandstoten maandag 17 januari 2005 door Roeland van Vliet GOES - Mytlilus verkeert, net als de meeste andere Zeeuwse volleybalclubs, in een niet te be nijden situatie. De club is niet al te groot - er zijn zo'n honderd le den - en het eerste mannenteam vergrijst. De gemiddelde leeftijd in het team van speler/coach Joop Dees ligt net onder de veer tig jaar en aanvulling van onder af is er niet. Zaterdag verloor de Goese derdedivisionist met 3-2 van Atak'55 uit Waspik, na een 2-0-voorsprong. Op een gegeven moment was het gewoon op. De Goese volleyballers konden het de eerste twee sets makke lijk bolwerken. Die werdén ge wonnen met 25-20 en 25-22, Ze speelden de mannen van Atak'55, stuk voor stuk jonger dan diegenen aan de andere ROOSENDAAL - Voor de pool- biljarters van Cue Action uit Vlissingen en Roadhouse uit Middelburg zit het landelijke be- keravontuur er na de tweede ronde op. Cue Action speelde in een meer kamp bij BC De Distel in Roosendaal en begon ijzersterk. De ploeg boekte een verrassen de winst op Pooltime No Fear uit Terneuzen. Daarna werd twee keer achter elkaar verloren en was het over en sluiten voor de Vlisingers. Atong Wu, teamcaptain van de Walchenaren, was bijzonder in genomen met de zege op Poolti me No Fear. Het was immers de eerste nederlaag voor de Zeeuws Vlamingen. Roadhouse speelde in Breda de tweede bekerronde. Ook de Mid delburgers slaagden er niet in te overleven. Na harde strijd kwamen ze niet verder dan de derde plaats in de poule. RILLAND - Het driebanden team van Hoondert/de Waard le verde tegen het sterke Van de Wouw Elektro uit Zundert een knappe prestatie. Het 4-4-gelijk spel werd bereikt na een span nende strijd. Vooraf had iedereen getekend voor een gelijkspel tegen de run- ner-up uit Zundert. Achteraf ge- zien kreeg de ploeg eigenlijk nog te weinig. De enige cüssonant in het Ril- lanclse team was Bram de Waard. Hij kwam geen ogenblik in zijn spel tegen Kees Martens en verloor dan ook verdiend. Sjaan van Kuyk had het geluk niet aan zijn zijde. Lang ging hij tegen Dré Clarijs gelijk op, tot Van Kuyk bij 27-24 en 29-27 een beslissend gaatje leek te heb ben geslagen. Vier keer echter miste hij op een haar het laatste punt. Clarijs sloeg genadeloos toe. Na de pauze hielden Frans de Koek en Gustaaf Pauwels el kaar lang in evenwicht. Uitein delijk bleef De Koek aan de goe de kant van de score. De partij tussen Vic Plerreweghe en Alf- ons Baeyens werd er een om nooit te vergeten. Herreweghe nam het initiatief door naar 6-0 uit te lopen maar kon plotseling niets meer. Het slotaccoord was uiteindelijk weer voor de Belg. In twaalf beurten scoorde hij twintig punten en kwam als eer ste over de finish: 35-33. Hoondert/Dc Waard-Van de Wouw Elektro 4-4: Vic Herre weghe - Alfons Baeyens 35-33, 42 beurten; Frans de Koek - Gus taaf Pauwels 35-29, 54; Sjaan van Kuyk - André Clarijs 29-30, 51; Bram de Waard - Kees Mar tens 8-30, 40. kant van net, zelfs van het veld. „We volleybalden vrij goed. We sloegen alle ballen binnen, ver dedigden prima en hadden een hoge servieedruk", vertelde aan voerder Peter Verburg. „We had den vrijdag behoorlijk fanatiek getraind en dat zag je in de eer ste twee sets terug. We waren écht fel. We mogen dan allemaal rond de veertig zijn, maar van ons kan niet gezegd worden dat we er niet vol voor gaan." Pas in de derde set kwam de sleet erop. Opeens liep het alle maal niet meer zo soepel bij de thuisploeg. Dat kwam voor een deel doordat Bert-Jan Duijts, de vaste middenman, aan het eind van de eerste set was uitgeval len met een pijnlijke kuit. Mar- tijn de Graaf was een waardig vervanger, maar toch misten de Goesenaren een belangrijke schakel. In de tweede set com penseerde Mytilus dat verlies nog met sterk spel, maar in het resterende deel van het duel brak het de Goesenaren op. Nu zat Mytilus al niet ruim in de mankracht. Quinten van de Vrie verbleef in het buitenland voor zijn werk en Rini Boutens, op wiens komst speler/coach Joop Dees had gerekend, was er niet. „Volgens mij hadden we af gesproken dat dit weer zijn eer ste wedstrijd voor Mytilus zou worden, maar ik heb hem de af gelopen week niet meer kunnen bereiken", aldus Dees. En juist een man als Boutens had de Goe se ploeg kunnen gebruiken. De oud-international groeide lang geleden op bij Mytilus en kwam onlangs nog uit. op eredivisieni veau met Rijnmond. Nu keert hij terug op het oude nest, maar het is nog onduidelijk wanneer precies. Dees beschikte daarom zaterdag maar over acht man en na het uitvallen van Bert-Jan Duijts over een zevental. Ongelukkig Voor Dees - één van de zeven - zat er niets anders op dan zelf mee te draaien. Aan het eind van de tweede set had zijn inval beurt een positieve uitwerking, maar in het vervolg speelde hij ongelukkig. „Het was de bedoe ling dat ik steeds in het achter veld verdedigend werk deed, maar op een gegeven moment bleef ik maar staan en moest ik me ook met de aanval bemoeien. Dat ging af en toe niet helemaal goed." In de derde set kwam Dees er bij een 16-14-achterstand in, maar hij kon niet verhinderen dat Atak'55, dat steeds sterker werd, die set pakte. Het werd 25-22 voor de Brabanders. Aan het eind van de vierde set, die hij in z'n geheel speelde, sloeg hij hoogstpersoonlijk een aantal ballen in het net, waardoor Atak'55 met 25-19 won en op 2-2 kwam. Niet dat het door de speler/coach alleen kwam, bij de anderen liep het ook niet meer. Spelverdeler Ruurd Wa genaar kreeg niet alle ballen meer op de juiste plaats en hard- hitter Bob Jansen sloeg niet zo hard en zuiver meer als in de eer ste twee sets. De vijfde set was een simpele prooi voor de ploeg uit Waspik. De thuisploeg werd met 15-5 weggespeeld. Dees: „Die vijfde set had met een handtekening af gedaan kunnen worden. Atak was in de winning mood, terwijl er bij ons iets geknakt was. Dat win je dan nooit." Het liefst gaven Dees en Ver burg- niet toe dat conditie een rol had gespeeld bij de neder laag, maar het was overduide lijk. Verburg: „Ik denk dat wij tactisch sterker zijn dan Atak'55, maar die ploeg kan aan het eind van een wedstrijd nog iets extra's geven. Die jongens hebben dan nog wat over om over ons heen te gaan. Dat is ook niet gek als je ziet dat wij een gemiddelde leeftijd van te gen de veertig hebben en zij alle maal rond de 25 zitten." Mytilus traint twee keer in de week, maar alleen op vrijdaga vond is de ploeg zo nu en dan compleet. „We zitten nu een maal met mensen die in ploegen diensten werken", legde Dees uit. „Begrijp me goed, we staan er allemaal achter dat we op die manier trainen. Maar feit is wel dat het ons één punt in de week kost. En dat zijn er twintig in het jaar." Corné Nuyes van Rillandia (rechts) in duel met Joey van Axel Dongen van Nieuw-Lekkerland. foto Willem Mieras door Rudy Boogert RILLAND - Kees Lozekoot was zaterdag gevangen tussen twee uitersten. De doelman van Rillandia keepte tegen Nieuw-Lekkerland zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar zijn ploeggenoten waren kilometers verwijderd van hun topvorm. Zelfs met een straf schop konden ze hun doelman niet belonen voor zijn optre den. Het ene punt (0-0) kwam daardoor volledig op het conto van Lozekoot. De goalie uit Sint Philipsland was toe aan een lekkere wed strijd, zei hij achteraf. „Voor de winterstop speelde ik niet honderd procent. De super- vorm was er niet. Dan is dit een lekkere start van het nieu we jaar." Lozekoot voelde zaterdagoch tend al dat het goed zat. Hij had lekker uitgeslapen tot half elf, was een halfuurtje bij zijn ouwe duppie Noad'67 wezen kijken en die rituele voorberei ding bleek de juiste wai- ming-up voor het degradatie duel met Nieuw-Lekkerland, Op vier momenten had Loze koot een cruciale inbreng voor Rillandia. Twee keer voor rust en twee keer na rust. 13e minuut: Nieuw-Lekker land krijgt een strafschop om dat Rillandia-verdediger Rick Heijmans een voorzet met zijn hand blokkeert. Lozekoot krijgt elf meter voor zich Bart ten Velde. De doelman wacht zo lang mogelijk en pakt de la ge inzet aan zijn rechterkant. 28e minuut: John Vink van Nieuw-Lekkerland wordt recht voor het doel van Rillan dia vrijgespeeld. Met een leeg veld voor zich wacht hem nog één obstakel: de boomlange Lo zekoot. Vink probeert hem te passeren, maar het lange lijf ligt opnieuw in de weg. 56e minuut: Een déja vu. Voor de tweede keer ontstaat een man-tegen-mangevecht tussen Vink en Lozekoot. Ook de uit komst is identiek, want Loze koot gooit zijn hele hebben en houden voor de bal en redt Ril landia voor de derde keer. 59e minuut: Rillandia's linker verdediger Comé Nuyes wordt uitgekapt door de handige Joey van Axel Dongen. Wijs gewor den door de missers van ploeg genoot Vink, besluit Van Axel Dongen van vijf meter te schie ten op het doel. Lozekoot pa reert het harde, hoge schot met een stijlvoilé reflex. Vier keer stormde het voor het doel van Rillandia, maar zoals altijd bleef het in het hart (Lo zekoot) van de orkaan rustig. Aan de andere kant van het veld bracht Rillandia weinig doelgevaar. Eén kans, in de eer ste helft, voor Arjan Koop- mans. Maar diens schot met links werd door Lozekoots col lega Wilfred Slachter katach tig uit het doel gehouden. Ver der waren er wat kleine kans jes voor Mehmet Dolma (over), Ralph Kuijpers (over) en Mi chel Smits (wachtte te lang). Helikopter „Het was het bekende euvel dat ons parten speelde", vond uitblinker Lozekoot. „We heb ben een verdedigings- en een aanvalsblok. Daartussen, op het middenveld, kan een heli kopter landen. De linies sluiten niet goed op elkaar aan. Vol gens mij heeft dat met gretig heid te maken. Iedereen wil te graag naar voren om de beslis sing te forceren. Maar uiteinde lijk hebben we wel vier punten verspeeld aan de nummer laatst." Na de heldendaden van Loze koot was dat echter niet nodig geweest. Na ruim een uur spe len kregen Rillandia echter dé kans om het voorwerk van zijn keeper te verzilveren. Ralph Kuijpers werd in het straf schopgebied onderuit getrok ken en scheidsrechter Wirken, bij wie eerder in de week bij een vriendschappelijk duel een bal ontplofte, wees voor de tweede keer in de wedstrijd naar de strafschopstip. Dé kans voor Rillan dia Maar wie moest de elfmeter- trap nemen? Topscorer Michel Smits had eerder in de week een strafschop gemist in het oe fenduel met VVC'68. Hij dus niet. Arjan Koopmans meldde zich. De spits die in het hele sei zoen nog maar één keer heeft gescoord. In één klap kon hij al le frustraties van zich afschie ten. Maar dat lukte niet. Tot on begrip van zijn trainer Wim van Nijnatten koos Koopmans voor een stiftbal door het hart van het doel. Keeper Slachter kon toen zijn ploeg redden. En zo speelde Rillandia voor het eerst sinds bijna drieënhalf jaar weer 's doelpuntloos ge lijk. Op 1 september 2001 ge beurde dat tegen Arnemuiden voor het laatst. Beide clubs, de minst productieve uit de eerste klasse C, schoten er weinig mee op. Nieuw-Lekkerland bleef laatste en Rillandia tiende. In de onderste helft van de rang lijst blijft het daardoor dringen geblazen. De nummer zeven en de nummer elf worden slechts door vier punten van elkaar ge scheiden. Rillandia - Nieuw-Lekkerland 0-0. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wir ken (Sleeuwijk). Aantal toeschou wers: 115. Rillandia: Kees Lozekoot; Rick Heijmans, Peter Kepers, Giel Dubbeld, Corné NuyesMehmet Dolma, Michiel van Trijen, Ralph Kuijpers, Padden van de Water (74. Jacco Baas); Arjan Koop mans (83. Richard van der Hoest), Michel Smits. door Daaf Kasse MIDDELBLTRG - Kampioen kunnen de dammers van PWG 's-Gravenpolder niet meer wor den, maar dankzij de 11-9-over- winning van zaterdag op Dam- lust doet de Zeeuwse hoofdklas ser weer volop mee in de strijd om de tweede plaats, die aan het eind van het seizoen recht geeft op deelname aan de nacompeti- tie. Emo Prosman, voormalig Neder lands kampioen en jeugdwereld kampioen, ontbrak bij de Goud se ploeg wegens vakantie, zodat PWG als favoriet aan het belang rijke duel begon. De laatste drie wedstrijden van PWG in 2004 werden geken merkt door veel fouten en on nauwkeurigheden, maar zater dag herpakte de ploeg zich. Al leen Henk Gunter had wat ge luk toen zijn tegenstander ver zuimde een stand met een schijf meer in winst om te zetten, maar de overige negen spelers kwamen geen moment in gevaar en hadden de betere kansen. Overwinningen waren echter duur. Kees Rijk speelde aan het tiende bord een even spannende als sterke partij tegen een van de betere spelers van de Zuid-Hollandse ploeg, maar zijn eindspel bleek net niet te winnen. Ook Jan van de Weteringh., John ny de Leeuw, invaller Jaap Veer- hoek en Daaf Kasse hadden voortdurend het initiatief maar konden hun voordeel niet in winst omzetten. Uiteindelijk slaagde slechts alleen Arjo Kou semaker erin de remisemarge te doorbreken. In de wetenschap dat Damlust, de huidige nummer twee in hoofdklasse B, het nog tegen de ongenaakbare koploper Heij mans Excelsior moet opnemen, ligt de weg naar de tweede plaats weer open. In de resteren de drie wedstrijden mogen er dan geen punten meer gemorst worden. In de tweede klasse D verloor de Middelburgse damclub zaterdag met 11-9 van Raes Damclub Maastricht. Nota bene zonder de twee topspelers Geert Ver- cruysse en Arie Kammeraat koesterden de Middelburgers lange tijd hoop op een stunt te gen de nummer twee van de ranglijst. Dankzij een overwinning van Peter Schunselaar aan het eer ste bord stond er lang een voor sprong op het scorebord, maar in de laatste twee partijen trok van onze sportredactie GOES - Heinkenszand is na de 2-0-zege op Hoedekenskerke en het 2-2-gelijkspel van leider VCK tegen Apollo op doelsaldo de nieuwe koploper in de vierde klasse A. Beide ploegen hebben liefst tien punten voorsprong op de nummers drie Kruiningen, dat tegen SVD niet verder kwam dan 1-1 en Wolfaartsdijk (2-0-zege op Krabbendijke). In de vierde klasse B verloren alle drie de Thoolse ploegen. Hoedekenskerke-Heinkenszand 0-2: Joeri Weststrate tekende al na drie minuten voor de 0-1. De bezoekers vergrootten vlak na rust via Eelco Walhout de voor sprong, maar meer afstand wist de ploeg tegen de zich stug ver dedigende hekkensluiter niet te nemen. Apollo-VCK 2-2: Frank de Bruin opende voor de thuisclub in de dertigste minuut de score. VCK kwam zeven minuten later verdiend op gelijke hoogte door een eigen goal van verdediger Ri chard Bal. Twintig minuten na rust schoot VCK-doelman Nonnekens een uittrap tegen Frank de Bruin, waarna de bal met een fraaie curve de 2-1 opleverde. Pas tien minuten in blessuretijd van de spijkerharde tweede helft kwam VCK via Michel Meulmeester op gelijke hoogte. Kruiningen-SVD 1-1: De bezoe kers kwamen via Ewout de Graaf na drie minuten op 0-1. SVD trok zich direct terug. De thuisploeg had de rest van de wedstrijd een groot overwicht, maar pas tien minuten voor tijd leverde dat via Ewout Dek de ge lijkmaker op. Wolfaartsdijk-Krabbendijke 2-0: De thuisploeg was in de eer ste helft iets beter en zes minu ten voor rust kwam de ploeg via Harm Fluijt na een subliem hak je van Kees Kloosterman ver diend op 1-0. Krabbendijke drong na rust aan, maar dat le verde vlak voor tijd op de coun ter via Arnold van Gemerden al leen de 2-0 op. Cadzand-Wemeldinge 0-2: De thuisploeg had teveel personele problemen en dus won Wem el- Persoonlijk kampioenschap band stoten vijfde klasse district Delta Zuid-West poule Zuid: 1. Johnny van de Berghe HGL/KOT '86 7-12, 1.14 Prom., 7, 1.76; 2. Mario van Dam HGL/KOT'86 7-11 1.00 Prom., 11, 1.87; 3. Nico Verhulst Dampoort 7-9, 1.00 Prom, 8,1.42; 4. Peter Lijnema VEGABV 7-8, 0.87, 7, 1.22; 5. Rudy Rooze LBV 7-6, 0.93, 6, 1.35; 6. Adri van der Hooft HGL/KOT '86 7-4, 0.816,1.20; 7. Ko Rie- dijk ONDA 7-4, 0.79,7,1.15; 8. Cees van Gessel HIO 7-2,0.77, 7,1.28. Regio Walcheren. Eerste klasse: Murre/de Visser - Alfonds/zuidwest ne gen 5-7, VZV/Hydrofa - Taxicentrale 7-11, Arnemuiden - Domburg 3-7, Oost- kapelle-vv Hebusport 6-5, Oostkapelle 2 - Torna 3-4, Westkapelle - Tympaan 4-13. Stand: Taxicentrale 14-42, Dom burg 14-36, Tympaan 14-36, Alfonds 14-33, w Hebusport 14-30, Oostkapelle 14-19, Torna 14-18, Oostkapelle 2 14-10, Arnemuiden 14-9, Murre/de Visser 13-7, VZV/Hydrofa 14-4, Westkapelle 13-2. Tweede klasse: Alfonds/zuidwest ne gen 2 - VZV/Hydrofa 2 5-3, Ontop - Tof feeclub LFA 4-8, ABC decor - Meiveld 2-9, WZP - PSVW 7-8, Domburg 2 - On- derandere 8-2. Stand: Meiveld 14-34, Domburg 2 14-27, Alfonds/zuidwest ne gen 2 13-26, WZP 13-26, Toffeeclub LFA 14-26, ABC decor 13-18, VZV/Hydrofa 2 13-17, Ontop 14-17, Garderen/Dekker 13-11, de Weerlt 13-10, Onderandere 14-10, PSVW 14-7. Derde klasse: Schinkel assurantie - VPV 3-11, Dekker/ Tramper - FC Laurens 4-7, Akkerdaas kado - SSVW 6-2, Woontrend Zeeland - de Dwaes/Couburg 6-5, VAW - Baderie 6-7, Partner advies - Uiterton 1-6. Stand: VAW 14-39, Akkerdaas kado 14-39, Baderie 14-27, SSVW 14-25, Uiter ton 14-24, fc Laurens 14-20, VPV 14-19, Woontrend Zeeland 14-19, Dekker/ Tramper 14-14, Schinkel assurantie 14-10, de Dwaes/Couburg 14-8, Partner advies 14-1. Vierde klasse: de Stoof- Jong Arnemuiden 2-5, Garderen/Dekker 2 - vv Hebusport 2 5-0 (regl.), NDW ad vocaten - VZV/Hydrofa 3 6-3, EPZ - Ui terton 2 7-5. Stand: Bieneveldeboys 9-25, Garderen/Dekker 2 12-23, NDW ad vocaten 11-22, VZV/Hydrofa 3 11-22, Jong Arnemuiden 11-21, vv Hebusport 2 12-19, Atofina 11-14, Uiterton 2 12-12, de Stoof 11-3, EPZ 12-3. Vijfde klasse: Gouwe gheyt - Varian 8-3. Zesde klas se: Provincie Zeeland - Uiterton 3 6-2, Westkapelle 3 - v. d. Sluis grondwerken 18-2, Janse - Draadkrabbers 6-3, Torna 2 - SVR 6-10, Domburg 3 - Piet Vos- dinge probleemloos, Voor» scoorde Wouter Dagevos> thee Roy Jeremiasse. Nieu wlaud-Bevelanders 3.[ chard Jacobs maakte er wege de eerste helft j| waarna een kwartier vom een hakbal van Arjan Zij opleverde. Binnen de minuut was ba Niels Bouterse 2-1, maar) van Kleef kon nog voorns een voorzet van Bart-JanJ voor 3-1 zorgen. In de hi minder enerverende helft drong Bevelander; aan, maar de beste kansa ren voor thuisploeg, Colijnsplaatse Boys-B^ 2-1: Tien minuten voor] kwam de thuisploeg op? sprong door Graham Htj Borssele was na rust delf ploeg, maar door een strati van Robbert-Jan van de Ga ten kwam Colijnsplaat hj minuten voor tijd op 2-0 i later maakte Danny Gilo; maar het slotoffensief lg geen treffers meer op. Vierde klasse B SPS-Bruse Boys 0-8: Nalj nuten leidde Bruse Boy;, goals van Johan Benard ta orge Geluk (2x) al mei •Peter Willemse tekende ii tweede bedrijf voor de 0-5. Erik Bleiji zorgde vm waarna George Geluk zijn de treffer liet aanteken® was daarna Bleiji die vco slotakkoord zorgde. FSV-Smerdiek 7-0: Dei per hield zich voor rust k Pas in de laatste minuten de 2-0-ruststand op hetbK bracht. Na een vroege tret de tweede helft was het dn slist. Stavenisse-Chrislandia 1-1 gelijkspel was meer op plaats geweest. De eerste was voor Stavenisse en do: treffer van Jeremy Gierman de de thuisploeg dan ooi cliend met 1-0. Net na rust de Stavenisse-doelman bi corner de bal waardoor! Boer voor de gelijkroake zorgen. Door een treffen! cal Pleijt ging Chrislandia na met de overwinning a haal. kamp 11-3, fc Laurens 3 -di 9-10. Stand: Domburg 3 13-31,' 13-28, de Inloop 14-28, Janss Westkapelle 3 14-26, SVR 14-23, rens 3 13-19,-Provincie ZeeW Piet Voskamp 13-12, Draadfl 13-12, Uiterton 3 13-9, v. d. Sluis werken 13-6 Goes. Janvier Dancemasl cuit. Jongens, A-poule: Died Rave-Yorick Maenhout 5-2,1 Quayhaegens-Bas Felius 3- Rave/Quayhaegens - Maenhou 7-4, Thomas Ie Clercq - Sin Zwaan 7-2, Pieter Boot - Wesleyi co 8-6, Ie Clercq/Boot - de Z« Marco 7-5, Theo van Hoeve-Ja? mer 8-3, Jens de Koster - Koen Buuse 6-3, van Hoeve/d; ter-Kramer/v.d. Buuse 4-1. J< B-poule: Dominic van ElzeliijS; gel de Marco 5-5, Bas de Nooija jamin van Hese 5-4, van Elzelii Nooijer- di Marco/van Hese84, Meisjes A- poule: Eva Ie O Esmee Walraven 9-4, Nató Strien - Karin Impens 5-4, LeClf Strien - Walraven/lmpens 8-5,V l'Annee de Betrancourt-Stepte Sabben 6-5, Eva Gerrïtse - Marl't hoek 7-3, l'Annee de Betrancouit se - van Sabben/Veerhoek5-5,j van Strien - Esmee van derHeï Stephanie van Balen - Maffe Trigt 7-3, van Strien/van Balen-i Heiden/van Trigt 5-5. maandag Biljarten Landelijke competitie dril» groot. Vierde divisie, pW Korenbeurs/'t Kaaitje-PartyK'' Locatie: biljartpaleis Jacobs,1 Aanvang: 19.30 uur. Grote Prijs Spuïtpleistersp'' J.H. Mathia. Libre toernooi, ronde. Locatie: HCR De Kroon.» kerke. Aanvang groep A 19.30U' Dammen PZDB-clubcompetitie. TwêW se A: Middelharnis-PWG 's-G'jj der 4; GZC 2-BDV 2 (in Goesl.rS 19.30 uur. ken. de Limburgers de winst naar zich toe. Eerst verloor Jan Moens en toen ook Frans Blaas zich gewonnen moest geven bleven de Middel burgers met lege handen achter. De reserves van PWG 's-Graven polder behaalden zaterdag een ruime overwinning op Gorin- chem 2: 15-5. Ferry Berkholst verloor als enige, maar deze ne derlaag werd ruimschoots ge compenseerd. door Rene Duse- bout, Evert Wiskerke, Rianka Rentmeester, Ko Louwerse, Arie den Hollander en Mark van der Hage, die allen hun partij wonnen. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Voor een gro te schare supporters pakte John ny van de Berghe van HGL/ KOT '86 uit Sas van Gent de ti tel in het persoonlijk kampioen schap bandstoten vijfde klasse van het district Delta Zuid- West poule zuid. In een spannen de finale versloeg hij clubgenoot Mario van Dam. Nico Verhulst van de organiserende vereni ging Dampoort werd derde. Na het eerste weekeinde voerde Mario van Dam de ranglijst aan en hij hield de leiding tot aan de slotronde strak in handen. In de finale verloor hij echten® nny van de Berghe, waU eindzege kostte. Het voormalige district ren/de Bevelanden moesi keer doen met de dei'M plaats en vijfde plaats. Thuisspeler Nico VI Peter Lijnema van VEGA; Rudy Rooze van LBV D» zich hiervoor in die volg^ Voor Mario van Dam nog twee troostprijzen.^ hoogste serie van ëlf scocf ook de hoogste partijfj toernooi met 1,87. Een derde onderschei» de promotie naar de viWj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20