zc Wennemars is als herboren Hoorn vrolijk terug naar Wanneperveen Perfect onderhoud Ferguson haalt weer eens uit naar Arsenal Zwerver wil geen bondscoach worden Sprinter kan wereldtitel verdedigen Hoek eindelijk in de plus De Bruijn wint NK bandstoten Dopinggeval bij toernooi Charleroi EK-zilver shorttracker Juffermans immer doet ertrouwen op oor WK sprint inelle tijd ledrick geen wereldrecord Lictie: 0113-315640 Iwww.pic-nl femail:redactie@pzc.nl Llbus 31.4460 AA Goes rtenlie-exploitatte: - en Midden-Zeeland: 0113-315520; /peiiws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 17 januari 2005 AutoTeam met gratis specialisme Al vanaf 142,- jnnrfiijsvan Oosten CALGARY - Erben Wennemars eeft zichzelf na een paar rom- elige maanden als schaatser eer op de kaart gezet. Hij ver- uegafgelopen weekeinde op in- ukwekkende wijze Beorn ijenhuis in de skate-off om li plaats op het WK sprint, ennemars won bovendien drie in de vier afstanden tijdens t wereldbekerweekeinde in ry en daardoor is hij ook voriet in de strijd om de we- Idtitel in Salt Lake City. De mis terug. Net op tijd. skate-off tegen Nijenhuis !0) was voor Wennemars (29) en van de moeilijkste hindernis- en in zijn schaatsleven. Zijnge- ichten dwaalden in de aanloop arde confrontatie van afgelo- ii weekeinde in Calgary af kr de vorige ingelaste selectie- jd waaraan hij had deel nomen. Dat was in januari )02 toen hij door Jochem Uyt- haage werd verslagen, met als dat hij een maand later Jet op de olympische 1500 me- I mocht starten in Salt Lake City. iisico jat trauma spookte de afgelo- ien weken door het hoofd van fennemars. Hij liep het risico at hij zijn vorig jaar in Nagano eroverde wereldtitel dit jaar et zou kunnen verdedigen. De idachte dat hij mogelijk zijn iste jaren achter zich had lig gen, was ook bij hem opgeko men en dat knaagde aan zijn zelfvertrouwen. Beorn Nijen huis, de in Canada opgegroeide schaatser, was hem in november en december met krachtige sla gen voorbijgestreefd. Wenne mars: „Beorn reed zo goed. Ik heb me afgevraagd of ik nog wel bij hem kon aansluiten." Verkeerde weg De rollen zijn nu omgedraaid. Nijenhuis mag niet naar het WK sprint en is nu de twijfelaar. Wennemars heeft zijn vorm en zijn zelfvertrouwen teruggevon den. Op 5 december van vorig jaar, na de wereldbekerwedstrij den in Nagano, werden hem de ogen geopend. Weliswaar boek te hij in Japan op de 1000 meter zijn enige zege van het seizoen, op de overige drie afstanden ein digde hij op een 14de, 15de en 16de plaats. Een wereldkampi oen onwaardig. „In Nagano be sefte ik dat ik op de verkeerde weg was. Ik ben daarna hard gaan trainen." Wennemars nam in het nieuwe jaar rust; en piekte afgelopen weekeinde. Misschien wel een week te vroeg, maar hij kon niet anders. Want om op het WK te komen moest hij Nijenhuis ver slaan. Wennemars denkt de vorm nog een week vast te kun nen houden. In dat geval prolon geert hij zondag op het WK sprint zijn titel. Op vrijdagavond won de ontke tende Wennemars in Calgary zo wel de 500 (34,84 seconden) als de 1000 meter (1.08,50 minu ten). Op zaterdagmiddag viel hij terug naar een achtste plaats op de 500 meter die werd gewon nen door de Amerikaan Joey Cheek (34,81). Vervolgens kwam Wennemars op de 1000 meter sterk terug met een win nende tijd van 1.08,26. In het fic tieve klassement over de vier in Calgary verreden afstanden, ein digde Wennemars bovenaan met 138.240 punten. Hij werd ge volgd door Cheek (138.880), Ger ard van Velde (139.215), Casey Fitzrandolph (139.295) en de ronduit teleurstellende Jeremy Wotherspoon (139.340). Nijenhuis werd op vier afstan den ruim verslagen door Wenne mars en eindigde in de officieu ze vierkamp op de achtste plaats (139.775). Het was een fik se tegenvaller voor hem. Nijen huis erkende dat hij op een eer lijke manier had verloren: „Er- ben kicked my ass." De Olympic Oval in Calgary is de baan waar Nijenhuis als kind opgroeide, maar van een thuis voordeel was geen sprake. „Het ijs voelde vreemd aan", sprak hij ontgoocheld. „Ze proberen van alles om het ijs sneller te ma ken, maar het leek wel een glas plaat. Aan het einde van mijn af zet, het moment waar ik de meeste druk zet, brak het ijs weg." GPD Erben Wennemars is een week voor het WK sprint al in blaken de vorm. foto Vincent Jannink VOLENDAM - Hoek heeft voor de eerste keer in veertien seizoenen een positief doelsaldo op het hoogste amateurni veau. Door de 3-0-overwinning zaterdag bij Volendam' staat de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser op 'plus één'. Van^ af de eerste wedstrijd op het hoogste niveau in september 1989 (3-0-verlies bij Noordwijk) heeft Hoek altijd tegen een negatief doelsaldo aangekeken. De eerste twee seizoe nen sloot de club al af met een negatief saldo van 46 doel punten. Nu, bijna twaalf seizoenen en 302 wedstrijden la ter heeft Hoek die achterstand ingelopen. De tweede goal zaterdag van Sam Ysebaert was de gelijkmaker (578-578); Nyim Melki zorgde vervolgens voor het eerste positieve doelsaldo ooit van Hoek op het hoogste niveau, pagina 19 simpele zege door sterk collectief WIJCHEN - Biljarter Jean-Paul de Bruijn heeft gisteren in Wijchen de nationale titel in de discipline bandstoten veroverd. Het was de vierde keer dat hij dat deed. De Hulstenaar won met 150-101 in elf beurten van Michel van Silfhout. De verlie zer veroverde eerder wel de titel in het ankerkader 47/1. pagina 24 titel met recordmoyenne CHARLEROI - Eén van de vier deelneemsters aan een in- vitatietoernooi tennis in Charleroi is vorige maand posi tief bevonden bij een dopingtest. De Belgische deelneem ster Justine Hénin is vrijgepleit, waardoor er nog drie overblijven: de Frangaise Nathalie Dechy en de Russin nen Svetlanta Koeznetsova en Elena Dementieva. De Bel gische minister van sport Claude Eerdekens meldde dat de betrokken tennisbonden zijn ingelicht. „Ik kan u wel zeggen dat het niet om Justine Hénin-Hardenne gaat", al dus de minister. De andere drie speelsters lieten gisteren weten dat zij zich van geen kwaad bewust zijn. De drie doen vanaf vandaag mee aan het Australian Open. TURIJN - Shorttracker Cees Juffermans heeft gisteren bij de Europese titelstrijd in Turijn zilver behaald op de 1000 meter. De Nederlander moest op de olympische baan van Turijn alleen de Italiaan Franceschina voor laten. De Duitser Nachbar werd derde. Juffermans veroverde tegelijk een olympische nomina tie. Later op de middag mocht hij nogmaals het podium betre den. Met Dave Versteeg, Niels Kerstholt en Thomas Mogen- dorff reed hij in de finale van de koppelkoers naar de tweede plaats, achter Duitsland. De favoriete Italianen werden gedis kwalificeerd. Het team van Oekraïne werd derde. IALGARY - Marianne Timmer aat vol vertrouwen naar het ïK sprint in Salt Lake City, raar ze zaterdag en zondag wereldtitel verdedigt. Ze aseert haar optimisme op de accesvolle aanpassing aan het aelle ijs in Calgary, dat verge- kbaar is met dat van de Utah ympic Oval waar het WK rordt gehouden. „Ik heb een laar stapjes vooruit gemaakt", Idus Timmer. fimmer behaalde zaterdag op ie 1000 meter haar enige po- liumplaats tijdens het wereldbe- enveekeinde in Calgary. De gse schaatsster werd der ail minuut 15,16 seconden, fen dag eerder was Timmer vier- e geworden, op de 500 meter Rsze op beide dagen als negen- idigd. In een fictief klas- aaient over vier afstanden wam de schaatsster uit op een ,en uitgesproken favoriet voor e titel is er bij de vrouwen niet. De Wit-Russische schaatsster fflgelika Kotyuga was de beste de vierkamp, gevolgd door de hliaanse Chiara Simionato. IPD iM LAKE CITY - Chad Jedxick dook zaterdag in Salt ^ke City onder hel wereldre cord van Gianni Romme op de 3000meter, dat staat op 3.42,75. i r z'jn tijd (3.40,88) zal niet «srecord aangeduid worden. Een wereldrecord wordt alleen 'eel in de boeken van de in- emationale schaatsunie (ISU) ■8®omen als een wedstrijd bij 'e. °nd is aangemeld en als de- tevens voldoet aan een aantal en Zo moet er bijvoorbeeld "internationaal deelnemers- teldzijn, j»me zelf reed in Salt Lake F®"iet-olympische 3000 me- U' eens beter dan tijdens zijn ^oidrace in 2000. De Braban- f klokte op 3 februari 2002 in rfrnoop naar de Olympische l,pelen m Salt Lake City LP°k toen was de wed- LV* aangemeld bij de Komme is derhalve nog al- '1° "e snelste ooit op de 3 kilo- er, officieus en officieel. foto Willem Mieras Angelique Hoorn ging in de finale als snelste over alle hindernissen heen. Overijsselse eerste amazone die hoofdprijs Indoor Zeeland wint door Koen de Vries GOES - Meteen na de laatste rit van het hoofdnummer van Indoor Zeeland klon ken zaterdagavond de vrolijke tonen van een oude hit van Sailor door de Zee landhallen: Girls, Girls, Girls. Het was een ode aan de winnares van de 26e edi tie. Voor het eerst in het bestaan van het paardensportevenement nam een vrouw de hoofdprijs mee naar huis: An gelique Hoorn (29) uit Wanneperveen, met de negenjarige ruin Olymp. Hoorn had al bij haar eerste wedstrijd indruk gemaakt. Donderdag won ze met Olymp de rubriek tabel 1.40 klas siek en dat was bij de concurrentie niet onopgemerkt gebleven. Eric van der Vleuten, de winnaar van vorig jaar, riep haar na zijn uitschakeling voor de bar rage uit tot favoriet voor de hoofdprijs. „Ze is in vorm, haar paard is in vorm en haar paard is snel." Angelique Hoorn dacht daar aanvanke lijk anders over. Voordat zaterdag de strijd om het hoofdnummer begon, was ze al drie keer in de ring verschenen en drie keer was ze met een pechfoutje naar de stallen teruggekeerd. In de fina les van de 1.30, de 1.35 en de ZZ-klasse waren lichte aanrakingen met het hout steeds goed voor vier straf punten. „Ik was er een beetje flauw van", sprak Hoorn zaterdagavond tegen het midder nachtelijk uur. „Ik zei al tegen mijn groom dat het in deze finale waarschijn lijk ook niets zou worden." Dat bleek veel te pessimistisch. In het basisparkoers ging Hoorn met Olymp, waarvan ze voor de helft eigenaar is, in hoog tempo soeverein over de hindernis sen. Slechts vijf van de 25 combinbaties deden haar dat na: Carry Huis in 't Veld met Magie Johnson, Leopold van Asten met Spiga, de Fransman David Jobertie met Triumphe de Muze, de leider van de wereldranglijst Wim Schroder met Balisano en de Zweedse Angelie von Es sen met Lancelot. Grote afwezige was Anne van Vulpen, die vrijdagavond laat met O'Brien de tweede wedstrijd in de rubriek 1.40 meter had gewonnen. Ze gaf na twee springfouten op. Hoorn had het geluk dat ze in de barra ge als laatste van start mocht gaan. Ze zag Huis in 't Veld en Jobertie met vier strafpunten vertrekken en Schroder en Von Essen met acht. Alleen Leopold van Asten bleef foutloos, in 30.33 secon den. „Ik had hem zien rijden en wist dat het nog wel wat sneller kon", dacht Hoorn. Dat bleek. Ze kwam opnieuw bij geen enkele hindernis in gevaar en was bijna een halve seconde sneller dan Van Asten: 29.90 seconden. „Alles liep zoals ik het gepland had. Voor mij was het een supperrit." Haar zege in de goed gevulde Zeeland hallen bracht geen enorme vreugdeuit barsting teweeg, zoals medio 2001, toen Hoorn met de ruin Hascal Nederlands kampioene werd. De introverte amazo ne ging toen volledig uit haar dak. „Ja, dat was het hoogtepunt uit mijn car rière", erkende Hoorn zaterdagavond met nog duidelijk zichtbaar genoegen. „Daarna heb ik nog wat grote wedstrij den gereden, zoals het EK en wedstrij den voor de wereldbeker." Maar vervol gens raakte Hascal geblesseerd en werd het stil rond Hoorn. De laatste maan den gaat het echter weer crescendo. Ze won concoursen van het kaliber Indoor Zeeland in Meppel en Zuidbroek en ein digde in het altijd supersterk bezette Maastricht als vijfde. Grote werk Haar toppaard Oranta is al klaar voor het grote werk en Libelle en Olymp ko men eraan. „Zeker Olymp is al ver. Het zal niet lang meer duren voordat ik met hem in het echte grote werk kans star ten." Die gedachte en de 1100 euro voor de winnaar gaven Hoorn uiteindelijk volop reden om vrolijk naar Wanneper veen, in de kop van Overijssel, af te rei zen. „Ik denk dat het één uur is voor we hier weggaan. Dan drieënhalf uur rij den en de paarden uitladen. Nee, het zal niet vroeg zijn voor ik in bed lig. Het duurt hier soms erg lang voordat je aan de beurt bent, vooral door die lange pauzes. Maar uiteindelijk was het me al lemaal meer dan waard." Goedgemutst ging Angelique Hoorn richting veewagen. Wellicht met dat vrolijke refrein met een weemoedige on dertoon van Girls in haar hoofd: So hop on, the world, is swinging Don't sit and twiddle your thumbs Get up and meet those pretty Girls, Girls, Girls Step on, the ivorld keeps swinging Put on the dazzling charm Get up and find those pretty girls But don't rush, keep it nice and gentle And sentimental, for that certain mo ment When you draw back the curtain Girls, girls, girls Girls, girls, girls Girls, girls, girls, girls, girls. pagina 18 twee plasjes voorbode voor succes door Peter van Duyl MANCHESTER - Twee weken voor het competitieduel tussen Arsenal en Manchester United heeft United-manager Sir Alex Ferguson de toch al moeilijke re latie tussen de succesvolste En gelse clubs van het laatste decen nium weer eens onder hoogspan ning gezet. De Schot noemde Arsenal 'de slechtste verliezer aller tijden'. In één adem verweet hij zijn col lega Arsène Wenger opruiend ge drag tijdens de eerste ontmoe ting in oktober. Ferguson betichtte Wenger er van de spelers van Manchester United voor het begin van het vorige duel, in oktober op Old Trafford, scherp te hebben be kritiseerd. Volgens de Schot zou de manager van Arsenal zijn spe lers hebben beschuldigd van on sportief gedrag. Toen Ferguson daar iets van zei, zou Wenger zijn handen in de lucht hebben gestoken en hebben gezegd: „Wat wil je eraan doen?" De grote baas van Manchester United zei ook de opmerkingen van Wenger zat te zijn, dat het eerste duel tussen de twee (door Manchester met 2-0 gewonnen) niet in 'de juiste sfeer' is ge speeld. Wenger beweerde dat Ar- senal-speler José Antonio Reyes in oktober bewust van het veld is geschopt. „Zij zijn de slecht ste verliezers aller tijden", aldus Ferguson. „Ze weten gewoon niet wat het is om te verliezen. Maar misschien komt het wel door Manchester United. Veel andere wedstrijden verliezen ze tenslotte niet." Wenger reageer de furieus op de woorden van Ferguson, maar voelde deson danks niet de behoefte dieper op de zaak in te gaan. „Voor mij is het heel simpel: ik zal nooit meer een vraag beantwoorden over deze man", zei de Frans man. „Ik zal nooit meer op een provocatie van zijn kant in gaan." Arsenal en Manchester United treffen elkaar op 1 februari op Highbury. Inzet is dit keer eens niet de titel, maar de tweede plaats. Arsenal staat momenteel tien punten achter op koploper Chelsea. Manchester United zelfs elf. GPD door Peter van Leeuwen NIEUWEGEIN - Ron Zwerver wordt van diverse kanten ge pusht in de richting van het bondscoachschap. Hij zou de Marco van Basten van het vol leybal kunnen worden, maar de oud-international denkt daar heel anders over. Zwerver was gisteren in Nieuwe- gein waar de gouden ploeg van Atlanta met een demonstratie partij de nieuwjaarsreceptie van de NeVoBo opluisterde. De directeur van Omniworld Volleybal liet gisteren weten zichzelf niet als kandidaat te be schouwen. „Als ze mij nemen, doen ze het voor mijn kop. De vergelijking met Van Basten gaat niet op, ik heb nooit een cursus gevolgd", zei Zwerver, die de zoektocht met argusogen volgt. De ster-aanvaller van de gou den generatie betwijfelt of de Ron Zwerver huidige bestuurders de capaci teiten hebben een opvolger voor Goedkoop te vinden. „Laten ze nou eens bij de juiste mensen ad vies vragen. Ik heb een advies: geef Joop Alberda carte blanche een bondscoach te zoeken. Niks geen raad van advies. Joop heeft de kennis, En eigenlijk is hij ook gewoon een geschikte kandi daat." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15