>zc Vier maal is ook scheepsrecht i^eerplein krijgt lieuwe functie Boete voor duwen van buurvrouw PPM vraagt naar kosten A-theater Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Sloop bejaardenwoningen Veere Haan van Haamstede gestolen zeeuwse almanak Huissleutel Antiekhal licht raad in over onderhandelingen 'errein wordt vervoersknooppunt mac 0113-316649 ■iw.pzc.nl „il:,edactie@pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes hiprtentie-exploitatie: M«j. en Midden-Zeeland: 0113-315 wws-Vlaanderen: 0114-372770; jionaal: 020-4562500. iterdag 15 januari 2005 editie Walcheren MIDDELBURG - De Politieke Partij Middelburg heeft schriftelijke vragen gesteld over de kosten van het te bou wen A-theater. Deze maand behandelt de gemeenteraad een voorstel over de zogenoemde tijdsafhankelijke kosten van het theater en de parkeerkelder. PPM vraagt zich af of het raadsvoorstel een verzoek is voor extra geld boven op het eerder beschikbaar gestelde bedrag voor de bouw. Ook wil de fractie weten of er met geld wordt geschoven. PPM heeft de indruk dat subsidies die bedoeld waren voor de exploitatie, gebruikt worden voor de bouw. PPM verzoekt het college de vragen te beantwoorden tijdens de raadsvergadering van 24 januari. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB VEERE - Negen verouderde bejaardenwoningen bij zorg en verpleegcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere wor den gesloopt. Daarvoor in de plaats komen 34 zorgappar- tementen in twee gebouwen. In de publicatie van de aan vraag van de sloopvergunning, heeft de gemeente Veere een fout gemaakt. Daarin wordt gesproken over de sloop van 34 aanleunwoningen. „Dat is een vergissing", zegt P. Baas van de gemeente. „Het gaat echt om negen wonin gen in totaal." De bouwvergunning voor de 34 nieuwe ap partementen ligt nog tot en met woensdag ter inzage in het gemeentehuis in Domburg. Belanghebbenden kunnen tot die tijd zienswijzen indienen. BURGH-HAAMSTEDE - De Haan van Haamstede is ge stolen. De haan stond tot voor enkele weken fier te pron ken op de torenspits van de hervormde kerk. Tijdens de kerstvakantie is het ding verdwenen. Gestolen, vermoedt de gemeente Schouwen-Duiveland. „We schrokken er be hoorlijk van", zegt S. van Riemderhoff van de gemeente Schouwen-Duiveland. „We hebben nog navraag gedaan bij verschillende mensen, maar niemand weet waar de haan is." Op het moment van de diefstal stond de kerk nog in de steigers. „Een sterk staaltje", zegt Van Riemder hoff. De dief is vermoedelijk via de steigers omhoog ge klommen en met de haan onder de arm weer naar bene den geklauterd. „Het ding is niet zo zwaar maar best groot. Ik denk zo'n tachtig centimeter doorsnee." De ge meente heeft aangifte gedaan, maar de haan is nog spoor loos. „Hij staat misschien ergens in een tuin te pronken." Van Riemderhoff hoopt dat de dief wroeging krijgt en de haan terugbrengt. „De schade voor de gemeente is onge veer 5000 euro, dat is heel behoorlijk. Hij moet opnieuw gemaakt en dan moet de gemeenteschilder er bladgoud op aanbrengen. Vervolgens moeten we een kraan inhuren om de haan weer bovenop de spits te zetten." De gemeente is hier niet voor verzekerd omdat er sprake is van vandalis me en daar kan een gemeente zich niet tegen verzekeren. MIDDELBURG - Een 65-jarige inwoner van Zierikzee gaf giste ren de politierechter te verstaan de straf niet te pikken. De man kreeg 250 euro boete opgelegd, omdat hij zijn buurvrouw tegen een auto had geduwd. Daardoor had het slachtoffer een gezwol len kaak en een gekneusde duim opgelopen. Een slepende burenruzie esca leerde 29 december 2003 voor de woningen van de hoofdrolspe lers. Hij gaf toe 'smeerlap' tegen haar te hebben geroepen. „Zij zit me achter mijn rug zwart te maken. Ze maakt me voor gek uit en ze vertelt dat ik al 25 jaar van de maatschappij profiteer." Het incident zat de Zierikzeeën- aar hoog. „Ik heb naar haar ge wezen, maar ik heb haar niet aangeraakt." De politierechter vond het gedrag volwassen men sen onwaardig. „Ik zal met de omstandigheden rekening hou den, maar u heeft haar wel aangeraakt en een duw gege- Advertentie Zorg met respect, waar u ook woont De meest tevreden klanten van Nederland! De meest tevreden werknemers van Nederland! Zorgstroom, je bent de beste werkgever van Nederland! Nu kun jij ook tevreden zijn!!! GEFELICITEERD de ondernemingsraad van Zorgstroom De Middelburger beëindigde onlangs de relatie met zijn vriendin, met wie hij samen woonde. Zeer tegen de zin van de jonge vrouw, dacht die Middelburger. Toen de jongeman huis en haard controleerde voor de ophanden zijnde verkoop van zijn woning, ontdekte hij dat hij een sleutel tekortkwam. De gedachte ging direct uit tiaar zijn verbitterde ex-vrien- din. Om te voorkomen dat de dame zonder uitnodiging zijn huis zou binnenvallen, had j hij nieuwe sloten op de deur j van zijn woning aangebracht. Achteraf bleek het een nutte- j loze ingreep. En een verras sende. Voor de makelaar van de Mid- delburger, die met een geïnte- 1 resseerde klant onverrichter zake naar kantoor terugkeer- j de. dnnr Miriam van den Broek UIDDELBURG - De eigenaren van de Antiekhal in Middel burg hebben weinig vertrou wen meer in de gemeente. In de hoop dat het toch goed komt, hebben de ondernemers alle raadsleden op de hoogte ge steld van de situatie en eerder gedane financiële voorstellen tan de gemeente. De Antiekhal van het echtpaar ferhulst moet weg om plaats te maken voor nieuwe ontwikke lingen in het stationsgebied. De gemeente zou onlangs een bod van zestigduizend euro hebben gedaan. De eigenaren vinden dat absurd laag. De kantonrechter bood voorals nog geen oplossing. Die zei vori ge week dat de partijen op nieuw over een vergoeding moe ten onderhandelen. Inmiddels is burgemeester Schouwenaar in de Antiekhal geweest om over de situatie te praten. Daarbij is afgesproken dat de advocaat van de onder nemers, R. Maat, op schrift zou zetten waarom ze zich niet kun nen vinden in het bod. Omdat de ondernemers aan het ge sprek geen goed gevoel over hielden, stuurden ze gisteren die brief ook aan alle raadsle den. „We willen dat er volledige openheid is", zeggen de eigena ren. In de brief staat dat taxateurs de vergoeding hadden gesteld op 177.000 euro. In eer eerder stadium zou Middelburg een bod van 195.000 euro hebben gedaan. Toch wil Middelburg het lagere bedrag van de taxa teurs nu ook niet op tafel leg gen, aldus advocaat R. Maat. De gemeente voert daar argu menten voor aan die door Maat weerlegd worden. Vergoeding De advocaat herinnert de ge meente er verder aan dat hij een vergoeding van ruim 375.000 euro kan eisen als er geen overeenstemming wordt bereikt. In dat bedrag zitten ook gederfde opbrengsten, ho gere huisvestingslasten en ver huiskosten. Daarnaast zal hij een schadevergoeding eisen en bewerkstelligen dat de onderne mers nog zeker twee jaar mo gen blijven zitten op de huidige locatie. Zover hoeft het, wat de onder nemers betreft, niet te komen. In de brief benadrukt Maat dat zijn cliënten bereid zijn na te denken over een ander bod en dat zij onder voorwaarden, in staat zijn en bereid zijn snel uit de Kanaalweg te vertrekken. Twee delen van het marineschip Johan de Witt verlaten het dok om vervolgens aan elkaar geplakt te worden. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN-OOST - Drie keer lukte het Schelde Marine- bouw niet om de drie losse de len voor hel marineschip Johan de Witt uit het dok te halen en in de goede volgorde te leggen. Niet uit onkunde, maar het weer zat tegen. Gisteren was het water laag en de wind stil. En aldus de vierde maal toch scheepsrecht. Projectleider Joop Noordijk telt één poging eigenlijk niet eens mee. Die keer was het de dag ervoor al duidelijk dat het niet zou lukken. Volgens zijn berekening klopt het aloude spreekwoord dus nog steeds. Want gisteren waren de weer goden mild gestemd. Noordijk: „Het is relatief laag water en dat hebben we nodig voor deze operatie. De waterstand hangt ook samen met de wind en die is er nauwelijks. Het is dus sta biel en we hebben geen moeite om de delen op him plaats te leggen en te houden." Het marineschip - een lpd: lan ding platform dock - is in drie delen gebouwd. Het achter schip ligt achterin het dok, het voorschip ligt in het midden en het middenschip ligt vooraan. Dat moet er dus als eerste uit, om van plaats te wisselen met het middenschip. Fasen De drie delen kunnen nu aan el kaar worden gelast. Ook dat ge beurt in fasen: eerst het voor aan het middenschip, dan het achterschip daar weer aan. Tus sentijds wordt een beetje water in het dok gelaten, zodat de de len opdrijven en goed tegen el kaar gelegd kunnen worden. Dat kan op elk moment gebeu ren, want het weer kan dan geen spelbreker zijn. Over anderhalf tot twee maan den zal het schip een geheel vormen, schat Noordijk. Daar na kan het worden afgebouwd. De Koninklijke Marine wil er in september 2006 over beschik ken. Dat gaat lukken, want ook al konden de drie delen nog niet verbonden worden, het andere werk kon wel doorgaan, bena drukt de projectleider. Er is dus geen vertraging. Manschappen Het marineschip Johan de Witt is een landing platform doek. Dat dok zit achterin het schip, zodat kleine schepen kunnen in- en uitvaren. Het kan ook tanks, vrachtwagens en andere militaire voertuigen versche pen. Aan boord kunnen boven dien, inclusief de bemanning, zevenhonderd manschappen mee. foto Ruben Oreel doet met het eind- en vertrek punt van het openbaar vervoer aan de voorwaarden om een ver zamelpunt voor reizigers te wor den. „Nu moet de openbare ruimte daarop nog worden aan gepast." Gemeente Vlissingen bracht me dio 2003 naar buiten dat ze met de gedachte speelt om het NS-station een aantal honderd meter naar achteren te verplaat sen om de Kenniswerf extra ruimte te geven. Van Grunnin- gen merkt op dat in dit jongste ontwerp het NS-station is be trokken. „Dat is een idee voor de verre toekomst." De verplaatsing van het station in de richting van de Prins Hen- drikweg zou als voordeel heb ben dat het verkeer geen opont houd meer ondervindt bij de spoorwegovergang en er komt een groot terrein vrij dat ge- irEdith Ramakers schikt is voor evenementen. Op dit moment worden voorberei dingen getroffen voor de sloop van de veerterminal. Het is de vroegere terminal van de Provin ciale Stoomboot Diensten. Daar legden de PSD-veerboten aan. Met de komst van het nieuwe fietsvoetveer heeft de oude ter minal geen functie meer. Fuiken ISSINGEN - De gemeente isingen, de provincie Zee- en de Nederlandse Spoor- [en zijn het eens over de bi lling van het veerplein in ssingen. Dat bevestigt een nde deelnemers, R. van Grun- igen van de provincie Zee- i, „Maar we moeten er nog financieel met elkaar zien Ie komen." liteet H. Slemmer van WTS ihitecten uit Vlissingen heeft eerste schetsplan gemaakt veerplein/stationsplein in en. Van Grunningen: een voorlopig ontwerp, \ve kunnen ons in grote lij- het idee vinden." ingspunt is dat het toekom- feerplein een levendig ver- looppunt wordt. Het vol- ewoners van reezand zoeken ilossing voor ername park urMaurits Sep De fuiken waarin de oude veer boten afmeerden, blijven be staan. Reden daarvoor is dat de wanden luwte bieden voor de af- meersteigers van de nieuwe fiets- voetveerboten. De verwachting is dat de sloop van de veertermir- nal ongeveer vijf weken in be slag neemt. De oude brug en de heftorens worden eveneens ge sloopt. Zolang de werkzaamhe den duren moeten passagiers een alternatieve route volgen. In Vlissingen werd gisteren begonnen met de sloop van de PSD-terminal. OUWENPOLDER - De bewo- rs van bungalowpark Bree- nd I in Vrouwenpolder heb- een nieuw voorstel gedaan n de gemeente Veere voor eraame van het park. Hoe dat uitziet, wordt nog geheim ge ilden. gemeente is eigenaar van de Jnö waarop het bungalow- fk is gebouwd. De grond is in pacht uitgegeven aan de huis- enaren. Veere wil het park verkopen aan de Onder- uds- en Belangenvereniging ngalowpark Breezand I. partijen kunnen het ech- met eens worden over de Is en hoe die berekend moet iden. De bungaloweigenaren 'den dat zij te veel moeten be en en vrezen bovendien dat brouw van ket ruim 0pge_ park zal veranderen. Vol de gemeente hoeven ze bang voor te zijn, om- ze zelf de eigenaar worden de regels kunnen opstel- )r de inrichting van het week troffen gemeente eniging elkaar voor de in Middelburg. Na verhitte zitting gingen ge en huiseigenaren uiteen afkoelingsperiode, met belofte na tien dagen weer te nemen. verstreek gisteren. heeft in aan de ie in afschrift naar de gaat, een voorstel ge- om alsnog een voor beide bevredigend resultaat beide partijen weer elkaar in gesprek gaan, is met bekend. De belangen- wacht op een reactie gemeente, maar die be- gisteren nog niet over de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11