PZC tot70% korting Enquête over gebruikersruimte HER ACTIE!® VINTERSPOOT Bewoners blij met terugplaatsen Dokbrug Zierikzeeënaar wint jaar gratis pensioen magazijnleegverkoop Schoenen Jacks Kleding elangenvereniging De Kom peilt mening leden over proef voor drugsverslaafden Afscheid Verhage van roc ustitie in hoger eroep tegen igenaar disco gratis Ontbijtservice van Corneille t.w.v. 17.95 bij aankoop van 2 Dageraad broodprodu Man belandt tussen slagbomen Hennepkwekerij ontmanteld Cd's gestolen bij autokraken Aanrijding in Middelburg Veere praat over ervaring met veiligheid en dualisme VVD Terneuzen wil casino in Axel zeeuwse almanak Lift Ljclie: 0113-315649 5£'nie®p;c.nl Blijus 31,4460 AA Goes StMidden-Zeeland: 0113-315620; «„-Vlaanderen: 0114-372770; jlionaal: 020-4562500. rijdag 14 januari 2005 Vlissinqen Walstraat 80. tel: 0118-440084 Zierikzee Appelmarkt 18, tel: 0111-450260 editie Walcheren wFriith Ramakers LISSINGEN - Belangenvereni- ing 'DeKom' houdt een enqué- i onder haar leden over de noef om in het Huiskamer Pro- *t voor Drugsgebruikers (HK- »D) een gebruikersruimte in te ichten. „Als de buurt het idee enverpt, dan kunnen we het ex- [riment tegenhouden, omdat el bestemmingsplan van het and dat niet toelaat", zegt M. erhoeven, voorzitter van de se vereniging De Kom. et bestuur van De Kom vindt al een gebruikersruimte, waar islaafden binnen hun drugs 1 alcohol kunnen gebruiken, i goede komt aan de rust op aai. „In combinatie met een uidelijke handhavingsbeleid, lensief toezicht en een geregel- levaluatie", vindt Verhoeven, bestuursleden van De Kom illen eerst de mening horen an de circa 280 adressen die bij vereniging zijn aangesloten, p 1 februari, bij de leden verga- zal het resultaat bekend gemeente Vlissingen maakte bekend bij wijze van toef een gebruikersruimte in te ichten op de locatie van het HK- )aan de Coosje Buskenstraat. eproef moet vijf maanden du- igebruikersruimte maakt on- tdeel uit van het buurtbeheer- a In dat plan is vermeld dat ipolitie controles uivoert op ri- Mlocaties en dat omwonenden vertrouwen in kunnen heb- ndat hun klachten direct ge ard worden. Gebruikers die jt bovendien niet aan de huis gels van het HKPD houden, Innen door toezichthouders - Het Openbaar gaat in hoger beroep de uitspraak van de Mid- Iburgse politierechter in de afzaak tegen een 42-jarige ei- jaarvan een discotheek in Re- iman, die in Waalwijk woont, openlijke geweldpleging 'oordeeld tot tachtig uur rkstraf. Van een diefstal en i vernieling werd hij vrijge Officier van justitie A. beert is het met de beslis- g oneens, omdat de straf on- doende recht doet aan de st van het geweldsdelict, arnaast is hij ervan overtuigd verdachte ten onrechte is van het stelen van wijn bij een naastgele- restaurant en van de vernie- aan de scooter van de res- ranthouder, waarmee hij in oin leeft. van het HKPD uit het hulpverle ningsprogramma worden verwij derd. Vorige week leek de komst van de gebrui kersruimte al een gelo pen zaak. Burgemeester A. van Dok-van Weele bracht naar bui ten dat alleen de gemeenteraad nog groen licht moest geven over de financiële afwikkeling. Maar volgens Verhoeven is de gemeente te hard van stapel ge lopen. „We waren in de overleg groep (waarin een afvaardiging van de gemeente, politie, het HKPD en andere belanghebben den zitten) overeengekomen dat we eerst onze leden moesten in formeren over het buurtbeheer- pl'an. De gebruikersruimte ligt gevoelig en daarom wilden we die eerst onder de aandacht van onze leden brengen. Daarna zou den we pas naar buiten treden. Onze leden werden nu door het bericht overvallen." Verhoeven zegt dat De Kom de mening van de leden wil polsen over de verhuisdatum van mei 2006 van het HKPD naar een lo catie elders in Vlissingen. On langs werd bekendgemaakt dat de gemeente drie nieuwe loca ties op het oog heeft voor de ver slaafdenzorg: de Oude Industrie weg, de President Rooseveltlaan Gildeweg en de Poortersweg (voormalig slachthuis). De ge meenteraad beslist 26 mei waar het vernieuwde HKPD komt. „De gemeente heeft mei 2006 al vaker genoemd, maar we vrezen dat die datum rekbaar is. Het be stuur van De Kom vindt dat be lofte schuld maakt." Herman Meerkamp van Embden draaide als kind de Dokbrug open. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Als de veegwagen nou niet direct achter de accordeonist reed, zou de opening van de Dokbrug nog best nostalgisch zijn. Sur ie pont d'Avignon, l'on y danse, l'on y danse... Het leek even alsof de koningin ook nog zou komen, zo druk was het rond de Dok brug. Maar, zo wist wethouder Kool-Blokland gisteren bij de opening te vertellen, bewoners aan de kaaien heb ben hun brug gewoon gemist. Een jaar lang moesten de Middelburgers voor hun boodschap omlopen rond de jachthaven. De brug was namelijk toe aan een restauratie. De twee brugdelen vielen zowat uit elkaar toen het kraan- en construktiebedrijf de brug onder han den nam. Maar sinds gisteren kunnen fietsers er eindelijk weer overheen, net als auto's. Met een druk op de knop zette de wethou der de brugdelen op hun plek. Dat ging vroeger wel anders, toen hij nog met de hand werd bestuurd. Hoe dat was in 1876, het geboortejaar van de Dokbrug, kan vast niemand zich herinneren. Maar iemand die zeker zeven decennia terug de brug nog heeft ge draaid, is Herman Meerkamp van Emb den. Hij is 84 jaar en woont weer op de Rouaansekaai, waar hij ook zijn jeugd doorbracht. „Als klein jochie stond ik vooraan om de brug open te draaien. Spannend was dat! Omdat wij aan het water woonden, kreeg ik belangstelling voor de watersport. Die bestaat nog steeds", vertelt hij, wijzend naar zijn 'bootje' aan de waterkant. „Op mijn vijftiende kreeg ik van mijn va der mijn eerste zeilboot, die ik aan de Dokbrug te water liet. Ik weet nog goed hoe mijn vader met man en macht me uit (Advertentie) Super de Boer Miegielsen, Tol n, 0ranieP'ein 72, Oost-Souburg Graaj ««daan. 19' Waza-ari Nippon 21 Ippon *fi het alfabet van Zeeland V--.J door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Eigenlijk had hij, net als veel andere veertigers, nooit zo nagedacht over zijn oudedagvoorziening. Pas toen alarmerende berichten versche nen over onder druk staande pensioenen ondernam R. de Rui ter uit Zierikzee actie. Om ver volgens met zijn neus in de bo ter te vallen. De Zierikzeeënaar won bij een landelijke pensioen actie van verzekeraar RVS een jaar gratis pensioen. RVS wilde met de actie de aan dacht vestigen op het belang om tijdig na te denken over het pen sioen. Meestal, zegt de verzeke raar, zijn Nederlanders daar veel te laat mee en hebben ze een veel te rooskleurig beeld van hun financiële toekomst. Dat gold ook voor De Ruiter, zo geeft hij toe. „Ik dacht zelf al tijd dat ik na mijn pensionering tachtig procent van mijn laatst verdiende loon zou krijgen. Dat bleek helemaal niet te kloppen." De Zierikzeeënaar vroeg en kreeg advies en denkt nu na over de hem aangereikte moge lijkheden om zich te verzekeren van een goede oudedagvoorzie ning. En dat is nog niet zo mak kelijk in de visie van De Ruiter. „Uit de berekeningen bleek dat ik niet op tachtig maar op krap zeventig procent van mijn loon uit zou komen na mijn pensione ring en dat vind ik gewoon te weinig. Ik wil naar minstens tachtig procent, maar ik wil nu ook nog lekker kunnen leven met mijn gezin." De 44-jarige De Ruiter werkt al sinds zijn ne gentiende jaar in de binnen vaart. „Op die leeftijd denk je helemaal niet aan je pensioen. Je bent blij dat je werk hebt. En voordat ik een gezin had, was ik er echt eentje van leve de lol." Ook toen De Ruiter tijdens een bezoek aan Brazilië Celia de Li ma tegen het lijf liep. Ze werden verliefd, kwamen naar Neder land en trouwden drie jaar gele den. De Ruiter ging er toen nog' vanuit dat het wel snor zat met zijn oudedagvoorziening. „Zo word je in Nederland ook een beetje opgevoed hé. Er wordt altijd gezegd dat je hier in Nederland verzorgd wordt van de wieg tot het graf en daar ging ik ook vanuit. Ik zag' mijn (Advertentie) huis als mijn spaarpotje en dacht dat het verder financieel allemaal wel los zou lopen. Pas toen er allemaal van die verha len kwamen over dat de pensioe nen onder druk kwamen te staan, ben ik er serieus over na gaan denken." (Advertentie) Zorgverzekeraar VGZ vergoedt Becel pro-activ Kijk op www.vgz.nl of bel 0800 - 244 45 55 voor de actievoorwaarden. Déze rubriek verschijnt m alle titels van NRp Dagbladen (oplage ruim min. ex.). .Vdpriftfamiiijifthvcradyclléréi» in deze rubric k.likar.i') iö$7nfj)=iilm. v.v. MG VU! GOES - T. Verhage-van der Endt heeft gisteren officieel afscheid genomen van het ROC Zeeland. Ze is enkele tien tallen jaren aan dit Zeeuwse onderwijsinstituut verbon den geweest, het laatst als lid van het college van bestuur. Verhage verruilt het ROC voor een functie als wethouder voor de PvdA in Vlissingen. In verband met haar verschil lende (bestuurlijke) onderwijsfuncties binnen en buiten Zeeland kwamen heel wat mensen afscheid van haar ne men. Verhage begon haar onderwijsloopbaan als lerares naaldvakken. SLUISKIL - Een 22-jarige automobilist uit Sas van Gent bracht gisterochtend het spreekwoord 'haastige spoed is zelden goed' in de praktijk. Op de rijksweg 61 bij de brug van Sluiskil reed hij door het rode bruglicht en langs de dalende slagboom, waarna hij 'gevangen' zat tussen de ge sloten slagbomen. De man verklaarde dat hij door rood was gereden omdat hij haast had. De politie gaf hem een boete van 95 euro. NOORDGOUWE - De politie heeft woensdagavond in Noordgouwe een hennepkwekerij ontmanteld. De kweke rij was ondergebracht in een woning aan de Pauwstraat. De ontdekking volgde nadat de politie poolshoogte was gaan nemen naar aanleiding van een melding van proble men in de relationele sfeer. Bij dat bezoek werden in het pand 102 planten en de gebruikelijke groeiapparatuur aangetroffen. De spullen zijn in beslag genomen. De bewo ner heeft op het bureau een verklaring afgelegd en mocht daarna weer naar huis. Hij zou al vaker in contact met de politie zijn geweest. MELISKERKE - Bij twee auto-inbraken in Meliskerke en Middelburg zijn gisternacht cd's, geluidsapparatuur en gereedschap gestolen. In Meliskerke werd één auto leeggehaald. Die stond in de Bergstraat. In Middelburg werden twee auto's opengebroken, om de Deurloostraat en de Mosselkreekstraat. MIDDELBURG - Bij de bushalte op cle Kanaalweg in Middelburg ontstond gisteren om 8.00 uur een aanrijding' tussen een auto en een bus. Een 30-jarige Middelburgse verleende geen voorrang aan een, van de bushalte wegrij dende, bus. Beide voertuigen liepen schade op. foto Ruben Oreel de boot moest trekken, toen het aanleg gen net niet lukte. Dat was de eerste tocht. Ik moet er altijd weer aan denken als ik de Dokbrug zie." Zijn bijzondere band met de brug wordt extra duidelijk als een camera tevoor schijn komt. Elke beweging van de Dok brug wordt nauwgezet vastgelegd. Wan neer de wethouder plaatsneemt achter de bediening, schuifelt hij er direct bij. Zou hij niet nog voor één keer de Dokbrug willen draaien? „Oooh, maar ik ben de wethouder al lang voor geweest hoor", klinkt het, „en het voelde weer even groots als toen." door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere houdt maandag in het ge meentehuis in Domburg een the mabijeenkomst over integrale veiligheid en dualisme. Veere is op deze terreinen proefgemeen- te voor de Vereniging Neder landse Gemeenten. Grote rampen zoals de nieuw jaarsbrand in Volendam en de vuurwerkramp in Enschede heb ben voor een omslag in de werk wijze van gemeenten gezorgd. Steeds meer gemeenten passen hun beleid en de uitvoering op het gebied van veiligheid aan. Alles wat enigszins met veilig heid te maken heeft, wordt zo goed mogelijk op elkaar afge stemd of in elkaar verweven. Veere heeft dat inzichtelijk ge maakt door een Nota Integrale Veiligheid op te stellen. Daarin staat precies welke veiligheidsri sico's er zijn, hoe ze worden voorkomen of aangepakt en wel ke organisaties daar bij betrok ken zijn. Het VNG-project 'Slagen voor Veiligheid' waar Veere als proef - gemeente aan deelneemt, richt zich op enkele onderwerpen uit die nota. Voor het project wordt gekeken naar concrete zaken zoals brand veiligheid en rampenplannen. Er wordt onderzocht hoe Veere in de nieuwe werkwijze met de ze thema's omgaat en op welke problemen ze daarbij stuit. Het is de bedoeling dat ook andere gemeenten daar van leren. Tijdens de themabijeenkomst die maandag in Domburg gehou den wordt, komen personen aan het woord die op verschillende manieren betrokken waren bij de totstandkoming van het inte grale veiligheidsbeleid. Een tweede project van de VNG heet 'Vernieuwingsimpuls' en gaat over het nieuwe duale sys teem. In dit systeem zet de ge meenteraad de grote beleidslij nen uit. Het college van B en W zorgt voor de uitvoering. Vanuit het VNG-project wordt Veere daarbij gesteund. Tijdens de bij eenkomst, wordt gekeken wat de rol van de raad is bij het ont wikkelen van het veiligheidsbe leid. De bijeenkomst in het ge meentehuis is om 16.00 uur. AXEL - Restaurant Zomerlust in Axel is een uitermate geschik te locatie voor een casino, vindt de Terneuzense WD-fractic. De eigenaar zou de eetgelegen heid willen verkopen. Hij biedt de gemeente daarmee een mooie locatie om Holland Casino te lokken, stellen de liberalen. De WD'ers, die deze maand een raadsmeerderheid hopen te vin den voor de komst van een casi no, vinden het ook prima als el ders in de gemeente een luxe goketablissement verrijst. Maai de partij denkt dat de komst van Holland Casino 'mede af hankelijk is van de aangeboden locaties'. Dat Oostburgse gezin telt een groot aantal leden. Vandaar dat enkele jaren geleden een grote bus werd aangeschaft. Vanwege de overvloedige ruimte is hel nooit een pro bleem om anderen een lift aan te bieden. Maar of dat altijd veilig is, dat is de vraag. Zo miste pa, die helemaal op ging in zijn redevoering, on langs de 'afrit' bij Waterland kerkje. Opeens reed hij in het hoge groene gras. Onder veel ge lach zette hij de bus, zonder gebruik te maken van zijn spiegels, in de achteruit. De auto die net kwam aangere den bleek echter wit met blau we en rode strepen en een zwaailicht... Het ivas een grote opluchting dat de agenten hoofdschud dend doorreden. Waren ze reeds bekend met de rijkun sten van deze man? De per soon die van de lift gebruik lyiocht maken nu in ieder ge val wel...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9