Terneuzen gelooft weer in behoud PZC Nadenken voor het doel is altijd fout 19 Terneuzense Boys alleen gebaat bij winst op Zaamslag Duels van AZW afgelast Platjouw uitgeschakeld in Eede Titelstrijd mixeddubbel tafeltennis Toernooi voor G-voetballers Oemoemenoe tackelt voor Azië Van Puij velde weg bij Graauw tal en vader Rooy op én en twee ilessure voor 'Oulahrouz uitslagen Gremio koopt nieuwe selectie vrijdag 14januari 2005 oor Eddy van der Hooft iPctPrvan Kouteren [KNEUZEN - Na een onder ging van vier weken wordt tweekeinde de voetbalcompe- jlie hervat. Met Terneuzense 5ys-Zaamslag staat meteen jn van de meest aansprekende jibv's in het zaterdagvoetbal I het programma. Eersteklas- Terneuzen bindt zondag op mi veld de strijd aan met mid- fnmoter TEC. et de winterstop in zicht be- ees Terneuzen zichzelf vier we- n terug een belangrijke dienst lorSVTriborgh met 2-1 terug wijzen. De ploeg van trainer rdian Lekaj verliet daardoor et alleen de laatste plaats, ear won ook wat zelfvertrou- en fee weken absolute inactivi- t hebben Terneuzen ook ugd gedaan, zegt middenvel- irJan Bosman. „We gaan er eer met frisse moed tegenaan, dereen gelóóft weer dat be tid mogelijk moet zijn." lorhet duel van zondag op ei- li veld met middenmoter TEC pen de Zeeuws-Vlamingen jjwege een schorsing geen be ep doen op Mike But en Hila- Chukwugbo, maar is er wèl hoop dat de nieuwe aanwins- ïStefaan Dellaert en Walid lakovani bijtijds speelgerech- dzijn. Eerder dit seizoen ver- ar Terneuzen de uitwedstrijd 13-0, maar die uitslag was dgens Bosman geflatteerd. EC speelde het toen heel slim. i lieten ons komen om vanuit counter toe te slaan." lewel de tegenstander van zon- gop de laatste speeldag voor jaarwisseling koploper OJC palen op een 2-2-gelijkspel id, kent Bosman geen vrees arhet duel van zondag. „Iede- ploegbegint opnieuw. Boven- Enkan in deze klasse iedereen a iedereen winnen. Dat heb- n wij wel tegen SV Triborgh vezen." i de winst op het Soccertoer- aieneen korte vakantie op de ransche Eilanden voor een Evan de selectie staat Terneu- Arjen Oostdijk werd tot beste speler van het Soccertoernooi in Sas van Gent uitgeroepen en kreeg de Osmanovski-trofee uitgereikt. foto Peter Nicolai zense Boys morgen voor een van de belangrijkste wedstrijden van dit seizoen. De tegenvallen de resultaten in de laatste we ken voor de winterstop (een 1-1 -gelijkspel tegen Dinteloord en een 1-2-nederlaag tegen 's-Gravendeel) verplichten de ploeg van trainer Henk Ottens tot een zege op de streekgenoot. Aanvaller Arjen Oostdijk is wat dat betreft stellig: „We moéten winnen als we dit seizoen nog een rol van betekenis willen ver vullen. Zelfs aan een gelijkspel hebben we al niets." Lastige wedstrijd De topscorer gaat uit van een lastige wedstrijd, maar ver wacht tegelijkertijd dat beide ploegen de strijd met open vi zier zullen aangaan. „Zaamslag staat tenslotte maar twee pun ten onder ons. Die zitten ook in een situatie waarin alleen een overwinning telt." In Zaamslag werd het eerder dit seizoen een bloedeloze 0-0, maar voor een herhaling van dat duel hoeft niemand be vreesd te zijn, denkt Oostdijk. „Zo slecht als toen kan het mor gen nooit zijn." Terneuzense Boys kan morgen geen beroep doen op Jan-Gerard Hartman en doelman Guido Vinke. Ook bij Zaamslag gaat iedereen ervan uit dat de wedstrijd van morgen méér te bieden zal heb ben dan de eerste confrontatie van dit seizoen. „Voor de winter stop waren we goed bezig, met vier overwinningen in een reeks van vijf wedstrijden", legt verde diger Jim de Jongh uit. „Als we morgen winnen, haken we defi nitief aan bij de subtop en doen we weer mee. Dat willen we alle maal maar al te graag." Hoewel Zaamslag op volle oor logssterkte kan aantreden, is de ploeg niet in het voordeel bij Terneuzense Boys, denkt De Jongh. „Wij hebben aan het Soc certoernooi een goed gevoel overgehouden, maar dat geldt ook voor Terneuzense Boys. Zo groot zijn de krach ts'verschillen ook niet dat je een favoriet kunt aanwijzen. Ik mag alleen hópen dat wij zullen winnen." Zaterdag-derdeklasser Spui gaat morgen op bezoek bij ZSC'62 voor wat een zespunten- wedstrijd heet te zijn. Na drie nederlagen op rij is de ploeg van trainer Rob Liplijn alleen ge baat bij een zege op de directe concurrent in de strijd om lijfs behoud. Breskens In de derde klasse A van het zon dagvoetbal waren kort voor de winterstop RIA W., HW'24 en Breskens van slag. RIA W. reist zondag af naar BSC, dat uit de eerste twaalf duels vier punten meer vergaarde. HW'24 speelt uit tegen Zeelan- dia Middelburg. Breskens ont vangt op eigen veld Patrijzen, dat enkele routiniers terug haal de en zich in een gewijzigde sa menstelling enigszins heeft opge werkt. Arno Zwegers weet dat de kracht van Patrijzen in de te genaanval ligt. „We hebben er uit heel geflatteerd van verlo ren. We hadden voortdurend een veldoverwicht, maar zij schoten ze er na snel uitgevoer de counters heel gemakkelijk in." Zwegers verwacht niettemin dat Breskens op de aanval zal spelen. „Als we gelegenheid krij gen om het spel te maken, zullen we dat toch doen. We zullen al leen heel goed moeten oppassen voor hun tegenaanval." Het op de vierde plaats geklasseerde Steen speelt op eigen veld tegen RCS, dat de tweede plaats in neemt op de rangschikking. AXEL - Alle wedstrijden van de voetbalvereniging AZVY gaan morgen niet door. Het bestuur heeft hiertoe besloten wegens het het overlijden van Willy StaUard. De 51-jari- ge Stallard was vele jaren speler, elftalbegeleider en later penningmeester van de vereniging. Hij was al enige tij'd ziek. EEDE - Theo Platjouw is in de tweede ronde van het Grand Prix toernooi driebanden in Eede uitgeschakeld. Zijn partijmoyenne van precies één was niet voldoende om Johnny Tanghe van de winst af te houden. Tanghe, die 22 caramboles moest maken, voltooide zijn aantal in slechts 43 beurten. Het was niet de beste partij van de avond. Fons Baart had vier beurten minder nodig om Arie Vink, de winnaar van cle eerste editie dit seizoen, met 30-23 te verslaan. Ook Terneuzenaar Frits Bakker was aardig op dreef. Hij versloeg in 42 beurten Leen de Koning (45-28). Eveneens binnen de vijftig beurten (46) was de winstpartij van Jack de Maat op Koos Zwanink. MIDDELBURG - Sinds de samenvoeging van de afdeling Zeeland met het grootste deel van de afdeling Brabant worden de Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen niet meer gehouden. Middelburg is nu jaarlijks het toneel voor een surrogaat van het titeltoernooi: de Open Zeeuwse kampioenschappen mixeddubbel. Zondag staat in de Zandkuil dat toernooi op het programma. Bij de titel strijd zijn enkele vernieuwingen doorgevoerd. De games gaan topt elf en er wordt met een grotere bal (40 millime ter) gespeeld. Het toernooi begint om 9.45 uur. GOES - Het district Zuid I van de KNVB houdt zaterdag in Goes een toernooi voor G-voetbalteams. Elf verenigin gen uit Zeeland en West-Brabant zullen hier aan mee doen. Er wordt in Sportpunt Zeeland gespeeld op B- en C-niveau. Het toernooi begint om 9.45 uur. Rond 16.00 uur is de prijsuitreiking door oud-atlete Nelly Cooman; die tegenwoordig ambassadrice is van de Nebas/NSG. GOES - De spelers van het Middelburgse Oemoemenoe dragen dit weekeinde hun steentje bij voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. In de thuiswedstrijd tegen LS- RG wordt elke tackle op de Leidse studenten gesponsord. Het totaalbedrag zal worden overgemaakt op giro 555. GRAAUW - Trainer Laurent van Puijvelde verlaat aan het eind van het seizoen voetbalvereniging Graauw, dat de zesde plaats in de vijfde klasse inneemt. Graauw-voor- zitter Jos de Block: „Van Puijvelde is tegen het eind van het seizoen tweeëneenhalf jaar trainer bij ons. We zijn dik tevreden over zijn werk. We hadden een paar fantas tische jaren. Toch vinden we als bestuur dat het tijd is voor een nieuw gezicht voor de groep." ITS - Zoon Gerard en vader de Rooy zijn gisteren in de rtiende etappe van de Dakar Dy als eerste en tweede geëin- [dbij de vrachtwagens. Een itre Nederlander, Hans h, werd vijfde. Gerard de ov won ook al de twaalfde ppcvan de rally. R bleef tweede in het klasse- sit. maar won wel een kwar- rop de Russische leider Kabi- Diens marge met Bekx is te nog altijd uiterst riant: if»2 uur en 40 minuten, ephane Peterhansel won in a Mitsubishi de dertiende Jppe voor auto's. Het was de frde etappewinst van de aasman. Hij legde de klasse van 370 kilometer Bamako en Kiffa in Mali pa een tijd van 3 uur, 30 minu ien 7 seconden. ja land- en teamgenoot Luc ip'nand werd tweede op 4 mi- ten en 17 seconden. De derde was voor de Zuid-Afri- an Giniel de Villiers (Nissan), 1 minuten en 59 seconden ter nodig had dan de winnaar. klassement ver nette Peterhansel zijn voor- mag op Alphand tot 27 minu ien 33 seconden. Ide motorrijders ging de zege ar Andy Caldecott. De Austra- op zijn KTM 3 uur, 51 teen en 41 seconden nodig, fransman David Frétigné gde beslag op de Hij had 2 minuten seconden meer nodig. De tekaan Chris Blais (KTM) erd derde op 3 minuten en 32 enden. te algemeen klassement J2t de Fransman Cyril Des- nog altijd eerste. ANP/AFP AMBURG - Verdediger Kha- Boulahrouz is gisteren tij- J*ns de training van zijn club i burger SV geblesseerd ge staan zijn schouder. 16 Nederlandse international pnhard in botsing met doel- Pieckenhagen. Daarbij tee de schouder van de 23-ja- pspeler uit de kom. De clu- jj» van HSV constateerde een tekking in het schouderkap- «Gelukkig zit er geen scheur- in het bandapparaat. Toch jW hij wel even rustig aan en .stelde de medicus. ANP Clinge heeft zondag wat recht te zetten in duel met Hontenisse Davy van Puyvelde van Clinge en Gyon Assélman van Hontenisse zijn vriende lijk tegen elkaar. Maar schijn bedriegt. Van Puyvelde, met zijn negentien jaar de jongste van de twee, wordt voor de fo to gevraagd de achterkant van zijn shirt te tonen, met daarop de naam VV Clin ge. „Laat jij de clubnaam maar zien, dan pakken wij de drie punten wel", voegt Asselman, 33 jaar, zijn opponent van zondag fijntjes toe. door Jack Begijn CLINGE - Davy van Puyvelde reageert als een gebetene op de woorden van As selman. Het gezicht staat strak. „Ik lach zondag wel om kwart over vier." De toon is gezet en belooft veel voor de streekderby in de vierde klasse, waarbij beide ploegen de punten hard nodig heb ben. Zowel Hontenisse als Clinge staat onderaan in het rechterrijtje. Alleen Zeeland Sport en Axel staan er nog be roerder voor. Degradatie ligt dus op de loer. Daar willen Van Puyvelde en Assel man echter niet over nadenken, laat staan over praten. Gyon Asselman wil immers nog een tijd je spelen op het niveau van tenminste de vierde klasse. Als de leeftijd het ten minste toelaat. „Op de looptraining laat ik de meeste spelers ver achter me. Het is maar hoe je je voelt. Ik ben zeker niet van plan te stoppen. Tenzij onze nieuwe trainer voor volgend jaar, Paul Kou wij zer, het niet meer in me ziet zitten en met jeugd verder wil." Maar met de af lossing van de wacht, trainer Paul de Kort stopt, zit hij niet in zijn maag. „Voor de jeugd is het wel eens goed dat er een trainer van buitenaf komt." Ook Davy van Puyvelde weet dat zijn Clinge volgend jaar met een andere trai ner aan de slag moet. Het duo De Block/Van Craenenbroeck houdt het na drie jaar voor gezien. Dat was destijds ook zo afgesproken. „Hun werk zit er dan op. Ze hebben het goed gedaan. Al leen moeten we dan wel in de vierde klasse blijven." Brace Van Puyvelde speelt voor het tweede sei zoen in het eerste van Clinge. Meestal als spits, maar als het moet ook als linksbuiten. In de jeugd leek zijn voet balcarrière een vroege dood te sterven. Op dertienjarige leeftijd scheurde zijn kruisband af. Een periode van fysiothe rapie volgde. Daarna volgde een perio de van spelen met een brace. „Nu speel ik al een tijdje zonder brace. Een kruis band heb ik niet meer. Het gaat goed." Zijn uitspraak klopt hij, bijgelovig als hij is, af op de houten tafel. Door de zware blessure kregen zijn maatschap- Davy van Puyvelde (links) speelt zondag met Clinge tegen het Hontenisse van Gyon Asselman. foto Peter Nicolai pelijke plannen een andere wending. De hoop om ooit sportleraar te worden spatte als een zeepbel uiteen. Dan over zijn links- en rechtsbenigheid: „Ik ben puur links. Mijn rechter bengelt er maar een beetje bij." En wat meer genu anceerd: „Maar als ik voor het doel sta, dan denk ik niet na. Dan maakt het mij niet uit of de bal voor mijn linker of rechter ligt. Gyon Asselman, de routinier, is bele rend voor zijn tegenstander. „Naden ken bij het schieten op doel is altijd fout", weet de aanvallende middenvel der van Hontenisse. „Vroeger schopte ik er tien of twaalf in per seizoen. De laatste jaren ben ik minder productief. Op dit moment ben ik echter wel topsco rer van het team met vier doelpunten. Dat zegt genoeg. Scoren is een pro bleem. Het manco van Hontenisse is, dat we eigenlijk nooit een veel scorende spits gehad hebben." Davy van Puyvelde is klein van stuk en maakte tot nu toe drie pingels in de com petitie- en bekerduels. „Vorig jaar had ik er tien in liggen. Dat ik zo klein ben, heeft z'n voor- en nadelen. Door mijn postuur ben ik beweeglijker dan ie mand van twee meter. Langs de andere kant leg ik het fysiek soms af in de duels." Gyon Asselman moet het vooral van zijn loopvermogen hebben. „Ik loop overal en maak veel kilometers. Soms wel eens te veel. Wij hebben echter ook spelers in de ploeg die te weinig lopen, die het al gauw makkelijk vinden. Ik ben een winnaar. Dat is toch geen ver keerde instelling? Als we verliezen, kan ik flink de smoor in hebben. Dat geldt ook voor een trainingspartijtje. Vooral als er dan spelers zijn die er weinig of niets aan doen. Dat zeg ik ze dan ook." Oefenpotje Hontenisse overwinterde rustig en deed niet veel tijdens de winterstop. Een paar keer trainen en een oefenpotje te gen Kieldrecht, dat met 5-0 verloren ging. Clinge was actiever. In de manege van Heikant werd een toernooi vijf-te gen-vijf afgewerkt, het soccertoernooi in Sas van Gent kwam voorbij, jong speelde tegen oud en er werd tegen Graauw geoefend. Voor Clinge betekent de terugwedstrijd een revanche voor het gelijkspel in ei gen huis aan het begin van de competi tie. De rood-witten gaven toen tien mi nuten voor tijd een 2-0-voorsprong uit handen, nadat Jurgen Ras een rode kaart had gekregen. Van Puyvelde: „Achteraf mochten we zelfs nog blij zijn dat Hontenisse in de slotfase alsnog de volle winst niet pakte. Want dat was beslist mogelijk." Hontenisse kampt momenteel met een waslijst aan blessures. En dat laat zich gevoelen. Asselman: „Op dit moment kunnen we geen elf volwaardige spelers opstellen. De jeugd die ingepast moet worden komt fysiek te kort en is er con ditioneel nog niet klaar voor. Spelen bij de senioren is toch even iets anders." Van Puyvelde is positiever over de spe lersgroep. „We hebben een sterke selec tie. Een aantal jeugdspelers klopt aan de deur. Het zal dringen worden na de winterstop." Over één ding zijn de beide voetballers het eens. Voor hen hoeft geen van beide ploegen te degraderen. Maar dat wil niet zeggen dat de punten zondag ca deau gegeven worden. „Wij winnen. Kat in het bakkie", zegt Gyon Asselman. „Zulke uitspraken doe ik niet", brengt Van Puyvelde in. „La ten we eerst maar eens voetballen. Dan zien we wel verder." Kayes. Dakar Rally, 13e etappe Ba mako - Kayes, 370 kilometer. Au to's: 1. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 3.30.07, 2. Alphand (Fra) Mitsubishi 4.17, 3. De Villiers (ZAf) Nissan 7.59, 4. Magnaldi (Fra) Honda 9.19, 5. Roma (Spa) Mitsubishi 11.43, 6. Kleinschmidt (Dui) VW 12.08, 26. Van Vliet (Ned) Landrover 1.01.22. Algemeen klasse ment: 1. Peterhansel 44.35.20, 2. Alp hand 27.33, 3. Kleinschmidt 1.30.55, 4. De Villiers 4.15.32, 5. Saby 8.59.57, 6. Roma 9.15.11, 21. Van Vliet 26.20.28. Motors: 1. Caldecott (Aus) KTM 3.51.41, 2. Frétigné (Fra) Yamaha 2.06, 3. Blais (VSt) KTM 3.32, 4. Cox (ZAf) KTM 4.29, 5. De Azevedo (Bra) KTM 5.32, 6. Pujol (Spa) KTM 7.01, 18. Ver hoeven (Ned) Yamaha 31.46, 25. Ver hoef (Ned) KTM 44.32, 37. Brouwer (Ned) Yamaha 55.38, 43. Karsmakers (Ned) KTM 01.01.39. Algemeen klasse ment: 1. Despres (Fra) 39.13.03, 2. Co ma (Spa) 16.06,3. Cox (ZAf) 20.39, 4. Pu- jol (Spa) 21.06, 5. Frétigné (Fra) 34.05, 6. Caldecott (Aus) 41.05, 16. Verhoeven 5.47.31, 21. Verhoef 8.49.16, 26. Brou wer 11.00.46, 45. Karsmakers 23.39.00. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 4.27.38, 2. Jan de Rooy (Ned) DAF 18.50, 3. Duisters (Bel) DAF 31.23, 4. Tsjagin (Rus) Kamaz 33.17, 5. Bekx (Ned) DAF 36.03, 6. Reif (Oos) MAN 36.12. Algemeen klassement: 1. Kabirov (Rus) DAF 60.32.35, 2. Bekx 2.40.20, 3. Sugawara (Jap) Hino 6.02.43, 4. Vismara (Ita) Mercedes 6.12.38, 5. Jan de Rooy 7.32.32, 6. Gerard de Rooy 10.11.15. Eede. Derde Grand Prix toernooi driebanden Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Tweede ronde (eerstgenoem de wint): Johnny Tanghe-Theo Plat jouw 22-43 (43 beurten), Jack de Maat-Koos Zwanink 35-28 (46), Harold Pluym-Ruud van Velzen 35-21 (57), Frits Bakker-Leen de Koning 45-28 (42), Fons Baart-Arie Vink 30-23 (39), Theo Freij- zer-Romain Goethals 27-28 (53). Goes. Indoor Zeeland springen paar den. Internationaal 1.30m direct op tijd: 1. Willem Greve, Raimond (Haaks bergen) 52.38; 2. Sandy den Exter, Ra chel (Kortgene) 53.38; 3. Wesley Heij- dens, Górlitz 54.10; 4. Arnold Boere- kamps, Ciscow's Msilc-.v (Eersel) 54.53; 5. Wil Schellekens, Stapp's Phentagera (Esbeek) 58.08. ZZ (25+) klassiek: 1. Geert Moerings, Ralvesther (Roosendaal) 0/0/31.55; 2. Jack Neefs, Parodie (Sprundel) 0/0/34.57; 3. Jan de Visser, Orphan (Woensdrecht) 0/0/40.30; 4. Johan Ker- stens, Kawanula Le Sursaut (Heerle) 0/4/34.39; 5. Bianca van Beers, Pino Col- lado (Sprundel) 0/4/35.49. ZZ (25+) jacht: 1Rogier Linsen, Majoor (Kessel) 52.98; 2. Leon Thijssen, Ibis (Baarlo) 54.51; 3. Geert Moerings, Ralvesther, 55.41; 4. William Laarakkers, Flexpouen Campari (Ottersum) 56.90; 5. Pieter Mar- tijn de Bruijn, Rythem (Driebergen) 56.95. Z (25+) klassiek: 1. Dave Maarsen, Roos T (Wellerlooi) 0/0/30.12; 2. Caro- lein Lankester, Romaica (Meyel) 0/0/31.04; 3. Geert Moering, llona, 0/0/31.31; 4. Johan Kerstens, Nick Skel- ton, 0/0/31.89; 5. Jack Neefs, Verdi's Val- staff Wonderland, 0/0/33.30; 9. Sandy den Exter, Pasadoble, 0/0/38.04. Z (25+) jacht: 1. Jack Neefs, Blom's Orient de L'Espace, 54.51; 2. Wil Schellekens, Stapp's Ronaldo, 55.42; 3. Jack Neefs,, Verdi's Fallstaff Wonderland, 55.50; 4. Guus Kouters, Gamethist (Kruisland) 56.36; 5. Mandy Grootegoed, Ultra Light E (Kruisland) 56.78. 11Sandy den Exter, Pasodoble, 60.20. KWPN/KNHS Hengstencompetitie. Klasse Z/ZZ: 1. Gerald Geesink, Casco, 0/0/37.14; 2. Esther Blekkink, Royal Star, 0/4/34.40; 3. Jack Ansems, Orlando, 0/8/68.49; 4. Morten Djupvik, Besse- meind's Casino, 0/16/35.41. M: 1. Ro bert Vos, Empire, 0/0/34.66; 2. Willem Greve, Sjapoo, 0/0/34.95; 3. Marcel de Boer, Sydney, 0/0/37.44; 4. Wout-Jan van der Schans, Sibon W, 0/0/39.37; 5. Angelique Hoorn, Platino, 0/0/42.84. B3S3ÜSE Lucky Day 3604: 15-17-18-20-23-25- 26-34-35-37-38-44-48-52-53-56-64-68-72 -80 (onder voorbehoud). Melbourne. Australian Open, kwali ficatietoernooi. Mannen, eerste ron de: Van Gemerden (Ned) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 7-6, Middelkoop (Ned) - Su zuki (Jap) 6-2 2-61-6. Vrouwen, eerste ronde: Krajicek (Ned) - Dubois (Can) 6-4 6-3, Tamaëla (Ned) - Kleinova (Tsj) 6-3 6-0. Melbourne. Kooyong Classic, invita- tietoernooi: Roddick (VSt) - Agassi (VSt) 6-5 opgave Agassi, Nalbandian (Arg) - Gaudio (Arg) 6-3 6-1, Massu (Chl) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-4. Sydney. Mannen. Kwartfinales: He witt (Aus/1) - Thomas Johansson (Zwe/7) 6-1 7-6 (4), Minar (Tsj) - Pavel (Roe/4) 2-6 7-6 (5) 6-4, Stepanek (Tsj) - Lopez (Spa/5) 6-3 6-2, Mirnyi (WRu) - Dent (VSt/8) 3-4 opgave Dent. Vrouwen, kwartfinales: Dementieva (Rus/3) - Schnyder (Zwi/7) 6-4 1-6 6-1, Shuai (Chn) - Petrova (Rus/5) 6-3 4-2 op gave Petrova, Molik (Aus/6) - Zuluaga (Col) 6-1 6-2, Stosur (Aus) - Davenport (VSt/1) walkover. Auckland. Mannen. Kwartfinales: Olivier Rochus (Bel) - Coria (Arg/1) 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/5) - Ginepri (VSt) 6-3 6-4, Chela (Arg/6) - Starace (Ita) 6-1 7-6 (5), Hernych (Tsj) - Acasuso (Arg) 6-4 7-5. Canberra. Vrouwen. Kwartfinales: Czink (Hon) - Weingartner (Dui) 6-3 6-4, Lee-Waters (VSt) - Barna (Dui) 6-4 6-2. EHSMB&agiBMHWHHSB Oefenduels. Vale do Garrao (Por): NAC - FC Zwolle 1-5 (1-3). Barakat 0-1 (eigen doel), Janssen 0-2, Cornelisse 1-2 (strafschop), Esajas 1-3, Lim-Duan 1-4, Lim-Duan 1-5. Belek (Tur): De Graafschap - Helmond Sport 1-1 (1-0). Magno 1-0, Wau 1-1. DEN HAAG - Gremio wil zes spelers kopen om de selectie op sterkte te brengen. Niet zo op merkelijk, ware het niet dat de Braziliaanse voetbalclub al der tien nieuwelingen heeft aange trokken. De club uit Porto Alegre heeft het team dat afgelopen seizoen degradeerde uit de hoogste divi sie vrijwel volledig ontmanteld. Zelfs aanvaller Claudio Mejo- laro mag weg. Hij was een van de weinigen die Gremio nog een beetje kleur gaf met negentien competitiegoals. Gremio was in de jaren negen tig, onder leiding van coach Sco- lari, toonaangevend in Brazilië. In 1995 wonnen de Brazilianen de Copa Libertadores, de Zuid- Amerikaanse Champions Lea gue. In het duel om de wereldbe ker verloor Scolari's ploeg na strafschoppen van Ajax. Ronal- dinho begon in 1998 zijn prof loopbaan bij Gremio. GPD/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39