luist geeft ontheffing autorally Op visite bij de dieren op de Zuidpool Sandeschool zegt openingsreceptie af ZC 2C WIJ RUIMEN OP 30% - 50% KORTING PZC 11 Plan vijfsterrenhotel al direct omstreden arcours deels verlegd naar voormalig veerplein eiefietconcert protestantse rk Hoek agenda AAZET Afscheid Verhage van ROC Geen vergoeding voor alle klanten Politie waarschuwt voor oplichters OM in beroep tegen disco-eigenaar tot 31 januari Kom kijken in onze etalage. ^niitBareman jiOKKE-HEIST - Burgemees- f l Lippens van Knok- .Heist begint aan een hopelo- 0ii>sie. Daarvan is voorzitter gero van de vereniging Hore- jliddenkust Vlaanderen vast [rtiiigd. Lippens' Compagnie i Zoute heeft het vermaarde isterrenhotel La Réserve in gemeente gekocht. Lippens het slopen en vervangen Ir een vijfsterrenhotel. jwFrank van Cooten vrijdag 14 januari 2005 Het nieuwe hotelcomplex moet 120 tot 140 kamers tellen. Het huidige hotel telt 110 kamers. Het prestigieuze hotel aan de Elisabethlaan werd in 1949 ge bouwd en dertig jaar later uitge breid met een waterkuuroord. Burgemeester Lippens noemt de aankoop 'een privé-zaak'. Wor den de bouwaanvraag en de mo gelijke aanpassing van het be stemmingsplan in de gemeente raad besproken, dan is Lippens even niet aanwezig. „Ik wil niet dat de Compagnie straks wordt nagewezen omdat ik bepaalde zaken als burgemeester heb doorgedrukt", zegt hij. Luxe appartementen In het nieuwe complex wordt ook ruimte gecreëerd voor luxe appartementen. Lippens denkt dat het nieuwe hotel zijn ge meente extra impulsen zal ge ven. Horecavoorman Bero heeft hoofdschuddend kennis geno men van de plannen van Lip pens. „De kwaliteit van de kust- hotels is de afgelopen vijftien jaar wel flink gestegen, maar een vijfsterrenhotel kan bij ons niet overleven", weet hij zeker. Door veiligheidsmaatregelen en andere regelgeving daalde het aantal hotels en pensions de af gelopen jaren spectaculair. In Oostende bijvoorbeeld liep dat aantal terug van 180 naar 55 overnachtingsgelegenheden. Vol gens Bero is de concurrentie van Spaanse, Turkse, Griekse en Egyptische touroperators en ho tels moordend. „Sterren eisen een bepaalde kwaliteit. En extra personeel. Dat kost ontzet tend veel geld. Niet elke hotel gast, al is hij kapitaalkrachtig, wil daarvoor een kleine twee honderd euro neertellen." Vol gens hem hebben vijfsterrenho tels alleen overlevingskansen in wereldsteden als Londen, Parijs en bijvoorbeeld Madrid. „Zelfs in Knokke is er te weinig kapi taalkrachtig publiek om zo'n luxe hotel rendabel te maken." ULST - Als het aan het dage- sgemeentebestuur van Hulst I,wordt ook dit jaar de auto- f lly gereden in het land van ,s iht. Het college wil de organi se van het evenement een ont- fling verlenen in het kader a He wegenverkeerswet. Mrgklachten: k Ï00-0231 231 'maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; Wags tot 12.00 uur edactie UWS-VLAAN DEREN fiAlexanderlaan 45 a 'Stbus 145 =30ACTERNEUZEN *0115-645769 k 0115-645742 nl !néHoonhorst (chef) 'MBareman ■ynond de Frel van Stee pakker (sport) 3,Ja'eloo16 Ktbus 62 ^AB HULST (0114)372776 (0114)372771 redhulst@pzc.nl van Doorsselaer ÖffRALE REDACTIE ll5'ionspark 28 '°ïtbus 31 (00AA GOES I f (0113)315500 (0113)315669 to* redactie@pzc.nl 'ternet ^vpzc.nl ^il: web@pzc.nl De aanvraag en het ontwerp-be- sluit liggen met ingang van 17 ja nuari tot en met 13 februari ter inzage op het stadskantoor. Sinds het dodelijk ongeval tij dens de rally van 2002 regent het ieder jaar protesten van be woners in met name het ooste lijk deel van Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Een dergelijk evene ment zou niet thuishoren op de smalle polderwegen. Verkeersveiligheid Ook volgens waterschap Zeeuws-Vlaanderen is de ver keersveiligheid in het geding. Twee keer moest de rechter er aan te pas komen om de rally toch door te laten gaan. Naar aanleiding van het protest is het parcours dit jaar drastisch aan gepast. Ook het waterschap werkt nu mee. Daarom is een gang naar de rechter dit jaar niet te verwachten. De rally op zaterdag 23 april wordt nu deels verreden op het voormalige veerplein in Perkpol- der. Daarnaast is de Baude- loodijk uit het parcours ge haald. De deelnemers rijden dit jaar in totaal negen klassementsproe ven met een totaal van 155 wed- strijdkilometers. De rallysprint bestaat uit vier klassementsproe ven met een lengte van ongeveer zestig kilometer. Het service park verhuist van Hulst naar het voormalige veerplein. Het oude veerplein is ook het terrein van de landelijke klassement sproef. De jaarlijkse autorally wordt sinds 1991 gereden. lennepkwekerij ÖRDGOUWE - De politie msdagavond in de iwstraat in Noordgouwe een iiepkwekerij ontmanteld. De o4 iiie kwam naar het pand na i? i melding van problemen in B relationele sfeer. Er werden planten en de gebruikelijke ('apparatuur aangetroffen, spullen zijn in beslag geno- Tuck kantelt bij rgen op Zoom IGEN OP ZOOM - Een anse truck met oplegger, ge in met geperst hardhout, is eravond op de A58 in de anichte bocht bij Philip Mor bergen op Zoom) gekanteld. iauffeur bleef ongedeerd, ongeluk gebeurde rond tien acht in de richting Zee- De vrachtwagencombina- 'e precies in het weg- links van de twee rij stro- Het verkeer kon zodoende erechterrijstrook afgewik- rorden. K - De protestantse kerk Hoek houdt zondag een fietconcert onder het motto ien naar elkaar'. De op- wordt overgemaakt giro 555 ten bate van de iloffers van de zeebeving in '15.00 uur treden verschil- ïkoren en solisten op, waar- 115 f de Westerschelde Big de gospelgroep Or Ta- de harmonie Elk Naar Krachten en het gemengd 'Cantate Deo. De presenta- jin handen van Henk Sierse- tntree bedraagt tien euro volwassenen en vijf euro kinderen. Hansje Kamphorst toont het gewei van een Eland dat ze heeft gevonden op Spitsbergen, door Piet Kentin HOEK - Op 29 januari vertrekt vanuit Ushuala, op het uiterste puntje van Ar gentinië, het Nederlandse zeilschip Abel Tasman voor een reis van drie we ken naar Antarctica. Een van de acht opvarenden is de 68-jarige Hansje Kamphorst uit Hoek. Al vijf keer eerder was zij passagier op de tweemaster. Ze bezocht de Noordpool, Alaska, Nieuw-Zeeland en de Azoren. Op het schip Abel Tasman mogen passa giers de handen uit de mouwen steken, maar het hoeft niet. Er wordt wel op ge rekend dat iedereen aan boord mee helpt met schoonmaken, koken en cor vee. Geen vakantie dus waarvan er der tien in een dozijn zitten. „Juist daarom kom je op plaatsen waar de natuur z'n gang gaat en de dieren nog onbevangen leven", vertelt Kamphorst. Ze reist samen met vier andere mensen. „We vertrekken van Schiphol via Ma drid naar Buenos Aires, overnachten daar en vliegen de volgende dag naar Ushuala. Van daaruit vertrekt het schip voor drie weken naar het Zuidpoolge bied." De Abel Tasman is eigendom van Jack Homma en Gerda Hoekstra. Zij hebben het schip een aantal jaren geleden ge kocht, opgeknapt en ingericht voor dit soort reizen.. „Er is ook een gids aan boord zodat we in totaal met z'n achten zijn." Het doel van de reis is om kennis te ma ken met de natuur op de Zuidpool. „Het is voor mij de zesde keer dat ik met hen meevaar. Eerdere reizen hebben me ge leerd dat zij de echte natuur willen la ten zien. Dat betekent ook dat je tegen een stootje moet kunnen. Je moet soms de kou trotseren, veel lopen als je er gens aan land gaat, klimmen, klauteren en nat en vies durven worden. Maar je komt dan ook op plaatsen waar de ge wone toerist absoluut niet komt. Je bent tijdens zo'n reis als het ware één met de natuur." Als voorbeeld stipt Hansje Kamphorst haar eerdere reis naar Spitsbergen aan. „We voeren toen op de tachtigste breed tegraad. Ik weet nog goed dat we heel rustig door kleine ijsblokjes zeilden en het getinkel van die ijsblokjes hoorden. Dat is een fantastische ervaring. Maar ook de enorme ijsbergen waar je tussen door vaart en de wandelingen op de glet sjers zijn indrukwekkend. Je voelt je dan echt heel klein, dat is onbeschrijfe lijk." Om samen met 'vreemde' mensen drie weken op een schip te zitten, is voor haar nooit moeilijk geweest. „Eigenlijk moet je gestoord zijn om dit te doen", zegt ze lachend. „Het zijn allemaal men sen die dezelfde uitdaging zoeken. En als ik straks aan boord kom en Jack en Gerda weer zie, is het net. of ik een beet- foto Peter Nicolai je thuiskom. Zij doen echt alles om het ons naar de zin te maken. Tijdens zo'n reis zie je soms dagen helemaal nie mand. Behalve de dieren die er thuisho ren. Ik noem dat op visite gaan bij de dieren. Dat is erg speciaal." Op haar eerdere reis naar Spitsbergen kwamen ze wel andere mensen tegen. „Toen wij in een baai lagen, dook er plots een cruiseschip op. Een enorm kas teel met honderden passagiers en nog meer bemanningsleden. Wij zaten daar eenvoudig onze maaltijd te gebruiken terwijl de vele donker gekleurde matro zen voor de dames en heren passagiers een 'noodbrug' prepareerden zodat zij op het gletsjerijs konden komen. Vervol gens werd er een barbecue georgani seerd en mochten degenen die dat wil den een met pijlen aangegeven route over het ijs wandelen. Nou, zo hoeft het voor mij niet. Ik hou er meer van om met de zodiac van het schip naar een ijs schots te varen, er wat zoet oerijs af te breken om vervolgens een lekkere whis ky on the rocks te drinken", zegt de Hoekse. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De nieuwbouw van de Sandeschool in Kloosterzande zou eind deze maand met een receptie officieel worden geopend. Maar directeur G. Blaeke ziet daar van af. Hij vindt het niet kies dat op de school in Kloosterzande feest (Advertentie) K KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.N|^ Kapelle -Tel. 0113-33ft33i3 wordt gevierd, terwijl in Azië veel scholen door de ramp zijn verwoest. In een brief heeft hij alle genodigden voor de ope ningsreceptie van zijn besluit op de hoogte gebracht. „Op deze wijze zou ik u willen uitnodigen om eind van deze maand feestelijk de prachtige uitbreiding van onze school mee te vieren", stelt Blaeke in de brief. Onwezelijk „We willen er echter geen feeste lijk tintje aan geven gezien het feit dat aan de andere kant van de wereld zo veel geld nodig is. De gedachte is een beetje onwe zenlijk dat wij een luxe nieuw bouw aan het openen zijn, plant jes krijgen, flesjes wijn en ca deaubonnen, terwijl daar zo veel nieuwe scholen van de grond af aan moeten worden op gebouwd." Blaeke kwam daarom op het idee de genodigden te vragen in plaats van een cadeaubon of bos je bloemen geld over te maken op het rekeningnummer van de school. De Sandeschool voegt de gestorte bedragen dan samen met het geld dat de school an ders kwijt zou zijn geweest aan de openingsreceptie. Met de opbrengst wil de Sande school meehelpen een school in een van de getroffen gebieden op te bouwen, Dat kan door het kopen van bouwstenen. Een steen kost vijftig euro. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bin go; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, creatief, biljarten; 16.00 uur: Zitgymnastiek; 20.30 uur: Open huis dansschool Adrie Hamelink; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; 13.30 uur: ANBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: KBO koersbal: HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur; Country line dan ce voor beginners; 20.00 uur: Country li ne dance voor gevorderden; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Dansmiddag met volksdan sen en line dansen; 19.30 uur: Gezel- schaps dansen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 14.30 uur: Biljarten; Kantine HVV'24,19.30 uur; Kaarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Voorstelling cabaretgroep GOES - T. Verhage-van der Endt heeft gisteren officieel afscheid genomen van het ROC Zeeland. Ze is enkele tien tallen jaren aan dit Zeeuwse onderwijsinstituut verbon den geweest, het laatst als lid van het college van bestuur. Verhage verruilt het ROC voor een functie als wethouder voor de PvdA in Vlissingen. In verband met haar verschil lende (bestuurlijke) onderwijsfuncties binnen- en buiten Zeeland kwamen heel wat mensen afscheid van haar ne men. Verhage begon haar onderwijsloopbaan als lerares naaldvakken. SLUIS - Burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis vinden niet dat iedere klant van Delta NV een tege moetkoming van vijftig euro moet krijgen naar aanlei ding van de administratieve wanorde bij het energiebe drijf. Dat schrijft het college aan raadslid L. Baarends van Dorpsbelangen Toerisme, die eind december wa gen stelde aan de gemeente Sluis, één van de aandeelhou ders van Delta. Het bedrijf wil als tegemoetkoming vijftig euro uitbetalen aan gedupeerden, die een klacht hebben ingediend over de facturering. Baarends vond 'dat ook op de bankrekeningen van niet-klagers een bedrag moest worden gestort. „Wij zijn van mening dat de betaling van een vergoeding aan klanten die langer dan drie maanden problemen met de facturering hebben gehad, valt te billij ken. Een bedrag van vijftig euro lijkt ons een redelijke vergoeding", schrijft het college. „De uitbetaling vindt niet alleen plaats aan de klagers. Iedereen die langer dan drie maanden problemen heeft ondervonden, komt in aan merking voor dit bedrag. Als particuliere klanten daad werkelijk een hogere schade hebben geleden, wordt dit via maatwerk opgelost." GOES - De politie waarschuwt ondernemers voor oplich tingspraktijken door een organisatie die zichzelf aan duidt als: Nationale Bezorg Service (NBS). Enkele onder nemers in Zeeland hebben de afgelopen dagen een fax van de instantie ontvangen, waarin melding wordt ge maakt van een groot pakket dat moet worden afgeleverd. De ondernemers worden verzocht een (duur, internatio naal) telefoonnummer te bellen om hiervoor een afspraak te maken. MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Middelburgse politie rechter in de strafzaak tegen een 42-jarige eigenaar van een discotheek in Renesse. De man, die in Waalwijk woont, is voor openlijke geweldpleging veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Het OM is het daarmee oneens, om dat de straf onvoldoende recht doet aan de ernst van het geweldsdelict. Daarnaast is het OM ervan overtuigd dat de verdachte ten onrechte is vrijgesproken van het stelen van flessen wijn bij een naastgelegen restaurant en van de vernieling aan de scooter van de restauranthouder, met wie de man een ernstig verstoorde verhouding heeft. De horeca-ondernemer reed vorig jaar in Renesse op zijn scooter toen hij een groep jongeren uit de Achterhoek te genkwam. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een van de jongens door de verdachte fors werd toegetakeld. (Advertentie) x <d cd <D x_ co E cn co n n cd c Q. een onbezorgd 2005. zo ruimen we de eerste weken j van het jaar drastisch op. voor gelikte prijzen, I tegen contante betaling. 'zorgeloos' profiteren dus. kerkplein 57 kapelle j telefoon 0113 343810 www.basmar.nl (Advertentie) Musicanto van Antonius; Hotel van Leuven, 19.30 uur: Kaarten de Troefslag; Café de Kastanje, 21.00 uur: Wagenbou wersbal de Zuipcilinders met optreden Jopie Vogelvang; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Café de Vier Emmers, 13.30 buur: Bijeenkomst vereniging Oud Militairen Indiëgangers; Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Dansworkshop Guirlande; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Biljarten competitie; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis, darten; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Biljarten compe titie, volksdansmiddag KBO; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur; Repetitie toneel; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Geldbingo; Scheldetheater, 20.00 uur: Bert Klunder met 'Zonder omwegen'; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; Noordstraat 101-105 Terneuzen Tel. 0115-648070 - Fax 648090 www.juwelierwijffels.nl 22. Vijftien 23. Twintig 24. Vijfentwintig het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37