tot70% KORTING Terneuzen krijgt Rondje Kreek Kindertekeningen vol hoop a VINTERSPOBT MEE verbetert toegankelij kheid Festival Kloosterpop ter ziele omdat organisatie verhuist MAGAZIJNLEEGVERKOOP Schoenen Jacks Kleding George Baker besluit Terneuzens benefietconcert Me oevers worden toegankelijk als stadspark CARNAVAL BEGINT IN SAS VAN GENT HET FEESTBEEST VVD wil casino in Axelse Bos Paard aangereden in Eede Geen verbod gsm-masten Juridische spreekuren bij CWI Man vast tussen slagbomen zeeuwse almanak Lift Redactie: 0113-315649 Iftvw pzc.nl Ctredactie@pzc.nl febus 31.4460 M Goes Wvertentie-exploitatie. Ken Midden-Zeeland: 0113-315520; Ks-Vlaanderen: 0114-372770; Cnaal: 020-4562500. «rijdag 14 januari 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Vlissinqen Walstraat 80, tel: 0118-440084 Zierikzee Appelmarkt 18, tel: 0111 -450260 ||nnrRené Hoonhorst fóRNEUZEN - Na charitas-eve- tenienten in Sluiskil (morgen in 1 Meulengat) en Sas van Gent (De Vlaanderen op zaterdag 29 januari) kan Zeeuws-Vlaande ren uitkijken naar een derde be nefietconcert voor Azië. De Stichting ZorgSaam haalt woensdag 2 februari niet alleen plaatselijke sterren naar het Scheldetheater in Terneuzen. De stichting, die als coördinator van de Terneuzense hulpactie fungeert, heeft George Baker ge strikt voor een 'spetterende af sluiting' van het benefietcon cert. Voor hem treedt een aantal medewerkers van ZorgSaam zelf voor het voetlicht. Ze tonen hun kunsten op het gebied van zang, dans en toneel. Ze worden aangevuld door een keur van streektalenten, onder wie Lilian Bodine, Jacco Ricardo Jenni fer, Showband Sas, Dansgroep Anita Bekers, Het Zeeuws Ka merorkest, Piet van Puyvelde, Annie Overbeeke, Dick Stap, El len Minderhoud en Stefan van Vooren, djembégroep Menno de Bruyn, Jessie Gobijn en de De- mentino's. De opbrengst van het benefietconcert komt ten goede aan de slachtoffers van de tsuna mi. Kaarten a 15 euro zijn vanaf woensdag te koop bij het Schel detheater en bij de recepties van de drie ziekenhuisvestigingen in Terneuzen, Oostburg en Hulst. Stee ERNEUZEN - De gemeente- aad van Terneuzen stelt 50.000 euro beschikbaar om en begin te maken met de aan egvan het zogenaamde Rondje teek. Uitgangspunt is het open- taar toegankelijk maken van al- e oevers van de kreek in Terneu- en, De ingerichte oevers funge- en dan min of meer als stads- ark. Ie raadscömmissie Omgeving ras woensdag unaniem positief ver de plannen. Hoewel de ets- en wandelroute gefaseerd •ordt aangelegd, hoopten .van den Berg-van Dijk (Chris- mUnie) en A. van Hoeve (CDA) it het rondje er snel ligt. Even- M. Vereecken (GroenLinks) rong Van den Berg-van Dijk het behoud van de na- mnvaarden van de kreek. Dat du kunnen door een brede oenbuffer vrij te laten tussen toekomstige bebouwing en oostelijke oever. „Het moet jen stadsvijver worden, maar 'Hechte kreek blijven", aldus ereecken. an Hoeve en P. van der Heij- (D66) vonden ook dat aan- ling gezocht moest worden ij de ideeën van Terneuzenaar (Louwerse. Die vroeg bij zijn onder meer aan dacht voor een verbinding vanaf de Kraagbrug naar de natuurge bieden Gat van Pinte en het Ei land van de Meijer bij Zaam- slag. De gemeente heeft inmid dels een strook grond aange kocht tussen het plan Rietlan den II en de oeverrand van de kreek. Daarmee is ruim 342.000 euro gemoeid. Met de rest van de 450.000 euro kan een extern bureau worden ingehuurd om een inrichtingsplan te maken. Het Rondje Kreek wordt be taald uit de Reserve Stadsuitleg. Daarin stort Projectontwikke ling Zeeland 4,54 euro voor iede re vierkante meter bouwgrond die wordt uitgegeven in Othene Zuid. Jaarlijks is dat een bedrag van 217.000 euro. De uitvoering van de plannen gebeurt daarom in fases, omdat zij afhankelijk is van het tempo waarin bouw grond wordt verkocht. Waterkwaliteit P. Stoker (LCF) vroeg ook aan dacht voor de waterkwaliteit van de zwaar met slib vervuilde Otheense Kreek. Maart vorig jaar hebben B en W besloten de functie van het water van de Otheense Kreek te veranderen van zwemwater in speel water. Daardoor zouden riooloverstor- ten in de kreek geen risico meer opleveren voor de volksgezond heid en is de urgentie om te sane ren meteen ook verdwenen. De gemeente stopt liever geen miljoenen euro's in het saneren van de zogenaamde risicovolle riooloverstorten. De provincie (Advertentie) Seizen De Cauwer Nv 15& 16 januari 2005 VAKANTIEBEURS Hotel Serwir in Sint-Niklaas (Koningin Astridlaan 57) Zaterdag 15 januari 2005 open van 13u00 tot 17u00 Zondag 16 januari 2005 open van 11 uOO tot 17u00 Alles voor uw aankomende zomervakantie Toegang is GRATIS! De wereld onder één dak Reizen De Cauwer Nv Grote Markt 72-9100 St-Niklaas 00323780 76 00 Zeeuws-Vlaamse scholieren maakten tekeningen voor de Lions-posterwedstrijd 'Give peace a chance'. Advertentie door Anita Tournois TERNEUZEN - Kindertekenin gen over vrede en de toekomst van de wereld kleuren de wan den van een gang in ziekenhuis De Honte. Het is een selectie van inzendingen voor de vredes- posterwedstrijd 2004 van de Lionsclub, waaraan scholieren van diverse Zeeuws-Vlaamse scholen meededen. Het merendeel van de inzenders -allemaal tussen elf en dertien ZEELANOS GROOTSTE, COMPLEETSTE, GOEDKOOPSTE CARNAVALSWINKEL tuinbroeken (volwassenen) vanaf 9,95 €19,99 vanaf 19,95 jaar oud - is redelijk optimis tisch en treedt de toekomst hoopvol tegemoet. Symbolen van vrede vullen veel tekenin gen: het V-teken met de vingers, vogels, bloemen, bomen en har ten of een regenboog, branden de kaars, vredesduif en peace- raket. In één tekening zijn span doeken met diverse leuzen sa mengebracht in het woord Vre de. Duidelijk wordt aangegeven dat vrede niet komt aanwaaien; vrede kan slechts bereikt wor den door het eerlijk delen van eten en drinken, de zorg voor scholing, een gezond milieu en geld voor iedereen. Naast de getekende beelden staat soms een gedichtje. Zoals 'Overal wede', dat benadrukt dat vrede altijd en overal nodig is: „Het maakt niet uit van welk land, ras of kant, het maakt niet uit als boer of als maker van de krant. Nee, nee, bij iedereen en overal." Aan de wedstrijd, die al jaren ge organiseerd wordt door de Lions Club Zostera, doen zes dis tricten mee, die weer bestaan uit verschillende clubs. Elke club mag drie tekeningen selec teren; één tekening per district dingt mee naar de landelijke prijs, die wordt uitgereikt in het Vredespaleis in Den Haag. Na- mers het district Zuidwest is een Zeeuws-Vlaamse tekening uitgekozen: die van Jan Willem Klaassen uit Hoek, leerling van de Aangeenbrugschool in Ter neuzen. De tekeningen in De Honte zijn de hele maand te Leeuw Giraf lorro vanaf 16,95 vanaf 9,95 vanaf 9,95 vanaf 11,95 Keuze uit 250 soorten carnavalsstoffen Boerenkielen - Tuinbroeken - Overalls Lippenstift - Schminkset - Glittergel Grote partij kleding op voorraad KORTINGEN TOT 60 A 70% u. v. - Brillen - Pruiken etc. etc. OP OP camavalshop Westkade 83 Sas van Gent - Te].: 0115 - 454357 www.het-feestbeest.nl SLMI 5000 STUKS KLEDING OP VOORRAAD 19- Waza-ari 20' Nippon 21. Ippon het alfabet van Zeeland door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De organisatie die Zeeuwen met een fysieke be perking ondersteunt (MEE Zee land) verbetert de toegankelijk heid van haar drie kantoren in de provincie. MEE vindt dat mensen met li chamelijke-, visuele- en gehoor- beperkingen net als anderen overal toegang moeten hebben. Instanties zouden daarbij het goede voorbeeld moeten geven. Om die reden heeft MEE als eer ste het kantoor aan de Axelse- straat in Terneuzen aangepakt. Dat kantoor is begin 2004 be trokken en was al redelijk goed bereikbaar voor mensen met een lichamelijke beperking, aldus woordvoerder A. Luteijn. „Nu zijn de puntjes op de i gezet, zo dat we het Internationaal Toe gankelijkheidssymbool mogen voeren", legt hij uit. Het Klaver blad en de stichting Gehandicap tenbeleid brachten advies uit en daaruit bleek dat de bewegwijze ring, het invalidentoilet en de entree moesten worden verbe terd. Volgens Luteijn neemt MEE de komende tijd aanvullende maat regelen in de kantoren in Mid delburg en Goes, zodat ook die het Internationaal Toegankelijk heidssymbool op de gevel krij gen. De uitreiking van het Inter nationale Toegankelijkheids symbool voor het Terneuzense kantoor vindt donderdag 20 ja nuari plaats. MEE verleent zelf geen zorg, maar staat mensen met een handicap en hun fami lie met raad en daad ter zijde. Wie een dusdanige beperking heeft dat hij het kantoor niet zelf kan bezoeken, wordt overi gens door de consulenten van MEE thuis bezocht. ïiBh; rubriek vcrscliijnl in alle liteis vanMRpDagbladen (pplage ruim 2 mm, ex,).. Voor informatie ovet adverteren id dere rubriek e-mail naai ihfo@nrp.nl q.v.y. NGV-U! AXEL - Restaurant Zomerlust in Axel is een uitermate ge schikte locatie voor een casino, vindt de Terneuzense WD-fractie. De eigenaar zou de eetgelegenheid willen verkopen. Hij biedt de gemeente daarmee een mooie loca tie om Holland Casino te lokken, stelt de fractie. De WD' ers, die deze maand een raadsmeerderheid hopen te vin den voor komst van een casino, vinden het ook prima als elders in de gemeente een luxe goketablissement ven-ijst. Maar de partij denkt dat de komst van Holland Casino 'mede afhankelijk is van de aangeboden locaties'. Een plek aan de rand van het Axelse Bos, tegen de Kleine Kreek, kan concurreren met vestiging naast een nieuw 'fun-centrum' in de Koegorspolder, denkt de WD. moet nog instemmen met de functieverandering van het wa ter. LCF-raadslid C. Freeke had in een eerder stadium al aange ven deze oplossing onacceptabel te vinden. Dit mede gelet op het feit dat Terneuzen een van acht gemeenten is op de zwarte lijst van het ministerie van Verkeer en Waterstaat als het gaat om ri sicovolle riooloverstorten. EEDE - Een paard is gisterochtend gewondgeraakt aan een been na een aanrijding op de Brieversweg in Eede. Het ongeval vond plaats rond zes uur. Een automobilist uit de gemeente Sluis kon het paard, dat midden op de weg liep, niet meer ontwijken en reed het dier aan. Het paard raakte gewond en moest door een veearts worden onderzocht. De auto raakte aan de voorzijde beschadigd. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen verbiedt voorlo pig geen gsm-masten op scholen en flats. Burgemeester en wethouders willen eerst de resultaten van nadere on derzoeken naar de effecten van elektromagnetische stra ling afwachten. Het college antwoordt dat op vragen van raadslid C. Freeke. Die had om een dergelijk verbod voor gsm-masten gevraagd, na recente onderzoeken van onder meer TNO. B en W beamen dat uit onderzoek blijkt dat elektromagnetische straling effecten heeft op de mens, „in de zin van 'het zich minder prettig voelen'". Naar aan leiding van Kamervragen vindt minister Brinkhorst van Economische Zaken nader wetenschappelijk nodig. Der gelijk onderzoek zal ongeveer een jaar in beslag nemen. De minister wil totdat de uitslagen bekend zijn geen maat regelen nemen. B. en W. van Terneuzen volgen dat beleid. TERNEUZEN - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) houdt juridische spreekuren in Terneuzen, Goes en Zierikzee. Door het wegvallen van een aantal spreekuur plaatsen bij het Bureau Rechtshulp in Zeeland dreigde een gat te ontstaan op het gebied van laagdrempelige rechtsbijstand. Daarom hebben enkele advocatenkanto ren samen met het CWI een gratis spreekuur ingesteld. Aan de Rosegracht in Terneuzen is dat spreekuur op maandag van 12 tot 15 uur en donderdag van 9 tot 12 uur. den om Kloosterpop op te zet ten. Door het wegvallen van de veerboot moest iets gebeuren om Kloosterzande op de kaart te zetten en te houden. De ge meente verleende alle medewer king. De eerste editie werd door onge veer tweeduizend muziekliefheb bers bezocht. Ook vorig jaar wis ten veel mensen het festivalter rein aan de Cloosterstraat te vin den. Het echtpaar De Kort vroeg altijd aan het publiek wel ke bands ze graag in Klooster zande wilde zien en hox-en. Het ging om bands voor een breed publiek, toegankelijke pop en rock. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Het pop festival Kloosterpop in Klooster zande is na twee edities ter zie le. Initiatiefnemers Frank en Christel de Kort van bar De Klaroen emigreren naar Tencri- fe. Nog niemand is gevonden om de organisatie over te nemen. Het echtpaar De Kort begint op het grootste Canarische eiland een nieuwe horecazaak. Bar De Klaroen staat te koop. Gezien de voorbereidingen van de emigratie zien Frank en Christel de Kort dit jaar geen mogelijkheid een derde editie van Kloosterpop te organiseren. „We hebben daar gewoonweg geen tijd meer voor. Kijk, als ie mand de organisatie van het fes tival wil overnemen, zijn we be reid mee te helpen. Er is echter nog geen concrete belangstel ling. Het ziet er naar uit dat er dit jaar geen Kloosterpop is." Op de website van De Klaroen reageren mensen teleurgesteld op het nieuws dat dit jaar geen Kloosterpop wordt gehouden. Het festival had in twee jaar tijd een behoorlijke reputatie opge bouwd. Twee jaar geleden was Blof de topact en vorig jaar trad Kane als headliner op. De liefde voor de muziek en de drive om iets in Kloosterzande te organiseren, waren voor Frank en Christel de Kort de re- SLUISKIL - Een 22-jarige auto mobilist uit Sas van Gent bracht gisterochtend het spreek woord 'haastige spoed is zelden goed' in de praktijk. Op de rijksweg 61 bij de brug van Sluiskil reed hij door het ro de bruglicht en langs de dalende slagboom, waarna hij 'gevan gen' zat tussen de gesloten slag bomen. De man verklaarde dat hij door rood was gereden om dat hij haast had. De politie gaf hem een boete van 95 euro. Dat Oostburgse gezin telt een groot aantal leden. Vandaar dat enkele jaren geleden een grote bus werd aangeschaft. Vanwege de overvloedige ruimte is het nooit een pro bleem om anderen een lift aan te bieden. Maar of dat altijd veilig is, dat is de vraag. Zo miste pa, die helemaal op ging in zijn redevoering, on langs de 'afrit' bij Waterland kerkje. Opeens reed hij in het hoge groene gras. Onder veel ge lach zette hij de bus, zonder gebruik te maken van zijn spiegels, in de achteruit. De auto die net kwam aangere den bleek echter wit met blau we en rode strepen en een zwaailicht... Het was een grote opluchting dat de agenten hoofdschud dend doorreden. Waren ze reeds bekend met de rijkun sten van deze man? De per soon die van de lift gebruik mocht maken nu in ieder ge val wel... Advertentie Kijk op www.vgz.nl of bel 0800 - 244 45 55 voor de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35