Aanwonenden spoor naar rechter PZC Waarom is Kevin vaak verdrietig? Bouwer theater kom onder vuur tijdens avond voor bewoner T oneelvoorstellingen op Bevelanden ledereen kan diabetes krijgen IVaillant weekenddiensten Werk aan bezinkbassin in Dreischor Bevelandse gemeenten zouden te laks omgaan met belang bewoners LAAT KEVIN OOK EENS LACHEN! Diabetes Fonds 'We zoeken collectanten vrijdag 14 januari 2005 door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het A-theater in Middelburg kan nog voor ja nuari 2007 worden opgeleverd. Dat zegt bouwbedrijf Spran- gers. Het bedrijf presenteerde zich gisteravond voor het eerst aan de omwonenden maar werd door een aantal aanwezigen ge- traktreerd op een bijna vijandig onthaal. Momenteel werkt TBI Voormo len uit Rotterdam nog aan de bouwput. Zodra die wordt opge leverd, begint Sprangers aan de bouw van het theater. Spran gers, dat vestigingen heeft in Temeuzen en Breda, stelde zich in de Stadsschouwburg voor aan de buurtbewoners. Direc teur Kees Franse begon met een introductie van de onderneming en gaf uitleg over het soort pro jecten dat hij aanpakt. „Wilt u zich beperken tot de bouw van het theater. Ik begin bijna te twijfelen aan. uw professionali teit", reageerde een omwonen de. De toon was gezet. Lang niet ie dereen kon zich in die sfeer vin den. „Ik geneer me er bijna voor Middelburger te zijn", fluister den anderen. De directeur liet zijn presenta tie voor wat het was en liet de projectleider ingaan op de con crete zaken. Die verzekerde dat het theater op tijd wordt opg: verd. „Wanneer we e nen, weten we niet. van TBI. Maar als we nogd- maand kunnen beginnen, 5 we in september of oklo; 2006 klaar. Als wij 5 we voor 2007 klaar zïjn^kiü daar van op aan", zei projecll der Rien Bot. Dat buurtbewoners hun p(r overlast inmiddels wel hebben, bleek uit de de vrj die ze stelden. Ze wilden weten hoe vaake nachts gewerkt wordt, of ei het weekeinde gewerkt w waar de bouwers hun auto'sp keren, of leveranciers eenro: beschrijving krijgen, of debts kraan over de woningen draait, of het bouwbedrijf!; wel een vergunning voor bi en of de bouwers 's nachts; willen zijn als ze door d lopen. De projectleider en hoofe voerder vertelden dat er 1 veer twintig keer 's nachts; werkt wordt en dat de omwoï den daar van tevoren over® den ingelicht. In het weekeinde ligt h stil. Het personeel de Sportlaan en gaat met: busje verder. De hoofduitvoerder benadii dat iedereen met klachten 0, de bouw hem vierentwintig: per dag mag bellen. zaterdag 15 en zondag 16 ja nuari 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 HmSsairtseira Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duïveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 {geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tamdaütseïn Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18,ld (0111)412906, geopend za.09.(M uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-lii uur en 18.00-18.30 uur. Wiijjlkverpllegirog Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Diereoartseim Weekenddienstartsen Schouwend land voor spoedgevallen bereikte? telefoon 412180. Spoedgevallens?; uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, GrevelingenslraK' Zierikzee. Door het nieuwe bergbezinkbassin in Dreischor moet bij regenval minder vuil water in het oppervlaktewater terechtkomen. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans DREISCHOR - Een groot gat gaapt in de akker tussen de be graafplaats en het dorp. In Dreischor wordt gewerkt: aan de bouw van een bergbezink bassin aan de Boogerdweg. Een bergbezinkbassin is be doeld voor de berging van over tollig rioolwater dat bij zware regenval niet snel genoeg afge voerd kan worden. Daarnaast heeft een bergbezinkbassin tot doel het bezinken van vuil dat in het regenwater zweeft. Een goed werkend bergbezink bassin zorgt ervoor dat er min der vaak sprake is van over stort. Wat weer tot gevolg heeft dat er minder vuil water in het oppervlaktewater te rechtkomt. Het nieuwe bergbe zinkbassin aan de Boogerdweg zorgt samen met zijn 'collega' aan de Molenweg voor een for se uitbreiding van de capaci teit van het rioleringstelsel. Na de - kostbare - ingrepen vol doet het stelsel aan de (milieu) eisen die de Wet verontreini ging oppervlaktewater anno 2004 stelt. De aanleg van de bergbezink- bassins in Dreischor is onder deel van het Gemeentelijk Rio leringsplan (GRP). Met de uitvoering van het GRP - waarin terugdringen van de uitstoot van vuil water cen traal staat - zijn alles bij el kaar enkele miljoenen euro's gemoeid. De aanleg van de nieuwe bergbezinkbassins vergt in totaal enkele maanden wérk. Elders op Schou wen-Duiveland zijn eerder bergbezinkbassins aangelegd en regenwaterriolen, opvoerge- malen en drukrioleringsgema- len. Het huidige GRP loopt tot het eerste kwai'taal van dit jaar. aan een vervolg erop wordt ge werkt. door Mieke van der Jaqt KAPELLE - De Belangenvereni ging Aanwonenden Spoorlijn (BAS) heeft de Raad van State gevraagd de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal tot be stuursdwang te dwingen. Vol gens de BAS gaan de gemeenten veel te laks met de belangen van de mensen langs de spoorlijn I om. Op een verzoek om handhaving I van de regels in de vergunning, heeft geen van de drie gemeen ten binnen de voorgeschreven tijd van vier weken gereageerd. Het gaat om de vergunning voor I de uitbater van de rails: Prorail. De Raad van State heeft vastge- steld dat de toename van het goederenvervoer en daarmee de geluids- en trillinghinder zoda nig groot is dat de gemeenten j via bestuursdwang paal en perk I kunnen stellen. Meer dan een verzoek aan Prorail om de zaak in orde te maken, hebben de ge meenten nog niet gedaan. De BAS deed daarom een twee de verzoek aan de gemeenten, _waarop nog geen beschikking werd ontvangen. Het dreige ment met een gang naar de Raad van State, dat twee weken geleden werd geuit, is nu geëf fectueerd. De gemeente Kapelle heeft inmiddels besloten de be slissing om wel of niet handha vend op te treden jegens Prorail, uit te stellen tot 1 februari. Het college heeft overleg gevoerd met Prorail, dat beloofd heeft voor 1 februari duidelijkheid te bieden over de haalbaarheid van het plaatsen van raildem pers. Mocht het mogelijk zijn om vroeg in het project van spoorvernieuwing dergelijke raildempers te plaatsen, dan zal dat toch niet eerder zijn dan in 2006. Voor de BAS is dat te laat. De groep bezwaarden vindt dat dergelijke maatregelen niet af hankelijk moeten zijn van de goede wil van Prorail, maar dat de gemeenten de voorwaarden moeten scheppen. Door een dwangsom op te leggen per dag van te veel geproduceerde her rie, kunnen de gemeenten zor gen dat het bedrijf maatregelen neemt of anders treinen van het spoor haalt. BAS heeft de Raad van State nu gevraagd de gemeente een dwangsom op te leggen van 5000 euro per dag dat geen maat regelen tegen de geluidsoverlast genomen zijn. Naar verwach ting behandelt de Raad van Sta te het verzoek binnen enkele we ken.. BAARLAND - De toneelgroep Baarland en het Rillandse to neelgezelschap De Reilanders geven ieder afzonderlijk een voorstelling op vrijdag 28 en za terdag 29 januari. Toneelgroep Baarland, die dit jaar 25 jaar bestaat, speelt de klucht Amor in The Cameronian in Baarland. Het blijspel is ge schreven door D. Eggen oor en handelt over een boerenfamilie die de kinderen aan de man of vrouw wil helpen. De voorstel lingen beginnen om 19.30 uur. Zaterdag is er aansluitend op de voorstelling een bal met live muziek. Het overwegend Rillandse to neelgezelschap De Reilanders heeft, voor het eerst in haar 25-jarige geschiedenis van de club, geen blijspel ingestudeerd. De vereniging brengt het stuk Waarom kan ik niet zeggen wat ik voel, over de ziekte van Alz heimer. Het thema Alzheimers is verpakt in een detectivever haal. Beide voorstellingen zijn in Luctor et Emergo te Rilland en beginnen om 20.00 uur. trapveldje of speeltuin. Daaromê hij erg vaak alleen en verdrietig., Jantje Beton neemt het opvooi kinderen als Kevin. Want samen spelen is méér dan plezier hebben. Samen s[ ook leren om samen te leven, Het is heel belangrijk voor latei, Het voorkomt dat kwetsbare li deren in de verdrukking komeno op het verkeerde pad raken, Kevin houdt zich groot. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bij Kevin thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woont, vind je ook geen jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten, Van speelvoorzienïngeninoudi wijken tot activiteiten spedaal voor kinderen. Van een gezellis dagje uit tot een week lang op een spannend vakantiekamp, Zodat ze even zorgeloos en gel.' kigzijn. Die projecten kosten veelgeld, Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen dan kunnen wij deze kinderen blij- ven helpen. En dat doen we graag. Want is het niet fantastisch om ze te zien stralen V van vreugde? Modern verwarmen met de nieuwe DRU Opera www.dru.nl U wilde toch meer gaan bewegen? Wist u dat collecteren een heel gezonde bezig heid is? Het is goed voor de been- en arm spieren, vooral als de collectebus gaandeweg voller raakt. Komt u in de week van 13 t/m 19 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij Geertje van den Berg, T 020 589 6471. sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www, lang zaljeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileum- verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check, uw kans op diabetes, ledereen kan diabetes krijgen. Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoeningen, slechtziend heid en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krijgen. Een gift aan het Diabetes Fonds is daarom ook een in vestering in de gezondheid van uzelf. Helpt u? De groei van het aan tal patiënten moet afnemen. (cbf| Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf G i TO 5 766 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 me-' met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die men# epilepsie, zoals mijn dochter, u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedr' Bel: 030 - 63 440 63 Nationaal Epilepsie Fon' De Macht van het KUj' Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 - www.epilepsie.nl Installatie Techniek Groen Scheepstimmerdijk 29 4301 LR Zierikzee Tel. 0111-450321 Groen Installatie Techniek Scheepstimmerdijk 29 - 4301 LR Zierikzee Telefoon 0111 - 45 03 21 Ooms Installatie Oudenstraat 14 - 4311 AW Bruinisse Telefoon 0111 - 48 12 27 www.ooms-tielemans.nl IDEEËN VOOR WARMTE Was alles maar zo betrouwbaar als de warmte van Vaillant Hoe is de situatie bij u thuis? Neem geen risi co en kies voor de betrouwbare warmte van Vaillant. Wilt u weten welke ketel bij u past? Kom gerust bij ons langs of bel direct voor een afspraak. I DRU type- Opera alu- metallic Voor meer informatie of een catalogus bel Dru Verwarming BV Tel. 026-3195319 of stuur een email info@drufire.nl. Handtekening: A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: Jantje Beton, Antwoordnummer 8489,3500 ZW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs! 3 WlTJE Laat ze niet vallen JA, ik help kwetsbare kinderen. Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hiernaast ingevulde rekeningnummer (minimaal 25,- per jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Ik help meteen gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hiernaast ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Naam: Straat: Postcode: Plaats: E-mail: Rekeningnummer:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32