Geen geld voor plan muziektent ACTIE!© 1! PZC PZC Ambulances waken over dierenwelzijn Brouwerij op fundamenten oude abdij .11 firouwse muziekvereniging Apollo krijgt na vier jaar wachten nul op rekest Van der Wekken lositief over naatregel SKSD enefietconcert 4VAZET Juridische spreekuren bij CWI Truck kantelt bij Bergen op Zoom Paard aangereden in Eede Inbraak vrachtauto St-Philipsland Casino in het bos bij Axel o ch Bar Ie Due Mineraalwater Pak a 2 liter 0,59 Nu per doos van 6 pakken Van 3,54 voor vrijdag 14januari 2005 JrOUWERSHAVEN - Ze heb- IjfD vier jaar op antwoord moe- Tn wachten en nu het er einde fik ligt is het teleurstellend. De faneente Schouwen-Duiveland ijs het verzoek van de Brouw de muziekvereniging Apollo om (enovatie van de muziektent af. jnuit de Brouwse muziekvere- ing klinkt al jaren de roep een goede plek om open- :htconcerten te kunnen ge- In smalstad Brouwersha- 1ERIKZEE - Wethouder R. an der Wekken vindt het posi- ef dat de stichting Kinderop- ang werkt aan het begrotingste- ort. De stichting heeft in een rief aan de gemeenteraad, het en de stuurgroep wel- ijnshuis stevige bezuinigings- latregelen aangekondigd. Ik heb kennisgenomen van de rief en gezien dat er pogingen lorden ondernomen om de be uling gezond te krijgen", zegt der Wekken. „Of dat vol- oendeis kan ik niet zeggen. Bij brief zat verder geen begro- ng." In de bewuste brief geeft et bestuur van de stichting kin- eropvang (SKSD) aan hoe het Egrotingstekort is ontstaan en oehet wordt aangepakt. concreetste maatregel die aarin valt te lezen is de slui ng van de vestiging in Scharen de. Van der Wekken had eer deze maand een ultimatum steldaan de SKSD. Voor 1 fe- ruari moet duidelijk zijn hoe stichting de financiële huis- ludingweer op orde krijgt. Dit omdat de stichting wil linemen aan het Welzijns- uis. Volgens directeur E. de oster moet het bestuur van de 1SD nog formeel besluiten om vestiging in Scharendijke te uiten. IERIKZEE - De alt Liesbeth ranken treedt morgen op tij- ns het benefietconcert in de iemve Kerk in Zierikzee. Dat «ft de organisatie bekendge- aakt. stichting Historische spelen engt tijdens het concert een ingepaste versie van een lied Dijkval ten gehore. Speciaal ir deze gelegenheid heeft stschrijver M. van der Veer tekst aangepast. Het bene- Iconcert ten behoeve van de chtoffers van de zeebeving in nê begint om 15.00 uur. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJ Kapefle -Tel. 0113-33J Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a «00 AB zierikzee M 0111-454647 Fax:0111-454657 Email: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans M Pankow Esme Soesman Melita Lanting centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Ie|: (0113)315500 [ax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet Www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl ven kijkt Jacob Cats vanaf zijn sokkel uit op een muziektent. Al leen is die te klein om de muzi kanten van Apollo te kunnen herbergen. Toenmalig Apollo-voorzitter J. Everwijn klaagde al in 2000 over het gemis van een goede muziektent en een jaar later re sulteerde de onvrede in een ver zoek van Apollo aan de gemeen te tot renovatie en uitbreiding van de Brouwse muziektent. Het antwoord liet zoals al aange stipt bijzonder lang op zich wachten. Het verzoek heeft de afgelopen jaren op diverse afdelingen rond gezworven en is uiteindelijk weer bij de afdeling samenle ving terechtgekomen. Recente lijk is samen met de muziekvere niging en het gemeentelijk inge nieursbureau bekeken wat de mogelijkheden zijn. Teleurstellend De uitkomsten van dat onder zoek zijn voor de muziekvereni ging teleurstellend. Vergroten van het vloeroppervlak is op zich niet zo'n probleem. Alleen houdt dat tevens in dat het dak vergroot moet worden en daar wringt de schoen. Vergroten van het bestaande dakvlak is, zegt de gemeente, zeer bewerkelijk. Het enige wat er op zit is een compleet nieuw dak, maar daar hangt een fors prijskaartje aan. De gemeente heeft becijferd dat de totale kosten al snel oplopen naar rond de 95.000 euro. Dat is gezien de momenteel weinig rooskleurige positie van de ge meente Schouwen-Duiveland te veel van het goede. Het dage lijks gemeentebestuur heeft daarom besloten vooralsnog geen geld te steken in de renova tie en uitbreiding van de muziek tent. Voorzitter A. de Bruijn van Apollo reageert teleurgesteld op het besluit van het dagelijks ge meentebestuur maar zegt niet van plan te zijn de strijd om een grotere muziektent te staken. „Ik snap ook wel dat het een hoop geld is, maar dat is een kwestie van begroten. Wij heb ben het verzoek vier jaar gele den ingediend en toen was er nog geen sprake van een bezuini gingsplan Kiezen of Delen. En bovendien is er zelfs nu wel geld voor andere zaken. Ik heb een beetje het gevoel dat wij niet se rieus genomen worden." Het ont breken van een goede muziek tent geeft, zegt De Bruijn, ernsti ge beperkingen voor Apollo. „Gewoon in de open lucht spe len is té weersafhankelijk. In een stad als Brouwershaven moét gewoon een goede muziek tent zijn. Ik zou bijvoorbeeld graag zondagmorgenconcerten willen geven in Brouwershaven, maar zonder goede muziektent is dat gewoon niet haalbaar." Eric de Vries bij zijn Medilance. door Hester Timmermans ZIERIKZEE - De dieren op Schou wen-Duiveland kunnen gerust zijn. Moést tot voor kort nog de hulp hele maal uit Vlissingen komen, sinds janua ri beschikt het eiland over een eigen die renambulance. Twee zelfs. Van concur rentie willen initiatiefnemers Lia Storm en Eric de Vries niet weten, maar samenwerken doen ze alleen als het die renwelzijn dat van hen verlangt, bena drukken beiden. Dierenarts, dat wilde Lia Storm uit Dreischor vroeger worden, maar daar hebben haar ouders een stokje voor ge stoken. Ze liep als tiener een dag mee met een dierendokter. Daarbij hoorde ook een bezoek aan het abattoir. „Hier werd voor mijn ogen een geit ritueel ge slacht en gezegd dat het werk van een dierenarts hieruit bestaat. Daar ben ik zo akelig van geworden, dat ik dat niet meer wilde worden. Stom eigenlijk dat ik daar ingetrapt ben." Nu werkt ze toch nog veel met dieren: met de stichting Amivedi.voor vermiste en gevonden dieren en kortgeleden is ze ook een dierenambulance begonnen. Ze is in de stichting gerold nadat ze in de WAO terechtkwam. „Ik voelde me nut teloos en dit kan ik vanuit huis doen." Het werk op de ambulance doet ze sa men met twaalf vrijwilligers. De ambu lance - een bestelwagen - rouleert tus sen deze mensen. „Het zijn stuk voor stuk dierenliefhebbers. Alleen zou ik het niet kunnen," vertelt Storm. In het weitje voor de woning staan twee gecastereerde bokjes en een lammetje. „Die heb ik met de fles grootgebracht; Twee van de vrijwilligers van de dierenambulance van Lia Storm: Tamara Collee (links) en Ricky Van Miert. de moeder was verdronken. Die twee bokjes zouden zijn geslacht als ik ze niet had opgevangen." In haar huis lopen haar katten voor je voeten en komen de honden je begroe ten. Een opvang heeft ze echter niet. Al leen als het asiel in de problemen zit, biedt ze noodonderdak. „Toen met die kattenziekte heb ik een paar katten op gevangen. Daarvan zijn er twee blijven hangen, maar de rest is terug gegaan naar de baasjes of het asiel." Plannen om een egelhuis op te zetten zijn er wel. „Als het goed gaat met de ambulance, hoop ik daar dit najaar mee te begin nen. Nu moeten die diertjes helemaal naar De Mikke in Middelburg." Gewond musje Eric de Vries uit Bruinisse stopte vroe ger al zonder aarzelen langs de kant van de weg om een gewond musje te foto's Marijke Folkertsma vangen en naar de vogelopvang te bren gen. Nu heeft hij thuis een valkparkiet onderdak gegeven, die in Haamstede in een tuin was geland. Met zijn kat en hond maakt dat samen een beestenboel en het gaat goed samen. „Ja joh, die kat ligt soms bij de vogel in zijn kooi en er gebeurt niks," zegt De Vries. De Bruënaar krijgt een bijstandsuitke ring en wilde ook iets om handen heb ben. Via het project 'Work First' van de sociale dienst kwam hij bij het dieren asiel in Zierikzee terecht. Met behoud van uitkering, subsidie en sponsorgeld kocht hij een oude Amerikaanse zieken wagen. Niet alleen om gewonde dieren naar de dierenarts te brengen, maar ook het brengen en halen van huisdieren voor baasjes die dat zelf niet kunnen. Plannen heeft de Vries genoeg. Zo wil hij een opvang bouwen om dieren voor één nacht een dak boven hun hoofd te bieden. De volgende dag worden ze als nog weggebracht naar het asiel. Ook is hij van plan om in de zomer paarden te vervoeren, voor toeristen die langs het strand willen galopperen. Zowel Storm als De Vries heeft een af spraak gemaakt met het dierenasiel Schouwen-Duiveland en de dierenarts praktijk in Zierikzee. Ingeborg Buitink van de praktijk vindt twee ambulances met nodig, maar ziet vooralsnog geen probleem dat ze allebei rijden. „Als ze goed werk leveren, maakt het ons niet zoveel uit wie het doet." De Stichting Dierenambulance Schou wen-Duiveland van De Vries is te berei ken op 0111-484350. De Stichting Dierenvrienden Schou wen-Duiveland van Storm is te berei ken op 0111-406111. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Scherven brengen geluk. Dat kan de Stich ting Emelisse uit Kamperland wel gebruiken. Voorman Fré Buijze plaatste gisterochtend wat gebroken aardewerk onder de eerste paal van de nieuwe brouwerij. De in gips gevatte scherven zijn gevonden op de plek tussen Kats en Colijnsplaat waar in de twaalfde eeuw de Emelisse-ab- dij verrees. Zo wordt de nieuwe brouwerij symbolisch op de fun damenten van de oude abdij ge bouwd. Het begin van de bouw had ei genlijk afgelopen september al gevierd moeten worden. Het pro ject liep echter forse vertraging op door een dorpsbewoner die zich, uit angst voor stankover last, lang bleef verzetten tegen de milieuvergunning van de brouwerij. Was het oorspronke lijk de bedoeling om op 1 april de deuren van de nieuwe toeris tische attractie te openen, nu wordt gestreefd naar 1 juli. Toekomstig brouwmeester Peter van de Eijnden staat likkebaar dend naar het heien te kijken. „Dit wordt echt een schitte rende brouwerij", zegt hij. „Met een heel moderne, geautomati seerde installatie." Seizoensbieren Van den Eijnden heeft, na 21 jaar bij de politie gewerkt te hebben, zin om zich fulltime op het brouwen te storten. Begon nen als hobbybrouwer verdient Van den Eijnden sinds een paar jaar een deel van zijn boterham in de Scheldebrouwerij in 's-Gravenpolder. Hij wil deze zo mer in Kamperland vooral het Emelisse abdijbier en een Eme lisse witbier gaan brouwen. La ter hoopt Van den Eijnden daar nog wat speciale seizoensbieren aan toe te kunnen voegen. De brouwerij hoopt ook wat geld te gaan verdienen met het brouwen van bedrijfsbieren en relatiegeschenken. „Wij hebben een capaciteit van duizend li ter", zegt exploitant Tom ter Horst van de Emelissebrouwe- rij. „Dat is voor een grote brou- TERNEUZEN - Plet Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) houdt juridische spreekuren in Terneuzen, Goes en Zierikzee. Door het wegvallen van een aantal spreekuur plaatsen van het Bureau Rechtshulp in Zeeland dreigde een gat te ontstaan op het gebied van laagdrempelige rechtsbijstand. Om een dergelijke voorziening in de hele provincie in stand te houden, hebben enkele advocaten kantoren in samenwerking met het CWI een spreekuur voorziening ingesteld. De spreekuren worden gehouden in de kantoren van het CWI. Aan de Oude Haven in Zierikzee kunnen mensen voor juridische bijstand dinsdag terecht van 9.00 tot 11.00 uur. Aan de Rosegracht in Terneuzen is het spreek uur op maandag van 12.00 tot 15.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Goes duurt het spreekuur in het kantoor aan het Kolveniershof op donderdag van 9.00 tot 11.00 uur. Het spreekuur is gratis na een telefonische af spraak. BERGEN OP ZOOM - Een Spaanse truck met oplegger, geladen met geperst hardhout, is gisteravond op de A58 in de roemruchte bocht bij Philip Morris (Bergen op Zoom) gekanteld. De chauffeur bleef ongedeerd. Het on geluk gebeurde rond tien voor acht in de richting Zee land. Over de oorzaak van het kantelen kon de politie gis teravond nog geen duidelijkheid verschaffen. De vracht wagencombinatie verzeilde precies in het wegvak links van de twee rijstroken. Het verkeer kon zodoende via de rechterrij strook afgewikkeld worden. EEDE - Een paard is gisterochtend gewondgeraakt aan een been na een aanrijding op de Brieversweg in Eede. Het ongeval vond plaats rond zes uur. Een automobilist uit de gemeente Sluis kon het paard, dat midden op de weg liep, niet meer ontwijken en reed het dier aan. Het paard raakte hierbij gewond aan zijn been en moest door een veearts worden onderzocht. De automobilist kwam met de schrik vrij, zijn auto raakte aan de voorzijde be schadigd. SINT-PHILIPSLAND - In een vrachtwagen die gepar keerd stond aan de Haven in Sint-Philipsland, is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Navigatie- apparatuur, een mobiele telefoon en beeldapparatuur zijn onder meer uit de auto weggenomen. AXEL - Restaurant Zomerlust in Axel is een geschikte lo catie voor een casino, vindt de Terneuzense WD-fractie. De eigenaar zou de gerenommeerde eetgelegenheid willen verkopen. Hij biedt de gemeente daarmee een mooie loca tie om Holland Casino te lokken, stellen de liberalen. De WD'ers, die deze maand een raadsmeerderheid hopen te vinden voor de komst van een casino, vinden het ook pri ma als elders in de gemeente een luxe goketablissement verrijst, maar denken dat de komst van Holland Casino 'mede afhankelijk is van de aangeboden locaties'. (Advertentie) n— CT> cc O) "O N_ cc i E cc n 1Q cc c j 'E =s Q_ O een onbezorgd 2005. zo ruimen we de eerste weken j van het jaar drastisch op. voor gelikte prijzen, tegen contante betaling. 'zorgeloos' profiteren dus. j kerkplein 57 kapelle telefoon 0113 343810 www.basmar.nl (Advertentie) mm werij heel weinig en dat maakt het brouwen van een apart bier voor een bedrijf of organisatie daarom heel duur. Wij willen daar als kleine brouwerij op in spelen." Behalve een brouwerij wordt in het nieuwe pand ook een restau rant ondergebracht. Het ge bouw krijgt de uitstraling van de eerste brouwerijen die rond 1870 in Nederland werden ge bouwd. Het project kost in totaal 1,2 mil joen euro. De provincie draagt 100.000 euro subsidie bij. Super de Boer Miegielsen, Oranjeplein 72, Oost-Souburg 'el. 0118-480160 www.superdeboer.nl Graag gedaan. 22 vijftien 23. twintig 24. vijfentwintig het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31