ACTIE!® Einde bestuurlijke uitwisseling PZC Gamers welkom op lanparty in Brogum yiNTERiPOET Justitie in hoger beroep tegen eigenaar disco Zierikzeeënaar wint jaar gratis pensioen MAGAZIJNLEEGVERKOOP TOT70% KORTING Schoenen Jacks Kleding GRATIS Ontbijtservice van Corneille tw.v. 17.95 zeeuwse almanak Politie waarschuwt tegen oplichting via fax Motorrijder uit de bocht Jongelui in oud theater Hennepkwekerij in woning Afscheid Verhage van ROC Cd's gestolen bij autokraken Jongerenbezoeken aan Saint Hilaire-du-Harcouet en Hatfield gaan door editie Schouwen-Duiveland de rijksweg 61 bij de brug Sluiskil reed de Sassenaar het rode bruglicht en langs delende slagboom, waarna gevangen' zat tussen de ge- a slagbomen automobilist verklaarde dat door rood licht was gereden lat hij haast had. politie gaf hem een boete ilüeuro. (Advertentie) van de reepe bastisch afgeprijsd R. de Ruiter verdiepte zich door de alarmerende berichten in het nieuws eens in zijn oudedagsvoorziening en won direct een jaar gratis pensioen. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Eigenlijk had hij, net als veel andere veertigers, nooit zo nagedacht over zijn oudedagvoorziening. Pas toen alarmerende berichten versche nen over onder druk staande pensioenen ondernam R. de Rui ter uit Zierikzce actie. Om ver volgens met zijn neus in de bo ter te vallen. De Zierikzeeënaar won bij een landelijke pensioen actie van verzekeraar RVS een jaar gratis pensioen. RVS wilde met de actie de aan dacht vestigen op het belang om Advertentie Super de Boer I Oranjeplein Te'. 0118-480160 '^wanbiedlngcn zijn g ^'«"faingen, drukloulim Miegielsen, 72, Oost-Souburg Graag gedaan. het alfabet van Zeeland tijdig na te denken over het pen sioen. Meestal, zegt de verzeke raar, zijn Nederlanders daar veel te laat mee en hebben ze een veel te rooskleurig beeld van hun financiële toekomst. Dat gold ook voor De Ruiter, zo geeft hij toe. „Ik dacht zelf al tijd dat ik na mijn pensionering tachtig procent van mijn laatst verdiende loon zou krijgen. Dat bleek helemaal niet te kloppen." De Zierikzeeënaar vroeg en kreeg advies en denkt nu na over de hem aangereikte moge lijkheden om zich te verzekeren van een goede oudedagvoorzie ning. En dat is nog niet zo mak kelijk in de visie van De Ruiter. „Uit de berekeningen bleek dat ik niet op tachtig maar op krap zeventig procent van mijn loon uit zou komen na mijn pensione ring en dat vind ik gewoon te weinig. Ik wil naar minstens tachtig procent, maar ik wil nu ook nog lekker kunnen leven met mijn gezin." Leve de lol De 44-jarige De Ruiter werkt al sinds zijn negentiende jaar. „Op die leeftijd denk je helemaal niet aan je pensioen. Je bent blij dat je werk hebt. En voordat ik een gezin had, was ik er echt eentje van leve de lol." Ook toen De Ruiter tijdens een bezoek aan Brazilië Celia de Li ma tegen het lijf liep. Ze werden verliefd, kwamen naar Neder land en trouwden drie jaar gele den. De Ruiter ging er toen nog vanuit dat het wel snor zat met zijn oudedagvoorziening. „Zo word je in Nederland ook een beetje opgevoed hé. Er wordt altijd gezegd dat je hier in Nederland verzorgd wordt van de wieg tot het graf en daar ging ik ook vanuit. Ik zag mijn huis als mijn spaarpotje en dacht dat het verder financieel allemaal wel los zou lopen. Pas toen er allemaal van die verha len kwamen over dat de pensioe nen onder druk kwamen te staan, ben ik er serieus over na gaan denken." Als het financieel haalbaar is wil De Ruiter graag rond zijn tweeënzestigste stoppen met werken. „Werken in de binnen vaart is leuk, maar best zwaar. Ik werk in continudiensten. Een week varen, een week thuis. Dus in die ene week moet ik voor twee weken de kost verdie nen. En daar zit ook werk in de nachtelijke uren bij en zelf wer ken terwijl anderen lekker lig gen te slapen is zwaar." Brazilië Op de vraag of hij al weet wat hij na zijn pensionering wil gaan doen, komt een verrassend antwoord. Anderen willen fiet sen, vissen of reizen, maar zo niet De Ruiter. „Ik heb eigenlijk maar één grote droom en dat is dat we als gezin ons ooit in Bra zilië, waar mijn vrouw vandaan komt, kunnen vestigen." door Hester Timmermans ZIERIKZEE - Brogum in Zierik- zee staat op 25, 26 en 27 februa ri centraal voor computerfana ten. Tijdens lanparty The Night mare X kunnen zij 48 uur lang 'lannen', oftewel games spelen en bestanden uitwisselen. LAN staat voor Local Area Net work, in gewoon Nederlands een lokaal netwerk, waarop ver schillende computers worden aangesloten. „We zorgen voor een netwerkinstallatie waar alle spellen op staan en zo kan ieder een meedoen. Het enige wat je zelf mee moet nemen is een com puter," zegt initiatiefnemer Ben Bestebreurtje. Kleine lanparties bestaan meest- al uit maximaal vijftig compu ters. Middelgrote gaan tot een paar honderd pc's en op de éch te computerfeesten kunnen een paar duizend fanaten terecht. Zo zorgde de Stichting Langa- ming Drome Nederland vorig jaar in Hengelo voor een party met 2152 plaatsen. Op de bijeen komst eind volgende maand in Brogum is plaats voor zeventig computers. Volgens Bestebreurtje is het daarmee wel één van de groot ste lanparties van Schou wen-Duiveland. Na het bijwo nen van een party in Vlissingen wilde hij samen met vriend Maik Goorden ook een lanparty organiseren. „Ik heb wel meege daan aan een aantal kleinere hier op het eiland, maar ik wil nu een grotere organiseren. Die in Vlissingen was heel leuk en gezellig." Deze opzet is gekozen, omdat Bestebreurtje hoopt dat er dan ook mensen komen uit plaatsen zoals Rotterdam en Goes. Of het feest ook echt doorgaat, hangt nog even boven de markt. „We hebben nu vijftien aanmel dingen en om het door te laten gaan hebben we er minimaal vijftig nodig. We zijn nu druk be zig met reclame maken op ver schillende scholen. Gisteren zijn we nog in Goes geweest", aldus een enthousiaste Bestebreurtje. De lanparty begint op 25 februa ri om 17.00. Aanmelden kan op wiow.theioarbrothers.com/lan. MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Mid delburgse politierechter in de strafzaak tegen een 42-jarige ei genaar van een discotheek in Re- nesse. De man, die in Waalwijk woont, is voor openlijke geweldpleging veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Van een diefstal en een vernieling werd hij wijgesproken. Officier van justitie A. Flikweert is het met de beslissing oneens, omdat de straf onvoldoende recht doet aan de ernst van het gewelds delict. Daarnaast is hij ervan overtuigd dat verdachte ten onrechte is vrijgesproken van het stelen van een aantal flessen wijn bij een naastgelegen res taurant en van de vernieling aan de scooter van de restau ranthouder, met wie de man een ernstig verstoorde verhouding heeft. Het zwaartepunt ligt voor het OM bij de strafmaat. De officier eiste zes maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Indien slechts het geweldsdelict en het voor handen hebben van pepper- spray bewezen zou zijn, dan nog past in de ogen van de officier daarbij een aanzienlijk hogere straf dan door de politierechter is opgelegd. De horeca-ondeme- mer reed 24 juli vorig jaar in Re- nesse op zijn scooter toen hij op straat een groep jongeren uit de Achterhoek tegenkwam. Er ont stond een vechtpartij, waarbij een van de jongens door de ver dachte fors werd toegetakeld. Het slachtoffer hield er een litte ken in zijn gezicht aan over. De officier woog verder mee dat een horeca-ondernemer zich niet met geweld moet inlaten. Dat Oostburgse gezin telt een groot aantal leden. Vandaar dat enkele jaren geleden een grote bus werd aangeschaft. Vanwege de overvloedige ruimte is het nooit een pro bleem om anderen een lift aan te bieden. Maar of dat altijd veilig is, dat is de vraag. Zo miste pa, die helemaal op ging in zijn redevoering, on langs de 'afrit' bij Waterland kerkje. Opeens reed hij in het hoge groene gras. Onder veel ge lach zette hij de bus, zonder gebruik te maken van zijn spiegels, in de achteruit. De auto die net kwam aangere den bleek echter wit met blau we en rode strepen en een zwaailicht... Het was een grote opluchting dat de agenten hoofdschud dend doorreden. Waren ze reeds bekend met de rijkun sten van deze manDe per soon die van de lift gebruik mocht maken nu in ieder ge val wel... Redactie: 0113-315649 Lvw.pzc.nl El:redactie@ pzc.nl Lus31, «60 AA Goes riuprtentie-exploitatie: *Jd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Üuws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. rijdag 14 januari 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Vlissingen Walstraat 80, tel: 0118-440084 Zierikzee Appelmarkt 18. tel: 0111 -450260 GOES - De politie waarschuwt ondernemers voor oplich tingspraktijken door een organi satie die zichzelf Nationale Be zorg Service (NBS) noemt. Enkele ondernemers in Zeeland hebben de afgelopen dagen een fax ontvangen van die instantie. Daarin wordt melding gemaakt van een groot pakket dat moet worden afgeleverd; de onderne mer wordt verzocht een telefoon nummer te bellen om een af spraak te maken. Tevens ver zoekt NBS de barcode op de fax, bij de hand te houden. Het nummer dat gebeld moet wor den, is echter een duur interna tionaal telefoonnummer. De po litie waarschuwt niet op deze po ging tot oplichting in te gaan. Advertentie ZONNEMAIRE - Een 60-jarige motorrijder uit de ge meente Schouwen-Duiveland is gister-middag even voor drie uur op de Blooisedijk in Zonnemaire uit de bocht ge vlogen. Hij kwam uit de richting van Brouwershaven en verloor de controle over zijn voertuig waarna hij slipte en het talud afviel. Zijn motor werd geheel vernield. ZIERIKZEE - De politie heeft gistermiddag rond kwart voor vijf na een melding vier jongelui in de leeftijd van veertien, vijftien en zestien jaar uit de gemeente Schou wen-Duiveland aangetroffen in het oude theater aan de Oude Haven in Zierikzee. Zij hadden zich toegang ver schaft en verbleven illegaal in het gebouw. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. NOORD GOUWE - De politie heeft woensdagavond in Noordgouwe een hennepkwekerij ontmanteld. De kweke rij was ondergebracht in een woning aan de Pauwstraat. De ontdekking volgde nadat de politie poolshoogte was gaan nemen naar aanleiding van een melding van proble men in de relationele sfeer. Bij dat bezoek werden in het pand 102 planten en de gebruikelijke groeiapparatuur aangetroffen. De spullen zijn in beslag genomen. De bewo ner heeft op het bureau een verklaring afgelegd en mocht daarna weer naar huis. Hij zou al vaker in contact met de politie zijn geweest. GOES - T. Verhage-van der Endt heeft gisteren officieel afscheid genomen van het ROC Zeeland. Ze is enkele tien tallen jaren aan dit Zeeuwse onderwijsinstituut verbon den geweest, het laatst als lid van het college van bestuur. Verhage verruilt het ROC voor een functie als wethouder voor de PvdA in Vlissingen. In verband met haar verschil lende (bestuurlijke) onderwijsfuncties binnen- en buiten Zeeland kwamen heel wat mensen afscheid van haar ne men. Verhage begon haar onderwijsloopbaan als lerares naaldvakken. MELISKERKE - Bij twee auto-inbraken in Meliskerke en Middelburg zijn gisternacht cd's, geluidsapparatuur en gereedschap gestolen. In Meliskerke werd één auto leeggehaald. Die stond in de Bergstraat. In Middelburg werden twee auto's opengebroken, om de Deurloostraat en de Mosselkreekstraat. evangen tussen agbomen Ü1SK1L - Een 22-jarige auto- Wist uit Sas van Gent chtgisterochtend het spreek- wd 'haastige spoed is zelden id'in de praktijk. wirAli Pankow JERIKZEE - De viering van et gouden jubileum van de ju- K|aaes met Saint Hilai- i-du-Harcouet en Hatfield op 1 b2 oktober dit jaar geldt als af- onding van de bestuurlijke in- mationale uitwisselingen. De arlijkse bezoeken van jeugd- oepen worden wel voortgezet. e banden met de Franse en de ngelse stad dateren van de wa- snoodramp in 1953. De hulp- rlening destijds aan de toen- alige gemeente Zierikzee innt de basis voor de op 15 a 1955 officieel bekrachtigde unelage. Die bekrachtiging ild toen overigens alleen de ibintenis met de Franse stad. e officiële start van de jumela- imet Hatfield staat op 30 april lót gedateerd. In tegenstelling Saint Hilaire werd die jume- ce niet nadrukkelijk vastge- gdineen charter of vergelijk- jar document. De vriend- iapsband met de Engelse stad erd pas nadrukkelijk uitge raken en letterlijk bezegeld 31 oktober 1962. Toen had- n er al heel wat uitwisselings- loeken plaatsgevonden. [trokken m het niet onnodig ingewik- |d temaken, heeft het college in Ben W nu besloten dit jaar [vijftigjarig bestaan van bei- jumelages te vieren. Dat ge urt in het weekend van zater- ig 1 en zondag 2 oktober. Er ié gedacht aan een bijeen zit waarbij iedereen die in et of mindere mate bij cle uit- selmgen betrokken is ge el wordt uitgenodigd, ihet opstellen van een pro gramma is op initiatief van de gemeente inmiddels een werk groepje geformeerd waarin enke le leden van de werkgroep Inter nationale Uitwisselingen en twee medewerkers van de ge meentelijke afdeling Samenle ving zitting hebben. Deze werk groep heeft ook het plan opge vat een jubileumboekje te ma ken met allerlei wetenswaardig heden over de jeugduitwisselin gen vanaf 1953 tot nu. Volgens het college staat de Stichting Re- nesse positief tegenover het ver strekken van een bijdrage in de kosten van het jubileum. Die worden geschat op 7000 euro. De internationale jeugduitwisse lingen worden ook na de jubi leumviering voortgezet. Dat houdt in dat er het ene jaar een groep Schouwen-Duivelandse jongeren naar Saint Hilaire gaat, terwijl er uit Hatfield een jeugdgroep naar hier komt. Het jaar daarop gebeurt dat anders om. De jongeren vertoeven tij dens het veertiendaags verblijf in gastgezinnen met als doel ken nis te maken een andere cultuur- en andere gewoonten. Tijdens het bestaan van de ge meente Zierikzee was het lange tijd gebruikelijk dat ook de ge meentebesturen jaarlijks over en weer een bezoek aan elkaar brachten. Uit bezuinigingsover weging is dat op den duur terug gedraaid tot één officieel bezoek per collegeperiode. Ook die fre quentie kwam vorig jaar onder vuur te staan. De fracties van WD en Alert! stelden voor de bestuurlijke contacten met de ju- melage-steden ter discussie te stellen. Inmiddels is besloten die bestuurlijke bezoeken volle dig af te ronden met de jubi leumviering, maar de jeugduit wisselingen als vanouds voort te zetten. De stedenband met Namestovo heeft een andere historie. Die da teert van 1992. Na de zogeheten fluwelen revolutie in het Europe se Oostblok besloot de toenmali ge gemeente Westerschouwen een verbintenis aan te gaan met een vergelijkbare gemeente in Oost-Europa. In het kader van financiële ondersteuning bij toe ristische en culturele projecten bracht een bestuursdelegatie van Schouwen-Duiveland enke le keren een bezoek aan Na mestovo. Zo had de gemeente betrokken heid bij het realiseren van een toeristisch informatiecentrum en de bouw van een openlucht podium aldaar. Cultuurambte naar B. Stuit sluit niet uit dat in de toekomst in dat verband nog wel eens een bezoek wordt ge bracht mocht er met inbreng van deze gemeente Europees subsidiegeld geïnvesteerd wor den in een nieuw project in Na mestovo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29