-70% KORTING PZC Visie pleit voor nieuwe dorpen ACTIE!® Bouwvergunning chalets geschorst VINTERSPORT Ruiming munitie kost Goes extra geld MAGAZIJNLEEGVERKOOP Schoenen «Jacks Kleding ijzondere Bevelandse woonmilieus moeten consument tevreden stellen Afscheid Verhage van ROC Juridische spreekuren bij het CWI Oplichting via fax Auto in de sloot zeeuwse almanak Lift GRATIS Ontbijtservice van Corneille tw.v. 17.95 Dorpshuizen N-Beveland wellicht deels zelfstandig 'aard gewond ij aanrijding .dactie: 0113-315649 iww.pzc.nl Witrèttactie@pzc.nl ^tbus 31,4460 AA Goes Idvertentie-exploitat.e: j MiHHpn-7fif!la toertentie-expioitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. ijdag 14 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen nrlngrid Huibers SSENKERKE - Een nieuw orp in de buurt van Bath, bij- ondere woonwerkhuizen in het litengebied bij Lewedorp en atcrgerela teerde woningen ndom Kamperland. Met derge- ke woonmilieus' wil Bestuur- k Platform de Bevelanden ensen voor de regio winnen en houden. zen van Doom 't Hooft, opstel ler van de Bevelandse woonvi- sie, wenselijk om zoveel moge lijk onderscheid tussen verschil lende woongebieden te creëren. In de stedelijke ontwikkelingszo ne Goes waar ook Kapelle, 's-Gravenpolder en Heinkens- zand toe gerekend worden, is on der meer plek voor een 'dorpsvil- lamilieu' bij Heinkenszand en een 'fruitlandschap' bij Kapelle. Verder leent het Poelbos zich voor een nieuw 'bosrijk woon(werk)milieu Nabij Bath moet een nieuw dorp komen ter versterking van de entree van Zeeland. In de 'ruggengraat' Kruiningen-Yerse- ke is zowel in Yerseke als in Kruiningen plek voor woningen met zicht op de Ooster- dan wel Westerschelde. Ten westen van de lijn Lewe- dorp-Nieuwdorp moet een land schap worden ingericht met vrij staande huizen van waaruit niet plaatsgebonden bedrijfjes kun nen opereren. Ten oosten van 's-Heerenhoek zou - na herstel van het oude krekenstelsel - een 'kreekwoonmilieu' kunnen ont staan. Op Noord-Beveland moeten wa tergebonden woningen komen tussen Kortgene en het Veerse Meer en nabij de havens van Kamperland. Over de groen-blauwe slinger die mid den over het eiland de bouw van landgoederen en recreatiewonin gen bepleit is de visie wat zuinig jes: Het kan, maar 'verdere in grepen worden niet voorge staan'. Op het overgrote deel van Noord-Beveland, langs de Sloerand, in de Zak van Zuid-Beveland en in grote delen van Reimerswaal zou slechts voor de natuurlijke bevolkings groei gebouwd kunnen worden. De opstellers van de visie ma ken zich hard voor het opzetten van een 'monitoringssysteem'. Daarin kunnen de vijf Beveland se gemeenten onder meer bijhou den welke plannen er in de pijp lijn zitten. Ook strategische grondaankopen zouden moeten worden geregistreerd. Vlissinqen Walstraat 80, tel: 0118-440084 Zierikzee Appelmarkt 18, tel: 0111 -450260 GOES - T. Verhage-van der Endt heeft gisteren officieel afscheid genomen van het ROC Zeeland. Ze was enkele tientallen jaren aan dit Zeeuwse onderwijsinstituut ver bonden, het laatst als lid van het college van bestuur. Ver hage verruilt het ROC voor een functie als wethouder voor de PvdA in Vlissingen. In verband met haar verschil lende (bestuurlijke) onderwijsfuncties binnen- en buiten Zeeland waren heel wat mensen op het afscheid. Verhage begon haar onderwijsloopbaan als lerares naaldvakken. TERNEUZEN - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) houdt juridische spreekuren in Terneuzen, Goes en Zierikzee. Door het wegvallen van een aantal spreekuur plaatsen van het Bureau Rechtshulp in Zeeland dreigde een gat te ontstaan op het gebied van laagdrempelige rechtsbijstand. Om een dergelijke voorziening in de hele provincie in stand te houden, is door enkele advocaten kantoren in samenwerking met het CWI een spreekuur voorziening ingesteld. De spreekuren worden gehouden in de kantoren van het CWI. Aan de Rosegracht in Terneu zen is het spreekuur op maandag van 12.00 tot 15.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Aan de Oude Ha ven in Zierikzee kunnen mensen voor juridische bijstand dinsdag terecht van 9.00 tot 11.00 uur. In Goes duurt het spreekuur in het kantoor aan het Kolveniershof op don derdag van 9.00 tot 11.00 uur. Het spreekuur is gratis na een telefonische afspraak. GOES - De politie waarschuwt ondernemers voor oplich tingspraktijken door een organisatie die zichzelf Nationa le Bezorg Service (NBS) noemt. Enkele ondernemers in Zeeland hebben de afgelopen dagen een fax ontvangen van die instantie. Daarin wordt melding gemaakt van een groot pakket dat moet worden afgeleverd; de ondernemer wordt verzocht een telefoonnummer te bellen om een af spraak te maken. Tevens verzoekt NBS de barcode op de fax bij de hand te houden. Het nummer dat gebeld moet worden, is een duur internationaal telefoonnummer. De politie waarschuwt, hier niet in te gaan. SEROOSKERKE - Een veertigjarige automobilist uit Tho- len raakte gisteren om 10.05 uur op de N57 bij Seroosker- ke (W) met zijn auto in de sloot. Hij kwam vanuit de rich ting Vrouwenpolder en verloor in een bocht de controle over zijn voertuig. De man slipte en de auto belandde in de sloot. Voor zover bekend bleef de automobilist onge deerd, de auto raakte beschadigd. door Harmen van der Werf GOES - Het ruimen van munitie op de Goese Golf en de Holland- sche Hoeve heeft Goes flink op kosten gejaagd. Van de 571.000 euro die de ruiming kostte, moet de gemeente zelf bijna 340.000 euro ophoesten. Goes moet fors meer betalen dan eerder geraamd, omdat een uitkering van het ministerie van Binnenlandse Zaken veel lager uitpakt. Van begin af aan was bekend dat de gemeente zelf ruim 90.000 euro moest betalen; oftewel 2,50 euro per inwoner. Van de rest van de kosten zou het ministerie van Binnenlandse Zaken maximaal tachtig pro cent betalen. Omdat veel meer gemeenten het afgelopen jaar nog munitie hebben moeten rui men, valt de bijdrage uit Den Haag echter veel lager uit. Niet tachtig procent wordt vergoed, maar nog geen vijftig procent, oftewel 230.575 euro. Voor Goes betekent de lagere uitkering een extra kostenpost van ruim 114.000 euro. Al met al is de ge meente daarmee bijna 340.000 euro kwijt voor de ruiming. De extra 114.000 euro wordt uit de reserves gedekt, zo heeft het col lege van B en W besloten. Financieel is de ruiming van mu nitie op de Hollandsche Hoeve en de Goese Golf stevig uit de hand gelopen. In eerste instan tie was erop gerekend dat de operatie niet veel meer dan 100.000 euro zou gaan kosten. Dat bleek een misrekening. Er lag aanzienlijk meer munitie dan van te voren was vastge steld. Het Goese WD-raadslid A. Wevers sprak maart vorig jaar al van een 'Golfgate', ver wijzend naar de Nobelgate-af- faire in Zierikzee. Kosten van ar cheologisch onderzoek in de Korte Nobelstraat in Zierikzee liepen op van 52.000 euro tot zo'n 700.000 euro, zonder dat B en W dit meldden. Alle wethou ders van Schouwen-Duiveland moesten opstappen. Kritiek De Goese burgemeester D. van der Zaag wees de kritiek van raadslid Wevers resoluut van de hand. In het geval van de golf baan was de gemeente verplicht alle aangetroffen munitie op te ruimen. Van der Zaag wees er ook op dat Goes nog het één en ander van het ministerie van Binnenlandse Zaken tegemoet kon zien. Die bijdrage valt dus veel lager uit. Goes is er nog niet. De Goese Golf heeft een schadeclaim van 70.000 euro ingediend, omdat de ruiming veel langer duurde en dat klanten heeft gekost. „Dat loopt nog", laat directeur G. Rutjes van de Goese Golf weten. De gemeente weigert de 70.000 euro te betalen en heeft vanwe ge die claim besloten om een be perkte hoeveelheid munitie die nog op de Goese Golf ligt, niet te ruimen. De munitie is afkom stig uit de Tweede Wereldoor log. Dat Oostburgse gezin telt een groot aantal leden. Vandaar dat enkele jaren geleden een grote bus werd aangeschaft. Vanwege de overvloedige ruimte is het nooit een pro bleem om anderen een lift aan te bieden. Maar of dat altijd veilig is, dat is de vraag. Zo miste pa, die helemaal op ging in zijn redevoering, on langs de 'afrit' bij Waterland kerkje. Opeens reed hij in het hoge groene gras. Onder veel ge lach zette hij de bus, zonder gebruik te maken van zijn spiegels, in de achteruit. De auto die net kwam aangere den bleek echter wit, met blau we en rode strepen en een zwaailicht... Het ivas een grote opluchting dat de agenten hoofdschud dend doorreden. Waren ze reeds bekend met de rijkun sten van deze man? De per soon die van de lift gebruik mocht maken nu in ieder ge val wel... Super de Boer Miegielsen, t i n 0ranieP'ein 72, Oost-Souburg b. 0118-480160 www.superdeboer.nl Waza-ari 20' Nippon 21. Ippon Graag gedaan. het alfabet van Zeeland door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Wethouder C. Schippers moet met de be heerders van de Noord-Beve- landse dorpshuizen gaan praten over gedeeltelijke privatisering. Die opdracht kreeg hij gister avond van de raadscommissie. Schippers was overigens zelf niet bij die bijeenkomst aanwe zig. Het kostte de commissie veel moeite om een richting aan te geven voor de onderhandelin gen met de beheerders en be heersstichtingen van de dorps huizen. De nota waarin het ac- commodatiebeleid uiteen is ge zet, bleek voor veel commissiele den niet helemaal duidelijk. Zo vroeg een aantal van hen zich af hoeveel van de kosten die de gemeente voor de dorps huizen maakt, wordt terugver diend uit de verhuur van de ruimten en de verkoop van drank. Ook was onduidelijk hoe veel aanpassingen er nog nodig zijn om de dorpshuizen up to da te te maken. Verder vroeg de commissie zich af waar de dik negen ton van daan moet komen die nodig is voor nieuwbouw van het dorps huis in Kamperland. Wel schaarde een meerderheid van de commissie zich achter de uitgezette koers namelijk: een dorpshuis, gymzaal en peuter speelzaal in elk dorp. J. Poppe (SGP) die voorzichtig opperde dat er wellicht ook na gedacht zou kunnen worden over sluiting van bovengemid deld onrendabele dorpshuizen, kreeg geen enkele bijval. Om de raad de tijd te geven alle gevraagde informatie rustig te kunnen bestuderen, is besloten om pas een beslissing over het acconimodatiebeleid te nemen in de raadsvergadering van don derdag 24 februari. Divt' rubriek vorer.lulnt In al(r; lllels van NRp Dagbladen (DplagC ruim 2 min ex inlricmullu i iibiiêk, e^inail riaeurinio.'7jin;p.nl o.v:V. NGViA [et zo goed mogelijk inspelen p de woonwensen van een zeer jvers publiek is het uitgangs- [unt van de woonvisie De Beve- Lden Woont!. De visie werd isteravond gepresenteerd tij- Us een vergadering van de in Wissenkerke. raad was eerste in de regio die het stuk uitgereikt. Dat gebeurt op termijn ook tijdens bijeen- jomsttn in Heinkenszand, joes, Kapelle en Kruiningen, aarna de gezamenlijke raden oensdag 16 februari over het tak discussiëren. De uitkom van die discussie zullen in definitieve woonvisie wor- vastgelegd. leelvisie het thema 'werken', is 'wo rn' nu de tweede deelvisie die de steigers staat. Dit voorjaar ligt nog een recreatienota. bnd de zomervakantie moeten ledrie de plannen zijn samen- ivoegd tot één stuk dat, als het in het platform ligt, integraal ordt opgenomen in het omge- ngsplan waarmee de provincie 5t Zeeuwse buitengebied in art brengt. mzo goed mogelijk op allerlei lonwensen in te kunnen spe- nishet volgens bureau Rothui- IDE - Een paard is gisteroch- ïd gewond geraakt aan een en bij een aanrijding op de ieversweg in Eede. Zorgverzekeraar VGZ vergoedt Becel pro-activ ongeval vond plaats rond luur. Een automobilist uit de neentc Sluis kon het paard, midden op de weg liep, niet er ontwijken en reed het dier .Het paard raakte hierbij ge- aan zijn been en moest or een veearts worden onder- ht. De automobilist kwam de schrik vrij, zijn auto ikte aan de voorzijde bescha- (Advertentie) van de reepe (RASTISCH AFGEPRIJSD De Middelburgse bestuursrechter bepaalde gisteren dat de bouwvergunningen voor chalets van Chaletparc Krabbenkreek in Sint-Annaland voorlopig geschorst moeten wor den. Dit omdat de eigenaar van een naastgelegen palingrokerij bezwaar indiende tegen de bouwactiviteiten. foto Willem Mieras door Noortje van Manen SINT-ANNALAND - 'Wij gaan gewoon door', zegt projectont wikkelaar Pieter Visser van Cha letparc Krabbenkreek in Sint-Annaland. De bestuurs rechter in Middelburg heeft gis teren de bouwvergunningen voor huisjes op zijn park voorlo pig geschorst. Volgens Visser be tekent dat 'hoogstens een maand uitstel' voor zijn plan nen. Advertentie De voorlopige voorziening is aangevraagd door Peter Schei-penisse uit Sint-Anna- land. Scherpenisse is blij met de uitspraak die volgens hem een 'erkenning' oplevert van zijn gelijk dat een deel van de bouwsels op de camping illegaal zijn. Hij heeft een vergunning voor een palingrokerij. Daar hoort een stankcirkel bij van driehon derd meter waarbinnen een deel van de Krabbenkreek valt. Scherpenisse is bang dat even tuele toekomstplannen voor zijn bedrijf straks onmogelijk wor den door de ambitieuze plannen van de camping. Bezwaren De palingvisser heeft daarom bij de gemeente Tholen twee be zwaren ingediend voor in totaal acht bouwvergunningen die zijn verleend voor twaalf chalets. Die staan er al, zegt Hennie Wee- da. Hij is projectleider namens de gemeente Tholen voor de plannen rondom het havenge bied in Sint-Annaland. „Om pre cies te zijn gaat het om twaalf dubbele grote stacaravans, waar de tussenmuur is wegge haald en een dak boven is ge zet." Ongegrond De gemeente heeft de bezwaren voor vijf van die acht vergunnin gen in december ongegrond ver klaard. Voor de overige drie loopt de procedure nog bij de ge meente. Om tegen het besluit van de gemeente in beroep te gaan, moet een bezwaarmaker naar de rechter. Die bodempix»- cedure neemt nogal wat tijd in beslag en dus is het mogelijk om in een spoedprocedure een voor lopige voorziening aan te vra gen, zodat iemand gedurende de bodemprocedure niet illegaal kan blijven bouwen. De zitting was woensdag en gis teren heeft de bestuursrechter laten weten dat alle acht vergun ningen voorlopig zijn geschorst. Weeda zegt verrast te zijn door deze uitspraak. Volgens hem heeft de gemeente Tholen de ver gunningen op een terechte wijze verleend. Peter Groeneveld, de advocaat van Scherpenisse is het daar niet mee eens. Hij stelt dat de vergunningen in strijd zijn met het bestemmingsplan en dat er ook geen vrijstelling is verleend. De rechter heeft hem voorlopig in het gelijk gesteld. „Maar dat heeft in de praktijk geen enkele consequentie", al dus Weeda. „Omdat de bouwsels er al staan." Pas als de rechter in de bodemprocedure ook vindt dat de vergunningen niet op de juis te wijze zijn verleend, heeft de gemeente een probleem, denkt Weeda. „Dan zijn de bouwsels il legaal en zal Tholen moeten gaan handhaven." Weeda gaat ervan uit dat het niet zo ver komt. Uitspraak De uitspraak van de rechter is gebaseerd op een bestemmings plan uit 1969. Weeda: „Inmiddels zijn we met een nieuw plan bezig. Op grond daarvan mogen de bouwsels er zeker staan. De uitbreidings plannen van de camping zijn straks geen probleem." (Advertentie) Kijk op www.vgz.nl of bel 0800 - 244 45 55 voor de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25