zluto verliest terrein op Kaaien Aanwonenden spoor naar rechter PZC Badpaviljoen nog even in de steigers Voormalig eigenaar Slobberduin vraagt steun Raad van State II Middelburgse fietsers en voetgangers krijgen vanaf 2010 meer ruimte ieen verbod sm-masten !GP houdt preekuur AAZÉT agenda Motorrijder uit de bocht Aanrijding in Vlissingen Inbraak vrachtauto St-Philipsland Politie waarschuwt voor oplichters Auto in de sloot Paard aangereden in Eede vrijdag 14 januari 2005 JDDELBURG - De snelheid Bl omlaag, fietsers en voetgan- ,R krijgen meer ruimte, maar ei aantal parkeerplaatsen lijft hetzelfde. Zo wordt de aaienroute tussen de Konings- wg en de Beatrixbrug in Mid- elburgna 2010. gemeente presenteerde gis mond het eerste ontwerp icrde Londensekaai, Bierkaai Kouaansekaai. Als de nieuwe mmenroute (N57) in 2010 [aar is, zal het daar heel veel isiiger worden. De kaaien ver- ideren van een doorgaande nite in een wijkontsluitings- ieg. voorspelde ambtenaar J. iogstrate. Nu rijden er nog -aalfduizend voertuigen per ig,straks pakweg de helft, et bureau Witteveen en Bos ïft een ontwerp gemaakt voor herinrichting van de Kaaien de. De maximum snelheid ag straks officieel vijftig zijn, aar het plan gaat uit van veer- g kilometer per uur. Auto's ütNEUZEN - De gemeente menzon verbiedt voorlopig ngsm-masten op scholen en als, B en W willen de resulta- i van nadere onderzoeken effecten van elektromag- straling afwachten. college antwoordt dat op van raadslid C. Freeke. had om een dergelijk ver- gsm-masten gevraagd. Iraadslid wees daarbij op re onderzoeken van onder an- weTNO. Naar aanleiding van heeft minister van Economische Za- dat er nader weten- |appelijk onderzoek nodig is. onderzoek zal onge- jaar in beslag nemen, wil totdat de uitsla at van deze onderzoeken be- nadere maatrege- pDELBUEG - In het wijkge- k van de Griffioen schuiven de raadsfracties van fistenUnie en SGP aan voor politiek spreekuur. pesten met buurtbewoners Middelburgse en wijkge- zaken. Het spreekuur ft om 20.00 uur en zal tot W uur duren. Het wijkge- vinden aan de Olmen- 18 in Middelburg. I (Advertentie) MIJNEN ZONWERING «WW.AAZET.NL Ml» -Tel. 0113-33Q333 00-0231231 'maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; tot 12.00 uur D ACTIE SCHEREN itenruststraat 18 stbus 8070 EB MIDDELBURG 18-493000 0118-493009 redwalch@pzc.nl Urits Sep (chef) fa Berkelder th Ramakers iamvan den Broek ma Osman den Hurk in de Vries (sport) ütrale redactie 28 tbu.s 31 3 AA goes '0113)315500 '0113)315669 ail; :.nl ernet V-pzc.nl web@pzc.nl moeten ook ruimte afstaan. De rijbaan voor auto's wordt ver smald, die voor fietsers ver breed. Als automobilisten el kaar tegenkomen, moeten ze ge deeltelijk op de fietsstrook gaan rijden. Dat dwingt hen nog voor zichtiger en langzamer te rijden. Het moet ook voorkomen dat de kaaien toch aantrekkelijk blij ven als doorgaande route. De kans bestaat wel dat de rijbaan voor auto's nog iets wordt ver breed om grotere voertuigen niet in problemen te brengen. Behalve fietsers krijgen ook voetgangers meer ruimte. De stoep aan de zijde van de huizen op de kaaien wordt breder en langs de gracht komt een aan eengesloten looppad. Wel kunnen straks nog net zo veel auto's op de kaaien parke ren als nu. Er blijven 97 parkeer plaatsen beschikbaar. Auto's hoeven niet meer tussen de bo men te parkeren zoals nu. De parkeervakken worden langs de rijbaan gelegd. Dat heeft als voordeel dat langs de gracht meer bomen gezet kunnen wor den. De reacties van omwonenden lie pen sterk uiteen. Een kleine groep maakte de ontwerpers complimenten, omdat ze goed re kening hebben gehouden met het beschermd stadsgezicht, er meer bomen komen, het veiliger wordt en er toch geparkeerd kan worden. Oversteekplaatsen Anderen waren vooral blij dat het voor fietsers en voetgangers veiliger wordt. Want dat is het volgens hen nu niet. Levensge vaarlijk, vinden zij met name de oversteekplaatsen bij de Segeer- straat, de Bellinkbrug en de Dwarskaai. Eén van hen, bewoner én PvdA-raadslid W. Kooiman pro beerde steun te krijgen van de andere bewoners om de gemeen te onder druk te zetten zodat die nu al maatregelen neemt om de route veiliger te maken. Hij wil niet wachten tot de Dammenrou- te, inclusief het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren, klaar is. Maar er waren ook bewoners die de auto meer ruimte toewen sten. Zij vroegen bijvoorbeeld om langere en bredere parkeer plaatsen, omdat nu al vaak spie gels en antennes sneuvelen. Bo- De renovatie van de buitenkant van het Badpaviljoen in Domburg is over drie maanden klaar. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het Badpaviljoen in Dom burg kan over drie maanden uit de stei gers. Eind april of begin mei is de res tauratie van de buitenkant van het ne gentiende eeuwse pand afgerond. In april vorig jaar is bouwgroep Peters uit Middelburg aan het grondige herstel van de gevels begonnen. Gedacht werd dat het werk deze maand klaar zou zijn. „We hebben een paar maanden vertra ging opgelopen", zegt projectontwikke laar J. van Garderen van Van Garderen en Dekker. „Er was meer restauratie werk dan vernacht. Maar aan een paar details, zoals het torentje, kan je nu al zien dat het flink is opgeknapt." Afgelopen zomer was het karakteristie ke torentje van het gebouw getakeld zo dat het op de grond opgeknapt kon wor- .den. Van dichtbij was te zien dat de lo den bekleding slecht was. Op sommige plekken was de bekleding zelfs verdwe nen. Ook het houtwerk daar onder was verrot. Inmiddels is het torentje zo goed als nieuw en prijkt het, nog even verbor gen achter de stellage, weer trots op het paviljoen. De renovatie wordt voor een belangrijk deel betaald uit de Kanjersubsidie van de Staatssecretaris van Cultuur. Aan die subsidie van 800.000 euro zat de voorwaarde dat de restauratie eind 2004 afgerond moest zijn. „Dat we nu wat uitlopen, heeft voor de subsidie geen nadelige consequenties", zegt Van Garderen. „We hebben hierover overleg gehad met het Rijk." De binnenkant van het gebouw moet nog helemaal onder handen genomen worden. De projectontwikkelaar had dit het liefst gelijk met de buitenkant gedaan,.maar nog steeds is niet duide lijk wat de indeling wordt. Dat hangt af van procedures en vergunningen en die nemen nog maanden in beslag. In het paviljoen komen appartementen en een restaurant. Ook worden er appartemen ten bij het pand aangebouwd. In totaal moeten er dertien woningen komen. Inspraak De afgelopen tijd lag het bouwplan ter inzage bij de gemeente Veere. Zes in spraakreacties werden ingediend. De gemeente heeft deze week besloten mee te werken aan het bouwplan door vrij- foto Lex de Meester stelling op het bestemmingsplan te ver lenen via de zogenoemde artikel 19 pro cedure. Veere ziet in de inspraakreac ties geen aanleiding om hier van af te zien. In een aantal reacties wordt ge steld dat er in de appartementen niet ge woond mag worden, omdat het bestem mingsplan horeca en hotel aangeeft. In andere hotels mag ook niet gewoond worden, vinden indieners van de ziens wijzen. De gemeente vindt dat de omstandighe den van het Badpaviljoen niet of nauwe lijks te vergelijken zijn met andere ho tels. Het Badpaviljoen is aangewezen als rijksmonument en om het gebouw te behouden voor de toekomst, is een ver bouwing en uitbreiding noodzakelijk, meent Veere. Als de vrijstelling van het bestemmings plan in procedure wordt gebracht, kun nen opnieuw zienswijzen en bezwaren worden ingediend. Bevelandse gemeenten zouden te laks omgaan met belang bewoners door Mieke van der Jaqt KAPELLE - De Belangenvereni ging Aanwonenden Spoorlijn (BAS) heeft de Raad van State gevraagd de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal tot be stuursdwang te dwingen. Vol gens de BAS gaan de gemeenten veel te laks met de belangen van de mensen langs de spoorlijn om. Op een verzoek om handhaving van de regels in de vergunning, heeft geen van de drie gemeen ten binnen de voorgeschreven tijd van vier weken gereageerd. Het gaat om de vergunning voor de uitbater van de rails: Prorail. De Raad van State heeft vastge steld dat de toename van het goederenvervoer en daarmee de geluids- en trillingshinder, zoda nig groot is dat de gemeenten via bestuursdwang paal en perk kunnen stellen. Meer dan een verzoek aan Pro rail om de zaak in orde te ma ken, hebben de gemeenten nog niet gedaan. De BAS deed daarom een twee de verzoek aan de gemeenten, waarop nog geen beschikken werd- ontvangen. Het dreige ment met een gang naar de Raad van State, dat twee weken geleden werd geuit, is nu geëf fectueerd. De gemeente Kapelle heeft in middels besloten de beslissing om wel of niet handhavend op te treden jegens Prorail, uit te stellen tot 1 februari. Het colle ge heeft overleg gevoerd met Prorail, dat beloofd heeft voor 1 februari duidelijkheid te bieden over de haalbaarheid van het plaatsen van raildempers. Te laat Mocht het mogelijk zijn om vroeg in het project van spoor- vernieuwing dergelijke raildem pers te plaatsen, zal dat toch niet eerder zijn dan in 2006. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Voormalig eige naar A. van Lieshout van het re creatiecentrum Slobberduin in Koudekerke heeft de Raad van State gevraagd in een uitspraak vast te leggen dat de gemeente hem in 1999 een milieuvergun ning had moeten verlenen. Met zo'n uitspraak hoopt Van Lies hout sterker te staan in de scha devergoedingsprocedure die hij momenteel voert tegen de huidi ge gemeente Veere. „Van Lieshout is zijn recreatie- bedrijf kwijtgeraakt en de ge meente is daar de schuld van", zo vatte raadsman J. Breeuwer gisteren namens Van Lieshout de zaak samen. Van Lieshout kocht in 1988 het recreatiecentrum aan de Wiele- makersbaan in de veronderstel ling dat hij 96 slaapplaatsen mocht exploiteren. Breeuwer zei dat de gemeente hem dat had voorgespiegeld. Procedures bij de Raad van State van een omwonende leidden er echter toe dat het recreatiecentrum aan bandenwerd gelegd. Zo ging het toegestane aantal bed den omlaag en mocht 's avonds na 19.00 uur niet teveel geluid meer worden gemaakt. Over de vergunningsaanvraag die Van Lieshout in 1999 bij de gemeente neerlegde, moet feite lijk nog steeds worden beslist, omdat verleende vergunningen door de Raad van State zijn ver nietigd en teruggestuurd. Vol gens Breeuwer was de tegenwer king door de gemeente op een ge geven moment zo groot dat hij zijn zaak in 2002 onder de prijs verkocht aan de huidige eige naar Jasperse. Momenteel werkt Van Lieshout in loondienst bij een welzijnsinstelling. Nu Van Lieshout geen eigenaar meer is van Slobberduin wil de huidige gemeente Veere zijn ver gunningsaanvraag niet meer af handelen. Jasperse wil het cen trum gaan exploiteren en heeft ook een vergunningsaanvraag ingediend. „Met hem gaan we verder, want Van Lieshout heeft geen zeggenschap meer", zei een woordvoerder van de gemeente gisteren bij de Raad van State. De rechters van de Raad van State keken gisteren kritisch naar het verhaal van de gemeen te. vendien komen er ook steeds grotere auto's. De huizen aan de kaaien zijn nu eenmaal duur en de eigenaren hebben dus grote auto's, merkte een bewoner en autobezitter op. Wethouder L. Luitwieler van verkeer benadrukte dat het ont werp nog maar een concept is. Het college van B en W neemt er in april een besluit over. Ook dan is het nog maar een con cept. Als de raad erover heeft ge sproken, volgt nog een inspraak- prodcedure waarin bewoners wederom hun zegje kunnen doen. ZONNEMAIRE - Een 60-jarige motorrijder uit de ge meente Schouwen-Duiveland is gistermiddag even voor drie uur op de Blooisedijk in Zonnemaire uit de bocht ge vlogen. Hij kwam uit de richting van Brouwershaven en verlooi de controle over zijn voertuig waarna hij slipte en afviel. Zijn motor werd geheel vernield. VLISSINGEN - Op de kruising President Rooseveltlaan Bonedijkestraat in Vlissingen vond gisteren om 16.45 uur een aanrijding plaats. Een 62-jarige automobiliste uit de gemeente Veere die in de Bonedijkestraat reed, verleende op de kruising geen voorrang aan een van rechts komende 35-jarige Middel burgse automobilist. Bij de aanrijding raakten beide au to's beschadigd. SINT-PHILIPSLAND - In een vrachtwagen die gepar keerd stond aan de Haven in Sint-Philipsland. is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Navigatieapparatuur. een mobiele telefoon en beeldappa- ratuur zijn onder meer uit de auto weggenomen. Herscha debedrag is niet bekend. GOES - De politie waarschuwt ondernemers voor oplich tingspraktijken door een organisatie die zichzelf aan duidt als: Nationale Bezorg Service (NBS). Enkele ondernemers in Zeeland hebben de afgelopen da gen een fax van de instantie ontvangen, waarin melding wordt gemaakt van een groot pakket dat moet worden af geleverd. De ondernemers worden verzocht een (duur, internatio naal) telefoonnummer te bellen om hiervoor een afspraak te maken. SEROOSKERKE - Een veertigjarige automobilist uit Tho- len raakte gisteren om 10.05 uur op de N57 bij Seroosker- ke (W) met zijn auto in de sloot. Hij kwam vanuit de rich ting Vrouwenpolder en verloor in een bocht de controle over zijn voertuig. De man slipte en de auto belandde in de sloot. Voor zover bekend bleef de automobilist ongedeerd, de auto raakte beschadigd. EEDE - Een paard is gisterochtend gewond geraakt aan een been na een aanrijding op de Brieversweg in Eecle. Het ongeval vond plaats rond zes uur. Een automobilist uit de gemeente Sluis kon het paarcl, dat midden op de weg liep, niet meer ontwijken en reed het dier aan. Het paard raakte gewond en moest door een veearts wor den onderzocht. De auto raakte aan de voorzijde bescha digd. (Advertentie) 0 U) 0 CÖ E co 03 -Q O) c cl een onbezorgd 2005. zo ruimen we de eerste weken van het jaar drastisch op. voor gelikte prijzen, tegen contante betaling. 'zorgeloos' profiteren dus. kerkplein 57 kapelle telefoon 01T3 343810 www.basmar.nl (Advertentie) Voor de BAS is dat te laat. De groep bezwaarden vindt dat der gelijke maatregelen niet afhan kelijk moeten zijn van de goede wil van Prorail, maar dat de ge meenten de voorwaarden moe ten scheppen. Door een dwangsom op te leg gen per dag teveel geproduceer de herrie, kunnen de gemeenten ervoor zorgen dat het bedrijf maatregelen neemt of anders treinen van het spoor haalt. BAS heeft de Raad van State nu gevraagd de gemeente een dwangsom op te leggen van 5.000 euro per dag dat geen maatregelen tegen de geluidso verlast genomen zijn. Naar verwachting behandelt de Raad van State het verzoek bin nen enkele weken. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00 - 23.00 uur; Inloop avond voor jongeren met onder meer tafelvoetbal en darts; VLISSIIMGEN - Coosje Buskenstraat/ Scheldeplein, 8,00-16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur; Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11