PZC Ben Berden richt grote schade aan Minderhoud onverslaanbaar Van Goethem sombi over toekomst van volleybalclub Morre Ploeg stopt na gebruik epo Sr" :v I De Bruijn snel klaar in Wijchen Pöpsel door in Grand Prix uitslagen Yvonne Wisse niet actief in indoorseizoen Wouters langer bij SDO'63 Poeder toch weer boksring in agenda donderdag 13 januari 2005 van onze sportredactie BEESD - Veldrijder Camiel van den Bergh moet op zoek naar een nieuwe werkgever. Hoewel de Nederlandse wielrenner kort geleden bijtekende bij zijn Bel gische ploeg Saey-Deschacht stopt het team aan het eind van het seizoen. Reden is het epo-gebruik van één van Van den Berghs teamge noten, Ben Berden. De Belg is de eerste veldrijder uit de wieier- geschiedenis die betrapt is op het gebruik van epo. Rony De- schacht, één van de sponsoren van het team waar Berden kop man is, meldde gisteren dat zijn ploeg ophoudt te bestaan. Het epogebruik van Berden heeft Camiel van den Bergh ge schokt. De renner uit Beesd is niet alleen ploeggenoot maar ook een goede vriend van de Belg. Van den Bergh: „Ik weet dat hij in de put zat omdat het niet goed ging. Hij heeft blijkbaar een uitweg willen zoeken, maar dit had ik toch niet verwacht. Hij heeft het er ook nooit met mij over gehad." Van den Berg had net te horen gekregen dat zijn contract zou worden verlengd. „Ik verwijt Berden dat aan de ene kant wel. Maar aan de andere kant ben ik dankzij hem bij de ploeg geko men. Ik weet dat het voor hem een grote frustratie was dat hij altijd als tweede of derde eindig de. Met epo hoopte hij waar schijnlijk dat hij net dat stapje extra kon maken. Het is niet slim van hem, maar ieder mens maakt weieens fouten." Bovendien is de kans groot dat Van den Bergh nu ook als 'ver dacht' wordt gezien. „Er zal in derdaad een groot vraagteken bij mij en de andere renners van de ploeg komen te staan. Ik kan alleen maar tonen dat het niet zo is. Ze mogen alle onderzoe ken bij mij doen. En die worden ook al jaren gedaan. Er is bij mij nog nooit iets gebleken. Ik kijk wel uit." Van den Bergh wil zich bij de wereldkampioenschappen eind deze maand in Sankt Wendel in de kijker rijden om sponsors of een nieuwe ploeg te vinden. De renner is na een val eind decem ber niet helemaal fit, maar hoopt er het beste van te kun nen maken. „De wereldtitel strijd is mijn enige doel. Ik zal alles op alles zetten om daar een goed resultaat neer te zetten." Berden heeft gisteren na lang dralen toegegeven epo te heb ben gebruikt. De Belg zei dit in een korte verklaring.. Hij be treurt zijn handelwijze en wil geen gebruik maken van een contra-expertise. Hij legt zich neer bij elke uitspraak van de disciplinaire commissie van de Belgische wielerbond. Berden heeft iii december naar epo ge grepen omdat hij oververmoeid was en een hematócrietgehalte had van 38. Met epo probeerde hij dit omhoog te krijgen. Met een drukke periode in zicht wil de hij de sponsors en supporters niet ontgoochelen. Berden testte half december bij een cross in Essen positief. ANP Ben Berden in actie tijdens de wedstrijd van 28 december vorig jaar in Koksijde. foto Yves Boucau/EPA door Joop van den Oudenhoven WIJCHEN - Het Grand Prix-sei- zoen is voor biljarter Jean Paul de Bruijn niet erg succesvol be gonnen. Al in de eerste ronde van de Grand Prix Dutch Events in Wijchen strandde de Hulstenaar tegen Anno de Klei- Na een uitermate spannende en gelijkopgaande wedstrijd sloeg de balans door in het voordeel van de inwoner van Helmond. Dat hij in Wijchen een moeilijke start zou hebben stond bij voor baat vast. Anno de Kleine is al tijd een moeilijke tegenstander voor De Bruijn. Het werd een zware strijd. Aan vankelijk had De Bruijn het ini tiatief. Zijn tegenstander kon pas na acht beurten op gelijke hoogte komen. Tot twintig ca ramboles hielden de spelers el kaar in evenwicht. Toen liep De Bruijn geleidelijk uit naar 36-25. De Kleine kwam terug tot 41-39, waarna de Brabander met een serie van zes erop en er over ging. De voorsprong gaf hij niet meer uit handen: 50-45 na 34 beur ten. Bij winst had De Bruijn een makje gehad in de tweede ron de. Zijn volgende tegenstander was B-speler Tom Beemsterboer geweest. Vandaag speelt de Bruijn in Wijchen de eerste ronde van het NK bandstoten. door Karei Pleunis HULST - Ronald van Goethem, voorzitter van de technische commissie van de volleybalvere niging Morres Hulst, legt aan het einde van het seizoen zijn functie neer. Dat vertrek heeft niets te maken met de perikelen rond de trai ners van het eerste mannen- en vrouwenteam die enkele weken geleden vrijwel gelijktijdig op stapten. „Deze beslissing heb ik twee jaar geleden al genomen", zegt de 57-jarige Hulsterse fysio therapeut. Van Goethem zegt niet te ver trekken uit onvrede met de gang van zaken binnen de vereniging. Al is er wel een aantal ontwikke lingen dat hem verontrust. „Ik zie de toekomst van de vereni ging niet somber in, maar wel met de nodige zorg tegemoet. „Wie laat zich tegenwoordig nog in een keurslijf dwingen? Wie wil er nog enkele keren per week op een bepaald tijdstip, op een bepaalde plaats en met een bepaald aantal mensen, gedisci plineerd trainen? Die groep kalft steeds verder af." „Vroeger liet je het wel uit je hoofd om weg te blijven van de training. Dan speelde je op za terdag niet. Tegenwoordig bel len ouders op dat hun kind de komende drie weken niet komt trainen. En toch zou hij of zij moeten spelen op zaterdag. Ik heb zelfs meegemaakt dat we met een jeugdteam naar een ti telstrijd moesten. De nummers zeven en acht eisten een speelga- rantie, anders bleven ze liever thuis." Van Goethem ziet zichzelf daar om zo langzamerhand als een man van de oude stempel. En daarom is het tijd om op te stap pen. „Als ik die jonge gasten be zig zie en hoor, dan weet ik dat dit de enige juiste beslissing is." Zijn laatste jaar bij Morres zal niet in de boeken verdwijnen als het meest gemakkelijke. Vooral het vrijwel gelijktijdig opstap pen van de trainers van het eer ste mannen- en vrouwenteam, was een dieptepunt. „Ik kon me wel vinden;iaj sie van Guido de Beule nen) en Harry van Putte f wen). Zij hebben beiden ij drevene. Willen altijd vo; hoogste gaan. Met het dos concessies hebben ze p; men. Wellicht was de bg smal om in de tweede di\j spelen. Aan het einde vant rige seizoen moesten wek opnieuw kwaliteit in|p Dus is er te hoog ingezet „Drie weken voor het brak, heb ik met beide jo gesproken. Het ging ton het ontbreken van chenui gesprek verliep ontzetten! tiefVan Putte en De Beuk den zich gesteund door dj nische commissie. Ja, wé den pal achter hen. Maan delijk barstte dan toch d( Wanneer belangen en au niet stroken, de chemie ec! dwenen is, dan kun je: schudden." Jeugdafdeling Pratend over een toeko® Van Goethem dat het schrijnende van wat nog komen zich nu al binn jeugdafdeling aftekent, voormalig boegbeeld van res Hulst, Jo Everaerl voortdurend pronken mei van jeugdteams die Nede se titels pakten. Taelm; Beule. Grote mannen toe zijn later uitgegroeid tot: die de eerste divisie haald eigen kweek. Maar de tijd die titels zijn voorbij. Enk breken van goede jeug wreekt zich. Daar vertel iS schijnlijk niets nieuws ni! Toch zegt Van Goethem di res vooral geen club maj den waar sprake is van w blijheid. „Als we het preï laten varen en er louter i tief gebald wordt, dan ld onvermijdelijk tot ach gang. Zie wat er met Mv gebeurd. Dat was het b van het vrouwenvolleyl Zeeland. Daar is nu1 niets meer van over. Zov Morres niet achteruit boe door Peter Snelders EEDE - Koen Pöpsel van 't Bier winkeltje uit Terneuzen plaats te zich vrij eenvoudig voor de tweede ronde van het Grand Prix biljarttoernooi driebanden in Eede. Hij scoorde tijdens de tweede wedstrijdavond weliswaar een carambole minder dan tegen stander Cor de Jonge, maar de handicap besliste de partij in zijn voordeel. De Jonge moest 35 caramboles maken, Pöpsel 27. In slechts 42 beurten behaalde laatstgenoem de zijn aantal. Dat was tevens de beste partij van de avond in het Hof van Eede. Er waren nog twee deelnemers die in minder dan vijftig beur ten hun partij voltooiden. Zo won Rinus de Bree in 46 beurten met 22-18 van Leen Basting en klopte Plans de Witte in 47 beur ten de in de eerste twee toer nooien sterk presterende Antoi- GOES - Yvonne Wisse slaat het indoorseizoen over. De Vlissingse atlete richt zich na een periode vol blessures helemaal op het outdoorseizoen. Plet zomerseizoen van meer kampster Wisse (22), in 2003 Nederlands kampioen op de meerkamp outdoor en indoor, viel het afgelo pen jaar geheel in het wa ter. In april kreeg ze last van heup en rug, en na en herstelperiode liep ze een scheurtje in de hamstring op. Daardoor moest ze op nieuw enkele maanden aan de kant blijven. Wisse: „Ik heb de laatste maanden nauwelijks ge traind. Daarom gebruik ik de winter om terug te ko men op mijn oude niveau. Wedstrijden passen daar niet in." De Vlissingse die uitkomt voor De Spartaan uit Lisse, traint twee keer per week in een hal in Amsterdam. De overige trainingen zijn buiten. In april gaat ze op trainingsstage in Zuid-Eu ropa. ne de Maat. Het moyenne van De Maat was in de voorgaande toernooien veel hoger dan dat waarmee hij voor de Grand Prix cyclus van start ging opgegeven stond. Vandaar dat de wedstrijd leiding voor het toernooi in Ee de besloot zijn aantal carambo les te verhogen van 20 naar 27. Daar lag ook de kans voor Hans de Witte om hem te verslaan. De eindcijfers 30-25 illustreren dat. De andere twee partijen waren van een minder gehalte. Robin Claerhoudt won in 54 beurten (35-14) van Willy van Limmen. Ruud van Velzen had maar liefst 67 beurten nodig om Flor- ent Rombaut met 22-31 te ver slaan. Rombaut, die 32 carambo les moet maken, was slechts één carambole verwijderd van zijn aantal. Vandaag en morgen gaan de wedstrijden om 19.00 uur verder. LAMSWAARDE - Ivo Wouters is ook volgend seizoen trianer van voetbalclub SDO'63. Wouters, bezig aan zijn derde seizoen bij de zondag-vijfdeklas- ser uit Lamswaarde, had diver se aanbiedingen op zak, maar wilde toch het liefst bij SDO blij ven. Hij ziet nog mogelijkheden om het niveau van de dorpsclub op te krikken. AMSTERDAM - Bokser Don Diego Poeder heeft besloten toch weer de ring in te stappen. De zwaargewicht kondigde in mei zijn afscheid aan, nadat hij bij zijn toenmalige rentree te veel fysieke klachten onder vond. Poeder heeft nu besloten zijn besluit terug te draaien. De voormalig wereldkampioen komt op 26 maart in het Rotter damse Topsportcentrum in actie tijdens een internationaal boks- gala. In mei stond hij voor het eerst in vijf jaar weer in de ring. Toen versloeg de zwaargewicht binnen twee minuten de Tsjech Petr Horacek. En kondigde hij daarna direct weer te stoppen. „Het trainen heeft me te veel pijn gedaan", verklaarde Poe der toen in Rotterdam. „Vooral in mijn rug en benen. Dat is mij het boksen niet waard." Van dat besluit heeft hij nu spijt. ANP De Fransman David Jobertie in actie in de klasse L met de hengst Apple Juice. Hij bleef foutloos maar viel niet in de prijzen. foto Willem Mieras Dressuurruiter wint alle wedstrijden van hengstenkeuring door Lucien Roelandt GOES - Hans-Peter Minderhoud was giste ren tijdens de hengstencompetitie van In- door Zeeland in Goes spekkoper. De in Westkapelle geboren dressuurruiter schreef in de Zeelandhallen alledrie rubrieken op zijn naam. De overwinning in de klasse L springen werd een prooi voor de leider in het wereld bekerklassement Wim Schöder met Euro- commerce Carasino. Met het dekseizoen in het vooruitzicht had den zo'n tweeduizend fokkers en andere be langstellenden de reis naar Goes onderno men. Zij werden met sport van hoog niveau beloond. In een sterk deelnemersveld in de dressuur demonstreerde de in Leur een africhting- en dressuurstal runnende Hans Peter Minder houd zijn uitzonderlijke klasse. Hij reed in eerdere edities Rubels, Rhodium en Florencio naar de wereldtitel voor jonge paarden. Voor Minderhoud leek in de klasse L de ze ge na zijn rit met zijn eerste paard Tango al een feit. Hij stuurde de Jazz-zoon naar een totaal van 83 punten en nestelde zich daar mee comfortabel aan de leiding. Kim Leduc leek echter roet in het eten te gooien. De 25-jarige amazone stuurde de vermogen en power tonende Krack C-zoonnaar 86.5 pun ten. Maar als laatste starter reed Minder houd in een wondermooie proef zijn tweede paard Sandreo - ook tot zijn eigen verras sing - met 89.5 punten naar het oranje ere- lint. Minderhoud: „Toen ik de punten van Kim hoorde had ik er een zwaar hoofd in. Alleen tienen konden me nog kon redden." Het werd geen tienen, maar negenenhalven waren ook voldoende voor de hattrick. Oppermachtig In de in handicap Z/ZZ-licht toonde Min derhoud zich met Rhodium oppermachtig, De Ferro zoon liet zich vooral in de uitge strekte schitterend zien. Met de score van 148,5 punten bleef de combinatie naaste concurrent Remy Bastings met Riverdance Bamako. Dakar Rally, 12e etappe Kiffa - Bamako, 586 km. Auto's: 1. De Villiers (ZAf) Nissan 7.20.58, 2. Peter- hansel (Fra) Mitsubishi 3.01, 3. Alphand (Fra) Mitsubishi 6.27, 4. Saby (Fra) Volkswagen 8.06, 5. Sousa (Por) Nissan 10.46, 6. Kleinschmidt (Dui) Volkswa gen 13.45; 20. Leyds/Bowler 1.44.06, 22. Marcel van Vliet/Landrover 1.57.58; uit gevallen: Van Deijne. Algemeen klas sement: 1. Peterhansel 41.05.13, 2. Alp hand 23.16, 3. Kleinschmidt 1.18.47, 4. De Villiers 4.07.33, 5. Saby 8.43.27, 6. Roma (Spa) Mitsubishi 9.03.28; 10. Leyds 19.27.50, 15. Van Vliet 25.19.06. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 9.35.14, 2. Kabirov (Rus) Ka- maz 5.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 54.48, 4. Tsjagin (Rus) Kamaz 58.59, 5. Bekx (Ned) DAF 1.00.34. Algemeen klassement: 1. Kabirov 55.13.02, 2. Bekx 2.56.12. Goes. Indoor Zeeland KWPN/KNHS Hengstencompetitie. Klasse Z/ZZ licht in handicap: 1. Hans-Peter Min derhoud, Rhodium, 148.5; 2. Remy Ba- sings, Riverdance, 140; 3. Remy Bas tings, Pardon, 136.5; 4. Christa Laarak kers, Prestige VDL, 135. M: 1. Hans Peter Minderhoud, Florencio, 86; 2. Remy Bastings, Scandic, 83.5; 3. Edward Gal, San Remo, 79; 4. Karin Ga- lema, Skydancer, 74.5; 5. Diederik van Silfhout. Special D, 72. L: 1. Hans Peter Minderhoud, Sandreo, 89.5; 2. Kim Le duc, Trento B, 86.5; 3. Hans Peter Min derhoud, Tango, 83; 4. Yvonne Copal, Tuschinski, 82.5; 5. Edward Gal, Tolan- do, 77.5. Springen klasse L: 1. Wim Schroder, Eurocommerce Caresino, 32; 2. Dond Sas Toronto V, 31.5; 3. Vincent Voorn, Toy Toy, 31; 4. Morten Djupvik, Besse- meind'Chuck Z, 30.5; 5. Pieter Jan Ber- kers, Travolta en Wim Schroder, Euro- commerce Tampa, 30. maar liefst 8,5 punt voor. In de klasse M was het de regerende wereldkampioen Flo rencio die door Minderhoud naar de over winning werd gestuurd. Voor alweer Remy Bastins met Scandic. De goede prestaties geven Minderheid enige zekerheid dat zijn paarden niet zo maar wor den verkocht. „Door de prestaties zijn de hensten bij de fokkers erg gewild. Florencio was voordat hij wereldkampioen werd al goed voor vijfhonderd dekkingen. Dat wor den er nu misschien wel achthonderd. Dus is het voor de eigenaren aantrekkelijker om zo'n hengst te exploiteren dan te verkopen." In het springen waren eveneens goede ver richtingen te zien. De klasse L telde vierent wintig deelnemers. Met 32 punten toonde Wim Schroder zich met de zeer veel kwali teit tonende Caretino-zoon de beste. De lei der in de wereldbeker bleef daarmee Don Sas met de veel vermogen tonende Toronto een half puntje voor. De derde stek was met 31 punten voor het jeugdtalent Vincent Voorn met lichtvoetige Cavelier afstamme- ling Toy Toy. Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker. Vrouwen, Super-G: 1. Götschl (Oos) 1.15,57, 2. Paerson (Zwe) 1.15,79, 3. Ertl (Dui) 1.16,02, 4. Kildow (VSt) 1.16,09, 5. Dorfmeister (Oos) 1,16,17, 6. Görgl (Oos) 1.16,20. Stand WB Super-G: 1. Dorfmeister 215, 2. Kildow 210, 3. Götschl 209. Stand WB algemeen: 1. Poutiainen (Fin) 706, 2. Paerson 659, 3. Kostelic (Kro) 633, Lucky Day d.d. 12.01.2005: 4-5-8-10-12-22-26-27-44-45-46-48-50-54- 57-64-67-69-79-80. Ackland. Mannen. Tweede ronde: Starace (Ita) - Sluiter (Ned) 6-4 6-2, Gon zalez (Chl/5) - Zabaleta (Arg) 6-3 6-4, Co- ria (Arg/1) - Saulnier (Fra) 6-3 4-6 7-6 (3), Acasuso (Arg) - Hrbaty (Slw/3) 7-6 (5) 6-3, Ginepri (VSt) - Spadea (VSt/4) 7-5 6-3, Chela (Arg/6) - Mello (Bra) 6-2 6-1, Hernych (Tsj) - Martin (Spa) 6-4 6-2, Rochus (Bel) - Luzzi (Ita) 6-2 6-3. Sydney. Mannen. Tweede ronde: He witt (Aus/1- Clement (Fra) 6-2 6-4, Tho mas Johansson (Zwe/7) - Arthurs (Aus) 7-6 (4) 7-6 (3), Mirnyi (WRu) - Joachim Johansson (Zwe/3) 4-1 opgave, Pavel (Roe/4) - Nieminen (Fin) 6-4 7-6 (3), Lo pez (Spa/5) - Llodra (Fra) 6-4 3-6 7-6 (4), Dent (VSt/8) - Fish (VSt) 7-6 (4) 6-1, Mi- nar (Tsj) - Verdasco (Spa) 6-1 6-2, Stepa- nek (Tsj) - Andreev (Rus) 6-3 6-7 (5) 6-2. Canberra. Vrouwen. Tweede ronde: Bartoli (Fra) - Kraj'icek (Ned) 6-4 6-4, Fari na Elia (lta/1) - Groenefeld (Dui) 6-3 6-2, Czink (Hon) - Smashnova (lsr/2) 6-2 6-1, Fedak (Oek) - Tanasugarn (Tha) 6-2 7-6 (6), Lee-Waters (VSt) - Kapros (Hon) 1-6 7-6 6-3, Ivanovic (SMo) - Dominikovic (Aus) 5-7 6-3 6-4. Sydney. Vrouwen. Tweede ronde: Dementjeva (Rus/3) - Daniilidou (Gri) 6-3 3-6 6-2, Petrova (Rus/5) - Hantucho- va (Slw) 6-0 6-2, Molik (Aus/6) - Janko- vic (SMo) 6-3 6-4, Zuluaga (Col) reva (Rus/4) 7-6 (7) 6-3, (Zwi/7) - Magdaleena Maleeva 6-2, Stosur (Aus) - Golovin (Fri 6-2. Hobart. Vrouwen. Kwartfina ko (Arg/2) - Peschke (Tsj) 2-66 Na (Chn) - Domasjovska (Poll 6-1, Zheng Jie (Chn) - Koukaloi 4-6 7-6 (2) 6-2, Benesova (Tsj/3) ova (Tsj) 2-6 6-4 6-4. Frankrijk, competitie: Lille-I 1-2. Oefenwedstrijden Belek P Heerenveen - Lokomotiv Plow 2-0 (0-0). Doelpunten: Samaraa Chiclane de la Frontera (Sp Hannover '96 (Dui) 2-2 (1-1).C tenmakersAZ: Landzaat (strafs Khattabi. Aksu (Tur): FC Den Bosch-T( 0-0. Recreatieve bedrijfscompst leybal sporthal Cadzand. P La Marmite/YVC 2-Zandhapp The Frogs-Hoge Springer 3 Sluis-VV Tack 3-0, La Man 1-Gaos 3-0. Stand: 1. GSV Sluii VV Tack 7-1 m, 3. The Frogs 7- Marmite/YVC 2 7-10, 5. La Man 1 7-10, 6. Gaos 7-8, 7. Zandhap 8. Hoge Springer 7-1V2. Pouli zars-VCG 0-3, Cadzandria-OSI Way of Life-Cadzandnï Quist/YVC-DSV 1 2-1. Stand: zandria 8-19V2, 2. Way of Life Quist/YVC 8-13, 4. DSV 1 8-12 8-12, 6. Mazars 8-7'/2, 7. DSV2! Terneuzen. Voorjaarscompe vobo Terneuzen. Eerste kl Rest.'t Oud Sas-Zaman Sportj Sport-Scheldesport 3-0. Eersli B: NHI TerneuzenH Terneuzen/Sas van Gent 2-1,1 er-Dow 2 2-1, Van d! BV-Jacobs/Tuin 0-3. Tweedel EL.Van Fraeyenhove-PSOVZ Hoop-Scheldesport 2 1-2, te 2-BN/De Stem 2 2-1. Tweedel V&K/C1000 Hoek-NHI Terneuü WBAZ-URS 1-2, Gemeente zen-TeVoRe 0-3. Derde klasse Kartallari-Dow 3 1-2, Yildiz-Ech 2-1. Derde klasse B: BN/DeSl terpolis Philippine 1-3, V&K0 2-PSOVZ 2 0-3 (regl.), BP 3-Zeeland Seaports 2-1. Rotterdam. Zesdaagse. Ei» 1. Slippens/Stam (Ned) 357 p'- Risi/Betschart (Zwi) 348, 3. M? (Den) 244, op 1 Keisse/Marvulli (Bel/Zwi) 317, den: 5. Curuchet/Perez (Arg) 1 ronden: 6. Steels/Villa (Ned/llr 13 ronden: 8. Pronk/Pronk lx ronden: 9. Beikirch/Knaven 123, op 20 ronden: 10. Sche? 123, op 23 rondK Vierhouten/Stocher (Ned/Oosk ronden: 13. Van Dijk/Zuijderv/j1 donderdag Biljarten Graanbeurstrofee. Drieb# nooi. Tweede ronde. OrgaivS De Graanbeurs. Locatie: Huis1; sau, Zierikzee. Aanvang: 19™ Paardensport Indoor Zeeland, springen f| 9.00 uur: klasse Z. 11.30 uut:* 13.00 uur: nat. 1.30m. 15.00ui' Z. 17.00 uur: klasse ZZ. 19.00» 1.30m, 20.00 uur: nat. 1.35rM nat. 1.40m. Locatie: Zeela# Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46