Vergunning meer dan formaliteit PZC Gaat u ook iets doen voor de Zonnebloem? DE SLAAPKENNER Q Hulp? Daar zorg ik zelf mrl PROFITEER NU VAN n VOORDE Fanfare Sint Jan viert 110e verjaardag >4CKÉ Slaapkenner Rademakers Toestemming evenementen Expositie in De Stelle lezers schrijven Wegen Wegen II Wafelactie in zorgcentrum IJzendijke WINTEROPRUIMING BIJ DEES EN ACRE Bouw meeaanöns nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. donderdag 13 januari 2005 op Svedex kasten bij De Slaapkeriher 2 voor «-«^€49,- Heeft een slaapoplossing voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl www.slaapkennerrademakers.nl w Boxspnnq door Eupène Verstraeten TERNEUZEN - Het verstrek- ken van vergunningen voor wie- ierwedstrijden is zeker geen for maliteit. Burgemeester en wet houders van Terneuzen ant woordden dat op vragen door VVD-raadslid Pim Broekhuy- sen. ■Die constateerde dat vergunnin gen soms -pas een paar dagen voor het evenement of zelfs pas daarna worden afgegeven en dat organisatoren worden opge zadeld met hoge legeskoaten. iBroekhuysen vroeg zich af of :het afgeven van vergunningen .in alle gevallen wel zinvol is. „Het is vaak een formaliteit die voor veel onnodige kosten zorgt", aldus Broekhuysen. B en W bestrijden dat, Er moet name- OOSTBURG - In verpleeghuis De Stelle in Oostburg exposeren deze en volgende maand drie kunstenaars hun werk. Barbara Sutorius-van der Lin den uit het Essen (B) schildert ;en tekent met pastel en olieverf. 'Anita Martens-Beirens etaleert jkeramieken sprookjes- en fanta- isiefiguren en abstract werk, (aquarellen en acryl-schilderijen jten toon. Knip kunstenares Li jdia Beatriz Schinkel uit Kapel- 'le-Biezelinge haalt inspiratie iuit natuur, muziek en haar ei gen gevoel. 'Ook zijn schilderwerken over de winter te zien van de bewoners :van De Stelle. De Stelle is dage lijks te bezoeken tussen 9.00 en [20.30 uur.. lijk, als bijvoorbeeld wegen wor den afgesloten, een afweging worden gemaakt tussen het alge meen belang en het belang van het evenement. Verder moet er van alles gere geld worden. Zo dient er politie toezicht te zijn, komen er wel licht aanvullende verkeersmaat regelen, moet de doorgang voor de brandweer gegarandeerd zijn en mag het openbaar vervoer niet teveel belemmerd worden. Terras Verder bekijken ambtenaren of er conflicterende vergunningen bestaan. Bijvoorbeeld een ca fé-uitbater die een terrasvergun ning heeft voor dezelfde straat. De gemeentelijke service dient geregeld te worden, zoals het le veren van dranghekken en opha len van achtergelaten afval. Ten slotte is er, indien gewenst, een lid van het college van B en W aanwezig is om bijvoorbeeld het startschot te geven of de prijzen uit te reiken. Kortom, er komt heel wat bij kij ken. „Het komt ons voor dat de kwalificatie 'formaliteit' hierbij niet echt op zijn plaats is", al dus B en W. Volgens het college dekken de le ges die aan organisatoren wor den gevraagd maar een zeer be perkt deel van de werkelijke kos ten die de gemeente maakt. Op de vraag of B en W de ver gunningen nog eens onder de loep willen nemen antwoordt het college ontkennend. Het vra gen van leges voor vergunnin gen is namelijk een bevoegdheid van de gemeenteraad. De late verlening van de vergun ningen voor evenementen is vol gens het college inmiddels verle den tijd. De betreffende afde ling kampt namelijk niet meer met een onderbezetting. Fanfare Sint Jan repeteert onder leiding van Leo Verstiggel. foto Peter Nicolaï door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - „Samen leu ke en kwalitatief goede muziek maken ter vermaking van leden en publiek". Voorzitter Jos van Eek van de fanfare Sint Jan schetst in korte bewoording de missie van de muziekvereni ging- De fanfare viert dit jaar met flink wat activiteiten haar 110e verjaardag. Het jubileumpro gramma start zondag 23 januari met een koffieconcert in het ei gen oefenlokaal Den Bombar don. De fanfare is ontstaan uit cle Sociëteit 'Opwaarts'. Van Eek: „We hebben van deze vere niging nog een affiche uit 1891 opgedoken. Toen speelde de so ciëteit in het dorp een toneel stuk 'ten voordeele der armen'." Op 21 juni 1945 werd de huidige naam Sint Jan aangenomen. Zoals het een fanfare in een dorpsgemeenschap betaamt heeft Sint Jan in de loop der ja ren vele functies vervuld. Dit va rieerde van het opluisteren van een mis, het brengen van serena des, concerten en uitstapjes op straat tot het opleiden van jonge ren op de eigen muziekschool. Tegenwoordig timmert de vere niging, met 37 leden en achttien jongeren in opleiding, vooral kwalitatief flink aan de weg. In 1988 kreeg Sint Jan de culturele prijs van de gemeente Hulst uit gereikt. Vier jaar later kregen de muzikanten tijdens een con cours het predikaat 'uitmun tend'. Tijdens de concours wedstrijd in 2002 in het Terneuzense Schel- detheater kreeg een hele ruime eerste prijs in de categorie uit muntendheid. „Het muzikale peil is alleen maar gestegen", vertelt van Eek. „Omdat er steeds nieuwe jeugdleden bijko men, verzand je niet in een re pertoire van oubollige num mers, maar krijgen moderne mu ziekstukken de bovenhand." Tijdens het gratis koffieconcert op zondag 23 januari, dat begint om 10.30 uur, spelen naast Sint Jan onder leiding van Leo Vers tiggel, de percussiegroep Steenslag van Sofie van Hoor- ick, het regionale leerlingenor kest met Daniëlle Stienen als aanvoerder en de eigen leerlin gen gekneed door Björn van Eek. In de pauze wordt het jubileum boek gepresenteerd dat aansluit bij de uitgave ter gelegenheid van het eeuwfeest in 1995. Gedurende de rest van het jaar zijn er allerlei activiteiten rond om het jubileum. Op zondag 27 februari is er een samenspeel- dag voor regionale muziekvere nigingen. Van vrijdag 15 tot en met zondag 17 april zijn er diver se slagwerkworkshops. In het weekend van 27 tot en met 29 mei vind het feestweekeinde plaats, het hoogtepunt van het feestprogramma. Vrijdag 30 sep tember treden diverse percussie groepen op. Zaterdag 1 en zon dag 2 oktober treden regionale muziekverenigingen op. Zondag 6 november staat Steen Muzi kaal op het programma. Begin januari 2006 wordt het jubileum afgesloten met een concert. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de Fft, schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De rest tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrift Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen won niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Hebben de heren van de over heid ook nagedacht dat door de afsluiting van wegen in West-Zeeuws-Vlaanderen (PZC 11-1) extra brandstof er wordt verbruikt? Vooral omdat men daar ook zo met de natuur bezig is aan de achterkant van de Braakman. Zeg dat 500 auto's bestemd zijn voor Dow. Deze moeten tweemaal zeven kilome ter per dag omrijden. Veertien km maal 500 auto's is 7000 kilo meter. Bij een gebruik van 1 op 10 komt dat neer op 700 liter extra brandstof per dag. Meege rekend moet worden dat er ook een redelijke hoeveelheid con tainer/vrachtwagens door de Braakman rijdt (logistiek park). Dan gaan we het nog niet heb ben over de mensen van Phillipi- ne die ook moeten gaan omrij den. Het is nu al file 's morgens tussen Biervliet en Hoek, in de spitsuren. Dan moet de brug van Sluiskil ook nog even draaien en het infarct aan de ro tonde tussen brug Sluiskil en Hoek is een feit. Als sluipweg, zoals deze genoemd word, is het van en naar Terneuzen (sluizen) gerekend vanaf Biervliet geen 200 meter verschil. Het aantal wagens per dag valt wel mee, al leen zijn de meeste te zien tij dens de spits. Wanneer de weg open is, het verschil van en naar het werk. Tijdens de ploegen dienst heb ik vijftien minuten nodig om van thuis omgekleed in de controlekamer te staan. Tijdens dagdienst dertig minu ten zonder omkleden. Via de tun nelweg mag ik een uur gaan re kenen. Harmen van den Heuvel Hugevlietstraat 14 Biervliet In de PZC van dinsdag 11 janua ri 2005 stond een grote fout. Ten minste dat moet wel. In de kop staat: 'Wegen dicht wegens sluipverkeer'. En dat gaat dan over de Savoyaardsweg. j nou sluipverkeer? 2500 voai gen per dag die gebruikms! van deze weg. Dat zijn dusiti sen van wie de meesten via kortste weg vanuit ff Zeeuws-Vlaanderen naar 1 werk gaan op de Dow bijvo beeld. Het is vanuit het mi oogpunt dat er zo min moge! kilometers gemaakt word dus omrijden langs het sluis® plex is een slechte zaak. C vanwege het feit dat de N6li zonder gevaarlijk is, moetn niet aangemoedigd worden i deze nog meer gebruik te t ken. Dat weet iedereen, oqk wethouder, de heer Van Schs Dus in plaats van af sluiten nu de Savoyaardsweg verbs worden. Dat is dus natuur! wat de heer van Schaik gezt heeft, de PZC heeft het nafc lijk niet begrepen en dat kani beuren. Fouten maken we al maal. Kees Ft Herenweg Aardeni IJZENDIJKE - In verzorgiij centrum Huize Emmausinl zendijke worden zaterdag v fels gebakken. De opbrengst van de wal komt ten goede aan de hij verlening in de door de zeé ving getroffen Aziatische!: den. Vanaf 8.00 uur kunnen wal worden gekocht in het vera gingscentrum en bij superaar C1000. Kinderen van het Mas jes-project helpen met hetïoa brengen van de wafels. De Maatjes zijn leerlingen r basisschool Het Molenbolv/s die samen met cliënten vanHi ze Emmaus allerlei activiteit doen. dekbedovertrekken voor de halve prijs tafelkleden badmatten e.d. restanten vitrages Nu sterk afgeprijsde opruimingsaanbiedingen: X NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE "Door de vernieuwde AWBZ moet je precies die zorg en hulp kunnen krijgen die bij je past. Niet alleen thuis, ook op je werk, op school of waar je maar wilt. Dit is de kans om zeggenschap te krijgen over je leven. Daarom ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingteruggave, uitkeringen, zorg, hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! ruüiuuö oau, 3800 AW Amersfoort ANGO maak(t) beter leven mogelijk! M (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatin) Nu tijdelijk 25% korting op alle Choice en Focus.kasten met breed profiel. Passend in alle kleuren bij de Auping:slaap-. kamers. Gratis thuisbezorgd, exd. vakkundige montage Hoofdkussen Selena Met Comforei synthetische bolletjes gevuld. Wasbaar op 60°C. Per stuk 22.50 ''■VfF Neksteunkussen •Gevuid:met synthetische slaap-: bolletjes en neksegment met talalay latex. 60 x 70 cm Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42