Hoogendijk herondekt zichzelf Minderhoud onverslaanbaar PZC Van Dam dicht bij' biljarttitel Van Goethem sombe over toekomst van volleybalclub Morres De Bruijn snel klaar in Wijchen Inwoner Zierikzee (32) voor tweede keer verslingerd aan zwemsport uitslagen Meerkampster Wisse niet actief in indoorseizoen rnmsmnmmmmm agenda donderdag 13 januari 2005 door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Vrijwel uit het niets pakte zwemmer Erik Hoog endijk afgelopen weekeinde bij de Zeeuwse kampioenschappen het brons op de 100 meter schoolslag. Niet alleen die prestatie sprak tot de verbeelding. Ook door zijn leeftijd en postuur was Hoogendijk in zwembad Reynae- rtland in Hulst een opvallende verschijning. Het succes smaakt bij Hoogendijk, 32 jaar oud, 100 kilo zwaar, naar meer. „Ik heb het gevoel dat er meer in het vat zit." Zelf is Hoogendijk de eerste om zijn prestaties te relativeren. Omzichtig zoekt hij zijn woor den. Hij wil niemand voor het hoofd stoten. Niet arrogant over komen. Maar toch, zijn verras sende entree in de Zeeuwse top, na nauwelijks enkele maanden trainen, zegt volgens hem ook iets over het niveau van de zwemsport in deze contreien. En ook zijn tijd van pakweg 1.13 was niet van dien aard om meteen de vlag uit te steken. „Mijn tijden nu zijn vergelijk baar met die ik op mijn elfde zwom." Een dergelijke uitspraak maakt nieuwsgierig. Wie is Erik Hoog endijk dan wel, in zijn woon plaats Zierikzee lid van zwem- club Onderdak en in het dage lijks leven directeur van de christelijke basisschool Op Dreef in Bruinisse? Welnu, Hoogendijk was in zijn jonge jaren een meer dan boven gemiddeld talent. Op zijn acht ste begonnen bij de Watervrien den Zoetermeer (WVZ), club kampioen, ooit de beste school slagspecialist in Zuid-Holland en regelmatig op het startblok in landelijke finales. Zijn beste prestatie ooit: derde op de 400 meter vrij bij een NK. Hoogend ijk, generatiegenoot van de later beroemde Marcel Wouda waar hij regelmatig tegen uitkwam, stopte op zijn vijftiende abrupt met de zwemsport. De oorzaak: droeve familieomstandigheden. Het fijne daarover hoeft niet in de krant. Liever praat hij over de zeven jaar dat hij helemaal voor de zwemsport ging. „Mijn jeugd was zwemmen, school en slapen. Ik zat bij de kringtrai ning van de KNZB. Alles draai de bij ons thuis om zwemmen. Negen keer in de week lag ik in het water, met plezier. Bij nacht en ontij de eerste training. In al le vroegte verplicht aanwezig, anders mocht je 's avonds niet eens komen, Een harde leer school. Maar wel cle reden dat de basis nog altijd in orde is." Eigenlijk had Hoogendijk zijn zwemverleden al ver wegge stopt, ergens in een kluisje met dierb are j eugdherinneringen Het leven nam een andere koers. Hij studeerde voor onderwijzer, trouwde, verhuisde naar Tholen waar hij enkele jaren lesgaf aan de christelijke basisschool De Regenboog en ging voetballen. Bij Tholense Boys reikte hij als doelman tot het tweede elftal. Nog altijd houdt hij de presta ties van zijn oude club in detail bij. Een jaar na zijn benoeming tot directeur op Op Dreef ver huisde hij naar Zierikzee. Dochtertje Vorig jaar kwam de zwemsport weer in beeld. Hoogendijk meld de zijn achtjarige dochtertje Romy aan bij Onderdak en van het een kwam het ander. „Je kunt ook gaan koffieleuten tij dens de lés, maar bij mij begon het ineens weer te kriebelen. Voor je het weet heb je dan weer een zwembroek aan. Eerst denk je nog: ik ben te oud en te zwaar. Ik kon echter geen weer stand bieden. De oude liefde lonkte." Bij de clubkampioenschappen in juni legde Hoogendijk al be slag op een derde plaats. In okto ber volgden bij de Zeeuwse dis trictskampioenschappen gou den plakken op de 50 meter schoolslag en de 100 meter wis selslag. Het heilig vuur begon weer te branden bij Hoogendijk die ondertussen.drie keer in de week traint. De kilo's zijn in rap tempo aan het verdwijnen. Zijn optreden in Hulst was het voor lopige hoogtepunt. „Het is eigen lijk één grote ontdekkingsreis voor me. Ik wil graag weten waar mijn grenzen liggen. De na tionale top is natuurlijk onbe reikbaar geworden. Het laatste halfjaar .spoken er uiteraard wel vragen door mijn hoofd. Wat zou er gebeurd zijn als ik niet was gestopt? Zou ik de discipli ne hebben gehad om de top te halen? Het zijn open vragen, waar geen antwoord op is. Het verleden is en blijft het grote on bekende. Spijt heb ik niet. Het leven is nu eenmaal zo gelopen. Ik ben reuze tevreden zo. De toekomst Hoogendijk is vooral bezig met de toekomst. „Ik ben nu aan het aftasten hoe ik mijn races moet opbouwen. Ook moet ik mijn in houd verbeteren. De techniek van het zwemmen is in vergelij king met mijn jeugd enorm ver anderd. Het ziet er tegenwoor dig een stuk gestroomlijnder uit. Ik ben meer een armzwem- mer, waar de nieuwste technie ken juist een belangrijke rol aan de benen toekennen. Die tech niek kan ik niet meer verande ren. Mijn start en vooral mijn keerpunten zijn echter prima, dat is de basis die je nooit ver leerd. Bij de keerpunten maak ik zoveel goed, dat ik toch aar dig mee blijk te kunnen. Het zou eigenlijk niet moeten mogen, maar ik wil nog dichter bij de Zeeuwse top komen. Dat zit nu eenmaal in me. Ik wil steeds win nen, de beste zijn." Ook in andere opzichten verloo chent de aard van het beestje zich niet. Hoogendijk stelt zijn zwemkennis en didactische ga ven tegenwoordig graag in dienst van Onderdak. Formeel heeft hij geen trainersfunctie. De onderwijzer in hem is echter nooit ver weg, ook niet bij de les sen in het zwembad. „Lesgeven is voor mij een roeping, het di recteur zijn een uitdaging. Zo is het op school en ook bij Onder dak kan ik het niet laten. Ik draag nu eenmaal graag kennis over." Verbeteren Ondanks ambitieuze jeugdplan- nen als het Sterrenplan en het Ik-Zwemplan bij Onderdak valt er volgens Hoogendijk nog heel wat in Zierikzee te verbeteren. Weer is er de voorzichtigheid in de woordkeuze, de angst om mensen voor het hoofd te stoten. „Binnen het recreatieve uit gangspunt van de vereniging valt er nog genoeg bij te scha ven. Neem alleen al de techniek van de keerpunten. Voor veel jonge zwemmers is het een rust punt in de race, waar het juist een doorstart moet zijn. Ik ben nu eenmaal bemoeizuchtig en vertel dat dan ook. Er werd ook wel geluisterd. Men ziet dat wat ik vertel ook resultaat heeft." Hoogendijk zelf komt dit week end al weer aan de start op de 100 meter vrij en 100 meter schoolslag, bij de door Onder dak georganiseerde districtswed strijden. Hij kiest helemaal voor de zwemsport en stopt daarom ook als doelman bij de reserves van WIK, een activiteit die hij tot aan de winterstop combineer de met zijn ware liefde. Op school heeft die beslissing voor vraagtekens gezorgd. Op Dreef is met speler Wilko de Valk, bestuurder Dig Vleugel en Bruse Boys-voorzitter Henk Groeneveld een echt voetbalbol- werk. „Er worden hier al de no dige grappen over me gemaakt. Als ze hadden geweten dat ik voor zwemmen zou kiezen, zeg gen ze. hadden ze mij niet aange nomen." Schoolhoofd Hoogendijk demonstreert de schoolslag tussen de schoolbanken. foto Marijke Folkertsma door Karei Pleunis HULST - Ronald van Goethem, voorzitter van de technische commissie van de volleybalvere niging Morres Hulst, legt aan het einde van het seizoen zijn functie neer. Dat vertrek heeft niets te maken met de perikelen rond de trai ners van het eerste mannen- en vrouwenteam die enkele weken geleden vrijwel gelijktijdig op stapten. „Deze beslissing heb ik twee jaar geleden al genomen", zegt de 57-jarige Hulsterse fysio therapeut. Van Goethem zegt niet te ver trekken uit onvrede met de gang van zaken binnen de vereniging. Al is er wel een aantal ontwikke lingen dat hem verontrust. „Ik zie de toekomst van de vereni ging niet somber in, maar wel met de nodige zorg tegemoet. „Wie laat zich tegenwoordig nog in een keurslijf dwingen? Wie wil er nog enkele keren per week op een bepaald tijdstip, op een bepaalde plaats en met een bepaald aantal mensen, gedisci plineerd trainen? Die groep kalft steeds verder af." „Vroeger liet je het wel uit je hoofd om weg te blijven van de training. Dan speelde je op za terdag niet. Tegenwoordig bel len ouders op dat hun kind de komende drie weken niet komt trainen. En toch zou hij of zij moeten spelen op zaterdag. Ik heb zelfs meegemaakt dat we met een jeugdteam naar een ti telstrijd moesten. De nummers zeven en acht eisten een speelga- rantie, anders bleven ze liever thuis." Van Goethem ziet zichzelf daar om zo langzamerhand als een man van de oude stempel. En daarom is het tijd om op te stap pen. „Als ik die jonge gasten be zig zie en hoor, dan weet ik dat dit de enige juiste beslissing is." Zijn laatste jaar bij Morres zal niet in de boeken verdwijnen als het meest gemakkelijke. Vooral het vrijwel gelijktijdig opstap pen van de trainers van het eer ste mannen- en vrouwenteam, was een dieptepunt. „Ik koj' wel vinden in de visie vanC do de Beule (mannen) en Hj van Putte (vrouwen). Zij heli' beiden dat gedrevene. Willes tijd voor het hoogste gaan.' het doen van concessies 1$ ze problemen. Wellicht tfaj basis te smal om in de tweede visie te spelen. Aan hete van het vorige seizoen ra» we immers opnieuw kwalitei leveren. Dus is er te hoogh zet." „Drie weken voor het lij brak, heb ik met beide jocj gesproken. Plet ging toen i het ontbreken van chemie, gesprek verliep ontzettend j tief. Van Putte en De Beuk, den zich gesteund door dei nische commissie. Ja, wes den pal achter hen. Maar uit delijk barstte dan toch dei Wanneer belangen en amij niet stroken, de chemie echt dwenen is, dan kun je jj schudden." Jeugdafdeling Pratend over een toekomst Van Goethem dat het u schrijnende van wat nog t komen zich nu al binnet jeugdafdeling aftekent, voormalig boegbeeld van! res Hulst, Jo Everaert, voortdurend pronken meti van jeugdteams die Nederl se titels pakten. Taelmaii Beule. Grote mannen tol zijn later uitgegroeid totsp die de eerste divisie haalde eigen kweek. Maar de tijdei die titels zijn voorbij. En het breken van goede jeugd, wreekt zich. Daar vertel Üm schijnlijk niets nieuws mee. Toch zegt Van Goethem dat rés vooral geen club mag den waar sprake is van vrij blijheid. „Als we het preste laten varen en er louter ra tief gebald wordt, dan leid onvermijdelijk tot achte gang. Zie wat er met Myti! gebeurd. Dat was het bol van het vrouwenvolleybs Zeeland. Daar is nu vf niets meer van over. Zo vei Morres niet achteruit boeit door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Mario van Dam van HGL/KOT '86 uit Sas van Gent is de leider in het tus- senklassement van het persoon lijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse van het district Del ta Zuid-West. Na vier ronden heeft hij één punt voorsprong op clubgenoot Johnny van de Berghe en Peter Lijnema van VEGABV. Hoewel er nog niets is beslist, er zijn im mers nog vijf kanshebbers, lijkt de kans op de titel voor Van Dam het grootst. Hij leidt na vier ronden niet alleen ongesla gen het klassement (slechts een gelijkspel moest hij toestaan) hij tekende ook voor de kortste par tij en de hoogste serie. Van zijn scoringsdrift werd een andere clubgenoot de dupe. Tegen Adri van der Hooft kwam Van Dam tot een serie van 11 en een moyenne van 1.87. Zaterdag vanaf 13.00 uur wordt de strijd voortgezet. Zondag wordt eveneens om 13.00 uur be gonnen en de finale is dan om streeks 15.30 uur. Stand na vier ronden: 1. Mario van Dam HGL/KOT '86 4-7,1.00; 2. Jo hnny van de Berghe HGL/KOT '86 4-6, 0.99; 3. Peter Lijnema VEGA BV 4-6, 0.92; 4. Nico Verhulst Dampoort 4-5, 0.98; 5. Rudy Rooze 4-4 1.00; 6. Ko Riedijk ONDA 4-2, 0.75; 7. Cees van Gessel HIO 4-2 0.75; 8. Adri van der Plooft PIGL/KOT'86 4-0, 0.78. door Joop van den Oudenhoven WIJCHEN - Het Grand Prix-sei- zoen is voor biljarter Jean Paul de Bruijn niet erg succesvol be gonnen. Al in de eerste ronde van de GP Dutch Events in Wijchen strandde de Hulstenaar tegen Anno de Kleine. Dat De Bruijn in Wijchen een moeilijke start zou hebben stond bij voorbaat vast. Anno de Kleine is altijd een moeilijke tegenstander voor hem. Aanvan kelijk had De Bruijn het initia tief. Zijn tegenstander kon pas na acht beurten op gelijke hoog te komen. Tot twintig carambo les hielden de spelers elkaar in evenwicht. Toen liep De Bruijn geleidelijk uit naar 36-25. De Kleine kwam terug tot 41-39, waarna de Brabander met een serie van zes erop en erover ging. De voorsprong gaf hij niet meer uit handen: 50-45 na 34 beurten. Bij winst had De Bruijn een makje gehad in de tweede ron de. Zijn volgende tegenstander was B-speler Tom Beemsterboer geweest. Vandaag speelt de Bryijn in Wijchen de eerste ronde van het NK bandstoten. GOES - Yvonne Wisse slaat het indoorseizoen over. De Vlissing- se atlete richt zich na een perio de vol blessures helemaal op het outdoorseizoen. Het zomerseizoen van meer kampster Wisse (22), in 2003 Ne derlands kampioen op cle meer kamp outdoor en indoor, viel het afgelopen jaar geheel in het •jvater. In april kreeg ze last van heup en rug, en na en herstelpe riode liep ze een scheurtje in de hamstring op. Daardoor moest ze opnieuw enkele maanden aan de kant blijven. Wisse: „Ik heb de laatste maanden nauwelijks getraind. Daarom gebruik ik de winter om terug te komen op mijn oude niveau. Wedstrijden passen daar niet in." De Vlissingse die uitkomt voor De Spartaan uit Lisse, traint twee keer per week in een hal in Amsterdam. De overige trainin gen zijn buiten. In april gaat ze op stage in Zuid-Europa. Dressuurruiter wint alle wedstrijden van hengstenkeuring door Lucien Roelandt GOES - Hans-Peter Minderhoud was giste ren tijdens de hengstencompetitie van In- door Zeeland in Goes spekkoper. De in Westkapelle geboren dressuurruiter schreef in de Zeelandhallen alledrie rubrieken op zijn naam. De overwinning in de klasse L springen werd een prooi voor de leider in het wereld bekerklassement Wim Schöder met Euro- commerce Carasino. Met het dekseizoen in het vooruitzicht had den zo'n tweeduizend fokkers en andere be langstellenden de reis naar Goes onderno men. Zij werden met sport van hoog niveau beloond. In een sterk deelnemersveld in de dressuur demonstreerde de in Leur een africhting- en dressuurstaï runnende Flans Peter Minder houd zijn uitzonderlijke klasse. Hij reed in eerdere edities Rubels, Rhodium en Floreneio naar de wereldtitel voor jonge paarden. Voor Minderhoud leek in de klasse L de ze ge na zijn rit met zijn eerste paard Tango al een feit. Hij stuurde cle Jazz-zoon naar een totaal van 83 punten en nestelde zich daar mee comfortabel aan cle leiding. Kim Leduc leek echter roet in het eten te gooien. De 25-jarige amazone stuurde de vermogen en power tonende Krack G-zoonnaar 86.5 pun ten. Maar als laatste starter reed Minder houd in een wondermooie proef zijn tweede paard Sandreo - ook tot zijn eigen verras sing - met 89.5 punten naar het oranje ere- lint. Minderhoud: „Toen ik de punten van Kim hoorde had ik er een zwaar hoofd in. Alleen tienen konden me nog kon redden." Het werd geen tienen, maar negenenhal ven waren ook voldoende voor de hattrick. Oppermachtig In de in handicap Z/ZZ-licht toonde Min derhoud zich met Rhodium oppermachtig. De Ferro zoon liet zich. vooral in de uitge strekte schitterend zien. Met de score van 148,5 punten bleef de combinatie naaste concurrent Remy Bastings met Riverdance maar liefst 8,5 punt voor. In de klasse M was het de regerende wereldkampioen Flo reneio die door Minderhoud naar de over winning werd gestuurd. Voor alweer Remy Bastins met Scan die. De goede prestaties geven Minderheid enige zekerheid dat zijn paarden niet zo maar wor den verkocht, „Door de prestaties zijn de hensten bij de fokkers erg gewild. Floreneio was voordat hij wereldkampioen werd al goed voor vijfhonderd dekkingen. Dat wor den er nu misschien wel achthonderd. Dus is het voor de eigenaren aantrekkelijker om zo'n hengst te exploiteren dan te verkopen." In het springen waren eveneens goede ver richtingen te zien. De klasse L telde vierent wintig deelnemers. Met 32 punten toonde Wim Schroder zich met de zeer veel kwali teit tonende Caretino-zoon de beste. De lei der in de wereldbeker bleef daarmee Don Sas met de veel vermogen tonende Toronto een half puntje voor. De dercle stek was met 31 punten voor het jeugdtalent Vincent Voorn met lichtvoetige Cavelier afstamme ling' Toy Toy. Bamako. Dakar Rally, 12e etappe Kiffa - Bamako, 586 km. Auto's: 1. De Villiers (ZAf) Nissan 7.20.58, 2. Peter- hansel (Fra) Mitsubishi 3.01, 3. Alphand (Fra) Mitsubishi 6.27, 4. Saby (Fra) Volkswagen 8.06, 5. Sousa (Por) Nissan 10.46, 6. Kleinschmidt (Dui) Volkswa gen 13.45; 20. Leyds/Bowler 1.44.06, 22. Marcel van Vliet/Landrover 1.57.58; uit gevallen: Van Deijne. Algemeen klas sement: 1Peterhansel 41.05.13, 2. Alp hand 23.16, 3. Kleinschmidt 1.18.47, 4. De Villiers 4.07.33, 5. Saby 8.43.27, 6. Roma (Spa) Mitsubishi 9.03.28; 10. Leyds 19.27.50, '15. Van Vliet 25.19.06. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 9.35.14, 2. Kabirov (Rus) Ka- "maz 5.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 54.48, 4. Tsjagin (Rus) Kamaz 58.59, 5. Bekx (Ned) DAF 1.00.34, Algemeen klassement: 1. Kabirov 55.13.02, 2. Bekx 2.56.12. Goes. Indoor Zeeland KWPN/KNHS Hengstencompetitie. Klasse Z/ZZ licht in handicap: 1. Hans-Peter Min derhoud, Rhodium, 148.5; 2. Remy Ba- sings, Riverdance, 140; 3. Remy Bas tings, Pardon, 136.5; 4. Christa Laarak kers, Prestige VDL, 135. M: 1. Hans Peter Minderhoud, Floreneio, 86; 2. Remy Bastings, Scandic, 83.5; 3. Edward Gal, San Remo, 79; 4. Karin Ga- lema, Skydancer, 74.5; 5. Diederik van Silfhout, Special D, 72. L: 1. Hans Peter Minderhoud, Sandreo, 89.5; 2. Kim Le duc, Trento B, 86.5; 3. Hans Peter Min derhoud, Tango, 83; 4. Yvonne Copal, Tuschinski, 82.5; 5. Edward Gal, Tolan- do, 77.5, Springen klasse L: 1. Wim Schroder, Eurocommerce Caresino, 32; 2. Dond Sas Toronto V, 31.5; 3. Vincent Voorn, Toy Toy, 31; 4. Morten Djupvik, Besse- meind'Chuck Z, 30.5; 5. Pieter Jan Ber- kers, Travolta en Wim Schroder, Euro- commerce Tampa, 30. Beker, kwartfinales: PWG s-Graven- polder 4-GZC 1 2-6: J. Straaijer-C. Rijk 0-2, M. vd Hage-M.J. Walraven 1-1, J. de Jonge-J. de Wild 0-2,1, op't Hof-C.L. Boot 1-1. BDV 1-Souburg 1 6-2: L. Sekongo-P.C. Allaart 2-0, D. de Vos-P. Filius 0-2, D. de Jager- C. van Eenennaam 2-0, J. van Beeck-M. Brasser 2-0. Aagtekerke 1-PWG 's-Gravenpolder 1 6-2: B. Provoost-A. Kousemaker 1-1, M. Provoost-J. Veerhoek 1-1, A. Pro- voost-N. Roelofsen 2-0, F. Blaas-J. Lou- werse 2-0. Middelburg 1-Aagtekerke 2 7-1: D. Kas- se- D. Bosselaar 2-0, P.C. Schunse- laar-P. Sterrenburg 1-1, A. Kamme- raat-M.C. de Smit 2-0, J. de Jonge-J. Blaas 2-0. GZC 1, BDV 1, Aagtekerke 1 en Middel burg 1 door naar de halve finales. Lucky Day d.d. 12.01.2005: 4-5-8-10-12-22-26-27-44-45-46-48-50-54- 57-64-67-69-79-80. SSP-competitie. Double Dot 1 (Mid- delburg)-Double Dot 2 (Middelburg) 4-1, Double Dot 1-Top Shot 1 (Ouden- bosch) 5-0, Double Dot 2-Top Shot 1 1-4, Mega Sport 1 (Middelhar- nis)-es-com Sieben 1 (Roosendaal) 3-2, Mega Sport 1-Sportpunt Zeeland 1 (Goes) 2-3, Sports Pleasure 1 (Hooger- heide)-es-com Sieben 1 5-0, Sports Pleasure 1-Spórtpunt Zeeland 1 4-1, Sie ben 2 (Roosendaal)-Sports Pleasure 2 (Hoogerheide) 5-0, POMMEE-Megas- port (Middelharnis)-Sports Pleasure 2 (Hoogerheide) 5-0, POMMEE-Megas- port-lnslag Sportcenter 1 (Breda) 5-0 Stand na de vijfde speeldag: Double Dot 1 Middelburg 10-43, Sportpunt Zee- land 1 Goes 10-39, Sports Pleasure 1 Hoogerheide 10-35, POMMEE-Mega Sport Middelharnis 10-34, Mega Sport 1 Middelharnis 10-31, Es-com Sieben 1 Roosendaal 10-28, Sieben 2 I daal 9-26, Double Dot 2 Midi 10-13, Top Shot 1 Oudenboschli slag Sportcenter 1 Breda 9-7, Sp Pleasure 2 Hoogerheide 10-0, in 11 ii Ackland. Mannen. Tweede i Starace (Ita) - Sluiter (Ned) 6-4 6-i zalez (Chl/5) - Zabaleta (Arg) 6-36 ria (Arg/1) - Saulnier (Fra) 6-3' (3), Acasuso (Arg)-- Hrbaty (Slw (5) 6-3, Ginepri (VSt) - Spadeal 7-5 6-3, Chela (Arg/6) - Mello (0 6-1, Hernych (Tsj) - Martin (Spa|f Rochus (Bel) - Luzzi (Ita) 6-26-3. Sydney. Mannen. Tweede roei wilt (Aus/1- Clement (Fra) 6-26-' mas Johansson (Zwe/7) - Arthun 7-6 (4) 7-6 (3), Mirnyi (WRu)-Ji Johansson (Zwe/3) 4-1 opgave, (Roe/4) - Nieminen (Fin) 6-4 7-6I pez (Spa/5) - Llodra (Fra) 6-4 36: Dent (VSt/8) - Fish (VSt) 7-6(4)6 nar (Tsj) - Verdasco (Spa) 6-16-2, nek (Tsj) - Andreev (Rus) 6-36-7 Melbourne. Mannen, invitati nooi. Groepsfase: Federer(Zw' dio (Arg) 5-7 6-1 6-4, Agassi (VSlI su (Chl) 6-1 7-6 (4), Roddick (VSlj cic (Kro) 6-1 6-4, Henman (Gfiil bandian (Arg) 6-1 7-5. Canberra. Vrouwen. Tweedei Bartoli (Fra) - Krajicek (Ned) 6-4li- na Elia (lta/1) - Groenefeld (Dui)6 Czink (Hon) - Smashnova (lsr/2>6 Fedak (Oe.k) - Tanasugarn (Tha)l (6), Lee-Waters (VSt) - KaproslHi 7-6 '6-3, Ivanovic (SMo) - Dom» (Aus) 5-7 6-3 6-4. Sydney. Vrouwen. Tweedei Dementjeva (Rus/3) - Danillidoi 6-3 3-6 6-2, Petrova (Rus/5)-Haf va (Slw) 6-0 6-2, Molik (Aus/6)-_ vic (SMo) 6-3 6-4, Zuluaga (Col)-; reva (Rus/4) 7-6 (7) 6-3, Sj (Zwi/7) - Magdaleena Maleeva 6-2, Stosur (Aus) -Golovin (Fra k'ffliiflliliilfi Frankrijk, competitie: Lille- 1-2. Oefenwedstrijden Belek Heerenveen - Lokomotiv Plovdiv 2-0 (0-0). Doelpunten: Samarasij Chiclane de la Frontera (Spa) Hannover '96 (Dui) 2-2 (1-1). Do tenmakers AZ: Landzaat (strafsclj Khattabi. Aksu (Tur): FC Den Bosch-Tof 0-0. Rotterdam. Zesdaagse. Eindi 1. Slippens/Stam (Ned) 357 p® Risi/Betschart (Zwi) 348, 3. Mali (Den) 244, op 1 'on« Keisse/Marvulli (Bel/Zwi) 317,» den: 5. Curuchet/Perez (Arg) 1» ronden: 6. Steels/Villa (Ned/lta)/ 13 ronden: 8. Pronk/Pronk 15-, ronden: 9. Beikirch/Knaven IPj 123, op 20 ronden: 10. Schep» 123, op 23 ronden: Vierhouten/Stocher (Ned/Oos)9 ronden: 13. yan Dijk/Zuijderwi|> donderdag l Biljarten Graanbeurstrofee. Driebanw nooi. Tweede ronde. Organic De Graanbeurs. Locatie: Huisvs sau, Zierikzee. Aanvang: 19.00c- Paardensport Indoor Zeeland, springen P:' 9.00 uur: klasse Z. 11.30 uuri» 13.00 uur: nat. 1.30m. 15.00uur. Z. 17.00 uur: klasse ZZ. 1.30m, 20.00 uur: nat. 1-35% nat. 1,40rn. Locatie: Zeeland Goes. l)e Fransman David Jobertie in actie in de klasse L met de hengst Apple Juice. Hij bleef foutloos maar viel niet in de prijzen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38