PZC Kinderopvang Scharendijke sluit exclusief Zorgstroom beste werkgever van het land Gemeente vraagt VNG advies over Zalmsnip Gestolen auto achtervolgd Drastische bezuinigingen noodzakelijk door tekorten Steun voor hulp aan Azië Uitbreiding kerk in Wemeldinge Man rijdt lantaarnpaal omver Zieke iepen langs Nieuwe Haven weg Schouwen-Duiveland schenkt minima energiepakket Open haard oorzaak brand zeeuwse almanak Spelletjes Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie. Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 13 januari 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Cao! Eyetc ear" dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 01 18-625310 Hnnr Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft bij de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) advies ge vraagd over de Zalmsnip. De Zalmsnip is afgeschaft, maar omdat liet Rijk dat nog niet offi cieel heeft afgekondigd, kan mo gelijk de snip alsnog worden uit- De gemeente Schouwen-Duive land gaat de huid echter, zegt wethouder A. Croné, niet verko pen eer de beer geschoten is. „Mocht het zo zijn dat het Rijk de Zalmsnip alsnog uitkeert, dan sluizen wij die uiteraard door naar de gezinnen die er voor in aanmerking komen. Maar wij kunnen ons niet per mitteren de Zalmsnip uit eigen zak te betalen." Een dergelijke operatie zou vol gens Croné een te zware wissel trekken op de gemeentelijke fi nanciën. Becijferd is dat het uit eigen zak verstrekken van de Zalmsnip pen de gemeente 700.000 euro zou kosten. Chrono: „We staan nu voor de opgave om zes mil joen te bezuinigen. Als je die Zalmsnippen er dan nog bij zou nemen, ga je al richting een te bezuinigingen bedrag van zeven miljoen." Chrono waagt zich niet aan speculaties over de vraag of het Rijk al dan niet ge dwongen zal zijn gemeenten die de Zalmsnip alsnog uitkeren daarvoor te vergoeden. Uit eigen zak Het ministerie van binnenland se zaken heeft al gewaarschuwd dat gemeenten de Zalmsnip vrij wel zeker uit eigen zak zullen moeten betalen. Het Rijk zegt dat de afschaffing van de Zalm snip algemeen bekend was. De gemeente Schouwen-Duive land wil van de VNG weten of de redenering van het Rijk slui tend is of dat er alsnog een mo gelijkheid is dat de snip uitge keerd wordt. Croné verwacht voor het eind van de week uit sluitsel. ZIERIKZEE - Een negentienjarige man uit Dinteloord is gistermiddag rond 15.30 uur aangehouden op de Weg naar de Val in Zierikzee, na een achtervolging over Noord-Beveland. Rond 14.45 uur werd de negentienjarige man op de le Deltaweg in Kats gezien, rijdend in een au to die als gestolen stond gesignaleerd. Toen hij een stopte ken kreeg, ging hij er met hoge snelheid vandoor. De Weg naar de Val was versperd met een politieauto, dwars op' de weg. De negentienjarige automobilist kreeg voor de versperring opnieuw een stopteken. Dat negeerde hij. waarop hij op de politieauto inreed en bijna een agent aanreed. De politieagent kon op het laatste moment opzij springen. Na zijn escapade verloor de negentienjarige au-! tomobilist de macht over het stuur en kwam via de vang-; rail tegen een betonblok tot stilstand. Hij wilde nog weg lopen, maar werd overmeesterd en aangehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau in Goes en in verze kering gesteld voor verder onderzoek. De auto bleek deze week in Kruiningen te zijn gestolen. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland staat positief tegen-! over het initiatief van de gemeente Bergen om uitkerings gerechtigden te laten meehelpen in Azië. Dat moet wel op; vrijwillige basis en kan alleen doorgaan als de staatssecre-j taris van Sociale Zaken groen licht geeft. Het is volgensj; de wet niet mogelijk om als uitkeringsgerechtigde een lan gere periode in het buitenland te verblijven. „Staatssecre taris Van Hoof heeft in een informeel contact met de ge meente Bergen laten weten dat het een sympathiek plani is", zegt een woordvoerder van het ministerie. „We kijken nu naar de mogelijkheden." Ook al geeft het ministerie, toestemming, dan zijn er nog veel hobbels weg te nemen,, denkt ambtenaar W. van Ballegooijen van de gemeente! Schouwen-Duiveland. „Want hoe zit het met verzekering! of de reiskosten. En waar moeten ze gaan werken." De ge meente Bergen heeft in een eerder stadium al laten weten dat dit soort vragen landelijk opgelost moeten worden. Volgens een woordvoerder zijn daarover al eerste gesprek ken gevoerd met een landelijk bedrijf. „We hopen daar-' over volgende week meer te zeggen. WEMELDINGE - De Vrije Evangelische Gemeente van Wemeldinge wil haar kerk aan de Noordelijke Achterweg in Wemeldinge uitbreiden. Het is de bedoeling een zaal tje, een gemeenschapsruimte voor nevenactiviteiten, vast te plakken aan het gebouw. De gemeente Kapelle is be reid mee te werken aan het plan. De Vrije Evangelische Gemeente van Wemeldinge telt ongeveer honderd leden en een groep vrienden. Wekelijks bezoeken zo'n honderd mensen de diensten. met behandeling door ambulan cepersoneel. Bij een blaastest bleek dat de be schonken brokkenmaker drie keer zoveel alcohol in zijn bloed had als wettelijk is toegestaan. Tegen de bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Bovendien is hem direct zijn rijbewijs afge nomen. WESTKAPELLE - Een dronken man heeft gistermorgen in West- kapelle een lantaarnpaal omver gereden. Dat gebeurde op de Markt. De man raakte bij de botsing met de lichtmast gewond aan zijn hoofd. De verwonding was niet ernstig, er kon worden volstaan i dinsdag 18 januari Dirk van Weelden vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenul soep van geroosterde groenten en pasta kip of pasta groenten (vegetarisch) en bavarois rode vruchten 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 15 januari 15.00-16.30 uur lYellow Pearl interview Ernst Jan Rozendaal 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek bekijlc ook onze website wvmdrukkerii middelbure.nl IKERY Beeld Geluid door Melita Lanting ZIERIKZEE - De stichting Kin deropvang' Schouwen-Duive land (SKSD) gaat drastisch be zuinigen. De vestiging in Scha rendijke gaat dicht en de kan toorfuncties worden onderge bracht in het pand aan de Ca- landweg in Zierikzee. Dat heeft het bestuur van de SKSD beslo- De vestiging in Scharendijke is maar ruim een jaar open ge weest. In november 2003 is de opvang officieel van start ge gaan en nu gaan de deuren weer dicht. De opening van deze vesti ging was het logische gevolg van de filosofie van zowel de ge meenteraad als de stichting dat ook in de kleine kernen kinder opvang moest komen. Een dure filosofie, zo blijkt. Vrijwel vanaf het begin was duidelijk dat de hoge kosten van deze extra (vier de) vestiging zwaar drukten op de begroting. In juni van het vo rige jaar, toen het twaalfenhalf- jarig jubileum van de stichting is gevierd, zei directeur E. de Koster nog dat de opvang in de kleine kernen nauwelijks renda bel is. Het merendeel van de hon derdzestig kindplaatsen die de stichting aanbiedt, wordt afge nomen in Zierikzee. De SKSD staat onder forse tijds druk om de begroting sluitend te krijgen. Het bestuur heeft kort geleden besloten om op te gaan in het nieuwe Welzijns huis, dat op 1 juli van start gaat. Daarvoor is echter een sluitende begroting nodig en dat is een kei harde eis, zo heeft wethouder R. van der Wekken onlangs nog eens gezegd. „We hebben bin nen het Welzijnshuis een bepa ling opgenomen dat er finan ciële schotten staan tussen de verschillende organisaties. Dit is een bewuste keuze om te voor komen dat bijvoorbeeld de stich ting Jeugd de dupe wordt van een tekort bij de kinderop vang." De komende weken zal moeten blijken of de aangekondigde maatregelen voldoende zijn om aan die voorwaarden te vol doen. ten. ■Deze maatregelen zijn nodig om het forse tekort van de stichting terug te brengen. Eerder deze maand werd bekend dat de SKSD kampt met een tekort rond de tachtigduizend euro over het jaar 2004. De begroting voor 2005 en 2006 laat eenzelfde tekort zien. Gevolgen Welke gevolgen de sluiting van de Scharendijkse vestiging heeft voor het personeel is niet hekend. Voorzitter J. van der Boom van de SKSD wilde niet reageren. (Advertentie) (Advertentie) ZIERIKZEE - De iepen langs de Nieuwe Haven in Zie rikzee zijn verdwenen. Het merendeel van de bomen was aangetast door de iepziekte en moest daarom wor den gekapt. Bovendien zouden de bomen toch moeten verdwijnen voor het renoveren van de kademuur en de herinrichting van de straat. De bomen zijn tot ongeveer een meter hoogte afgezaagd. Alleen de onderstammen staan er nog. Die blijven ook nog wel even staan, vertelt W. de Visser van de gemeente. „Dat is uit kostenbespa ring. Als we nu de stobben uit de grond halen, moeten we de gaten weer dichtmaken en op korte termijn moe ten die gaten weer worden opengemaakt voor de herin richting." De gemeente hoopt volgende week de laatste puntjes op de i te kunnen zetten met de aannemer die de kademuur gaat opknappen. Daarna wordt zo snel moge lijk begonnen met de renovatie. Na de zomer begint de herinrichting. Pas dan worden er weer bomen geplaatst langs de Nieuwe Haven. foto Marijke Folkertsma Als bedrijf met de meeste tevre den werknemers is Zorgstroom winnaar geworden van Het Schouderklopje, een internetini- tiatief dat dit jaar voor het eerst werd uitgevoerd. De instelling mag zich dit jaar de beste werk gever van Nederland noemen. Het was aan de werknemers zelf hun bedrijf te nomineren. Van de driehonderd genomineerden had Zorgstroom uiteindelijk het beste juryrapport. Wie Zorgstroom heeft voorge dragen weet directeur L. Pher- nambucq nog steeds niet, maar wel waarom diegene dat heeft gedaan. „Onze werknemers zijn dikwijls in het veld te vinden, ze zijn niet vaak op kantoor. Toch komen ze hier graag. Er hangt een prettige sfeer en ik hoor vaak dat men zich serieus geno men voelt. Mijn deur staat altijd open als mensen behoefte heb ben aan een praatje en mana gers gaan zelf ook mee de werk vloer op. Al ben je directeur, je moet natuurlijk altijd met je voe ten in de blubber blijven staan." Als oud-vakbondsleider weet Phernambucq vast als geen an der hoe belangrijk integratie is. Voor hem is de prijs - bestaande uit een trofee en een oorkonde - dan ook een kroon op zijn werk. „Bovenal ben ik trots op mijn mensen. Aan het ziekteverzuim zie ik dat ze tevreden zijn; dat is procenten lager dan elders." Daarom belooft de directeur ter plekke hen binnenkort, wellicht letterlijk, in de bloemetjes te zet ten. In haar speech gaf burgemeester A. van Dok-van Weele aan de prijs meer dan terecht te vin den. Zeker om dat de zorgsector is geteisterd door bezuinigingen en veranderingen in de regelge ving. Maar juist dat heeft Zorg stroom gesterkt, merkt Nel Man- sab op. Zij leidt de verzorging in Vlissingen-Noord. „Er is steeds meer papierwerk, maar we heb ben onze aandacht voor de cliënt nooit verloren. Steeds va ker moet je mensen teleurstel len, als ze bijvoorbeeld geen recht meer hebben op zorg. Daarom moeten we steeds crea tiever zijn en kennelijk lukt ons dat aardig." Tevreden cliënten betekent te vreden werknemers. Inderdaad, het gebeurt zelden dat een thuis- door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Minima op Schou wen-Duiveland krijgen binnen kort een gratis energiepakket van de gemeente. In het pakket zitten onder meer spaarlampen, radiatorfolie en een waterbespa rende douchekop. Gebruikers kunnen hiermee op jaarbasis on geveer honderd euro besparen. Bij deze actie, 'Energiewinst' ge heten, werken de provincie en diverse Zeeuwse gemeenten sa men. Het pakket heeft een waar de van vijftig euro en bevat naast de energiebesparende goe deren ook een boekje met daar in veel tips over energiebespa ring. Bovendien krijgen de deel nemers gratis een energiebe- spaaradvies van een adviseur. Aanvankelijk zouden alleen de grotere gemeenten in Zeeland aan deze actie meedoen. Toen bleek dat er nog voldoende pak ketten beschikbaar waren, heeft de gemeente Schouwen-Duive land zich onmiddellijk aange meld, zegt wethouder G. Houte kamer. Alle mensen uit de doel groep krijgen van de gemeente een brief met de vraag of ze be langstelling hebben voor een gratis pakket. Maximaal 350 belangstellenden kunnen aan de actie meedoen. Hoe de pakketten bij de mensen thuis komen, is nog niet bekend. De gemeente is daarover in ge sprek met De Zuidhoek. Naar verwachting worden de pakket ten in het voorjaar rondge bracht. hulp zich ziek meldt. „Soms doe ik dat zelf maar, omdat ze wil len werken, terwijl dat eigenlijk niet meer verantwoord is." Is het dan zo prettig werken bij Zorgstroom? „Het is één grote familie", stelt Marian de Kam, die het als verzorger weten kan. s,Meestal ben ik op pad om men sen te verzorgen, maar als ik op kantoor ben, word ik door ieder een begroet. Of dat nou de telefo niste is, of de directeur. Nie mand wordt hier vergeten." MIDDELBURG - Door de open haard van de buren is gistermor gen rond acht uur in een pand aan de Rouaansekaai in Middel burg brand ontstaan. Het vuur was moeilijk te vin den, omdat de vuurhaard een vloerbalk op de eerste verdie ping van het huis aan de Rouaansekaai was. De brandweer heeft de brand haard uiteindelijk weten te vin den met behulp van een warmte- beeldcamera. Een deel van de open haard van de buren en de vloer moesten worden gesloopt om het vuur te kunnen blussen. De schade van het haardvuurtje wordt geschat op 10.000 euro. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het beste café zit in Middelburg, het beste res taurant in Sluis en de mooiste vrouw komt uit Arnemuiden. Dan kan het haast niet anders dan dat je de beste werkgever vindt in Vlissingen. Vanaf zaterdag 15 januari kunt u uw team wisselen voor het Eredivisiespel. Speelt u nog niet mee? Geef uzelf dan op voor de tweede helft van het Eredivisiespel. Kijk voor meer informatie in de krant van zaterdag 15 januari of surf naar www.pzc.nl (Advertentie) Ml i ss i ddël feu r g I Vlissint en-Hermesweg 23, t/o Leen Bakker naast Micro Electro! Middelburg Veerseweg 104, naast Super de Boer Goes Zusterstraat 2, centrum nabij Grote Kerk 13. smaragd 14. robijn 15. diamant het alfabet van Zeeland Na drie knappe dochters, diende zich in het gezin een nieuwe baby aan. De aan staande ouders waren uitbun dig van vreugde. Eindelijk een jongetje, 'Bingo!' stond er op het geboortekaartje, dat naar een grote schare vrien den werd verstuurd. Wat nu, vroeg één van hen, als het weer een meisje was gewordenDe ouders hoefden niet lang na te denken. Ze wa ren voorbereid op een vierde meisje. Het kaartje lag al bijna bij de drukker. 'Kwar tet!' stond in een hoekje bo venaan, in vette letters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33