de maak Nieuwe bibliotheek in rfiarsntiéSlapen I Politie lost serie inbraken op exclusief Zorgstroom beste werkgever van het land Fusie in de Oosterschelderegio in de steigers Gestolen auto achtervolgd Debat over gratis openbaar vervoer Voertuigen beschadigd bij botsing Fietsertje rijdt tegen auto Tholen bespaart ruim vier ton door uitbesteding zeeuwse almanak Bingo! i dinsdag 18 januari iDirk i van Weelden KERY (Beeld &Geluid smaragd 14. robijn 1S-diamant donderdag 13 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Cool Eyewear" dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 01 18-625310 l vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu soep van geroosterde 1 "i'oenten en pasta kip of 1 pasta groenten (vegetarisch) in bavarois rode vruchten €12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 1 zaterdag 15 januari I 15.00-16.30 uur interview Ernst Jan 1 Ro/endaal 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek bekijk ook onze website l vwsv.drukkciiimiddelburg.nl Directeur L. Phernambucq (midden met baard) met de trofee en de medewerkers van Zorgstroom. foto Lex de Meester rock n roll Laaie: 0113-315649 «vw.pzc.nl tmaitredactie@pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes SatDusa r, r idvertentie-exploitatie, oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. werd uitgevoerd. De instelling mag zich dit jaar de beste werk gever van Nederland noemen. Het was aan de werknemers zelf hun bedrijf te nomineren. Van de driehonderd genomineerden had Zorgstroom uiteindelijk het beste juryrapport. Wie Zorgstroom heeft voorge dragen weet directeur L. Pher nambucq nog steeds niet, maar wel waarom diegene dat heeft gedaan. „Onze werknemers zijn dikwijls in het veld te vinden, ze zijn niet vaak op kantoor. Toch komen ze hier graag. Er hangt een prettige sfeer en ik hoor vaak dat men zich serieus geno men voelt. Mijn deur staat altijd open als mensen behoefte heb ben aan een praatje en mana gers gaan zelf ook mee de werk vloer op. Al ben je directeur, je moet natuurlijk altijd met je voeten in de blubber blijven staan." Als oud-vakbondsleider weet Phernambucq vast als geen an der hoe belangrijk integratie is. Voor hem is de prijs - bestaande uit een trofee en een oorkonde - dan ook een kroon op zijn werk. „Vooral ben ik trots op mijn mensen. Aan het ziekteverzuim zie ik dat ze tevreden zijn; dat is procenten lager dan eldei's." Daarom belooft de directeur ter plekke hen binnenkort, wellicht letterlijk, in de bloemetjes te zet ten. In haar speech gaf burgemeester A. van Dok-van Weele aan de prijs meer dan terecht te vin den. Zeker omdat de zorgsector is getergd met bezuinigingen en veranderingen in de regelge ving. Maar juist dat heeft Zorg stroom gesterkt, merkt Nel Man- sab op. Zij leidt de verzorging in Vlissingen-Noord. „Er is steeds meer papierwerk, maar we heb ben onze aandacht voor de cliënt nooit verloren. Steeds va ker moet je mensen teleurstel len, als ze bijvoorbeeld geen recht meer hebben op zorg. Daarom moeten we steeds crea tiever zijn en kennelijk lukt ons dat aardig." Tevreden cliënten betekent tevreden werknemers. Inderdaad, het gebeurt zelden dat een thuishulp zich ziek meldt. „Soms doe ik dat zelf maar, omdat ze willen werken, terwijl dat eigenlijk niet meer verantwoord is." Is het dan zo prettig werken bij Zorgstroom? „Het is één grote familie", stelt Marian de Kam, die het als verzorger weten kan. „Meestal ben ik op pad om men sen te verzorgen, maar als ik op kantoor ben, word ik door ieder een begroet. Of dat nou de telefo niste is, of de directeur. Nie mand wordt hier vergeten." (Advertentie) Advertentie BBWli ss iKeh;?CGqesB^irf^1butqj ingeniHermesweg 23, t/o Leen Bakker naast Micro Electro; Middelburg Veerseweg 104, naast Super de Boer Goes Zusterstraat 2, centrum nabij Grote Kerk «dental iet dat het slecht gaat met de uidige bibliotheken. D. Eve- ens, projectleider van het fusie- races, toonde dat aan met wat ijfers. Zo is het ledental sta- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het beste café zit in Middelburg, het beste res taurant in Sluis en de mooiste vrouw komt uit Amemuiden. Dan kan het haast niet anders dan dat je de beste werkgever vindt in Vlissingen. Als bedrijf met de meeste tevre den werknemers is Zorgstroom winnaar geworden van Het Schouderklopje, een internetini- tiatief dat dit jaar voor het eerst door Harmen van der Werf GOES - Een serie van zeker der tig woninginbraken op Zuid-Be veland is door de politie Zee land opgelost. Vier personen zijn dinsdagavond aangehou den. Twee van de aangehouden perso nen worden verdacht de woning inbraken te hebben gepleegd. De twee anderen worden ver dacht van heling van de gesto len spullen. Het viertal varieert in leeftijd van 22 tot 41 jaar en komt uit Goes en Krabbendijke. Over de achtergrond van de ver dachten wilde de politie niets kwijt. De zeker dertig woninginbra ken waar het om gaat, hebben plaatsgevonden sinds november vorig jaar. Met name in weekein den, in de avonduren, en altijd als de bewoners niet thuis wa ren. De dieven waren vooral uit op sieraden, foto- en videocame ra's, LCD-beeldschermen, geld en mobiele telefoons. Om de gestolen spullen te ach terhalen heeft de politie giste ren op twaalf plaatsen in Goes en de gemeente Reimerswaal De eigenaar van café Graaf van Buren in Kortgene waarschuwt met een bord tegen inbrekers. foto Willem Mieras huiszoekingen verricht. De ver dachten verbleven daar regelma tig. Een klein deel van de buit is daarbij teruggevonden. De poli tie neemt contact op met de men sen bij wie de goederen gestolen zijn. Met de arrestatie van de vier ver dachten is het politieonderzoek nog niet afgerond. Meer aanhou dingen worden verwacht. Ook niet alle woninginbraken van de laatste weken zijn opgelost. Zo worden de aangehouden perso nen alleen verdacht van inbra ken in de gemeenten Goes, Bor- sele en Kapelle, terwijl er ook op Noord-Beveland zijn ge pleegd. Vanwege die woningin braken, in Colijnsplaat en Kats, heeft de eigenaar van café Graaf van Buren in Kortgene buiten een waarschuwingsbord gezet. De afgelopen weken is met na me in Goes ook bij bedrijven in gebroken, waarbij onder meer voor enkele duizenden euro's aan computerapparatuur is ont vreemd. De aangehouden twee inbrekers worden daar niet ver dacht. A. Don, woordvoerder van de po litie Zeeland, sluit niet uit dat er nog een andere groep actief is. Zo was er er na de arrestatie van de verdachten dinsdaga vond laat nog een poging tot in braak in een woning aan de Voorburcht in Kapelle. En eer der dinsdagavond is ingebroken in een woonhuis aan de Oostha- vendijk in Wilhelminadorp waarbij sieraden en geld zijn ge stolen. (Advertentie) Het concept van de vernieuwde bibliobus kan als blauwdruk dienen voor 'gewone' biblio theekvestigingen, merkte voorzitter A. Pinxteren van de bibliotheekstichting in de ge meente Kapelle op. Als voor beeld noemde hij de bibliotheek in Wemeldinge, die in één ge bouw is gevestigd met de Rabo bank en de peuterspeelzaal. Pinxteren liet niet na te melden dat juist over dit filiaal veel dis cussie is (geweest) door bezuini gingen van de gemeente. Hetzelf de heeft gespeeld in Tholen, waar de bibliobus is wegbezui- nigd. De nieuwe bibliotheekorganisa tie in de Oosterschelderegio moet zomer 2006 een feit zijn. Een zoektocht naar een aanspre kende naam is begonnen met een prijsvraag, waaraan zowel personeelsleden als gebruikers kunnen meedoen. Eveleens: „Bi bliotheek Oosterschelderegio ligt te veel voor de hand. Er moet toch iets creatievers te be denken zijn." het alfabet van Zeeland tor Harmen van der Werf PNKENSZAND - De biblio- iheken van de toekomst moeten neer zijn dan uitleencentra van boeken. Veel andere, ook com- nerciële en digitale diensten moeten er worden aangeboden, rooral om jongeren te blijven be teiken. De zes gemeenten in de Ooster schelderegio - Tholen, op de Bevelanden en Schouwen-Dui- yeland - gaan daar gezamenlijk je schouders onder zetten. Zij tadertekenden gisteravond in De Stenge in Heinkenszand een htentieverklaring om te komen lot één bibliotheekorganisatie bet verschillende vestigingen, piet één- en hetzelfde manage- Eit en -bijvoorbeeld één in- pafdeling. e gemeente heeft momenteel ^og een eigen bibliotheekstich- ng Door deze versnippering is et moeilijker om te komen tot jn vernieuwing van bibliothe- en. De komst van één sterke bi- liotheekorganisatie moet het ogelijk maken daar echt werk an te maken. biel. Ongeveer eenderde van de bevolking van de Oosterschelde regio is lid van een bibliotheek. Het aantal uitleningen is in vier jaar wel licht gedaald, van 1,3 naar 1,2 miljoen, Om de aantrekkingskracht van bibliotheken te vergroten, zal er volgens Eveleens vooral iets moeten gebeuren aan de 'wor teling in de samenleving'. „Te genwoordig zitten bibliotheken te veel op een eiland", gaf hij aan. Om dat te veranderen is het naar zijn mening noodzakelijk de dienstverlening in of bij bibli otheken te vergroten. Overal in Nederland, vooral op het platteland, wordt daaraan gewerkt. Geprobeerd wordt bi bliotheken om te vormen tot informatiecentra, waar iedereen terecht kan voor bijvoorbeeld bank- en gemeentelijke dien sten en toeristische informatie. Vanuit de Zeeuwse Bibliotheek wordt vanuit dat idee gewerkt aan een nieuwe opzet van de bi bliobussen, met medewerking van onder meer de Rabobank, uitzendbureau Tempoteam, bus bedrijf Connexxion, gemeenten en dorpsraden. Leefbaarheid Als alles doorgaat, worden de bi bliobussen ook uitgerust met een snel digitaal systeem om via internet boeken te bestellen. „Zo willen wij proberen een bij drage te leveren aan de leefbaar heid van de kleine kernen", ver klaarde A. van Zanten van de Zeeuwse Bibliotheek. Zij hield een lezing in Heinkenszand. ZIERIKZEE - Een negentienjarige man uit Dinteloord is gistermiddag rond 15.30 uur aangehouden op de Weg naar de Val in Zierikzee, na een achtervolging op Noord-Beveland. Rond 14.45 uur werd de man op de le Deltaweg in Kats gezien, rijdend in een auto die als gesto len stond gesignaleerd. Toen hij een stopteken kreeg, ging hij er met hoge snelheid vandoor. De Weg naar de Val was versperd met een politieauto. De man kreeg voor de versperring opnieuw een stopteken. Dat negeerde hij, waarop hij op de politieauto inreed en bijna een agent aanreed. De politieagent kon net op tijd opzij springen. Na zijn actie verloor de man de macht over het stuur en kwam via de vangrail tegen een betonblok tot stilstand. Hij wilde nog weglopen, maar werd overmeesterd en aan gehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau in Goes en in verzekering gesteld voor verder onderzoek. De auto bleek deze week in Kruiningen te zijn gestolen. TERNEUZEN - GroenLinks, Pvda en SP in Terneuzen houden dinsdag 1 februari een debatavond over gratis openbaar vervoer. Oud-staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat M. van Huiten (GroenLinks) houdt een spreek beurt over het onderwerp, met name gericht op de moge lijkheid van een experiment met gratis openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. Europarlementariër Erik Meijer van de SP geeft aansluitend zijn kijk op de kwestie vanuit Europees perspectief. Onder leiding van burgemeester J. Lonink van Terneuzen vindt ter afsluiting van de bijeen komst een discussie plaats met Statenleden en de ver keerswethouders van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten. De avond begint om 20 uur en is in Porgy Bess. OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer zijn gistermor gen drie voertuigen beschadigd bij een kop-staartbotsing. Een 72-jarige automobilist uit Hellevoetsluis stopte, om dat een auto voor hem, bestuurd door een 63-jarige man uit de gemeente Tholen, linksaf sloeg. Een achter hem rij dende 21-jarige Tholenaar bemerkte te laat dat de auto voor hem stilstond en botste tegen de auto van de 72-jari- ge man. Deze schoot op zijn beurt weer door tegen de au to van de 63-jarige man. Er was alleen materiële schade. HULST - In Hulst is gisteren een jongen op de fiets tegen een auto gereden. De jongen fietste over de stoep en stak plotseling de weg over waarbij hij tegen de zijkant van een passerende auto reed. De jongen kwam ten val en liep daarna weg. De politie is op zoek naar getuigen. door Joeri Wisse THOLEN - De gemeente Tholen heeft vorig jaar 423.287 euro be spaard door meer werkzaamhe den uit te besteden en meer sa men te werken met andere ge meenten. Voorheen voerde de gemeente ta ken als onkruidbestrijding, maaiwerkzaamheden, herbestra ting en aanleg van riolering zelf uit. Door zulke zaken het afgelo pen jaar uit te besteden aan het bedrijfsleven, werd veel geld be spaard. Ook werkte Tholen afge lopen jaar meer samen met 17 gemeenten uit West-Brabant. Die hebben een gezamenlijk in koopbureau. Door met andere Zeeuwse gemeenten elektriciteit in te kopen heeft Tholen ook be spaard op de energierekening. Voor dit jaar legt de gemeente zichzelf een besparing op van 597.000 euro. Om aan dat streef bedrag te komen gaat Tholen in tensiever samenwerken met het inkoopbureau. Zo worden de en veloppen en het briefpapier goedkoper ingekocht. Dit jaar wordt ook meer uitbe steed aan andere bedrijven om meer geld te kunnen besparen. Zo wordt het Thoolse gemeente huis voortaan schoongemaakt door een bedrijf dat het goedko per kan doen dan de gemeente zelf. (Advertentie) Vanaf zaterdag 15 januari kunt u uw team wisselen voor het Eredivisiespel. Speelt u nog niet mee? Geef uzelf dan op voor de tweede helft van het Eredivisiespel. Kijk voor meer informatie in de krant van zaterdag 15 januari of surf naar www.pzc.nl Na drie knappe dochters, diende zich in het gezin een nieuwe spruit aan. De kersver se ouders waren uitbundig van vreugde. Eindelijk een jongetje. 'Bingo!' stond er op het geboortekaartje, dat naar een grote schare vrienden werd verstuurd. Wat nu, vroeg één van hen, als het weer een meisje was gewordenDe ouders hoefden niet lang na te denken. Ze wa ren voorbereid op een vierde meisje. Het kaartje lag al bijna bij de drukker. 'Kwar tet!' stond bovenaan in vette letters in een hoekje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27