Ben Berden richt grote schade aan PZC Van Dam dicht bij biljarttitel zéébri Minderhoud onverslaanbaar Van Goethem sombe over toekomst van volleybalclub Morres Ploeg stopt na gebruik epo De Bruijn snel klaar in Wijchen uitslagen Yvonne Wisse niet actief in indoorseizoen Wouters langer bij SDO'63 Poeder toch Dressuurruiter wint alle wedstrijden van hengstenkeuring agenda donderdag 13 januari 2005 Nb l van onze sportredactie BEESD - Veldrijder Camiel van den Bergh moet op zoek naar een nieuwe werkgever. Hoewel j de Nederlandse wielrenner kort- l geleden bijtekende bij zijn Bel gische ploeg Saey-Deschacht stopt het team aan het eind van het seizoen. Reden is het epo-gebruik van één van Van den Berghs teamge noten, Ben Berden. De Belg is de eerste veldrijder uit de wieier- geschiedenis die betrapt is op het gebruik van epo. Rony De- schacht, één van de sponsoren van het team waar Berden kop man is, meldde gisteren dat zijn ploeg ophoudt te bestaan. Het epogebruik van Berden heeft Camiel van den Bergh ge schokt. De renner uit Beesd is niet alleen ploeggenoot maar ook een goede vriend van de Belg. Van den Bergh: „Ik weet dat hij in de put zat omdat het niet goed ging. Hij heeft blijkbaar een uitweg willen zoeken, maar dit had ik toch niet verwacht. Hij heeft het ër ook nooit met mij overgehad." Van den Berg had net te horen gekregen dat zijn contract zou worden verlengd. „Ik verwijt Berden dat aan de ene kant wel. Maar aan de andere kant ben ik dankzij hem bij de ploeg geko men. Ik weet dat het voor hem een grote frustratie was dat hij altijd als tweede of derde eindig de, Met epo hoopte hij waar schijnlijk dat hij net dat stapje extra kon maken. Het is niet slim van hem, maar ieder mens maakt weieens fouten." Bovendien is de kans groot dat Van den Bergh nu ook als 'ver dacht' wordt gezien. „Er zal in derdaad een groot vraagteken bij mij en de andere renners van de ploeg komen te staan. Ik kan alleen maar tonen dat het niet zo is. Ze mogen alle onderzoe ken bij mij doen. En die worden ook al jaren gedaan. Er is bij mij nog nooit iets gebleken. Ik kijk wel uit." Van den Bergh wil zich bij de wereldkampioenschappen eind deze maand in Sankt Wendel in de kijker rijden om sponsors of een nieuwe ploeg te vinden. De renner is na een val eind decem ber niet helemaal fit, maar hoopt er het beste van te kun nen maken. „De wereldtitel strijd is mijn enige doel. Ik zal alles op alles zetten om daar een goed resultaat neer te zetten." Berden heeft gisteren na lang dralen toegegeven epo te heb ben gebruikt. De Belg zei dit in een korte verklaring.. Hij be treurt zijn handelwijze en wil geen gebruik maken van een contra-expertise. Hij legt zich neer bij elke uitspraak van de disciplinaire commissie van de Belgische wielerbond. Berden heeft in december naar epo ge grepen omdat hij oververmoeid was en een hematocrietgehalte had van 38. Met epo probeerde hij dit omhoog te krijgen. Met een drukke periode in zicht wil de hij de sponsors en supporters niet ontgoochelen. Berden testte half december bij een cross in Essen positief. ANP Ben Berden in actie tijdens de wedstrijd van 28 december vorig jaar in Koksijde. foto Yves Boucau/EPA door Joop van den Oudenhoven WIJCHEN - Het Grand Prix-sei- zoen is voor biljarter Jean Paul de Bruijn niet erg succesvol be gonnen. Al in de eerste ronde van de Grand Prix Dutch Events in Wijchen strandde de Hulstenaar tegen Anno de Klei ne. Na een uitermate spannende en g'elijkopgaande wedstrijd sloeg de balans door in het voordeel van de inwoner van Helmond. Dat hij in Wijchen een moeilijke start zou hebben stond bij voor baat vast. Anno de Kleine is al tijd een moeilijke tegenstander voor De Bruijn. Het werd een zware strijd. Aan vankelijk had De Bruijn het ini tiatief. Zijn tegenstander kon pas na acht beurten op gelijke hoogte komen. Tot twintig ca ramboles hielden de spelers el kaar in evenwicht. Toen liep De Bruijn geleidelijk uit naar 36-25, De Kleine kwam terug tot 41-39, waarna de Brabander met een serie van zes erop en er over ging. De voorsprong gaf hij niet meer uit handen: 50-45 na 34 beur ten. Bij winst had De Bruijn een makje gehad in de tweede ron de. Zijn volgende tegenstander was B-speler Tom Beemsterboer geweest. Vandaag, speelt de Bruijn in Wijchen de eerste ronde van het NK bandstoten. door Karei Pleunis HULST - Ronald van Goethem, voorzitter van de technische commissie van de volleybalvere niging Morres Hulst, legt aan het einde van het seizoen zijn functie neer. Dat vertrek heeft niets te maken met de perikelen rond de trai ners van het eerste mannen- en vrouwenteam die enkele weken geleden vrijwel gelijktijdig op stapten. „Deze beslissing heb ik twee jaar geleden al genomen", zegt de 57-jarige Iiulsterse fysio therapeut. Van Goethem zegt niet te ver trekken uit onvrede met de gang van zaken binnen de vereniging. Al is er wel een aantal ontwikke lingen dat hem verontrust. „Ik zie de toekomst van de vereni ging niet somber in, maar wel met de nodige zorg tegemoet. „Wie laat zich tegenwoordig nog in een keurslijf dwingen? Wie wil er nog enkele keren per week op een bepaald tijdstip, op een bepaalde plaats en met een bepaald aantal mensen, gedisci plineerd trainen? Die groep kalft steeds verder af." „Vroeger het je het wel uit je hoofd om weg te blijven van de training. Dan speelde je op za terdag niet. Tegenwoordig bel len ouders op dat hun kind de komende drie weken niet komt trainen. En toch zou hij of zij moeten spelen op zaterdag. Ik heb zelfs meegemaakt dat we met een jeugdteam naar een ti telstrijd moesten. De nummers zeven en acht eisten een speelga- rantie, anders bleven ze liever thuis." Van Goethem ziet zichzelf daar om zo langzamerhand als een man van de oude stempel. En daarom is het tijd om op te stap pen. „Als ik die jonge gasten be zig zie en hoor, dan weet ik dat dit de enige juiste beslissing is." Zijn laatste jaar bij Morres zal niet in de boeken verdwijnen als het meest gemakkelijke. Vooral het vrijwel gelijktijdig opstap pen van de trainers van het eer ste mannen- en vrouwenteam, was een dieptepunt. „Ik koa wel vinden in de visie vanc do de Beule (mannen) en Ha van Putte (vrouwen). Zij heli beiden dat gedrevene. Willeo; tijd voor het hoogste gaan.» het doen van concessies hek ze problemen. Wellicht was basis te smal om in de tweede visie te spelen. Aan het éi van het vorige seizoen mos we immers opnieuw kwaffl leveren. Dus is er te h zet." „Drie weken voor het lijp brak, heb ik met beide jong gesproken. Het ging toen het ontbreken van chemie.! gesprek verliep ontzettend p tief. Van Putte en De Beulen den zich gesteund door dele nische commissie. Ja, west den pal achter hen. Maaruité delijk barstte dan toch dek Wanneer belangen en ambi', niet stroken, de chemie echls dwenen is, dan kun je je! schudden." Jeugdafdeling Pratend over een toekomst s Van Goethem dat het m; schrijnende van wat nog es komen zich nu al binnen jeugdafdeling aftekent, voormalig boegbeeld vanM res Hulst, Jo Everaerij i voortdurend pronken met fe van jeugdteams die N se titels pakten. Taelman, Beule. Grote mannen toen,! zijn later uitgegroeid tot spd die de eerste divisie haalden eigen kweek. Maar de tijdens die titels zijn voorbij. En hek: breken van goede jeugd, tj wreekt zich. Daar vertel ik® schijnlijk niets nieuws mee.' Toch zegt Van Goethem datüi res vooral geen club mag tij den waar sprake is van vrijls blijheid. „Als we het prestal!) laten varen en er louter pi tief gebald wordt, dan leidt onvermijdelijk tot achten! gang. Zie wat er met Mytilis! gebeurd. Dat was het bote van het vrouwenvolleybal i Zeeland. Daar is nu vris niets meer van over. Zo vers Morres niet achteruit boeren door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Mario van Dam van HGL/KOT '86 uit Sas van Gent is de leider in het tus- senklassement van het persoon lijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse van het district Del ta Zuid-West. Na vier ronden heeft hij één punt voorsprong op clubgenoot Johnny van de Berghe en Peter Lijnema van VEGABV. Hoewel er nog niets is beslist, er zijn im mers nog vijf kanshebbers, lijkt de kans op de titel voor Van Dam het grootst. Hij leidt na vier ronden niet alleen ongesla gen het klassement (slechts een gelijkspel moest hij toestaan) hij tekende ook voor de kortste par tij en de hoogste serie. Van zijn scoringsdrift werd een andere GOES - Yvonne Wisse slaat het indoorseizoen over. De Vlissingse atlete richt zich na een periode vol blessures helemaal op het outdoorseizoen. Het zomerseizoen van meer kampster Wisse (22), in 2003 Nederlands kampioen op de meerkamp outdoor en indoor, viel het afgelo pen jaar geheel in het wa ter. In april kreeg ze last van heup en rug, en na en herstelperiode liep ze een scheurtje in de hamstring op. Daardoor moest ze op nieuw enkele maanden aan de kant blijven. Wisse: „Ik heb de laatste maanden nauwelijks ge traind. Daarom gebruik ik de winter om terug te ko men op mijn oude niveau. Wedstrijden passen daar niet in." De Vlissingse die uitkomt voor De Spartaan uit Lisse, traint twee keer per week in een hal in Amsterdam. De overige trainingen zijn buiten. In april gaat ze op trainingsstage in Zuid-Eu ropa. clubgenoot de dupe. Tegen Adri van der Hooft kwam Van Dam tot een serie, van 11 en een moyenne van 1.87. Zaterdag vanaf 13.00 uur wordt de strijd voortgezet. Zondag wordt eveneens om 13.00 uur be gonnen en de finale is dan om streeks 15.30 uur. Stand na vier ronden: 1. Mario van Dam HGL/KOT '86 4-7, 1.00; 2. Jo hnny van de Berghe HGL/KOT '86 4-6, 0.99; 3. Peter Lijnema VEGA BV 4-6, 0.92; 4. Nico Verhulst Dampoort 4-5, 0.98; 5. Rudy Rooze 4-4 1.00; 6. Ko Ri'edijk ONDA 4-2, 0.75; 7. Cees van Gessel PIIO 4-2 0.75; 8. Adri van der Hooft HGL/KOT '86 4-0, 0.78. LAMSWAARDE - Ivo Wouters is ook volgend seizoen trianer van voetbalclub SDO'63. Wouters, bezig aan zijn derde seizoen bij de zondag-vijfdeklas- ser uit Lams waarde, had diver se aanbiedingen op zak, maar wilde toch het liefst bij SDO blij ven. Hij ziet nog mogelijkheden om het niveau van de dorpsclub op te krikken. De Fransman David Jobertie in actie in de klasse L met de hengst Apple Juice. Hij bleef foutloos maar viel niet in de prijzen. foto Willem Mieras Diego Poeder heeft besloten toch weer de ring in te stappen. De zwaargewicht kondigde in mei zijn afscheid aan, nadat hij bij zijn toenmalige rentree te veel fysieke klachten onder vond. Poeder heeft nu besloten zijn besluit terug te draaien. De voormalig wereldkampioen komt op 26 maart in het Rotter damse Topsportcentrum in actie tijdens een internationaal boks- gala. In mei stond hij voor het eerst in vijf jaar weer in de ring. Toen versloeg de zwaargewicht binnen twee minuten de Tsjech Petr Horacek. En kondigde hij daarna direct weer te stoppen. „Het trainen heeft me te veel pijn gedaan", verklaarde Poe der toen in Rotterdam. „Vooral in mijn rug en benen. Dat is mij het boksen niet waard." Van dat besluit heeft hij nu spijt. ANP door Lucien Roelandt GOES - Hans-Peter Minderhoud was giste ren tijdens de hengstencompetitie van In- door Zeeland in Goes spekkoper. De in Westkapelle geboren dressuurruiter schreef in de Zeelandhallen alledrie rubrieken op zijn naam. De overwinning in de klasse L springen werd een prooi voor de leider in het wereld bekerklassement Wim Schöder met. Euro- commerce Carasino. Met het dekseizoen in het vooruitzicht had den zo'n tweeduizend fokkers en andere be langstellenden de reis naar Goes onderno men. Zij werden met sport van hoog niveau beloond. In een sterk deelnemersveld in de dressuur demonstreerde de in Leur een africhting- en dressuurstal runnende Hans Peter Minder houd zijn uitzonderlijke klasse- Hij reed in eerdere edities Rubels, Rhodium en Florencio naar de wereldtitel voor jonge paarden. Voor Minderhoud leek in de klasse L de ze ge na zijn rit met zijn eerste paard Tango al een feit. Plij stuurde de Jazz-zoon naar een totaal van 83 punten en nestelde zich daar mee comfortabel aan de leiding. Kim Leduc leek echter roet in het eten te gooien. De 25-jarige amazone stuurde de vermogen en power tonende Krack C-zoonnaar 86.5 pun ten. Maar als laatste starter reed Minder houd in een wondermooie proef zijn tweede paard Sandreo - ook tot zijn eigen verras sing - met 89.5 punten naar het oranje ere- lint. Minderhoud: „Toen ik de punten van Kim hoorde had ik er een zwaar hoofd in. Alleen tienen konden me nog kon redden." Het werd geen tienen, maar negenenhalven waren ook voldoende voor de hattrick. Oppermachtig In de in handicap Z/ZZ-licht toonde Min derhoud zich met Rhodium oppermachtig. De Ferro zoon liet zich vooral in de uitge strekte schitterend zien. Met de score van 1.48,5 punten bleef de combinatie naaste concurrent Remy Bastings met Riverdance maar liefst 8,5 punt voor. In de klasse M was het de regerende wereldkampioen Flo rencio die door Minderhoud naar de over winning werd gestuurd. Voor alweer Remy Bastins met Scandic. De goede prestaties geven Minderheid enige zekerheid dat zijn paarden niet zo maar wor den verkocht. „Door de prestaties zijn de hensten bij de fokkers erg gewild. Florencio was voordat hij wereldkampioen werd al goed voor vijfhonderd dekkingen. Dat wor den er nu misschien wel achthonderd. Dus is het voor de eigenaren aantrekkelijker om zo'n hengst te exploiteren dan te verkopen." In het springen waren eveneens goede ver richtingen te zien. De ldasse L telde vierent wintig deelnemers. Met 32 punten toonde Wim Schroder zich met de zeer veel kwali teit tonende Caretino-zoon de beste. De lei der in de wereldbeker bleef daarmee Don Sas met de veel vermogen tonende Toronto een half puntje voor. De derde stek was met 31 punten voor het jeugdtalent Vincent Voorn met lichtvoetige Cavelier afstamme ling Toy Toy, Bamako. Dakar Rally, 12e etappe Kiffa - Bamako, 586 km. Auto's: 1. De Villiers (ZAf) Nissan 7.20.58, 2. Peter- hansel (Fra) Mitsubishi 3.01, 3. Alphand (Fra) Mitsubishi 6.27, 4. Saby (Fra) Volkswagen 8.06, 5. Sousa (Por) Nissan 10.46, 6. Kleinschmidt (Duf) Volkswa gen 13.45; 20. Leyds/Bowler 1.44.06, 22. Marcel van Vliet/Landrover 1.57.58; uit gevallen: Van Deijne. Algemeen klas sement: 1. Peterhansel 41.05.13, 2. Alp hand 23.16, 3. Kleinschmidt 1.18.47, 4. De Villiers 4.07.33, 5. Saby 8.43.27, 6. Roma (Spa) Mitsubishi 9.03.28; 10. Leyds 19.27.50, 15. Van Vliet 25.19.06. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 9.35.14, 2. Kabirov (Rus) Ka- maz 5.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 54.48, 4. Tsjagin (Rus) Kamaz 58.59, 5. Bekx (Ned) DAF 1,00.34. Algemeen klassement: 1. Kabirov 55.13.02, 2. Bekx 2.56.12, Goes. Indoor Zeeland KWPN/KNHS Hengstencompetitie. Klasse Z/ZZ licht in handicap: 1, Hans-Peter Min derhoud, Rhodium, 148.5; 2. Remy Ba- sings, Riverdance, 140; 3. Remy Bas tings, Pardon, 136.5; 4. Christa Laarak kers, Prestige VDL, 135. M: 1. Hans Peter Minderhoud, Florencio, 86; 2. Remy Bastings, Scandic, 83.5; 3. Edward Gal, San Remo, 79; 4. Karin Ga- lema, Skydancer, 74.5; 5. Diederik van Silfhout, Special D, 72. L: 1. Hans Peter Minderhoud, Sandreo, 89.5; 2. Kim Le duc, Trento B, 86.5; 3. Hans Peter Min derhoud, Tango, 83; 4. Yvonne Copal, Tuschinski, 82.5; 5. Edward Gal, Tolan- do, 77.5. Springen klasse L: 1. Wjm Schroder, Eurocommerce Caresino, 32; 2. Dond Sas Toronto V, 31.5; 3. Vincent Voorn, Toy Toy, 31; 4. Morten Djupvik, Besse- meind'Chuck Z, 30.5; 5. Pieter Jan Ber- kers, Travolta en Wim Schroder, Euro- commerce Tampa, 30. Roosendaal 10-28, Sieben 2 Boa daal 9-26, Double Dot 2 Middsb 10-13, Top Shot 1 Oudenbosch 1M slag Sportcenter 1 Breda 9-7, Spot Pleasure 2 Hoogerheide 10-0. Ackland. Mannen. Tweede rei Starace (Ita) - Sluiter (Ned) 6-46-2,6 zalez (Chl/5) - Zabaleta (Arg) 6-36JI ria (Arg/1) - Saulnier (Fra) 6-3Ml (3), Acasuso (Arg) - Hrbaty (Slw® (5) 6-3, Ginepri (VSt) - Spades fllS 7-5 6-3, Chela (Arg/6) - Mello (Bij 6-1, Hernych (Tsj) - Martin (Spa)WI Rochus (Bel) - Luzzi (Ita) 6-26-3. Sydney. Mannen. Tweede rondt, witt (Aus/1- Clement (Fra) 6-2Mi mas Johansson (Zwe/7) - Arthurs Ij 7-6 (4) 7-6 (3), Mirnyi (WRu)-Josd Johansson (Zwe/3) 4-1 opgave, ft (Roe/4) - Nieminen (Fin) 6-4 7-6 lit pez (Spa/5) - Llodra (Fra) 6-4 3-6if Dent (VSt/8) - Fish (VSt) 7-6(4)61 nar (Tsj) - Verdasco (Spa) 6-16-2,35 nek (Tsj)-Andreev (Rus) 6-36-7|s)l Canberra. Vrouwen. Tweede r« Bartoli (Fra) - Krajicek (Ned)6-4Mi na Elia (lta/1) - Groenefeld (DuilMj Czink (Hon) - Smashnova (lsr/2)M Fedak (Oek) - Tanasugarn (Tha)f (6), Lee-Waters (VSt) - KaproslfM 7-6 6-3, I va rib vic' (SMo) - Dominc (Aus) 5-7 6-3 6-4. Engeland, FA Cup: Chelsea-Mad ter United 0-0. Frankrijk, competitie: Lille-M# 1-2. Oefenwedstrijden Belek (Tuil Heerenveen - Lokomotiv Plovdiv: 2-0 (0-0). Doelpunten: Samaras2, Chiclane de Da Frontera (Spa)' Hannover '96 (Dui) 2-2 (1-1) N tenmakers AZ: Landzaat (strafscte Khattabi. Aksu (Tur): FC Den Bosch-To®' 0-0. Beker, kwartfinales: PWG 's-Graven- polder 4-GZC 1 2-6: J. Straaijer-C. Rijk 0-2, M. vd Hage-M.J. Walraven 1-1, J. de Jonge-J. de Wild 0-2,1. op 't Hof-C.L. Boot 1-1. BDV 1-Souburg 1 6-2: L. Sekongo-P.C. Allaart 2-0, D. de Vos-P. Filius 0-2, D. de Jager- C. van Eenennaam 2-0, J. van Beeck-M. Brasser 2-0. Aagtekerke 1-PWG 's-Gravenpolder 1 6-2: B. Provoost-A. Kousemaker 1-1, M. Provoost-J. Veerhoek 1-1, A, Pro voost-N. Roelofsen 2-0, F. Blaas-J. Lou- werse 2-0. Middelburg 1-Aagtekerke 2 7-1: D. Kas- se- D. Bosselaar 2-0, P.C. Schunse- laar-P. Sterrenburg 1-1, A. Kamme- raat-M.C. de Smit 2-0, J. de Jonge-J. Blaas 2-0. GZC 1, BDV 1, Aagtekerke 1 en Middel burg 1 door naar de halve finales. Luclcy Day d.d. 12.01.2005: 4-5-8-10-12-22-26-27-44-45-46-48-50-54- 57-64-67-69-79-80. SSP-competitie. Double Dot 1 (Mid- delburg)-Double Dot 2 (Middelburg) 4-1, Double Dot 1-Top Shot 1 (Ouden bosch) 5-0, Double Dot 2-Top Shot 1 1-4, Mega Sport 1 (Middelhar- nis)-es-com Sieben 1 (Roosendaal) 3-2, Mega Sport 1-Sportpunt Zeeland 1 (Goes) 2-3, Sports Pleasure 1 (Hooger- heide)-es-com Sieben 1 5-0, Sports Pleasure 1-Sportpunt Zeeland 1 4-1, Sie ben 2 (Roosendaal)-Sports Pleasure 2 (Hoogerheide) 5-0, POMMEE-Megas- port (Middelharnis)-Sports Pleasure 2 (Hoogerheide) 5-0, POMMEE-Megas- port-lnslag Sportcenter 1 (Breda) 5-0 Stand na de vijfde speeldag: Double Dot1 Middelburg 10-43, Sportpunt Zee land 1 Goes 10-39, Sports Pleasure 1 Hoogerheide 10-35, POMMEE-Mega Sport Middelharnis 10-34, Mega Sport 1 Middelharnis 10-31, Es-com Sieben 1 Lissabon. Top Teams Cup, nw> Kwartfinales, tweede wedstrijd Castelo da Mahia (Por) - Nesselans (23-25 21-25 22-25). Almere. Top Teams Cup, menMj Kwartfinales, tweede we®' Omniworld Volleybal - Kladnoli!: (22-25 25-22 25-21 25-13). Nesselande in halve finales Fit® tegen Omniworld. I ill—I Rotterdam. Zesdaagse. Eindt" 1, Slippens/Stam (Ned) 357 pU"l: Risi/Betschart (Zwi) 348, 3. Ma (Den) 244, op 1 Keisse/Marvulli (Bel/Zwi) 317,of' den: 5. Curuchet/Perez (Arg) W ronden: 6. Steels/Villa (NecWta)^ 13 ronden: 8. Pronk/Pronk 159,4 ronden: 9. Beikirch/Knaven L' 123, op 20 ronden: 10. Schep® 123, op 23 rond® Vierhouten/Stocher (Ned/OosW ronden: 13. Van Dijk/Zuijderwp» donderdag Biljarten Graanbeurstrofee. nooi. Tweede ronde. Orgam^ De Graanbeurs. Locatie: Huisv»1 sau, Zierikzee. Aanvang: 19.00uur. Paardensport -- Indoor Zeeland, springen P®? 9.00 uur: klasse Z. 11.30 uur 13.00 uur: nat. 1.30m. 15.00 u® Z. 17.00 uur: klasse ZZ. 1M>« 1.30m, 20.00 uur: nat. 1.35mT'J nat. 1.40m. Locatie: Zeeland Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18