PZC Weer weken vertraging theater Zorgstroom is beste werkgever van het land Gemeente moet winkeliers Dauwendaele betalen Kosten nieuwste akkefietje komen voor rekening van aannemer Gestolen auto achtervolgd Commissie blij met concertzaal Voertuigen beschadigd bij botsing Fietsertje rijdt tegen auto Schouwen geeft energiepakket weg zeeuwse almanak Bingo! Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7peuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 13 januari 2005 editie Walcheren Jj i ai >ief ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Cool Eyewear" 'V ifI: dealer V FOCUS OPT 1 E K b.v. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 01 18-625310 ZIERIKZEE - Een negentienjarige man uit Dinteloorcl is gistermiddag rond 15.30 uur aangehouden op de Weg naar de Val in Zierikzee, na een achtervolging op Noord-Beveland. Rond 14.45 uur werd de man op de le Deltaweg in Kats gezien, rijdend in een auto die als gesto len stond gesignaleerd. Toen hij een stopteken kreeg, ging hij er met hoge snelheid vandoor. De Weg naar de Val was versperd met een politieauto. De man kreeg voor de versperring opnieuw een stopteken. Dat negeerde hij, waarop hij op de politieauto inreed en bijna een agent aanreed. De politieagent kon net op tijd opzij springen. Na zijn actie verloor de man de macht over het stuur en kwam via de vangrail tegen een betonblok tot stilstand. Hij wilde nog weglopen, maar werd overmeesterd en aan gehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau in Goes en in verzekering gesteld voor verder onderzoek. De auto bleek deze week in Kruiningen te zijn gestolen. MIDDELBURG - De commissie maatschappelijke zaken is tevreden met het plan de concert- en gehoorzaal voor de gemeente Middelburg te behouden. Tijdens de vergade ring gisteravond bleken alle partijen voor te 'zijn. De verbouwing en de exploitatie zijn mogelijk met ruim eentiende minder dan het beschikbaar gestelde budget van 125.000 euro. Mocht het nodig zijn, dan kan de ge meente altijd nog een beroep doen op het oorspronkelijke bedrag, beloofde wethouder Van 't Westeinde. Een onafhankelijke stichting gaat de zaal na de verbou wing eind juni exploiteren. De verwachting is dat het aan tal concerten flink zal toenemen. OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer zijn gistermor gen drie voertuigen beschadigd bij een kop-staartbotsing. Een 72-jarige automobilist uit Hellevoetsluis stopte, om dat een auto voor hem, bestuurd door een 63-jarige man uit de gemeente Tholen, linksaf sloeg. Een achter hem rijdende 21-jarige Tholenaar bemerkte te laat dat de auto voor hem stilstond en botste tegen de au to van de 72-jarige man. Deze schoot op zijn beurt weer door tegen de auto van de 63-jarige man. Er was alleen materiële schade. HULST - In Hulst is gisteren een jongen op de fiets tegen een auto gereden. De jongen fietste over de stoep en stak plotseling de weg over waarbij hij tegen de zijkant van een passerende auto reed. De jongen kwam ten val en liep daarna weg. De politie is op zoek naar getuigen. ZIERIKZEE - Minima op Schou- wen-Duiveland krijgen binnen kort een gratis energiepakket van de gemeente. In het pakket zitten onder meer spaarlampen, radiatorfolie en een waterbesparende douche kop. Gebruikers kunnen hiermee op jaarbasis ongeveer honderd eu ro besparen. Bij deze actie, 'Energiewinst' geheten, werken de provincie en diverse Zeeuwse gemeenten samen. Het pakket heeft een waarde van vijftig euro en bevat naast de energiebesparende goederen ook een boekje met daarin veel tips over energiebesparing. KERY jBecld Geluid Advertentie (Advertentie) vanavond vanaf 17-30 uur Brasseriemenu soep van geroosterde groenten en pasta kip of pasta groenten (vegetarisch) en bavarois rode vruchten 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 15 januari 15.00-16.30 uur lYellow Pearl dinsdag 18 januari Dirk van "Weelden interview Ernst Jan Rozendaal 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek bekijk ook onze website wvw.drukkerii middelbure.nl Directeur L. Phernambucq (midden met baard) met de trofee en de medewerkers van Zorgstroom. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het beste café zit in Middelburg, het beste res taurant in Sluis en de mooiste vrouw komt uit Arnemuiden. Dan kan het haast niet anders dan dat je de beste werkgever vindt in Vlissingen. Als bedrijf met de meeste tevre den werknemers is Zorgstroom winnaar geworden van Het Schouderklopje, een internetini- tiatief dat dit jaar voor het eerst werd uitgevoerd. De instelling mag zich dit jaar de beste werk gever van Nederland noemen. Het was aan de werknemers zelf hun bedrijf te nomineren. Van de driehonderd genomineerden had Zorgstroom uiteindelijk het beste juryrapport. Wie Zorgstroom heeft voorge- dragen weet directeur L. Pher nambucq nog steeds niet, maar wel waarom diegene dat heeft gedaan. „Onze werknemers zijn dikwijls in het veld te vinden, ze zijn niet vaak op kantoor. Toch komen ze hier graag. Er hangt een prettige sfeer en ik hoor vaak dat men zich serieus geno men voelt. Mijn deur staat altijd open als mensen behoefte heb ben aan een praatje en mana gers gaan zelf ook mee de werk vloer op. Al ben je directeur, je moet natuurlijk altijd met je voe ten in de blubber blijven staan." Als oud-vakbondsleider weet Phernambucq vast als geen an der hoe belangrijk integratie is. Voor hem is de prijs - bestaande uit een trofee en een oorkonde - dan ook een kroon op zijn werk. „Vooral ben ik trots op mijn mensen. Aan het ziekteverzuim zie ik dat ze tevreden zijn; dat is procenten lager dan elders." Daarom belooft de directeur ter plekke hen binnenkort, wellicht letterlijk, in de bloemetjes te zet ten. In haar speech gaf burgemeester A. van Dok-van Weele aan de prijs meer dan terecht te vin den. Zeker omdat de zorgsector is getergd met bezuinigingen en veranderingen in de regelge ving, Maar juist dat heeft Zorg stroom gesterkt, merkt Nel Man- sab op. Zij leidt de verzorging in Vlissingen-Noord. „Er is steeds meer papierwerk, maar we heb ben onze aandacht voor de cliënt nooit verloren. Steeds va ker moet je mensen teleurstel len, als ze bijvoorbeeld geen foto Lex de Meester recht meer hebben op zorg. Daarom moeten we steeds crea tiever zijn en kennelijk lukt ons dat aardig." Tevreden cliënten betekent tevreden werknemers. Inderdaad, het gebeurt zelden dat een thuishulp zich ziek meldt. „Soms doe ik dat zelf maar, om dat ze willen werken, terwijl dat eigenlijk niet meer verant woord is." Eén grote familie Is het dan zo prettig werken bij Zorgstroom? „Het is één grote familie", stelt Marian de Kam, die het als verzorger weten kan. „Meestal ben ik op pad om mensen te verzorgen, maar als ik op kantoor ben, word ik door iedereen begroet. Of dat nou de telefoniste is, of de directeur. Niemand wordt hier vergeten." door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Middelburg moet van de rechter anderhalve ton euro betalen aan de winkeliers in winkelcentrum Dauwendaele. Maar Middel burg gaat in hoger beroep. Intus sen verpaupert het winkelcen- Speelt u nog niet mee? Geef uzelf dan op voor de tweede helft van het Eredivisiespel. Kijk voor meer informatie in de krant van zaterdag 15 januari of surf naar www.pzc.nl trum en zijn panden onverkoop baar, zegt de winkeliersvereni ging. De gerechtelijke uitspraak volgt op een jarenlang slepend con flict. Het voert terug op de ruil van het ontmoetingscentrum (ei gendom van de gemeente) met de supermarkt. Daarbij is niet in het contract opgenomen dat de supermarkt lid moest worden van de Vereniging Van Eigena ren (WE) van winkelcentrum Dauwendaele. De vereniging zet geld opzij voor onderhoud aan het centrum. De supermarkt be taalt daar dus ook niet voor. De WE vindt dat de gemeente nalatig is geweest, in het opstel len van het contract. De recht bank is in die gedachte meege gaan, zegt J. de Wolf van de ge meente. „Wij moeten betalen wat eigenlijk de' supermarkt had moeten betalen. Dat vinden wij aanvechtbaar, daarom gaan we in hoger beroep." Principe De rechtbank heeft de hoogte van de bijdrage vastgesteld op ruim 145.000 euro. Volgens De Wolf is het hoger beroep niet ge richt tegen de hoogte van het be drag, maar tegen het principe dat de gemeente moet opdraaien voor de kosten die eigenlijk voor rekening van de super markt zijn. Desondanks hoopt de gemeente dat met het beroep Panden in winkelcentrum Dauwendaele zijn volgens de winkeliersvereniging onverkoopbaar. foto Lex de Meester ook de bijdrage nog flink om laag gebracht kan worden. De rechter heeft de WE al minder gegeven dan ze had gevraagd. De winkeliers hadden ruim 239.000 euro geëist. Met het winkelcentrum gaat het intussen steeds slechter, zegt H. Nellen van cafetaria Le Passa ge. „Het verpaupert. En onze panden zijn onverkoopbaar ge worden." ABN Amro is al gerui me tijd terug vertrokken en het pand staat nog steeds leeg. On langs is de Marskramer ver huisd van Dauwendaele naar het nieuwe winkelcentrum in Middelburg-Zuid. Ook dat pand staat nog leeg. De kosten die worden gemaakt voor onderhoud en schoonma ken moeten door een kleinere groep winkeliers worden gedra gen, legt Nellen uit. Dat schrikt geïnteresseerden voor de lege panden af. En dat leidt er weer toe dat de overblijvende winke liers met nog hogere kosten wor den geconfronteerd. Hij vreest dat ze dat niet kunnen dragen. jHnnr Maurits Sep MIDDELBURG - De bouw van liet nieuwe theater in Middel burg loopt wederom vertraging op. Vijf weken, schat wethouder A, van 't Westeinde. Maar de ge meente treft geen blaam, vindt hij. Daarom moet de aannemer opdraaien voor de kosten van 'dit akkefietje'. Van 't Westeinde zei dit gister avond in de raadscommissie maatschappelijke zaken. Met ak kefietje doelde hij op het dalen I van het grondwater in de omge ving, van de bouwput. Dat ge beurde nadat de put was leegge pompt. Omdat er lekken in de wanden zaten, kon het grondwa ter zakken. I Inmiddels^ heeft de aannemer een nieuw werkplan in de maak om de problemen op te lossen. I Van 't Westeinde hoopt dat dat [volgende week klaar is. Voordat j de bouw van het theater hervat [kauworden, is al snel nog een week voorbij. Dan komt de ver traging op vijf weken. De bouw I had voor de kerst droog en lek vrij opgeleverd moeten worden. Be wethouder gaat er nog steeds vanuit dat het nieuwe theater op 1 januari 2007 klaar is. „Maar zekerheid daarover 'heb ik pas als de parkeergarage |afis." Hij deed daarom een drin- beroep op de gemeente- hem de komende tijd niet meer lastig te vallen met vragen over de datum van oplevering. Pas als de bouw boven de grond komt, is hij weer ontvankelijk voor die vraag. Behalve de toe zegging over de oplevering wil Van 't Westeinde zich ook hou den aan een andere belofte: het theater gaat niet meer kosten dan is afgesproken. Hij heeft een budget gekregen van 31 mil joen euro. „Komen er toch nog meer tegenvallers, dan zullen we het theater eventueel sober der uitvoeren om binnen de be groting te blijven. Dat was im mers toegezegd." Het is op dit moment nog niet nodig te bezui nigen, antwoordde hij op een vraag van S. Szarafinski (Pv dA). Hoeveel de jongste vertra ging van vijf weken zal kosten, is niet bekend. De kosten zijn in elk geval niet voor de gemeente, benadrukte de wethouder. „De aannemer zou een droge bouw put opleveren. We hebben hem ook al schriftelijk herinnerd aan die afspraak. Daarom ga ik er van uit dat alle kosten van dit akkefietje voor zijn rekening ko men." Hij ontkende ook stellig dat de gemeente fouten gemaakt zou hebben. SGP'er B. de Ruiter was daar benieuwd naar. „Alle tegenslagen waren onvoorzien, ze zijn ons overkomen", verde digde de wethouder zich. Wel voorzien waren de lekken in de wand van de bouwput. Het is niet ongebruikelijk dat er lek ken in zo'n wand zitten en repa raties waren dus ingecalculeerd, stelde hij. Maar weer niet voor zien was dat het grondwater in de omgeving zou zakken als de bouwput zou worden leegge pompt. H. Akdag (Politieke Partij Mid delburg) kreeg de ene uitbran der na de andere van colle ga-raadsleden toen hij de wet houder vroeg of die nimmer op het punt heeft gestaan te stop pen met het project. Insinuaties, reageerde J. van Dijk-Sturm (WD). En een discussie die door de raad is afgesloten. „Stoppen is een gepasseerd sta tion. Er ligt al 29 miljoen in die bouwput. Suggereren dat we nog kunnen stoppen is volslagen absurd." Van 't Westeinde is dat ook nooit van plan geweest, zei hij. „Ik lig er wel eens wakker van, maar ik blijf erop vertrou wen dat het goed komt." (Advertentie) n^5^n^Go^s^M i&l.ci!ël feu ral 13. smaragd 14. robijn 15. diamant Jb het alfabet van Zeeland Na drie knappe dochters, diende zich in "het gezin een nieuwe spruit aan. De kersver se ouders waren uitbundig van vreugde. Eindelijk een jongetje. 'Bingo!' stond er op het geboortekaartje, dat naar een grote schare vrienden werd verstuurd. Wat nu, vroeg één van hen, als het weer een meisje was geworden? De ouders hoefden niet lang na te denken. Ze wa ren voorbereid op een vierde meisje. Het kaartje lag al bijna bij de drukker. 'Kwar tet!' stond bovenaan in vette letters in een hoekje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11