Wereldtop biljarten meldt zich in Sluiskil PZC De Sjuttul wijst Schepnet terug in derby Felius verliest van Blackman Scheldesport zet ook Waldric opzij Krajicek walst over Breadmore heen Massale run op kaarten en startbewijzen Bevobo start vandaag weer in Terneuzen Boeye winnaar darttoernooi in Terneuzen Strafschoppen schieten voor slachtoffers Azië uitslagen Biljarttitels voor Marijn Geirland en Frans Pilaet agenda dinsdag 11 januari 2005 door Frits Bakker SLUISKIL - Voor het toernooi om de wereldbeker driebanden in Sluiskil hebben zich een week na de opening van de in schrijving al zeventig spelers aangemeld. Het maximum voor de kwalifica tieronden, die van maandag 21 tot en met donderdag 24 februa ri worden gespeeld, is gesteld op 128 spelers, die de wedstrijden afwerken op zes biljarts. De or ganisatie verwacht dat de run op startbewijzen nog weken zal aanhouden en vreest dat de li miet wordt overschreden. Meer- ten Dallinga, voorzitter van de organisatie: „Het zou de eerste keer zijn in de twintigjarige ge schiedenis van de wereldbeker, dat er meer dan 128 spelers in schrijven." De nieuwe wereldranglijst, die vorige week is opgemaakt na het verwerken van de recente toernooien, heeft in de top nog een kleine verschuiving onder gaan. Zo is Dick Jaspers van de derde naar de tweede plaats ge stegen. De twaalf hoogst ge plaatste spelers van de ranking zijn automatisch geplaatst voor de worldcüp in Sluiskil. Sanchez De Spanjaard Daniel Sanchez voert de ranglijst aan, voor Dick Jaspers. De andere geplaatsten zijn Semih Sayginer (Turkije), Torbjörn Blomdahl (Zweden), Frédéric Caudron (België), Mu- rat Naci Coklu (Turkije), Filipos Kasidokostas (Griekenland), Martin Hom (Duitsland), Nikos Polychronopoulos (Grieken land), Jacob Haack-Sörensen (Denemarken), Marco Zanetti (Italië) en Adnan Yüksel (Tur kije). De twaalf beste spelers worden voor het hoofdtoernooi in Sluis kil aangevuld met acht wild cards, verdeeld over de verschil- TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje start vandaag de voor jaarscompetitie van de Terneu- zense Bedrijfs Volleybal Bond (Bevobo). Met de nieuwe sport hal in aanbouw wordt het een af scheid van de oude lokatie, waar de bond 35 jaar te gast was. Waar de najaarscompetitie nog drie klassen van dertien ploegen kende (Dow 1, Dow 2 en V&K/ C1000 Hoek sloten af met een kampioenschap), zijn voor het slotnummer de 39 deelnemende bedrijfsteams nu in zes klassen ingedeeld. De voorjaarscompetitie wordt op 19 april afgesloten. Het af scheid van sporthal 't Zwaantje, waar de wedstrijden elke dins dag om 19.30 uur beginnen, wordt gevierd met drie toernooi- avonden. De indeling ziet er als volgt uit. Klasse IA: Dow, Rest.'.t Oud Sas, Dees Sport, Zaman Sport, BN/De Stem, Scheldesport. Klasse 1B: Jacobs/Tuin, Delta, NHI Terneuzen, De Footer, Ra bobank Terneuzen-Sas van Gent, Van de Poel Aann. BV, Dow 2. Klasse 2A: BN/De Stem 2, Dees Sport 2, Scheldesport 2, PS- OVZ, De Hoop, El. Van Fraeyen- hove. Klasse 2B: TeVoRe, URS, V&K/Cl 000 Hoek, Gemeente Terneuzen, WBAZ, NHI Terneu zen 2, Delta 2. Klasse 3A: Echo Audio, Yildiz, Visser Smit Hanab, Asya Kar- tallari, Dow 3, Henno Cysouw. Klasse 3B: BN/De Stem 4, Inter polis Philippine, BN/De Stem 3, Zeeland Seaports, V&K/C1000 Hoek 2, Hydro IS Partner, PS- OVZ2. TERNEUZEN - Marco Boeye uit Sas van Gent is winnaar ge worden van een darttoernooi in café Het Keldertje in Terneu- De Sassenaar bleef in de eind stand zijn concurrenten Gerrit Fieret en Pedro Harms net voor. Het was voor de vierde keer dat het toernooi in Het Keldertje werd gehouden. Er waren 38 deelnemers. lende continenten en twaalf spe lers die zich kwalificeren uit de voorronden. Uit de hele wereld stromen inschrijvingen binnen voor de kwalificatie. Ihab El Messery uit Egypte was de eer ste op de openingsdag van de in schrijvingen. Bekende spelers zijn Tayfun Tas- demir, Christian Rudolph, Ri chard Bitalis, de vroegere kader speler Francis Connesson en Andreas Efler. Semih Sayginer heeft bij de or ganisatie acht Turkse spelers aangemeld, die in het weekein de voor de worldcüp meereizen naar het WK landenteams in Viersen. Voor de kwalificatie in Sluiskil heeft zich ook al een aantal Zeeuwse spelers ingeschreven. De aanmelding is open totdat het maximale aantal'van 128 spelers is bereikt. Drie vrouwen Bij de voorinschrijvers zijn ook drie vrouwen: de Turkse Gülsen Degener en Gerrie Geelen en Therese Klompenhouwer uit Ne derland. Op de toegangskaarten voor de worldcüp is ook een ran ont staan. De capaciteit in het Meu- lengat in Sluiskil, waar het toer nooi wordt gespeeld, is beperkt vanwege het grote aantal Vip boxen in de arena. De organisa tie verwacht aan zo'n tweehon derd toeschouwers op de tribu nes plaats te kunnen bieden. Het hoofdtoernooi wordt ge speeld vanaf vrijdag 25 tot en met zondag 27 februari. Daniel Sanchez begint de nieu we cyclus voor de wereldbeker, die waarschijnlijk zal bestaan uit een zestal toernooien, als ti telverdediger, Dick Jaspers als wereldkampioen. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport zijn de tweede competitiehelft in de eer ste klasse rayon gestart met een 80-62-overwinning tegen Wald ric. De vrouwen van Voorwaarts behaalden een riante 74-25-ze- ge tegen Dynamo'70. Scheldesport-Waidric 80-62 (35-29): De Terneuzense basket ballers behielden hun toppositie door nummer drie Waldric te verslaan. Na tien minuten keek Scheldesport tegen een 15-18- achterstand aan, maar halverwe ge het duel was de achterstand omgebogen tot een voorsprong van zes punten. In de derde pe riode breidde de koploperde marge verder uit. De productie van Scheldesport werd verdeeld Semih Sayginer komt met acht Turkse spelers naar de worldcüp biljarten in Sluiskil. foto Nacho Gallego/EPA door Peter Snelders SLUIS - De West-Zeeuws- Vlaamse derby in de badminton- competitie tussen Schepnet en De Sjuttul eindigde in 2-6. Door die winst klom De Sjuttul naar de top van de ranglijst in de der de klasse van de regio Zeeland. Opvallend in diezelfde klasse was de forse winst (7-1) van Ter neuzen 2 op Den Ossaert 1. Ter neuzen moest voor dit duel voor al richting de onderste regionen kijken, terwijl Den Ossaert een vooraanstaande rol vertolkte. Het klassement geeft overigens wel een vertekend beeld. Rillan- dia Smashers, De Sjuttul en Den Ossaert 1 mogen dan wel met tien punten het klassement aanvoeren, het op de vierde plaats staande BC Zeeland 2 heeft acht punten, maar wel drie wedstrijden minder ge speeld. Schepnet had eigenlijk niet veel in te brengen tegen De Sjuttul. Alleen de mannen van de vereni- TERNEUZEN - Ook het tweede elftal van voetbalvereniging Ter neuzense Boys gaat geld inzame len voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Na de oefenwedstrijd tegen AZW 2 worden vanavond per ploeg vijf strafschoppen geno men. Voor iedere benutte straf schop kan door aanwezigen een bedrag gedoneerd worden voor giro 555. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Terneuzense Boys hebben al zo'n dertig personen zich inge schreven voor de actie. Het tweede team van de zater dag-tweedeklasser hoopt mini maal driehonderd euro in te za melen. De oefenwedstrijd wordt op het veld van Terneuzense Boys ge speeld en begint vanavond om 19.30 uur. ging uit Sluis zorgden voor pun ten. Erik Stoel won in een twee setter van Piet van Hoorn en Johnny Bartel se trok na een spannende strijd en drie sets de winst naar zich toe tegen Johan van de Bruele. Bij de vrouwen- enkelspelen, maar ook in de dub bels, was De Sjuttul over het al gemeen superieur. Alleen in het duel Bartelse/Berckmoes-Van de Bruele/Pfaff kon Schepnet nog wat tegengas geven. Terneuzen 2 verraste met een riante zege op Den Ossaert 1. De thuisploeg kon ditmaal een be roep doen op de sterke Patrick van Straten, die vorig seizoen met het inmiddels ter ziele gega- ne Terneuzen 1 nog op landelijk niveau speelde. Hij zette de juis te toon neer in het enkelspel door met voor zich sprekende cijfers (twee keer 15-1) van Toi- ne van Damme te winnen. Van Damme revancheerde zich later enigszins door in het gemengd- dubbel samen met Mirelle de Vijlder het enige winstpunt voor Den Ossaert te scoren. In deze derde klasse ging Ter neuzen 3 kansloos (0-8) onder uit tegen Rillandia Smashers. Slechts één driesetter kon er op getekend worden. De overige duels werden allen in twee sets in het voordeel van het bezoek ende team beslist. Verrassing Een klasse lager zorgde Den Os saert 3 voor een verrassing, door het hooggeklasseerde Zierikzee 2 te bedwingen: 4-4. Een bijzon der spannende ontmoeting waar in drie enkelspelen op het conto van Zierikzee bijgeschreven wer den. Alleen Mai'ja de Bruijn won haar enkelspel. Zij zorgde ook samen met Hariëtte de Rijk voor een winstpunt in het vrou- wendubbel. Toen de gemengd- dubbels begonnen stond Zierik zee met 4-2 voor. Na een zeer spannende ontknoping trok een karaktervol Den Ossaert 3 via twee driesetters alsnog de stand in evenwicht. Het tweede team van de Fluister vereniging ver loor met 6-2 van Astroïden. onder Daniël Koch (19 punten), Maurits van Aalst (18 en Bas Dieleman (13). Dynamo'70-Voorwaarts 25-74 (9-24): Flet spel was in de eerste helft van beide kanten matig. In de derde periode werden de Mid delburgse vrouwen overrompeld door een effectief spelend Voor waarts. De Axelse vrouwen scoorden in die fase 34 punten, negen punten meer dan de hele productie in de eerste helft. Pe tra Geelhoedt was topscoorster met 26 punten, gevolgd door Ma rianne Hommerson (12). Scheldesport-Marathon 32-84 (17-39): Peter Heijnen is per 1 ja nuari gestopt als trainer/coach van Scheldesport. Daniëlle Knol neemt de coaching voor haar rekening, maar zag de Ter neuzense vrouwen dramatisch slecht spelen. door Pieter van Klinken VLISSINGEN - Tennisser Dono van Blackman heeft voor het eerst de Walcheren Open gewon nen. In de finale van het man- nenenkel 3 won hij met 7-6 van zijn trainingsmaat, collega en vriend Mare Felius. Die voor bet eerst van Blackman verloor. Elke ace die Vlissinger Felius sloeg, werd gevolgd door een vo cale counter: „Daar leer je niks van", riep de uit het Zeeuws- Vlaamse Slijkplaat afkomstige Blackman dan. steeds. Het bleek een practical joke vanuit de trai ningen die ze samen houden. Telkens als iemand daar vanuit de service direct scoort, roepen ze de zinsnede naar elkaar. In de wedstrijd was het voorname lijk Blackman die het riep. Fe lius sloeg vier aces. De grappen bleven niet beperkt tot deze. Op het moment dat Blackman naar rechts liep toen Felius naar links sloeg, riep de laatste: „Wat ging je nu doen?" „Boodschappen doen", retour neerde Blackman. En, Black man: „Was dat een netservice?" Felius: „O? Letje spelen dan maar?" Blackman: „Ja, goed." De grappen en grollen hadden niet hun weerslag op het niveau van de wedstrijd, daarmee zat het wel goed. Afgezien van de eerste twee games hielden beide spelers hun servicebeurten. Ser- vicegeweld was steeds genoeg voor gamewinst. Bijna alle ande re punten kwamen door fouten van één van beide spelers. Het beslissende punt werd in de laatste game gespeeld, toen het al 7-6 stond voor Blackman. Bij de stand 40-30 in het voordeel van Felius volgde de langste ral ly van de wedstrijd. Beiden wis ten het belang van dit ene punt. Op de klok stond nog ve minuut. .Zou Felius clitpy pakken, dan trok hij de standi lijk en zou er een bes" laatste game gespeeld itiogj worden op 'no-ad'. Oftewel eerste die zijn vierde puntr de game palet, wint strijd. Zou Blackman pakken, dan zou het deuces den en kon wellicht de niet worden afgespeeld e' Blackman de wedstrijd wines Beide spelers wilden daaip geen risico's nemen en 1 naar elkaar overslaan. 1 slagen over en weer nam toch het risico. Het results nipt uit. Snel sloeg Felius a daarna nog naar voordeel, q$ op het moment dat hij de bale gooide voor de service glngj zoemer. Blackman gooide" armen de lucht in, rende ting het net, sprong eroverhg en gaf Felius een high five. „Hij pest me er altijd mee" Blackman, net bekoeld van: wedstrijd. „Hij had nog van mij of van één vanÉ broers (Dylan en Duncan) vei ren. Nu kan hij dat gelil niet meer zeggen", grijnsde!® Gevoel voor theater Toen Felius dit hoorde, lieil zijn hoofd met een bons vallen en met gevoel voor ter sloeg hij balend met rechterhand naast zijn hi „Ook dat nog." Het tekentj vriendschap die de twee ben. Ze gaan samen uit, ze nen samen en geven beiden] op de tennisschool van vans vader Johnny Blad „Ik verlies liever van van iemand anders", vertelde li lius. Blackman, die Felius® troonde, was hét daarmee® „Het is minder erg om van ij te verliezen. CANBERRA - Michaëlla Krajicek heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in het Australische Canberra. De vijftienjarige Nederlandse walste gisteren in de eerste ronde over de Australische Lauren Breadmore heen. Krajicek gunde haar opponente slechts één game: 6-1 6-0. ANP foto Alan Porritt/EPA Regio Zeeland. Derde klasse. Schep net-De Sjuttul 2-6. ME: Erik Stoel-Piet van Hoorn 15-7, 15-7; Johnny Bartelse- Johan van de Bruele 15-1, 11-15, 15-11. VE: Elise Bodderij-Jolanda van Pame- len 2-11, 0-11; Esther Berckmoes-Marije Pfaff 1-11,0-11. MD: Stoel/Bartelse-Van Hoorn/Van de Bruele 4-15, 5-15. VD: Bodderij/Berckmoes-Van Pamelen/Pfaff 1-15, 2-15. GD: Stoel/Bodderij-Van Hoorn/Van Pamelen 5-15, 6-15; Bar- telse/Berckmoes-Van de Bruele/Pfaff 8-15,11-15. Terneuzen 2-Den Ossaert 1 7-1. ME: Patrick van Straten-Toine van Damme 15-1, 15-1; Georg Bar-René Annard 15-1, 15-8. VE: Monique de Kok-Mirella de Vijlder 11-9, 7-11, 11-4, Silvia van Straten-Judith Mangnus 11-7, 11-4. MD: Van Straten/Bar-Van Damme/An- nard 15-10, 15-3. VD: De Kok/Van Stra ten-De Vijlder/Mangnus 12-15, 17-15, 15-9. GD: Van Straten/De Kok-Annard/ Mangnus 15-8, 15-13; Bar/van Stra ten-Van Damme/De Vijlder 13-15,1 -15. Terneuzen 3-Rillandia Smashers 0-8. ME: Olaf Timmer-Johnny Provo 3-15, 10-15; Robin Marsé-Charles van de Bijl 6-15, 8-15. VE: Monique van Es- Yvonne van Lieshout 6-11,7-11; Mirjam van Straten-Marieke van Lieshout 1-11, 2-11. MD: Timmer/Marsé-Provo/Van de Bijl 13-15, 8-15. VD: Van Es/Van Stra ten-Van Lieshout/Van Lieshout 0-15, 8-15. GD: Marsé/Van Es-Van de Bijl/Ma rieke van Lieshout 0-15, 12-15; Timmer/ Van Straten-Provo/Yvonne van Lies hout 8-15, 15-11,0-15. Vierde klasse: Den Ossaert 3-Zierikzee TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse Biljartbond heeft er twee nieuwe kampioenen bij. Marijn Geirland eindigde op de eerste plaats tijdens de gecombi neerde titelstrijd eerste klasse en hoofdklasse libre, terwijl Frans Pilaet zich de beste biljar ter in de tweede klasse libre toonde. In het PV Ontmoetingscentrum van de biljartvereniging Dow was Frans Pilaet van HBC/De Troubadour uit Clinge al kam pioen voordat de finale begon. Toen hij in de vierde van de vijf af te werken ronden zijn onge slagen status vasthield was hij onbereikbaar geworden voor Johnny Bakker van ENZK uit Philippine. De slotpartij was slechts nog belangrijk voor de statistiek. Dat prestigeduel werd gewonnen door Bakker. Daarmee nestelde hij zich nog" wat vaster op de tweede plaats. Hij schreef ook de kortste partij op zijn naam (honderd carambo les in vijftien beurten). Bij het gecombineerde kam pioenschap tussen twee deelne mende hoofdklassers en vier eer steklassers was nog wel sprake van een echte finale. Marijn Geirland van BW Terneuzen en George Ruijmbeeck van HBC/ De Troubadour hadden beiden nog geen partij verloren. Dat overkwam laatstgenoemde wel in de laatste en beslissende par tij. Die verloor hij vrij kansloos. Geirland werd daardoor terecht kampioen, want hij scoorde ver uit het hoogste algemeen gemid delde en schreef ook de hoogste serie (119) op zijn naam 2 4-4, Astroïden-Den Ossaert 2 6'2.1| de klasse: Terneuzen 4-RillandiaSq hers 4 7-1, De Sjuttul 2-SchepnelH Schepnet 2-Sinar'75 2 4-4. Jeugd. Eerste klasse: Terneuz?) nar'75 4-4. Tweede klasse: Term.) 2-Sinar'75 2 5-3. Derde klasse:Tt] zen 3-Sinar'75 3 3-5. Vierde kl Terneuzen 4-Sinar'75 4 8-0. ÏM\ Terneuzen. Gecombineerd to pioenschap eerste klasse enM klasse libre Zeeuws-VlaamseB® bond. Eindstand: 1. Marijn GÉ (BW Terneuzen) 10 matchpunteiuj meen gemiddelde- 9,38, hoogste a 119 caramboles, 2. George Ruymte (HBC/De Troubadour Clinge) 8-6,S 3. Eddie van Goethem (Den 0/ Arend St.-Jansteen) 5-4,34-27,4 6 Aerts (HBC/De Troubadour) 4-6,8! 5. Joke Breur (EVV) 3-4,21-25,6.Lu zewijn (HBC/De Troubadour) 0-3,41' Kampioenschap tweede klasil bre Zeeuws-Vlaamse Eiljartb: Eindstand: 1. Frans Pilaet (Hw Troubadour) 8-3,00-26, 2. Johnnyti ker (ENZK Philippine) 7-3,83-25,3,t Freijzer (CBC Clinge) 5-3,31-26,4.8 Buijze (CBC) 4-2,34-20, 5. Martini (BV Dow Terneuzen) 4-2,25-14,61 Stoffels (BV Dow) 2-2,65-16. Sas van Gent. Huisleague Boidj vereniging Sas van Gent: Der] vaart-Roadcar 3-1The Killers-DeWa geus 3-1, De Splitters-". Stremijnl Stand: 1. De Rijnvaart 39-23.496,2 Killers 36V2-23.170, 3. De Walef 35VÏ-23.208, 4. 't Stremijn 32-230S Roadcar 19-21.329, 6. De SpL< 15-16.489. Hoogste gamegemü de mannen: Franz Roeb 171,50.Vi wén: Ann Koster 158,81. Hoogst! me mannen: Franklin Palm 238.Vi wen: Caroline Cleemput 218. Ta Roadcar 628. Hoogste serie ma»" Eddy Ranschaert 598. Vrouwen; my Neve 532. Auckland (IMZe). Mannen. E' ronde: Gonzalez (Chl/5)-Blake |VH (4) 6-1, Acasuso (Arg)-Benneteaai 6-1 3-6 6-4, Starace (Ita)-Nielsenl 6-4 6-4, Saulnier (Fra)-Muller M 6-4, Spadea (VSt/4)-Sanchez (Spil 6-0, Zabaleta (Arg)-Jones (NZe)64s Sydney (Aus). Mannen. Eerskj de: Verdasco (Spa)-Berdych (Tsj 6-4 7-5, Mirni (WRu)-Ferrer 7-5, Nieminen (Fin)-Melzer 7-5, Lopez (Spa/5)-Reid (Aus) 64 Thomas Johansson (Zwe/7)-V (Dui) 6-2 7-6 (5), Arthurs (Aus)-Vtó (Ita) 7-6 (1) 6-7 (4) 6-3, Fish fi Sóderling(Zwe) 6-4 6-4. Syndey. Vrouwen. Eerste rondt leeva (Bul)-Ferguson (Aus) .6-7 lï 6-2, Jankovic (SMo)-Likhovtsewi 4-6 6-2 6-4, Peng (Chnl-WasM (VSt) 6-4 6-2, Zuluaga (CoD-Chfe» (Tsj) 3-6 6-4 7-5, Daniilidou (Gril* nez (Spa) 3-6 6-4 6-4. Canberra (Aus). Vrouwen, ronde: Krajicek (Ned)-Breadmoi?1 6-1 6-0, Tanasugarn (Tha)-Ad# (Aus) 7-5 6-0, Czink (Hon)-Randnt (Mad) 5-7 7-5 7-6 (8), Grönefeldi Doetsjevina (Rus) 7-5 6-4, Barna Bitsjkova (Rus) 7-5 6-4, IvanovicL- Nemeckova (Tsj) 6-2 6-1. Dinsdag Biljarten Graanbeurstrofee. Drieband^ nooi. Tweede ronde. Organisak De Graanbeurs. Locatie: Huis van sau in Zierikzee. Aanvang: IM11' Dammen PZDB-bekercompetitie. Kv/arT_ Locatie: de Lammerenburchtnw gen. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Hoek-Nie^ Veere-Goes, Domburg-FC Dau«'-' Ie, Kapelle-Kloetinge, ZaamsbS zen, FC Nieuwkerken 2-Hi» (20.00 uur). Indien niet anders vermeld, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40