pzc College blijft bij hoogbouw We kijken er weken naar uit Een hele berg flessen voor Azië "verkH&l Omwonenden Koudekerseweg tegen Gewonden bij vechtpartij in Goes Brand in voormalige kerk Man rijdt auto klem op rotonde Aanhoudingen voor mishandeling Dow Benelux start twee uitgevallen krakers op Haarverf Reuzensnoek even boven water Antwerpse tunnel wordt euro duurder Hij komt er weer aan! cc cu nog dagen maandag 10 januari 2005 GOES - Bij een vechtpartij in een Goese horecagelegen heid zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier perso nen gewond geraakt. Een negentienjarige inwoner uit de gemeente Borsele is met een hoofdwond opgenomen in het ziekenhuis. Een 24-jarige man uit de gemeente Kapelle liep letsel aan zijn hand op en een negentienjarige inwoner van de gemeente Borsele heeft letsel aan zijn nek. Deze laatste kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis. De politie heeft naar aanleiding van het voorval een 29-ja- rige Goesenaar aangehouden op de Oostwal in Goes. Men trof hem aan met een hevig bloedende hoofdwond. Hij is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Na behandeling is hij verhoord en ingesloten. De oorzaak van de vechtpartij is vooralsnog niet bekend. Het onder zoek is nog gaande. RENESSE - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een brandje in voormalig kerkgebouw De Ark aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Onbekenden hadden daar brand gesticht door een berg rommel in de fik te ste ken. Passanten zagen rook uit het raam komen en alarmeerden de brandweer. De blusgroep had een kwartiertje nodig om het vuur uit te krijgen. Ook timmerde de brandweer het opengebroken pand weer dicht. Het is niet de eerste keer dat de brandweer in actie moet komen voor brandstichting in de voormalige toeristen kerk. Het pand staat al zo'n acht jaar leeg. Met enige re gelmaat wordt over de bouwval geklaagd. MIDDELBURG - Een 86-jarige automobilist uit Vlissin- gen heeft zaterdagmiddag zijn auto op de rotonde bij de Europalaan in Middelburg gereden. De man verklaarde tegenover de politie dat hij de rotonde door de laagstaan de zon niet had gezien. De auto kwam vast te zitten. Een takelbedrijf heeft hem weggehaald. GOES - In de Gasthuisstraat in Goes heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond vier uur een vechtpartij plaatsgevonden. Een 26-jarige inwoner uit de gemeente Bameveld is hierbij dermate gewond geraakt dat hij opge nomen moest worden in het ziekenhuis. Hij liep letsel op aan zijn gezicht. Twee verdachten, een zeventienjarige man uit de gemeen te Reimerswaal en een negentienjarige Goesenaar, zijn aangehouden en ingesloten. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Dow Benelux in Terneuzen heeft het afgelo pen weekeinde de eerder deze week stilgelegde naftakrakers weer opgestart. Zaterdag kwam de eerste kra ker, de LHC1, weer in bedrijf. Gisteren volgde de LHC2. Het opstarten ging net als het stilleg gen van de kraakinstallaties ge paard met affakkelen. Woordvoerder E. van Oosten van Dow: „Bij het opstarten gaf dat iedere keer weer een behoor lijke fakkel te zien. Maar dat werd, naarmate het proces vor derde, steeds minder." De kraker LHC2 werd maandag avond stilgelegd vanwege pro blemen met een lager. De pro ductie in de LPIC1 werd een aan tal uren later gestopt, omdat een warmtewisselaar niet goed functioneerde. Het uitvallen van de twee fabrie ken zorgde voor een cumulatie van licht en geluid. Als krakers uitvallen, moeten eerst de gas sen en producten die nog in de installaties aanwezig zijn, wor den verbrand. Door stoom toe te voegen tij dens het affakkelen, wordt roet- vorming zo veel mogelijk voor komen, maar dat zorgt wel voor meer geluidsoverlast. Het is uitzonderlijk zeldzaam dat twee krakers tegelijkertijd uitvallen. Tijdens het dertigja rig bestaan van beide krakers - de LHC3 is pas drie jaar in be drijf - is dat niet eerder voorge komen. Het productieproces bij Dow had een heel jaar niet stil gelegen. De problemen met de Makers kosten Dow vele miljoenen. Van Oosten: „Een storing als deze- past wel bij onze bedrijfstak. Die problemen kunnen zich voordoen als je continu draait." zeeuwse almanak I De veertig komt in zicht, voor J die Middelburger. En dat be- gint ook aan de kleur van zijn I haren zichtbaar te worden. In j een vlaag van ijdelheid be- j sloot hij de grijze haren te ca moufleren. Hij haalde bij de drogist een verfje, liep naar i de badkamer en ging aan het werk. Hij zou er straks tien jaar jonger uitzien'. Die avond trof hij zijn vrien den in de kroeg. De aandacht van de mannen ging echter niet naar de haardos van him vriend, of zijn jongere uitstra ling. Ze vroegen zich af hoe hij aan de striemen en kor sten op zijn wangen kwam. De Middelburger moest toege ven dat het niet zo'n goed idee was om de zwarte haar verf met een schuursponsje van zijn gezicht af te halen. Snorkelaar overleefde tsunami door Nadia Berkelder KOUDEKERKE - Eigenlijk wilde Luc Martens (foto) drie weken lang zijn zakgeld doneren aan de slachtoffers van de tsunami in Azië. Zijn ouders kwamen met een beter plan: flessen inzamelen. En dat liep helemaal uit de hand. Er kwamen zater dag zoveel mensen flessen brengen, dat de achtjarige Luc 4500 euro ophaalde. „Mensen kwamen zelfs met trekkers en aanhangwagens uit Serooskerlte en Aagte- kerke", zei Corina Martens, de moeder van Luc. Het geld wordt gestort op giro 555 van de samenwerkende hulporganisaties. Ook deze week gaan de acties voor Azië gewoon door. Marktkooplieden in Middel burg hebben duizend euro beschikbaar gesteld. Donderdag proberen ze dat bedrag te verhogen door er producten van te kopen en die weer op de weekmarkt aan de man te brengen. De opbrengst gaat naar de stichting wederopbouw dorpen Sri Lan ka van de Vlissinger Remi Lobbezoo. Leden van Sportinstituut Smid in Vlissingen laten zich per kilometer sponsoren. Ook dat geld gaat naar Lobbezoo. In café-restaurant Kasteel van Batavia in Westkapelle wordt zaterdag een benefiet concert gehouden. The Arrows, het Wasschappels Kwartet, Joe's Garage en The Old Firm treden gratis op. Het personeel stelt de fooien beschikbaar en ook de op brengst gaat naar giro 555. foto Ruben Oreel GOES - Shakespeares beroemde quote 'what's in a name' is weer eens eer aangedaan. De veer tienjarige Gilbert de Visser uit Kapelle takelde namelijk onlangs deze gigantische snoek uit de Westvest in Goes. De vis meet maar liefst 1 me ter en 19 centimeter en weegt rond de veertien kilo. Gilbert, voor wie vissen zijn lust en zijn le ven is, ving het buitenproportionele exemplaar met zijn spinhengel, die erg dun en licht is. Nu is de jonge visser naar eigen zeggen wel wat ge wend, maar dit had hij niet eerder meege maakt. Nadat zijn vader eën kiekje had gescho ten is de snoek weer teruggezet in het water. foto De Visser por Andrea Bolle [ËNESSE - „Hoe verklaar je let succes van het Renesser Mus- eliengilde?", vroeg verenigings- •d Piter Goodijk zaterdagavond !P de 86e ledenvergadering van p §dde. In 'iet blauwdoorrook- café het Wapen van Zeeland reeg hij een duidelijk ant- oord van voorzitter Jan van de Wek. „Het is gezellig, het is tra- (Advertentie) ditie en er zijn geen vrouwen bij die je op de vingers kijken." Hoewel er dit jaar 5030 'mus sen' ingeleverd zijn draait het bij de Renesser Musschengilde al lang niet meer om het-verza melen van de vogelpootjes. De traditionele gevulde koek ligt bij de meeste leden nog op tafel naast de twee sigaren. Ook de niet-rokers steken de sigaar op, want dat is traditie. Zo ook de 33-jarig'e Wilco Hoo- gerhuis, die zichzelf een 'jong musje' noemt. Na vier jaar op de wachtlijst te hebben gestaan woont hij nu voor de tweede keer de ledenvergadering bij. „Mijn vrienden waren al lid wa ren en daarom heb ik me ook op gegeven. Omdat het zo gezellig is kijken we hier weken naar uit." Met 135 leden en 18 mannen op de wachtlijst kan de Musschen gilde zich een succesvol vereni ging noemen. Voor de derde keer op rij is W. Krijger dit jaar weer koning van het gilde. Omdat de jacht op mussen verboden is heeft hij 371 duivenstaarten ingeleverd. Als tweede en dus de 'Deken' van dit jaar eindigde N. Janse: hij haalde 93 staarten op. Lachend vertelt de 74-jarige Krijger dat hij 'een mannetje' heeft die de duiven voor hem af schiet, Op zijn oorkonde prijkt de tekst: „Beter in de goot met de mussen, dan met een kwaaie vrouw op één kussen." Hoewel hij de vergaderingen van het gilcle ontzettend gezellig vindt, zit er een 'maar' aan de vereniging. „Als de verloting voorbij is, gaat de jeugd altijd op stap in Renesse. Vroeger gin gen we tot vijf.uur door met bil jarten en kaarten, maar als er straks niemand meer is gaat de deur om half twee dicht." Het jongste gilde-lid Sven Verse- put begrijpt dat probleem, maar blijft zelf ook altijd nog even om mee te mogen kaarten met de 'mannen'. „Ik ken de verhalen van vroeger, omdat mijn vader ook lid is. Zelf ben ik via mijn voetbaltrainer en vrienden hier terechtgekomen, 's Nachts om vier uur 's ben ik een keer bin nengelopen en heb me direct op gegeven. Tijdens het bier drinken met zijn vrienden let hij op zijn loot jes en 'luistert, naar de omroeper. Meer dan driehonderd prijzen staan op de biljarttafel, waaron der erwtensoeppakketten, tallo ze flessen wijn en als hoofdprijs een koffer. Tot op het laatste mo ment sleept Verseput 'slechts' twee prijzen in de wacht. Dan valt het nummer van de koffer op zijn naam en klinkt er hard gejuich van hem en zijn voetbal lende gildenvrienden, Voor elk lid van het gilde liggen twee sigaren klaar. foto Mechteld Jansen ANTWERPEN - Het tarief voor personenauto's in de Liefkens- hoektunnel bij Antwerpen is ver hoogd. De tunnelpassage in Antwerpen is van 4 euro verhoogd naar 5 eu ro. Vanaf vandaag betalen auto- obilisten in de Westerschelde- innel geen 4,10 euro meer, aar 4,20 euro. De korting voor taggebruikers bedraagt 25 pro mt. Abonnementhouders beta- fn nu bij de Liefkenshoektun- :1 '2,85 euro, vijf eurocent meer an vorig jaar. De tarieven voor 'achtwagens in de Liefkens- Jektunnel blijven 15 euro. eeuws-Vlaamse automobilis- n die via Antwerpen naar Ne- irland rijden, krijgen mogelijk nnenkort te maken met een euwetoltunnel. De Antwerpse tvenschepen L. Delwaide stelt oor om tol te gaan heffen aan - Kennedy tunnel. Hij sugge st een basisprijs die gelijk is an een tramkaartje: een euro. Iet de opbrengst van de Kenne- ftunnël wil hij de infrastruc- ur van de Antwerpse haven ïbeteren. Hij hoopt op die ma ler jaarlijks een bedrag van 60 jiljoen euro binnen te halen. Ie Waaslandtunnel blijft gratis. Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ondanks pro test houdt het college van B en W vast aan de bouw van twee appartementencomplexen aan de Koudekerltseweg in Middel burg. Omwonenden vinden de gebouwen te hoog. Bijna twee jaar geleden besloot .de gemeenteraad cle bouw plano logisch mogelijk te maken. Nu is een nieuw besluit nodig, om dat het oude is verlopen. De Stichting de Groene Kamer, een groep van verontruste omwonen den, probeert de bouw alsnog te verhinderen. Volgens de stich- ijiing is bif het maken van de pannen niet geluisterd naar om wonenden. De wijktafel west is itegen. Bovendien zou het plan in strijd zijn met bestaand be leid. De informatie die het colle ge verstrekt is misleidend, vindt de stichting. Op een fotomonta ge is te zien hoe de bomen in de omgeving ruim boven de daken „Men doet alsof het wel meevalt", aldus L. Boogert van de stichting. De gebouwen komen op het ter- pin vak Arduin. Daar moet een woonwijk komen, waarvan de 22 meter hoge appartementen complexen de kop vormen. De Groene Kamer vindt dat hoog bouw aan de stadsrand het land schap aantast. Bovendien, is men bang dat de bouwhoogte el ite in de stad navolging krijgt. De stichting wijst het college in een brief op beleidsstukken van de provincie en de gemeente zelf. In de regiovisie 2000+, staan afspraken over het ruimte lijk beleid:. „Aan de zijde van Middelburg vormt landgoed Ter Hooge een geleidelijke overgang van de stad naar het open agra risch gebied." Bebouwing aan de rand van de steden 'vraagt om een goede landschappelijke inpassing', staat in het rapport. De Groene Kamer vindt dat er een discussie moet plaats vin den over het uiterlijk van de stadsranden. Pas na een duidelij ke uitspraak van de raad kan cle beslissing over de bouw van de appartementen worden geno men. De stichting heeft een al ternatief: de twee hoge torens zijn vervangen door drie lagere. Wethouder A, de Vries ziet geen aanleiding om de discussie over het plan opnieuw te voeren. „Ik vind dat raadsleden zich diskwa lificeren wanneer ze op hun standpunt terug komen." Een aantal fracties lijkt wel wat te voelen voor een nieuwe discus sie. liet besluit werd genomen in de vergadering waarin ook werd gesproken over de studen tenkamers op het Bagijnhof, een onderwerp dat veel commotie veroorzaakte. „Het is niet zo dat dit punt er zomaar tussendoor gefrommeld is", zegt De Vries. Plet standpunt van de wijktafel vindt hij in dit geval minder rele vant. „De wijktafel heeft die uit spraak gedaan op een moment dat de plannen niet toegelicht zijn. Het is niet de primaire taak van de wijktafels om zich over dit soort zaken uit te spreken." Hij erkent dat de wijktafel wel licht eerder bij de plannen be trokken had moeten worden. Volgens De Vries is van mislei ding geen sprake. Plet conflict draait volgens hem rond een ver schil van mening over de inrich ting van de stad. „Ik vind dat je best mag laten zien dat je een stad bent. Het is een goede plek voor een licht hoofdaccent.Door hoog te bouwen, wordt geaccen tueerd dat er een stad achter ligt. Daardoor blijft er ook nog meer groen over." (Advertentie) Vanaf dinsdag 11 januari weer in de PZC het alfabet van Zeeland dinsdag 11 woensdag yj donderdag (tot 17.00 uur) Q Grote Markt ll-| 3 4461 AH Goes 'elefootv. 0113 277607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9