Hulst stuit op verzet provincie PZC PZC Meer hobby dan handel Afstoten van gemeentehuis Kloosterzande is aan raad 11 Bezwaren tegen passage bestemmingsplan over uitbreiding recreatie agenda Automobilist mishandeld door andere chauffeur AAZET Conflict over dorpspark opgelost Restauratie molen in zicht Schade sluipwegen onvermijdelijk Hulde aan kampioenen van Clingse Hengelaars Brand in voormalige kerk maandag 10 januari 2005 rinnr Jean-Lou de Gucht HULST - De provincie verzet zich tegen een onderdeel van het nieuwe bestemmingsplan buitengebied Hulst noord: het zogenaamde raster 'versterking recreatiebedrijven.' Dit moet uit breiding van een aantal recrea tiebedrijven mogelijk maken. Het raster versterking recreatie- bedrijven ligt vooral bij Hengst dijk en rondom Ossenisse, waar een aantal campings zijn geves tigd. Met het nieuwe bestem mingsplan kunnen de bestaande campings uitbreiden. Agrariërs vrezen echter dat ze met ver- blijfsrecréatie in de buurt geen kant meer uit kunnen. Ze zijn bang dat ze niet meer mogen uit breiden vanwege een camping in de buurt. De provinciale sub commissie gemeentelijke advi seert Gedeputeerde Staten ge deeltelijke goedkeuring aan het bestemmingsplan buitengebied Hulst noord te onthouden. Vol gens de subcommissie is agrari sche ontwikkeling in dit gebied richtinggevend. Dat staat ook in het streekplan. Het gaat de commissie niet zo zeer om bestaande recreatiebe drijven, maar veeleer om nieu we bedrijven. Als het plan Perk- polder er-ooit komt, zou de weg viij kunnen liggen voor veel nieuwe bedrijven. Plan Perkpol- der bestaat immers onder ande- [ïe uit een jachthaven, golfbaan en recreatiewoningen. De subcommissie is nog op een manco gestuit. Het bestem- mingsplan wijkt af van het raadsbesluit. Tijdens de gemeen teraadsvergadering van vorig jaar juli, waarin het plan is vast gesteld, is besloten dat de ge meenteraad van Hulst de volledi ge regie krijgt over wijziging van het bestemmingsplan. Het ter visie bij de provincie ge legde plan kent echter de be voegdheid toe aan het college vanB en W. 'Dit betekent dat de regeling zoals die thans voorligt niet overeenkomt met de bedoe lingen van de gemeenteraad', constateert de commissie. Volgens wethouder B. Pauwels Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@ pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Fnts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 4460 AA GOES 'Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl wordt de soep niet zo heet gege ten als, hij nu wordt opgediend. „Eigenlijk verandert er niet zo heel veel. De recreatiebedrijven kunnen nog steeds uitbreiden. Via een vrijstelllingsprocedure kan van het bestemmingsplan worden afgeweken. In de laatste raadsvergadering is dat ook ge beurd. Het raster heeft dan ook geen enkele zin meer. De provin cie heeft daar helemaal gelijk in." Maar waarom is het raster er dan niet uitgehaald? „Als het aan mij had gelegen, was dat ook gebeurd", zegt Pauwels. „Het stedebouwkundig bureau RB 01 adviseerde dat echter niet te doen. Zij wezen erop dat het raster ook al in een vooront werp van het nieuwe bestem mingsplan was gebruikt. Vei'an- dering" was dan niet meer moge lijk." Dat het bestemmingsplan af wijkt van het raadsbesluit ligt volgens Pauwels niet aan hem. „Ik heb wel degelijk de op dracht van de raad uitgevoerd, dat zij de regie voeren. Ik ben immers met cle voorbereidings- besluiten voor wijziging van het bestemmingsplan vorige maand naar de raad gegaan. Dat dat in de'tekst van het plan niet staat, betreur ik. Dat was een foutje vanRBOI." Pauwels snapt nog steeds niet waarom landbouworganisatie ZLTO en een aantal agrariërs zo veel ophef hebben gemaakt over het nieuwe bestemmingsplan buitengebied Hulst noord. „We wilden alleen maar de agrari sche sector een kans geven in de recreatie. Geen enkele agrariër wordt de dupe van het bestem mingsplan. Ik hoop dat de agra riërs nu gerustgesteld zijn." Pauwels wil nog eens benadruk ken dat er geen enkele relatie be staat tussen het bestemmings plan buitengebied en het plan Perkpolder. „Beide plannen staan los van elkaar. Met het be stemmingsplan buitengebied zijn wë vijf jaar bezig geweest. Plet plan Perkpolder dateert van vorig jaar." Op dinsdag 19 januari is er in Middelburg een zitting van de hoorcommissie van de provin cie. De agrariërs die bedenkin gen hebben tegen het bestem mingsplan kunnen dan hun be zwaren uiteen zetten. Ook de ge meente Pluist mag een toelich ting geven. Gedeputeerde Sta ten nemen vervolgens een beslis sing. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bewe ging 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaar ten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers- balen biljarten; 19.30 uur; Linedance; 20.00uur; Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur: Bridge; HULST-De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; DeBlaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Kerk- laan 87; SAS VAN GENT - Sint Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, |T4,00 uur: Kaarten; De Warande, 14.45 Pli Kookles senioren; 15.30 uur: Krea- tleve Vorming; 19.30 uur: Bijeenkomst lotus; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; ■Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers val en bowls; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen. Remco Aerts uit Axel zoekt met zijn vader Patrick de postzegel die ze nog missen. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - 'Waar er twee ruilen, moet er een huilen', luidt een oud gezeg de. Op de ruilbeurs in Bachten Dieke in Terneuzen zijn echter alleen lachende gezichten te zien. Het is ook niet echt een ruilbeurs, je kunt er alleen iets te gen betaling meekrijgen. Een ruilbeurs. Wie er rondkijkt ziet het verleden herleven. Ansichtkaarten uit vervlogen tijden, groene briefjes van vijf gulden en geld uit landen die niet meer bestaan. En veel ouderen. Is een ruilbeurs een uitstervend begrip? „Het begrip ruilbeurs is in de loop der jaren verwaterd", zegt organisator Toon Oomens. „Je kunt het beter se- mi-handel noemen. Op onze beurs ko men niet echt handelaren. Als je hier komt om veel te verdienen, kun je beter wegblijven. In België gaat het er op de beurzen heel anders aan toe. Daar is het veel zakelijker. Handelaren zitten aan lange tafels in fabriekshallen. Hier gaat het om de gezelligheid. Daarom hebben we ook voor deze ruimte in Bachten Die ke gekozen." De ruilbeurs Terneuzen bestaat 33 jaar. Jaren is in het Zuidlandtheater gehou den. Na enkele jaren bij Dethon ver toefd te hebben, heeft de organisatie sinds drie jaar hun onderkomen in zorg centrum Bachten Dieke. Postzegels, munten, ansichtkaarten en telefoonkaarten zijn de favoriete verza melobjecten in Terneuzen. Waar zijn ei genlijk de suikerzakjes en de sigaren bandjes gebleven? „Die kom je in Neder land bijna niet meer tegen", zegt Oomens. „Op beurzen in België heb je meer kans." Jeugd Als Oomens 33 jaar ruilbeurs in Terneu zen voor de g'eëst haalt, ziet hij toch wel een belangrijke ontwikkeling. „We heb ben bijna geen jeugd meer. Ik zit zelf ook nog in een postzegelvereniging en claar hebben we één jeugdlid. Drie jaar geleden nog dertien. Dat vind ik toch wel triest." De gemiddelde leeftijd op de ruilbeurs is hoog. Uitzondering is de 9-jarige Remco Aerts uit Axel. „Ik vind het ge woon leuk om postzegels te verzamelen. Vooral zegels waar sporters of beesten op staan." Remco verzamelt sinds anderhalf jaar postzegels. Hij heeft zelfs een postzegel waarop hij zelf staat afgebeeld. „Dat kan tegenwoordig ook al", zegt zijn va der Patrick. Hij verzamelt zegels uit Ne derland en Duitsland. „Je moet je onder werpen wel af bakenen. Anders zie je door de bomen het bos niet meer. Aan de andere kant wordt het dan weer moeilijker om nog iets nieuws aan je col lectie toe te voegen. Er is dan niet zo heel veel te koop. Tenzij je bereid bent om heel veel geld op tafel te leggen. Dan heb ik het toch al gauw over dui zenden euro's. En moet je maar afwach ten of je geen valse zegels koopt. Via een erkende handelaar zal dat echter niet gauw gebeuren. Als de zegel vals is, krijg je je geld terug. Als je een zegel via internet koopt niet. Dat is het risi co." Jan de Smit uit Terneuzen staat al jaren op de ruilbeurs in Terneuzen met an sichtkaarten en munten. Een goudmijn is het volgens hem niet. Plij doet het dan ook voor de aardigheid. Ansichtkaarten uit Terneuzen is zijn specialiteit. „Ik loop heel wat beurzen af. Ik ga zelfs naar Utrecht en Rotterdam om Uitbreiden Zeeuws-Vlaamse ansichtkaarten te ko pen. De kaarten uit Terneuzen zijn voor mijn eigen verzameling. Soms koop ik ook andere Zeeuws-Vlaamse kaarten. Die probeer ik dan weer hier in Zeeland te verkopen. Van het beetje winst dat ik daar op maak kan ik mijn eigen verza meling weer uitbreiden." foto Peter Nicolai De Smit verzamelt sinds dertig jaar an sichtkaarten. De oudste kaart die hij van Terneuzen heeft dateert uit 1900. Vaak staan er teksten op kaarten. Hele verhalen, maar soms alleen een paar woorden, zoals een kaart uit de Braak man. Het weer en de stemming van de vakantiegangers is niet best. Bar slecht staat er zelfs. Het berichtje eindigt als volgt. 'De dorst is vreselijk.' De Smit kan er wel om lachen. Munten verzamelt hij ook. Maar het loont volgens hem niet echt meer om die te verkopen. „Een zilveren rijksdaal der uit begin jaren zestig kon twintig jaar geleden nog wel 170 gulden opbren gen. Als je er nu 8 euro voor krijgt mag je blij zijn. Vroeger was het aanbod van munten niet zo groot. Nu wel. Dan moet je niet vragen wat er met de prijs ge beurt. Die keldert flink.In postzegels doet De Smit niet meer. „Die zijn hele maal niet veel meer waard. Linda Hage uit Terneuzen verkoopt nog wel postzegels. „Verzamelen doe ik niet meer. Ik ga nu vaak naar beurzen. In België heb je er nog heel veel. Als je wilt kun je ieder weekend wel op drie beurzen staan. Maar ja, dat gaat niet. Ik moet vaak 's zaterdags werken. Ik ben postbode." Heeft ze dan niet de neiging om specia le postzegels van de brieven te halen? „Nee, maar ik vraag dan wel aan dege ne voor wie de brief bestemd is of ik de postzegel krijg." BURGH-HAAMSTEDE - Een 32-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede heeft gister avond rond zes uur klappen ge kregen van een andere, onbe kend gebleven chauffeur. De automobilist uit Burgh-Haamstede reed over de Serooskerkseweg in de richting van Zierikzee. De automobilist achter hem, zo verklaarde hij, zat te seinen omdat het kenne lijk niet vlug genoeg ging. Op ze ker moment haalde de tweede automobilist de man uit Burgh-Haamstede in, ging voor hem rijden en trapte herhaalde lijk op zijn rem. Hierop zette de man uit Burgh zijn auto aan de kant en stapte uit. Dat kwam hem op een serie klappen en schoppen te staan. Hij liep ver wondingen aan zijn gezicht en schouder op. Hij moest zich la ten behandelen in de huisarts- tenpost in Zierikzee. De agres sieve man vervolgde zijn weg. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De ge meenteraad zal op termijn moe ten beslissen of Hulst gemeente lijke gebouwen, zoals het ge meentehuis in Kloosterzande, gaat afstoten. Burgemeester J.F. Mulder ontkracht hiermee ge ruchten dat het college op zoek zou zijn naar een nieuwe locatie voor de ambtenaren in Klooster zande. Tijdens de gemeentelijke herin deling is beslist dat ook in het gemeentehuis van Kloosterzan de een loket geopend zou blij ven. Niet alleen burgers kunnen nog terecht in Kloosterzande, ook de afdeling middelen en de brand weer van de gemeente zijn hier gevestigd. Het gaat in totaal om een kleine dertig medewerkers. Het beheer van het gebouw kost de gemeen te op jaarbasis een fors bedrag. Het sluitend krijgen van de be groting over 2005 was voor het noodlijdende Hulst al geen ge makkelijke opgave en de ver wachting is dat het voor 2006 niet veel beter zal zijn. Met het afstoten van gemeentelijke ge bouwen kan Hulst aanzienlijk meer lucht krijgen. Volgens ambtenaren die in Kloosterzande werken, wordt het loket daar niet zo vaak be zocht. (Advertentie) is/vniMCM 7r»NWERIN ZET. NI/ 13-33Q333 KOZIJNEN - ZONWERING WWW. AAZET.I Kapelle -Tel. 011 Mulder geeft daarnaast toe dat het met twee locaties niét zo effi ciënt werken is. Dit wil echter volgens hem allerminst zeggen dat al actief gezocht wordt naar alternatieve ruimte om de Kloos- terzandse ambtenaren te vesti gen. Geruchten dat een lege vleugel van de Rabobank in Hulst (te genover het Hulster stadhuis) in beeld zou zijn, ontkent Mulder clan ook. „Ik wil geen onrust zaaien onder het personeel en cle bevolking." Alternatieven Wethouder P. Weemaes (financi ën) stelt dat het al dan niet afsto ten van het gemeentehuis in Kloosterzande geen zaak is van het college van burgemeester en wethouders. „De raad zal deze beslissing moeten maken. Ik kan niet ont- SLUISKIL - Het conflict tussen de gemeente. Ternêuzeii en bewoners uit de Baljuwlaan in Sluiskil over de inricht ting van het dorpspark is uit de wereld. Dat antwoord! het college van B en W op schriftelijke vragen van WD-fractievoorzitter P. Broekhuysen. Het conflict draaide rond afspraken die destijds zijn gemaakt met de gemeente en de Stichting Buitenspeel Mogelijkheden, dié het dorpspark beheert. Voor de aanleg van het dorpspark moesten tientallen bomen omgezaagd worden. Bewoners van de Baljuwlaan maakten bezwaar tegen het verlenen van een kapvergunning". Ze trokken hun bezwaar in na een toezegging van de gemeente dat er aan de Baljuwlaan geen in- en uitgang zou komen en dat er ook geen pad zoü worden aangelegd richting Baljuwlaan. Voor dat laatste gaf de gemeente de Stichting Buitenspeel Mogelijkheden toch toestemming en dat was volgens de bewoners dus in strijd met de afspraak. Het argument van de gemeente dat die belofte niet zo hard was als de bewoners beweren was volgens de bewoners 'bezijden de waarheid.'De ge meente geeft nu toe dat die afspraken er wel degelijk wa1 ren. Het hekwerk wordt nu definitief afgesloten. Volgénè B en W is er nu dan ook geen enkele actie meer nodig om uit de impasse te komen. Het conflict is immers opgelost. OOSTKAPELLE - Het gemeentebestuur van Veere wil 224.000 euro uittrekken voor de restauratie van molen d'Arke in Oostkapelle. De molen verkeert zowel technisch als bouwkundig in slechte staat. Vorig jaar besloten de vrijwilligers die de molen draaiende houden er mee op te houden uit protest tegen het uitblijven van de restauratie. De gemeente be sloot vervolgens om zowel de molen als de kerktoren in Oostkapelle op te knappen. Voor beide projecten is 420.000 euro opgenomen in de begroting, zodat er voor de kerktoren nog 196.000 euro overblijft. TERNEUZEN - Schade aan wegen als gevolg van sluip- verkeer is moeilijk te voorkomen. Door bij werkzaamhe den goede en duidelijk bewegwijzerde omleidingroutes aan te geven en door een goede communicatie vooraf kan worden geprobeerd de schade door sluipverkeer beperkt te houden. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoordden dat op vragen van raadslid G. van Boom (TOP). Het college wijst er echter op dat automobilisten die bekend zijn met cle situatie de omleidingroutes vaak negeren en kortere sluiproutes nemen. Van Boom stelde zijn vragen naar aanleiding van de werk zaamheden op het kruispunt Hoofdweg/Hoekseweg in Hoek, eind oktober. Dat leidde tot veel sluipverkeer via de Hasjesweg, Noorddijk en de Markt. Volgens het raads lid is daarbij veel schade aan het wegdek aangericht door vrachtverkeer. Van Boom vroeg zich af of die schade wel licht kan worden verhaald op Rijkswaterstaat of de aan nemer. B en W geven toe dat de afsluiting van het kruin punt heeft geleid tot veel sluipverkeer en dat er inderë daad schade aan de wegbermen is aangericht. Maar wél grotendeels op gedeelten buiten de bebouwde kom en die zijn van het waterschap. Voor de gemeente valt de schade niet hoger uit dan zo'n vijfhonderd euro. Omdat de sluipë wegen geen deel uitmaakten van de bewegwijzerde omlei,- dingsroutes valt Rijkswaterstaat niets de verwijten, me nen B en W. door Edy de Witte CLINGE - De visclub de Cling se Hengelaars heeft zaterdaga vond, tijdens de jaarlijkse feest dag, in het gemeenschapscen trum Malpertuus de kampioe nen van het afgelopen seizoen gehuldigd. De vereniging telt ruim 50.0 le den, waaronder bijna 200 jeugdi ge vissers. Ze gooien geregeld de hengel uit op de verschillende visputten, waaronder de Zestig- voetkreek en de Wester schel de nabij Kruispolderhaven. Alle competities gaan over vier wed strijden, waarbij cle drie beste uitslagen meetellen voor het eindklassement. Het seniorenkampioenschap op de Westerschelde werd gewon nen door Marcel van Duyse. Als tweede eindigde Rene Bertram. De derde plaats was voor Cyriel Hoefnagels. Op de Zestigvoetkreek werd ook een speciale competitie voor 50+ leden gehouden. Hier ging de overwinning naar George Ste vens voor Jozef van Cleemput en Rene Janssens. Bij de zomen- competitie op deze visput haal de Gilbert Baetens de meeste vis binnen. Kurt van Boxelaer ep Andre de Caluwé legden beslag op respectievelijk de tweede en derde plaats. Clubkampioen zoet water werel Kurt de Witte. Als tweede ein- cligde Pascal Verbeke. Georgè de Mayer klasseerde zich als deri de. Algemeen kampioen, met de beste uitslagen van de zoet - en zomercompetitie, werd André de Caluwé. De aanwezige kampioenen kre"- gen van Ronnie Koek, voorzitter van cle wedstrijdcommissie, een trofee in de vorm van een vissel uitgereikt. Na dit officiële tintje kreeg de feestavond een vervolg met onder meer een bingo en mu ziek van dj Arnoldo. De jeugdler den van cle Clingse Hengelaars zijn eind vorig jaar al gehul digd. Traditioneel schonen dë jeugdige vissers voor hun prijsr uitreiking clan eerst de kreken van de club. Met deze schoon maakactie wordt de jonge henge laars een stukje milieubewust zijn bijgebracht. kennen dat het afstoten van het gemeentehuis ons een aanzien lijk bedrag zal schelen, maar het is aan de raad de knoop door te hakken. Het geld zal hoe dan ook ergens vandaan moeten komen, de raad moet anders zelf zoeken naar al ternatieven." Welk bedrag met het afstoten van het gemeentehuis gemoeid is, wil Weemaes niet kwijt. „Dat brengt onze onderhandelingspo sitie natuurlijk in gevaar. Ik kijk wel mooi uit." Andere gemeentelijke gebou wen die eventueel later afgesto ten zouden kunnen worden zijn onder andere dorpshuizen en bi bliotheekgebouwen Naar cle brandweerkazernes is eerder al eens kritisch gekeken, maar besloten werd dat veilig heid boven bezuinigingen moest gaan. De zeven aanwezige seniorenkampioenen van de Clingse Henge laars, M. van Duyse, R. Janssens, P. Verbeeck, G. Baetens, K. de Wit te, J. van Cleemput en G. Stevens (vlnr) krijgen op de feestavond een trofee. foto Peter Nicolai RENESSE - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een brandje in voormalig kerkge bouw De Ark aan de Hoogen- boomlaan in Renesse. Onbeken den hadden daar brand gesticht door een berg rommel in de fik te steken. Passanten zagen rook uit het raam komen en alarmeerden de brandweer. De blusgroep had een kwartier nodig om het vuur te blussen. Ook timmerde de brandweer het opengebroken pand dicht. Het is niet de eerste keer dat de brandweer uit moet rukken voor brandstichting in de voormalige toeristenkerk- Plet pand staat al zo'n acht jaar leeg. Met enige regelmaat wordt over de bouwval geklaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35