PZC Steen krijgt klein zorgcomplex PZC I Demonstraties en muziek bij opening overdekte rijhal Rachel van Beusekom staat de volgende keer weer vooraan Dow Benelux start fabrieken weer op 13 verkoop Hardrijder loopt tegen de lamp J Brand in nieuwbouwwoning Man kruipt zelf uit autowrak Auto klem op rotonde Gewonden bij vechtpartij in Goes zeeuwse almanak Haarverf In Hoofdstraat komen twee groepswoningen voor elk acht personen Plannen voor tolheffing bij Kennedytunnel Hij komt er weer aan! Auto op strobaal Millenniumparty in een nieuw jasje editie Zeeuws-Vlaanderen maandag 10 januari 2005 Snorkelaar overleefde tsunami uj nog dagen dinsdag J woensdag donderdag (tot 17.00 u lil IJZENDIJKE - Een 23-jarige automobilist uit de gemeen- - te Sluis moest vrijdagavond zijn rijbewijs inleveren. Hij was betrapt toen hij met een snelheid van ruim 130 kilo- meter per uur over de Oranjedijk in IJzendijke reed en in - een bocht over een doorgetrokken streep een andere auto 1 inhaalde. De man werd op de Watervlietseweg tot stop- - pen gedwongen, waarna zijn rijbewijs werd ingevorderd. - ZAAMSLAG - Zaterdagavond is brand ontstaan in een in aanbouw zijnde woning aan de Griete in Zaamslag. De ge hele trap is afgebrand, de meterkast is gesmolten en alle ramen zijn door de hitte gesprongen. Verder heeft de hele l woning veel rookschade. 1 ARNEMUIDEN - Een 29-jarige Vlissinger heeft zichzelf - gistermorgen na een ongeluk uit zijn auto bevrijd. De man raakte rond zeven uur op de A58 bij Arnemuiden van de weg en de auto kwam op zijn kop in het water te- recht. De man kon de auto door het portierraam verlaten. Hij is naar een woning in Arnemuiden gelopen om hulp te vragen, waarna hij met onder-koelingsverschijnselen en verwondingen over zijn hele lichaam naar het ziekenhuis is gebracht. Het ongeluk gebeurde vermoedelijk doordat de man achter het stuur in slaap is gevallen. MIDDELBURG - Een 86-jarige automobilist uit Vlissin- gen heeft zaterdagmiddag zijn auto op de rotonde bij de Europalaan in Middelburg gereden. De man verklaarde tegenover de politie dat hij de rotonde door de laagstaan- de zon niet had gezien. De auto kwam vast te zitten. GOES - Bij een vechtpartij in een café in Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier personen gewond ge raakt. Een 19-jarige inwoner van de gemeente Borsele is met een hoofdwond opgenomen in het ziekenhuis. Een 24-jarige man uit de gemeente Kapelle liep letsel aan zijn hand op en een 19-jarige inwoner van de gemeente Borse le heeft letsel aan zijn nek opgelopen. Deze laatste kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. De politie heeft naar aanleiding van het voorval een 29-jarige Goesenaar aangehouden. Hij is met een hevig bloedende hoofdwond aangetroffen en met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Na behandeling is hij verhoord en ingesloten. De oorzaak van de vechtpartij is vooralsnog niet bekend. door Jean-Lou de Gucht HOEK - „Zwaar klote. Zo heb ik me de afgelopen week ge voeld. Maar toch ben ik op dit moment een blij mens, als ik zie dat de hulpactie voor Azië in Ne derland meer dan 100 miljoen euro heeft opgeleverd. En daar heb ook ik het allemaal voor ge daan." Rachel van Beusekom uit Hoek zette begin vorige week een ac tie op touw voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Haar actie trok zelfs de aandacht van het televisieprogramma Nova. Na enkele dagen was het over voor haar. De gemeente Terneu- zen, stichting Zorgsaam en het communicatiebureau Puype Partners namen de actie van Van Beusekom over, omdat be richten over omstreden hande lingen van haar steeds hardnek kiger werden. Burgemeester J. Lonink van Temeuzen: „Er was geen vertrouwen meer om met elkaar verder te gaan. Bij al haar eerdere acties was sprake van ruis." Van Beusekom klinkt aangeslagen, maar' zegt zich vast te houden aan haar geloof. Daar komt volgens haar dan ook de overtuiging vandaan om iets voor haar medemens te doen. Want waarom loopt ie mand zo voorop als het om actie voeren gaat als er rampen in de wereld zijn gebeurd? „Ik ben lid van de pinkstergemeente. In de bijbel staat dat je iets voor je me demens moet doen. En dat zal ik ook blijven doen. Het is triest dat ik dit niet heb mogen afma ken, maar volgende keer sta ik weer vooraan. Maar ik zal niet meer naar de media gaan." Zijn die dan de schuld van het mislukken van haar actie? Die hebben toch alleen maar gecon stateerd dat zij geen enkele toe zegging had. Niet van het minis terie van Buitenlandse Zaken, niet van het Rode Kruis en niet van bedrijven. Van Beusekom: „Ik heb wel degelijk contact met deze instanties gehad." Ook met mensen die iets kunnen toe zeggen? „Je wordt bij zulke in stanties van het kastje naar de muur gestuurd. Maar ik heb nooit gezegd dat alles al rond was." En hoe concreet was de toezegging van een luchtvaart maatschappij om goederen naar Sumatra te vervoeren? „Best in een redelijk stadium." Van Beusekom blijft met het ge voel zitten dat ze onterecht is be handeld. „Ik ben zwart gemaakt en meteen door iedereen aange vallen. Ik had ook geen contact met de burgemeester gehad. Al leen was er een verzoek geweest om ondersteuning. Niet om fi nanciële ondersteuning. Maar als de gemeente zo nodig zelf de actie moet doen dan geef ik ze al le ruimte. Het zij zo." Berust dan niets van wat over haar wordt gezegd op waarheid? „Nee, alle woorden worden ver draaid. Dan heeft het geen zin meer om door te gaan. Jammer, dan hoef ik even niet. Het houdt allemaal een keer op." De veertig komt in zicht, voor die Middelburger. En dat be gint ook aan de kleur van zijn haren zichtbaar te worden. In een vlaag van ij delheid be sloot hij de grijze haren te ca moufleren. Hij haalde bij de drogist een verfje, liep naar de badkamer en ging aan het werk. Hij zou er straks tien jaar jonger uitzien! Die avond trof hij zijn vrien den in de kroeg. De aandacht van de mannen ging echter niet naar de haardos van hun vriend, of zijn jongere uitstra ling. Ze vroegen zich af hoe hij aan de striemen en kor sten op zijn wangen kwam. De Middelburger moest toege ven dat het niet zo'n goed idee was om de zwarte haar verf met een schuursponsje van zijn gezicht af te halen. ANTWERPEN - Het tarief voor personenauto's in de Liefkens- Iiocktunnel bij Antwerpen is ver- De tunnelpassage in Antwerpen is van 4 euro gestegen naar 5 eu ro. Vanaf vandaag betalen auto mobilisten in de Westerschelde- tunnel geen 4,10 euro meer, maar 4,20 euro. De korting voor t-taggebruikers bedraagt 25 pro cent. Abonnementhouders beta len nu bij de Liefkenshoektun- nel 2,85 euro, vijf eurocent meer dan vorig jaar. Auto's met aanhanger betalen in de Westers cheldetunnel nu tö|30 euro (was 6,15 euro). Voor kleine vrachtwagens, bussen en campers rekent de NV Wester- scheldetunnel 15,50 euro in plaats van 15,40 euro; bestuur ders van grote vrachtwagens moeten 21 euro neertellen (vijf tig cent meer dan nu), De tarie ven voor vrachtwagens in de Liefkenshoektunnel blijven 15 euro. Kennedytunnel Zeeuws-Vlaamse automobilis ten die via Antwerpen naar Ne derland rijden, krijgen mogelijk binnenkort te maken met een nieuwe toltunnel. De Antwerpse havenschepen L. Delwaide stelt voor om tol te gaan heffen aan de Kennedytun nel. Hij suggereert een basis prijs die. gelijk is aan een tram kaartje: een euro. Met de' op brengst van de Kennedytunnel wil hij de infrastructuur van de Antwerpse haven verbeteren. Dij hoopt op die manier jaar- bjks een bedrag van 60 miljoen nuro binnen te halen. De Waas landtunnel blijft gratis. De Belgische band Milk Inc. aan het werk op de Millenniumparty in Sas van Gent. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De organisatoren van de Millenniumparty in Sas van Gent had den hun best gedaan om met enkele nieu wigheden te komen, en dat lukte heel aar dig zaterdagavond in De Vlaanderen. Ruim 1700 feestgangers gingen de hele avond uit hun dak. Twee maanden was gewerkt aan het lichtontwerp in de beide hallen. In de Partystage-zaal waren overal lichtgeven de sterren en discolampen opgehangen. De dj-draaitafel, die de hele avond disco- muziek produceerde, was omgeven door tv-schermen, een rookmachine en een computer. Op de schermen werden regel matig videoclips vertoond en kon het pu bliek zien wat zich in de andere zaal af speelde. In de Mainstage-zaal was een spectacu laire licht- en geluidsshow. Volledig com putergestuurd zorgden de afwisselende belichtingsmomenten voor een speciale sfeer. De feestgangers genoten in deze zaal ook van een optreden van de Belgische forma tie Milk Inc. Zangeres Linda vertrok na negen dancenummertjes, maar Regi bleef op het podium achter. Hij ging nog een klein uurtje als 'suprise DJ' aan de slag. Naast het podium stond een partytent, die dienst deed als VIP-deck. Regelmatig werd het selecte groepje gas ten voorzien van champagne en diverse hapjes. De tent was mondjesmaat ge vuld, maar volgens de organisatoren een noviteitje dat 'nog moet groeien'. foto Peter Nicolai Nieuw was ook een snufje voor het pu bliek. Via mobieltje konden sms-bood- schappen worden gestuurd, die werden getoond op de schermen in de zaal. Verklede dansers, danseressen en drag- queens met grote zwarte jurken en pluimtooien liepen door het dansende pu bliek of dansten op de verschillende po dia. De MMP'05 was op verschillende vlak ken vernieuwd, maar het ouderwetse feestgevoel, dat tot vier uur 's morgens duurde, was nog steeds hetzelfde. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Dow Benelux in Terneuzen heeft het afgelo pen weekeinde de eerder deze week stilgelegde naftakrakers weer opgestart. Zaterdag kwam de eerste kra ker, de LHC1, weer in bedrijf. Gisteren volgde de LHC2. Het opstarten ging net als het stilleg gen van de kraakinstallaties ge paard met affakkelen. Woordvoerder E. van Oosten van Dow: „Bij het opstarten gaf dat iedere keer weer een behoor lijke fakkel te zien. Maar dat werd, naarmate het proces vor derde, steeds minder." De kraker LITC2 werd maandag avond stilgelegd vanwege pro blemen met een lager. De pro- Advertentie ductie in de LHC1 werd een aan tal uren later gestopt, omdat een warmtewisselaar niet goed functioneerde. Het uitvallen van de twee fabrie ken zorgde voor een cumulatie van licht en geluid. Als krakers uitvallen, moeten eerst de gas sen en producten die nog in de installaties aanwezig zijn, wor den verbrand. Door stoom toe te voegen tijdens het affakkelen, wordt roetvorming zo veel moge lijk voorkomen, maar dat zorgt wel voor meer geluidsoverlast. Het is uitzonderlijk zeldzaam dat twee krakers tegelijkertijd uitvallen. Tijdens het dertigja rig bestaan van beide krakers - de LHC3 is pas drie jaar in be drijf - is dat niet eerder voorge komen. Het productieproces bij Dow had een heel jaar niet stil gelegen. De problemen met de krakers kosten Dow vele miljoe nen. Van Oosten: „Je verliest product en kunt bovendien niet produceren. Maar een storing past wel bij deze bedrijfstak. Die problemen, kunnen zich na melijk voordoen als je continu draait." De nieuwe hal in Axel wordt met verschillende activiteiten door paarden en ruiters officieel geopend. foto Peter Nicolai Advertentie Vanaf dinsdag 11 januari weer in de PZC het alfabet van Zeeland WESTDORPE - Op de Tractaat- weg in Westdorpe is zaterdag ochtend rond acht uur een 30-ja- rige automobiliste uit Axel op een strobaal gereden die midden op de rijbaan lag. De bestuur ster kwam met de schrik vrij, haar auto raakte aan de voor- en onderzijde beschadigd. door Gino van den Broecke AXEL - Ruitersportvereniging (RSV) Axel presenteerde dit weekend officieel haar nieuwe overdekte rijhal. De hal werd vrijdagavond geopend. Zater dag stond een open dag en een clinic van Tineke Bartels op het programma. Burgemeester J. Lonink was sa men met de wethouder A. van Waes en S. de Mol-Marcusse op vrijdagavond aanwezig'bij de of ficiële opening. Een koets met de twee oudste en de twee jong ste leden van de ruitersportvere niging, werd de hal in gereden. Samantha Dobbelaar volgde op haar pony en onthulde het club embleem, dat achter een oud ge dicht verborgen zat. Zaterdag werd tijdens de open dag de hal officieel in gebruik genomen. Het begon met een springclinic van Theo Perdaen. De volksdansgroep De Axelerin- nen trad tussen de bedrijven door op in het clubgebouw. Del- phine Boonkens liet haar Shet lander Romeo allerlei kunstjes doen, zoals achteruit lopen, lig gen en op de achterpoten staan. Petra Verschueren en Linda Wil le verzorgden een pas-de-deux op Spaanse muziek. De drukbe zochte clinic van Tineke Bartels sloot de feestelijke dagen af. door Jean-Lou de Gucht SINT-JANSTEEN - Sint-Jan steen krijgt een kleinschalig zorgcomplex voor zestien men sen met een verpleeghuisindica- tie. Het complex, bestaande uit twee groepswoningen voor elk acht zorgbehoevenden, wordt ge bouwd op de hoek van de Hoofd straat en de Geslechtendijk. Pe Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen -de corpora ties uit Axel (RZVW) en Bres- kens (de Algemene West- Zeeuws-Vlaamse)- heeft een principe-overeenkomst gesloten met de eigenaar van het huidige pand. Directeur C. Reinhoudt: „Binnenkort wordt het contract getekend. De verwachting is dat Iet complex in de loop van vol gend jaar gerealiseerd kan wor den," De Stichting Curamus gaat het verpleeghuis exploite ren. De gemeente Hulst is lange tijd op zoek geweest naar een piek in het centrum van het dorp waar voldoende ruimte was voor de bouw van twee ver pleeghuisunits voor zestien de menterenden, met daarbij nog eens 24 ouderenzorgwoningen. Dat is niet gelukt. De ruimte op de hoek van de Hoofdstraat en de Geslechtendijk is daar te klein voor. Een andere locatie voor de zorgwoningen lijkt heel moeilijk te vinden. Wethouder P. Weemaes geeft echter cle moed niet op. „Ik ga het college van B en W deze week een nieuw voorstel doen. Het zal een laatste poging worden." De rea lisatie van een zorgcomplex is een lang gekoesterde wens van de inwoners van Sint-Jansteen. Dat bleek drie jaar geleden al op een bijeenkomst over de toe komst van de ouderenzorg in het dorp. De aanwezigen lieten er geen misverstand over be staan dat ze in hun eigen dorp willen blijven wonen als ze zorg nodig hebben. Voor een verhui zing naar de Blaauwe Hoeve in Hulst voelden de meesten niets. Weemaes: „Daarom is de realisa tie van de twee groepswoningen al heel goed nieuws. Die plicht hadden we als gemeente gewoon naar cle inwoners van Sint-Jan- steen. Desondanks zou het heel frustre rend zijn als de zorgwoningen er niet komen." Daar is ook Reinhoudt van overtuigd. „Ouderen vragen om zorgwonin gen. Wij willen die ook graag bouwen. Dat hebben we de in woners van Sint-Jansteen ook toegezegd en daar staan we nog steeds achter. Maar ik kan nu al leenmaar constateren dat die lo catie er nog steeds niet is. En dan wordt het toch lastig om een zorgcomplex te realiseren. Natuurlijk kunnen wij wonin gen aankopen in Sint-Jansteen. Maar we moeten ook naar de kosten ldj ken. Als dat een dure woning is, die we moeten slopen hebben, we ook met veel meer kosten te maken. Het moet na tuurlijk voor toekomstige bewo ners ook nog wel betaalbaar blij ven. Toch is wat we nu gaan rea liseren pure winst. Sint-Jan- steen heeft op dit moment geen enkele vorm van ouderenzorg. Straks is er verpleeghuiszorg. Daarvoor hoeven de mensen niet meer naar Hulst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33