Duiveland maakt zijn faam waar All Ready wint onderonsje PZC dta Sport heeft de langste adem Partyservice.nl is terug aan de kop .19 Oosterlanders spelen 's middags op veld en winnen 's avonds Soccer Event Hoogste score Chayenne Bakker Pennings jaar langer bij Vlissingen Schroevers blijft bij Dauwendaele Soccerzege voor Terneuzense Boys Provoost heeft het nodige geluk !MM heeft niks overtellen Vc Lob wint topper: 2-1 uitslagen agenda maandag 10januari 2005 LnrKQ de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - Zater- jdag-derdeklasser Duiveland mag zich een jaar lang In- door-Soccerkampioen van Schouwen-Duiveland noemen. De ploeg kwam in het bezit van die titel doordat het zaterdag in de finale van het Pepsi Indoor [Soccer Event met 8-4 won van Jiet verrassende Bruse Boys. linnen het scala van de vele ieuwe voetbalvarianten spelen lubs van Schouwen-Duiveland :woon nog Indoor Soccer. Niks leenbeachsoccer, panna, s'treet- jöccer, kooivoetbal of futsal. jportcentrum Westerschouwen [teBurgh-Haamstede was het de- or voor dit event. Na vier plaat- ïgsavonden was zaterdag de fi- Jedag. De publieke belangstel- ing was met een volle tribune ipedte noemen. Vier lcwartfina- openden de serie'van wed- pijden. )e eerste van dat viertal bracht iieiikzee 1 tegenover ZSC'62. let was Zierikzee (met een re- 'elmatig scorende Thomas Vos) ZSC'62 (met good old John ran der Have) met 8-4 klopte. Daarna de tweede in die serie paarbij Duiveland middels een 6,2-monsterzege Brouwersha- totaal kansloos achterliet. ;e Boys was daarna te sterk oorDreischor gezien de 7-2-ze- de mannen van 'Bru'. In ien spannende laatste kwartfi- iale wees titelverdediger Zierik- ie 2 met een 4-1-zege op DFS chzelf als laatste halvefinalist Rommelig Je wedstrijd die door de ken- lers was aangewezen als finale ;nu al op de rol in de halve i: Zierikzee 1 - Duiveland. ionald Zwager opende de score loor Duiveland en daarna ht Thomas Vos Zierikzee 'op gelijke hoogte. De wed- irijd was rommelig en soms bk iets te hard. Rutger Koom- aïi bracht Zierikzee nog op voor- (2-1), maar vanaf dat mo ment was het Duiveland dat de lijnen uitzette. Zelfs toen het Duiveland heeft weer gescoord in de finale tegen Bruse Boys. met één man minder speelde (geel voor Barry Steenpoorte) scoorde Ronald Zwager: 2-2. Na de goals van Marcel de Bruine (2-3), Ronald Zwager(2-4), Bar ry Steenpoorte (2-5) en Thomas Vos (3-5) stond de eerste finalist vast: Duiveland. Het scoreverloop van de tweede halve finale tussen Zierikzee 2 en Bruse Boys had een bijna identiek scenario als dat van de eerste halve finale. Bruse Boys verwees de tweede troef van Zie rikzee naar de troostfinale door een 5-3-zege. Bij Bruse Boys wa ren ondermeer Tonnie van den Berge, Peter Willemse en Arjan Stoutjesdijk de scorende paars-witten. Troostfinale De troostfinale in de vorm van penalty shoot-outs werd gewon nen door Zierikzee 2 ten koste van het eigen eerste team. Voor het tweede scoorden Perry Lu- kus en MichieT Tamerusalleen Martijn Brussé scoorde voor Zie rikzee 1. In de finale Bruse Boys - Duive land kon Bruse Boys tot 2-2 nog meekomen met de Oosterlan ders, maar daarna stal Duive land de show. Het scoreverloop was als volgt: 0-1 Ronald Zwa ger, 1-1 Peter Willemse, 1-2 Ro nald Zwager, 2-2 Tonnie van den Berge, 2-3 Ronald Zwager, 2-4 Barry Steenpoorte, 3-4 Peter Willemse, 3-5 Marcel Zwa ger, 3-6 Marcel Zwager, 4-6 Peter Willemse, 4-7 Wilmar van de Zande, 4-8 Marcel Zwager. Totaal uitgeteld was Ronald Zwager na afloop: „Dit spel kost handenvol energie en con centratie. De boarding is niet ideaal, maar een groter veld met een harde boarding zou gevaar lijker zijn. Als je iets zou willen veranderen of toevoegen aan dit indoor-soccer dan zou het spel ook weer iets anders worden. Vandaar dat ik zeg: laat het maar zoals het nu is. foto Mechteld Jansen „Onze kracht is dat wij er als team staan. Eerder wonnen wij met dezelfde jongens ook het kersttoernooi en vanmiddag stonden we nog op het veld voor de oefenwedstrijd tegen VCK (2-2). Diep in mijn hart zeg ik dat er niets boven het veldvoet- bal gaat. Wind, regen door je ha ren en klei aan je kicksen. Wat dat betreft moeten wij er zater dag weer staan in de belangrij ke competitiewedstrijd tegen SKNWK." ZIERIKZEE - Chayenne Bakker van gymnastiekvereni ging Delta Sport ging zaterdag in Zierikzee met de turn- trofee aan de haal in de nieuwjaars wedstrijd bij haar club. Zij had de hoogste score van de dag 35,25 punten over vier toestellen: sprong, brug, balk en vloer. Hilda Bol kenbaas van SV Atlas uit Heinkenszand werd eerste'bij de senioren, met 33,70 punten. Deze turn wedstrijd werd georganiseerd door GV Delta Sport, in samenwerking met de gastverenigingen Forza Gymnastica uit Goes, St. Martinus uit Halsteren/Bergen op Zoom en Atlas uit Heinkenszand. De andere winnaars in de verschillende categorieën waren: Floor de Jonge (Delta Sport), Cindy Caljouw (Atlas), Danielle Verhulst (St. Martinus), Gina Kemmeren (Delta Sport), Laura van Beveren (Delta Sport), Romy Joosen (Forza Goes), Audrey Mol (Delta Sport), Jolijn Vermue (Atlas) en Evi Timmerman (Delta Sport). VLISSINGEN - Ruud Pennings, trainer van zondag-der deklasser Vlissingen, zal ook in het seizoen 2005-2006 hoofdtrainer van de club zijn. Hij heeft daarover overeen- stemming bereikt met het bestuur. Pennings is bezig aan de cursus Trainer/Coach I en zal in mei naar alle waar schijnlijkheid zijn diploma halen. Daarmee kan hij op al le niveaus in het amateurvoetbal aan de slag. Vandaar dat andere clubs wel interesse toonden voor Pennings, maar de Vlissinger blijft liever bij de club waar hij al vier seizoenen bezig is. MIDDELBURG - Marien Schroevers is ook volgend sei zoen nog trainer van voetbalvereniging FC Dauwendaele. Dat kwamen de oefenmeester en het bestuur van de derde klasser uit het zaterdagvoetbal onlangs overeen. Schroe vers is aan zijn eerste jaar bezig in Middelburg en trainde eerder VCK en 's-Heer Arendskerke. SAS VAN GENT - Terneuzense Boys heeft het indoor soc- certoemooi in Sas van Gent gewonnen. In de finale klop te die ploeg overtuigend plaatsgenoot Terneuzen: 3-1. Nu kwam Terneuzen niet met de sterkste spelers in actie. Een mix van eerste-elftalspelers, enkele zaalvoetballers en zelfs trainer Ardian Lekaj draafden op. Die inbreng was te gering om het Terneuzense Boys moeilijk te maken. 's-GRAVENPOLDER - Met een portie geluk behield Ben nie Provoost zijn leidende positie in het Zeeuws damkam pioenschap. De speler uit Aagtekerke had het in een voor- uitgespeelde partij lastig tegen Jaap Veerhoek. Deze slaagde erin het spel van de koploper te ontregelen en hield tot in het late middenspel gelijke tred. Maar in tijd nood sloeg het noodlot toe voor Veerhoek. Met een simpel schijfoffer kon hij remise halen, maar toen hij dat ver zuimde, kon Provoost net op tijd met een dam Veerhoeks schijven afstoppen. Achtervolger Johnny de Leeuw bleef in het spoor door een zege op Arjo Kousemaker; Leopold Sekongo speelde remise tegen Jan van de Weteringh. oorWim Kakebeeke •EN HOORN - DIOS en iifeDesign/Delta Sport delen ogal wat eigenschappen. Zo be- chikken beide handbalploegen iver een jonge brigade aange- uld met routine. Beide zijn ze mbiticus, alleen DIOS verricht «eer trainingsarbeid. Op het nentale vlak liggen de Zierik- sêëuaars echter een straatleng- voor. Dat bleek gisteren. De rappe 24-23-zcge was aller minst geluk. aap Niemans: „We hebben het sn door er keihard knokken." Dankzij de wee zwaarbevochten punten tornt het totaal uit op dertien öt negen duels. Een uitstekend Sultaat halverwege de compe te. Wie had dat vooraf kun- ên denken? Het aanvankelijk 'overleven' is al lang ach- ld. In de afgelopen twee taanden moest alleen gebogen orden voor ETC (27-17) en Sa- urnus (31-14). Tegen Ato- iium'612 werden de punten ge- ëdd: 23-23. De overige zes par- jen werden in winst omgezet, do groot het optimisme ook is, "Aeer Jaap Niemans ziet enkele aanleiding de lolstelling aan te passen. „Ik oo dik tevreden. Delta Sport Sait rond de tweede, derde WELBURG - EMM had en 'asÜjst afwezigen voor het duel j' SOS/Kwiek Sport. De Mid- Iburgers verloren dan ook dik Me- Haagse middenmoter, M kende te veel personele lemen om hef SOS moeilijk waken. Eric Dingemanse 'oest het duel met de Hage- ■K hoor een hamstringblessu- fwssen. Ben Benoit Alexan- (vakantie) en Jurgen Ver- aat (ziek) waren er ook niet to Marie Toubiana inspireer- te voorste gelederen. De spel- Paler zette de dekking van de Pisploeg liefst tien keer op het toerde been. Harold van Pen haalde het einde van de M,str']d niet. Hij kreeg rood Petijdstraffen. plaats. Ik vind het prima zo." Zonder Peter van Welt (afwezig) en Leon van de Sande (vakan tie) speelde zijn team gisteren wederom geen denderende ope ningsfase. De start van het duel (en het begin na de pauze) blijft een zwakke plek bij de Zierik- zeeënaars. DIOS profiteerde op timaal: 6-1. „Als we achter staan, gaan we pas ballen", grapt begeleider Piet Bos na af loop. En toch zat de schrik er even goed in op de bank. „Voor me zelf had ik er een hard hoofd in vandaag", erkent Niemans na af loop. „DIOS heeft van de drie thuisduels er twee klop gekre gen. Die gasten waren enorm ge brand." Toch wisten de gasten het duel snel te wenden. Onder meer door de gedreven afwer king van Joey Aertssen(acht tref fers) werd het beeld binnen de lijnen aardig rechtgetrokken. De blauwhemden pakten zelfs een lichte voorsprong op slag van rust: 11-13. Na de pauze zou de sportieve ontmoeting lang in evenwicht blijven. Zowel DIOS als Delta Sport kon nooit een gaatje slaan. Luttele minuten voor tijd leek het onheil voor de gasten alsnog keihard toe te slaan. Toen Jimmy Niemans met rood naar de kleedkamers werd ver bannen (drie keer een tijdstraf), stond Delta Sport wederom met een onderbezetting. Jaap Nie mans: „Ik had nog een pro bleem, want de helft van de ploeg was linkshandig. Iedere trainer zou jaloers op me zijn met vijf linkshandigen in de ploeg, maar ik heb er te veel. Ik zou er dolgraag een paar rechts- handigenbij hebben." Geen krimp DIOS profiteerde tot ieders ver bazing niet van de uitgelezen mogelijkheid. De dekking van Delta Sport wankelde, maar de uitblinkende doelman Jaceo de Loof gaf geen krimp. Zoals ie dereen bij Delta Sport eigenlijk. Toen Joey Aertssen het verschil weer op twee treffers bracht, was het ijs echt gebroken. DIOS verschalkte De Loof nog een maal, maar meer zat er niet in: 23-24. Jaap Niemans: „Plet was een tijdje stil na afloop in de kleedkamer. Maar goed dat de pot geen twee minuten langer duurde. Iedereen was leeg of zat er totaal doorheen." door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Met nog de re turns in het vooruitzicht heeft All Ready liet binnenhalen van de titel inmiddels volledig in ei gen hand. Zaterdag werd het eerste deel van de competitie als koploper afgesloten. Het Zeeuwse onderonsje in sport hal Onderdak, tegen het be zoekende Ondo, werd met 13-11 gewonnen door de Zie- rikzeese korfballers. All Ready bezet momenteel sa men met Oranje Nassau de eer ste plaats in de derde klasse c. Met ook nog de return tegen Oranje Nassau voor de boeg hebben de Zierikzeeënaren zo doende zelf het heft in handen. „Ik denk dat het uiteindelijk tussen Olympia en ons gaat", verwacht All Ready trainer/coach Robert Jongejan. „Misschien dat Oranje Nassau en Ondo zich ook nog gaan mengen in de titelstrijd, maar wij hebben het in principe ge heel in eigen hand. Over twee weken spelen we tegen Olym pia. Dat zal een cruciale wed strijd worden. Daar moeten we winnen, anders zullen we af hankelijk worden van een an der." In de derby tegen Ondo ston den de kopjes bij All Ready heel strak. Ook het spel van de Zierikzeese ploeg leed onder de nervositeit. Jongejan: „We wisten van tevoren dat we bij winst goede zaken konden doen vandaag. Dat speelt na tuurlijk mee. Maar het was ook weer de eerste wedstrijd na een paar weken. En dan ook nog meteen tegen een Zeeuwse club. Daardoor was het alle maal wat gespannen, werd er te geforceerd gekorfbald waar door we weer vaak slordig bal verlies leden." Vereende krachten In de eerste helft gaven beide Zeeuwse ploegen elkaar dan ook geen duimbreed toe. Wel werd het bezoekende Ondo vanaf de openingstreffer, die deze keer op naam kwam van Remy Quist, in de achtervol ging gedwongen. Vlak voor rust werd met vereende krach ten én met succes door de Mid delburgers een 6-4-achter- stand omgebogen naar een 6-6-ruststand. „In die eerste helft speelde On- All Ready-speler Remy Quist (rechts) wacht met zijn tegenstander op de bal. foto Mechteld Jansen do eigenlijk het spelletje zoals wij dat hadden moeten doen: lang en geduldig aanvallen. En omdat zij ook veel op door braak speelde, werd relatief vaak een strafworp of vrije bal gegeven door de scheidsrech ter", vond Robert Jongejan na afloop. Het lukte de succesvolle nieu we coach om de rood-zwarten in de korte pauze nog enkele bruikbare tips toe te spelen. Na de hervatting greep All Rea dy vervolgens prompt de lei ding (8-6), om deze vervolgens niet meer uit handen te geven. Bij 12-1.0 en nog enkele minu ten te spelen gooide Esther Snoek haar eerste, en later bleek enige, maar uitermate be langrijke treffer door de mand. „Toen werd het nog wel 13-11, rhaar de angst om alsnog te ver liezen of gelijk te spelen was toen wel verdwenen", zei Jon gejan. Scores All Ready: Dennis Vos- hart 3, Jan-Willem van Nieuwen- huijzen 2, Remy Quist 2, Desiré Voshart 2, Henk de Graaf 1, Ma- non Torensma 1, Eshter Snoek 1, Anouk van Tiggelhoven 1. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Door een ver wachte overwinning op Welkom/Sijmens hebben de driebanders van Partyservice.nl zich weer naast BH Keukens aan de kop van de ranglijst ge nesteld in de vierde divisie van de landelijke competitie. Het werd 6-2 in het voordeel van de Schouwenaren. Ook Hoondert/de Waard won met die cijfers uit bij 't Tapperij- ke in Hoeven. De Stene Brug kwam in Oudenbosch tegen Vei- lingzicht 2 niet verder dan een 4-4-gelijkspel. Partyservice.nl had halverwege al een geriefelijke voorsprong van 4-0 opgebouwd, Dat is de laatste wedstrijden de normale routine geworden. Voorheen wil de het na de pauze nog wel eens mislopen, maar daar was deze keer geen sprake van. Alleen Jan Eickenboom liet zich op het nippertje verrassen door het jon ge talent Kai de Zwart uit Sint Willebrord: 24-25. Omdat voor de pauze Ton van Beveren en Piet Kox al voor die riante voor sprong hadden gezorgd en Jan ZIERIKZEE - De volleybaltop per in de recreatieve competitie van Zierikzee tussen Zeelandia en vc Lob is in het voordeel van vc Lob beslecht: 1-2. Zeelandia houdt niettemin nog één punt voorsprong over aan de kop van de ranglijst. Num mer twee vc Lob heeft echter nog een wedstrijd minder ge speeld. Opvallend was verder de eerste zege van hekkensluiter Duiveland Vastgoed/Kwiek H3: met 2-1 tegen Wea/Mevo'80, dat bij een 3-0-zege samen aan de leiding was gekomen met Zee landia. Nu staat het vierde. In poule B deed koploper Pro file Tyrecenter goede zaken, zon der zelf te spelen. De concurren ten Praktijk Jan/Cluzona en HCR De Kroon/Wiska morsten immers beide een punt en kij ken nu tegen een gat van vier punten aan. In de poules C en DA waren geen verrassingen te noteren. Suykerbuyk eindelijk weer eens tot winst kwam bleven de pun ten in Zierikzee. Door het gelij ke spel van. koploper BH Keu kens kwam de ploeg uit Zierik zee op gelijke hoogte met de lei der. Volgende week volgt de streekderby tegen Korenbeurs/ 't Kaaitje, dat op twee punten staat maar nog een wedstrijd te goed heeft. Partyservice.nl - Welkom/ Sij- mens 6-2: Ton van Beveren - Piet Bakkers 20-8, 52 beurten; Piet Kox - John Koning-s 25-19, 48; Jan Eickenboom - Kai de Zwart 24-25, 51; Jan Suykerbuyk - Ambroos Blockx 30-12, 50. EEffiffiEOiS Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Zeelandia 1 - vc Lob 1-2, Wea/Mevo'80 1 Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 1-2. Stand: 1. Zeelandia 1 9-19, 2. vc Lob 8-18,3. Schouwse bouw materialen handel 9-17, 4. Wea/Mevo'80 1 10-17, 5. Big Boss 10-8, 6. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 10-4. Poule B: Bijdevaate Hypotheken - HCR De Kroon/Wiska 1-2, Profile Tyrecenter Rinus Roon - Brogum 2-0, connexxion - Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 0-3, Sgra- vo-de Verfbron - Praktijk Jan/Cluzona 1-2. Stand: 1. Profile Tyrecenter Rinus Roon 10-27, 2. HCR De Kroon/Wiska 1 10-23, 3. Praktijk Jan/Cluzona 10-23, 4. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 10-15, 5. Bijdevaate Hypotheken 10-11, 6. Sgra- vo-de Verfbron 10-8, 7. Brogum 10-8, 8. connexxion 10-3. Poule C: HCR De Kroon/Wiska 2 - VVOZ 1 2-1, De Brug - Zeelandia 2 3-0, Sgravo-DEK verkeersopleidingen Marleco/C 1000/Cluzona 0-3. Stand: 1. Marleco/C 1000 /Cluzona 10-28, 2. FIXET Schuddebeurs 9-21, 3. De Brug 9-18, 4. Schilder de Oude/Kwiek H4 10-17, 5. HCR De Kroon/Wiska 2 10-15, 6. Sgravo-DEK verkeersopleidingen 10-8,7. Zeelandia 2 10-6, 8. VVOZ 10-4. Poule DA: Wea/Mevo'80 Dames 1 - Bol le Dier&Tuin/Wik 1 3-0, Wea/Mevo'80 Meisjes - Mazda Legemaate 1-2, Profile Tyrecenter Rinus Roon dames - Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 0-3. Stand: 1. DRV accountants/Wik 2 9-26,2. Wea/Mevo'80 Dames 1 9-23, 3. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 10-19, 4. C 1000/Cluzona 10-19, 5. Mazda Lege maate 10-14, 6. Kwiek/porthuis Zierik zee D1 10-9, 7. Profile Tyrecenter Rinus Roon dames 10-4, 8. Wea/Mevo'80 Meisjes 10-3. maandag Biljarten Graanbeurstrofee. Driebandentoer- nooi. Tweede ronde. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nas sau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31