Bijna half miljoen voor Goese polder Kapelse kerstbomen voor kindertehuis PZC Vervanging steigers kan niet wachten Rachel van Beusekom staat de volgende keer weer vooraan Automobilist mishandeld Restauratie molen in zicht Subsidie voor jubileum Veere Omwonenden theater klagen Hardrijder loopt tegen de lamp AAZET agenda Actie interkerkelijke jeugd Omwonenden theater klagen Bechstede wordt drastisch gerenoveerd bij nader inzien maandag 10 januari 2005 b 11 BURGH-HAAMSTEDE - Een 32-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede heeft gisteravond rond zes uur klap pen gekregen van een andere, onbekend gebleven chauf feur. De automobilist uit Burgh-Haamstede reed over de Serooskerkseweg in de richting van Zierikzee. De automo bilist achter hem, zo verklaarde hij, zat te seinen omdat het kennelijk niet vlug genoeg ging. Op zeker moment haalde de tweede automobilist de man uit Burgh-Haam stede in, ging voor hem rijden en trapte herhaaldelijk op zijn rem. Hierop zette de man uit Burgh-Haamstede zijn auto aan de kant en stapte uit. Dat kwam hem op een se rie klappen en schoppen te staan. Hij liep verwondingen aan zijn gezicht en schouder op. De agressieve man ver volgde zijn weg. OOSTKAPELLE - Het gemeentebestuur van Veere wil 224.000 euro uittrekken voor de restauratie van molen d'Arke in Oostkapelle. De molen verkeert zowel tech nisch als bouwkundig in slechte staat. Vorig jaar besloten de vrijwilligers die de molen draaiende houden er mee op te houden uit protest tegen het uitblijven van de restaura tie. De gemeente besloot vervolgens om zowel de molen als de kerktoren in Oostkapelle op te knappen. Voor bei de projecten is 420.000 euro opgenomen in de begroting, zodat er voor de kerktoren nog 196.000 euro overblijft. VEERE -Dit jaar is het 450 jaar geleden dat Karei V het stadje Veere'tot markizaat verhief. Om het jubileum te vieren heeft de gemeente Veere 30.000 euro beschikbaar gesteld. Van het geld wil het speciaal daarvoor opgerichte comité allerlei activiteiten organiseren, variërend van een onderwijsproject tot toeristische evenementen. De titel markies of markiezin van Veere werd in 1581 door Wil lem van Oranje gekocht. De titel is in de familie Van Oran- je-Nassau gebleven. Koningin Beatrix is nu markiezin van Veere, prins Willem-Alexander zal de titel erven. MIDDELBURG - De gemeente schiet tekort wat betreft de communicatie met omwonenden van het nieuwe thea ter in Middelburg. Dat stelt een groepje bewoners in een brief aan het gemeentebestuur. De frustratie is zo hoog opgelopen dat kopieën van de brief zijn verstuurd aan de raadsfracties, Omroep Zeeland en de PZC. De briefschrij vers zijn ontevreden over de manier waarop ze zijn inge licht over nachtelijke werkzaamheden aan de bouwput. Verder klagen ze over het feit dat ze de laatste ontwikken lingen via de pers moeten vernemen. IJZENDIJKE - Een 23-jarige automobilist uit de gemeen te Sluis moest vrijdagavond zijn rijbewijs inleveren. Tij dens surveillance zag de politie dat de automobilist met ruim 130 kilometer per uur over de Oranjedijk in IJzendij- ke reed en in een bocht over een doorgetrokken streep een andere auto inhaalde. De bestuurder werd op de Water- vlietseweg tot stoppen gedwongen, waarna zijn rijbewijs werd ingevorderd en proces-verbaal werd opgemaakt. beurd? „Ik ben lid van de pink stergemeente. In de bijbel staat dat je iets voor je medemens moet doen. En dat zal ik ook blij ven doen. Het is triest dat ik dit niet heb mogen afmaken, maar volgende keer sta ik weer voor aan. Maar ik zal niet meer naar de media gaan." Zijn die dan de schuld van het mislukken van haar actie? Die hebben toch alleen maar gecon stateerd dat zij geen enkele toe zegging had. Niet van het minis terie van Buitenlandse Zaken, niet van het Rode Kruis en niet van bedrijven. Van Beusekom: „Ik heb wel degelijk contact met deze instanties gehad." Ook met mensen die iets kunnen toe zeggen? „Je wordt bij zulke instanties van het kastje naar de muur ge stuurd. Maar ik heb nooit ge zegd dat alles al rond was." En hoe concreet was de toezegging van een luchtvaartmaatschappij om goederen naar Sumatra te vervoeren? „Best in een redelijk stadium." Van Beusekom blijft met het ge voel zitten dat ze onterecht is be handeld. „Ik ben zwart gemaakt en ben gelijk door iedereen aan gevallen. Ik had ook geen con tact met de burgemeester gehad. Alleen was er een verzoek ge weest om ondersteuning. Niet om financiële ondersteuning. Maar als de gemeente zo nodig zelf de actie moet doen dan geef ik ze alle ruimte. Het zij zo." Berust er dan iets op waarheid van wat er over haar gezegd wordt? „Nee, alle woorden van mij worden verdraaid. Dan heeft het geen zin meer om door te gaan. Jammer, dan hoef ik even niet. Het houdt allemaal een keer op." door Jean-Lou de Gucht HOEK - „Zwaar klote. Zo heb ik me de afgelopen week ge voeld. Maar toch ben ik op dit moment een blij mens, als ik zie dat de hulpactie voor Azië in Ne derland meer dan 100 miljoen euro heeft opgeleverd. En daar heb ook ik het allemaal voor ge daan." Rachel van Beusekom uit Hoek zette begin vorige week een ac tie op touw voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Haar actie trok zelfs de aandacht van het televisieprogramma Nova. Na enkele dagen was het over voor haar. De gemeente Terneu- zen, stichting Zorgsaam en het communicatiebureau Puype Partners namen de actie van Van Beusekom over, omdat be richten over omstreden hande lingen van haar steeds hardnek kiger werden. Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen: „Er was geen vertrou wen meer om met elkaar verder te gaan. Bij al haar eerdere ac ties was sprake van ruis." Van Beusekom klinkt aangesla gen, maar zegt zich vast te hou den aan haar geloof. Daar komt volgens haar dan ook de overtui ging vandaan om iets voor haar medemens te doen. Want waar om loopt iemand zo voorop als het om actievoeren gaat als er rampen in de wereld zijn ge- (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.1% Kapelle -Tel. 0113-33Q333 STREEKACTIVITEITEN GOES - Zeelandhallen, 9.00 - 20.00 uur: Concours hippique; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 9.00 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 - 17,45 uur: Be wegen voor carapatiënten; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00^ 17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur: schaakclub de Zwarte Dame; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 - 17.00 uur: Klaverjassen, kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Trefpunt, 13,00 - 17.00 uur: Biljar ten. Enkele leden van jeugdgroep 16+ van 18-Hoog laden een kerstboom in. foto Willem Mieras door Luc Oqgel KAPELLE - In jeugdsoos Trinnety in Kapelle is het zaterdagochtend een drukte van belang. De interkerkelijke jeugdgroep 16+ van 18-Hoog heeft zich er verzameld voor de jaarlijkse kerstbo menactie ten bate van kindertehuis Rod- zinka Polen. Dat gebeurde dit jaar voor de tiende keer. Voor deze gelegenheid zijn ook de direc teur van het tehuis, een medewerkster en drie kinderen uit Polen overgekomen om te helpen. Het tehuis biedt onder dak aan een kleine veertig kinderen in de leeftijd van vier tot achttien jaar. Wethouder G. Burger van Kapelle deed voorafgaand aan de huis-aan-huisactie, waarbij kerstbomen en lege flessen wor den opgehaald, alvast een duit in het zakje namens het gemeentebestuur. Hi j overhandigde de directeur van het te huis vijftig euro, een bedrag dat gelijk staat aan de opbrengst van 25 kerstbo men. Burger juicht de actie toe. „Het is goed dat de Kapelse jeugd op deze manier ook eens positief in het nieuws komt." De jeugdgroep 16+ van 18-Hoog - de naam slaat op de leeftijd van de kinde ren en het aantal traptreden naar de zol derverdieping van de gereformeerde- kerk in Kapelle - staat onder leiding van Ar ja van Harten. Ze is blij met de opkomst: zo'n 130 vrijwilligers, van jong tot oud, hebben zich in de jeugd soos gemeld. Harten is tevreden over 'haar' groep. „De jongeren regelen dit allemaal zelf." De actie is volgens Van Harten binnen de kerken uitgeroepen tot één van de dertig beste, omdat de he le gemeente erbij wordt betrokken. De bedoeling is dat er in groepjes in der tien wijken in Kapelle, Biezelinge en - dit jaar voor het eerst - Schore kerstbo men worden ingezameld. Dat gebeurt met tractoren, busjes en auto's met kar ren erachter. De chauffeurs zijn bena derd door de jeugdgroep. In ruil voor het ophalen van de bomen vraagt de jeugd een bijdrage van minimaal twee euro. Van Harten verwacht dat er zo'n vierhonderd bomen zullen worden opge haald. „We merken wel dat steeds meer mensen een kunstboom hebben, dat is wel jammer. Maar ze geven vaak toch wel iets." Terwijl de groepjes op pad zijn, worden door andere vrijwilligers schalen met pannenkoeken binnengebracht in Trin nety. Buiten staan de 'zagers' te wach ten op de eerste lading kerstbomen, om ze van hun stronk te ontdoen. Rond half elf komt het eerste groepje te rug met een kar vol bomen. Christianne Volkers (18), Arjen Dalebout (19) en Marco Sijp (19) zijn in de Parklaan en het Schuttershof in Kapelle geweest. Ze hebben 'een stuk of twintig' bomen op gehaald, samen met wat vrijwillige bij dragen goed voor ruim vijftig euro. Ze hebben nog" twee straten te gaan. „Ik denk dat we dit jaar wel iets te lijden hebben onder alle acties voor Azië", zegt Arjen. „De mensen hebben al veel gegeven." Het is traditie dat de 16+-groep in de meivakantie een bezoek brengt aan Po len. Ze nemen dan de opbrengst van de kerstbomenactie mee en sinds vorig jaar ook het geld van het torenklimmen op de Kapelse Dag. De jongeren eten en slapen in het kindertehuis en doen in Polen van het ingezamelde geld inko pen voor de kinderen. Het gaat dan om ldeding en schoenen. „Het mes snijdt aan twee kanten", zegt Van Harten. „De kinderen van hier zien hoe hard het leven daar kan zijn, dat niet alles vanzelfsprekend is, en dat maakt in druk. Daarnaast bieden we een zeer di recte vorm van hulp." De tiende kerstbomenactie heeft in to taal 3463,60 euro opgeleverd. De kerstbomen worden op 31 januari verbrand op het parkeerterrein bij de voetbalterreinen. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg schiet tekort wat be treft de communicatie met om wonenden van het nieuwe thea ter in de Zeeuwse hoofdstad. [Dat stelt een groepje bewoners 'ineen brief aan het gemeentebe stuur. De frustratie is zo hoog opgelo pen dat kopieën van de brief zijn verstuurd aan de raadsfrac ties, Omroep Zeeland en de gzc. De briefschrijvers zijn ontevre den over de manier waarop ze zijn ingelicht over nachtelijke werkzaamheden aan de bouw put, Verder klagen ze over het feit dat ze de laatste ontwikke lingen via de pers moeten verne men. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELAIMDEN/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmenvan der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Te!: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Hoor Luc Opgei GOES - In hun streven naar een leefbaardere Goese Polder gaan burgemeester en wethouders van Goes voortvarend te werk. Ze vragen de raad nu dan ook om bijna een half miljoen euro; 390.107 voor de herstructure ring van de Bechstede en een voorbereidingskrediet van 100.000 voor de herinrichting van De Spinne. I Beide projecten, onderdeel van het Masterplan, zijn overigens I al in volle gang. Afgelopen okto- 'ber is begonnen met renovatie van de woningen in. de Bechste de, een maand later ging de eer ste paal voor het nieuwe winkel centrum De Spinne de grond in. De Bechstede, die uit de jaren 70 stamt, moet vooral overzich- I lelijker en herkenbaarder wor- 'den. Van de circa tachtig huizen op de hoek van de Troels'tralaan en de Europalaan worden er een 1 aantal gesloopt, zodat een cen traal buurtpleintje onstaat. Het 'patroon''van de buurt wordt versimpeld tot twee woonstra- ten die beiden uitkomen op het plein. De straten krijgen nieuwe I namen: Bechlaan en Linthorst Homanlaan. Ook de dubbele I huisnummers komen te verval- I len. Daarnaast worden de veelal I slecht onderhouden woningen I worden onder handen genomen. 1 De bergingen worden verplaatst naar de achtertuinen en ook de verlichting" wordt verbeterd. Het hele plan is in samenwer king met de bewoners tot stand De kosten, ruim 390.000 euro, wil het college dekken uit ver schillende potjes: 68.000 euro moet komen uit de voorziening onderhoud wegen, 217.000 euro uit het fonds stedelijke vernieu wing en 105.107 euro uit de grondverkoop. De Spinne is een iets minder in- karwei. Aan het nieu- door Luc Oqgel SINT-MAARTENSDIJK - Drie enveertig zogeheten vingerstei gers in de jachthaven van Tho- len zijn dringend aan vervan ging toe. Met het oog op de vei ligheid wil het college van bur gemeester en wethouders de stei gers in écn keer vernieuwen. Daar hangt wel een prijskaartje van 115.000 euro aan. De vingersteigers - kleine stei gertjes die haaks staan op de hoofdsteiger - zijn volgens het college al langer aan vervanging toe. In 2001 raakten ze flink bescha digd cloor een storm. In de begro ting is jaarlijks een bedrag' van zesduizend euro gereserveerd voor onderhoud aan de steigers. Van dat geld zijn de laatste ja ren steeds twee of drie vinger steigers vervangen. Onlangs is gebleken dat er nog dertig exem plaren geheel moeten worden vernieuwd en van dertien ande re in principe alleen het houten dek. De algehele staat van de stei gers is echter dusdanig slecht, dat het volgens het college niet langer verantwoord is om er elk jaar maar een paar te vervan- niek uit Tholen. Om de kosten te drukken, gaan leden van de wa tersportvereniging na overleg met Rombouts een deel van het werk in eigen beheer uitvoeren. Dat levert een besparing van ruim 46.000 euro op. Van de 115.000 euro die nu dus over blijft wil het college 15.000 dek ken uit het onderhoudsfonds, het resterende ton moet worden ingepast in de begroting. De huur van de steigers wordt niet verhoogd. Overigens wil het college bezien of de jachthavens van Tholen en Sint-Annaland kunnen worden geprivatiseerd, een wens die ook leeft bij de watersportverenigin gen. Het kredietvoorstel komt don derdag 27 januari aan bod tij dens de raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk. De nieuwe politieke partij van Wim Ste- ketee heet niet Middelburg Alertl zoals zaterdag in de PZC werd gemeld. Steke- tee vervolgt zijn politieke loopbaan on der de naam Middelburg Attentl we winkelcentrum wordt al ge werkt. Op korte termijn begin nen echter ook de voorbereidin gen van de herinrichting van het centrumgebied. Het gaat dan vooral om infrastructurele werken zoals herbestrating, aan leggen van nieuwe parkeerplaat gen. Zowel het college als water sportvereniging De Kogge wil al le steigers daarom vóór het ko mende recreatieseizoen aanpak ken. Het college kiest, net als in 2000 bij de uitbreiding van de jachthaven, opnieuw voor de duurzame kunststof steigers van Rombouts Kunststoftech- De vingersteigers in de Thoolse jachthaven verkeren in slechte staat en zijn dringend aan vei toe. foto Willem Mieras foto Willem Mieras sen, aanpassing vanhet kruis punt De Spinne/Troelstralaan en het neerzetten van bloembak ken. Het college gaat ervan uit dat de voorbereidingskosten 100.000 euro zullen bedragen. Dat geld zou moeten komen uit de reserve stedelijke vernieu wing. Bij beide projecten is de Regionale Woningbouw Samen werking (RWS) betrokken. De kredietaanvragen komen op don derdag 20 januari aan de orde tijdens de gemeenteraadsverga dering. Die begint om 19.30 uur in het stadhuis. De Bechstede in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25