Ringbaan-Oost krijgt rotonde PZC We kijken er weken naar uit Brand legt boerderijwoning in de as Hij komt er weer aan! Reuzensnoek even boven water Gewonden bij vechtpartij in Goes Brand in voormalige kerk Man rijdt auto klem op rotonde Aanhoudingen voor mishandeling Dow Benelux start twee uitgevallen krakers op College Goes schat kosten op ruim 4 ton Antwerpse tunnel wordt euro duurder Man kruipt uit autowrak "verkHfi Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Wnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuWS-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 10 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen Snorkelaar overleefde tsunami Vanaf dinsdag 11 januari weer in de PZC het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Haarverf De veertig komt in zicht, voor die Middelburger. En dat be gint ook aan de kleur van zijn haren zichtbaar te worden. In een vlaag van ijdelheid be sloot hij de grijze haren te ca moufleren. Hij haalde bij de drogist een verfjeliep naar de badkamer en ging aan het werk. Hij zou er straks tien jaar jonger uitzien! Die avond trof hij zijn vrien den in de kroeg. De aandacht van de mannen ging echter niet naar de haardos van hun vriend, of zijn jongere uitstra ling. Ze vroegen zich af hoe hij aan de striemen en kor sten op zijn wangen kwam. De Middelburger moest toege ven dat het niet zo'n goed idee was om de zwarte haar verf met een schuursponsje van zijn gezicht af te halen. GOES - Shakespeares beroemde quote 'what's in a name' is weer eens eer aangedaan. De veer tienjarige Gilbert de Visser uit Kapelle takelde namelijk onlangs deze gigantische snoek uit de Westvest in Goes. De vis meet maar liefst 1 me ter en 19 centimeter en weegt rond de veertien kilo. Gilbert, voor wie vissen zijn lust en zijn le ven is, ving het buitenproportionele exemplaar met zijn spinhengel, die erg dun en licht is. Nu is de jonge visser naar eigen zeggen wel wat ge wend, maar dit had hij niet eerder meege maakt. Nadat zijn vader een kiekje had gescho ten is de snoek weer teruggezet in het water. foto De Visser Andrea Bolle iNESSE - „Hoe verklaar je tot succes van het Renesser Mus- vroeg verenigings- Piter Goodijk zaterdagavond de 86e ledenvergadering van tot gilde. In het blauwdoorrook- :e café het Wapen van Zeeland hij een duidelijk ant van voorzitter Jan van de „Het is gezellig, het is tra- (Advertentie) ditie en er zijn geen vrouwen bij die je op de vingers kijken." Hoewel er dit jaar 5030 'mus sen' ingeleverd zijn draait het bij de Renesser Musschengilde al lang niet meer om het verza melen van de vogelpootjes. De traditionele gevulde koek ligt bij de meeste leden nog op tafel naast de twee sigaren. Ook de niet-rokers steken de sigaar op, want dat is traditie. Zo ook de 33-jarige Wilco TIoo- gerhuis, die zichzelf een 'jong musje' noemt. Na vier jaar op de wachtlijst te hebben ge staan woont hij nu voor de tweede keer de ledenvergade ring bij. „Mijn vrienden waren al lid en daarom heb ik me ook opgegeven. Omdat het zo gezel lig is kijken we hier weken naar uil,;" Met 135 leden en 18 mannen op de wachtlijst kan het Musschen- gilde zich een succesvolle vereni ging noemen. Voor de derde keer op rij is W. Krijger dit jaar weer koning van het gilde. Omdat de jacht op mussen verboden is heeft hij 371 duivenstaarten ingeleverd. Als tweede en dus de 'Deken' van dit jaar eindigde N. Janse: hij haalde 93 staarten op. Lachend vertelt de 74-jarige Krijger dat hij 'een mannetje' heeft die de duiven voor hem af schiet. Op zijn oorkonde prijkt de tekst: „Beter in de goot met de mussen, dan met een kwaaie vrouw op één kussen." Hoewel hij de vergaderingen van het gilde ontzettend gezellig vindt, zit er een 'maar' aan de vereniging. „Als de verloting voorbij is, gaat de jeugd altijd op stap in Renesse. Vroeger gin gen we tot vijf uur door met bil jarten en kaarten, maar als er straks niemand meer is gaat de deur om half twee dicht." Het jongste gilde-licl Sven Verse- put begrijpt dat probleem, maar blijft zelf ook altijd nog even om mee te mogen kaarten met de 'mannen'. ,,Ik ken de verhalen van vroeger, omdat mijn vader ook lid is. Zelf ben ik via mijn voetbaltrainer en vrienden hier terechtgekomen, 's Nachts om vier uur 's ben ik een keer bin nengelopen en heb me direct op gegeven." Tijdens het bier drinken met zijn vrienden let hij op zijn loot jes en luistert naar de omroeper. Meer dan driehonderd prijzen staan op de biljarttafel, waaron der erwtensoeppakketten, tallo ze flessen wijn en als hoofdprijs een koffer. Tot op het laatste mo ment sleept Verseput 'slechts' twee prijzen in de wacht. Dan valt het nummer van de koffer op zijn naam en klinkt er hard gejuich van hem en zijn voetbal lende gildenvrienden. Voor elk lid van het gilde liggen twee sigaren klaar. foto Mechteld Jansen GOES - Bij een vechtpartij in een Goese horecagelegen heid zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier perso nen gewond geraakt. Een negentienjarige inwoner uit de gemeente Borsele Is met een hoofdwond opgenomen in het ziekenhuis. Een 24-jarige man uit de gemeente Kapelle liep letsel aan zijn hand op en een negentienjarige inwoner van de gemeente Borsele heeft letsel aan zijn nek. Deze laatste kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis. De politie heeft naar aanleiding van het voorval een 29-ja rige Goesenaar aangehouden op de Oostwal in Goes. Men trof hem aan met een hevig bloedende hoofdwond. Hij is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Na behandeling is hij verhoord en ingesloten. De oorzaak van de vechtpartij is vooralsnog niet bekend. Het onder zoek is nog gaande. RENESSE - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een brandje in voormalig kerkgebouw De Ark aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Onbekenden hadden daar brand gesticht door een berg rommel in de fik te ste ken. Passanten zagen rook uit het raam komen en alamieerden de brandweer. De blusg'roep had een kwartiertje nodig om het vuur uit te krijgen. Ook timmerde de brandweer het opengebroken pand weer dicht. Het is niet de eerste keer dat de brandweer in actie moet komen voor brandstichting in de voormalige toeristen kerk. Het pand staat al zo'n acht jaar leeg. Met enige re gelmaat wordt over de bouwval geklaagd. MIDDELBURG - Een 86-jarige automobilist uit Vlissin- gen heeft zaterdagmiddag zijn auto op de rotonde bij de Europalaan in Middelburg gereden. De man verklaarde tegenover de politie dat hij de rotonde door de laagstaan de zon niet had gezien. De auto kwam vast te zitten. Een takeibedrijf heeft hem weggehaald. GOES - In de Gasthuisstraat in Goes heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond vier uur een vechtpartij plaatsgevonden. Een 26-jarige inwoner uit de gemeente Bameveld is hierbij dermate gewond geraakt dat hij opge nomen moest worden in het ziekenhuis. Hij liep letsel op aan zijn gezicht. Twee verdachten, een zeventienjarige man uit de gemeen te Reimerswaal en een negentienjarige Goesenaar, Zijn aangehouden en .ingesloten. door Jean-Lou de Gucht Het uitvallen van de twëe fabrie- TERNEUZEN - Dow Benelux in Terneuzen heeft het afgelo pen weekeinde de eerder deze week stilgelegde naftakrakers weer opgestart. Zaterdag kwam de eerste kra ker, de LHC1, weer in bedrijf. Gisteren volgde de LHC2. Het opstarten ging net als het stilleg gen van de kraakinstallaties ge paard met affakkelen. Woordvoerder E. van Oosten van Dow: „Bij het opstarten gaf dat iedere keer weer een behoor lijke fakkel te zien. Maar dat werd, naarmate het proces vor derde, steeds minder." De kraker LHC2 werd maandag avond stilgelegd vanwege pro blemen met een lager. De pro ductie in de LHC1 werd een aan tal uren later gestopt, omdat een warmtewisselaar niet goed functioneerde. ken zorgde voor een cumulatie van licht en geluid. Als krakers uitvallen, moeten eerst de gas sen en producten die nog in de installaties aanwezig zijn, wor den verbrand. Door stoom toe te voegen tij dens het affakkelen, wordt roet- vorming zo veel mogelijk voor komen, maar dat zorgt wel voor meer geluidsoverlast. Het is uitzonderlijk zeldzaam dat twee krakers tegelijkertijd uitvallen. Tijdens het dertigja rig bestaan van beide krakers - de LHC3 is pas drie jaar in be drijf - is dat niet eerder voorge komen. Het productieproces bij Dow had een heel jaar niet stil gelegen. De problemen met de krakers kosten Dow vele miljoenen. Van Oosten: „Een storing als deze- past wel bij onze bedrijfstak. Die problemen kunnen zich voordoen als je continu draait." Advertentie rinor Luc Oggel GOES - Hoewel er uit oogpunt van de verkeersveiligheid eigen lijk geen reden voor is, vindt het Goese college van B en W toch dat er een rotonde moet komen op de kruising Ringbaan-Oost/ Noordhoeklaan/Louise de Colig- nylaan. De kosten voor de aanleg worden geraamd op 425.000 eu- ïo. B en W hebben bij de raad ARNEMUIDEN - Een 29-jarige automobilist uit Vlissingen heeft zichzelf gistermorgen na een eenzijdig ongeluk uit zijn au to bevrijd. De man raakte rond zeven uur op de A58 bij Arnemuiden van de weg en belandde in de sloot. ;De auto kwam op zijn kop in het water terecht. De man kon Ie auto door het portierraam verlaten. Hij is naar een woning "in Arnemuiden gelopen om hulp !te vragen. De man is met ohderkoelingsver- schijnselen en verwondingen over zijn hele lichaam naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk is vermoedelijk ge leurd doordat de automobilist achter het stuur in slaap is geval- BM ANTWERPEN - Het tarief voor personenauto's in de Liefkens- kocktunnel bij Antwerpen is ver hoogd. een voorstel voor het beschik baar stellen van dat geld inge diend. Het verkeer' op de kruising wordt nu nog geregeld door mid del van een verkeerslichtin stallatie. Die is volgens B en W echter niet alleen sterk verou derd, maar ook nog eens tot op de draad versleten. Hoewel de bewuste kruising zeer laag scoort wat betreft ongevallen, is de huidige situatie volgens het college 'zeker niet optimaal', om dat de installatie te oud is en bo vendien niet volcontinu in be- drijf. Het college heeft de kruising aangemeld voor een Gebundel de Doeluitkering (GBU). Dat is geld dat door het Rijk beschik baar wordt gesteld voor de aan pak van verkeesrknelpunten.. Van de totale kosten voor de aanleg van de rotonde wil Goes 175.000 euro dekken uit die sub sidie. De resterende 250:000 euro moet komen uit de voorziening wegen (100.000 euro) en het al beschikbaar gestelde krediet voor de vervanging van de ver keerslichteninstallatie (150.000 euro). Wanneer met de aanleg wordt begonnen is nog niet be kend. Verkeerslichten Goes voert een beleid om krui singen die met verkeerslichten worden geregeld om te vormen tot rotondes, volgens B en W een 'inmiddels bewezen verantwoor de duurzaam-veilige verkeersop- lossing'. Daarmee heeft het colle ge een punt. De rotonde in de Ringbaan West ter hoogte van industrieterrein Klein Frankrijk bijvoorbeeld werpt nog steeds zijn vruchten af. Sinds de aanleg ervan raakte niemand gewond op het punt dat vroeger bekend stond als een van de grootste blackspots in Zeeland. Het voorstel wordt behandeld tijdens de raadsvergadering van donderdag 20 januari. Die vindt om 19.30 plaats in het Stadhuis. ®e tunnelpassage in Antwerpen Jsvan 4 euro verhoogd naar 5 eu ro, Vanaf vandaag betalen auto- nobilisten in de Westerschelde- unnel geen 4,10 euro meer, maar 4,20 euro. De korting voor t-taggebruikers bedraagt 25 pro- ent. Abonnementhouders beta len nu bij de Liefkenshoektun- hel 2,85 euro, vijf eurocent meer dan vorig jaar. De tarieven voor Jachtwagens in de Liefkens- hoektunnel blijven 15 euro. Zeeuws-Vlaamse automobilis ten die via Antwerpen naar Ne- lerland rijden, krijgen mogelijk binnenkort te maken met een nieuwe toltunnel. De Antwerpse (avenschepen L. Delwaide stelt 'oor om tol te gaan heffen aan le Kennedytunnel. Hij sugge reert een basisprijs die gelijk is an een tramkaartje: een euro. let de opbrengst van de Kenne- tytunnel wil hij de infrastruc tuur van de Antwerpse haven 'erbeteren. Hij hoopt op die ma nier jaarlijks een bedrag van 60 jniljoen euro binnen te halen. Pe Waaslandtunnel blijft gratis. BAARLAND - Een uitslaande brand heeft zaterdagmorgen een boerderijwoning aan de Bakendorpseweg in Baarland in de as gelegd. Niemand raakte gewond, de naastge legen historische schuur kon worden gered. De brand ontstond rond acht uur 's och tends op de bovenverdieping van de woning, waarschijnlijk door kortsluiting in de computer. De bewoonster alarmeerde meteen de brandweer. Omdat het een grote brand betrof, was de brandweer met groot materieel uitgerukt. De brandweerteams van Baarland, 's-Gravenpolder en Qvezande waren ter plaatse, vanuit Goes was er een autoladder en vanuit Arnemuiden een verbindingswagen. Het blussen werd be moeilijkt door de harde wind, maar na driekwartier kon het sein 'brand meester' wor den gegeven. Een schadebedrag is niet bekend, maar volgens officier van dienst L. van der Maas is de woning dusdanig beschadigd dat die als verloren moet worden be schouwd. foto Willem Mieras m nog dagen dinsdag -J woensdag Uj donderdag (tot 17.00 uur) Q $roje Markt 11-13 4461 AH Goes ^^oonj_0M3 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23