Rombout het goudhaantje op ZK PotinopZKnet Dennis en Jiska zitten bij de laatste tien PZC 2 een medaille voor %7erd#FBgang Bakker verliest finaltj regionale titelstrijd Leedvermaak Schakers Terneuzen en Goes in evenwich! Zwemster ZC Koewacht wint zes keer en pakt twee keer zilver HondSIÏlCrk blijft Singh nog leider RUGNUMMER Newman crasht Moya is gul Donatie NBA maandag 10 januari 2005 door Roeland van Vliet HULST - Aan het eind van de eerste dag van het Zeeuws kam pioenschap zwemmen stelde Stephanie Rombout zich zeer be scheiden op. Hoewel ze al zeer succesvol was geweest. „Ik heb gewoon m'n best gedaan", sprak de zestienjarige timide. „Ty pisch Stephanie", lachte ZC Koewacht-trainer Herwald Gel derland. „Ze blijft liever op de vlakte. Ze laat de prestaties voor zich spreken." Die prestaties waren er dan ook. Stephanie Rombout was het i goudhaantje van de Zeeuwse i winterkampioenschappen in Hulst. Ze kwam in zwembad i Reynaertland uit op acht num- mers en stond ook acht keer op het podium. Uiteindelijk had ze zes gouden en twee zilveren me- dialles. Trainer Herwald Gelder land glom ervan. „Je merkt dat bij Stephanie momenteel alles klopt", zei hij. „Haar techniek is goed, ze wil er hard voor wer ken en ze zit lekker in haar vel. In de afgelopen jaren zwom ze ook wel hard, maar was ze niet echt constant. Toen zaten er ook nog mindere wedstrijden bij. Nu 1 zwemt ze altijd voorin mee. Records Alleen zaterdag al schreef ze drie afstanden op haar naam en zwom ze drie persoonlijke re- i cords, op de 200 meter wissel- slag (2.26.06). 100 meter vrije slag (58.92) en 100 meter vlinder slag (1.05.51). Met name haar prestatie op de 100 meter vrije slag was spectaculair. Geen en- kele andere aanwezige was dit seizoen al sneller geweest dan I een minuut. Zij wel. Vooraf I werd zelfs met ontzag over haar I plaatsingstijd (59.46) gespro- ken. Zaterdag bewees ze dat het nog sneller kon. Ze tikte aan in 58.92. Clubgenote Carmen de Ridder had het nakijken met 1.02.76. Zoë Braai (Luctor et i Emergo) werd derde in 10 59 5 En bijna had ze de eerste dag van het ZK afgesloten met een vierde gouden medaille. De esta fetteploeg van ZC Koewacht Stephanie Rombout leunt bij het Zeeuws kampioenschap zwemmen tevreden op de rand van het bad na haar zege op de 200 meter wisselslag. kwam echter net iets tekort op het team van Scheldestroom uit Breskens bij de 4x100 meter vrije slag. Aan Rombout lag dat niet. Zij dook als startzwemster weer onder de minuut (59.88), maar Anouk Meesen, Carmen de Ridder werden ingelopen door Scheldestroom-zwemsters Nao mi Smits en Ryan Verplanke. De slotzwemsters van Koe wacht (Sabine van Waes) en Scheldestroom (Ellen van de Vel de) gingen bijna tegelijkertijd het bad in voor hun vier baan tjes. Pas in de laatste 25 meter sloeg de laatste toe. Van de Vel de zette de stopwatch stil bij 4.07.88 en 24 honderdsten van een seconde later tikte Van Waes aan. „Als je op deze mooie manier verliest, vind ik dat niet erg. We hebben het publiek een mooi slotnummer gegeven", zei Gel derland. „Achteraf gezien, had ik misschien Stephanie als slot- zwemster moeten inzetten. Maar ja, da's een koe in z'n ach terste kijken." Geweldig De hoofdrolspeelster zelf durfde na enig aandringen ook wel toe te geven dat ze een goede dag had gehad. „Ik heb dit seizoen al heel vaak mijn tijden verbe terd, maar vandaag ging het echt geweldig. Drie pr's, dat is hartstikke knap." Vervolgens legde ze elk woord weer op een weegschaaltje toen het gesprek op de tweede dag van het kam pioenschap kwam. „Ik ga weer proberen hard te zwemmen, maar de tegenstand is ook mor gen goed", zei ze zaterdag onno dig voorzichtig. Gisteren was de tegenstand wel licht ook wel goed, maar Rom bout was nog een stukje beter. Ze won namelijk ook de 100 me ter schoolslag (1.14.16), de 100 meter rugslag (1.10.09) en de 50 meter vrije slag (27.61). Op de 4x100 meter wisselslag werd ze met haar clubgenoten Michelle den Hamer, Carmen de Ridder en Sabine van Waes weer twee de. Weer achter Scheldestroom. Rombout is lid van een goede lichting zwemsters van ZC Koe wacht. Ook Carmen de Ridder en Sabine van Waes (indivi dueel twee keer goud en één keer zilver) staan aan de Zeeuw se top. Gelderland: „Bij de vrou wen hebben we een goede op bouw in de jaargangen. Achter Stephanie, Carmen en Sabine zit nog een aantal goede meis jes." foto Peter Nicolai Bij de mannen zit dat anders. Daar valt na Niek de Ridder een gat. De tweelingbroer van Car men won op het ZK de 100 me ter vlinderslag bij de jeugd en grossierde in tweede plaatsen. Andere Koewacht-kanonnen zijn er niet. Vandaar ook dat de mannen van ZC Koewacht er niet aan te pas kwamen op de twee estafettenummers. Zater dag werd de Zeeuws-Vlaamse equipe bij de 4x100 meter wis selslag vijfde, gisteren belandde de ploeg bij de vrije-slagestafet- te op dezelfde plaats. Beide num mers werden gewonnen door het team van Scheldestroom. door Jeroen Dellebeke HULST - Was het bij de vrou wen Stephanie Rombout van ZC Koewacht naar wie de aandacht uit ging tijdens het Zeeuws Zwemkampioenschap in Hulst, bij de mannen vielen Kevin Hondsmerk van De Schelde en Charles Potin van Luctor et Emergo het meest op. Potin was succesvol met driemaal goud, een zilveren en twee bronzen me dailles. Hondsmerk bleef Potin met één zilveren plak meer net voor in de medaillespiegel. Winst op de 200 meter wissel slag, waar Potin tot 150 meter de leiding had, goud op de 100 meter rugslag én de snelste tijd op de vrije slag, maakten Kevin Hondsmerk erg succesvol op het door De Honte georganiseerde zwemkampioenschap. Hij zag zijn trainingsarbeid van de laat ste paar weken na 'Drachten' be loond met weer tickets voor het NK in Amsterdam. Potin was bij de mannen de snelste op de vrije slag, de rugslag en de vlin derslag, op welk nummer hij de minuutgrens net niet slechtte. Onder tropische omstandighe den bleven veel Zeeuwse jaar gangrecords overeind, slechts bij de 'oudjes' werden er enkele verbeterd. Onder meer door Cees van Hou- welingen, trainer van De Schel de uit Terneuzen. Hij verbeterde jaargangrecords op de 100 me ter schoolslag en vlinderslag in de leeftijdsgroep 40 tot 44 jaar. Met grote overmacht, was Jurjen Pater de snelste man op de schoolslag. Met 1.08,52 bleef hij ver verwij derd van het Zeeuws jaargangre cord, maar de tijd was voldoen de om aan de start van het NK in Amsterdam te mogen verschij nen. Ook in de estafette was hij in grote vorm en loodste Schelde stroom naar de zege op de 4x100 meter wisselslag. Op de 4x100 meter vrije slag was het viertal van Stormvogel de snelste en liet na een spannende strijd De Schelde uit Terneuzen nipt atji ter zich. De Stormvogel uit Vlissixigg was de breedste en meest succg volle club van dit Zeeuws Kas! pioenschap. Met winst in de a daillespiegel en het grootste g taaiaantal medailles kumg trainers en coaches terugkijk op een zeer geslaagd toernot Daarbij waren titels weggefó voor Sander van Nieuws huyzen, Manon Minneboo, yi dith Stap, Yaïr Klazen, ju Scholt en Yannick Mol. Top Zeeland De club werd op de voet gevoj door De Schelde, dat een ai groot aantal gouden medaü (11) haalde. Daarmee is de ti van Zeeland mooi gespreid, jg je van Houwelingen had infc succes van de Temeuzes ploeg een aandeel. Goede tijg op de 200 wisselslag en 50® slag én overwinningen i rug- en vrije slag leverden ha twee NK-limieten op. Op dei en 100 meter vrije slag was; sneller dan Stephanie Rombc twee jaar geleden, wat weden twee jaargangrecords in hu Van Houwelingen betekenen. Ook de organiserende verg ging De Honte was op 1 dium vertegenwoordigd. EviÊ pelinck behaalde tweenis brons. Zowel op de rug- alsvn slag hield zij de eer voor ha club hoog. Met 317 persoonlij! records, negen Zeeuwse jas gangrecords en 48 NK limiet; mag De Honte terugkijkeni een zeer snel en succesvol tfj terkampioenschap. KAPALUA - Vijay Singh h hield in de derde ronde van b; Mercedes Championship in Ki palua (Hawaii) zijn koppositie De golfer uit Fiji, aamwnï van de wereldranglijst, sped! de derde omloop in 69 s kwam in totaal op 200. Z; voorsprong in het klassen* kromp naar één slag. ANPIR1 door Roeland van Vliet De kans is één op vijf dat de Groot ste Korfballer Aller Tijden in Burgh-Haamstede woont. Zowel Den nis Voshart als Jiska Voshart-Brandt is namelijk doorgedrongen tot de laat ste tien bij die verkiezing. In november 2004 schreef het Konink lijk Nederlands Korfbal Verbond een verkiezing uit voor de Grootste Korf baller Aller Tijden, als parodie op de net daarvoor gestopte race om de titel Grootste Nederlander Aller Tijden. De korfbalbond pakte het echter se rieus aan en kandideerde vijftig men sen. In de afgelopen twee maanden kregen leden van het KNKV en bezoekers van de site van de bond de kans een eigen topvijf samen te stellen, slechts 1645 mensen maakten daarvan ge bruik. Nu zijn er nog tien namen over. Om de waan van de dag niet te laten regeren, had het KNKV louter gestop te korfballers genomineerd. Er was een enkele uitzondering op die regel gemaakt, onder meer voor Jiska Vos- De toeschouwers in schaats- tempel Thialf hebben giste ren voor de vijfde keer in de ge schiedenis een volledig Oranje EK-podium begroet. Europees kampioen Jochem Uytdehaage werd in Heerenveen geflan keerd door Sven Kramer (twee de) en Carl Verheijen (derde). Ook in 1996, 1997, 2003 en 2004 stonden er na afloop van het EK drie Nederlanders op het ereschavot. Toeval of niet, die kampioenschappen vonden allemaal in Heerenveen plaats. Voor het tweede jaar op rij ver deelden de Nederlandse deelne mers de eerste vier plaatsen on der elkaar. Mark Tuitert moest dit jaar genoegen nemen met de vierde plek. In 2004 was de volgorde: 1. Tuitert, 2. Verhei- jen, 3. Uytdehaage, 4. Romme hart- Brandt. Zij korfbalt nog steeds bij Deetos, maar speelde in het verle den 44 keer in Oranje, werd twee keer wereldkampioen en pakte met Deetos de nodige landstitels in Ahoy'. De bond kon haar niet negeren. Voshart-Brandt heeft het ook tot de laatste tien geschopt, net als haar man. Dennis Voshart speelde 45 inter lands, werd drie keer wereldkampi oen, pakte de landstitel op het veld met DKOD en Deetos en werd in 1995 en 1997 korfballer van het jaar. Bij de andere kandidaten zitten onder ande re Nico Broekhuysen, in 1903 de be denker van de sport, en Ben Crum, al jaren de vernieuwer van het korfbal. Het tiental wordt gecompletteerd door Mii-elle Fortuin, Ton van der Laaken, Rini van der Laan, Taco Poelstra, Erik Wolsink en Adri Zwaanswijk. Bij de verkiezing van de Grootste Ne derlander Aller Tijden hadden alle 'ti telkandidaten' een soort advocaat. Die maakte reclame voor zijn of haar favoriet. Dus Dennis, waarom moet Jiska het worden? Dennis Voshart: „Ze heeft meerdere landstitels in de zaal, één op het veld. Dat zegt al genoeg. Maar het belang rijkste is dat ze al gedurende twintig jaar aan de top meespeelt. Altijd heeft ze een grote rol gespeeld in het team van Deetos en in Oranje. Jiska is een allround-korfbalster en een door zetter." En Jiska waarom verdient Dennis de titel Jiska Voshart-Brandt: „Nou, ik vind Filmster Paul Newman is onge deerd uit een crash gekomen tij dens een trainingsrit voor de 24-uurs- race van Daytona Beach, volgende maand. De 79-jarige acteur, zijn leven lang een racefanaat, spinde in een bocht van het circuit, waarna zijn boli de in de brand vloog. Newman had geluk dat het vuur in het motorcompartiment bleef en zich niet verspreidde naar de cockpit. Hij werd uit het wrak gehaald, naar het zieken- hus gebracht en na een medisch onder zoek ontslagen. Newman: „Ik heb geen idee wat er gebeurde. Op een of andere manier vloog mijn auto in brand. Maar ik maak het goed." Newman liet weten vastbesloten te zijn mee te doen aan de 24-uurs van Daytona Beach, een wedstrijd die hij in 1995 in de GTS-klasse won. helemaal niet dat-ie hem verdient. Dan gaat hij alleen maar naast z'n schoenen lopen. Nee, even serieus: hij heeft een imposante interlandcarrière en een aantal veldtitels. Jammer voor hem is alleen dat hij geen zaaltitels heeft. Hij is bovendien twee keer geko zen tot korfballer van het jaar. Ik kan SAN DIEGO - Nee, Nate Kaeding van San Diego Chargers heeft hem niet zojuist een geweldige mop verteld. Maar de kicker van het american foot- ballteam uit San Diego heeft net wél in de extra tijd van de wedstrijd tegen New York Jets een enorme scoringskans gemist. Waardoor de Jets uiteinde lijk met 20-17 winnen. En dat werkt simpelweg op de lachspieren van New Yorker David Barrett (36). Er is immers geen beter vermaak dan leedver maak. foto Robert Galbraith/RTR me nog herinneren dat hij cüe jaren ook echt de beste korfballer in de hoofdklasse was. Die titels waren meer dan verdiend." Willen jullie zelf eigenlijk wel de Grootste Korfballer Aller Tijden wor den? Dennis Voshart: „Ik moet zeggen dat ik er niet zo mee bezig ben. Volgens mij zijn ze bij All Ready al wel met een lobby aan de gang. Daar worden er ook al grapjes over gemaakt. Gaat er iets fout, dan vragen ze gelijk: 'Ben jij nou de Grootste Korfballer Aller Tijden?"' Jiska Voshart-Brandt: „O, ik vind he lemaal niet dat ik de grootste ben. Ik hoef het niet te worden. Geef de titel maar aan Ben Crum. Ik vind dat je meer gedaan moet hebben dan alleen korfballen en dat heeft hij. Niet ieder een is zo blij met hem, maar ik vind dat zijn werk voor de korfbalsport wordt ondergewaardeerd. Er kan worden gestemd tot 30 janua ri, op 19 februari wordt de winnaar van de vrekiezing door de korfbal- bond bekendgemaakt. De Spaanse tennisser Carlos Moya schreef gisteren het tennistoer nooi van Madras in India op zijn naam. Zijn loon van de afgelopen week be droeg 52.000 dollar. Hij besloot ter plekke de opbrengst van zijn inspan ningen te doneren aan de slachtoffers van de zeebeving in Azië. De 28-jarige winnaar zei dat zijn geld een goede bestemming vindt in hulp aan de overlevenden van één van de grootste rampen van deze tijd. Moya troefde in de finale in Madras de Thai Srichaphan af met 3-6, 6-4 en 7-6. Het was zijn achttiende zege in 36 finales. De Amerikaanse basketbalcompeti tie NBA doneert 500.000 dollar ten behoeve van de hulp aan de slacht offers van de zeebeving in Azië. Vol gens woordvoerder Brian Flinn van de profcompetitie wordt het geld via Uni cef verdeeld onder hulpprojecten in het gebied. Enkele basketballers houden boven dien eigen acties. Zo zijn er spelers, on der wie Kobe Bryant, die voor elk punt dat ze maken, 1000 dollar schen ken. door Joop van den Oudenhoven SPRUNDEL - Frits Bakker van biljartvereniging SBC werd tweede op het regionaal kam pioenschap driebanden hoofd klasse. R. Spijkers van BC Goir- le won de finale. Derde werd Piet van Steen (Oudenbosch). Het kampioenschap kreeg een enerverend slot, maar de aanlei ding was vervelend. E. Yildirim uit Bergen op Zoom vertrok vóór de vijfde ronde om onduide lijke redenen en bleef op de slot dag weg. De finalisten deden een gezamenlijk schrijven aan de KNBB om hun ongenoegen te laten blijken en om op maatrege len aan te dringen. Koploper Spijkers was ongelukkig met de affaire. Hij was tot dan ongesla gen, bleef dat ook, maar leverde wel twee punten in. Ook Bakker was niet blij, al werd hij er be ter van. Zijn enige verliespartij tot dan verviel en Bakker kwam zo mede aan de leiding. Ook zijn moyenne kreeg een lift. In de vijfde ronde kwamen koplopers nog dichter naar: kaar. Bakker versloeg Ton Eekelen. Mede dankzij dek ste toernooiserie (9) werd slechts 31 beurten de finish! reikt. Spijkers speelde i zwakste pot, maar won wel In de slotronde was hij top. In een verdedigende pü kreeg Bakker geen kans or. zijn spel te komen en waskfi loos (40-22). Bakker: „Ik bc? met een goed gevoel aan defc le, maar het werd een moeiz» pot. Ik kon niet uit zijn greeps men, hij is verdiend winnaar. Spijkers vergaarde 12 punte kwam tot 1.00 gemiddeld. B< ker reikte tot 10 punten 0.913. Marco van der Hout te te tot de vierde plaats melt punten (0.813). Goesenaar) Westdorp, slachtoffer van wegblijver waartegen hij enige zege tot dan toe btfc werkte de hatelijke nul in slotronde weg door Piet i Steen te kloppen. Westd werd zevende (2 punten, 0 door Roeland Alders GOES - In de Zeeuwse hoofd klasse van het schaken speelde Goes gelijk tegen Terneuzen. Na dat Terneuzen een voorsprong nam in de topper, kwam Goes in de slotfase langszij. Beide teams hadden een soort van fantasieopstelling. Goes speelde tactisch, de ploeg moest winnen om nog kans te maken op het kampioenschap. Maar al snel leek het bergafwaarts te gaan. Joop van Ruler, Matthias Leuitwieler en Jo Tholenaar ver loren. De slotfase was echter spannend. Remco van de Braak won knap van Jan Breukelman en Rinus Burgerhoff verzilverde zijn partij tegen Kees Freeke. Bij een 3,5-2,5-tussenstand in Zeeuws-Vlaams voordeel, moes ten Joey Grochal en Louis Nieu- wenhuijse winnen om titelkan- sen te houden. Grochal dacht slechts aan zijn rating en speel de gelijk tegen Chris Ghijsels. Hierdoor kon Louis Nieuwen- huijse voor remise gaan. Tegen Jordi Gernaert won hij op knap pe wijze een moeilijk toren pereindspel. Maar de punten ling is voor Goes een scfc troost. De kloof tussen i* teams blijft twee punten. Ook Vlissingen staat op fi punten van Terneuzen. Hei lijkspel tegen Landau uit 1 was niet nodig geweest, alsG ard de Pree het beter had daan tegen Ronald de PW De Pooter dwong remise waardoor de teams tevfli mochten zijn met één punt. Het tweede van Landau ook remise toestaan. Het Kr ningse De Zwarte Damet een 4-3-voorsprong, waarna: di de Hulster voor de Axdt een punt binnensleepte voor: gelijkspel. Bij het derde Middelburg zit de klad er SVWZV uit Oostburg was maat te groot. Zierikzeelip grootste degradatiekandi Er werd nipt verloren van I burg 2, Een gelijkspel of« schien een kleine zege zStl Maar de kansen werden niet pakt, waardoor Zierikzei met nog drie zware wedstt voor de boeg erg lastig krijgt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22