Hoek haalt doel, meer niet PZC Competitie Fortis loopt anders dan verwacht Goud en zilver Vasseur Verschoren wint Wallenloop voor de vierde keer op rij Paauwe en Salm pakken tickets voor Zeeuwse titelstrijd 21 Willeboordse tegen Vriezema eindigt onbeslist Hoofdklasser bekert verder ten koste van Zeelandia Middelburg Magere start van Provoost Smerdiek knikkert Steen uit beker Vrouwen Oostkapelle verliezen Gelijkspel Terneuzen en RCS Zusjes Nijpjes domineren bij dressuurfinale maandag 10 januari 2005 AMSTRERDAM - Tijdens het Nederlands kampioenschap voor judoteams in de Sporthal len Zuid te Amsterdam, is het opnieuw tot een treffen geko men tussen de Zeeuwse Elisa beth Willeboordse (Sportschool Van de Pol) en haar nationale concurrente, Danielle Vrieze ma,De partij eindigde onbeslist. In de eerste wedstrijd won het team van Willeboordse met 3-2 van Judoclub Hercules uit Echt. pe in Goirle woonachtige Zeeuwse won op overtuigende Iffijzehaar partij in de eerste mi nuut van Jollen Meesters met ip- ion. In daaropvolgende partij wam Sportschool Van de Pol [uit tegen Theo Meijer Sport, waarbij Daniëlle Vriezema ju- idoot. Willeboordse stond in de ipartij tegen haar vijf seconden Ivoor tijd een koka voor. Toen voorde ze nogmaals een koka, die werd tot ieders verba- aan Vriezema toegekend. Zo trok die de stand gelijk. „Dit is ongelooflijk zuur, zeker voor Ihaar", aldus trainer Eddy van ,de Pol. Wanneer Willeboordse had gewonnen, had ze zich licht gerevancheerd voor haar verlies de finale van het NK, in mo mber 2004. Toen trok Vrieze- r i aan het langste eind. Uitein delijk verloor Van de Pol met p en ook in de herkansingen werd meteen verloren. Ramon vamder Grift verloor in ide hoofdklasse met het team lan Sportschool Essink de eer- idstrijd met 6-1 van de la tere finalist Sport Instituut de uit Hoogvliet. De zeven tienjarige Vlissinger verloor zijn wedstrijd tegen Geert de Groot nipt met een yuko. In de herkan singen kwam hij niet meer in ac tielet NK werd bij de mannen gewonnen door Kenamju. De Haarlemmers wonnen met over macht de finale met 7-0 van Sport Instituut de Korte. Het {Vrouwenteam van Kenamju pak- jteeveneens het goud. De finalist jvan vorig jaar, Theo Meijer werd in de finale met 3-1 verslagen, mede dankzij een winstpartij van Jessica Gal in Ide klasse tot 57 kilogram. Gal Ihadsinds de Olympische Spelen van 2000 geen officiële wed- strijdmeer gejudood. door Bauke Boersma MIDDELBURG - Een beker duel winnen van een veel lager spelende club is voor een hoofd klasser doorgaans al heel wat. In die zin voldeed Hoek zater dag tegen en bij Zeelandia Mid delburg: 1-3. Verder was er niets vrolijks te melden van het Zeeuws-Vlaamse voetbalfront. Natuurlijk, er waren best excu ses voor het treurige spel dat Hoek in Middelburg liet zien. Zo kreeg een aantal licht gebles seerden rust en viel het om de drommel niet mee bij wind kracht acht te voetballen. Daar naast komt de grasmat van het hoofdveld van sportpark Veerse Poort serieus in aanmerking om, achter uiteraard de ongenaakba re 41e grasmat van de Amster dam Arena, tweede te worden op de ranglijst van slechtste vel den in Nederland. „Ik zoek het dan ook maar in de omstandigheden", zei Jan Verde- gem, de assistent-trainer van Hoek, die de honneurs waarnam van de door privé-omstandighe- clen verhinderde Eric Tetaert. „Een andere verklaring voor het slechte spel heb ik anders ook niet. Aan vechtlust en strijd lag het in elk geval niet. De ploeg is in dat opzicht goed bezig. Maar ze hadden vandaag denk ik ook nog de zware trainingen van af gelopen week in de benen." Hoe het ook zij, Hoek mocht aan vankelijk zelfs blij zijn dat Zee landia Middelburg niet profi teerde van het Zeeuws-Vlaamse geschutter. Zo kwam Ruud de Vroe al na drie minuten spelen oog in oog te staan met Olivier de Pauw. Maar de middenvelder verkoos een zielloos stiffie bo ven een strakke schuiver, zodat de Hoek-doelman de bal eenvou dig kon vangen. Twee minuten later was De Pauw kansloos, maar zag tot zijn grote opluch ting dat de bal in het zijnet be landde na een schot van dichtbij van Geert Bosschaart. uten had Hoek bovendien maz zel dat scheidsrechter B. Wattel net zo matig op dreef was als de Zeeuws-Vlaamse voetballers. Olivier de Pauw torpedeert de doorgebroken Alberto Condo Morgado, maar de Hoek-doelman ontsnapt aan rood. foto Ruben Oreel De Pauw snelde zijn strafschop gebied uit in een poging het zo veelste gestuntel voor zijn ogen te corrigeren, maar torpedeerde daarbij de handige spits Alberto Condo Morgado. Bouba Kieta schoot de bal vervolgens nog wel binnen, maar de arbiter uit Oostkapelle had toen al geflo ten. Waar iedereen een soepele hand beweging naar de borstzak ver wachtte, om er een rode kaart voor De Pauw uit te zien komen, toverde Wattel er na een ietwat trage actie de gele kleur uit te voorschijn. „Onbegrijpelijk", zei Zeelandia Middelburg-trai ner Jack Schipper naderhand. „De scheidsrechter had in deze situatie twee dingen kunnen doen. Of hij fluit af en geeft rood óf hij geeft voordeel zodat wij op 1-0 komen. Maar dit leek nergens op." Daarmee was Jan Verdegem het volmondig eens. „Dit is normaal gesproken rood, hè. Maar goed, ik weet niet of het veel verschil had gemaakt als we met tien man verder had den gemoeten." Inderdaad, ook dan had Hoek het klassenverschil vermoede lijk wel weten uit te (drukken in klinkende munt. Want na de aanvankelijke onbevangenheid en stoutmoedigheid van Zeelan dia Middelburg, kwam de thuisclub er in het laatste uur niet meer aan te pas. Sam Ysebaert vertaalde het overwicht van Hoek in blessure tijd van de eerste' helft in een fraaie en doeltreffende halve om haal: 0-1. Diezelfde speler knal de na 68 minuten spelen de 0-2 hard tegen de touwen, nadat Zeelandia Middelburg-doelman Milad Ogha een schot van Tho mas Ragut eerst knap keerde. Nyim Melki stelde de Hoek-zege helemaal veilig (0-3), voordat Bouba Kieta de eretreffer voor zijn rekening nam. „Gewonnen, volgende ronde ge haald, klaar", zo vatte Jan Ver degem de middag van Hoek in één zin samen. „We hebben ge daan wat we moesten doen, al was het niet best. Maar ik vind niet dat we ons vanwege het ver toonde spel zorgen moeten ma ken over de herstart van de com petitie, zaterdag tegen Volen- dam. Nogmaals, het had veel met omstandigheden te maken. Jack Schipper was tevreden. „Wij mogen best trots zijn. Met 3-1 van een hoofdklasser verlie zen, is niet slecht. De ploeg heeft enorm geknokt. Ik heb de jongens vooraf gezegd dat ze moesten genieten. Nou, volgens mij hebben ze dat wel gedaan." Zeelandia Middelburg-Hoek 1-3 (0-1). 45+1. Sam Ysebaert 0-1, 68. Sam Ysebaert 0-2, 90. Nyirn Melki 0-3, 90+2. Bouba Kieta 1-3. Scheidsrechter: B. Wattel Oostka pelle). Gele kaarten: Ron Mesu (Zeelandia Middelburg), Olivier de Pauw (Hoek). Aantal toeschou wers: 470. Zeelandia Middelburg: Milad Og ha; Eddy de Loof (35. Michel Sin- ke), Ron Mesu, Jaco Moens, Freerk Koebna; Daniël Elebe (63. Mimo Fofana), Ruud de Vroe, Geert Bos schaart; Amir Tawfik (61. Marcel Lour ens), Bouba Kieta, Alberto Condo Morgado. Hoek: Olivier de Pamv; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Djamel Buyse, Thijs Binnefts; Steven de Croock (66. Thomas Ragut), Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnilc; Sam Ysebaert, David Destorme, Nyim Melki. door Jan Roovers GOES - Nadat Fortis vorig zaal- seizoen derde was geworden in de overgangsklasse durfde coach Ralph Gillissen het in de voorbeschouwing wel aan om Fortis promotie naar de hoofd- i toe te dichten. Na de 19-17-nederlaag zaterdag tegen KCC is Fortis echter in de over gangsklasse B terug te vinden op de zevende plek, een degrada- tieplaats. Nieuwerkerk-Tjoba werd in de zeventiende minuut gestaakt vanwege een blessure wan de scheidsrechter. C-Fortis 19-17: Na de vierde nederlaag (allemaal in uitwed strijden) moet coach Ralph Gil- fen constateren dat zijn acht- 'P een aantal fronten tekort- tomt. eft dat ook toe: „We mis- ARNHEM - Bennie Provoost is jade halve finale van het Neder lands damkampioenschap van start gegaan met een gelijkspel en een nederlaag. P sportcentrum Papendal bij feiem moest de Zeeuwse kam pioen het in de eerste twee ron- [e|i opnemen tegen twee spelers lie teruggevallen zijn uit de fi- 'a'e- Vrijdagavond speelde hij eSen Niek Kuijvenhoven, een önge dammer van wie hij in het Weden al enkele keren ver- Por. Nu hield de speler uit Aag- «erke de schade beperkt en on hij een gelijkspel laten note- on. Zaterdag had hij tegen de 'oniedammer Ron Heusdens, ïn van de sterkste dammers 'an Nederland, weinig in de Wkte brokkelen. Hij kwam on- '5grote druk te staan en moest jon gewonnen geven. °v Hage, oorspronkelijk af komstig uit Tholen maar al ja- on woonachtig in Brabant, kan fngzien op een geslaagd ope- j?gs\veekend. Zaterdag speel- hij gelijk tegen Arne van 0ui'ik uit Zeist. Na zijn over- van gisteren op Wouter fidwig uit Doetinchem doet hij riop mee in de strijd om de "oe finaleplaatsen. sen kwaliteit en - zeker zo be langrijk - lengte. Beide factoren werden door de thuisploeg bloot gelegd en gebruikt om de pun ten in eigen huis te houden." Gil lissen mocht de ploeg dan wel een ruime voldoende geven voor een niet aflatende inzet, het was niet genoeg om de tekorten te compenseren. Na een redelijke eerste helft (eerst 9-9, 13-10 achter bij rust) moest Fortis steeds achter de te genstander aan. Bij 17-16 zat de aansluiting er in, maar die werd niet gemaakt. Scores Fortis: Remi van den Broe ke 4, Esther Kasse, Chaïm Koole en Jouri van de Broeke 3, Wander Koole 2, Angela Melis en Elze Blankenburgh 1. Swift-Sagitta 19-15: Swift be gon zwak (0-2), maar bleef wel bij de les en liep vervolgens uit naar 5-2. „We kwamen niet los in de eerste helft", zei coach Ma rianne Marinissen. Na de rust (9-7) was de Middelburgse twee deklasser een stuk feller. De thuisploeg liep uit naar 12-7 en hield de voorsprong vast. „Ik ben tevreden", luidde het korte commentaar van de coach. Scores Swift: Ivo de Hond 5, Ma- bel van de Velde, Richard Geldof, Roel Klootivijlc en Paul van de Berg 3, Eefje van de Berg en Mar cel Plantinga 1 All Ready-Ondo 13-11: Beide derdeklassers ontliepen elkaar nauwelijks. Bij rust stond het 6-6. na rust kwamen de Zierik- zeeënaren op een 8-6-voor- sprong. Dat kleine gaatje hield de thuisploeg tot het einde vast. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Jan-Willem van Nieuwenhuij- zen, Remy Quist en Desiré Voshart 2, Henk de Graaf Manon Torens- ma, Eshter Snoek en Anouk van Tiggelhoven 1. Togo-DVS 16-11: De thuisploeg maakte het verschil in de eerste helft. De Goese derdeklasser kwam goed uit de startblokken en sloeg een groot gat: 11-4. Iets te gemakkelijk daarna kon DVS nog terugkomen tot 12-8, maar na twee doelpunten van Esther Lobbezoo gaf DVS zich gewon- Scores Togo: Roel Schipper 5, Ma rcha van Belzen 3, Esther Lobezoo en Susanne Dronkers 2, Annelies van Zon, Martin Crucq, Marcel Jo- ziasse en Comé van Rooyen 1. Gemini-TOP 9-30: Het was een richtingsverkeer bij deze wed strijd, omdat de tegenstander bijzonder zwak was. TOP kwam tot dertig doelpunten, het hoog ste aantal voor de Arnemuidena- ren sinds jaren. Een succesje voor coach Arie Schroevers ,die de geschorste Blaas de Ridder verving en die na 3-1-1 bij rust de ploeg aanmoedigde om te blij ven scoren. Wat ook gebeurde. Scores TOP: Petra de Ridder 8, Leon Kloet 7, Ad Bezemer 6, Janti- ne Meulmeester en Niels Wattel 3, Hannuêl Kramer 2, Mirjam Kloet J. Vriendenschaar B-Seolto 20-6: Coach Ellen Stroo had weinig woorden nodig om de wedstrijd van haar team te karakterise ren: „Zowel aanvallend als ver dedigend waren we erg slecht. Ook toonden we te weinig agres sie", zei ze. De cijfers gaven haar gelijk. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Kristie Schipper en Harry Kerk-' hof 1. Vierde klasse In de vierde klasse B won Atlas thuis overtuigend (22-10) van ZKV en is, na de nederlaag van De Voltreffers bij BKC, daar door weer de belangrijkste kan didaat voor de titel. KVK blijft door de nederlaag tegen Schelde- vogels (15-18) hekkensluiter. In de vierde klasse Cdeed Storm vogels goede zaken. De ploeg won met 14-9 van Zaamslag, in de strijd om de tweede plaats kwam concurrent Blauw Wit thuis tegen Thor niet verder dan 14-14. door Sjaak Sinke GOES - Voor de vierde keer op rij heeft de Belg Bart Verscho ren de traditionele Wallenloop in Goes op zijn naam geschre ven. Ook de plaatsen twee tot en met vijf werden ingenomen door zuiderburen. Rutger Veerman (Wielingen) hield de Zeeuwse eer hoog door verdienstelijk op de zesde plaats te finishen. In de eerste ronde liet Verscho ren het initiatief over aan land genoot Ben Quintelier, die met een kleine voorspong de eerste ronde afsloot, gevolgd door vier andere atleten van de club Duf fel. Rutger Veerman, Tim Pleijte (Dynamica) en junior Paul Ster renburg hielden de schade be perkt. In de tweede ronde zette Verschoren de toon en in de der de sloeg hij een gat met de ande ren. Hij voltooide de 7560 meter in 23 minuten en 29 seconden. Quintelier .werd tweede, Alex Storms finishte als derde plaats overall en pakte de zege bij de mannen H40. Rutger Veerman was tevreden met zijn klassering als eerste Zeeuw. Ondanks zijn drukke door Sjaak Sinke HOOGERHEIDE - Fatsoenlijk hardlopen is er, dankzij een hardnekkige beenblessure, voor triatleet Remy Vasseur uit Vlis- singen al sinds een maand of drie niet meer bij, maar het zwemmen gaat hem nog steeds goed af. Op de jaarlijkse opening van het duursportseizoen van Zuidwest Nederland in Iioogerheide was Vasseur de snelste op de 1500 meter en kwam hij slechts een seconden tekort voor de zege op de 1000 meter, Op de 1000 me ter had Vasseur een prima spar ringpartner aan Jasper de Reus uit Rotterdam. Gezamenlijk be paalden zij het tempo in de snel ste baan drie, waar het met ze ven zwemmers in een baan be hoorlijk druk was. In de eerste helft van de wedstrijd liep De Reus een paar meter uit. Vas seur vocht zich in de tweede vijf honderd meter terug en benader de De Reus tot op één seconden. De tijd van 12 minuten en 21 se conden lag' voor Vasseur maar net boven zijn persoonlijk re cord. Een half uurtje later lag Vasseur al weer in het zwembad De Plantage nu voor 1500 meter zwemmen. Plier kreeg Vasseur af te rékenen met Rob Musters (Oud Gastel). Na 19 minuten en 26 seconden had Vasseur op de finish een marge van slechts viér seconden op Musters. Op 23 januari gaat het Gront- mij-zwemloopcircuit van start in het Vrijburgbad te Vlissin- gen. SINT-MAARTENSDIJK - Het bekeravontuur voor de vrouwen van Steen is voorbij. In de derde ronde van de districtscompetitie verloor dat team van 5-0 met Smer diek. Daarmee was men niet ontevreden, want Smerdiek speelt twee klassen hoger dan Steen en staat in die tweede klas se afgetekend bovenaan met een voorsprong van zeven punten. Steen kwam dan ook naar Sint-Maartensdijk om de schade zo veel mogelijk te beperken. De vóoruitzichten waren niet gunstig, want trainer Edwin Hendriks moest door personele problemen een beroep doen op twee meis jes uit de B-junioren en was eveneens aangewezen op re- servekeepster Jolanda cleVos. Die deed het echter uitste kend en hield de thuisploeg van een hogere score af. In de tweede helft moest zij echter geblesseerd uitvallen en ging een speelster in het doel. Bij rust was het 4-0 door doelpunten van Ilse Polderman, Claudia de Frel en Anna Hage (2). In de tweede helft scoorde Pina Dujakovic 5-0. OOSTKAPELLE - De vrouwen van Oostkapelle zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de vierde ronde van de KNVB-beker. De wedstrijd tegen hoofdklasser Fortu- na Wormerveer eindigde in 0-2. Bij de thuisclub lag het accent tegen deze sterke tegen stander natuurlijk op de verdediging. De bezoeksters kwa men na een half uur toch op voorsprong en leken daarmee de wedstrijd in de knip te hebben. Oostkapelle bleef ech ter goed voetballen en na rust kreeg de ploeg via Selina Schipper en Maud Kuipers zelfs twee prachtmogelijkhe- den om terug op gelijke hoogte te komen. Die gelijkmaker kwam er echter niet en vijf minuten voor tijd werd het ook nog 0-2. TERNEUZEN - In een vriendschappelijk treffen speelde Terneuzen gisteren gelijk (2-2) tegen RCS. Steen verloor met 2-5 van het belofteteam van AA Gent. Terneuzen-RCS 2-2: Terneuzen speelde met veel jeugd in de gelederen en gaf de spelers die zaterdag aan het indoor- soccertoernooi deelgenomen hadden rust. In de eerste helft stond er nog vrij veel routine bij Terneuzen in het veld. Toen was die ploeg ook sterker dan RCS en liep het elfttal van Ardian Lekaj uit naar 2-0. Op aangeven van Walid Dhakouani scoorde Timon van der Plooft 1-0. De van een blessure teruggekeerde Daryl Radwidjan maakte de 2-0. Na de pauze stonden er veel jeugdspelers in het veld bij Terneuzen. Toen was RCS beter. Die ploeg kreeg aansluiting door een doelpunt van Wessel Vermeulen. Jid- do Lawalata tekende voor de gelijkmaker. De opbrengst van deze wedstrijd en die eerder deze week tegen HW'24 was bestemd voor de ramp in Zuid-Oost Azië. Met de bij drage van de selectiegroepen brachten beide duels ruim achthonderd euro op. Steen-Beloften AA Gent 2-5: In de eerste helft moest Steen constant achter de tegenstander aan lopen. Via vlot combinatie en goed positiespel creëerde AA Gent diverse kansen. Daarvan verzilverde die ploeg er vier, via De Rid der (3x) en Verkam. In de tweede helft was de strijd meer evenwichtiger. Toch liepen de bezoekers uit naar 0-5 via een strafschop van Chernet. Daarna scoorde de thuis ploeg twee keer tegen. Met een fraaie vrije trap in de krui sing liet Eddy van den Bosch 1-5 noteren. Even later scoorde hij ook de 2-5. Bart Verschoren (304) en Ben Quintelier (305) gaan aan kop tijdens de tweede ronde van de Wallenloop in Goes. foto Willem Mieras werkzaamheden in België als manager bij een softwarebedrijf kan hij met wat creativiteit zo'n vier per week trainen. De Zeeuwse titel op de korte cross binnenhalen is op korte termijn het doel van Veerman, die vijf weken geleden in Aardenburg de snelste was tijdens de korte Elderschanscross. Wouter Jansen (Dynamica) hield op het nippertje Paul Ster renburg (Dynamica) van de zege af bij de A-junioren. Na Alex Storms bezorgde Jan de Wilde het organiserende AV'56 de tweede plaats bij de mannen H40. Lion van Luyk (Dynamca) werd in deze categorie derde. Anjolie Wisse (Haag Atletiek) had last van een opkomend griepje, maar verheugde zich op een zege in de Wallenloop. Na de eerste ronde liep ze lekker be schut tussen de mannen ruim schoots aan de leiding bij de vrouwen. De volgende ronde bleek dat het griepvirus haar zo had aangegrepen dat ze tegen de wind in het klimmetje naar de wallen nauwelijks meer kon nemen. Na twee kilometer stap te ze dan ook volledig uitge woond uit. Na het uitvallen van Wisse kon veterane Bianca van Vuuren (AV'56) de winst pak ken. Annet van der Linde (AV'56) was de snelste bij de se nioren. door Lucien Roelandt HEIKANT - Carola Paauwe schreef zaterdag in de klasse Z2 met My Dream, in het Hippisch Centrum Heikant, de laatste se lectiewedstrijd voor deelname aan het Zeeuws dressuurkam- pioenschap van de kring Mid den Zeeland op haar naam. Wil- ma Salm toonde zich in het za del van Living Legend de beste in de klasse Zl. Beide amazones verzekerden zich daarmee van deelname aan de finale om de provinciale titel. Antoinette Wiskerke legde be slag op het voor Midden Zee land nog resterende beschikba re ticket in de klasse Z2. Met reeds twee overwinningen op zak was Chantal Nijpjes, die met Maquire in Heikant als der de eindigde, reeds verzekerd van deelname aan de finale, die op 5 februari eveneens in Hei kant wordt gehouden. Carola Paauwe moest Erica Jan- se en Antoinette Wiskerke ach ter zich houden om zich voor het ZK te kwalificeren. Dat ze als eerste moest starten, maakte het voor haar extra spannend. Paauwe vormt een aanspreken de combinatie met My Dream. De hengst beschikt over veel kracht en afdruk in de bewe ging. De teller liep zaterdag dan ook op tot ruim 63 procent. De tweede plaats was voor An toinette Wiskerke met Ortello en dat was net voldoende voor deelname aan de titelstrijd. Zij werd daarbij gesteund door Chantal Nijpjes, die met Maqui re haar sportieve plicht vervul de, Als laatste starter verdrong de amazone uit Middelburg haar trainster Erica Janse met Hexagon's Parmanda van de der de stek en maakte daarmee voor Antoinette Wiskerke de weg vrij naar de finale. Wiskerke: „Ortel lo heeft gisteren op Indoor Zee land nog twee proeven gelopen. Hij voelde duidelijk wat moe aan. Daardoor was het beeld ook wat minder fris. Zelf was ik ook moe en toch wel een beetje gespannen, Ik wist dat ik per se moest winnen om zeker te zijn van deelname aan het kampioen schap. Met een tweede plaats was ik afhankelijk van anderen. Maar het is gelukt." In de klasse Zl was de strijd om de vier beschikbare tickets nog volledig open. Met een fraaie overwinning nestelde Wilma Salm zich met Living Legend de finitief aan de kop van het kwar tet dat Midden Zeeland tijdens de strijd om het kampioenschap vertegenwoordigt. De vijftienja rige amazone uit Yerseke liet daarmee zien nog steeds progres sie te maken. Afgelopen zomer veroverde ze met de hengst nog de titel in de klasse M2. Amper vijf maanden later behoort Salm al tot de favorieten voor de indoortitel in de klasse Zl. Salm wordt op de titelstrijd ver gezeld van de regerende Zeeuw se kampioene Elze Sophie Wis kerke met Westveer's Reine, Kees Francke met zijn Friese hengst Ulke en Jessica Nijpjes met Hexagon's Showbird. In de klasse Zl voor deelnemers van buiten de kring Midden Zee land was de overwinning voor Ilona van Drongelen met Joris. Het was voor de amazone uit Sluiskil de eerste zege op dit ni veau. GOES - Tijdens de finale van de dressuur, de Kür op muziek, op Indoor Zeeland was de familie Nijpjes prominent aanwezig. Chantal Nijpjes domineerde met Maquire in de klasse Z2 en zus Jessica was met Hexagon's Showbird de beste in de Zl. Niet alleen de zusjes Nijpjes zorgden voor de overheersende rol van de stal Hexagon's in het overall klassement. Ook de als tweede eindigende Antoinette Wiskerke (Z2) en Moniek van Dijk (Zl) zijn pupillen van de africhtingstal uit Schore. Met de Hamilton-dochter dans te Chantal Nijpjes op de tonen van muziek met een score van 13.98 naar de overalloverwin ning in de klasse Z2. Showbird deed onder het zadel van de twintigjarige Jessica in de klas se Zl haar naam alle eer aan. Lichtvoetig en met veel schwung maakte de merrie op de muziek van Sting er een show van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21