Buffel bikkelt mee in Old Firm Koeman experimenteert uitbundig Juventus loopt uit op AC Milan Zoektocht Feyenoori gaat gewoon door Van Persie behoedt Arsenal voor afgang tegen Stoke City Debuut ex-Feyenoorder tegen Celtic Agenten gewond bij voetbalrellen Barcelona gaat hard onderuit bij Villarreal Auxerre naar volgende ronde Di Canio onder vuur na mogelijk fascistisch gebaar Van Hoogdalem voetbalt weer maandag 10 januari 2005 door Wietse Dijkstra GLASGOW - De bizarre week die zoals gewoonlijk begon op het trainingsveld naast de Kuip, eindigde voor Thomas Buffel gis termiddag in het kolkende Cel tic Park in Glasgow, waar de kersverse Rangers-aankoop als invaller zijn vuurdoop kreeg in de zwaarste wedstrijd van het jaar. Voor 60.000 toeschouwer bleef de ex-Feyenoorder tijdens zijn debuut op de been, al kon hij de 2-1-bekemederlaag niet voorkomen. „Een veldslag", sprak de Belg na zijn kennismaking met de Old Firm. „Mooi om dit mee te maken." Als Celtic en Rangers elkaar ont moeten, is voetbal daadwerke lijk oorlog. Dat de derby dit sei zoen liefst zes keer op het pro gramma staat, doet aan de inten siteit en de beleving niets af. Cel tic-Rangers is twee keer drie kwartier bikkelen voor elke cen- 1 timeter in een oorverdovend la waai. Oogstrelende combinaties zijn op de vingers van één hand te tellen. Het moordende tempo biedt daarvoor simpelweg geen gelegenheid. Buffel ziet hoe zijn ploeggeno ten gehavend uit de strijd ko men. Alex Rae raakt een tand kwijt, het hoofd van Dado Prso wordt voorzien van vijf hechtin gen en Marvin Andrew moet zich minutenlang laten behande len aan zijn jukbeen. Maar geen I van allen laat zich vervangen. I „Die gasten gaan gewoon door" I aldus Buffel vol bewondering. Rangers-coach Alex McLeish heeft zijn spelers niet lastig hoe ven te vallen met een uitvoerige tactische bespreking. Niet no- dig. „Het is overal één tegen één t en dan maar zien wat er van komt", zegt Buffel, die halverwe ge de tweede helft invalt. Hij staat nog geen minuut op het veld als hij met een vliegende tackle op Didier Agathe het ant woord geeft. De Rangers-fans gaan uit hun dak. „Ik voelde me sterk en je moet hier wel mee gaan in de strijd", zegt hij na af loop. „Ik dacht dat het wel rede- lijk ging." Tijd om zich voor te bereiden heeft hij amper gehad. „Het is heel snel gegaan." Met louter wat handbagage vloog hij vori ge week woensdag naar Schot land om een contract te tekenen voor vierenhalf jaar. Sindsdien is een fraaie hotelsuite aan de rand van het centrum van Glas gow zijn nieuwe onderkomen. „Ik had niet verwacht dat ik nu al bij de selectie zou zitten. Ik heb tenslotte drie weken niet ge speeld. Maar als zo'n wedstrijd als deze op het programma staat, wil je er natuurlijk met een bij zijn." Ricksen Buffel is in zijn eerste week bij Rangers een beetje wegwijs ge maakt door Fernando Ricksen. De Limburger weet als geen an der hoe zwaar het is om als nieuwkomer tegen Celtic te spe len. Ricksen werd vierenhalf jaar geleden tijdens zijn eerste ATHENE - Door rellen voor aan vang van het duel Panionios - Olympiakos Pireaus zijn giste ren negen politiemensen licht ge wond geraakt. Het duel ging niet door, omdat de politie vreesde voor de veilig heid van spelers en arbitrage. Twee mensen zijn opgepakt. De ellende begon toen ongeveer 2500 Olympiakos-supporters, van wie velen geen kaartje had den, het stadion binnendrongen. Daar vielen zij aanhangers van Panionios en agenten aan met tribunestoelen. ANP Old Firm (6-2-nederlaag) com pleet weggespeeld en stapte snakkend naar adem van het veld. „Dat was een van mijn eer ste wedstrijden", zegt Ricksen. „Ik moest enorm wennen aan het voetbal in Schotland. Alles ging zo snel. Maar na verloop van tijd weet je wel wat er ge vraagd wordt. Ja, Buffel kan dit zeker aan. Hij heeft veel kwali teit en is wel gewend dat spelers hem de hele tijd volgen." Ricksen is uitgegroeid tot een van de dragende krachten bij Rangers, zo bewijst hij in de der by andermaal. Nadat Chris Sut ton de thuislcub kort voor rust op 1-0 heeft gezet, kopt de Lim burgse uitblinker meteen na de pauze de gelijkmaker binnen. Celtic blijft echter de betere ploeg en scoort via John Hart- son een kwartier voor tijd de ver diende 2-1. Buffel is in de laat ste minuut dicht bij de 2-2, maar schiet het enige kansje dat hij krijgt gehaast over. Desondanks is McLeish tevre den over de Belg, die hij noodge dwongen als hangende linksbui ten heeft laten spelen. „Dat was niet makkelijk voor Thomas", zegt de Schot. „Maar hij heeft toch een paar aardige dingen la ten zien. We gaan nog veel lol aan hem beleven." De ex-Feyenoorders Henke Larsson en Giovanni van Bronckhorst bereikten via Schotland de Europese top en voetballen inmiddels bij Barce lona. Buffel heeft voor zichzelf een soortgelijke loopbaan in ge dachten. „Ik kan in deze stad groeien als voetballer zoals Van Bronckhorst en Larsson dat heb ben gedaan", zegt de Belg, die geen behoefte heeft om te pra ten over zijn moeizame laatste half jaar bij Feyenoord. „Ik heb in het verleden laten zien dat ik een karakterspeler ben. Ik heb techniek altijd gekoppeld aan in zet. Bij Rangers zal nog meer ka rakter worden gevraagd." GPD Thomas Buffel (rechts) brengt Celtic-middenvelder Didier Agathe aan het wankelen tijdens de beladen derby van Glasgow. foto Maurice McDonald/EPA door Marcel van der Kraan MASPALOMAS - Bij zijn zoek tocht naar nieuwe verdedigers voor Feyenoord is Ruud Gullit nog niet op de ideale oplossing gestuit. Met de Amerikaanse in ternational Cory Gibbs in het hart van de defensie kregen de Rotterdammers gistermiddag in het toernooi van Maspalomas een pak op de broek van Bayer Leverkusen: 4-2. Triest voor Gibbs en vervelend voor Feyenoord, dat wanhopig op zoek is naar nieuwe gezich ten voor de zwakste linie van het elftal. Ruud Gullit gaf in Spanje echter niet zijn zelf ont dekte Amerikaan de schuld, want die was niet betrokken bij de vier Duitse doelpunten. Het waren juist de andere Feye- noord-verdedigers die uit de toon vielen. De man uit Dallas stond in een verder uit Saidi, Bosschaart en Gyan bestaande defensie die aan alle kanten rammelde. De Tunesiër Saidi, die met Gibbs het centrale duo vormde, was zo slecht dat Gullit hem na de wed strijd flink de oren waste. Gullit deed dat op een pleintje buiten het stadion, waarbij hij de Afrikaan vroeg wat er in he melsnaam met hem aan de hand is. Bij de laatste competitiewed strijd voor de winterstop tegen ADO Den Haag wist de Feye- noord-coach ook al niet wat hij in het veld zag. De apathische Saidi liep toen na tien minuten naar de kant, omdat hij 'niet he lemaal in orde' leek te zijn. Bijna zielig Gullit vond het bijna zielig voor Gibbs, die hij vorig jaar voor de Verenigde Staten een prima wedstrijd zag spelen tegen Ruud van Nistelrooij. Sinds die tijd is hij hem ook blijven volgen en zo doende besloot Feyenoord in de winterstop een poging te wagen de Amerikaan naar Nederland te laten vliegen. Zijn club Dal las vindt het goed dat de 1.88 meter lange Gibbs een weekje op de Canarische eilanden ver blijft om zich in de kijker te spe len. Gibbs, die met zijn stijl doet den ken aan de vroegere Fe; noord-voorstopper Kern* Monkou, won de meeste zijn persoonlijke duels tegen: uitstekende spitsen van Bj Leverkusen. Hij maakte eens. verzekerde indruk als hij aan bal was, al behoort hij techno gezien niet tot de meest gepoi;-. te spelers. Wat echter wel voor hem sprak, was dat hijs schroomde om zijn falende® despelers te sturen en i coachen. „Hij begrijpt het spel", v« Gullit. „Maar het was voor a jongen niet makkelijk. Ik niet wat er met Saidi is. Hij om niet lekker, straalt niet dezelij gretigheid uit als een aan. maanden terug. Hij maakte moeilijk voor Gibbs." Bij rust had de Rus Voronit; gisteren al twee ingeséy voor Bayer Leverkusen. Bi- schaart (verkeerd uitverdq gen) had geluk dat de spits twee meter over het doel mii] anders was de schade nog gr:^ geweest. Gullit vond dat Fes noord in de eerste helft weid dig voor de dag kwam en zeiq het verschil in de kwaliteit a de afmakers zat. Met de kara die zijn elftal kreeg, werd d gedaan. Goor mikte op de ba nenkant van de paal en Laztrj kopte naast. De Servische spa die zich opnieuw wil bewija maakte kort na rust wel dei Maar binnen een minuut s.;j gen de Duitsers via BerbatovJ weer toe. Nadat Kuijt eend keerde terugspeelbal had al;] straft(3-2) bepaalde dezeüj Berbatov de eindstand op 4-21 De enige Feyenoorder die a een afwezigheid van maan» een prima indruk maakte, d de Chileen Sebastian Pardo.-j was met voorsprong de beq speler aan Rotterdamse kant a dat was ook Gullit niet ontgaf De vorig jaar door een bied lang uitgeschakelde middens der lijkt daarom de komende(fj riode de vervanger van Ski Ono te worden. Ook Edwin de Graaf, de anèj debutant naast Cory Gibbs,ik niet uit de toon. Maar de nas uur gewisselde rechtermidilj velder kon Feyenoord ook i| niets extra's bieden. GPD MADRID - FC Barcelona moest gisteravond bij de hervatting van de Spaanse competitie een flinke tik incasseren. De koplo per ging bij Villarreal met 3-0 onderuit. Forlan (2x) en Rodri guez scoorden voor de thuisclub. Barcelona zag de voorsprong op aartsrivaal Real Madrid tot ze ven punten slinken. De Madrile- nen moeten de tweede plaats de len met Valencia. Valencia won zaterdag voor ei gen publiek met 2-1 van Levan- te. Real Madrid zegevierde giste ren in de derby tegen Atletico met 3-0. Ronaldo (2x) en Solari scoorden. Overtuigend was het spel van Valencia zaterdag niet. Voor rust werd niet gescoord. Ruben Baraja en Mista leken het duel in de tweede helft te beslissen (2-0), maar Congo bezorgde de thuisclub toch nog een benauwd slotkwartiertje. Sevilla, de nummer vier, liet thuis belangrijke punten liggen. De wedstrijd tegen debutant Ge- tafe eindigde doelpuntloos. Espanyol deed het beter in de Primera Division. De 4-1-thuis- overwinning op Osasuna bracht de tweede club van Barcelona op de derde plek. Fredson (twee keer), Rodriguez en De La Pena waren trefzeker voor Espanyol. Webo scoorde tegen voor Osa suna. Real Betis uit Sevilla, dat het tot nu prima deed als subtop per, ging gisteren onderuit in de uitwedstrijd tegen Real Zarago- za. Savio schonk de thuisclub met een doelpunt vlak voor rust drie punten. ANP CALAIS - AJ Auxerre heeft za terdag de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Franse voetbalbeker. De aankomende tegenstander van Ajax in de Ue- fa Cup won niet zonder moeite met 1-0 bij Calais, dat uitkomt in de vierde divisie. Grootste verrassing was de uit schakeling van Olympique Mar seille voor eigen publiek. OM verloor met 2-3 van tweededivi- sieclub Angers. De bezoekers kwamen met 1-0 achter, maar reageerden na rust met drie doel- punten binnen een kwartier. ANP van onze sportredactie LONDEN - Robin van Persie heeft er gisteren met een doel punt voor gezorgd dat Arsenal in de derde ronde van de FA Cup een afgang bespaard bleef. De Londenaren wonnen in eigen stadion met 2-1 van Stoke City, dat uitkomt in de 'Second Divi- Van Persie scoorde twintig mi nuten voor tijd. Stoke City had in de slotminuut van de eerste helft brutaal de leiding geno men via Thomas. Reyes maakte kort na rust gelijk. Het nietige Exeter City stuntte zaterdag in de derde ronde te gen het grote Manchester Uni ted. Exeter, dat uitkomt in de la ge Conference League, hield de bekerhouder in stadion Old Traf- ford op 0-0. Het betekent dat het sterrenensemble van mana ger Ferguson op 18 januari nog maals moet voetballen tegen Exeter. Manchester United betaalde de tol voor het opstellen van te de- en derderangs spelen het tweede en derde elftal. Mi daardoor hield Exeter stï Ferguson gaf na afloop zijn!; tische fout toe. „Ik had bek rijke spelers als Scholes, Se en Ronaldo eerder moeten brengen." Vier andere clubs uit de Pren League gingen onderuit ml bekertoernooi. Oldham, uil derde divisie, schakelde Ui Chester City uit (1-0) en As Villa verloor met 3-1 van Sb field United uit de tweede sie. Norwich City bleek niet gewassen tegen tweede-divï club West Ham United (O-P Crystal Palace vloog eruit i de nederlaag bij Sunder!; (2-1), eveneens een club van: tweede niveau. Chelsea, koploper in de Ens competitie, bekert wel door 3-1-zege op Scunthorpe Ifc uit de vierde divisie kwam ter niet makkelijk tot standi zman scoorde één keer Chelsea. ANP/RTR nister van Europese zaken Bi co Buttiglione sprak scha: van het incident. „Dit g& brengt voor veel Italianen? lijke herinneringen boven." De centrum-linkse politicus: zo Foschi liet zich in soortgt ke bewoordingen uit. „Ik® mijn pet af voor de voetk Di Canio, maar de fascist Dn nio is schandalig." Di Canio heeft in elk geval schijn tegen. In zijn autobioc fie sprak hij over zijn fascia voor dictator Benito Mussob die volgens hem „verkeerd grepen werd". Juist de kis dochter van Mussolini comj menteerde Di Canio zaten met zijn groet. „Daar was ik blij mee", aldus AlessandraÜ solini, een extreem-rechtse? tica. „Ik zal hem een briefje sturen." Di Canio kreeg steun van zitter Claudio Lotito van „Natuurlijk vierde hij de winning op heftige wijze, hij deed het binnen de fff 1 van het spel." ANP/RTRlA"1 van onze sportredactie ROME - Aanvaller Paolo di Ca nio van Lazio Roma heeft zich een hoop problemen op de hals gehaald door op een ongebruike lijke manier een doelpunt te vie ren. Di Canio maakte donder dag tijdens de met 3-1 gewon nen derby met AS Roma een ge baar dat gelijkstaat aan de Hit lergroet. De Italiaanse voetbal bond stelt een onderzoek in. Foto's die zaterdag in de Itali aanse kranten verschenen, toon den hoe Di Canio voor een vak Lazio-supporters met de rechter arm stijf schuin omhoog wijst. Extra saillaint is dat de La- zio-aanhang een extreem-recht se reputatie heeft. Zelf ontken de de aanvaller tegenover Gaz- zetta dello Sport dat hij bijbe doelingen had met zijn gebaar. „Mijn manier van vieren heeft niets te maken met politiek." Di Canio, in zijn jeugd fanatiek Lazio-supporter, kreeg in Italië veel kritiek over zich heen. Mi- door André Hoogeboom SPAKENBURG - Consequen ties wilde Ronald Koeman er niet aan verbinden, want de trai ner van Ajax experimenteerde uitbundig in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar, een oefen duel met de amateurs van Spa kenburg (0-5). Opvallende za ken waren er genoeg: John Heit- inga terug, maar als verdedigen de middenvelder, op de plaats van Galasek én als aanvoerder. Plus: het debuut van Angelos Charisteas. De Griekse spits scoorde één (frommel)goal. Meer nog: Ryan Babel als rech terspits. Was ook wel logisch, want de vaste vleugelaanvaller Rosales verbleef nog in Zuid- Amerika. Maar opvallend was wel dat de jonge speler zich op die plek prima thuis voelde en nog een keer wonderschoon scoorde ook. Koeman startte in Spakenburg niet met de nieuwe Griekse aan winst, maar liet Anastasiou in de spits. Die scoorde ook de eni ge goal van Ajax voor rust. De rol van John Heitinga was bijzonder. Niet alleen omdat hij aanvoerder was. Dat is in de pik orde van het elftal normaal. Nu Van der Vaart de band is afge pakt en Galasek geblesseerd (lies) aan de kant moest blijven, is Heitinga de volgende in lijn. Hans Vonk, normaal gesproken de vice-captain, startte niet in de basis. Heitinga was een van de slachtoffers van bijltjesdag in Tilburg, waar Koeman vijf man uit de basis haalde. Vervol gens raakte de speler gebles seerd en is het centrum van de defensie stevig in handen geko men van Grygera en Escudé. Direct na zijn langdurige blessu re, vorig jaar, keerde Heitinga ook al terug als controlerende middenvelder. Nu de blessurege voeligheid van Galasek lijkt toe te nemen, en diens vervanger Anthony Obodai te lichtzinnig is voor het verdedigende werk, is Heitinga in de ogen van de trainer een waardig alternatief. MUNSTER - Marco van Hoogda lem heeft zaterdag met succes zijn rentree gemaakt bij Schal- ke 04. De Nederlandse verdediger van de Bundesligaclub uit Gelsenkir- chen deed het laatste halfuur mee in de oefenwedstrijd tegen Preussen Münster (4-1). Een. ern stige leveraandoening leek vorig jaar een einde te maken aan zijn loopbaan als profvoetballer, maar Van Hoogdalem herstelde en kreeg van zijn artsen groen licht om door te gaan. ANP/SID Hij maakte zaterdag ook nog twee doelpunten. Steven Pie- naar, die ook mee gaat op trai ningskamp naar Zuid-Afrika, maakte zijn rentree. Na rust ver ving Koeman zeven spelers en liep Ajax uit naar 0-5. Behalve Heitinga (2x) scoorden Charis teas en Babel nog.De ene goal van Charisteas was niet repre sentatief voor zijn optreden. De spits houdt qua stijl het midden tussen Ibrahimovic en Sibon. Hij maakte een onberekenbare indruk en was moeilijk te begrij pen voor zijn medespelers. „Dat moet ook nog wel even wen nen", zei Koeman in Spaken burg. Daar krijgt Ajax tot 23 ja nuari de tijd voor. Dan begint de competitie weer met de uit wedstrijd tegen Utrecht. Ajax neemt een groep van 25 spelers mee naar het trainings kamp in Zuid-Afrika. Onder hen vier spelers uit de selectie van Jong Ajax: Hedwiges Madu- ro, Urby Emanuelson, doelman Kenneth Vermeer en Rasmus Lindgren. De Finse middenvel der (20), die in Spakenburg één helft meespeelde, is sinds de winter van 2003 in dienst van Ajax. Hij is bij de groep gehaald wegens de blessure van Gala sek. De Tsjech gaat wel mee naar Zuid-Afrika. Wesley Sonck Deze week neemt Ajax een be slissing over de toekomst van Wesley Sonck. Voor de Bel gische spits is geen plaats meer in de selectie van Ronald Koe man, maar inmiddels is er een bod gedaan door Borussia Mönchengladbach De club van Dick Advocaat heeft zich officieel in Amster dam gemeld, maar wil niet de verlangde vier miljoen euro beta len. De komende dagen zullen beide clubs verder onderhande len. GPD van onze sportredactie MILAAN - Lijstaanvoerder Ju ventus heeft gisteren in de Itali aanse voetbalcompetitie na twee gelijke spelen weer eens een overwinning geboekt. Het bezoekende Livorno werd met een 4-2-nederlaag naar huis ge stuurd. Omdat AC Milan bij Pa lermo niet verder kwam dan een 0-0-gelijkspel, vergrootte Juven tus de voorsprong op de Milane- zen tot vier punten. Voor de club uit Turijn opende Del Piero de score in de achttien de minuut. Camoranesi bracht de stand op 2-0 en Zlatan Ibrahi movic zorgde voor de derde tref fer van Juve. Camoranesi scoor de in de negentigste minuut nog uit een penalty. Voor de promo vendus scoorden Vidigal en Me iara tegen. Juventus voert de ranglijst aan met 43 punten. AC Milan, twee de op de ranglijst, kwam op Sici lië tegen Palermo niet tot scoren en kijkt daardoor nu tegen een achterstand van vier punten aan. Nummer drie Udinese kende weinig problemen met Cagliari. Het werd 2-0 door een doelpunt van Di Natale en een treffer van Pisano van Cagliari in eigen doel. Sensationeel verliep de strijd tussen Internazionale en het be zoekende Sampdoria, die beide met 27 punten en een gedeelde vierde plek aan de ontmoeting begonnen. Tot drie minuten voor tijd waande Sampdoria zich winnaar door een 2-0-voor- sprong. Door doelpunten van Martins in de 88e en Vieri en Re- coba in de laatste minuut wist Inter alsnog drie punten te vero veren. Lazio Roma nikte op naar een stevige middenmootpositie door een 3-2-zege bij Fiorentina. Stadgenoot AS Roma versloeg hekkensluiter Atalanta thuis met 2-1. Matchwinnaar was Montella, die beide doelpunten voor zijn rekening nam. Promovendus Messina blijft het goed doen. Brescia werd thuis afgetroefd met 2-0. Beide teams beëindigden de wedstrijd met tien man. ANP/DPA Internazionale-spits Adriano (links) is aanvoerder Sergio Vol- pi van Sampdoria te snel af. foto Daniele La Monaca/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16