Met extra bagage op reis 7 APK 38 iwmm mmmi Help dan 1,6 miljoen mensen die dat niet hebben! PZC Terneuzen stuurt geen vrijwilligers naar rampgebied IBillillPJffl 00* Kerk houdt benefietconcert Verkoop voor goede doel Studenten HZ verkopen riemen Lobbezoo krijgt hulp voor water op Sri Lanka Middelburgse neemt hulpgoederen mee naar Sri Lanka Sint Jansteen laat ballon met boodschap op Voor een Zorgzame Begeleiding Goed en Gezond 2005 Bosch Car Service GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AEI ■q r>F MYTHE zaterdag 8 januari 2005 HOEK - De protestantse kerk van Hoek houdt zondag een ben efietconcert onder het motto 'omzien naar elkaar'. Vanaf 15.00 uur treden verschil lende koren en solisten op, waar onder de Westerschelde Big band, de gospelgroep Or Ta- mim, de harmonie Elk Naar Zijn Krachten en het gemengd koor Cantate Deo. De presenta tie is in handen van Henk Sierse- ma. De entree bedraagt tien eu ro voor volwassenen en vijf euro voor kinderen. De opbrengst wordt in zijn geheel overge maakt aan giro 555. TERNEUZEN - De Kringloop winkel aan de Zuidzandsestraat in Oostburg houdt woensdag 12 januari een actie voor de slacht offers van de tsunami in Azië. De volledige verkoopopbrengst van deze dag komt ten goede aan het goede doel. VLISSINGEN- Studenten van de Hogeschool Zeeland doneren een deel van de opbrengst van hun mini-onderneming-aan de slachtoffers in Azië. De studen ten verkopen riemen met als op druk 'freedom'. Meer informatie op www.cinturon.nl. MIDDELBURG - De stichting Wederopbouw dorpen Sri Lan ka van de Vlissinger Remi Lob- bezzoo krijgt hulp van de stich ting Waterhelp. Die stichting gaat hem helpen met het zuive ren van waterputten. Waterhelp wil een expert naar Sri Lanka sturen die hulp kan bieden. Ver der worden binnenkort honderd desinfectiesystemen naar Sri Lanka gestuurd. De stichting van Lobbezoo heeft sinds kort een eigen gironummer. Dat is 5230080 in Middelburg. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De reis naar Sri Lanka was al gepland, maar krijgt met de ramp in Azië een extra lading. Niet alleen figuur lijk, maar ook nog eens letter lijk met alle schoenen, schriften en zaklantaarns. De reisbestemming is duidelijk te zien aan de stapel Bosatlas sen en reisgidsen. Janny Fioole uit Middelburg stapt op 17 ja nuari voor de zevende keer op het vliegtuig naar het eiland in de Indische Oceaan. Ze is eraan verknocht, sinds ze er ruim twee jaar geleden voor het eerst voet op de bodem zet te. Toen was dat nog een oriënte rend bezoek; om te kijken of het iets was, Stichting Van Hand tot Hand. Inmiddels is ze actief als vrijwilliger. „Mijn zussen maakten een reis door Sri Lanka en zij kwamen in contact met de stichting. Ik werd nieuwsgierig." Vanuit haar achtergrond als grondleg ger van de Zeeuwse kinderop vang heeft Fioole affiniteit met kinderen, de doelgroep die de stichting helpt door voor hun on derwij sbestaan westerse spon sors aan te wijzen. Over negen dagen gaat ze te rug naar het dorp Anuradhapu- ra. Dat ligt in het midden van Sri Lanka - dus niet getroffen door de zeebeving. Ze bezoekt er de zestien kinderen, die dit jaar een sponsor kregen toegewe zen. Bovendien trekt ze samen met een leraar naar het oosten van het eiland, dat wel is ver woest. Transport „Het is de plek waar Tamil Tijgers elkaar bevechten. Een gevaarlijk gebied met overal landmijnen, maar het moet. De grote hulporganisaties laten zich er namelijk niet zien. Het ene na het andere transport ver trekt vanuit ons dorp. Er is te kort aan lantaarns en kerosine, dus brengen we dat. Met hon derd man hebben ze al zo'n drie duizend mensen eten kunnen ge ven." Is Fioole dan niet bang ande ren voor de voeten te lopen? „Ik heb geen idee wat ik kan vernachten. Maar er staat in Ne derland een rij aan hulpverle ners klaar om via onze stichting, daar aan de slag te gaan. Art sen, verpleegkundigen en techni ci, van wie het nut in Sri Lanka nog niet is bepaald. Dus ik ga er bepalen of er inderdaad behoef te bestaat aan specialisten. Ver der moet ik ze eventueel voorbe reiden op hun vertrek, zodat ze er niet een kater aan overhou den." Nuttig Alle zes voorgaande keren dat ze in Sri Lanka was, waren nut- tig, volgens Fioole. Nu vertrekt ze met extra bagage. Schoolma teriaal voor de kinderen en geen kleren, waar ze er volgens Fi oole genoeg van hebben. Ze gaat met meer geld dan an ders; alleen al door haar brieven bus is de afgelopen tijd zo'n vier duizend euro geduwd. Daarbij komt nog het geld dat op de re kening is gestort en in collecte bussen is terechtgekomen. „Met dat geld kunnen we echte noodhulp verschaffen, zoals het bouwen van scholen. Ze zullen ons vreselijk dankbaar zijn." Goden Hoe die dank eruit ziet, heeft Fi oole meermalen met eigen ogen gezien. „Het is vanzelfsprekend voor ze. De zeebeving was een vloek van de goden en onze komst is een gift van boven." Dan gaat de telefoon. Gaande weg het gesprek tikt Fioole de verslaggever dolblij aan. Het blijkt Ben de Reu, directeur van onderwijsadviesdienst RPCZ. Hij belooft dat Zeeuwse onder wijsinstellingen hun krachten bundelen voor Azië. Concreet: Zeeland gaat met Fiooles stich ting scholen bouwen in Sri Lan ka. Een gift van de goden? Janny Fioole gaat noodhulp bie den in Sri Lanka: zaklantaarns en kerosine uitdelen, maar ook scholen bouwen. foto Lex de Meester door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en Stichting Zorg- saam sturen geen vrijwilligers naar het rampgebied in Azië. Dat was aanvankelijk het plan van R. van Beusekom uit Hoek, die een particuliere actie ten be hoeve van de slachtoffers van de tsunami op poten had gezet. De gemeente, stichting Zorg saam en het communicatiebu reau Puype Partners namen eergisteren de actie van Van Beusekom over, omdat belich ten over omstreden handelingen van Van Beusekom steeds hard nekkiger werden. De Hoekse be weerde met instemming van het Buitenlandse Zaken en het Rode Kruis hulpgoederen in te zame len. Ook zou een team van tien vrijwilligers naar Atjeh gaan. Navraag leerde burgemeester J. Lonink echter dat zij helemaal geen contact met deze instanties heeft gehad. Ook waarschuwin gen uit verschillende plaatsen in Nederland nam hij ter harte. Lonink ging daarom gisteroch tend in bijzijn van ziekenhuisdi recteur J. van der Heijden met haar om de tafel. Het ziekenhuis had al medewerking beloofd. De burgemeester en ziekenhuisdi recteur eisten dat Van Beuse kom haar activiteiten zou sta ken. Daar stemde zij mee in. Alle contacten en concrete toe zeggingen beloofde zij over te dragen aan de gemeente en Zorg- saam. „We hebben tot nu toe echter nog niet veel van haar ge had, dus kunnen we ook niet veel overnemen", reageert M. Lafort van Zorgsaam. „Een toe zegging voor het gebruik van een vliegtuig hebben wij nog niet kunnen traceren." Wel kreeg Lafort een fax met een concrete afspraak met een Frans bedrijf, dat 900 lijkzak ken ter beschikking stelt. Lafort meldt dat Van Beuse- koms plan om vrijwilligers naar Indonesië te sturen geen door gang vindt. „Er zijn in Neder land genoeg goede organisaties die dit kunnen regelen." Zorgsaam en de gemeente Tg1 neuzen zijn de aanspreekpunt voor bedrijven die een steent willen bijdragen. „We we;j nog niet of we goederen sluis of geld overmaken. Voorwaara is dat het geld een medisch doj krijgt. Daarnaast is op initial^ van Van Beusekom een inzam ling van knuffels gestart, D| worden volgende week dooie; meegegeven met tien vracht» to's, die door de Stichti; Motherhood naar Azië wonlj gestuurd. Ook houden wij benefietconcert op 1 of 2 febmj ri in het Scheldetheater. Mena van Zorgsaam treden op bands en koren. Die aval wordt gepresenteerd door i Boszhard." Gemeentewoordvoerder D.Tü mers zegt dat zijn telefoon nd dan eens rinkelt voor de ac „Er wordt vooral gereage door bedrijven die contact ben gehad met Van I Wij kijken hoe we hun aanb dingen kunnen inpassen. Beusekom speelt dus nu aih aan ons door. Wij gaan ooktti steeds uit van haar goede beis lingen, maar haar medewerk is nu een gesloten boek. Wij' len de actie tot een goed brengen", aldus Timmers, SINT JANSTEEN - Sint Ja steen slaat zaterdag 15 janii de handen ineen voor de slatlfi offers van de zeebeving. Vanaf elf uur kan men op de py king van de Rabobank aan i' Van Hovestraat in Sint Janstffl een kaart kopen en er een pr soonlijke gedachte op zetten ij kaarten worden aan een balk! bevestigd en die wordt tusj 12.00 en 12.30 uur opgelaten staan uiteraard ook collectebij sen voor giro 555. Bij sltq weer is men welkom in del] van de bank. Tevens is ervoor dereen warme chocolademelk! Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Voor uw blijk van medeleven, in welke vorm dan ook, na het overlijden van onze geliefde vader, opa en overopa Jan Nijsse betuigen wij u onze welgemeende dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, januari 2005 Voor de vele blijken van medeleven en steun na het over lijden van mijn zorgzame man, onze lieve vader, schoon vader en opa Jozias Machiel Paauwe (Jo) betuigen wij u onze welgemeende dank. Uit aller naam: A. C. Paauwe-Fiegen Middelburg, januari 2005 Graag wil ik een ieder die met ons meegeleefd heeft tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Udo Udo Rudolf Raffenberg heel hartelijk danken. Het heeft mij erg goed gedaan en ik hoop dat ik de kracht mag krijgen om verder te gaan. Tevens wil ik u een gezegend en gezond 2005 wensen. Trieneke Raffenberg-Louwerse Middelburg, januari 2005 Het deed ons goed zoveel medeleven, belangstelling en steun te ontvangen na het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze pa en opa Willem Jan van de Ree Wij waarderen dit zeer en willen u hiervoor hartelijk dan ken. Namens ons allen, Ina van de Ree-Hajer Hoedekenskerke, januari 2005 Uw blijken van medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden, alsmede uw aanwezigheid bij de begrafenis van onze geliefde zuster en schoonzuster Jozien Remijn hebben wij zeer gewaardeerd. Wij willen u hiervoor hartelijk danken. Familie Remijn 's-Heerenhoek, januari 2005 7" Collectanten gevraagd II' voor de collecte van j 1 i 20 t/m 26 februari 2005 f kijk op vvww.amnesty.nl 1 i of bel 020 626 44 36] j|^ (CBU IKSAMNESTY II IEËI9 International Dankbetuiging Alle vormen van medeleven en belangstelling die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader en schoon vader Oscar Herman de Ridder hebben ons gesterkt om het verlies te helpen'dragen. Omdat wij onmogelijk een ieder persoonlijk kunnen be danken, willen wij u langs deze weg onze welgemeende dank betuigen. C. E. de Ridder-de Rijke Gerrie en Jack Sas van Gent, januari 2005 Voor alle deelneming na het overlijden van onze innig ge liefde en zorgzame man, vader en grootvader Arie Rietveld betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: M. Rietveld-Sohier Vlissingen, januari 2005 Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van be langstelling en medeleven te hebben ontvangen na het overlijden van onze lieve vader, schoonvader opa en overopa Camiel Jóhannis Sijnesael Hiervoor zeggen wij u hartelijk dank. Han en Lidy Sijnesael-van der Hooft Kinderen en kleinkinderen Nieuwvliet, januari 2005 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! UITVAARTVERZORGING „SCHOUWEN-DUIVELAND" M. DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee www.uitvaartzorgcentrum.nl UiTvaaRTondemecvmq jjlobse hv Uw zorg in onze handen voor geheel Walcheren Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Sandenburghlaan 2 te Vecre Kantooradres. Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland centraal telefoonnummer 0118 462205 www.hjobse-uitvaart.nl Email hjobse$dhjobse-uitvaart.nl Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente De Vlissingse huisartsen danken u voor de vele Kerst- en Nieuwjaarskaarten en wensen u een Hartelijk dank voor al Uw goede wensen. Wederkerig wens ik U en de Uwen alle goeds en veel Gezondheid voor 2005. B. J. M. Schruer, huisarts WÊÉÊÈÈê BOSCH Service keuring pers. auto excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenhurg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 Tï2? Mw longemfyseem) is de derde doods- luchtte geven collecteren in mei ruim naarikcollecteer@astmafonds.nl, V oorzaak in Nederland. En het aan- 50.000 mensen voor het Astma Fonds. tal kinderen met astma neemt nog Voor wetenschappelijk onderzoek, een Giro 55055 steeds toe. Leven met astma betekent betere kwaliteit van de zorg, voorlichting L^TJH| Lucht voortdurend leven met de angst om en Individuele hulp. LssLu Voor geen lucht meer te krijgen. Mensen met (esp Lucht over? Meld u aan als collecte-orga- C0PD hebben zelfs continu ademnood. Het I Leven Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wiltu dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverleneii Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseis zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie regis treert, gesproken opdrachten geeft en op een veilige en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven. Iedere? in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan Ie defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maa' vooral Voor familieleden van hartpatiënten, brandweer, pi tie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen vanü openbaar vervoer etc. Meer weten? Voor Middelburg neem contact op met Reanimatie Middelburg. Contactpersoon mw. J.M.M. Kools-Dekker, telefoon 0118-62 60 20, e-mail: kools@zeelandnet.nl Voor Vlissingen neem contact op met het Rode Kruis, afdeling Vlissingen. Telefoon 0118 46 66 68, e-mail rkvliss@zeelandnet.nl Voor Noord- en Zuid Beveland neem contact op Vrienden van de Hartstichting, afdeling Kapelle. Contactpersoon mw. A. Francke, telefoon 0113 34 e-mail mfrancke26@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseV]/ Hartstichting vrienden van de hartstichting VAN DE RAMP IN -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 74