SC boos over bezuiniging Hulst Kippen op het podium in Westdorpe mii ZONDAG GEOPEND Brugman HL Jh Prins Rens en prinses Lydia hebben er zin in u laatste i weeR 'artij levert bezwaarschriften voor gedupeerden van vervoerskostenmaatregel reconstructie van N674 Hij komt er weer aan! Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Hoog vuur bij opstarten krakers Brandweer bevrijdt vrouw uit auto Schoppen op Middelburgse Markt Zeeland krijgt PET-scan Veilige oversteekplaats Binnenvaartweg noodzaak uitjr w verkoop! Feestje idactie: 0113-315649 «W.pZC.11 stbus31.4460 AA Goes vertentie-exploitatie- nrri en Midden-Zeeland: 0113-315520; puws-Vlaanderen: 0114-372770; donaal: 020-4562500. terdag 8 januari 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen nor Frank van Cooten ULST - De afdeling Hulst van Socialistische Partij vindt de ging van de gemeente u|st op de financiële tegemoet - iming in vervoerskosten rond- t asociaal. „Deze bezuiniging eft de verkeerde groep. Dit 11 veelal mensen die door hun perkingen toch al van alles loeten ontberen." s SP hoopt daarom dat de ge- eente Hulst terugkomt op het ■sluit flink te snijden in de fi- nciëlë tegemoetkoming in ver- lerskosten. Deze regeling valt ider de Wet Voorzieningen Ge- (Advertentie) Reizen De Cauwer Nv 15 16 januari 2005 VAKANTIEBEURS Hotel Serwir in Sint-Niklaas (Koningin Astridlaan 57) Zaterdag 15 januari 2005 open van 13u00 tot 17u00 Zondag 16 januari 2005 open van 11 uOO tot 17u00 Alles voor uw aankomende zomervakantie Toegang is GRATIS! De wereld onder één dak Reizen De Cauwer Nv Grote Markt 72 - 9100 St-Niklaas 00323780 76 00 www.reizendecauwer.be Info-avond over ZU1DZANDE - De recon structie van de N674 tus sen Oostburg en Zuidzande is gereed voor uitvoering. 18 januari is er in De Rode Leeuw aan het Dorpsplein in Zuidzande vanaf 19.30 uur een infor matiebijeenkomst over de plannen. [Mede naar aanleiding van opmerkingen en suggesties tijdens een eerdere bijeen komst is het plan verder aangepast. De herinrich ting wordt uitgevoerd vol gens de principes van Duur zaam Veilig Verkeer 'est-Zeeuws-Vlaancleren. Aan de zuidzijde van komt er geen doorgaande fiets- verbinding. Aan de noord- - zijde wordt de parallelweg omgevormd tot een in twee richtingen te berijden fiets pad waarop geen langzaam verkeer is toegestaan. Op de hoofdrijbaan wordt van af de bebouwde komgrens van Zuidzande over een je van ongeveer vier honderd meter een snel heidsbeperking tot zestig kilometer per uur inge steld. Andere maatregelen zijn een veiligere aanslui ting van de Bruggendijk en de Mosterd weg op de hoofd rijbaan en een verminde- I ring van het aantal aanslui- tingen op landbouwperce- len. De uitvoering van de werkzaamheden is voor zien voor het begin van de zomervakantie. zaar I* Wes handicapten (WVG). Om het ge meentebestuur in te laten zien dat een verkeerd besluit is geno men, biedt de SP kant-en-klare bezwaarschriften aan. Mensen die onlangs een beschik king voor de tegemoetkoming in de vervoerskosten hebben gekre gen, kunnen van de afdeling Hulst van de SP een kant-en klaar bezwaarschrift krijgen. De SP vindt de bezuiniging van 66,6 procent binnen negen maan den onevenredig hoog. „De ge meente Hulst wil zich profileren als sociaje gemeente maar deze maatregel is ronduit asociaal te noemen. De verdediging van de gemeente dat ze ondanks deze maatregel toch nog bovengemid deld scoort gaat volkomen voor bij aan wat deze maatregel voor de mensen individueel betekent. Als je de mededeling krijgt, dat de ontvangen vergoeding voor vervoer binnen negen maanden nog maar een eenderde is van wat het was, heeft dat grote ge volgen. Je kunt simpelweg niet meer de dingen doen die voor an dere mensen vanzelfsprekend zijn." Mensen die een bezwaarschrift willen indienen, kunnen contact opnemen met de SP. Een van de SP-leden uit de gemeente Hulst komt dan naar hen toe met een kant en klaar bezwaarschrift dat alleen nog maar onderte kend hoeft te worden. Degenen die gebruikmaken van het collectief vervoer met een pasje van de gemeente, kregen jaarlijks een aanvullende bijdra ge van 550 euro. Per 1 oktober vorig jaar is dit bedrag terugge schroefd naar 367 euro. Op 1 juli wordt dat 184 euro. Voor de mensen met een functie beperking die een vergoeding krijgen voor het gebruik van de eigen auto, is het bedrag ver laagd van 1015 euro naar 660 eu ro. Onvermijdelijk De bezuiniging heeft te maken met de financiële positie van de gemeente Hulst. Het beroep dat ouderen en gehandicapten op de Terwijl de menigte op de achtergrond de polonaise danst, genieten prinses Lydia en prins Rens van hun nieuwe titel. door Wilma Valk AARDENBURG - Ze moet wel een beet je giechelen, de nieuwe jeugdprinses van 't Uulehat, maar haar prins is best leuk: „Nou ja, gewoon leuk!" Gelukkig vind de prins haar ook een leuke meid. Lydia Pera en Rens Hamelijnck vormen het nieuwe jeugdprinsenpaar van Aar denburg. Gistermiddag, tijdens een schuurbal voor de jeugd werden uit 13 kinderen uit groep 8 van de basisscholen van Aarden burg en Eede de jeugdraad en de nieuwe jeugdprins en -prinses gekozen. Voor de andere kinderen uit Aardenburg was er naast de verkiezing van het nieu we prinsenpaar een optreden van clown Papa Chico. De dertien uitverkoren kinderen waren vooraf geselecteerd en streden gisteren om de titel prins en prinses. Ze moesten allemaal spelletjes doen en vragen beant woorden. De winnaar en winnares vormden het prinsenpaar en de resterende elf de jeugd raad. „We moesten vanmiddag een aantal spel letjes doen. Beetje vreemde spellen, bij voorbeeld ballen in emmers gooien. Maar het was wel heel leuk", vond Rens. „Er waren 15 vragen, die we moesten be- foto Peter Nicolai antwoorden", zei prinses Lydia. „Sommi ge waren moeilijk en andere wist ik ge woon. Verder waren er spelletjes. Straks moeten Rens en ik mee in de stoet boven op de jeugdwagen. De andere elf zijn er dan ook bij." Lydia Pera en Rens Hamelijnck moeten samen met de jeugdraad zullen ze de ko mende weken representatieve taken ver vullen. Ze hebben er allebei zin in. door Gino van den Broecke WESTDORPE - De Konijnen en Pluimveevereniging Westdor pe en Omstreken opent het nieu we jaar met een driedaagse ten toonstelling. Cultureel Centrum Concordia in Westdorpe is dit weekend het decor De tentoonstelling werd gister avond om acht uur geopend door dorpsraadvoorzitter M. He- melsoet, gemeenteraadslid F. van Hulle en R. Noët van De Speye/Concordia. Maar liefs (Advertentie) Vanaf dinsdag 11 januari weer in de PZC het alfabet van Zeeland 365 dieren van verschillende pluimage zijn dit weekend te aanschouwen. Eenenvijftig fokkers, waaron der ook enkele uit België, had den hun dieren ingezonden voor de show. De dieren werden vrij dag door verschillende keur meesters aan een grondige waar deringsronde onderworpen. In de zaal staan de dieren in kooien tentoongesteld. De laat ste jaren trekt de pluimveeten toonstelling rond de vijfhon derd bezoekers. Record Dit jaar telt het deelnemersveld zelfs negentig dieren meer dan vorig jaar en dat is een record. Konijnen, cavia's, kippen, ha nen en duiven. In alle soorten, maten en kleuren zijn ze aanwe zig. De kippen hebben zelfs een po diumplaats gekregen, omdat an ders niet alle dieren in de zaal konden. Verder stelt een lokale plantenhandel tal van planten beschikbaar om het geheel een fleuriger en feestelijker aan zicht te geven. Naast het bekijken van de dier tjes is er ook de mogelijkheid om er een te kopen. De show en tentoonstelling zijn de laatste, voordat de fokkers weer aan de kweek gaan beginnen. Dit jaar is het de 48-ste editie van de tentoonstelling, die van daag en morgen ook nog de gehe le dag gratis te bezoeken is. De expositie is vandaag ge opend van 10.00 tot 22.00 uur. Morgen kunnen de beesten nog bekeken worden van 10.00 tot 17.00 uur. De kampioenen in de verschil lende disciplines zijn: Konijnen: A. Verlinde uit Westdorpe. Gro- Thuis in.... RISICOBEHEER WVG doen, is de afgelopen ja ren sterk gegroeid. Het rijksbud get is echter gedaald. Volgens de gemeente zijn maatregelen daarom onvermijdelijk omdat de pot leeg is. Volgens de gemeente hoeft het niet zo te zijn dat mensen in de knel komen. De mensen die recht hebben op een vervoers voorziening hebben immers al tijd nog het pasje waarmee ze een onbeperkt aantal zones kun nen reizen. Daarnaast krijgen ze ook nog een bepaald bedrag. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel. 0118-ól 5151 TERNEUZEN - Vandaag en morgen zullen de vlammen op de affakkelpijpen van Dow Benelux in Terneuzen weer regelmatig hoog oplaaien. Vandaag wordt de eerste kraker die vorige week werd stilgelegd, de LHC1 opge start, morgen volgt de LHC2. Het opstarten gaat net als het stilleggen van de installaties gepaard met affakkelen.,. Dat zal echter tijdens de'opstartprocedure geleidelijk min der worden. Woordvoerder E. van Oosten van Dow: „U moet zich voorstellen dat het opstarten in fasen gebeurt. Tijdens iedere fase moet er even gefakkeld worden, maar dat wordt dan naarmate het proces vordert, steeds min der." Als het opstarten goed lukt, zullen vanaf maandag de affakkelvlammen weer op normale sterkte branden. WESTDORPE - Het verkeer tussen Westdorpe en Sas van Gent is gistermorgen urenlang gestremd geweest door het stranden van een Belgische vrachtwagencombinatie. Een 46-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen botste tegen de vrachtwagen en moest door de brandweer uit haar au to (Worden gehaald. De trekker met oplegger was om half zeven bij het opdraaien van de Oostpoortweg in de berm weggezakt, zodanig dat de truck nagenoeg de hele weg blokkeerde. De 46-jarige vrouw reed met haar auto tegen de vrachtwagen aan en raakte met haar voeten bekneld in de auto. Nadat ze was bevrijd, werd de vrouw overgè- bracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Het duurde uren voordat de weg weer kon worden vrijgegeven. Al die tijd werd het verkeer van en naar Sas van Gent omgeleid via Sluiskil. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is in de nacht van donderdag op wijdag een 18-jarige Middel burgse vrouw op een bromfiets aangehouden. Zij had eer der die nacht een 22-jarige stadsgenote geschopt. Bij haar aanhouding bleek ze driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Ze mocht haar bromfiets ze ven uur lang niet besturen. VLISSINGEN - Het ziekenhuis Walcheren krijgt volgen de week de beschikking over een PET-scan. Met zo'n scan kunnen uitzaaiingen van kanker worden opgespoord. Nu moeten patiënten voor zo'n onderzoek naar een zieken huis buiten Zeeland. De scan staat in een vrachtwagen die ingericht is als onderzoeksruimte. Eén keer in de veer tien dagen komt de vrachtwagen naar afdeling nucleaire geneeskunde van het ziekenhuis in Vlissingen. Deze afde ling behandelt patiënten uit heel Zeeland. door René van Stee TERNEUZEN - De Wijkraad Binnenstad in oprichting in Ter neuzen wil dat er zo snel moge lijk een veilige oversteekplaats over de Binnenvaartweg naar de Scheldedijk of paviljoen West kant komt. De bewonersvertegenwoordi ging doet haar oproep naar aan leiding van een dodelijk ver keersongeval op donderdaga vond. Een 50-jarige inwoonster van Terneuzen kwam om het leven toen zij bij het oversteken van de Binnenvaartweg werd ge schept door een auto. B. Kaiser van de bewonersgroep verklaart dat het niet zozeer gaat om de snelheid van het voorbijrijdende verkeer, maar om de onoverzichtelijke situatie ter plaatse. „Die snelheid valt wel mee, maar het is er gewoon heel gevaarlijk. Helaas met de fatale gevolgen van dien", aldus Kaiser. De wijkraad dringt al twee jaar aan op een oplossing. Na de bouw van de parkeergara ge aan de Scheldekade, ter hoog te van paviljoen Westkant, is de situatie er volgens Kaiser er al leen maar onveiliger op gewor den. Het argument van de ge meente Terneuzen dat eerst de bouw van het tweede gedeelte van de parkeergarage aan het Theaterplein moet worden afge wacht, vindt hij haast stuitend. Kaiser: „Veiligheid gaat voor al les. Er moet zo snel mogelijk ac tie worden ondernomen. Des noods via een tijdelijke oplos sing." Advertentie te Hoenders: G. Provoost uit Middelburg. Dwerghoenders: H. Don uit 's Gravenpolder. Ca via's: F. Luteyn uit Oostburg. Sierduiven: J. van Doorn uit Middelburg. (Advertentie) van 12.00 tot 18.00 uur 'Uitsluitend keukenshowroom. Hulst', Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl zeeuwse almanak A. van Hecke van de pluimveevereniging Westdorpe toont een Coch n op de tentoonstelling, foto Peter Nicolai Vier is ze nu, Renate uit Mid delburg. Maar binnenkort wordt ze vijf. En Thomas mag op haar feest je komen. Enthousiast zegt ze tegen hem: Dan gaan we naar Vlissingen. Daar kan je vissen aaien en ze hebben pi raten. Weet jewel, in het jour naal!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71