PZC Jessica Nijpjes steelt de show Stationsderby in een maanlandschap Hoog niveau bij Graanbeurstrofee i Middelburgse sluit dressuurwedstrijden Indoor Zeeland af met hoge score Duiveland favoriet bij soccereven Willeboordse actief op NK teams Schaatsers rijden rondjes voor Ai Ottens nieuwe trainer IJzendijke De Kort verlaat Hontenisse uitslagen ma Toernooizeges Van der Vlist en Den Engelsman agenda zaterdag 8 januari 2005 door Lucien Roelandt GOES - Op de laatste dag van de dressuurwedstrijden tijdens Indoor Zeeland sloeg de Zeeuw se afvaardiging in de slotrubrie- ken meedogenloos toe. Antoinet te Wiskerke en Chantal Nijpjes schreven ieder een rubriek in de klasse Z2 op hun naam. Jessica Nijpjes loonde zich in de afslui tende rubriek de beste in de klas se Zl. Antoinette Wiskerke gaf met Or- tello de aanzet van de Zeeuwse successenreeks. De amazone uit Kapelle stuurde de rüin van 66.50 procent naar de overwin ning. „Otello werkte fantastisch mee. Alleen in de wissel kwam hij achter de hulpen. Het enige echte foutje. Een overwinning die ik zeker ook te danken heb aan Thamar Zweistra, mijn trainster. Bij het losrijden zette ze de puntjes nog even op de i en dat wierp tijdens de proef duide lijk zijn vruchten af", aldus Wis kerke. De score van 66.50 procent was tot dan toe voor haar ook nog voldoende voor de hoogste dag score. Daar kwam echter snel verandering in. Chantal Nijpjes stuurde in de volgende rubriek van de klasse Z2 Maquuire met 67.67 procent naar het oranje erelint. Slordig De show werd echter gestolen door Chantals tweelingzus Jessi ca. Met Hexagon's Showbird liet de Middelburgse amazone de teller oplopen tot een totaal van 68.17 procent. Jurylid Wim Luyendijk: „Ik heb hier veel goe de paarden gezien. Ook zag ik een groep ruiters die de basis be heersen, maar door het slordig afwerken van hun proef veel punten laten liggen."In de klas se Z2 groep 1 wist zich een ster ke kopgroep te onderscheiden, waarin de Zeeuwen Chantal de Rooy met een derde en Arthur Vos met een vierde plaats zich in de kijker rqden. De Rooy vormde met Nairobi een fraai plaatje. De Iron-zoon liet zich met veel expressie zien. Jammer voor de amazone uit Yerseke dat de markante zwarte ruin schrok van enkele toeschouwers die het nodig vonden om plotse ling van de tribune weg te lo pen. „Maar goed dat de jury niet gehoord heeft wat ik tegen die mensen heb gezegd", zei ze ach teraf. „Nairobi gaf mij een goed gevoel. Hij liet zich fijn voor waarts rijden. Maar bij het van hand veranderen en de over gang naar de middendraf was er veel rumoer op de tribune. Daar schrok Nairobi van en ging in het verzet. Jammer, want mis schien had er wel meer ingeze ten. Zeker omdat het verschil zo gering was en dan telt ieder puntje mee. Je weet het nooit, maar misschien had er wel winst ingezeten." Met een vierde plaats in de klas se Zl was Florijnen Boogaard werd met Poeme Q, tot haar ei gen verrassing, de best preste rende combinatie in de klasse Z. „Door ziekte van mijn dochter tje heb ik een tijd niet kunnen rijden. Daarom was ik eerst ook niet van plan om hier te starten. Maar ik dacht: kom, ik heb niets te verliezen. En het pakte goed uit. Bij de overgang van de stap naar de galop 'ontplofte' hij wel even. Maar gelukkig kon ik hem weer snel herstellen en bleef het bij die ene keer." door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het driebanden- toernooi om de Graanbeurstro fee kende een sterke start. Cees van der Werf, Jan Hagesteijn en Jürgen Bruggeman presteerden zo goed dat zij in de volgende ronde een klasse hoger moeten spelen. Hans Stols handhaafde zich opvallend gemakkelijk in de strijd. Kenmerkend voor het verloop van het toernooi dat in het Pluis van Nassau wordt gehouden, is het niveau waarop wordt geac teerd en de hardheid van de strijd. Wil je je plaatsen voor de volgende ronde dan moet je van goeden huize komen. Dat ondervond onder andere Rick Zwang uit Zierikzee, vorig jaar nog tweede en nu al in de eerste rondgang naar huis ge stuurd. Ook vader Wim Zwang uit Oosterland mag zijn keu op bergen en hopen op een nieuwe kans volgend jaar. Opvallend was de uitschakeling van Hans Punt uit Scharendijke. Ondanks een wereldpartij tegen poulewin naar Kees Vermeulen (0.870) viel voor hem toch het doek. Hans Volkeri uit Zierikzee plaatste zich op percentage ten koste van Maarten Bruijnes uit Bruinisse en Rikus Merle uit Zie rikzee. Clubvoorzitter van De Graanbeurs, Jurgen Brugge man, verraste een van de favorie ten voor de eindzege, Philip van dér Male met een knappe over winning (0.680). Zijn optreden was sowieso sterk te noemen; hij bleef immers ongeslagen. Dat mogen ook Kees Rogge band, Wim van der Welle, Cees van der Werf (allen Zierikzee) en Ron Speijer uit Dreischor zeg gen. Zij het dat laatstgenoemde wel een remise moest toestaan. Van der Male tekende voor de hoogste partij tot nu toe met 0.958. Jos Stol te schreef de hoog ste serie op zijn naam: zeven. De volgende spelers plaatsten zich voor de tweede ronde die maandag, dinsdag en donder dag wordt gespeeld: Jos Stólte, Cees van der Werf, Arjan Ros sen, Anne Stins, Philip van der Male, Ron Speijer, Jan hageste ijn, Hans Volkeri, Cees Vermeu len, Wim van der Welle, Jan Schouwenburg, Anton Lucas, Kees Roggeband, Rob van Dijk, Hans Stols, Jürgen Bruggeman. Nancy Havermans-Desmidt met Jambo in actie in de klasse Zl. Kruiningen en Yerseke helpen 41e grasmat van de Amsterdam Arena naar de filistijnen door Rudy Booqert AMSTERDAM - Nooit zullen de voetballers van Kruiningen en Yerseke meer klagen over een veld. Ze wisten dat de grasmat in de Amsterdam Arena een slechte reputatie had, maar het maanlandschap waarop ze giste ren hun stationsderby moesten uitvechten... „Het enige groen op het veld was het gaas dat er uit omhoog kwam", constateer de Yerseke-middenvelder Lam- per van de Ven. Zo erg was het dus gesteld met de zoveelste grasmat in de Are na. Tijdens een rondleiding kon zelfs een gids haar cynisme niet de baas en spiegelde haar ge hoor voor: „Wat jullie hier zien, zijn de overblijfselen van het 41e veld in de Arena." Kapotge- prikte ballonnen sierden de mid dencirkel, peuken en snoeppa- piertjes lagen vertrapt langs de zijlijn en de kuilen in het veld raakten bijna het plafond van de onderliggende parkeergara ge- Koeien zouden zelfs weigeren ook maar één poot te zetten op dit voetbalveld, dat die naam niet mocht dragen. „Ons trai ningsveld is zelfs nog beter", vond Van de Ven. „Op het mid denveld zaten putten... Bij elke stap was ik bang dat ik mijn en kels zou breken." Was het dan wel verantwoord om deze ludie ke Kruiningen-Yerseke-variant te spelen, scheidsrechter André Wagenaar? „Ja, ik vond van wel. Je moest je een beetje aan passen aan het veld, maar het was niet gevaarlijk." Charme Eerlijk gezegd droeg de staat van het veld zelfs bij aan de charme van deze eerste stations derby op neutraal terrein. Het ideetje van Yerseke-spits Adriaan van de Plasse om het stadion af te huren, viel uitein delijk bij iedereen in goede aar de. Lamper van de Ven verbaas de zich weliswaar over het veld, maar ach: „Als je met je schoen in dat gaas terechtkwapi, ging het meteen kapot." En scheids rechter Wagenaar was apetrots dat hij nu niet als Ajax-fan in vak 120 zat, maar meters lager zelf op het veld stond. „Dat kun nen niet veel Zeeuwse scheids rechters me nazeggen." Stuk voor stuk droomden de Zeeuwse acteurs in de Arena op De voetbalteams van Kruiningen (gele shirts) en Yerseke (rode shirts) mochten zich gisteren voor één keer uitleven in de Amsterdam Arena. enig moment wel even weg. In ditzelfde stadion liggen immers de voetstappen van de Ajax-spe- lers; hier speelde het Neder lands elftal twintig interlands; hier won Real Madrid in 1998 de Europa Cup 1. Maar hier vier den ook kroonprins Wil- lem-Alexander en prinses Maxi ma hun vrijgezellenavond, dreunden de beats van het dans- festijn Sensation, zongen arties ten als Mick Jagger en Marco Borsato en werd massaal af scheid genomen van André Ha- zes. En op diezelfde plaats voet balden nu Kruiningen en Yerse ke! Overigens wilde niet iedereen die magische kracht voelen. Jor dan Langevelde van Kruiningen liet het uitstapje bijvoorbeeld uit principiële overwegingen aan zich voorbijgaan, vertelde zijn trainer Edward Bank. Zijn principe heet Feyenoord. „Hij is zo fanatiek", zei Bank. „Als ik het zou toestaan, kwam hij met zijn mobieltje trainen om de tus senstanden bij te houden." An dere Feyenoord-fanatici, zoals bijvoorbeeld Kruininger Ties van Leeuwen, durfden wel de uitwedstrijd bij de grote rivaal aan. En niet zonder succes. Want Kruiningen, dat vanwege de clubkleuren door jeugdige pas santen vol ontzag werd aange zien voor Vitesse, was met 2-0 de meerdere van Yerseke, dat door diezelfde jeugdige passan ten tot Ajax in een nieuw uitte- nue werd gebombardeerd. Goed geprobeerd, maar als ze naar het veldspel hadden gekeken en wellicht ook naar de 51.324 lege kuipstoeltjes om zich heen, wa ren ze nooit op die ideeën geko men. Hoewel. Als Ronald Koeman vanuit zijn kantoortje naar bui ten had gekeken toen Raoul San- dee de eerste goal maakte, dan had hij wellicht de Griekse aan koop Charisteas afbesteld. Met zijn rug naar de goal nam San- dee de bal aan, in één vloeiende beweging draaide hij om zijn te genstander heen en bijna vanaf de achterlijn knalde hij de bal hard en hoog in het doel. Die oogstrelende actie was echter als een grassprietje op het Are na-veld: zeldzaam. Massale wissel Aardigheidje Maar gelukkig stond er natuur lijk niks op het spel in de derby. Het gold voor beide clubs als aardigheidje en als opwarmertje voor de tweede seizoenshelft. Kruiningen experimenteerde zelfs met een Amsterdam Admi- rals-aéhtige tactiek: de massale wissel. „Ik heb elf man om te wisselen", zei trainer Bank. Voor zó veel reserves had het Zeeuwse Vitesse niet eens vol doende shirts, waardoor ook die doorgewisseld moesten worden. Na de 2-0-zege (Kruinin- gen-doelman Dennis van der Weele stopte nog een strafschop en Edwin van Houte maakte de tweede goal) was het tijd voor het zaalvoetbalploegje van Adriaan van de Plasse om de het veld nog verder naar de filis tijnen te helpen. Die futsallers hadden zich toch thuis moeten voelen, want het dak was dicht. Tegenstander Kruiningen bleef door een doelpunt van Ewout Dek echter ongeslagen in de Are na. Het tweede potje wonnen de indoor-voetballers wél, met 2-1 van Yerseke (Julian Dek 0-1, Adriaan van de Plasse 1-1, Mitchel van Belzen 2-1). De bedenker van deze twee uur tjes strijd in Arena stapte met een tevreden glimlach van het veld. Eén dingetje vond Adriaan van de Plasse jammer: „Die doe len, hè. Dat zijn niet de echte doelen, je weet wel die met die foto Emiel van Lint diepe netten. Dit zijn eenvoudi ge, verplaatsbare doelen." Het mocht de pret niet drukken. Toen hij afdaalde richting kleed kamer (Van de Plasse: „Niet de echte, maar wel mooie"), werd vanaf het balkon van 'Vak 111', het Arena-café, zijn naam ges candeerd door meegereisde sup porters. „Dat zal ik ook niet zo vaak meer meemaken." Ondertussen waren de pupillen van BFC Amsterdam al begon nen met hun uurtjes in de Are na. Zij zouden uiteindelijk de laatste bespelers van de totaal uitgewoonde grasmat nummer 41 worden. Want zoals de cyni sche mevrouw van de rondlei ding opgelucht meedeelde: „Vol gende week komt nummer 42 er in." En met enige trots: „In de eerste jaren van de Arena had den we jaarlijks zo'n zeven a acht velden nodig. Nu nog maar drie per seizoen.Over doorwis selen gesproken. foto Willem Mieras BURGH-HAAMSTEDE - Voor Lesly Wolters, organ tor van het Pepsi Indoor Soccerevent dat deze week houden wordt in sport- en recreatiecentrum Westerse! wen, staat het vast dat Duiveland tijdens de finaledaj te kloppen ploeg is. Wolters baseert zich op het optreden van de Ooster! ders in de voorronde van het evenement. Twaalf tg streden de afgelopen week voor een plaats bij de laa acht. Renesse, WIK'57, Mevo en Ouwerkerk overleef de eerste schifting niet. Zierikzee is vandaag op de fin: dag nog met twee teams in de running. De vier kwartfi les leveren interessante ontmoetingen op. Zo speelt Zie zee 1 in de eerste kwartfinale tegen ZSC'62. Daarnat fen Duiveland en Brouwershaven elkaar. De derde n strijd is die tussen Bruse Boys en Dreischor en I neemt het in de laatste wedstrijd op tegen titelverded Zierikzee 2. De aanvangstijd van de eerste kwartfinal 17.20 uur. De aftrap voor de finale staat gepland 21.30 uur. AMSTERDAM- De Zeeuwse judoka's Ramon van Grift en Elisabeth Willeboordse strijden vandaag in Sporthallen Zuid in Amsterdam om de nationale! voor judoteams. Willeboordse en Van der Grift koi met een licentie van de judobond uit voor een andere je vereniging. Willeboordse (-63 kg) strijdt, samen meti van haar clubgenoten van Sportcentrum Jan de Ec voor het vrouwenteam van Sportschool Van de Pol Helmond. Van der Grift (Judo Ryu van Schaik) is in klasse tot 60 kilogram de eerste keuze voor het ma® team Sportschool Essink. Voor Jessica van der Spil (GSBV de Mattekloppers) k( het NK iets te vroeg. Zij is nog niet voldoende hers! van haar knieblessure. BREDA - Een actie van onder meer de schaatsvereni- gen De Poel uit 's-Heer Hendrikskinderen SKA (Midi burg) heeft donderdagavond 22.517 euro opgeleverd? giro 555. Op de schaatsbaan in Breda lieten ledeni acht schaatsverenigingen zich sponsoren voor de ron: die ze reden. Er deden ruim 200 schaatsers aan mee. IJZENDIJKE - Henk Ottens uit Aardenburg wordt mei gang van het volgende seizoen de nieuwe trainer van voetbalvereniging IJzendijke. Hij volgt Nico Bakker die er na twee jaar mee stopt. Momenteel is Ottensr verbonden aan Terneuzense Boys, waar hij aan zijnde seizoen bezig is. KLOOSTERZANDE - Trainer Paul de Kort stopt nai seizoen bij de hoofdmacht van de voetbalvereniging Hi tenisse. Wegens gezondheidsredenen gaat de oefenmeestei Kloosterzande het een jaar rustig aan doen. Hij is mon teel aan zijn tweede seizoen bezig bij Hontenisse, d komt in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Bowlingvereniging Renesse. Schil dersbedrijf de Meij-Overbeekeverhuur 3-1, Boomkwekerij Haamstede-Schil dersbedrijf v/d Ham 1-3, Mary's Bow- lingteam-Bungalowverhuur de Kam 1-3, De Steenbok-Juwelier J.P. Staal 3-1, Casa Salsa-Cafe Bar de Stulp 4-0, ABN AMRO-Rest. de Zeelandbrug 2-2, Bowling Renesse-Alprokon 0-4, Cam ping de Rozenhof-Braber Groenvoorzie ning Renesse 1-3. n Dijk, Nescafe (Rockanje) 63ffi Angelo van Mook, Ryanco (Etlenli Etten Leur) 63.50%; 3. Japke Kram?, rina (Oud Beijerland) 62.831 (groep 3): 1Jessica Nijpjes, li gon's Showbird (Middelburg) 68.' 2. Wilma Salm, Living Legend (Yes 66.33%; 3. Nancy Havermans, Ja (Moerstraten) 59.17%. Goes. Dressuur Indoor Zeeland. Paarden Z2 (groep 1): 1. Eva Botten- heft, Planubouw Sir William (Roosen daal) 63.33%; 2. Corina Verbocht, Taxi Buuron Onixia (Halsteren) 63.00%; 3. Chantal de Rooy, Nairobi (Yerseke) 62.83%; 4, Arthur Vos, Bonaparte (Mid delburg) 61.67%. Z2 Groep 2: 1. Antoi nette Wiskerke, Ortello (Kapelle) 66.50%; 2. Chantal Nijpjes, Hexagon's Rodine (Middelburg) 64.83%; 3. Marije de Lange, Oxbow (Ouden Hoorn) 64.00%; 4. Raz Nitzani, Pachino (Scho- re) 63.17%. Z2 (groep 3): 1. Chantal Nijpjes, Maquire (Middelburg) 67.67%; 2. Thamar Zweistra, Heagon's Sinderel- la (Schore) 63.17%; 3. Evelien Schou ten, Miami (Wemeldinge) 62.50%. Z1 (groep 1): 1. Corina Verbocht, Taxi Buuron (Dinteloord) 63.50%; 3. Heieen van Kerkwijk, Roal Dancer (Hoogerhei- de) 63.00%; 4. Florine Boogaard, Poeme Q (Nisse) 62.50%; 5. Mandy Boogaers, Paardensportcentrum Granada (Bier vliet) 62.33%. Zl (groep 2): 1. Moniek BURGH-HAAMSTEDE - Row dy van der Vlist lieeft het jeugd- tennistoernooi in Burgh-Haam- stede op zijn naam geschreven. In de beslissende tie-break was hij net te sterk voor Philou Lou- zolo. Bij de meisjes was Marleen den Engelsman winnaar. Van der Vlist verloor nog wel de eerste set met 6-3, maar daarna sloeg hij toe. Met 6-3 en 7-6 trok hij de partij toch naar zich toe. De meisjesfinale tot en met zeventien jaar was van hoog staand niveau. Den. Engels man en Der Weduwen, die in de halve finale nog met tweemaal 9-0 won, lieten een hele mooie partij zien. Den Engelsman bleek met 2-1 (4-6 7-6 6-3) te sterk. In de categorie jongens tot en met veertien jaar was Jens Rog geband te sterk voor Jeffrey Bongers met twee keer 6-3. Bij de meisjes won Lisanne in 't Veen met 2-1 van Annelous den Engelsman. Andere winnaars waren Arne Holm (tot en met veertien jaar) en Jorben Sprong (tot en met tien jaar). Lisanne in 't Veen verloor in de categorie meisjes tot en met tien wel van Den Engels man. De laatste werd in de pou le eerste voor In 't Veen. Heerenveen. EK allround. Mannen, 500 meter: 1. Tuitert,'. 36,08, 2. Uytdehaage (Ned) 36,8 Friesinger (Dui) 36,43, 4. LalenkovS 36,59, 5. Fabris (Ita) 36,71, 6.ïl (Oos) 36,97, 7. Bokko (Noo) 3W Heythausen (Dui) 37,05, 9. Ros»! (Fin) 37,08,10. Kramer (Ned) 37,12. 5000 meter: 1. Ervik (Noo) 6.2$ Verheijen (Ned) 6.24,27, 3, Ktf (Ned) 6.24,29, 4. Fabris (Ita) 6 24.S, Uytdehaage (Ned) 6.25,72, 6. Gftj (Noo) 6.26,01, 7. Tuitert (Ned) 62. 8. Röjler (Zwe) 6.29,21,9. Zygmunt? 6.32,45,10. Veldkamp (Bel) 6.32,68; Tussenstand na twee afstand!'. Tuitert 74,918, 2. Uytdehaage 70 Fabris 75,168, 4. Kramer 75,549,8 heijen 75,607, 6. Ervik 75,750. Vrouwen, 500 m: 1. Friesinger 39,36, 2. Anschütz (Dui) 39,70,2» (Ita) 39,95, 4. Bjelkevik (Noo) 40,t Pechstein (Dui) 40,29, 6. Tarasovii' 40,34, 7. Wüst (Ned) 40,37, 8. Bi (Rus) 40,40, 9. Visokova (Rus)4011 Wojcïcka (Pol) 40,63, 11. Klei# (Ned) 40,68, 12. Groenewold l' 40,72, 13. Kalex (Dui) 40,8f hachova (Rus) 40,94, 15. Ankonèl' 41,15. Lucky Day. 3-4-6-15-16.23.36.37.38.39.43.46.4! 3.56.59.62.64.71 (onder voorbehoud) Westerschouwen. Jeugdtoeit Finales. Jongens, t/m 17 jaar:) dy v.d. Vlist - Philou Louzolo36 7-6. t/m 14 jaar; Jens Roggeband frey Bongers 6-3, 6-3. t/m 12 jam Holm - Koen de Bruijn 6-3, 4-6,tiet 7-5. t/m 10 jaar: Jorben Sprong-1 de Bruijn 6-4, 7-5. Meisjes. jaar: Marleen den Engelsman- Der Weduwen 1-6, 7-5, 6-1. W jaar: Lisanne in 't Veen - Anneloü Engelsman 4-6, 7-6, 6-3. t/m 12| Eindstand poule: 1. Annelousd; gelsman, 2. Lisanne in /t Veen. EEBSH—i Rotterdam. Zesdaagse, dag. Stand na 4 onderdelï Keisse/Marvulli (Bel/Zwi) 104 p< op 1 ronde: 2. Slippens/Stam P 3. Risi/'Betschart (Zwi) 72,4. MedS (Den) 71, 5. Curuchet/Perez (Arg)ï 2 ronden: 6. Gilmore/McGroryP 59, 8. Beikirch/Knaven (Dui/NedM 3 ronden: 9. Pronk/Pronk 4! Schep/Mouris 32, 11. Vierhouten cher (Ned/Oos) 9, op 9 ronden'li Dijk/Zuijderwijk 22. Futsal Pepsi Indoor Soccerevent. U Sport- en Recreatiecentrum j terschouwen, Burgh-Haamstede ledag. Kwartfinales vanaf 1'-® Deelnemende ploegen: ZSC'62, Duiveland, Brouwer^ Bruse Boys, Dreischor, DFS enZie Voetbal Vrouwen. Districtsbeker. OoÖ le-Fortuna Wormerveer. 13.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 70