Met extra bagage op reis APK 38 PZC Terneuzen stuurt geen vrijwilligers naar rampgebied Met reuma zorgeloos op vakantie Kerk houdt benefietconcert Verkoop voor goede doel Studenten HZ verkopen riemen Lobbezoo krijgt hulp voor water op Sri Lanka Middelburgse neemt hulpgoederen mee naar Sri Lanka Sint Jansteen laat ballon met boodschap op Unvaamondememng H. ^JiObse bv Goed en Gezond 2005 00 Bosch Car Service aar kom je graag teru mssnnil 'We zoeken collectanten!' li LI i IKI lilfcS. fml GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED iReumafonds HOEK - De protestantse kerk v&n Hoek houdt zondag een ben efietconcert onder het motto 'omzien naar elkaar'. Vanaf 15.00 uur treden verschil lende koren en solisten op, waar onder de Westerschelde Big band, de gospelgroep Or Ta- mim, de harmonie Elk Naar Zijn Krachten en het gemengd koor Cantate Deo. De presenta tie is in handen van Henk Sierse- ma. De entree bedraagt tien eu ro voor volwassenen en vijf euro voor kinderen. De opbrengst wordt in zijn geheel overge maakt aan giro 555. TERNEUZEN - De Kringloop winkel aan de Zuidzandsestraat in Oostburg houdt woensdag 12 januari een actie voor de slacht offers van de tsunami in Azië. De volledige verkoopopbrengst van deze dag komt ten goede aan het goede doel. VLISSINGEN- Studenten van de Hogeschool Zeeland doneren een deel van de opbrengst van hun mini-onderneming aan de slachtoffers in Azië. De studen ten verkopen riemen met als op druk 'freedom'. Meer informatie op www.cinturon.nl. MIDDELBURG - De stichting Wederopbouw dorpen Sri Lan ka van de Vlissinger Remi Lob- bezzoo krijgt hulp van de stich ting Waterhelp. Die stichting gaat hem helpen met het zuive ren van waterputten. Waterhelp wil een expert naar Sri Lanka st-uren die hulp kan bieden. Ver der worden binnenkort honderd dèsinfectiesystemen naar Sri Lanka gestuurd. De stichting van Lobbezoo heeft sinds kort een eigen gironummer. Dat is 5230080 in Middelburg. zaterdag 8 januari 2005 door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De reis naar Sri Lanka was al gepland, maar krijgt met de ramp in Azië een extra lading. Niet alleen figuur lijk, maar ook nog eens letter lijk met alle schoenen, schriften en zaklantaarns. De reisbestemming is duidelijk te zien aan de stapel Bosatlas sen en reisgidsen. Janny Fioole uit Middelburg stapt op 17 ja nuari voor de zevende keer op het vliegtuig naar het eiland in de Indische Oceaan. Ze is eraan verknocht, sinds ze er ruim twee jaar geleden voor het eerst voet op de bodem zet te. Toen was dat nog een oriënte rend bezoek; om te kijken of het iets was, Stichting Van Hand tot Hand. Inmiddels is ze actief als vrijwilliger. „Mijn zussen maakten een reis door Sri Lanka en zij kwamen in contact met de stichting. Ik werd nieuwsgierig." Vanuit haar achtergrond als grondleg ger van de Zeeuwse kinderop vang heeft Fioole affiniteit met kinderen, de doelgroep die de stichting helpt door voor hun on- derwijsbestaan westerse spon sors aan te wijzen. Over negen dagen gaat ze te rug naar het dorp Anuradhapu- ra. Dat ligt in het midden van Sri Lanka - dus niet getroffen door de zeebeving. Ze bezoekt er de zestien kinderen, die dit jaar een sponsor kregen toegewe zen. Bovendién trekt ze samen met een leraar naar het oosten van het eiland, dat wel is ver woest. Transport „Het is de plek waar Tamil Tijgers elkaar bevechten. Een gevaarlijk gebied met overal landmijnen, maar het moet. De grote hulporganisaties laten zich er namelijk niet zien. Het ene na het andere transport ver trekt vanuit ons dorp. Er is te kort aan lantaarns en kerosine, dus brengen we dat. Met hon derd man hebben ze al zo'n drie duizend mensen eten kunnen ge ven." Is Fioole dan niet bang ande ren voor de voeten, te lopen? „Ik heb geen idee wat ik kan vernachten. Maar er staat in Ne derland een rij aan hulpverle ners klaar om via onze stichting daar aan de slag te gaan. Art sen, verpleegkundigen en techni ci, van wie het nut in Sri Lanka nog niet is bepaald. Dus ik ga er bepalen of er inderdaad behoef te bestaat aan specialisten. Ver der moet ik ze eventueel voorbe reiden op hun vertrek, zodat ze er niet een kater aan overhou den." Nuttig Alle zes voorgaande keren dat ze in Sri Lanka was, waren nut tig, volgens Fioole. Nu vertrekt ze met extra bagage. Schoolma teriaal voor de kinderen en geen kleren, waar ze er volgens Fi oole genoeg van hebben. Ze gaat met meer geld dan an ders; alleen al door haar brieven bus is de afgelopen tijd zo'n vier duizend euro geduwd. Daarbij komt nog het geld dat op de re kening is gestort en in collecte bussen is terechtgekomen. „Met dat geld kunnen we echte noodhulp verschaffen, zoals het bouwen van scholen. Ze zullen ons vreselijk dankbaar zijn." Goden Hoe die dank eruit ziet, heeft Fi oole meermalen met eigen ogen gezien. „Het is vanzelfsprekend voor ze. De zeebeving was een vloek van de goden en onze komst is een gift van boven." Dan gaat de telefoon. Gaande weg het gesprek tikt Fioole de verslaggever dolblij aan. Het blijkt Ben de Reu, directeur van onderwij sadviesdienst RPCZ. Hij belooft dat Zeeuwse onder wijsinstellingen hun krachten bundelen voor Azië. Concreet: Zeeland gaat met Fiooles stich ting scholen bouwen in Sri Lan ka. Een gift van de goden? Janny Fioole gaat noodhulp bie den in Sri Lanka: zaklantaarns en kerosine uitdelen, maar ook scholen bouwen. foto Lex de Meester door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en Stichting Zorg- saam sturen geen vrijwilligers naar het rampgebied in Azië. Dat was aanvankelijk het plan van R. van Beusekom uit Hoek, die een particuliere actie ten be hoeve van de slachtoffers van de tsunami op poten had gezet. De gemeente, stichting Zorg- saam en het communicatiebu reau Puype Partners namen eergisteren de actie van Van Beusekom over,omdat berich ten over omstreden handelingen van Van Beusekom steeds hard nekkiger werden. De Hoekse be weerde met instemming van het Buitenlandse Zaken en het Rode Kruis hulpgoederen in te zame len. Ook zou èen team van tien vrijwilligers naar Atjeh gaan. Navraag leerde burgemeester J. Lonink echter dat zij helemaal geen contact met deze instanties heeft gehad. Ook waarschuwin gen uit verschillende plaatsen in Nederland nam hij ter harte. Lonink ging daarom gisteroch tend in bijzijn van ziekenhuisdi recteur J. van der Heijden met haar om de tafel. Het ziekenhuis had al medewerking beloofd. De burgemeester en ziekenhuisdi recteur eisten dat Van Beuse kom haar activiteiten zou sta ken. Daar stemde zij mee in. Alle contacten en concrete toe zeggingen beloofde zij over te dragen' aan de gemeente en Zorg- saam. „We hebben tot nu toe echter nog niet veel van haar ge had, dus kunnen we ook niet veel overnemen", reageert M. Lafort van Zorgsaam. „Een toe zegging voor het gebruik van een vliegtuig hebben wij nog niet kunnen traceren." Wel kreeg Lafort een fax met een concrete afspraak met een Frans bedrijf, dat 900 lijkzak ken ter beschikking stelt. Lafort meldt dat Van Beuse- koms plan om vrijwilligers naar Indonesië te sturen geen door gang vindt. „Er zijn in Neder land genoeg goede organisaties die dit kunnen regelen." Zorgsaam en de gemeente Tei neuzen zijn de aanspreekpunt voor bedrijven die een steen willen bijdragen. „We welJ nog niet of we goederen slntl of geld overmaken. Voorwaanf is dat het geld een medisch (feii krijgt. Daarnaast is op iniüatil van Van Beusekom een inzamJi ling van knuffels .gestart. Di|, worden volgende week doorojj meegegeven met tien vrachtayj to's, die door de StichM Motherhood naar Azië Word® gestuurd. Ook houden wij dj benefietconcert op 1 of 2 februjli ri in het Scheldetheater, MensJi van Zorgsaam treden op jij bands en koren. Die avow wordt gepresenteerd door M Boszharcl." 1 Gemeentewoordvoerder D. Tin- mers zegt dat zijn telefoon nic-a dan eens rinkelt voor de acli „Er wordt vooral ger door bedrijven die contact heli ben gehad met Van Beusekoa Wij kijken hoe we hun aanb dingen kunnen inpassen. V Beusekom speelt dus nu al aan ons door. Wij gaan ook i steeds uit van haar goede beds lingen, maar haar medewerkt is nu een gesloten boek. Wij wj len cle actie tot een goed e brengen", aldus Timmers. SINT JANSTEEN - Sint Jat steen slaat zaterdag 15 janut de handen ineen voor de slacfcl offers van de zeebeving. Vanaf elf uur kan men op de pa king van de Rabobank aan d Van Hovestraat in Sint Janstea een kaart kopen én er een pt? soonlijke gedachte op zetten B kaarten worden aan een balk bevestigd en die wordt t 12.00 en 12.30 uur opgelaten! staan uiteraard ook collectebis sen voor giro 555. Bij sled weer is men welkom in dek van de bank. Tevens is er voor; dereen warme chocolademelk Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Uw zorg in onze handen voor geheel Walcheren Bouwcentra aan: Bultenhovelaan 1 te Middelburg Sandenburghlaan 2 te Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland centraal telefoonnummer 0118 462205 www.hjobse-uitvaart.nJ Email: hjobse@hjobse-ultvaart.nl Tevens beschikken wij o O nazorg-consulente Hartelijk dank voor al Uw goede wensen, Wederkerig wens ik U en de Uwen alle goeds en veel Gezondheid voor 2005. B. J. M. Schruer, huisarts De Vlissingse huisartsen danken u voor de vele Kerst- en Nieuwjaarskaarten en wensen u een Plaats uw familie berichten in cle PZC HUB BOSCH Service keuring pers. auto exol. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u hel pen? Een paar uurtjes maar.. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 Laat ze niet vallen Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222113 - www.epitepsre.nl Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie regis treert, gesproken opdrachten geeft en op een veilige en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven, ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brandweer, poli tie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Voor Middelburg neem contact op met Reanimatie Middelburg. Contactpersoon mw. J.M.M. Kools-Dekker, telefoon 0118-62 60 20, e-mail: kools@zeelandnet.nl Voor Vlissingen neem contact op met het Rode Kruis, afdeling Vlissingen..Telefoon 0118 46 66 68, e-mail rkvliss@zeelandnet.nl Voor Noord- en Zuid Beveland neem contact op met de Vrienden van de Hartstichting, afdeling Kapelle. Contactpersoon mw. A. Francke, telefoon 0113 34 22 43, e-mail mfrancke26@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseM/ Hartstichting de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt hele maal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafond's organiseert name lijk al sinds 1958 betaalbare, aange paste vakanties in binnen- en bui tenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantie adres, rolstoeltoegankelijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van bet Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijk baar zijn met gewone vakanties. Waarwiltu naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of begeeft u zich liever in het ge druis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reistempo, de belange loze medewerking van vrijwilligers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot - Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heefteen hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwembad met badrolstoelen en een hellingbaan. Meer informatie Wilt u meer informatie over de vakanties van het Reumafonds, neemt u dan contact op met onze afdeling reizen, 020-5896464. Voor informatie over Groot Stokkert kunt u bellen met 038-4472400. Of kijk op www.reumafonds.nl sterk in beweginj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 66